Įkraunama...
Įkraunama...

Mažas pajamas gaunantys asmenys, šeimos

Del kompensacijos uz sildyma geriausia butu teirautis i socialinio skyriaus darbuotoja,nes jie ten kazkaip buna skaiciuoja gaunamas pajamas ir mokesciams isleidziamus pinigus.Bijau suklaidinti...
Atsakyti
Niekas man neatsaket i klausima del drauges.Ji augina mergaite viena,tetis pavardes vaikui nedave ir nepripazino.Ji vienisa mama,stovi darbo birzoje.Ar turi teise gauti soc.parama?
Atsakyti
dar toks klausimelis,
jei issiimi verslo liudijima, tai visa si menesi dar soc. parama kaip suprantu priklauso, nes skaiciuojamos praejusiu 3 menesiu pajamos , o apie seimos finansines padeties pasikeitima reikia pranesti menesio laikotarpyje ir tada menesio gale,kai pasirodys gautos naujos pajamos bus perskaiciuotos bendros seimos pajamos uz menesi laiko ir vel svarstoma ar kazkas priklauso?
teisingai supratau?
Papildyta:
QUOTE(jolitag @ 2010 03 18, 22:46)
Niekas man neatsaket  i klausima del drauges.Ji augina mergaite viena,tetis pavardes vaikui nedave ir nepripazino.Ji vienisa mama,stovi darbo birzoje.Ar turi teise gauti soc.parama?


kiek laiko stovi darbo birzoje?

turi buti istovejusi ne maziau puses metu ir tada nesvarbu kad vaikas neturi tevo pavardes ( seimos sudetis du asmenys- mama ir vaikas), priklauso soc , parama ir kompensacijos, mokyklos reikmenys arba nemokamas darzelis ir t.t.
o jei susitvarkai visus dokumentus- tai ir mama gali gauti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 18 kovo 2010 - 21:55
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 18, 22:05)
tai gal birzos pasalpa didesne nei 525lt per menesi

Hm, nu gerai. Tarkim motina gauna iš darbo biržos 600 lt. ir ji turi du vaikus. Jie gauna po 200 lt. alimentų. Tai padalinus visus pinigus trims asmenims, gaunasi tik po tris šimtus su trupučiu. Tai net ir tokiu atveju kompensacijos negalima tvarkytis? blink.gif
Atsakyti
pasiskaiciavau, kad jei birza man mokes 650, pripliusuojam atseit mokamus man ex-vyro 400 lt, gaunasi, kad mes su vaiku turim po 525 lt, - pasalpos/lengvatos nepriklauso biggrin.gif
ot gudriai cia doh.gif
busto paskola kas menesi moku po 1200 lt, komunaliniai ( 37 kv. m. butukas) po 700-800 lt. blink.gif
Tikrai, LT taip nemyli savo zmoniu, kad atviru tekstu i kilpa siuncia.
kas daugiau belieka?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vauga: 18 kovo 2010 - 23:11
QUOTE(ŽIEMOS RYTAS @ 2010 03 18, 22:30)
Hm, nu gerai. Tarkim motina gauna iš darbo biržos 600 lt. ir ji turi du vaikus. Jie gauna po 200 lt. alimentų. Tai padalinus visus pinigus trims asmenims, gaunasi tik po tris šimtus su trupučiu. Tai net ir tokiu atveju kompensacijos negalima tvarkytis?  blink.gif

Kazkokia nesamone g.gif ,nes as tvarkiausi kompensacijas gaudama is birzos pinigus smile.gif ,ir mum beje iseina truputi daugiau nei 525,bet kompensacija pritaikyta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ŽIEMOS RYTAS @ 2010 03 18, 20:57)
O jūs man paaiškinkit, kodėl bedarbis, kuriam Darbo Birža pusę metų moka bedarbio pašalpą, negali tvarkytis kompensacijų už butą? Juk tos pašalpos tikrai nėra didelės, ypač dabar, kai jos dar labiau sumažintos.



QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 18, 21:05)
tai gal birzos pasalpa didesne nei 525lt per menesi



QUOTE(ŽIEMOS RYTAS @ 2010 03 18, 22:30)
Hm, nu gerai. Tarkim motina gauna iš darbo biržos 600 lt. ir ji turi du vaikus. Jie gauna po 200 lt. alimentų. Tai padalinus visus pinigus trims asmenims, gaunasi tik po tris šimtus su trupučiu. Tai net ir tokiu atveju kompensacijos negalima tvarkytis?  blink.gif

Kompensaciją tvarkytis gali tie asmenys ar šeimos, kai vienam šeimos nariui neišeina 525 lt per mėn. jeigu vienas asmuo gaus 600 lt jam kompensacija nepriklausys, bet jei tie patys 600 yra 2 asmenims, vadinasi vienam šeimos nariui išeina po 300. Tokiu atveju kompensacija priklauso. Tik kokio ji dydžio, priklauso nuo to kiek išeina vienam šeimos nariui. Ar dabar aiškiau? jeigu ne, sakykit kitaip bandysiu aiškint
Papildyta:
QUOTE(jolitag @ 2010 03 18, 21:46)
Niekas man neatsaket  i klausima del drauges.Ji augina mergaite viena,tetis pavardes vaikui nedave ir nepripazino.Ji vienisa mama,stovi darbo birzoje.Ar turi teise gauti soc.parama?

Vilkošius jau atsakė

QUOTE(vauga @ 2010 03 18, 23:10)
pasiskaiciavau, kad jei birza man mokes 650, pripliusuojam atseit mokamus man ex-vyro  400 lt, gaunasi, kad mes su vaiku turim po 525 lt,  - pasalpos/lengvatos nepriklauso biggrin.gif
ot gudriai cia doh.gif
busto paskola kas menesi moku po 1200 lt, komunaliniai ( 37 kv. m. butukas) po 700-800 lt.  blink.gif
Tikrai,  LT taip nemyli savo zmoniu, kad atviru tekstu i kilpa siuncia.
kas daugiau belieka?

Ar tie alimentai mokami ar ne? nelabai supratau. Jeigu nemokami jums neprisipliusuos, bet turit apie tai sakyti kad nemoka.
Komunaliniai dideli, taip, bet būsto paskolą ėmėt savo noru, niekas nevertė, tad nemaišykit komunalinių patarnavimų ir paskolų
Atsakyti
QUOTE(jolitag @ 2010 03 18, 21:46)
Niekas man neatsaket  i klausima del drauges.Ji augina mergaite viena,tetis pavardes vaikui nedave ir nepripazino.Ji vienisa mama,stovi darbo birzoje.Ar turi teise gauti soc.parama?

tai soc pasalpa po 6men gaus tik mergaite.po 315lt
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 18, 18:54)
cia metines 525lt pajamos vienam asmeniui
socialine pasalpa, busto sildymo islaidos , salto ir karsto vandens islaidu kompensacijos teikiamos tik jei nevirsija 350lt
http://www.socmin.lt....php?1189177490

as taip suprantu

jei 525lt -tada tik maisto daviniai

jei klystu pataisykit
Papildyta:
na soc pasalpa galima gauti jei vaikas eina i darzeli(tada 100 proc. uz ji nereikia moketi)
bent jau man su vyresniuoju, bet as turiu mazaja- tai nzn kaip cia del tu treju metu.

niekada nekompensavo uz darzeli, kadangi sake, kad studijuoj neakivaizdziai ir esu istekejusi.
Atsakyti
QUOTE(Evute* @ 2010 03 19, 09:48)
niekada nekompensavo uz darzeli, kadangi sake, kad studijuoj neakivaizdziai ir esu istekejusi.

Už darželį kompensuoja tik 'dieninukams"
Atsakyti
QUOTE(Evute* @ 2010 03 19, 10:48)
niekada nekompensavo uz darzeli, kadangi sake, kad studijuoj neakivaizdziai ir esu istekejusi.


na ir as studijuoju neakivaizdziai (dabar moku uz darzeli puse kainos, nors priklauso nemoket isvis)- (gal cia priklauso, aukstaji ar vidurini koki baigineji nezinau) (man net neuzsimine, tai supratau,kad nieko su darzelio kompensavimu neturi bendro- tik dar jei socialine parama gauni, priklauso ir soc. stipendija- apmoka 100proc. uz moksla)
bet as nevedusi, bet kaip ir tu vistiek rodau vyro pajamas, nes jis irasytas i mano seimos sudeti.
Atsakyti
QUOTE(plazma @ 2010 03 19, 10:37)
tai soc pasalpa po 6men gaus tik mergaite.po 315lt


jei mamyte i darbo birza istojo tik dabar- tai pasalpa gaus tik po 6 menesiu- tikslios sumos nezinau (nes ten kazkaip idomiai skaiciuoja, vienos sako 315lt, kitos sako- moka lygiai tiek ,kiek truksta iki minimalios sumos (pvz vienam asmeniui 350lt - dviems 700lt- tai moka ta likuti ,kurio nedagaunat iki 700lt (dabar bijau pameluot, gal cia kazkokias pajamas,kad ir minimalias turi gauti, nes mano draugei truksta lygiai 5lt, tai ir gauna kas menesi 5lt)

bet faktas,kad tikrai kazkiek gaus.

manau vistiek pats geriausias variantas butu pasiskambint ar nueiti ir suzinos., nes cia daug visokiu nukrypinu kaip suprantu yra:

paprasciausiai duok pasiskaitinet sia nuorodele, turetu rasti sau atitikmenu, nes cia labai priklauso kiek stovi birzoj,gauna is birzos pasalpa ar ne, keliu metu vaikas, ir t.t
http://www.socmin.lt...php?-1170306460
Papildyta:
QUOTE(ŽIEMOS RYTAS @ 2010 03 18, 23:30)
Hm, nu gerai. Tarkim motina gauna iš darbo biržos 600 lt. ir ji turi du vaikus. Jie gauna po 200 lt. alimentų. Tai padalinus visus pinigus trims asmenims, gaunasi tik po tris šimtus su trupučiu. Tai net ir tokiu atveju kompensacijos negalima tvarkytis?  blink.gif


logiskai mastant bendros pajamos menesiui tik 1000lt (norma iki kurios gaunama 1050lt-3 asmenims) tai turetu priklausyt viskas, bet kadangi gaunate is birzos- tai manau nepriklauso(nes is birzos kaip suprantu gauna tik tie kurie dar nera isstoveje joje 6 men. nes tik paskui jie stovi ir nieko nebegauna)
bet maisto daviniai ir kompensacijos manau priklauso (nes ten kazkaip skaiciuoja 3 paskutiniu menesiu laikotarpi) tiksliai nepamenu ar del to reikia but isstovejus birzoj 6 men, gal kuri mamyte tiksliau papasakos.
Papildyta:
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 18, 21:49)
reikes rytoj pasiskambint i soc rupyba, ten turetu tiksliai pasakyt.


siandien pasiskambinau i soc rupyba, pasiklausti kaip ten tikslai del soc. paramos, jei stovi birzoj ir issiimi verslo liudijima- taigi jei liudijima issiemei su birzos zinia- ir taves neismete(tik sulaiko stovejima birzoje), lyg ir priklauso soc. parama,
bet jei issiemei verslo liudijima pilna kaina- tai birza tave ismeta (bet pasibaigus verslo liudijimo galiojimui nereikia laukt kazkiek laiko9puses metu,kad galetum istot), vel gali iskart i ja istot (dabar rasydama galvoju, tai tada ir pasalpa is naujo gaut pradedi, nes buvai dirbantis) -jei birzoj nebestovi-soc. parama nebepriklauso ir nebepriklausys dar puse metu, nes busi neisstovejes darbo birzoje.
Atsakyti