Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

sveiki, is praeito metu likau skolinga VMI (neteisingai uzpildzjau dekoracija, man gražino, pasirodo kad as likau dar skoloj ir as daugiau nepildzjau) . pagalvojau kad man turi ateiti laiškas su pranešimu ir tada sumokėsiu .vakar per žinios isgerdau kad jau skaičiuoja palūkanas. ka man dabar daryti? gal deklaruoti is naujo ir laukti.
aciu
Atsakyti
QUOTE(liusi2003 @ 2010 07 21, 08:52)
sveiki, is praeito metu likau skolinga VMI (neteisingai uzpildzjau dekoracija, man gražino, pasirodo kad as likau dar skoloj ir as daugiau nepildzjau) . pagalvojau kad man turi ateiti laiškas su pranešimu ir tada sumokėsiu .vakar per žinios isgerdau kad jau skaičiuoja palūkanas. ka man dabar daryti? gal deklaruoti is naujo ir laukti.
aciu

Pirmiausia, jei deklaracija yra neteisinga, ją reikia pataisyti, o jei gausis mokėtina suma, tai automatiškai bus priskaičiuoti ir delspinigiai, apie kuriuos gali susižinoti pasiskambinus į vmi. laiškų laukti iš vmi nereikėtų, jei pati žinai apie prievolę...
Atsakyti
labas rytas, o nuo kurios dienos skaiciuojami delspinigiai?
Atsakyti
QUOTE(kapitoška @ 2010 07 22, 06:30)
labas rytas, o nuo kurios dienos skaiciuojami delspinigiai?

nuo geguzes 4 d,nes geguzes 3d buvo paskutine,kai galima buvo deklaruot uz 2009 metus.
Atsakyti
O jei už 2009 m. nespėjau uždeklaruoti, tai dabar galėsiu tik kitais metais už 2009 metus pateikti deklaraciją? Ar gal galima ir dabar?
Atsakyti
nežinau tiksliai, bet jei neklįstu, tai pajamas galima deklaruoti, bet kada. Pareigūnai ir t.t. privalo iki gegužės parodyti pajamas, o eiliniai piliečiai bet kada. Vat jei yra skola inspekcijai, tai reiktų susirūpinti, kad neduok die delspinigiai nepriaugtų žiaurūs
Atsakyti
QUOTE(giedre-marija @ 2010 07 27, 08:33)
O jei už 2009 m. nespėjau uždeklaruoti, tai dabar galėsiu tik kitais metais už 2009 metus pateikti deklaraciją? Ar gal galima ir dabar?

bet kada galima deklaruoti,svarbiausia,kad nebutumete skolinga.
Atsakyti
sveikos merginos gal kuri gales man padeti.as vis niekaip nenuvaziuoju i vmi deklaruoti pajamu,o pati internetu nemoku.Gal kuri bus gera ir man pades susideklaruoti,lauksiu jusu i az
Atsakyti
Sveiki,

Gal kas susidūrėte su panašia situacija.. 4u.gif
Į gyventoju pajamų deklaraciją įtraukiau ne tik savo, bet ir vyro gyvybės draudimo išlaidas. Metinę įmoką įmokėjau už vyrą. VMI teigia, kad negaliu į deklaraciją įtraukti kito asmens gyv.draudimo išlaidų. Tačiau GMPĮ 21 straipsnio 1 dalis teigia kitaip:
<21 straipsnis. Iš pajamų atimamos gyventojo patirtos išlaidos
1. Iš pajamų gali būti atimamos šios per mokestinį laikotarpį patirtos nuolatinio Lietuvos gyventojo išlaidos:
1) savo, sutuoktinio arba savo nepilnamečių vaikų (įvaikių) bei iki 18 metų ir vyresnių neįgaliųjų vaikų (įvaikių), kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (iki 18 metų ir vyresnių vaikų (įvaikių), kuriems iki 2005 m. birželio 30 d. buvo nustatyta visiška negalia), naudai sumokėtos gyvybės draudimo įmokos pagal gyvybės draudimo sutartis, kuriose numatyta, kad draudimo išmoka išmokama ne tik įvykus draudžiamajam įvykiui, bet ir pasibaigus draudimo sutarties galiojimo terminui.>


Manau, kad esu teisi, o VMI darbuotoja net nebando įsigilinti..
Gal ką patartumėt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rittule @ 2010 08 05, 11:26)
Sveiki,

Gal kas susidūrėte su panašia situacija..  4u.gif
Į gyventoju pajamų deklaraciją įtraukiau ne tik savo, bet ir vyro gyvybės draudimo išlaidas. Metinę įmoką įmokėjau už vyrą. VMI teigia, kad negaliu į deklaraciją įtraukti kito asmens gyv.draudimo išlaidų. Tačiau GMPĮ 21 straipsnio 1 dalis teigia kitaip:
<21 straipsnis. Iš pajamų atimamos gyventojo patirtos išlaidos
1. Iš pajamų gali būti atimamos šios per mokestinį laikotarpį patirtos nuolatinio Lietuvos gyventojo išlaidos:
1) savo, sutuoktinio arba savo nepilnamečių vaikų (įvaikių) bei iki 18 metų ir vyresnių neįgaliųjų vaikų (įvaikių), kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (iki 18 metų ir vyresnių vaikų (įvaikių), kuriems iki 2005 m. birželio 30 d. buvo nustatyta visiška negalia), naudai sumokėtos gyvybės draudimo įmokos pagal gyvybės draudimo sutartis, kuriose numatyta, kad draudimo išmoka išmokama ne tik įvykus draudžiamajam įvykiui, bet ir pasibaigus draudimo sutarties galiojimo terminui.>


Manau, kad esu teisi, o VMI darbuotoja net nebando įsigilinti..
Gal ką patartumėt?  g.gif

To paties įstatymo komentare yra paaiškinta, kad galite lengvata pasinaudoti faktiškai patirtoms išlaidoms kompensuoti, kaip aš suprantu ir mano pažystami taip daro, kasmet į vmi neša mokėjimo dokumentą, patvirtinantį, kad būtent sutuoktinis, o ne pats draudėjas mokėjo įmokas.
Atsakyti
QUOTE(emca @ 2010 08 05, 22:07)
To paties įstatymo komentare yra paaiškinta, kad galite lengvata pasinaudoti faktiškai patirtoms išlaidoms kompensuoti, kaip aš suprantu ir mano pažystami taip daro, kasmet į vmi neša mokėjimo dokumentą, patvirtinantį, kad būtent sutuoktinis, o ne pats draudėjas mokėjo įmokas.


ačiū 4u.gif kaip tik išsiaiškinom, bet ne su VMi, o su draudimo įmone- pažadėjo nusiųsti patikslinimą, kad aš faktiškai įmokėjau įmoką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rittule: 05 rugpjūčio 2010 - 21:36
Laba diena, gal kuri galėtumėte padėti mano vyrui internetu deklaruoti pajamas už individualią veiklą. Nu aš niekaip ten nesusigaudau doh.gif
Atsakyti