Įkraunama...
Įkraunama...

*Darbas ir vaiko priežiūra*

4u.gif Norejau tiesiog pasidometi kaip jums pavyko derinti darba su vaiko prieziura uzsienyje..turiu galvoje darzeliai,aukle,seneliai,--kam patikite savo mazyli?o jei eina i mokykla,jei nera galimybes, tai kas paima is mokyklos ar darzelio ir tt? tik ka atvykus iskyla daugybe klausimu.... g.gif
ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Naglica @ 2005 12 13, 12:39)
Lyg jau yra panasi tema uzsieno skyrelyje...

Beje, vaiko auginimas/prieziura JAV labai skiriasi nuo Lietuvos.



As irgi galvoju, kad vaiko prieziuros ir darbo suderinimas uzsieny ir LT skirtingas.Pati dirbau Lietuvoj, o vaika ziuret padejo seneliai,draugai,o atvaziavus i JAV teko suktis patiems.
Pagrindine darbo ir vaiko auginimo problema iskildavo vaikui susirgus-nedarbingumo lapelio daugelyje darbu cia nieks neduoda, pas aukle ar darzely sergancio irgi nieks nepriima....nors per galva verskis..... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Snega @ 2005 12 14, 02:19)
As irgi galvoju, kad vaiko prieziuros ir darbo suderinimas uzsieny ir LT skirtingas.Pati dirbau Lietuvoj, o vaika ziuret padejo seneliai,draugai,o atvaziavus i  JAV teko suktis patiems.
Pagrindine darbo ir vaiko auginimo problema iskildavo vaikui susirgus-nedarbingumo lapelio daugelyje darbu cia nieks neduoda, pas aukle ar darzely sergancio irgi nieks nepriima....nors per galva verskis..... verysad.gif


Taigi skirtumas labai didelis Lietuvoje ir Amerikoje,nes:
a) bilietienių niekas neduoda,norint likti su sergančiu vaiku
b)pirmokėliui pačiam negalima parkeliauti iš mokyklos
c) vienam pasilikti namuose galima tik nuo 11 metų
ir t.t....
Tikrai sudėtinga viską suderinti unsure.gif
Mes stengėmės dirbti pakaitomis,kad nereikėtų jokių auklių ar darželių ax.gif
Dabar dar kartais tenka ir su draugais dėl paėmimo iš mokyklos susitarti 4u.gif Kažkaip susideriname mirksiukas.gif
Snega,malonu tave matyti 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raseliote: 14 gruodžio 2005 - 04:20
na sitas klausimas isties vienas sudetingesniu man aatrodo uzsienyje gyvenant. kaip jau minejo vaiko nepaliksi iki 12 m. vieno namie, o iki tiek negi sedesi ir nedirbsi...
mums dar nuskilo kad uosviai cia, bet ir tai toli gyvena. pernai metais keisdavomes su vyru, jis ryte, as vakare dirbdavom. siais metais 2 d. per sav. kai abudu dirbam atsivezam uosvius pas save i namus, jie pabuna, bet labai jais nepasitikiu.
buvo situaciju kad vyras nenuejo i darba ir buvo su emilia kol as dirbau. pas kaimynus esam palike, zodziu, skaudus klausimas, bet dirbti reikia...neisivaizduoju kaip prades i preeschool'a eiti, ten juk tik kelios valandos joje...o darzeliai kiek kainuoja, bent jau jav... doh.gif
Atsakyti
Palygines salygas, tikrai pasidziaugi kad gyveni Skandinaviskoje visuomeneje , welfare society, arba tiksliau Islandijoje, kur saugu, kur vaikai vasara iki isnaktu lauke duodasi, kur pats dirbdamas turi 2 apmokamas dienas per menesi jei sergi ir jei turi vaika, tai dar +7 per metus. Su darzeliais cia sunkoka, reikia uzsirasyti i eile labai anksti, bet apskritai sistema tikrai manau kad palanki gimdyti ir auginti vaikus. rolleyes.gif
Atsakyti
Mano Tomas drozia i darzeli nuo pusantru metuku. Giminiu kas galetu paziureti cia nelabai yra (kas galetu per toli; tiek kas salia, biski doh.gif ; draugu pastoviai isnaudoti nesinori). Jei suserga turiu imti iseigine, gerai, kad mano darbdaviai siuo klausimu supratingi. smile.gif
O del darzelio kainos, tai nera jau ji tokia auksta, bent jau pas mus. Uz 5 pilnas dienas moku $122, + turiu ideti savo pietus. smile.gif
Atsakyti
Man buvo "strioko" su Kindergarden. Laisvu vietu buvo tik popietinej grupej: nuo 12 iki 3 val. O kaip dirbt? Gerai, kad maniskis buvo tik pusmetis kaip JAV, tai mums pasiule K-Talk klase, kam anglu negimtoji. Tai autobusas pasiima is namu 7.45 ir parveza 3 val. Kai dirbau full time, 3 val. ateidavo auklyte, pasitikdavo vaika ir pabudavo su juo iki kol mano vyras grizdavo ar as is darbo.
O siaip tai daug kas mano pazistamu dirba pamainomis, kad nereiktu aukles. Bandem ir mes taip, bet tada su vyru visai nesimatydavom.. verysad.gif
Atsakyti
ko jus taip pykstat del tu lt raidziu... nepamirskit, kad mes uzsienyje gyvenam. pas mane ofise net su ziburiu nerasi klaveturos su lt raidem...

o del vaiku prieziuros, tai tikrai sunkiau uzsienyje. darbdavys neapmoka praleistu dienu del ligos. sukames su vyru kaip galim. dabar emilija eina i darzeli nuo 8 iki 17 val. taigi pries darba uzvedu ir po darbo pasiimu. nuo triju metu anglijoje vaikus reikia leisti i pre-school. kiek zinau prailginta grupe yra iki 15 val. turbut teks samdyti kokia mergina, kad parvestu ir pabutu iki grisim mes is darbu. bet tie sunkumai musu neprivers gristi i lt. man cia daug geriau... tongue.gif
Atsakyti
nebesipykit mamytes del tu lietuvisku raidziu, viskas daug paprasciau, nereikia ju su ziburiu nei anglijoj, nei afrikoj ieskoti.... lotuliukas.gif


Start => Settings => Control Panel => Regional and Language Options => Languages => Detais

pasirenkat LT kalba, ir po to jos isdestyma ant klavos.... ir pirmyn mirksiukas.gif
Atsakyti
LTukra, aciu 4u.gif Bandysiu ir aš lietuviškomis rašyt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(LTukra @ 2005 12 15, 14:26)
nebesipykit mamytes del tu lietuvisku raidziu, viskas daug paprasciau, nereikia ju su ziburiu nei anglijoj, nei afrikoj ieskoti....  lotuliukas.gif


Start => Settings => Control Panel => Regional and Language Options => Languages => Detais

pasirenkat LT kalba, ir po to jos isdestyma ant klavos.... ir pirmyn  mirksiukas.gif


Taigi, kai kompas naujas su Wi XP, i kai priestvaninis, nera ten jame ko atsidaryti, parsisiusdinau is interneto, nepriima, tenka ir toliau svepluoti.
O darba ir leliuko prieziura suderinti bent jau Vokietijoj labai sunku. Normalus darzelis - iki 12 val., prailgintame sunku vieta gauti, mokykloj (pradinej) pamokos iki 11.30. Prailgintos dienos mokyklos - retenybe, tik dabar pradeda ju daugiau steigti. Darzelis aplamai laikomas pedagogine priemone, o ne "Abstellplatz" (neisverciama, cia taip sakoma apie vieta, kur auto pastatai, darban atvykes), atseit vaiku auklejimas - tevu reikalas, ne valstybes. Atsitempti aukle is Lietuvos nelegalia rizika, tokie dalykai baudziami, o vietines ne kiekvienam ikandamos. Neseniai pranese, kad pagimdziusiu akademikiu skaiciumi Vokietija garbingai velkasi paskutineje vietoje Europoje. Man asmeniskai teko darbo atsisakyti, o vaikui paaugus ir ieskant darbo ne karta teko isgirsti, kad per sena ( pas mus sulaukes 35 jau kone pensininkui prilyginamas).
Atsakyti
QUOTE(Titia @ 2005 12 14, 09:28)
Mano Tomas drozia i darzeli nuo pusantru metuku. Giminiu kas galetu paziureti cia nelabai yra (kas galetu per toli; tiek kas salia, biski  doh.gif ; draugu pastoviai isnaudoti nesinori). Jei suserga turiu imti iseigine, gerai, kad mano darbdaviai siuo klausimu supratingi.  smile.gif
O del darzelio kainos, tai nera jau ji tokia auksta, bent jau pas mus. Uz 5 pilnas dienas moku $122, + turiu ideti savo pietus.  smile.gif


cia gal ir ne i tema, bet kur tu toki pigu darzeli radai? gal kas zinote ar tai priklauso nuo rajono kur gyveni, ar siaip yra pigesniu ir brangesniu darzeliu ar kaip? viename buvau, tai 60 $ per diena uzsiprase...nors darzelis man atrodo labai fainas kiek pastebejau, bet tiek moketi deja nesutikciau...
Atsakyti