Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sarkoidozė
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4
jura1012
nors visur raso kad stadijos salygines bet pirma stadija tai geriau uz trecia. Toki dalyka pati turejau. schmoll.gif Vadinasi plauciai spaudziami maziau nei kai yra infiltratai. O kiti parametrai? stadija nieko nesako apie plauciu turi ir kitus parametrus. Kraujo dujos ir pan. Ir baik galvoti kad prisijungi visiems laikams. schmoll.gif Sita bjaurastis linkusi praeiti pati ypac jei pradzia umi su sanariu skausmais temperatura. Man antra stadija rado pofilaktiskai tai su tokia ramia pradzia maziau pasveikimo galimybiu. verysad.gif Kuo baisiau jautiesi pradzioje tu didesne tikimybe pasveikti. O vaikeli tikiuosiu paliko maitinti paciai? Juk vaikui mamos pienas vaistas ir maistas. smile.gif Tik labai nenusimink. As pati mamirtet irgi ismoko su tuo gyventi. Tik jau minejau ir vel pakartosiu jausies blogai parasyk man ar mamirtet ar dar kurai privacia zinute, viesai ne visada malonu kalbeti. Kol sveiksi pasilik su mumis kai liga paliks tave parasyk kad paliko. Birutele laikykis.
mamirtet
QUOTE(birule @ 2008 04 14, 21:02)
tik rekomendacija gera isvadoje parasyta - sveikas gyvenimo budas smile.gif juokas pro asaras....
*

mergaites, isiskaitykit i sita rekomendacija tiek kartu, kad pacios tuo itiketumete ir laikytumetes... as ne juokais, as kuo rimciausiai... 3 metus man irgi tai atrode kaip juokas pro asaras.,.. relaybe tokia, kad vertimasisi per galva darbe ir namie neatnese nieko gero... esu dar tyrimu stadijoje, bet jau dabar aisku, kad jie prastesni... gydymas itariu jau bus butinas verysad.gif bet as isitikinusi, kad mes vis tiek visos pasveiksim, o paskui darysim tusa thumbup.gif drinks_cheers.gif
aciu jurai uz pagalba, kai jos man taip reikejo wub.gif ir tikrai, jei reikes kokio patarimo ar patirties aprasymo, visda prasom ax.gif
labai dziaugiuosi uz oksancik, kad jai viskas gerai thumbup.gif
mamirtet
sveiki 4u.gif sugriztu cia jau naujame etape... nepasitruake liga savaime, tad tenka salinti prednizolonu verysad.gif kvepavimo funkcijos rodikliai pablogejo, tad pasirinkimo neber. tikiuosi sitas ginklas pazabos ta liga ir ateis laikas, kai galesiu vel begioti, sokti, nesusutojus lipti lipti lipti lotuliukas.gif
stiprybes 4u.gif sveikim 4u.gif
birule
sveikos 4u.gif
Stipribes tau mamirtet console.gif
Man kaip dar svieziai siame reikale gal galite paaiskinti ar vaistai galutinai panaikina sia liga ar tik apgydo?

Ir dar klausimas, ka sako daktarai jei nori dar vaiku tureti su tokia diagnoze? Lygtais neplanuojame daugiau, bet kas ten zino.... blush2.gif

Visdelto merginos labai kankinuosi su sanariais sad.gif Gal kas zinote kokiu liaudiskiu patarimu ar kaip? Nes kaip suprantu jie pas mane kaip salutine reakcija nuo sitos ligos, tai ju paciu ner kaip labai gydyti, kol pati liga nepraejo.
Geriau va savaite ibuprofena, lygtais pagerejo. Tik nelabai suprantu ar nuo vaisto ar siaip sau, nes kai pirma karta sanariai buvo sustreikave, tai nieko negeriau ir po kokiu 3-4 dienu lygtais savaime praejo....
O sianakt tai keliuosi kad savo suneli pasiimti pamaitinti ir beveik nukrentu... Jauciau jau kad pedas skauda kai gulejau, bet kai atsistojau ant kulnu tai per kelius ir susilenke kojos, visai priminti kulnimis negalejau, taip skaudejo blink.gif siaip ne taip nuklibinksciavau iki lovytes... Tai suneli lovoje ir pasilikau, kad nereiktu daugiau vaikscioti nakti. Ryte vis dar panasiai buvo, bet po truputi, po truputi prasivaiksciojo. Negaliu juk lovoje guleti, maziukas savo reikalauja wub.gif
O dabar tai vat net ir i lauka issiruosusi buvau porai valandu, bet dar siek tiek jauciasi.
Tai vat ir klausimas kaip cia su tais sanariu uzdegimais man. Jei visai negydyti, nieko blogo nebus? Tik aisku skausma teks pakenteti, bet kol kas dar imanoma. Svarbiausiai kad paeiti dar galiu. Tik vat tie skausmai ir skausmingos vietos taip migruoja, tai per ciurna, tai kazkur pedos sone, dabar kulnai, sunku net ir butu sugalvoti kad taip gali buti g.gif
Ibuprofeno amzinai gerti negaliu, skrandi susigadinsiu, tai vat gal kas zino kokiu liaudisku priemoniu??
Buciau labai dekinga ax.gif
jura1012
labas Birule. Sanariais nesikankinau bet jie tikrai lnke patys praeiti as tai su tarpsonkaulinio nervo uzdegimais kankinuosiu kaip suims tai nei ikvepti nei iskvepti kas peiliu reztu. Tai kad bent jau pravepuociau ir dirbti galeciau tai dilkofenakus su B vitaminu geriu. Ibumetinas tai daugiau nuo skausmo o diklofenakas ir uzdegima slopina O ka sako gydytojai. Juk sanariai tai ne juokai skausmas nepakenciamas. Pati maitini tai nezinau ar diklofenaku galima vartoti, Prednezolonas sustabdo ta liga kuriam tai laikui ir gal visam laikui. Cia garantijos tik gydymo laikotarpiu. Gali atkristi ir po savaites po gydymo ir po 10metu. O gali ir neatkristi. Bet jei lga pastrauks pati(ko ir tikimies cia visi negydomi) tai daugiau niekada ji nesugrys.Daugumai sako kad praeina pati be petsaku. Birulr turi daug sansu kad praeis pati. Liaudies priemones padetu jei tai butu skausmai del persali ar sumusimo o cia vykstantys procesai yra visai kitokie. Kiek pati domejausi zoleliu poveikiu tikejausi nuovargi nugaleti bet neradau nieko, nes netika priezastys.Skaiciau kad nestumo metu ligos pozymiai isnyksta ir moteris jauciasi arba labai gerai arba beveik nejaucia simtomu nes pakinta hormonu pusiausvyra ir kazkaip paveikia ta imunteta kad jis atstoja nuo organizmo puldinejimo. Bet hormonam susitvarkius liga gyrzta. Todel nestumo niekas nedraudzia bet ir nesiulo. Geriau pasveikus.Beje metai skaiciuojami nuo diagnozes o ne nuo realios ligos pradzios. Gydytoja sake kad pradzioje liga gali buti nezymi o simtomus nurasai kitam dalykui. pagal viska nuovargi nurasinejau pavasariui o greitesni uzdusima tai fizinio kruvio trukumui. Ziema nieko neveikiu tai ir uzdustu.
Poto gydytoja sake kad taip nepastebimai prasidejusi liga sunkiai pati praeina ir nesumelavo stai jau 3m. Bet jei su sanariu skausmais odos berimais temperatura tada geriau. Birule labai tikuosiu kad tai tavo atvejis. Saugok save saugok savo vaikiuka jei tiki pasimelsk dievui paprasyk kad jis liga paimtu. Ir eik pas gydytoja del sanariu rupinkis savimi, buvai pas nuostabubu reumatologa nueik dar karta. Tik labai profesionalus gydytojas pirmiau pagalvoja apie kitas ligas poto gydo savo. 4u.gif karsta.gif
PONCKA
sveikutes,labai apsidziaugiau radusi si puslapi,noreciau pasidalinti taip pat savo isgyvenimais:man sarkoidoze nustate pries 15m,buvau pora men.gydyta Vilniaus antakalnio pulmonologiniam institute,ten taip pat dare bronchoskopija,kuri patvirtino diagnoze.Kojos buvo nusetos melsvais skausmingais guzais.Daugiau kaip pora menesiu buvau gydoma harmonais(kinelogu)Po poros savaiciu nei sanariu nei koju nebeskaudejo,eritema dingo.Gydziausi apie 6men.Kas keleta metu liga paumeja,kankina sausas kosulys,dar buvau gydyta prednizalonu,atsirado problemos su skrandziu ir zarnynu.Jau 7m.gyvenu Vokietijoj,pries 3.5m vel eme dusinti kosulys,pablogejo savijauta.Gydytojas norejo israsyti prednizalono-kategoriskai atsisakiau,tada israse to pacio prednizalono tik milteliais per inhaliatoriu-po savaites jauciausi naujai gimusi.Pries keleta dienu vel apciuopiau ant kojos skaudama guzeli,jo ne su kuo nesumaisysiu....Liudna,kad liga nepaleidzia,zinoma,buna ir blogiau....Siandien goglinejau ieskodama informacijos-atradau jus,ne as viena....Dirbu su vandeniu todel kad sanarius paskauda maniau normalu.Patarciau jums irgi prasyti vaistu per inhaliatoriu,nedirgina skrandzio,zarnyno.Gulejom Vilniuj palatoj 12,visos turejo kazkokiu stipriu stresu arba buvo nesenai pagindziusios.Jei galiu kuo padeti-klauskit,uzsuksiu cia.Visoms sveikatos ir kantrybes.Mylekit save.
jura1012
Sveika PONCKA malonu kad prisijungiai prie musu. Aisku gaila, kad su tokia bėda. As pries susirkdama nei gimdziau nei kokio streso turejau eilinis sveikatos patikrinimas. Kiek supratau visur gydymas tas pats nieko naujo nesugalvojo. O be prednizelono gal yra ir kita reabilitacija, pvz kvepavimo pratimai, fizinio kruvio tvarkymas ir pan. Ar kaip pas mus - vaistu priraso o kita ieskokis pati. Vokiskai nesuprantu, gal kai ieskojai informacijos radai kokiu naujienu vokieciu kalba? Prednizalono man neraso nors diagnozuota trecia stadija ir su tokia diagnoze be pagerejimo jau du metus. Apskritai ji pas mane nera labai tipiska nei eiga nei liga. su bendrais pozymiais dudulys , nuovargis, prakaitavimas tai lyg ir tipiski klinikiniai, kraujo, - netipiski. Be pagerejimo ar ryskaus pablogejimo pasikeite stadijos is pirmos i trecia. Neziurint i stadija ir prasidejusius fibrozinius procesus plauciu turis geras. schmoll.gif Itariu gydytojai patys neismano kaip toliau elgtis. Visoms linkstu joniniu. Linksmai atsveskit drinks_cheers.gif
birule
QUOTE(PONCKA @ 2008 06 07, 01:11)
sveikutes,labai apsidziaugiau radusi si puslapi,noreciau pasidalinti taip pat savo isgyvenimais:man sarkoidoze nustate pries 15m,

Jau 7m.gyvenu Vokietijoj,pries 3.5m vel eme dusinti kosulys,pablogejo savijauta.Gydytojas norejo israsyti prednizalono-kategoriskai atsisakiau,tada israse to pacio prednizalono tik milteliais per inhaliatoriu-po savaites jauciausi naujai gimusi.

Labas vakarelis 4u.gif
As irgi vis ruosiausi atsakyti ir padekoti PONCKAi 4u.gif Labai naudinga informacija apie prednizolona, kuri galima naudoti milteliais per inhaliatoriu thumbup.gif Idomu ar galimas toks variantas Lietuvoje g.gif Kol kas man gydymo nereikia, bet jei prireiks, tai irgi spausiu gydytojus prie sienos, kad nereiktu skrandzio zaloti.... verysad.gif
Siaip tai as irgi jauciu kad kol kas liga nesitraukia, nors ir labai to tikiuosi. O jauciu, nes yra guzeliu kojose, tik jie ne melynuoja, neraudonuoja, del to kol kas aliarmo ir nekeliu, na ir aisku sanariai, kurie man buvo nuo pradziu....
Faktiskai daugiau jokiu pozymiu nejauciu (ir nedustu, ir nekosciu, ir nepavargstu), tik vat sanariai kaip pas senute wacko.gif Sustinge, skausmingi.... Pasiemu kartais savo suneli ant ranku, bandau atsistoti, tai turiu pastoveti kelias sekundes vietoje, kad galeciau pradeti eiti, taip sustingstu.... Ir velgi, keikviena diena keliuosi ir galvoju, tai kuriuos sanarius siandien skaudes, tai rankos, tai pirsto, tai kulnus....
Na bet ka padarysi, kenciu, vaistu nuo sanariu nevartoju (nes kaip suprantu is to jokios naudos, juk priezastis visai kita, ir kaip suprantu sanariu uzdegimo gydymas, butu tik laikinas reikalas....).
Taip ir gyvenu po truputeli. Na bet as dar tik keli menesiai su savo diagnoze. Tikesimes geriausio. To linkiu ir jums visoms!

Sekmes ir grazaus ilgojo savaitgalio 4u.gif
zuikiausia
QUOTE(birule @ 2008 06 18, 21:22)
Labas vakarelis  4u.gif
As irgi vis ruosiausi atsakyti ir padekoti PONCKAi  4u.gif  Labai naudinga informacija apie prednizolona, kuri galima naudoti milteliais per inhaliatoriu  thumbup.gif  Idomu ar galimas toks variantas Lietuvoje  g.gif  Kol kas man gydymo nereikia, bet jei prireiks, tai irgi spausiu gydytojus prie sienos, kad nereiktu skrandzio zaloti....  verysad.gif
Siaip tai as irgi jauciu kad kol kas liga nesitraukia, nors ir labai to tikiuosi. O jauciu, nes yra guzeliu kojose, tik jie ne melynuoja, neraudonuoja, del to kol kas aliarmo ir nekeliu, na ir aisku sanariai, kurie man buvo nuo pradziu....
Faktiskai daugiau jokiu pozymiu nejauciu (ir nedustu, ir nekosciu, ir nepavargstu), tik vat sanariai kaip pas senute  wacko.gif Sustinge, skausmingi.... Pasiemu kartais savo suneli ant ranku, bandau atsistoti, tai turiu pastoveti kelias sekundes vietoje, kad galeciau pradeti eiti, taip sustingstu.... Ir velgi, keikviena diena keliuosi ir galvoju, tai kuriuos sanarius siandien skaudes, tai rankos, tai pirsto, tai kulnus....
Na bet ka padarysi, kenciu, vaistu nuo sanariu nevartoju (nes kaip suprantu is to jokios naudos, juk priezastis visai kita, ir kaip suprantu sanariu uzdegimo gydymas, butu tik laikinas reikalas....).
Taip ir gyvenu po truputeli. Na bet as dar tik keli menesiai su savo diagnoze. Tikesimes geriausio. To linkiu ir jums visoms!

Sekmes ir grazaus ilgojo savaitgalio  4u.gif
*

Labas, birule,

tai ka tu aprasai apie sanariu skausmaus, tipiskai buvo ir man tuo metu kai nustate sarkoidoze. As taip pat maitinau. maitinu ir dabar (liga nustate pries 4 men). nuo sanariu skausmo geriau Ibuprofena..geraiu daug ..po 800mg/p, velaiu mazinau..be vaistu nebuciau issivertusi, nes skausmas budavo toks stiprus, kad is lovos negerusi vaistu neislipdavau.. Diklofenakas geriant maximalias dozes, man nepadejo visai.. del jo buvau ir maitinima nutraukusi.. taigi Ibuprofena geriau apie 2 savaites, paskui skausmai nurimo, kraujo tyrimas uzdegimo neberode, tik va tas migruojantis sanariu maudimas isliko.. buna dienu kai nemaudzia, o buna kad stipriau ir daugiau sanariu skauda.. vaistu dabar negeriu, nes skausmas ner toks intensyvus, kad ju reiktu... o be to jie ligos neveikia..tik simptomus malsina..
Sekmes tau!! Tikiu surasi buda, kas pades numalsint sanariu skausma..suprantu ka tai reiskia, kai salia mazutelis, laukiantis mamos demesio.
PONCKA
QUOTE(zuikiausia @ 2008 06 27, 00:21)
Labas, birule,

tai ka tu aprasai apie sanariu skausmaus, tipiskai buvo ir man tuo metu kai nustate sarkoidoze. As taip pat maitinau. maitinu ir dabar (liga nustate pries 4 men). nuo sanariu skausmo geriau Ibuprofena..geraiu daug ..po 800mg/p, velaiu mazinau..be vaistu nebuciau issivertusi, nes skausmas budavo toks stiprus, kad is lovos negerusi vaistu neislipdavau.. Diklofenakas geriant maximalias dozes, man nepadejo visai.. del jo buvau ir maitinima nutraukusi.. taigi Ibuprofena geriau apie 2 savaites, paskui skausmai nurimo, kraujo tyrimas uzdegimo neberode, tik va tas migruojantis sanariu maudimas isliko.. buna dienu kai nemaudzia, o buna kad stipriau ir daugiau sanariu  skauda.. vaistu dabar negeriu, nes skausmas ner toks intensyvus, kad ju reiktu... o be to jie ligos neveikia..tik simptomus malsina..
Sekmes tau!!  Tikiu surasi buda, kas pades numalsint sanariu skausma..suprantu ka tai reiskia, kai salia mazutelis, laukiantis mamos demesio.
*

PONCKA
Labukas visoms.Malonu kad nors patarimu apie prednizalona per inhaliatoriu galejau jums padeti.Mano guzelis ant kojos nedingo bet liko neskausmingas,nors tiek gerai.Pereodiskai iskyla skausmingi limfmazgiai kirksnyse,bet esu tiek uzsiemusi kad daznai uzmirstu apie tai o ir pas gydytoja nera laiko nueiti.Kol dar nesureme-judu.Atsiminiau kaip gydziau sanariu skausmus LT:dirbau vienoje is sanatoriju valgykloje,tris kart per diena reikedavo pamaitinti po 80-100 zmoniu,visa diena ant koju.Pareidavau namo tai nezinodavau kur deti tas vargses,ar i salta vandeni ar atsigulus i siena atremti...Darbe merginos susimesdavo buteliukui,as negeriu,bet uz kompanija kelis kart truputi isgerus pastebejau zymu palengvejima.Nesiulau jums gerti,bet jei salygos leidzia pabandykit neatsisakyti nuo kavos su slakeliu konjako ar trupucio degtines su sultim.Tik supraskit mane teisingai,man tai padedavo,net drauges eme stebetis kad as siulau "pagerintos"kavos.O Vokietijoj kai savo gydytojui pasakiau apie sarkoidoze,sako:shaize.Ir gydymo kito nei LT nera.Sveikatos jums visoms ir stiprybes.
mamirtet
Sveikutes 4u.gif
Labutis, Poncka 4u.gif aciu uz pasidalinta patirti, kuri manau cia tikrai yra vertinga visoms...
prisipazinsiu, nebuvau cia ilindusi ilgai... tiesiog, labai pasikeite mano gyvenimas ir paprasciausiai kol nepersoki tam tikro tarpsnio norisi atsiriboti...

visoms linkiu is visos sirdies kad pasveiktumete be vaistu, kad liga savaime jus paliktu!!! o patarimas vienas - ziurekit saves, mylekit save, rupinkites savimi!!! sakau jums tai jau ivertinusi visa 3 metu su trupuciu patirti, kai gyvenu su liga, nors kai pagalvoji nieks nezino kiek laiko as su ta liga gyvenu, nustate ja pries 3,5 metu, o gal as ja jau tureja bala zino kiek verysad.gif

jau trecias menuo kaip as draugauju su prednizolonu... sakau draugauju, nes tikiuosi is jo pacio geriausio rezultato - pasveikimo su kuo mazesniais pasaliniais poveikiais. kad sarkoidoze netipine liga, supratau ir skaitydama jusu pasisiakymus, vienos kenciate nuo sanariu skausmu, kitos dustame nuo fizinio kruvio, bet bukim visos optimistes, mes tikrai pasveikim!!! as irgi buvau nusiteikusi pries prednizolona, bet situacija buvo tokia, kad man issivyste jau net 3 laispnio kvepavimo nepakankamumas, kai bet koks judesys issaukdavo dusima ir kosejimo priepuolius, kai net eme melynuoti lupos ir nagai, kai skaudedavo sukdavosi galva ir budavai prie nualpimo ribos... ir tai as nepripazinau, kad man taip blogai, nes per tuos 3 metus susigyveni ir atrodo taip turi buti... bet kai gydytojai pasake, kad be prednizolono jau neber kur dingti, jauciausi salyginai stipri, nes salia manes likimas man atsiunte zmogu, padejusi susigyventi su liga, o kai tai atsitinka, tada ateina noras ir kovoti su ja, o nesipriesinti.
dabar as kovoju, o mano kovos budas toks - sveika gyvensena, sveika mityba ir daug daug sporto, poilsio, o svarbiausia daug daug pilnavertisko gyvenimo!!!! as jau net nedrisau svajoti, kad galesiu lipti i kalna, kad galesiu zaisti su vaiku, kad galesiu sokti... dabar as tai darau thumbup.gif kvepavimo rodikliai pamazu gereja, bet gydymas tikrai bus ilgas, taciau ta as suvokiau tik neseniai, pradzioje nuo prednizolono buni perdetos geros busenos, perdetos energijos, net spalvos atrodo perdetai ryskios... atrodo, kad va pora svaiciu ir busiu sveika... taciau, kad ir kaip ilgai tai testusi, zinau, kad ateis ta diena, kai sesiu cia ir jums parasysiu - taskas. su prednizolonu atsisveikinau blush2.gif cool.gif o tada galesiu galvoti apie sekanti savo plano igyvendinima nestuke.gif wub.gif

linkejimai visoms 4u.gif stiprybes iveikiant visus issukius, kuriuos mums atsiunte likimas. ir kovokim!!! kovokim visos drauge!!! patarimais, informacija ir pan...
jura1012
[...Darbe merginos susimesdavo buteliukui,as negeriu,bet uz kompanija kelis kart truputi isgerus pastebejau zymu palengvejima.Nesiulau jums gerti,bet jei salygos leidzia pabandykit neatsisakyti nuo kavos su slakeliu konjako ar trupucio degtines su sultim.Tik supraskit mane teisingai,man tai padedavo,net drauges eme stebetis kad as siulau "pagerintos"kavos.

Poncka seip tai bent jau mane alkoholis dusina dar labiau net ir mazas kiekis. Seip patarimas tikrai pavojingas. Zinau kruva zmoniu kurie nusigyde suprate, kad alkoholis padeda. Tikrai nei vienas zinomas man zmogus nenorejo tapti alkoholiku bet deje po truputi iklimpo. Dazniausiai taip nemiga gydo. Rodos kas cia tokio stopke degtines ir geriau miegasi. Juk alkoholizmas tai genuose nezine kada juos iskrutinsi. Moterys jei tik seimoje senelis ar tetis ar brolis ar kitas artimas giminaits turejo problemu su alkoholiu net nebandykite nors ir kap palengvetu, nes kai pagaus alkoholis tai ir nusitems i alkoholizmo liuna. Ir pati buk su alkoholiu labai atsargi. Suprantu jis tau padeda bet gerai pagalvok ir apie rizika. Kai zinau daug tokiu atveju tai net silpna darosi kai kas parekomenduoja (ne is piktos valios o is noro padeti)alkoholi kaip vaista. Poncka nesuprask kaip priekaista tau tikrai ne. nesuprask kaip pamokslavima mat gerti negerai. Tap jau musu smegenys sutverti,kad greitai prisirisam prie to vaisto kuris mums padeda o alkoholio ir gauti lengva. Poncka duok dieve tau neuzsikabinti uz alkoholio kabliuko. Kai skaitau paskaitas vaikam apie alkoholi prasau pakelti rankas kas nori tapti alkoholiku, tai ne vienas vaikas net neklauzada net tas kuris jau vartoja alkoholi nepakele rankos o is ju vistiek dalis taps alkoholikais. Su alkoholiu visa beda, kad jis itraukia po truputi nezymiai, kai aplinkiniai ima sakyti zmogus vistiek netiki. Taigi siulau viska pasverti ir tada tik daryti. istvemes visoms. Bet dekui uz kita patirti, 4u.gif
birule
Sveikos 4u.gif

Tikiuosi, kad laikotes neblogai. As sia savaite apsilankiau "techninei apziurai" Santariskese. Isvada teigiama: pagerejimas! biggrin.gif
Palygino plauciu nuotraukas, tai net ir mano akiai skirtumas matosi. Niekur nedingo kol kas ta liga, bet tikrai nors kazkiek apmazejo...
O ir siaip sanariai jau nebe taip baisiai kankina. Jauciasi bendras sustingimas, bet tokiu astriu skausmu, kaip buvo pavasari, jau nera.
Po puses metu liepe vel pasirodyti. Sako jaunas zmogus juk, reikia ko nors nepraleisti....
Tiek ziniu is mano stovyklos.
Tikiuosi ir jums visoms sekasi neblogai 4u.gif

mamirtet , kaip tau sekasi?? Labai tikiuosi, kad vaistai padeda
atenamarija
Sveikos /jei taip galima kreiptis/ likimo draugės.Perskaičiau pirmą kartą visą temą ir likau labai sukrėsta-tiek daug jaunų moterų,rūpestingų mamyčių prigriebė tokia klastinga ir neprognozuojama liga.Galvojau kad tik man ,60-metei,likimas mestelėjo tokią "dovanėlę".Jau metai kaip diagnozavo sarkodoizę,vartoju prednizoloną,kuris procesą pristabdė,bet organizmą ardo-priaugino svorio,skauda sąnariai ir kt.Diagnozuoti šią ligą geriausiai padeda bronchoskopija ir kompiuterinė tomograma-labai tiksliai nuotraukoje matomi plaučių specifiniai pažeidimai įvairiuose pjūviuose,galima spręsti ar ligos priežąstis alerginė ar tai idiopatinė fibrozė.Galima pasiėmus nuotrauką kreiptis į kitus specialistus.Aš buvau Vokietijoje pas tos ligos žymų specialistą sarkodoizės centre prof.Kostobello,ir Gieseno universitetinėse klinikose pas pulmonologus,jie pagrinde analizavo tą KT.Kitokio gydymo,o tiksliau ligos pristabdymo ,nėra-tik hormoninis. Turiu laiko,tai esu prisirinkusi kalnus informacijos apie šią ligą,skaičiau prof.Šalkausko ir doc.E.Danilos knygą "Klinikinė pulmonologija".Prognozės labai nelabai...Mielosios,jei norėsite kokios informacijos-rašykit ,padėsiu kuo galėsiu.
Beje ,pastaruoju metu galvoju pavartoti kinietiškus Tianshi produktus ,o prednisoloną mažinti. g.gif
Šimtoji
Laba, su šia liga susidūrusioms...
Noriu optimistiškai nuteikti, nes sirgau šia liga, o dabar esu visiškai sveika.
Susirgau 22 metų, 1 metus gydžiausi kinelogu (kuris žiauriai išgriaužė duobes sėdmenyse, bet su laiku išssilygino ir jos), po metų buvo pagerėjimas, o dar vėliau nė ženklo neliko- kartais vis pasidarau tyrimus. Dabar jau praėję 10metų.

Galiu pasakyti, kad liga atsirado dėl organizmo išsekimo... Nuovargis, nepilnavertis maistas ir pan.... Svarbu ne tik vartoti vaistus, bet ir gerai maitintis.
Požymiai buvo gumbai ant kojų ir šiaip silpnumas- sunku buvo užlipti laiptais, o kažkuriuo metu apskritai vos paėjau. Labai norėdavosi miegoti..

Mano anyta šia liga susirgo 50-ties. Taip pat pasveiko smile.gif
birule
QUOTE(Šimtoji @ 2008 12 19, 21:51)
Laba, su šia liga susidūrusioms...
Noriu optimistiškai nuteikti, nes sirgau šia liga, o dabar esu visiškai sveika.
Susirgau 22 metų, 1 metus gydžiausi kinelogu (kuris žiauriai išgriaužė duobes sėdmenyse, bet su laiku išssilygino ir jos), po metų buvo pagerėjimas, o dar vėliau nė ženklo neliko- kartais vis pasidarau tyrimus. Dabar jau praėję 10metų.

Galiu pasakyti, kad liga atsirado dėl organizmo išsekimo... Nuovargis, nepilnavertis maistas ir pan.... Svarbu ne tik vartoti vaistus, bet ir gerai maitintis.
Požymiai buvo gumbai ant kojų ir šiaip silpnumas- sunku buvo užlipti laiptais, o kažkuriuo metu apskritai vos paėjau. Labai norėdavosi miegoti..

Mano anyta šia liga susirgo 50-ties. Taip pat pasveiko smile.gif
*

Laba 4u.gif

Sakykite, o kodėl jus gydė vaistais? Liga jau paprogresavusi? Nes man va ji yra, bet vaistų kol kas nesiūlo (ir ačiū D aišku)... Kol kas ir taip atrodo nedidelis pagerėjimas yra. Labai tikiuosi, kad išsiversiu be vaistiniu preparatų...
Mano priežastis tikriausiai greičiau buvo nėštumas... Nors tikriausiai tai irgi galima priskirti prie veiksnių, kurie išsekina organizmą

Papildyta:
QUOTE(atenamarija @ 2008 12 07, 23:42)
,galima spręsti ar ligos priežąstis alerginė ar tai idiopatinė fibrozė.
*

O kaip tai priežastis gali būti ir alerginė??? Kažkaip nepasakė man to...

O bronchoskopija pats Danila ir darė thumbup.gif Nuostabus specialistas thumbup.gif Po procedūros kaip mažą vaiką paglostė, nuramino, pagyrė, kad šauniai laikiausi (kas praėjo šią procedūrą tikriausiai supras, kaip to reikia po jos....)
100Danguole
QUOTE(birule @ 2008 12 19, 23:28)
Laba  4u.gif

Sakykite, o kodėl jus gydė vaistais? Liga jau paprogresavusi? Nes man va ji yra, bet vaistų kol kas nesiūlo (ir ačiū D aišku)... Kol kas ir taip atrodo nedidelis pagerėjimas yra. Labai tikiuosi, kad išsiversiu be vaistiniu preparatų...
Mano priežastis tikriausiai greičiau buvo nėštumas... Nors tikriausiai tai irgi galima priskirti prie veiksnių, kurie išsekina organizmą

*

pirmakart girdziu, kad galima be vaistu pagydyt sia liga.
Man plauciu nuotraukoj matesi ligos zidiniai, tai Antakalnyje plauciu ligonineje komisija paskyre gydyma ir net kokias 3sav. pralaike ligonineje. Dziaugiuosi, kad iskart pradejo gydyt, nes nezinau kaip butu toliaiu plites zidinys...
birule
QUOTE(100Danguole @ 2008 12 20, 17:25)
pirmakart girdziu, kad galima be vaistu pagydyt sia liga.
Man plauciu nuotraukoj matesi ligos zidiniai, tai Antakalnyje plauciu ligonineje komisija paskyre gydyma ir net kokias 3sav. pralaike ligonineje. Dziaugiuosi, kad iskart pradejo gydyt, nes nezinau kaip butu toliaiu plites zidinys...
*

Tai va būtent šiais laikais jau sakė neskuba vaistų skirti. Ypatingai pradinėse stadijose kaip pas mane. O va per pusmetį ir pagerėjo thumbup.gif
jura1012
Labas merginosman pries tris metus diagnozavo sitaliga bet vaistu neskyre. po metu pablogejimas buvo o po pusmecio greitas pagerejimas. Ir munitetas pas mane nenusilpes nebuo nei tada kai diagnozavo nei dabar o liga rado profilaktiskai sviesdami plaucius. tuo laiku as jau buvau isitvirtinusi darbe bagus mokslus ir pasilkusi tik viena etata tai kad, jokio sunkaus fizinio darbo ar nervu. Nekaltinkite nei gimdymo nei savo imuniteto. Nes mano atvejis viska paneigia o kazkur skaiciau kad nestumo metu ligos pozymai ar visai isnyksta ar labai sumazeja tik poto po gimdymo islenda umia forma. Mano dvi pazystamos isviso buvo bendradarbes ir jos tikejo kad, liga nuo chemijos(jos dirbo chemineje valykloje). Bet as turiu kita dalyka ko manau neturite nei viena - tai dideli ENG (eritrocitu nusedimo greitis)net 63, kai pasakiau bendradarbiai labai nustebo nes ji su ENG 66 s lovos nesikele. Gal kur turi tokius kraujo parodymus butu malonu suzinoti nes jauciuosiu kaip nepritapele nei prie sveiku nei prie serganciu. Linksmu JUMS mielos svenciu nauju vilciu ir grazu darbu. Kas pasveikote linkiu neatkristi kam gydymo neskyre linkiu kas sveikata pageretu.

Brutele kad tik toliau geretu manes mano technine apziura nenudziugino taip o kai kas dar nuliudino. Bet tikiu kad vasarine apzura vel bus gera,ko linkiu ir Tau.
Šarau
Laba diena,
Aš dar "naujokė" pas jus, bet labai norėčiau jūsų patarimų išgirsti apie sarkoidozę. Mes su vyru planavome "lialių" šiemet, bet prieš naujuosius sužinojai, kad sergu. Keisčiausia, kad man nieko neskauda, jokiu pastebimų simptomų nėra. Aš sergu astma, todėl dusulys mano kasdienis "draugas". Vasarą kraujo tyrimas parodė padidėjusius kepenų fermentus, o prieš naujuosius (kai atliko kepenų biopsiją) nudžiugino. Kol kas turiu gerti vaistus kepenų veiklai atstatyti ir gavau siuntiną pas pulmonologą (tikrinti plaučius). Geriant šiuos vaistus nuo kepenų - negalėčiau pastoti, nes labai didelis apsigimimų skaičius.
Sakykit - ar sergant sarkoidoze galėčiau pastoti. O jeigu pastočiau, tai ar išnešiočiau sveiką vaikutį? Žinoma tų "baisiųjų" vaistų nuo kepenų negerčiau.
birule
QUOTE(Šarau @ 2009 01 06, 14:58)
Laba diena,
Aš dar "naujokė" pas jus, bet labai norėčiau jūsų patarimų išgirsti apie sarkoidozę. Mes su vyru planavome "lialių" šiemet, bet prieš naujuosius sužinojai, kad sergu. Keisčiausia, kad man nieko neskauda, jokiu pastebimų simptomų nėra. Aš sergu astma, todėl dusulys mano kasdienis "draugas". Vasarą kraujo tyrimas parodė padidėjusius kepenų fermentus, o prieš naujuosius (kai atliko kepenų biopsiją) nudžiugino. Kol kas turiu gerti vaistus kepenų veiklai atstatyti ir gavau siuntiną pas pulmonologą (tikrinti plaučius). Geriant šiuos vaistus nuo kepenų - negalėčiau pastoti, nes labai didelis apsigimimų skaičius.
Sakykit - ar sergant sarkoidoze galėčiau pastoti. O jeigu pastočiau, tai ar išnešiočiau sveiką vaikutį? Žinoma tų "baisiųjų" vaistų nuo kepenų negerčiau.
*

Laba 4u.gif
Nežinau ar čia tau kas nors galės atsakyti į tave domininančius klausimus... Labai jau jie esminiai. Manau, kad reikalinga pulmonologo konsultacija šiuo klausimu. Man pačiai sarkoidozę nustatė kai mano berniukui buvo 4 mėnesiai, tai įtariu, kad ir per nėštumą ji turėjo būti... O ir pastojimui tai greičiausiai netrukdo. Nežinau ar gali ji taip greitai po gimdymo per 4 mėnesius atsirasti g.gif Bet kokiu atveju mano berniukas visiškai sveikas ir labai guvus thumbup.gif
Sėkmės ir linkėjimai, kad greičiau turėtumėte pilvuko gyventoją mirksiukas.gif
Almute1
Labas.Man 39 metai.Nustatyta diagnozė: reaktyvus artritas,mazginė eritema,sarkoidozė. tik nesuprantu ar čia atskiros ligos ar čia visos trys viename? Šia liga susirgau vasarą. Daug metų dirbau stovimą darbą ir dabar tebedirbu.Galvodavau,kad nuo stovimo darbo man ryte sustingusios kojos,o čia turbūt buvo ligos pradžia. Daktarai atliko įvairiausius tyrimus ir išrasė gerti MEDROL hormoninius vaistus.Bandžiau nutraukti,negėriau dvi savaites,bet nieko gero. Labai skauda sanarius. Gydytojai sakė,kad negydytų jei neskaudėtų sanarių. Patarkite ką daryti. Gal atskira dieta? Man svoris nekrenta,apetitas didelis,labai noriu saldumynų.
vidal
labukas visoms "kolegėms". Netyčia visai atradau šia tema ir perskaičiau beveik visa -negaliu sakyt kad malonu turėti tokiu draugiua, geriau jau visos būtume sveikos, bet...yra kaip yra, ir labai smagu pasisemti žinių iš skausmingos kitų patirties ir galbūt savo žiniom ir ta pačia skausminga patirtim padėti kitai.
Šiuo metu negaliu sakyti kad sergu šia liga ar kad nesergu, nes tikrinausi prieš metus - viskas buvo labai gerai, tad jau laikas ir vėl pas medikus, bet vis atidėlioju, nors gydytojai ventai pažadėjau, kad po metu prisistatysiu, tad dabar sau pažadėjau kad tikrai artimiausiu metu vyksiu.
O viskas man prasidėjo prieš turbut jau 6-7 metus, buvau įsitikinus kad esu sveika ir drūta doh.gif , bet prireikė vaika vežt persišviest plaučius, ir kaip šeimos nariui kažkaip liepė ir man ( jam rankytė raudonuodavo po įbrėžimo).Taigi, o tuo metu man žiauriai skaudėjo sanarius, rytais negalėdavau iš lovos išlipt- ridendavausi, bet viska suverčiau čiuožyklai, nes su drauge ir vaiku buvom ant ledo ir po daug metu pertraukos mėgavausi čiuožimu, todėl pagalvojau kad persistengiau ir gavosi uždegimas, bet deja. peršvietus plaučius nusiuntė pas gydytoja.Čia klaipėdoj, tuberkuliozės dispancery.Vaikui viskas gerai o man.......prasidėjo.Nepamenu gydyt pavardės, bet ji ir dabar dirba - pasakė - BEKO SARKOIDOZĖ,nu buvo smūgis nerealus, šakės, ji sako nebijokit - ne tuberkuliozė, prirašė gydyma prednizilonu, sakė kitokio nėra , tik hormonais.Aš aišku nepatikėjau, važiavau pas kita pulmonologa, jis - ta pati, aš vėl nepatikėjau - išvažiavau i Vilnių, santariškes, atrodo gydytoja Vaitkuvienė, ar Vaitkienė, gerai nebepamenu- viska pasakė ta pati ir gydyma paskyrė - Prednizolonu.tai va ir gėriau, ilgai ir nuobodžiai, dar sakė kad būtinas vit A ir E.Atliko tyrimus - bronhoskopija ( tfu bjaurastis - bet mes moterys stirios ne tiek pakeliam biggrin.gif ) ir t.t. Sakė, kad galimas recidyvas, vet kaip sakiau kol kas tfu, tfu, tfu.....Buvo II stadija.Visom stiprybės ir vilties 4u.gif
atenamarija
Kadangi jau metai ,kai turiu šią diagnozę,domiuosi visokia informacija apie šią ligą.Pacituosiu ištrauką iš vienos brošiūros "Sergant šia liga,limfmazgiuose ima vešėti jungiamasis audinys.Tokiu atveju organo,kuriame vyksta šis procesas ,veikla sutrinka.Dažniausiai nustatoma plaučių sarkodoizė,tačiau sergama ir sąnarių,akių,smegenų ir kitų organų sarkodoize.Deja,kodėl ja susergama iki šiol taip ir nenustatyta ir kol kas visame pasaulyje vienintelis gydymas-tai gydymas hormonais.Kartais organizmas susidoroja su liga pats,viskas priklauso nuo organizmo rezervų.jo stiprinimo"
Taigi, kiekvienas atvejis, matyt,individualus.Nežinau ar yra Lietuvoje ligonių ,sergančių sarkodoize,kuriems jau tenka naudotis deguonies aparatais,bet mačiau tokių su "rankinukais "Vokietijos klinikose-stebuklingų išgijimų niekur nebūna...Reikia rūpintis savimi,ieškoti išeities. g.gif
Dikodanga
Laba; man irgi nustatė tą nelemtąja beta sarkoidozę. Kai daug nežinai tai ir širdies neskauda.. Nu sarkoidosė ir sarkoidozė.... ne tą praėjom. O kai pradėjau domėtis, tai nebelinksma. Man tai matyt kažkokia ūmi forma schmoll.gif Kojų čiurnos kaip kamuoliai, ištinusios nerealiai. Skauda, suka sąnarius. Odą labai skauda, nes matyt oda nespėja tiek temptis. Atrodo kad oda plyšta. O guzeliai ant kojų doh.gif nusišaut galiu iš skausmo. Pradžioje dar ir temperatūra buvo užkilusi. Gydytoja skyrė medrol, o kai nuėjau į tuberkuliozinę ligoninę (Žolyno g.) tai konsultacijų biure net trijų gydytojų komisija liepė mest tabletes lauk blink.gif Na aš ir mečiau. Tai nuo užvakar ir vėl košmaras... kojos tinsta, paeiti negaliu. Diclac injekcijos tik ir gelbėja. Siaubas kažkoks verysad.gif
atenamarija
Nežinau,nežinau ar galima taip staigiai nutraukti naudoti vaistus ir atsiduoti "dievo valiai".Medrol ir Prednizolono, kaip hormoninių preparatų,naudojimas nutraukiamas palaipsniui mažinant dozes.Kreipkis į kitus specialistus,sužinok kuo daugiau nuomonių,domėkis pati,ieškok.Kaip minėjau ,jau metus sergu ir vartoju prednizoloną po 6-8tab./d.Pradžioje skaudėjo kojos,nugara,ištino čiurnos,turėjau čiurnos lūžį po visai nedidelio kryptelėjimo.Dabar jaučiuosi patenkinamai-niekas nebeskauda.Aišku ,likęs antsvoris ir dusulys kiek labiau pajudėjus.Bet padėtis,nepaisant net mano solidaus amžiaus, po truputi gerėja.Liga tikrai bjauri ,tad reikia nusiteikti ilgam gydymui ir neprarasti vilties. doctor.gif
reginka
sveikos,
kažin, ar mokėsiu išsiųsti, ką rašau. Metus skaitinėju, ką čia rašote, nes turiu tą pačią ligą ir nemažai metelių, bet tikiuosi išsisukti be hormoninių vaistų, skiepijausi nuo gripo, vartoju ryklio kepenų aliejų, truputėlį sunegalavus einu pas gydytoją, darau mankštą, noriu į sanatoriją Baltarusijoje, nes puslapyje sarcoidosis.by.ru pernai skaičiau (šiemet nebeleidžia į tą puslapį), kad būtent mankštomis ten gydo šitą ligą. Vasarą norėčiau, skaičiau ir supratau, kad 1500Lt sumokėjęs, būsi ten viskuo aprūpintas 12 dienų. Šiuo metu neturiu nė vieno raudono guzo, kelis mažus bespalvius galiu apčiuopti. Kartais kvėpuoju kažkaip per garsiai, paskauda sąnarius. Pernai buvo daug blogiau.Ar kas nors dar nori į sanatoriją?
Kashmir
man tai išvis ši liga nesuprantama blink.gif brolis susirgo tuberkulioze, nors dažnai nesimatydavau, bet pasiskaičius radu simptomų (čia jau visad taip būna biggrin.gif ). Nuėjau pas gydytoją, peršvietė plaučius, pamatę nuotrauką iškart į žolyno g. nukreipė. ten paaiškėjo, kad man plaučių sarkoidozė. Nuėjau į tą komisiją, kur 3 gydytojai, tai viena liepė skubiai į ligoninę gultis, pradėjau šnekėt, kad galiu pasivažinėt tyrimams, gultis nenoriu, tai vienas gydytojas irgi mane užtarė, pirma liepė kraujo tyrimus pasidaryt, o jau po to žiūrėsim. Pasiskambinau sužinot tyrimų, viskas neblogai, pasirodyt už 3 mėn. po 3 mėn nuėjau vėl su nauja nuotrauka ir kraujo tyrimais, situacija jau geresnė, pakitimai plaučiuose mažėja. dabar turiu eiti balandžio mėn. unsure.gif
jokių vaistų neprirašė, nieko nevartojau, nesuprantu, nei kaip ji atsirado, nei kaip nyksta. mistinė man ši liga visai doh.gif
mamirtet
laba 4u.gif
skaiciau ir negalejau patiketi, kad taip pleciasi gretos... liudna, kad tiek daug zmoniu si liga paliete... bet dziugu, kad yra kur pasisiemti patirties, kad yra su kuo pabendrauti... prisimenu tas 2005 pirmasias sausio dienas, kai negalejau rasti nieko, apart medicininiu puslapiu terminus ir pavadinimo apibudinima... o labiausiai man reikejo zmoniu, likimo broliu/seseru, nes jauciausi taip, tarsi vienui viena buciau siame pasaulyje... tarsi buciau padariusi kazka bloga ir likimas mane uz tai nubaude...
dziaugiuosi ir laikau kumscius uz kiekviena is jusu kam liga traukiasi saviame!!!! brangiosios, stiprinkit imunine sistema kaip tik istengiate, sportuokite ir visaip kitaip kaip jums isiena stiprinkit save, ilsekites taip, kad tikrai pailetumet, perplanuokit dienotvarke, atiduokit buiti, kas trukdo pailseti ir pan... patikekit, kalnu nuvertimas ir teorinis poilsio pliuso uzsidejimas neatnes nieko gero...
mano atveju, taip, liga buvo pradejusi trauktis, dinamika buvo teigiama, tad pamaniau, nekreipsiu demesio ir ji kaip ir atsirado, taip ir praeis... deja, situacija pablogejo neraliai ir labai staigiai... kad ir kokia esu priesininke chemijos, taciau mano atveju tai jau buvo neisvengiama... ir taip gydytojai buvo nustebe is kur tiek valios, nes su savo kvepavimo rodikliais as turejau is lovos neatsikelti... labiausiai kankino kosuliai ryte ir dusuliai... jokiu kvapu, dulkiu, kondicionieriu... is kart priepuoliski kosuliai... siaubas, baugu net prisiminti...
9 men... sitiek jau laiko esu gydoma prednizolonu. taciau kartu su juo taikau ir netradicinius gydymo metodus, kurie man padeda isvengti kai kuriu pasaliniu prednizolono poveikiu. jei trumpai, tai gydymas tikrai ilgas, taciau tikiu, kad jau matosi ta maza sviesele... sukiausia buvo po poros men, kai eme listi pasaliniai poveikia kaulams, sirdziai, paskui dar po poros, kai ziauriai pasikeite kraujo struktura ir norejo daryti jau dializes...taciau as nesidaviau. ir ju didziai nuostabai krauja is kritines bukles atstaciau per pora sav. ir zinot su kuo? ogi sedau ant svieziai spaustu sulciu dietos. sultys dabar mano kasdienybe. ir siaip ryju visa literatyra apie zalia maista. svorio nepriaugau, ir labai dizuagiuosi, nes to reikiamo svorio as noriu uzsiauginti sportuodama, o ne atsiradusiu 'edimo" protrukio metu. kvepavimo rodikliai pagerejo zenkliai ir taip tikiuosi, kad greitai ta prednizolono doze peraugs i palaikomaja kol visai nebereikes. aisku, bandau uzsimerkti ir nematyti kuokstais slenkancius plaukus, ant veido nuo vaistu suaktyvejusia veido erkute, kurios nepavyksta pagydyti jau pusmeti, ir kaip teigia prednizolono spuogus... zinau, kad vis atai laikina ir kad baigus gydyma vel viska sugris i savo vezias...
kad ir kaip bebutu, turiu pripazinti, kad pagaliau as vel gyvenu!!!! as tikrai nebetikejau, kad galesiu kada gyvenime vel sokti, sportuoti, begioti ir dukti su vaiku!!! as vel esu lygiavertis seimos narys, o ne nuolatos pervarges ir tik guleti norintis ligonis... as galiu dirbti, as galiu pramogauti su seima, draugais!!! as galiu lipti laipatais, kopti i kalna, ciuozti su rogutem, vaziuoti dviraciu... ko negalejau daryti keleta metu... ir apie ka jau net nebesvajodavau....
dziaugiuosi, kad liga mane uzgrudino, kad salia atsirado likimo draugu, ir sutvirtejusi psichologiskai pagaliau radau vidine ramybe ir stiprybe kovoti! to linkiu visiems, nesvarbu su kokia liga susidurusiems!
linkejimai 4u.gif ir toliau nenuleiskim ginklu thumbup.gif
ir atsiprasau, kad parasau retai, tiesiog dabar toks metas... bet jei reiketu kokios informacijos galite rasyti man i sigiuks@hotmail.com
vidal
QUOTE(mamirtet @ 2009 01 18, 20:34)

dziaugiuosi, kad liga mane uzgrudino, kad salia atsirado likimo draugu, ir sutvirtejusi psichologiskai pagaliau radau vidine ramybe ir stiprybe kovoti! to linkiu visiems, nesvarbu su kokia liga susidurusiems!
linkejimai 4u.gif ir toliau nenuleiskim ginklu thumbup.gif
ir atsiprasau, kad parasau retai, tiesiog dabar toks metas... bet jei reiketu kokios informacijos galite rasyti man i sigiuks@hotmail.com
*

o Dievuliau, kaip džiaugiuos už tai kad gali taip parašyt, turiu omeny su tokia laiško pabaiga, net ašaros išriedėjo beskaitant.Turiu pasakyt, kad man nėra taip BLOGAI, bet užtat dejuoju savy žiauriai, man baisu, užeina noras verkti .Bet visada galvoju, kad reikia grūdinti save stiprinti psichologiškai.Bet tokios mes jau moterys - mėgstančios padejuoti, paraudoti, pasiguosti, bet tuo pačiu dažna - nieko nedaryti blush2.gif
Labai džiaugiuosi už Jus thumbup.gif
sweet
Sveikos, na mano tetis taip pat serga sia baisia liga. Susirgo pries 15 metu, buvo gydytas harmonais, ilgai gulejo ligonineje. Taciau liga pradejo trauktis tik tada, kai pradejo gerti ozkos piena. Cia toks labai senobinis vaistas, bet jam tikrai padejo. Dabar tai neisivaizduoja dienos, be puse litro pieniuko, o vilti jau beveik buvo prarades. Stiprybes visiems ir supratimo artimiesiems
birule
QUOTE(mamirtet @ 2009 01 18, 20:34)
laba 4u.gif
skaiciau ir negalejau patiketi, kad taip pleciasi gretos...
*

Ir aš atkreipiau dėmesį kaip čia staiga likimo draugių padaugėjo unsure.gif

mamirtet kokia tu šaunuolė 4u.gif Tu pakeli čia mums dvasią thumbup.gif Liūdna sirgti, bet reikia ieškoti savyje jėgų, kad būtų galima išsiveržti iš tokių nuotaikų. Tavo pasisakymas yra vienas iš tokių, iš kurio reikia imti pavyzdį thumbup.gif

Nors iš principo man kol kas lengviausia variacija šitos ligos, bet va jau po mėnesio tenka grįžti į darbą, tai labai tikiuosi, kad naujas gyvenimas darbas-vaikas-vyras neiškankins manęs labai.... Taip smagu buvo namuose sūnelį auginti doh.gif
atenamarija
[quote=sweet,2009 01 19, 11:43]
Taciau liga pradejo trauktis tik tada, kai pradejo gerti ozkos piena.

Mielai gerčiau ožkos pieną,bet nerandu kur pirkti.Ožką laikyti sudėtinga būtų.Gal kas matėt kokiuose nors prekybos tinkluose?
birule
Ieškokite CIA
Aš šioje parduotuvėje savo vaikui daržoves perku. Ožkos pieno produktų taip pat mačiau
atenamarija

Ačiū už informaciją apie ožkos pieną.Jau pirkau.
Dar vienas geras produktas,ypač vartojančioms prednizoloną yra linų sėmenys.Jie slopina pašalinius poveikius,ypač antsvorį.Susimali kavamale 4v.š.sėmenų ir per dieną suvartoji bet kokiu būdu. Informacija pasiskaitymui-

Čia[/URL]http://www.linai.lt/linai/
Gal kam padės ,bent jau tikrai nepakenks.
gintare1
Laba visoms, prisiskaiciau internete apie sarkoidoze ir aptikau si foruma. Net negalvojau kad yra tokia zaraza. Trumpai: man 30 metu. Visad sveika kaip ridikas, kol visai netycia pradejo tinti koju sanariai, poliklinikoje galvojo kad tai alergine reakcija i vitaminus, buvau vartojus B grupes vitaminus. Kuo toliau tuo labiau pradejo umeti sanariu skausmas, vaiksciojau pro asaras. Tada gydytoja nusiunte pas reumatologa, nelaukusi eiliu, nes ir i darba reikia eiti, kreipiausi i privatu gydytoja, itarusi galimas ligas, padarem plauciu nuotraukas, kruva kraujo tyrimu, ir kaip jau spejate itaria sarkoidoze. Pas mane istine plauciu limfmazgiai, kraujo tyimai nera tokie blogi, tik didelis imuniteto nusedimas. Kaip ir daugumai, nusiunte i Antakalni pas prof. Gaidamoniene, toliau i Santariskiu tuberkuliozes ligonine kur turi atlikti bronchoskopija. Atidejo pirmadieniui del kazkokiu tai priezasciu, jei dar atliks nes prie viso to persalau praleidusi nakti toje ligonineje, kas susidures tai zino kaip ten baisu, visa laime pagulde i vienute. Tai issiprasiau namo, skrepliu analizus rytais veziojau tik. Dar liks padaryti plauciu tomografija. Na tiesiog truksta keliu pagrindiniu tyrimu, kad 100% patvirtinti kad tai sarkoidoze.
Mano simptomai sanariu tinimas, koju ciurnos kaip kalades, prakaitavimas nakti, spaudzia krutine, kaip anksciau galvojau kad su sirdim kazkas, bet kardiologiskai sveika. Pradzioje buvo uzkilusi temperatura. Pastebejau kad labiau traukia prie saldumynu, o gal tai isitikinimas paskaicius kitu komentarus.
Dziaugiuosi uz tas kurioms liga pasitraukia lengviau, visoms stiprybes.
Gal kas galetu paaiskinti kas yra ligos remisija?
Dikodanga
Noriu papasakoti ir aš apie savo "draugę" sarkoidozę. Jau rašiau šiame skyrelyje, kad prieš šv. Kūčias ėmė stipriai tinti kojų sąnariai, čiurnos. Skausmas nerealus, o vaikščioti reikia, nes auginu dukrytę (tuo metu jai buvo 6 mėn). Kai pradėjo mėlynuoti rankų nagai (nuo tynimų kraujo apytako visai išsibalansavo)- išsigandau (vis tikėjausi prastumti šventes ir tik tada kreiptis į medikus), staigiai nuvykau į ligoninę. Tyrimų ypatingų nedarė šlapimas ir kraujas.Ten įtarė reumatą.Išrašė medrol ir paleido. Po švenčių liepė į polikliniką eiti. Taip ir padariau. Peršvietė plaučius ir labiau iš intuicijos negu analizais remiantis nustatė sarkoidozę. Nelabai "parinausi" nes nežinojau su kuo ji valgoma. Liepė gerti vaistus - tai ir gėriau, nes patikino, kad geresnių nėra nuo šitos ligos. Liepė mėnesį pagerti, o poto po truputį mažinti dozę ir ilgainiui nustoti juos vartojus. Dar davė siuntimą į komisiją tuberkuliozinėje ligoninėje. O ten... keturios medikės - profesorės.... dar dvi med. seselės. blink.gif Pasuko ties smilkiniu pirštą... klausia geriau jautiesi, sakau - taip geriau. Tada jos klausia, kuriems velniams geri toliau hormonus? Nu sakau, taip liepė... juk negalima staigiai nutraukti, antinksčiams kenkia. O jos man vienu balsu: čia per maža dozė kad ją palaipsniui nutraukinėti. Mes šalin ir taškas. Nu gi keturios profesorės patarė... negali ginčytis. Mečiau. Sausio pabaigoje ir vėl dainėlė iš pradžių... kojos tinsta, skausmai nerealūs, eritrinė egzema nu vienu žodžiu ta pati puokštė. Iš kžkur vyras atkapstė gydytoją Santariškėse gyd. E Danila. Nuėjau pas jį su visom nuotraukom... tas pažiūrėjo į nuotrauką ir sako, jei gydytojai iš tokios nuotraukos nustatė tau sarkoidozę, tai jie beveik dievai. Čia sako dar aibę tyrimų reik daryt. O va, kad vaistus mečiau sako dvigubai sau blogiau padariau.
Vienu žodiu ir gydytojas Danila po kelių papildomų tyrimų man patvirtino sarkoidozę , nors tiek gerai.
Man buvo paaiškinta sekančiai: kadangi aš nutraukiau vaistus, tai jei pradėsiu vėl juos gerti, man gali būti (o gal ir tikrai bus) dvigubai blogiau. Visi simptomai paaštrės ir taps gilesni. Po kiek laiko aišku pradėsiu sveikti. Bet jei jau pradėjai vaistus gerti, tai reikėjo bent pusmetį juos pagerti. Bet kadangi padaryta, kas padaryta, todėl jis man pasiūlė.... blink.gif kentėti. Pasiūlė gerti ibuprofeno, į raumenis susileisti Diclac ar ko nors panašaus. Kentėjau ... žiauriai kentėjau. Ėjau pas gydytoją su ašarom ir prašiau garantijų, kad visgi aš ne veltui kenčiu ir viskas praeis be pasekmių, kad bent jau vaikščioti galėsiu. Jis nuramino. Sakė viskas susitvarkys tu tik išlauk. Ir tikrai po dviejų mėnesių viskas susitvarkė. Gal pavargstu šiek tiek daugiau, aišku apkrovimą sąnariams riboju. Bet šiaip viskas čiki. Gerai, kad visgi nepradėjau gerti tų hormonų. O pagunda buvo labai didelė. Bet to, man į darbą nereikėjo. Kitu atveju tikrai tektų gerti.
Aš nesakau, kad čia visoms receptas nuo tos nelemtos sarkoidozės. Kiekvienai kitoks jis turi būti. Todėl neskubėkite aklai sekti mano pavyzdžiu, bet neskubėkite aklai tikėti ir gydytojais.
rlivita
Sveikos visos mamytes ir ne tik. As irgi turiu ka papasakot.Gruodzio men man itarinejo sarkoidoze; 2 kartus dare biopsija labai slykstu ,bet vistiek iki galo neisitikino.Tada sausio men operavo,pjove kakle nedideli pjuvi ir eme tyrima.Po operacijos patvirtino kad plauciu sarkoidoze.Gydytoja man israse hormoniniu vaistu,ir ka jus galvoja isipuciau kaip parselis, man jie padejo bet daugiau as ju gert nebenoriu.Tai kas sergat laikykites nes tikrai ta liga dauk sveikatos ir nervu atima. ir viskas bus gerai!!! thumbup.gif
bye1.gif
raisyteregina
Labutis visiems ir as prie jusu prisijungiu man buvo 19 kai man patvirtino sia liga buvau labai laimingas zmogus turejau vyra ir suneli 4 meniasiu,kosmaras prasidejo nuo kosulio poto prisidejo temperatura 37.2 ir niekaip nekrito vis nekreipiau demesio buvau jauna ir galvojau viskas praes bet ne viena diena negalejau atsikelt is lovos viskas skaudejo ranku ir koju sanarei. Tik tada paskambinau seimos gydytojai man jau buvo 2 st.,geriau prednezelona 4,5 menesiu vaikas kaip tycia pradejo verk ir naktimis ir diena vis ant ranku buvo sunkus laikotarpis verkiau kad nenoriu vaiko kad viskas nusibodo buvo baisu,iki siol siurmas ima kai atsimenu.Turiu video uzrasa mazylio pirmas bandymas atsisesti ir as ten stoviu vien tik skruostus galima pamatyti nei akiu nei lupu kaip parsiukas, padydejas plaukuotumas buvau kaip vyras su barzda,o plaukai at galvos slinko,galvojau isprotesiu,be vyro pagalbos ir supratingumo tikrai isproteciau:verysad: ,bet nieko atsigavau.5 metai praejo. o man jau visa savate sausas kosulis neduoda ramybes rytoi skambinsiu. uzsirasysiu. bijau. scare.gif mega_shok.gif verysad.gif
lukne25
LABAS mergaites jungiuosi ir as prie jusu,dar man nepatvirtinta tai,bet pagal pozymius turiu as irgi ja.dar turiu klausima,o ar galima buti nestuke.gif sergant sita zaraza?
Demokratija
Ar buvo kam kad šią ligą rado profilaktinio patikrinimo metu? Gydytoja davė siuntimą dėl darbo persišviest plaučius, nes labai seniai šviesti, šian susistabdė mane gatvėje ir liepė būtinai pas ją ateiti, darys papildomą rentgeną siųs pas pulmonologą, rasti sarkoidoziniai pakitimai plaučiuose. Negaliu patikėti, nes kažkokių ypatingų šiai ligai simptomų nejaučiu, kenčiu pastoviai silpnumą, tirpsta rankos kojos naktimis, 2jų vaikų mama esu 48 kg sveriu... Ką galvojate apie tai? g.gif
atenamarija
http://www.infomed.lt/lt/2/Infomed_plius/L...d,/sarkoidoze#r

Pasiskaityk apie šią ligą [URL=ČIA]
Demokratija
Labukas, noriu pasiteirauti ar visoms sios ligos galutinine diagnoze patvirtinta atlikus bronchoskopija, ar uztenka kraujo, slapimo ir rentgeno tyrimu? Man pasiule atlikti bronchoskopija, nes rentgeno nuotraukose padideje plauciu limfmazgiai, kazkokiu pasaliniu simptomu iskyrus silpnuma nejauciu, kadangi esu pries bet koki hormonini gydyma, tai galvoju, kam tada daryti ta labai nemalonu tyrima. Gal pasidalinsite kas savo patirtimi, dekinga 4u.gif
birule
QUOTE(Demokratija @ 2009 09 27, 11:06)
Labukas, noriu pasiteirauti ar visoms sios ligos galutinine diagnoze patvirtinta atlikus bronchoskopija, ar uztenka kraujo, slapimo ir rentgeno tyrimu? Man pasiule atlikti bronchoskopija, nes rentgeno nuotraukose padideje plauciu limfmazgiai, kazkokiu pasaliniu simptomu iskyrus silpnuma nejauciu, kadangi esu pries bet koki hormonini gydyma, tai galvoju, kam tada daryti ta labai nemalonu tyrima. Gal pasidalinsite kas savo patirtimi, dekinga  4u.gif
*

Man bronchoskopiją darė. Todėl pakomentuoti negaliu ar galima 100 proc pasakyti be jos. Nors ant rentgeno nuotraukos, kai man atrado, buvo parašyta man atrodo beko sarkoidozės vaizdas. Vadinasi iš karto taip vaizdą įvardino...
Aš tik norėjau pasakyti, kad hormoniniai vaistai šiais laikais skiriami labai pasistūmėjusiai diagnozei. Pradžioje niekas jų nerekomenduoja
Demokratija
birule papasakok apie bronchoskopija, kiek laiko trunka tyrimas, kokie pojuciai po to?
Laiminge
Nemokamos paskaitos
,,Gyvenimas mūsų rankose”

Nuo rugėjo mėnesio visoje Lietuvoje bus skaitomos bioenergetikės Nerijos Kondratenko paskaitos.
Paskaitos tematika:
1.Gyvenimo nesėkmių ir ligų priežastys bei galimybės jų išvengti.
2. Universali minties galia.
3. Destruktyvios mintys, - priežastys ir pasekmės
4. Visatos dėsnių pažinimas ir pritaikymas mūsų gyvenime.
5. Paranormalių reiškinių - būrimų, ekstrasensorikos, astologijos, Reiki metodikos - veikimo principai ir NEIGIAMA įtaka mūsų gyveime.
6. Vaikų susirgimų priežastys.

Kadangi vietų skaičius ribotas, reikalinga išankstinė registracija el. paštu registrascom@gmail.com arba tel. 862059500 (nurodant savo vardą ir miestą, kuriame vyksiančioje paskaitoje dalyvausite).

P.s. Paskaitos metu dalyvaus Gyduolis Vitalijus, kilęs iš Ukrainos padedantis žmonėms pasveikti nuo visų ligų ir negalavimų. Gyduolis Vitalijus - tai žmogus turintis išskirtinę misiją padėti žmonėms. Asmeninėms konsultacijoms pas Gyduolį galima registruotis el. paštu nerijos.konsultacijos@gmail.com arba tel. 868363757 .
Daugiau informacijos apie lektorę www.nerijos-konsultacijos.visiems.lt

Paskaitos vyks siuose miestose:

Lazdijuose rugsėjo 24 d. (Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, II a.)
Utenoje rugsėjo 29 d. (Utenos kolegijoje, 216 auditorija; Utenio a. 2 Utena)
Vilniuje spalio 6 d. (Mokytojų namų mažoji salė)
Šiauliuose spalio 8 d.
Panevėžyje spalio 15 d.
Telšiuose spalio 27 d.
Marijampolėje lapkričio 3 d.
Kaune lapkričio 5 d.
Druskininkuose lapkričio 12 d..
Ignalinoje lapkričio 27 d.
Tauragėje gruodžio 8 d.

Kiti miestai bus lankomi 2010 m.

PASKAITOS NEMOKAMOS
Paskaitų vietos bus tiklinamos vėliau.
Pradžia 18 val.

Kadangi vietų skaičius ribotas, reikalinga išankstinė registracija el. paštu registrascom@gmail.com arba tel. 862059500 (nurodant savo vardą ir miestą, kuriame vyksiančioje paskaitoje dalyvausite).
Daugiau informacijos www.nerijos-konsultacijos.visiems.lt
http://www.nerijos-konsultacijos
birule
QUOTE(Demokratija @ 2009 09 27, 16:07)
birule papasakok apie bronchoskopija, kiek laiko trunka tyrimas, kokie pojuciai po to?
*

Pati procedūra pas gydytoją kabinete tikriausiai iki 30 min užtrunka.
Procedūra tikrai ne iš maloniųjų, bet ir skrandžio tyrimas per "žarną" nėra malonus... Nesinori čia labai gąsdinti, kiekvienas savaip reaguoja.
Esmė: pasodina, įpurškia jei gerai pamenu per nosį nuskausminančių, o po to - žarnelė į bronchus. Viskas iškenčiama, skausmo, bent jau man, nebuvo. Pojūčiai nemalonūs, nes aišku yra žiaukčiojimo refleksas ir pan.
Šiaip tai pojūčiai po procedūros man šiek tiek užtruko. Jaučiausi apsvaigusi, akys buvo raudonos kaip buroko, atrodžiau lyg valandą verkusi rolleyes.gif
Tiesa, į procedūrą pati su mašina atvažiavau, pati ir parvažiavau. Kitą kartą taip nedaryčiau, nes svaigulys grįžtant mašinoje dar jautėsi ir vairuoti tikrai nepadėjo.

O šiaip, jei reikia - darykis, geriau išsitirti, nei ko nors neatrasti... Juo labiau, kad šitos procedūros metu juk nei nupjauna, nei išpjauna ką nors, nei vaistų kokių nors grėsmingų gauni. O rezultatas - garantuota diagnozė ir dar nustato ar nėra pokyčių man atrodo

Matau, Demokratija, 2 vaikelius turi rolleyes.gif Tad jei jau 2 kartus pagimdei, tai jokia bronchoskopija tau nebaisi mirksiukas.gif
lukne25
sveikos mergytes,man dare plauciu rengena tai nera jokiu pakitimu thumbup.gif ,vis dar ant koju matosidemes,bet jau netinsta thumbup.gif
mamirtet
sveiki 4u.gif
prisijungiau manydama, kad si tema senai pamirsta ir uzdaryta... deja, toks gyvenimas, kad ligos mus puola ir mes su jom arba susigyvenam arba ne, arba nugalim arba ne... bet visada kazkas renkasi... toks gyvenimas... taciau kaip smagu, kai atsidurus tam tikrame gyvenimo kelyje tu gali rasti stoteles, kuriose yra tokie pat pakeleiviai... tai as ir tu...
vasara baigesi... ir tie salti orai bei aplinkui klaidziojancios bacilos ir visusai gasdina mus. tad visu pirma noriu palinketi daug daug sypsenu ir juoko, daug daug naturalaus vitamino c, o tada jau smagiu svenciu, grazios baltos ziemos ir, aisku, kvepiancio pavasario, su naujom jegom, naujais uzmojais...
esu labai laiminga, nes su kai kuriomis teko garbe pabendrusti, susipazinti... aciu uz ikvepimus!!! aciu uz grazius zodzius!!! tiesiog, gera kai zmones dalinasi patirtimi, padrasinimais...
rasau visiskai rami, nebera jokios sumaisties viduje, jokios baimes... aisku, uzeme nemazai laiko, bet as visa tai leidau isgyventi... isgyventi nesekme nugalint liga... isgyventi susitaikyma su liga ir jos pripazinimu... isgyventi prednizolono sukelta jegu anpludi... paskui beprotiskus organizmo pakitimus, sutrikimus... isgyvenau visa tureta grozio praradima... artimuju nesupratima... ir tik tada kai visa tai leidau sau pajausti, pergyventi ir isgyventi - man pasidare vis lengviau... ir geriau... su kiekviena diena...
turbut galvojat, kad liga pasitrauke... ne... ji manyje... tik as uzaugau, sustiprejau... tikra tiesa, kad tai kas musu nenuzudo - padaro stipresniais... taciau, as nuo geguzes menesio po metu vartojimo pasitraukiau is gydymo prednezolonu... negaliu pasakyti, kad jis man ne kiek nepadejo... tikrai plauciams padejo, taciau kiek ko prigadino, gal jau nevardinsiu... kai gydytojai siekia tobulumo tik vieno organo saskaita, o negalvoja apie visus likusius, sprendima priemiau pati. pirmiausia leisti pailseti organizmui nors 3 men per vasara, taciau po situ 3 men sustiprejau tiek, kad nebenosriu tersti organizmo chemija... visi kiti organai tvarkosi kuo puikiausiai, paglaiau eme ataugti ir plaukai... stebiu savo organizma ir, aiksu, pajutus pablogejima spresiu ka darysiu toliau, taciau dabar esu be galo laiminga budama svari nuo prednizolono... kas vartojo, tikrasi mane supras ka tai reikia...
esu laiminga, nes sios ligos deka suradau daug geru zmoniu;
esu laiminga, kad nors vienu zodeliu galiu juos padrasinti ar sukeliu sypsena ju veiduose;
esu laiminga, kad si liga man gyvenime inese nauju spalvu, potyriu ir visai kitokio supratimo...
pernai sekmingai prasportavau visus metus ir gerokai susutiprejau po 3 metu isekimo. siemet vel grizau i sporto sale ir sekmingai auginu raumenukus. tiesa, rezulatati labai geri - per metus 5 kg raumenu!!! sakau raumenu, nes apimtys tos pacios smile.gif visiskai pakeiciau mityba. beveik nebevalgau mesos, ir visa mano mitybos raciona sudaro net 80 proc "raw food" arba zalia mityba. sviezios darzoviu ir vaisiu sultys yra mano pusryciai ir vakariene, o saviatgaliais ir pietus smile.gif sportuoju kalanetika, joga ir taip pat kasdien stengiuosi pakvepuoti raudulingu kvepavimu (jei kas domisi tuo, galiu atsiusti medziagos). ir padedant gydytojui grudinuosi - kasryt lendu po saltu dusu, pradejau nuo pirstu galiuku, o dabar jau kisu visa koja iki kirksniu, rankas iki peciu, pazastis, veida... butinai plaunu nosi ir jei skauda gerkle - valgau ledu!!! zinokit darau dalykus, kurie ir jums atrodys beprotiski, bent jau man taip atrode ir sakiau, kad niekada taip nedaryciau... taciau, vaistu as nebenoriu, o sustipreti, uzsigrudinti ir gal kada nors iveikti liga ir dar pagimdyti vaikeli as tikrai noriu..., o kai kazko nori, susidelioji uzdavinisu ir ju sieki... ta as ir darau ir dabar pasidalinau su jumis...
tai va, taip pasikeite mano gyvenimas. as gyvenu!!! vel sportuoju, soku, ciuozineju ledu, atostogauju (net ilipau i Nidos kopa:))... vel esu pilnavertis seimos narys, vel esu laiminga! o ko daugiau reikia...

buckis
linkejimai
su didziausiais linkejimais ir pagarba 4u.gif
BUKIM LAIMINGOS!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.