Įkraunama...
Įkraunama...

Ledai - naminiai

Išmokau dėti nuotraukas blush2.gif Mano šiandieninis šedevras 4u.gif

ledai pagaminti
user posted image
ledai iškarto paruošti valgyti smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 05, 05:12)
Gavosi mano ledai  bigsmile.gif  Negaliu patikėti. Vyriau šiandien pagrindą. Receptą radau internete. Įlašinau lašiuką maisto dažų, kad būtų lengvas rūžavumas, nes vėliau pridėjau pjaustytų braškių ir bananų. Gavosi grynas plombyras  wub.gif  wub.gif
Užsisakysiu antrą kibiriuką. Mašina lieka mano žaislų kolekcijoje  wub.gif
Kaip čia nuotrauką iš telefono įdėti  doh.gif


bigsmile.gif
tai laukiam sekmingai isbandyto receptuko tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 05, 04:12)
Užsisakysiu antrą kibiriuką. Mašina lieka mano žaislų kolekcijoje  wub.gif
Kaip čia nuotrauką iš telefono įdėti  doh.gif



Sveikinu su pavykusiu skanumynu 4u.gif Nežinau, ar galima šitoj temoj šito klausti, bet gal neužkliūsiu blush2.gif - ar aparatą pirkot iš ten, iš kur nuoroda? ir iš ten pat kitą puodą užsisakysit? g.gif o kaip muitai ax.gif Klausiu, nes viskas - ir man tokio aparato reikia doh.gif

Vakar pasigaminau (ir dabar kaip tik kartoju) idealius ledus bigsmile.gif Idealūs tuo, kad nedaug ingridientų, o ir tie patys, išskyrus cukrų, kurių namie visad turime ir net nieko nekainuoja, o bet to susinaudoja vienas dalykas - nusistovėjusi kaimiško pieno grietinėlė, kurią anksčiau visad be naudos išpildavau ir dėl to sąžinė grauždavo ax.gif

Taigi - sudėtis:
pienas (naudoju kaimišką, ir dar net tą grietinėlinę dalį, kuri ant stiklainio viršaus nusistovi) - 500 ml.
kiaušiniai (kaimiški dideli) - 2 vnt
Cukrus - 80 gr.
Vanilės
Druskos ant šaukštuko galo

Gamyba:
Kiaušinius išplakt atskirame bliudelyje bei įpilt kokį 50 ml. pieno bei išplakt
Kitą indą statau į puodą su vandeniu ant ugnies pastatytą (t.y. vandens vonelę), į jį pilu pieną bei cukrų, kaitinu vis paplakdama mikseriu, kad susidarytų tokios gausios pieno putos. Pienui pasiekus apie 85 laipsnių temperatūrą išjugiu ugnį, dar paplaku, paskui po truputį, plakdama pilu į kiaušinių - pieno plakinį, tada jau jį statau į vandens vonelę ir nuolat plakdama mikseriu kaitinu iki 85 laipsnių. Stengdamasi išlaikyti tuose laipsniuose, vis plaku kol masė aptirštėja. Tada dedu į šaltą vonelę, keičiu šaltą vandenį, ledukus, vis paplakdama iki kol visai atvėsta ir galima dėt į aparatą.
Taigi, kaip pastebėjote, esmė yra plakime biggrin.gif ta masė tokia putota gaunas, su oro burbuliukais, kas , matyt, yra gerai. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sega: 05 birželio 2011 - 17:30
QUOTE(matuke @ 2011 06 05, 06:24)
bigsmile.gif 
tai laukiam sekmingai isbandyto receptuko  tongue.gif

Ingridientų mažai, tik reikia pavirti. Dar dažų lašelį įlašinau ir vanilės porą a.š. Kai ledai pasigamino, įmaišiau braškes. Tik braškes rekomenduočiau dėti plonai pjaustytas, nes gabalėliai vėliau sušąla į ledą. Riekutės greičiau atitirptų. Dariau dvigubą normą, bet kažkiek liko nepagamintų, netilpo.
http://allrecipes.co...ato/Detail.aspx

QUOTE(sega @ 2011 06 05, 10:20)
Sveikinu su pavykusiu skanumynu  4u.gif  Nežinau, ar galima šitoj temoj šito klausti, bet gal neužkliūsiu  blush2.gif  - ar aparatą pirkot iš ten, iš kur nuoroda? ir iš ten pat kitą puodą užsisakysit? g.gif  o kaip muitai  ax.gif Klausiu, nes viskas - ir man tokio aparato reikia  doh.gif

Vakar pasigaminau (ir dabar kaip tik kartoju) idealius ledus  bigsmile.gif  Idealūs tuo, kad nedaug ingridientų, o ir tie patys, išskyrus cukrų, kurių namie visad turime ir net nieko nekainuoja, o bet to susinaudoja vienas dalykas - nusistovėjusi kaimiško pieno grietinėlė, kurią anksčiau visad be naudos išpildavau ir dėl to sąžinė

Ten ir pirkau . Tik nežinau ar jums tiktų jis dėl skirtingos elektros. Kaži ar jis atlaikytų stipresnę srovę. Jei LT parduoda, geriau vietoje pirkite, tai tikrai bus pritaikytas jūsų elektros srovei. Šyrit mb padarė pusryčius su tais ledais. Iškepė baltą duoną mirkytą kiaušinyje ir piene. Papylė kvelų sirupo ir ledų. OMG, šakutės mano figūrai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 05, 19:11)
Ten ir pirkau . Tik nežinau ar jums tiktų jis dėl skirtingos elektros. Kaži ar jis atlaikytų stipresnę srovę. Jei LT parduoda, geriau vietoje pirkite, tai tikrai bus pritaikytas jūsų elektros srovei. Šyrit mb padarė pusryčius su tais ledais. Iškepė baltą duoną mirkytą kiaušinyje ir piene. Papylė kvelų sirupo ir ledų. OMG, šakutės mano figūrai  doh.gif

biggrin.gif supratau, kad "ten, kur gražu" yra už Atlanto biggrin.gif LT tokių aparatų nėra, pasižvalgysiu ES el. parduotuvėse mirksiukas.gif

O mano idealiųjų ledų antras dublis nepavyko - pritrūko šalčio doh.gif, šaldymo dubuo teliuskuoja, o ledai iki galo nesušalę verysad.gif Teks baigt šalt šaldymo kameroj pamaišant mechaniniu būdu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sega @ 2011 06 05, 20:42)
biggrin.gif  supratau, kad "ten, kur gražu" yra už Atlanto  biggrin.gif  LT tokių aparatų nėra, pasižvalgysiu ES el. parduotuvėse  mirksiukas.gif

O mano idealiųjų ledų antras dublis nepavyko - pritrūko šalčio  doh.gif, šaldymo dubuo teliuskuoja, o ledai iki galo nesušalę  verysad.gif Teks baigt šalt šaldymo kameroj pamaišant mechaniniu būdu  doh.gif

planuoju isbandyti ir as toki ledu varianta su kiausiniu, tik ar vertas demesio tada tas ledu aparatas jei tiek rankinio darbo o rezultatte idejus i aparata vistiek dar tenka pabaigti saldyti kameroje g.gif
Atsakyti
QUOTE(matuke @ 2011 06 05, 14:38)
planuoju isbandyti ir as toki ledu varianta su kiausiniu, tik ar vertas demesio tada tas ledu aparatas jei tiek rankinio darbo o rezultatte idejus i aparata vistiek dar tenka pabaigti saldyti kameroje  g.gif

Verta jei gaminama tiek kiek telpa į aparatą. sega padarė pagrindo perdaug. Aš irgi užsimaišiau perdaug. Puodelis vienu išėmimu iš kameros negali prišaldyti 2 normų ledų. Tam reikia arba turėti 2 kibirėlius, arba didesnę mašiną arba daryti tiek kiek telpa į kibiriką per 1 kartą.
O suplakti kiaušinius ir pavirti viską truputuką tikrai nėr tiek daug darbo.
Užstatomi pieniški produktai šilti ant viryklės, tuo tarpu suplakami kiaušiniai su cukrum. Tada gerai pakaitintas, bet neužvirintas pieno grietinėlės mišinys keliauja iš lėto į palktus kiaušinius, po to viskas atgal į puodą. Dar pašildoma ir viskas. Gerai būtų dar perkošti per sietuką viską. Tada statoma į šaldytuvą nakčiai. Jei norima daryti tą pačią dieną, kaip aš dariau, stačiau mišinio bliudą į didesnį bliūdą su ledu. Pakako 5 valandų kad mišinis gerai sušąltų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 06, 04:25)
Verta jei gaminama tiek kiek telpa į aparatą. sega padarė pagrindo perdaug. Aš irgi užsimaišiau perdaug. Puodelis vienu išėmimu iš kameros negali prišaldyti 2 normų ledų. Tam reikia arba turėti 2 kibirėlius, arba didesnę mašiną arba daryti tiek kiek telpa į kibiriką per 1 kartą.
O suplakti kiaušinius ir pavirti viską truputuką tikrai nėr tiek daug darbo.
Užstatomi pieniški produktai šilti ant viryklės, tuo tarpu suplakami kiaušiniai su cukrum. Tada gerai pakaitintas, bet neužvirintas pieno grietinėlės mišinys keliauja iš lėto į palktus kiaušinius, po to viskas atgal į puodą. Dar pašildoma ir viskas. Gerai būtų dar perkošti per sietuką viską. Tada statoma į šaldytuvą nakčiai. Jei norima daryti tą pačią dieną, kaip aš dariau, stačiau mišinio bliudą į didesnį  bliūdą su ledu. Pakako 5 valandų kad mišinis gerai sušąltų  4u.gif


aciu uz paaiskinimus 4u.gif
dariau vakar paprastesni ledu varijanta, is sitos temos, pavadinimu "naminiai ledai su melionu" tam prireike suplakti grietinele, sublenderinti gerai prinokusi meliona, abi mases letai sumaisyti ir saldyti kameroje vis pamaisant tongue.gif
skonis gal ir nieko tokiu ledu, bet labai tas grietineles riebalas jautesi ant sauksto g.gif siu ledu kategorija prilyginciau serbeto tipo, tik riebesni.

man dar klausimas iskiles del ledu su kiausiniu, Sega dejo visa kiausini, o Taures receptas buvo tik su kiausiniu tryniais, gal kas bandet abu varijantus, ar labai juntamas koks skirtumas?
Atsakyti
QUOTE(matuke @ 2011 06 05, 23:51)
aciu uz paaiskinimus  4u.gif
dariau vakar paprastesni ledu varijanta, is sitos temos, pavadinimu "naminiai ledai su melionu" tam prireike suplakti grietinele, sublenderinti gerai prinokusi meliona, abi mases letai sumaisyti ir saldyti  kameroje vis pamaisant  tongue.gif
skonis gal ir nieko tokiu ledu, bet labai tas grietineles riebalas jautesi ant sauksto  g.gif siu ledu kategorija prilyginciau serbeto tipo, tik riebesni.

man dar klausimas iskiles del ledu su kiausiniu, Sega dejo visa kiausini, o Taures receptas buvo tik su kiausiniu tryniais, gal kas bandet abu varijantus, ar labai juntamas koks skirtumas?

Kiek žiūrėjau receptų su paverdamu pagrindu, visur mačiau vien trynius. Daug išeina kiaušinių, bet baltymus sunaudoju sveikiems pusryčiams 4u.gif
Ledu mašina išmaišo ledus daug geriau nei ranka pamaišoma, todėl nelieka to sunkumo, ladai purūs tongue.gif
Greit bandysiu nevirtą receptą, žiūrėsim kas gausis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(matuke @ 2011 06 05, 22:38)
planuoju isbandyti ir as toki ledu varianta su kiausiniu, tik ar vertas demesio tada tas ledu aparatas jei tiek rankinio darbo o rezultatte idejus i aparata vistiek dar tenka pabaigti saldyti kameroje  g.gif

Ai, aš tiesiog gerai neatšaldžiau masės Šaldžiau šalto vandens vonelėj,atrodo, jau atšalus buvo, bet, matyt, ją būtinai reik kišt į šaldytuvą, kad būtų ne tik neutrali, bet ir gerai šalta. O be to ir karščiai gi - aparatas ir patirpo. Be aparato, manau, gerų ledų nepagaminsit, nes aparatas nuolat sukdamas šaltyje tą masę taip išpurena, iškelia.

QUOTE(matuke @ 2011 06 06, 07:51)
aciu uz paaiskinimus  4u.gif
dariau vakar paprastesni ledu varijanta, is sitos temos, pavadinimu "naminiai ledai su melionu" tam prireike suplakti grietinele, sublenderinti gerai prinokusi meliona, abi mases letai sumaisyti ir saldyti  kameroje vis pamaisant  tongue.gif
skonis gal ir nieko tokiu ledu, bet labai tas grietineles riebalas jautesi ant sauksto  g.gif siu ledu kategorija prilyginciau serbeto tipo, tik riebesni.

man dar klausimas iskiles del ledu su kiausiniu, Sega dejo visa kiausini, o Taures receptas buvo tik su kiausiniu tryniais, gal kas bandet abu varijantus, ar labai juntamas koks skirtumas?

O jūs be aparato darėt? Jei taip, tai su aparatu to sušalusių riebalų vėlimosi gal ir nebūtų, nors...kai pagalvoji...gal ir man yra gavęsis toks efektas, kai gal grietinėlę buvau perplakus, gal šiaip per riebu buvo...

Dėl kiaušinių - mane nervuodavo, kad atseit reik dėt tik trynius ir dar tiek daug, maisto švaistymas. Bet mane įkvėpė minėtos laidos vyrukai, jie sakė, kad pagal santykį su kiaušiniu hihihi.gif yra net dvi mokyklos ledų gaminimo - viena deda visą kiaušinį, kita tik trynius. Jie, kaip supratau, deda visą. Ir aš taip darau va jau trečią kartą ir ledai išeina tokie lengvesni, mažiau kreminiai ir man skanūs thumbup.gif
Atsakyti
Mano daryti ledai, nereikia jokiu aparatu 4u.gif

http://aj-receptai.b...niai-ledai.html

Pabusiu nekukli - skanesniu nesu gyvenime ragavus. Konsistencija ideali - jokiu kristalu, viskas vientisos kremines mases. Tik ne serbetu megejams jie, nes saldus, riebus.
Atsakyti
QUOTE(Nova @ 2011 06 06, 13:06)
Mano daryti ledai, nereikia jokiu aparatu  4u.gif

http://aj-receptai.b...niai-ledai.html

Pabusiu nekukli -  skanesniu nesu gyvenime ragavus. Konsistencija ideali - jokiu kristalu, viskas vientisos kremines mases. Tik ne serbetu megejams jie, nes saldus, riebus.


aciu uz nuoroda thumbup.gif
ir uz padrasinima gaminti ledus be aparato drinks_cheers.gif

Taure, ar jau gaminai ledus kur nereikia virti rolleyes.gif
Atsakyti