Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lietuvos PSD įmokos
Supermamų klubas > Mamų bendravimas, susitikimai, akcijos > Mamos užsienyje
Pages: 1, 2, 3
Swetty
Lietuvoje isaiskejo faktas, kad zmogus nedirbantis ir nestovintis darbo birzoje turi valstybei moketi 72Lt/men privalomojo sveikatos draudimo mokesti. Remiantis Ziniomis imokas reikia moketi ir emigrantam, kurie nera deklarave savo metiniu pajamu is uzsienio (jeigu as gerai supratau) g.gif Savo abejones siuo klausimu siunciau elektroniniu pastu i VMI, bet jie man atsiunte Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 str. 1 dalies nuostata. Is jo as vistiek nelabai supratau reikia emigrantam deklaruoti ka nors ar nereikia, kad isvengti tu mokesciu? Galbut kuri mamyte yra su tuo susidurusi ir galetu paaiskinti kas cia kaip, kad neliktume skolingi valstybei..aciu 4u.gif
vikusia21
kaip suprantu reikia deklaruoti,kad isvykai i uzsieni,o ne pajamas.jei deklaravai,tai nereikes moket,o jei nea,tai teks moket g.gif cia kiek as suprantu(dar lyg ir neprieme istatymo)
Kaštanka
VMI pagal savo kompetenciją paaiškina:

Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie yra išvykę iš Lietuvos ir Lietuvoje nuolat negyvena, Lietuvoje PSD įmokų mokėti nereikia.

Prievolė mokėti PSD įmokas Lietuvos piliečiams atsiranda tik tuomet, kai jie pateikia nuolatinio Lietuvos gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį, kadangi šia deklaracija asmuo patvirtina, jog gavo pajamų ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, ir yra nuolatinis Lietuvos gyventojas. Gyventojui neatsiranda pareiga teikti Metinę pajamų deklaraciją kitais, nei Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytais, pagrindais.

Prievolės mokėti PSD įmokas Lietuvos piliečiams neatsiranda ir tais atvejais, kai tam tikrais deklaruojamais 2009 metų laikotarpiais gyventojas buvo išvykęs į užsienio valstybę ir:
1) pateikia nuolatinio Lietuvos gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį; ir
2) buvo draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu Europos Sąjungos (toliau – ES), Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) valstybėse narėse ar Šveicarijoje; ir
3) pateikia atitinkamos formos dokumentą (E formos pažymą arba kompetentingos užsienio institucijos išduotą laisvos formos pažymą) įrodantį, kad gyventojas atitinkamais 2009 metų laikotarpiais buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu užsienyje.

Gyventojui, vadovaujantis Lietuvos bei ES teisės aktais, atsiras prievolė sumokėti PSD įmokas už tuos 2009 metų laikotarpius (72 Lt už kiekvieną mėnesį) tik tais atvejais, jeigu:
gyventojas teiks (iki 2010-05-03) gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį ir neturės jo draustumą atitinkamose valstybėse (ES, EEE ar Šveicarijoje) patvirtinančių dokumentų.

Jeigu gyventojas teiks (iki 2010-05-03) gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį ir atitinkamais 2009 metų mėnesiais buvo išvykęs į kitas, nei ES, EEE valstybes nares ar Šveicariją, jam PSD įmokas už tuos 2009 metų mėnesius sumokėti taip pat reikės.


VMI prie FM Mokesčių informacijos skyrius
mirrra
TAI TAIP suprantu , kad man nereikeksmoketi????as uk gyvenu sesti metai, bet as nesu pranesusi , kad isvykstu i uzsieni, na kaip, nesu issiregistravusi is mamos namu doh.gif nesuprantu....kai girdejau tai nereikes tiems moketi, kurie yra pranese migracijai, kad isvyksta i uzsieni.... smile.gif
Raschida
Gal kas tiksliai zinote, kokiai instancijai reikia pranesti, jog isvykai gyventi i uzsieni - mokesciu inspekcijai ar migracijos departamentui?
Limcamca
Nepamirskite, kad pranesimo neuztenka. Jeigu turite nekilnojamo turto Lietuvoje, ar banko paskolu, esate Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur fiziskai gyvenate 4u.gif
Pireja
QUOTE(Limcamca @ 2010 04 07, 10:58)
Nepamirskite, kad pranesimo neuztenka. Jeigu turite nekilnojamo turto Lietuvoje, ar banko paskolu, esate Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur fiziskai gyvenate  4u.gif
*


Cia rimtai? Tai jei as turiu NT 3-jose skirtingose salyse, tai skaitausi esanti visu siu triju valstybiu gyventoja? Ir moku sveikatos draudima visose trijose salyse? Jei uzsienietis investuoja i NT Lietuvoje, o dirba savo gimtojoje salyje - tai jis irgi yra LT gyventojas?
Man atrodo, bresta dar vienas didelis skandalas ant Europos.
Limcamca
IS VMI puslapio:

1. Įvadinė dalis

Šio leidinio tikslas – paaiškinti gyventojams, kokie asmenys yra laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais pajamų mokesčio mokėjimo ir deklaravimo tikslais. Tik nuolatiniai Lietuvos gyventojai Lietuvos Respublikos mokesčių administratoriui privalo:

*
teikti metines pajamų mokesčio deklaracijas,
*
teikti paveldimo turto deklaracijas bei
*
pateikti vienkartinio gyventojo (šeimos) 2003-12-31 turėto turto deklaracijas.

2. Asmeninių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta

Gyventojas kalendoriniais metais yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, jeigu asmeninių, socialinių arba ekonominių interesų tais metais jis turi daugiau Lietuvoje, negu užsienio valstybėje.

Vertinant, kurioje valstybėje gyventojas turi daugiau interesų, turi būti atsižvelgiama į aplinkybių visumą. Jei gyventojas išvyksta iš Lietuvos, tačiau Lietuvoje pasilieka jam nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis ir/ar kilnojamasis turtas, jo banko sąskaitos, jo šeima lieka gyventi Lietuvoje, jis yra Lietuvos Respublikos pilietis, iš Lietuvos jis gauna pajamų, Lietuvoje moka socialinio draudimo ir/arba gyvybės draudimo įmokas, iš banko Lietuvoje asmuo yra paėmęs kreditą, už kurį mokas palūkanas, ar pan., toks gyventojas buvimo užsienio valstybėje laikotarpiu yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

Pavyzdžiai

1. 2005 m. balandžio mėn. gyventojas iš Lietuvos išvyksta į užsienio valstybę. Su tos užsienio valstybės kompanija jis dvejiems metams sudaro darbo sutartį ir, išsinuomojęs butą, toje valstybėje gyvena. Jo žmona ir vaikai lieka Lietuvoje. Lietuvoje toks gyventojas turi butą, banko sąskaitą, į kurią perveda savo užsienio valstybėje uždirbtus pinigus, Lietuvoje jis savanoriškai moka socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai gauti.

Kadangi toks gyventojas 2005 m. ir 2006 m., nors ir gyvena užsienio valstybėje bei ten gauna pajamų, bet daugiau interesų turi Lietuvoje, todėl tuo laikotarpiu jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

2. 2005 m. rugpjūčio mėn. gyventojas trims metams išvyksta iš Lietuvos į užsienio valstybę studijuoti. Būdamas užsienio valstybėje jis mokosi.

Lietuvoje toks asmuo turi butą ir iš banko Lietuvoje yra pasiėmęs ilgalaikę paskolą būsto pirkimui, už kurią moka palūkanas.

Kadangi buvimo užsienio valstybėje laikotarpiu toks asmuo ne tik turi nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, bet ir ilgalaikį finansinį įsipareigojimą Lietuvos komerciniam bankui, laikoma, kad toks asmuo 2005-2007 m. interesų turi daugiau Lietuvoje, negu užsienio valstybėje, todėl tuo laikotarpiu jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.
Pireja
Tai cia eina kalba apie nuolatini LT gyventoja. O emigrantas nera nuolatinis LT gyventojas, jei jo interesai yra uzsienyje.

Oi, neperskaiciau iki galo. Dabar supratau, aciu.
Swetty
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos? Tik vat kyla klausimas kaip tai padaryti? g.gif skaitinejau VMI, bet ten ne bais ka supratau... schmoll.gif
*alisa*
QUOTE(Swetty @ 2010 04 07, 10:28)
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos? Tik vat kyla klausimas kaip tai padaryti? g.gif  skaitinejau VMI, bet ten ne bais ka supratau... schmoll.gif
*


Lt ambasadoje Londone galima uzpildyti gyvenamos vietos deklaracija 4u.gif
Kai dariau mazyliui pasa per ambasada, turejau uzpildyti ir gyvenamos vietos deklaracija smile.gif
Ms.Blonde
QUOTE(Swetty @ 2010 04 07, 13:28)
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos?
*Galima per LT ambasada, galima internetu (tas kas naudojasi banku internetu) arba bunant LT.
renrich
labukas visoms. o kaip galima butu vertinti mano situacija. esu deklaravus isvykima is LT , bet turiu paemusi paskola butui, kuris siuo metu yra isnuomotas (reiskia as jame negyvenu) Lietuvoje. Turiu dukryte kuri yra Airijos piliete, bet vyras nera deklaraves isvykimo is LT g.gif
Laineris
Mamytes, reiketu dar pasidometi, nes kiek zinau, auginantys vaikus iki 8 metu ir

taip yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu.
Limcamca
QUOTE(renrich @ 2010 04 07, 14:14)
labukas visoms. o kaip galima butu vertinti mano situacija. esu deklaravus isvykima is LT , bet turiu paemusi paskola butui, kuris siuo metu yra isnuomotas (reiskia as jame negyvenu) Lietuvoje. Turiu dukryte kuri yra Airijos piliete, bet vyras nera deklaraves isvykimo is LT g.gif
*1. Esi Lietuvos gyventoja, nes turi nekilnojamaji turta ir gaunamas pajamas is Lietuvos (uz buto nuoma). Turi deklaruoti pajamas, ir susimoketi visus mokescius.
Pireja
Tokiu atveju, jei butas isnuomotas legaliai. Jei ne, man rods, reikia deklaruoti pajamas, gautas gyvenant ir dirbant uzsienyje, nes turi paskola is LT banko (jei supratau teisingai). Nors nesu tikra... Kuo daugiau skaitau, tuo labiau man neaisku.
Bet kokiu atveju, galima pa siskambinti i VMI ir paklausti, ar yra prievole ka nors deklaruoti ir pan.
renrich
QUOTE(Pireja @ 2010 04 07, 15:58)
Tokiu atveju, jei butas isnuomotas legaliai. Jei ne, man rods, reikia deklaruoti pajamas, gautas gyvenant ir dirbant uzsienyje, nes turi paskola is LT banko (jei supratau teisingai). Nors nesu tikra... Kuo daugiau skaitau, tuo labiau man neaisku.
Bet kokiu atveju, galima pa siskambinti i VMI ir paklausti, ar yra prievole ka nors deklaruoti ir pan.
*taip butas isnuomotas legaliai ir mokami mokesciai. paskola is LT, bet dirbu Airijoj, tai kaip tada iseina su dvigubu apmokestinimu blink.gif toks jausmas kad jie nei patys nesupranta kokia kose uzvire. bet kuriuo atveju aciu uz atsakymus. reiks ryt skambint i VMI.
Kaštanka
....
Limcamca
QUOTE(renrich @ 2010 04 07, 18:05)
taip butas isnuomotas legaliai ir mokami mokesciai. paskola is LT, bet dirbu Airijoj, tai kaip tada iseina su dvigubu apmokestinimu blink.gif toks jausmas kad jie nei patys nesupranta kokia kose uzvire. bet kuriuo atveju aciu uz atsakymus. reiks ryt skambint i VMI.
*Buto nuomos atveju, nera dvigubas apmokestinimas. Pajamas uz buto nuoma, gaunate Lietuvoje, privalote jas deklaruoti, ir nuo deklaruotos sumos sumoketi visus mokescius.
O, ar i skyreli irasyti ar ne, gautas pajamas Airijoje, nezinau, ar butina 4u.gif
mirrra
QUOTE(shopingas @ 2010 04 07, 11:51)
Galima per LT ambasada, galima internetu (tas kas naudojasi banku internetu) arba bunant LT.
*


TA PRASME kas naudojasi banku internetu, tai kaip? g.gif gali paaiskinti?bet jeigu as nesu issiregistravusi is mamos namu tai irgi galima padaryti?oi tie istatymai...tamsus miskas doh.gif doh.gif doh.gif 4u.gif
Ms.Blonde
QUOTE(mirrra @ 2010 04 08, 09:49)
TA PRASME kas naudojasi banku internetu, tai kaip? g.gif gali paaiskinti?bet jeigu as nesu issiregistravusi is mamos namu tai irgi galima padaryti?oi tie istatymai...tamsus miskas doh.gif  doh.gif  doh.gif  4u.gif
*LT ambasadu puslapyje yra si info...

Galima deklaruot per 'elektroniniai valdzios vartai' internetini puslapi (VARTAI) - reikes per ji prisijungt prie banko internetu (tam ji ir reikia turet, deklaracija nekainuoja nieko) ir dar pora laukeliu uzpildyt. Bankas reikalingas tam, kad patvirtinta jusu tapatybe ir duomenys butu.
mirrra
QUOTE(shopingas @ 2010 04 09, 02:38)
LT ambasadu puslapyje yra si info...

Galima deklaruot per 'elektroniniai valdzios vartai' internetini puslapi (VARTAI) - reikes per ji prisijungt prie banko internetu (tam ji ir reikia turet, deklaracija nekainuoja nieko) ir dar pora laukeliu uzpildyt. Bankas reikalingas tam, kad patvirtinta jusu tapatybe ir duomenys butu.
*


aisku...aciu uz info 4u.gif
Apache
Na,gal kam padesiu savo ziniomis. Taigi abu su vyru nesame deklarave kad esam isvyke. bet tai galima padaryti netu,jei turi lietuviska interneto saskaitos prieiga kitaip vadinama internetine bankinikyste. Taiva galite ieiti i www.sodra.lt ir ten kaireja puseja tokia reklamike sokineja,kazkaip valdzios vartai ar pav. ten paspasite,ir galite deklrauoti gyv. vieta.
kas del PSD.tai yra taip. jei turite viena vaika tai iki 8m nereikia moketi,jei turite 2 tai ligu iki vienam sueis 16m. Db del vyru... reiksm oketi,tiem kas dirba nelegaliai. o kas dirba legaliai,reikia pristatyti i mokesiuc inspekcija forma,kad moketa mokescius uzsienyje,tada ksaitotes dirbantis... ir nereikia moketi po 72lt. ir dar reikia uzpildyti kazkokia 308 forma... o kas dirba nelegaliia,deja bet teks moketi sad.gif tai vat...
sakuva
QUOTE(Apache @ 2010 04 09, 12:06)
Na,gal kam padesiu savo ziniomis. Taigi abu su vyru nesame deklarave kad esam isvyke. bet tai galima padaryti netu,jei turi lietuviska interneto saskaitos prieiga kitaip vadinama internetine bankinikyste. Taiva galite ieiti i www.sodra.lt ir ten kaireja puseja tokia reklamike sokineja,kazkaip valdzios vartai ar pav. ten paspasite,ir galite deklrauoti gyv. vieta.
kas del PSD.tai yra taip. jei turite viena vaika tai iki 8m nereikia moketi,jei turite 2 tai ligu iki vienam sueis 16m. Db del vyru... reiksm oketi,tiem kas dirba nelegaliai. o kas dirba legaliai,reikia pristatyti i mokesiuc inspekcija forma,kad moketa mokescius uzsienyje,tada ksaitotes dirbantis... ir nereikia moketi po 72lt. ir dar reikia uzpildyti kazkokia 308 forma... o kas dirba nelegaliia,deja bet teks moketi sad.gif tai vat...
*


dokumentus,kad pristatyti reikes tai puikiai suprantu,bet tai dar juos reikes isversti,ir vel laiko gaisimas ir pinigu kisimas doh.gif
Apache
QUOTE(sakuva @ 2010 04 09, 12:49)
dokumentus,kad pristatyti reikes tai puikiai suprantu,bet tai dar juos reikes isversti,ir vel laiko gaisimas ir pinigu kisimas doh.gif
*O ka kazi zadat versi ten? skaicius? blink.gif kai paskola lt emem,nereikejo,nes paziurejo,sako gi cia vieni skaiciai... beto is tos P60 formos reiks nurodyti skaicius kiek supratau i ta 308forma... o paskaiu parodyti originala,nu niekur nemaciau,kad reiks versti... g.gif
dekeriene
QUOTE(Apache @ 2010 04 09, 14:06)
Na,gal kam padesiu savo ziniomis. Taigi abu su vyru nesame deklarave kad esam isvyke. bet tai galima padaryti netu,jei turi lietuviska interneto saskaitos prieiga kitaip vadinama internetine bankinikyste. Taiva galite ieiti i www.sodra.lt ir ten kaireja puseja tokia reklamike sokineja,kazkaip valdzios vartai ar pav. ten paspasite,ir galite deklrauoti gyv. vieta.
kas del PSD.tai yra taip. jei turite viena vaika tai iki 8m nereikia moketi,jei turite 2 tai ligu iki vienam sueis 16m. Db del vyru... reiksm oketi,tiem kas dirba nelegaliai. o kas dirba legaliai,reikia pristatyti i mokesiuc inspekcija forma,kad moketa mokescius uzsienyje,tada ksaitotes dirbantis... ir nereikia moketi po 72lt. ir dar reikia uzpildyti kazkokia 308 forma... o kas dirba nelegaliia,deja bet teks moketi sad.gif tai vat...
*tai gerai jei nedirbi ir gauni sociala airijoj tai ka ir privalai Lietuvai moketi nors tau visos lengvatos kaip medical card nemokamai teikiamos uzsienio valstybeje?
juk cia totalus absurdas
tipo nereikia moketi jei esi uzsiregistraves darbo birzoje, taip iseina kad jei cia vyras uzsiregistraves bedarbiu tai tas pats negi turi grizti i lietuva ir ten registruotis ....juk absurdu absurdas doh.gif

populistinis
Nesukit sau galvos be reikalo.Kai jau paprasys deklaruoti,tai ir deklaruokit,svarbu kad dirba legaliai, o uk gali duomenis istraukti iki 5 metu senumo.
http://www.capitaltaxconsulting.com/faq/so...hat-is-an-e106/
ten daugaiu parasyta yra ir gan "liaudiskai"
Traleliushke
As kadangi dabar i Lietuva esu grizusi, nuejau isvkimo deklaruoti i migracijos tarnyba, o is ten mane nusiunte i Jonavos paslaugas (siame mieste esu registruota).
Jei ka, deklaruoti galima ir taip:

Tai padaryti galima turint prisijungimus prie el. bankininkystės sistemų Lietuvoje ar tiesiogiai per http://www.epaslaugos.lt
PVZ.: SEB -> Kitos paslaugos->viesosios el. paslaugos
Swedbank-> E-paslaugos->viesosios el. paslaugos
Prisijungus prie sistemos galima atlikti nemažai veiksmų, tarp kurių yra: Gyvenamosios vietos deklaravimas asmeniui išvykstant iš LR ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui.
Išvykimo deklaravimui reikės pateikti asmens dokumentų duomenis, nurodyti šalį į kurią išvykstama ir adresą (jei norima).
Po kelių dienų, gausite el. žinutę, patvirtinančią apie įvykdytą paslaugą (dėl to reiktų viešųjų paslaugų sistemoje nepamiršti nurodyti savo el. pašto adreso).

įmanoma nurodyti išvykimą atgaline data (bent jau sistema tai priėmė, išbandyta praktiškai).
LEOJUR
4u.gif dekui 4u.gif pabandysiu ax.gif
Swetty
Tarkim as deklaruosiu savo gyvenama vieta, bet kaip suprantu atbuline tvarka jos neeis pakoreaguoti, o moketi reikia nuo 2009metu uz visus metus, tai paskaiciavus butu 864Lt per metus uz tai, kad esi lietuvis.. Juk tai visiskas absurdas!!Kaip Lietuva taip zemai puola? Zmones yra labai nusivyle, as manau, kad tokiais poelgiais jie ne tik saugoti Stankunaite tures, bet ir savo uzpakalius nesti is ten, nes pasvilins kaip tuos iskrypelius.. drinks_cheers.gif Kvepia pilietiniu karu..Stai ko musu valdzia siekia.. blink.gif Nusivylusi.. verysad.gif
gindrite
as taip pat nusivylusi lt .kai baudas uz ora moket tai lt nuolatiniai gyventojai,kai atimt tai jau nebe verysad.gif man tikrai lab geda kad lt darosi tokie dalykai
Ms.Blonde
QUOTE(Swetty @ 2010 04 12, 02:01)
Tarkim as deklaruosiu savo gyvenama vieta, bet kaip suprantu atbuline tvarka jos neeis pakoreaguoti, o moketi reikia nuo 2009metu uz visus metus,
*Bent jau pildant deklaracija ambasadoj arba internetu, reikia irasyt isvykimo is LT data, tai rasai tikraja (gali but atbuline tvarka) - abu su vyru taip darem ir abiem laisvai praejo deklaracijos.
Rico
QUOTE(shopingas @ 2010 04 12, 11:26)
Bent jau pildant deklaracija ambasadoj arba internetu, reikia irasyt isvykimo is LT data, tai rasai tikraja (gali but atbuline tvarka) - abu su vyru taip darem ir abiem laisvai praejo deklaracijos.
*


Man sake (ambasados darbuotoja), nors ir pildai kada isvaziavai (atgaline data) deklaracija, Lietuvoje uzregistruoja ta diena, kai gauna. unsure.gif kaip ten viskas iki galo veikia nezinau, bet reiktu pasidomet kam aktualu 4u.gif

Terapankė
QUOTE(Limcamca @ 2010 04 07, 10:58)
Nepamirskite, kad pranesimo neuztenka. Jeigu turite nekilnojamo turto Lietuvoje, ar banko paskolu, esate Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur fiziskai gyvenate  4u.gif
*


QUOTE(Rico @ 2010 04 12, 16:32)
Man sake (ambasados darbuotoja), nors ir pildai kada isvaziavai (atgaline data) deklaracija, Lietuvoje uzregistruoja ta diena, kai gauna.  unsure.gif kaip ten viskas iki galo veikia nezinau, bet reiktu pasidomet kam aktualu  4u.gif
*


doh.gif doh.gif
zodziu be reikalo atejau i tema biggrin.gif
O jei mes turim NT ir paskola..Buto nenuomojam g.gif Jokiu pajamu LT negaunam...
Nieko as nebesuprantu...
Traleliushke
Tas ir keisciausia, kad pvz nuejus tiesioiai deklaruoti isvykima i kita sali kazkurion istaigon deklaruoja ne atgaline tvarka, o nuo tos dienos kai uzpildai deklaracija (pvz mano deklaravimas apie isvykima vadinas tik nuo balandzio 9 fiksuojamas, nors isvykusi jau esu seniau, dabar tik savaitelei grizau Lietuvon). Tad siulciau rinktis tuos kelius, kur deklaruot imanoma atgaline tvarka, t.y. internetu.

O siaip del pasipiktinimo naturalu - jei jau tokias nesamones daro kd atgaline tvarka istatymus priimineja, tai gal tada davai ir i darbo birza atgaline tvarka tegul registruoja jei pvz darbo neturejau por amen ir nesiregsitravau nes nemaciau prasmes tiek eilese tasytis, o dabar sako va uz tuos 2 men moket turiu, tai ok, tegu leidzia tada taip pat atgaline tvarka man ir darbo birzoj registruotis, tas pats bus doh.gif
mirrra
QUOTE(shopingas @ 2010 04 09, 02:38)
LT ambasadu puslapyje yra si info...

Galima deklaruot per 'elektroniniai valdzios vartai' internetini puslapi (VARTAI) - reikes per ji prisijungt prie banko internetu (tam ji ir reikia turet, deklaracija nekainuoja nieko) ir dar pora laukeliu uzpildyt. Bankas reikalingas tam, kad patvirtinta jusu tapatybe ir duomenys butu.
*


kaip suprantu cia tik tiems , kas turi lietuviska banko saskaita, o as turiu tik uk, tai negaliu to padaryti taip iseina doh.gif
Kam
QUOTE(mirrra @ 2010 04 13, 22:37)
kaip suprantu cia tik tiems , kas turi lietuviska banko saskaita, o as turiu tik uk, tai negaliu to padaryti taip iseina doh.gif
*


Jei neturi saskaitos LT turi turet nauja asmens tapatybes kortele su cipu O as tokios neturiu tai man iseina visa ta malonuma teks atlikt parvarius i LT
grange
nu jo absurdų absurdas, "brangi" lietuvėlė tiesiog verčia didžiuotis, kad esi jos pilietė doh.gif fe schmoll.gif
o šiaip buvau sunerimus ir aš, bet pagalvojau kad išsideklaravau tik išvažiuodama, ir man pase už-dėjo antspaudą kad išvyko.
draudimą turėjau čia ir tebeturiu, tai gal nekibs doh.gif
wanilla23
QUOTE(grange @ 2010 04 13, 20:44)
nu jo absurdų absurdas, "brangi" lietuvėlė tiesiog verčia didžiuotis, kad esi jos pilietė  doh.gif  fe schmoll.gif
o šiaip buvau sunerimus ir aš, bet pagalvojau kad išsideklaravau tik išvažiuodama, ir man pase už-dėjo antspaudą kad išvyko.
draudimą turėjau čia ir tebeturiu, tai gal nekibs  doh.gif
*


tiesiog baisu darosi doh.gif nesuprantu as to mokescio g.gif juk jei as dirbau iki 2009 spalio o dabar auginu vaikeli tai man reiks moketi tik nuo nspalio iki balandzio? ar netaip suprantu? juk jei dirbau tai automatiskai buvau drausta siuo draudimu? doh.gif visai galva susisuko, nesuprantu, jei zmogus bedarbis tai argi jis gales moketi tas imokas? kazkokia durnyste!!!!!!!! doh.gif g.gif
Ms.Blonde
QUOTE(Kam @ 2010 04 13, 22:38)
O as tokios neturiu tai man iseina visa ta malonuma teks atlikt parvarius i LT
*Tai galit LT ambasadoj ar konsulate ta padaryt. Nebent labai toli iki ju... Bet siaip siulyciau pasidomet - kai kurias proceduras gali atlikt per atstuma, t.y. jus tik nusiunciant uzpildzius formas.
Swetty
QUOTE(wanilla23 @ 2010 04 14, 00:27)
tiesiog baisu darosi doh.gif nesuprantu as to mokescio g.gif juk jei as dirbau iki 2009 spalio  o dabar auginu vaikeli tai man reiks moketi tik nuo nspalio iki balandzio? ar netaip suprantu? juk jei dirbau tai automatiskai buvau drausta siuo draudimu? doh.gif visai galva susisuko, nesuprantu, jei zmogus bedarbis tai argi jis gales moketi tas imokas? kazkokia durnyste!!!!!!!! doh.gif  g.gif
*


Jeigu esi isejusi dekretiniu atostogu tai faktiskai tu vis dar dirbi, reiksia moketi nereikes. Ir jei augini vaika iki 8 metu tai taip pat moketi nereikes..(kiek supatau is ju atsiusto paaiskinimo..) ax.gif o man reikes pasidometi ar imanoma tai sutvarkyti per atstuma, nes iki ambasados vaziuoti toli... rolleyes.gif
Papildyta:
Stai cia yra peticija pries PSD imokas thumbup.gif galbut musu parasiukai prisides prie panaikinimo ax.gif
http://www.peticijos.lt/visos/3265
D&R
Sveikos,

Man klausimas iskilo, o kur grizus i lt reikia eiti ir kokius dokumentus tureti?
creatus
Sveikutes,
as ir truputeli pasimetus del tu visu nelaimingu mokesciu...
Gal kas zinote, jei as gyvenu UK jau 7metus, neturiu lietuviskos bankininkystes, o pasa keiciau pries 1,5 metu cia londone, ambasadoj. Bekeiciant pasa reikejo nurodyt ir deklaruot savo gyvenama vieta, kur parasiau adresa Londone. Tai ar tokiu atveju dar man reikia kazkur kreiptis ar tai jau automatiskai yra issiusti mano duomenys i Ltu, kad negyvenu Ltu?
papa sin catsup
VMI tinklapyje parašyta, kad reik pristatyt E formos pažyma, kad mokėjau mokesčius užsienyje... Jiems priskambint be šansų, o vienam tinklapy radau, kad Airijoj E formos pažymą išduoda kai visam laikui išvyksti iš šalies g.gif Paprašiau boso P60 formos, nors teoriškai dokumentas iš darbdavio netinka... vnž
Apache
QUOTE(dekeriene @ 2010 04 09, 21:39)
tai gerai jei nedirbi ir gauni sociala airijoj tai ka ir privalai Lietuvai moketi nors tau visos lengvatos kaip medical card nemokamai teikiamos uzsienio valstybeje?
juk cia totalus absurdas
tipo nereikia moketi jei esi uzsiregistraves darbo birzoje, taip iseina kad jei cia vyras uzsiregistraves bedarbiu tai tas pats negi turi grizti i lietuva ir ten registruotis ....juk absurdu absurdas  doh.gif
*Na tokiu atveju manau telieka deklaruoti savo isvykima is LT.

QUOTE(wanilla23 @ 2010 04 13, 22:27)
tiesiog baisu darosi doh.gif nesuprantu as to mokescio g.gif juk jei as dirbau iki 2009 spalio  o dabar auginu vaikeli tai man reiks moketi tik nuo nspalio iki balandzio? ar netaip suprantu? juk jei dirbau tai automatiskai buvau drausta siuo draudimu? doh.gif visai galva susisuko, nesuprantu, jei zmogus bedarbis tai argi jis gales moketi tas imokas? kazkokia durnyste!!!!!!!! doh.gif  g.gif
*Pagal mane,jus db esate dekretinesi,o tai reiskia vis dar socialiai drausta,taigi jums moketi nereikia,iki vaikui suies 2m. o po to,reikes kreiptis i logoniu kasas,su vaiko gimimo liudijimu,kad isduotu pazyma iki vaikui sueis 8m.

QUOTE(D&R @ 2010 04 14, 23:09)
Sveikos,

Man klausimas iskilo, o kur grizus i lt reikia eiti ir kokius dokumentus tureti?
*Ziurint,ka norite padaryti. Jei norite irodyti,kad dirbate legaliai ir tai irodyti,reikia tureti savo pasa ir E108 (atrodo) forma ir dar LT uzpildyti 308 firma (irgi jei neklystu) ir eiti i artimiausi mokesciu inspekcija. jei turita vaikuti,tai reikia jusu pasao ir vaiko gimimo liudijimo ir eiti i ligoniu kasas,jei norite,kad jums butu gydymas nemokamas,jei ne,turite dar deklaruoti isvykima. kaip tai padaryti,ten jau rase kazkas.

QUOTE(creatus @ 2010 04 15, 08:14)
Sveikutes,
as ir truputeli pasimetus del tu visu nelaimingu mokesciu...
Gal kas zinote, jei as gyvenu UK jau 7metus, neturiu lietuviskos bankininkystes, o pasa keiciau pries 1,5 metu cia londone, ambasadoj. Bekeiciant pasa reikejo nurodyt ir deklaruot savo gyvenama vieta, kur parasiau adresa Londone. Tai ar tokiu atveju dar man reikia kazkur kreiptis ar tai jau automatiskai yra issiusti mano duomenys i Ltu, kad negyvenu Ltu?
*Na,man rodos kad jau yra jusu isvykimas deklaruotas..

o tai ta forma E i tax ofisa reikia eiti,bet tai ten tipo paaiskini,kam jos reikia,ir viskas,sake isduoda... g.gif
JustDi
QUOTE(Kam @ 2010 04 13, 20:38)
Jei neturi saskaitos LT turi turet nauja asmens tapatybes kortele su cipu O as tokios neturiu tai man iseina visa ta malonuma teks atlikt parvarius i LT
*Ar cia turima mintyje naujas pasas, kuris su pirstu antspaudais, ar koks kitas dokumentas? Aciu
dekeriene
QUOTE(Swetty @ 2010 04 12, 02:01)
Tarkim as deklaruosiu savo gyvenama vieta, bet kaip suprantu atbuline tvarka jos neeis pakoreaguoti, o moketi reikia nuo 2009metu uz visus metus, tai paskaiciavus butu 864Lt per metus uz tai, kad esi lietuvis.. Juk tai visiskas absurdas!!Kaip Lietuva taip zemai puola? Zmones yra labai nusivyle, as manau, kad  tokiais poelgiais jie ne tik saugoti Stankunaite tures, bet ir savo uzpakalius nesti is ten, nes pasvilins kaip tuos iskrypelius.. drinks_cheers.gif  Kvepia pilietiniu karu..Stai ko musu valdzia siekia.. blink.gif  Nusivylusi.. verysad.gif
*kokiu dar pilietiniu karu juk lietuviai memes, jie niekada nieko nedaro tik sustaiko su susiklosciusia situacija
pabumba pabumba kad blogai ir toliau gyvena.... doh.gif
Leksa
Noriu paklausti vietoj savo drauges, nes ji nelabai turi laiko prie kompo sedet.

Ji jau 2 metus gyvena ES. Moka ten visus mokescius. Nera deklaravusi isvykimo is Lietuvos. Lietuvoj turi buta, bet lietuvisku pajamu neturi.
Ar pakaks deklaruoti isvykima is LT ar reikia ir pvz. draudimo dokumentu kopijos? Nei jos darboviete, nei soc.draudimas jokiu E formu neisduoda. Gal kas su tokia situacija susidurete?
rozeslasiukas
QUOTE(Leksa @ 2010 04 17, 12:05)
Noriu paklausti vietoj savo drauges, nes ji nelabai turi laiko prie kompo sedet.

Ji jau 2 metus gyvena ES. Moka ten visus mokescius. Nera deklaravusi isvykimo is Lietuvos. Lietuvoj turi buta, bet lietuvisku pajamu neturi.
Ar pakaks deklaruoti isvykima is LT ar reikia ir pvz. draudimo dokumentu kopijos? Nei jos darboviete, nei soc.draudimas jokiu E formu neisduoda. Gal kas su tokia situacija susidurete?
*Jei dirba legaliai ir viska moka, tai gale metu turi darboviete grazinti P60 forma..tik daba galvoju ar ten yra parasyta kiek NI mokama g.gif kad Tax tai tikrai surasyti kiek sumoketa..
mirrra
QUOTE(Kam @ 2010 04 13, 20:38)
Jei neturi saskaitos LT turi turet nauja asmens tapatybes kortele su cipu O as tokios neturiu tai man iseina visa ta malonuma teks atlikt parvarius i LT
*


O AS IRGI NETURIU NEI SASKAITOS LIETUVISKOS, nei korteles su cipu, tai mano mama pasidomejo, kad as tureciau atsisuti i lt dokumenta, kuriame nurodyta 2009 metu pajamos, kad buvo moketi mokesciai, t y is darbovietes tai turetu buti P60 forma ir is Reveniu gauti E forma....ir su siais dokumentais mano mama gali ir be manes sutvarkyti , t y parasyti kazkoki dokumenta ar laiska, kad esu isvykusi , moku mokescius cia ir viskas bus ok smile.gif bandysiu taip padaryti smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.