Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plaučių uždegimas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2
lrmp
gal kas esat susidure su plauciu uzdegimu? Kokie jo pozymiai, ar visada pakyla temperatura?
Filia
Tiksliai tikrai nepasakysiu, bet teko girdėti, kad būna kažkoks "šaltas" vadinamas plaučių uždegimas, tuomet temperatūros nedaug būna. Gal per google sistemą pabandyk paieškoti informacijos.
lrmp
taip ir reiketu padaryti, arba nueiti pas gydytoja (zinoma jei siais laikais dar galima pasitiketi gydytojais del tokiu uzslaptintu ligu), o tai nezinau kas yra - temperatura 36.9 - 37.1, krecia saltis ir maudzia nugara:(
isimylejusi
Lygiai prieš metus sirgau plaučių uždegimu. verysad.gif Tiesa, tas uždegimas buvo tik vienoje plaučių pusėje.
Simptomai: iš pradžių kelias dienas laaaaabai aukšta temperatūra, po to apie 37,5 laikosi ir nenukrenta. Kosulys aišku vargina, bet ne paprastas, negali iki galo atsikosėti. Ir kai kvėpuoji, visa laiką jauti, kad tuose plaučiuose kažkas "krebžda" (net nežinau kaip apibūdinti). smile.gif
Bet patariu kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Man reikėjo gydytis visą mėnesį, nes per vėlai nuėjau. 4u.gif
Utiuitiutė
Plaučių uždegimas (pneumonija) – tai ūminis infekcinis plaučių audinio uždegimas, kai dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų plaučių alveolėse susikaupia uždegiminio skysčio ir ląstelių.

Ligos priežastys

Plaučių uždegimą sukelia įvairūs infekcijos sukėlėjai (patogeniniai bakterijos ir virusai), patekę į plaučių alveoles. Dažniausiai ligą sukelia Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Staphylococcus aureus. Plaučių uždegimo priežastimi gali būti ir daugiau kaip vienas sukėlėjas. Tikimybė susirgti plaučių uždegimu priklauso ne tik nuo mikroorganizmo, bet ir nuo žmogaus organizmo gynybinių ypatybių, aplinkos. Palankias sąlygas ligai prasidėti sudaro ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija (peršalimas ar gripas), lėtinės kvėpavimo takų ligos, rūkymas, alkoholizmas, žmogaus imuniteto nusilpimas (taip pat imunitetą slopinančių vaistų vartojimas), senyvas amžius, kitos ligos (širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas), stresas, badavimas.
Yra atskira plaučių uždegimo rūšis – hospitalinė pneumonija, kuria susergama ligoninėje. Ji dažnesnė sunkiems ligoniams, kuriems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Simptomai

# Dusulys
# Galvos skausmas
# Karščiavimas
# Krūtinės skausmas
# Kosulys
# Skrepliavimas
# Atsikosėjimas krauju
# Šaltkrėtis
# Raumenų skausmas

Ligos eiga

Plaučių uždegimui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra su šaltkrėčiu, kosulys, skrepliavimas, kartais – atkosėjimas krauju, krūtinės skausmas, dusulys. Kartais būna netipinė plaučių uždegimo forma, tuomet būdinga laipsniška ligos pradžia, nesunki eiga, sausas kosulys, galvos ir raumenų skausmas. Sunkaus plaučių uždegimo atveju gali būti kvėpavimo nepakankamumas, organizmo intoksikacijos požymiai (pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas), sutrikusi sąmonė.
Tinkamai gydant ligonio būklė pagerėja ir karščiavimas išnyksta 2-4-ąją parą, po 4-9 dienų nustojama kosėti, susinormina kraujo tyrimas.

Komplikacijos

Kai nepradedama laiku ir tinkamai gydyti, plaučių uždegimas gali komplikuotis. Plaučių uždegimas gali komplikuotis ūminiu kvėpavimo nepakankamumu. Gali išsivystyti sepsis – ligos sukėlėjas patenka į kraują, o su krauju į kitus organus ir juos pažeidžia. Netinkamai gydant plaučių uždegimas gali pereiti į plaučių pūlinį. Dažna komplikacija yra pleuritas – tai pleuros (plautį dengiančio lapelio) uždegimas, jo metu pleuros ertmėje gali susikaupti skysčio. Rečiau plaučių uždegimas komplikuojasi meningitu, perikarditu, endokarditu.

Tyrimai

Klausydamas plaučius gydytojas girdi drėgnų karkalų. Atlikus krūtinės ląstos rentgeno nuotrauką, stebimi būdingi plaučių uždegimui pakitimai (uždegimo apimtos vietos nuotraukoje atrodo „pritemusios”). Kraujo tyrime būdingas leukocitų skaičiaus padidėjimas, atsiranda jaunų leukocitų formų, padidėja eritrocitų nusėdimo greitis. Kai plaučių uždegimas sunkus, gali būti atliekamas kraujo pasėlis (kraujas pasėjamas į specialias terpes, kur auginamas ligos sukėlėjas). Taip pat svarbus skreplių tyrimas, jame ieškoma ligos sukėlėjų, nustatomas jų jautrumas antibiotikams ir tuomet parenkamas labiausiai tinkantis vaistas.

Gydymas

Plaučių uždegimą turi gydyti gydytojas! Niekada nesigydykite patys.
Svarbiausi vaistai yra antibiotikai. Gydytojas parinks tinkamą antibiotiką atsižvelgdamas į jūsų ligos eigą, simptomus, amžių, imuniteto būklę, kitas ligas ir rizikos veiksnius. Kai plaučių uždegimas nesunkus, gydytojas skirs geriamuosius vaistus, o jei sunkus ar gresia komplikacijos, iš pradžių gali tekti antibiotikus švirkšti į raumenis ar veną. Dažniausiai skiriamas vienas antibiotikas, tačiau sunkiam plaučių uždegimui gydyti gali būti skiriami antibiotikų deriniai. Esant sunkiai ligonio būklei, abipusiam plaučių uždegimui, sunkioms kitoms ligoms, gresiant komplikacijoms reikalingas gydymas ligoninėje. Dažniausiai skiriami penicilino, cefalosporinų, makrolidų grupės ar kiti antibiotikai.

Be antibiotikų gali būti skiriami atsikosėjimą gerinantys (acetilcisteinas, ambroksolis, bromheksinas), temperatūrą mažinantys (paracetamolis) vaistai, vaistai nuo skausmo ir uždegimo (ibuprofenas, indometacinas, diklofenakas ir kiti). Gali būti reikalingas deguonis ar lašinės infuzijos ligoninėje gydomiems ligoniams.
Labai svarbu vartoti antibiotikus tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenutraukite vaistų, net jei pasijutote žymiai geriau. Gydymo pabaigoje paprastai atliekama kontrolinė rentgeno nuotrauka ir kraujo tyrimas.

Sergant plaučių uždegimu svarbu gerti daug skysčių, vartoti pakankamai vitaminų.

Norint išvengti plaučių uždegimo stenkitės neperšalti, venkite to, kas paskatina vystytis ligą (nerūkykite, tinkamai maitinkitės). Turintiems didesnę tikimybę susirgti reikėtų skiepytis nuo gripo. Dažnai sergantiems vaikams gali būti skiriami imuniteto stimuliatoriai (pvz.: Broncho-Munal, Ribomunyl).
Jei jau susirgote plaučių uždegimu, vykdykite visus gydytojo nurodymus, tinkamai gydykitės ir išvengsite komplikacijų.
*sraige*
Nezinau, nelabai pasitikiu gydytojais, ypac valdiskose poliklinikose....Tad mano patarimas butu, kai pateksi pas gydytoja dejuok kaip galima daugiau, sakyk skauda, nors ir gal nelabai skauda, sakyk, kad didesne temperatura, ir panasiai...

Sakau is savo patirties, nes praeita ziema teko susirgt ir pakliut i valdiska poliklinika... man buvo uzgulta nosis, temperatura 37,2 biski skaudejo galva, taip jau savaite, vaistai nuo slogos nepadejo... gydytoja parase antibiotikus uz 3 lt ir lasiukus i nosi ... pradejau gert pasidare dar blogiau....galva pradejo skaudet nezmoniskai turejau gert nuo skausmo vaistu, kol vel pakliuvau pas ta gydytoja...tada jau as susinervinus nuejau pradejau dejuot kad labai blogai jauciausi... ir is tikruju jau buvo blogai, tai padare nuotrauka ir rado didziausia sinusita abiejose pusese. Tai klausimas - kodel is karto negalejo ta nuotauka padaryt ? O gi todel kad tiems gydytojams dzin, jiems tik svarbu visus zmones konvejeriu pravaryt ir viskas...
Tai butinai reikalauk nuotraukos, nes kita gali ir neisgirsti to uzdegimo, pasiklausius, o uzdelsta liga visada sunkiau pagydyt...
JaHarta
Aš prieš pora metų sirgau plaučių uždegimu, man temperatūra buvo gan maža, 37,2-37,6. O šiaip kiek sirgau bronchitais, tai skirtumo jokio nepajaučiau, visi simptomai tokie patys- kosulys, švilpimas krūtinėje,kai kvepuoji, šiek tiek sloga, ir visi kiti įprasti peršalimo simptomai....Taigi, ar tai bronchitas, ar plaučių uždegimas, gali nuspręstitik gydytoja, it tai tik padarius rentgeno nuotrauka. Pagal klausa ji gali tik įtarti uždegimą, bet jokiu būdu ne diagnozuoti smile.gif

Sekmės ir nesirk 4u.gif
IngaKate
Kadangi šiemet plaučių uždegimus sukelia taip vadinami atipiniai sukėlėjai, tai karščiavimo gali ir nebūti schmoll.gif
JaHarta
Atrodo ir mane pakirto kažkas panašaus schmoll.gif Na gal dar ne plaučių uždegimas, bet bronchitas tai tikrai sad.gif Ir aš nekarščiuoju visiškai...Nuotaikos nėr, šventės, o aš sergu..Laukiu rentgeno atsakymo.....
Gabi Meda
QUOTE(Hestija @ 2005 12 23, 08:15)
Plaučių uždegimas (pneumonija) – tai ūminis infekcinis plaučių audinio uždegimas, kai dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų plaučių alveolėse susikaupia uždegiminio skysčio ir ląstelių.

Simptomai

# Dusulys
# Galvos skausmas
# Karščiavimas
# Krūtinės skausmas
# Kosulys
# Skrepliavimas
# Atsikosėjimas krauju
# Šaltkrėtis
# Raumenų skausmas

Ligos eiga

Plaučių uždegimui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra su šaltkrėčiu, kosulys, skrepliavimas, kartais – atkosėjimas krauju, krūtinės skausmas, dusulys. Kartais būna netipinė plaučių uždegimo forma, tuomet būdinga laipsniška ligos pradžia, nesunki eiga, sausas kosulys, galvos ir raumenų skausmas. Sunkaus plaučių uždegimo atveju gali būti kvėpavimo nepakankamumas, organizmo intoksikacijos požymiai (pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas), sutrikusi sąmonė.
Tinkamai gydant ligonio būklė pagerėja ir karščiavimas išnyksta 2-4-ąją parą, po 4-9 dienų nustojama kosėti, susinormina kraujo tyrimas.

*

Sirgau bronchitu ir perėjo ant plaučių, padarė foto dešiniajame plautyje plaučių uždegimas , pažymėjau raudonai simptomus kurie man yra.Gydytoja stebisi kodėl nėra temp g.gif baigiau gerti 2kursus antibiotikų nepadeda, dabar poilsis nuo antibiotikų, išrašė kitus vaistus, gydausi jau 3 savaitę verysad.gif
Ąmbere
o ar būtina rentgeno nuotrauka, kad nustatyt ar nėra plaučių uždegimo? Gal pakaktų ir kraujo tyrimo? Ir ar gali būt plaučių uždegimas, jei temperatūros nėr?
furyy
Kad nustatyt ar plauciu uzdegimas, butinai reikalinga rentgeno nuotrauka, nes klausant daktaras girdi tik kad yra skrepliai ir negali atskirti ar uzdegimas tik bronchuose, ar ir paciuose plauciuose.
Kraujo tyrimas rodo apskritai ar yra uzdegimas ar jo nera.
Temperatura nebutinai, jei yra saltasis pauciu uzdegimas.
Ingridaaa
Taigi, nesu aš dar didelis žmogutis. Man tik 15, bus 16. o Plaučių uždegimą esu pratempusi labai labai žiaurų. verysad.gif
Galiu papasakoti, gal kam pravers mano pasakojimas ir žinos ar galės ką nors nusprest apie savuosius simptomus. Taigi viskas buvo 2000 metais balandį...

Buvo 7 metai atrodo. Arba 8. Taigi. Viska atsimenu dar ir dabar kaip du kart du...

Buvau mokykloj. Pamokų gale pradėjau labai prastai jaustis. Tiesiog norėjosi ropoti žemėmis ir gulėti. Akyse viskas sukosi. Kur tik einu atrodo žemė svyruoja. Ką gi. Pamokos metu, pradėjau verkt ir pasakiau mokytojai, kad prastai jaučiuos. Ji išleido mane namo. Namo parėjau lėtai neskubėdama.
Grįžus namo numečiau kuprinę, atsistojau prie virtuvės slenksčio ir pradėjau verkti. Skundžiausi mamai, kad skauda galvą. Mama palydėjo mane iki lovos. Atnešė termometrą. Jaučiausi labai prastai. Ir atsigulus pajutau, kad ima diegti kairiąją plaučių pusę vos tik įkvėpus oro. Ir taip įkvėpi - skauda iškvepi - nebe. Pasimatavus temperatūra man buvo 40 laipsnių... Mama dėjo kompresus. Temperatūra sunkiai krito. Po kurio laiko ėmiau vemti. Vėmiau gan ilgai. Atsirado stiprus acetono kvapas iš burnos. Dygsniai į kairįjį šoną nesiliovė, o kaip tik atrodė, kad jie dar stiprėja. Lyg peiliu badomas šonas.
Apie 19 val. mama nusprendė, kad reikia važiuoti į priėmimą. (mano mama slaugytoja) Taigi nuvažiavus į priėmimą, mane iš kart paguldė į ligonine. Dar priėmime dūrė į veną, bet sesutėms vargiai sekėsi. Mano venų visai nesimatė. Rankos buvo subadytos, bandant įvesti kateterį.
Taigi paguldė mane į palatą. Šalia kabojo lašelinė. Plaučio skausmas buvo nežmoniškas. Sulašėjus vienai lašeliniai mane ratukuose vežė daryti plaučių nuotraukos. Taigi ją padarius paaiškėjo, kad man SEGMENTINIS PLAUČIŲ UŽDEGIMAS. Kaip vėl atsidūriau palatoje nebepamenu. Tik pamenu, kad kartais net rėkiau ir verkiau iš skausmo.
Kitą rytą jau buvo geriau skausmas buvo beveik išnykęs. Bet kateterio niekas nebuvo dar įvedęs.Bandė sesutės - nesisekė. Mano mama net bandė, bet žinot kai duri savo vaikui nėra labai rami savijauta, jaudiniesi. Taigi galiausiai atėjo mamos draugė kita sesutė iš renimacjos skyriaus. Dūrė vieną kartą. Nepavyko. Bėgo daug kraujo. ANTRĄ kartą PAVYKO.
TAigi daugiau gydė vaistais iš P raidės, nebepamenu. Gulėjau 10 dienų, po to paleido į namus. Namuose dar praleidau kokias 2savaites. Taigi baisi liga šeip plaučių uždegimas.

Na o kodėl dabar čia rašau kyla klausimas. Todėl, kad man iškilo klausimas. Man nemperatūros nėra tokia maždaug 36,9 ir pan. Kosau, skrepliuojuosi, yra dusulys. Ir kaip tik šiandien suskaudo kairįjį plautį. IR galvojju ar tikrai plautį, o gal širdį.. kyla daug klausimų.
Tad kas žino apie ''šaltąjį plaučių uždegimaą' parašykite prašau . wink.gif 4u.gif
*Ciau ciau*
Sveikutes. Noriu su jumis pasitarti, nes nesuprantu kas man yra. Pries kelias dienas teko isbegti plonai apsirengus i lauka, po to kazkaip skauda kaireje puseje virs krutines (plaucio srityje), bet ikvepus-iskvepus neskauda, o tik prilietus-paspaudus. Nesuprantu kas gali buti?! Pas gydytoja eiti nenoriu blush2.gif nes tiesa pasakius Vilniuje gyvenu dar neilgai ir dar niekur nesu prisiregistravusi blush2.gif galvoju gal tiesiog patempiau raumeni... bet paskaicius jusu pasisakymus i plauciu uzdegima nepanasu, nes nei temp. nera, nei pykina, nei kvepuojant neskauda. Na nezinau g.gif nueisiu i vaistine gal pasiulys ka nors pagerti, patepti, gal nereikes eiti pas gydytoja.
ooo
QUOTE(naktine_plastake @ 2007 02 20, 10:39)
o ar būtina rentgeno nuotrauka, kad nustatyt ar nėra plaučių uždegimo? Gal pakaktų ir kraujo tyrimo? Ir ar gali būt plaučių uždegimas, jei temperatūros nėr?
*

esu sirgusi plauciu uzdegimu n kartu - isduodavo tik baisus dusulys ir kosejimas. temperaturos neikada nebudavo, tai gydytoja sakydavo,kad esu beveik vienintelis atvejis jos praktikoje kai neturi zmogus temperaturos sirgdamas abieju pusiu baisiu komplikuotu plauciu uzdegimu cool.gif antras atvejis jos praktikoje - mano kaimynas lotuliukas.gif
taigi man rentgeno nuotrauka darydavo visada os pasakius kad pasunkejo kvepavimas cool.gif nes net kosulys ne visada budavo - tik retkarciais kosedavau
Mama Ruta
O šiandien mano sūnui nustatė plaučių uždegimą. Kaip liudna... negaliu verysad.gif Pati esu sirgusi ja vaikystėje ne kartą, tačiau kai serga tavo vaikas, dvigubai sunkiau nei sirgti pačiai... Vienintelis kas mane neramina, kad sūnus jaučiasi tai visai neblogai: temperatūros nėra, valgo puikiai, energingas, linksmas ir sukosti 1-2 kartus per dieną. Nuotrauka parodė, neva prasidedantis uždegimas. O ką, jeigu ji klydo? Mes gi geriame stiprius antibiotikus.... g.gif
Di8
sirgau vienos pusės plaučių uždegimu prieš porą metų verysad.gif , o simptomai buvo tokie: išpradžių skausmas krūtinėje ir temperatūra 37, 37,1,kreipiausi į gydotoją ir buvo blush2.gif, kad dėl tokio menkniekio, aišku nieko nerado, ir toliau sau gyvenau ir vaikščiojau su temperatūra (37,1 - 37,2 tik vakarais), krūtinės skausmas dingo nuo išrašyto šildomo tepaliuko, o temperatūra ne g.gif . Pažymiu jokio kosulio nebuvo. O paskui... blink.gif aštrus skausmas šone, dusau naktimis, atrodydavo kad trūksta oro, atsiverdavau langą miegamąjame (lauke šalta žiema) blink.gif kad būtų daugiau oro, ir buvau tokia naivi doh.gif kad net neįtariau kad man plaučių uždegimas, o kai kreipiausi į gydytoją , ji pareiškė kad man negerai su inkstais ir liepė darytis tyrimus verysad.gif , šiaip ne taip išsikovojau kad padarytų plaučių rentgeną, ir ką jūs manot, užleistas plaučių uždegimas ir pleuritas doh.gif . Pasikartosiu jokio kosulio ir skreplių.
O šiandien esu po operacijos, ir jausčiuosi thumbup.gif, tikiuosi kad mano košmaras baigėsi.
anaida8
Mūsų istorija tokia dėl plaučių uždegimo.Prieš tris savaites sūnus pradėjo kosėti, o šeip jautėsi gerai, o vieną dieną grįžo iš mokyklos su 37,5 temperatūros.Tuoi iš ryto nukeliavome į polikliniką, o ten gydytoja abžiurėjusi pasakė, kad nieko baisaus nėra turbūt peršalo kur išrašė vaistų ir gydėmės namuose ir tas gydymas truko savaitę per tą laiką nors ir gėrėme vaistus pradėjo staigiai kilti temperatūra iki40, kai išgeria vaistus nukrenta iki 39 ir viskas, ir vėl po kiek laiko kyla.Jau pati matau, kad kažkas čia netaip, nors jam niekas neskaudėjo, bet išsikvietėm greitaja ta atvažiavusi irgi nieko įtartino nematė, bet sakau kas yra , kad temperatūra tokia aukšta, tai ji sako, kad jums būtų ramiau jei norit važiuokit į vaikų klinikas ten padarys tyrimus ir matys kas yra, mes taip ir padarėm. O ten atvažiavus ir po gydytojos abžiūros iš kart mums pasakė, kad yra plaučių uždegimas, vien pasiklausiusi tą nustatė, ko nesuprato dvi prieš tai žiūrėjusios gydytojos.Tai sūnus gulėjo ligoninėje ir 9dienas laikėsi temperatūra39-38 tiesiai į veną leido vaistus, bet labai palengva ji krito, o dabar jau grįžo iš ligoninės ir savaidgalį išvežame į sanatoriją.Ir jis labai nenori ten važiuti nėra tekę po sanatorijas važinėti tai nelabai ką galiu jam ir papasakoti,bet sakau kad viskas bus gerai pamatysi patiks 4u.gif tai nežinau kaip čia bus.Aišku galėtumėm ir nevažiuoti, bet aš manau, kad sanatorija jam dabar reikalinga, kad atgautų jėgas po tokio išsekimo.Ir galvoju gal reikėjo pirmai gydytojai truputį atidžiau pažiūrėti, gal tuomet būtumėm viso to išvengę, o dabar va kaip yra.
kamejaa
man ir pries kelis metus teko patirt sita klastinga liga.Jauciausi neblogai,nieko neskaudejo,nekosejau,temperaturos visai neturejau,tik kartais vakarais toks lengvas dusulys uzeidavo.Taip tempiau gal 2 savaites,kol pradejo stipret dusulys.Gydytoja paklausius plaucius nieko blogo neizvelge,bet del visa ko liepe persisviest.Atsakymai nustebino ir ja ir mane pacia,abipusis plauciu uzdegimas.
furyy
Aš irgi prieš 2 sav. persirgau plaučių uždegimu. Kosėjau jau kokias 3 sav, bet kadangi sergu astma...tai naudojau savo vaistukus nuo astmos ir viskas, atrodė normalu. Kai po 3 sav. kosėjimo vieną dieną pakilo temperatūra iki 39,5, kai labai buvo sunku kvėpuoti, skaudėjo baisiausiai kairę nugaros pusę, baisūs skausmai įkvepiant orą,skrepliai buvo pūlių skonio, tada jau nužygiavau pas daktarę. Iš kart siuntė daryt nuotrauką, nes įtarė plaučių uždegimą, nuotrauka parodė-plaučių uždegimo likučius, naudojau 2 kursus stiprių antibiotikų, na ir aišku savo vaistukus nuo astmos.
Sergant astma dažnai kosčiu, todėl net nežinau kada man kreipis pas daktarus, kada ne. doh.gif
bitutė007
Baiginėju savo plaučių uždegimą. Perspeju visas: man poliklinikoje padarytas kraujo tyrimas uzdegimo nerodė, ir gydytoja plaučiuose karkalų negirdėjo, uždegimą pamatė tik rentgeno nutraukoje. Kadangi kosėjau vos porą dienų, ir pati dėl to labai nustebau. unsure.gif
Tad turėkite ryžto ir išsireikalaukite visų tyrimų!
Nesirkite mirksiukas.gif
onefold
Man atrodo ,kad sergu plauciu uzdegimu verysad.gif ir nenoriu gultis i ligonine ir badytis.... Ar galima nuo jo gydytis tavletem ar pan? unsure.gif
Pikciurna_
QUOTE(onefold @ 2007 12 10, 15:44)
Man atrodo ,kad sergu plauciu uzdegimu verysad.gif  ir nenoriu gultis i ligonine ir badytis.... Ar galima nuo jo gydytis tavletem ar pan?  unsure.gif
*

Kas cia per pasakymai noriu-nenoriu doh.gif

Reikia ! Ir viskas...

Plauciu uzdegimui nugaleti reikalingi labai stiprus antibiotikai, arba geriami arba leidziami... Geriausia yra leidziami, nes juos greiciau organizmas pasisavina. Ir su plauciu uzdegimu geriau nejuokauti, nes liga labai klastinga. Pati dabar keberiojuosi is sios ligos. Jau visa menesi... Na bet aciu dievui, liga jau eina i pabaiga....
geduxaz
Laba..
Turiu klausima. Ar sergant plauciu uzdegimu butinas kosulys?
vakar pakilo temperatura iki 39... bet kosulio nera. kartais pamaudzia raumenis.
theraflu gerai numusa temperatura.
kolkas dar i gydytojus nesinoretu kreiptis.. zinot koks ten bardakas..
Berta
Labukas 4u.gif Aš norėjau paklausti kurioje krūtinės vietoje maždaug skauda sergant plaučių uždegimu.
Man pradėjo skaudėti kairėje pusėje kur apatinis šonkaulis ir temperatūra pakilusi apie 37.2C Tai nežinau ar šiaip perpūtė skersvėjis, nes beveik nekosau.
Mind
QUOTE(Invincible @ 2007 10 23, 11:03)
Sveikutes. Noriu su jumis pasitarti, nes nesuprantu kas man yra. Pries kelias dienas teko isbegti plonai apsirengus i lauka, po to kazkaip skauda kaireje puseje virs krutines (plaucio srityje), bet ikvepus-iskvepus neskauda, o tik prilietus-paspaudus. Nesuprantu kas gali buti?! Pas gydytoja eiti nenoriu  blush2.gif  nes tiesa pasakius Vilniuje gyvenu dar neilgai ir dar niekur nesu prisiregistravusi  blush2.gif  galvoju gal tiesiog patempiau raumeni... bet paskaicius jusu pasisakymus i plauciu uzdegima nepanasu, nes nei temp. nera, nei pykina, nei kvepuojant neskauda. Na nezinau  g.gif  nueisiu i vaistine gal pasiulys ka nors pagerti, patepti, gal nereikes eiti pas gydytoja.
*

Tau gali buti nervu sakneliu uzdegimas.
Papildyta:
QUOTE(onefold @ 2007 12 10, 16:44)
Man atrodo ,kad sergu plauciu uzdegimu verysad.gif  ir nenoriu gultis i ligonine ir badytis.... Ar galima nuo jo gydytis tavletem ar pan?  unsure.gif
*

Badytis nereikes,idurs tik viena kateteri ir leis vaistus per ji visa laika.
Mind
Mano dukra ka tik persirgo plauciu uzdegimu.Prasidejo viskas panasiai,kaip gripas:temperatura,raumenu skausmas.Mes ilgai nedelsem,iskart issikvietem gydytoja i namus.O ji paklausiusi ir apziurejusi pradejo apie plauciu persvietima kalbeti.Galvoju,kokia nesamone-cia gripas.Plauciai seniai sviesti,todel ir sako,kad reikia persviesti,bet vezti i poliklinika su tokia temperatura..!Sekancia diena bandem numusti temperatura,nepasiseke,vezem i poliklinika su temp.(39).Nebuvo jokio kosulio,visiskai nieko isskyrus temperatura.Diagnoze-plauciu uzdegimas abieju plauciu.Pagulde i ligonine...Tai,jei ne tas leidziamas penicilinas,tai apsaugok Viespatie nuo tos ligonines!Papuole i palata su kazkokia nesveikos psichikos panele,kuri buvo kazkuo apsinuodijusi (gal alkoholiu,gal vaistais,gal dar kuo nors).Jos draugai buvo visi skyriaus vaikai.Ju budavo pilna palata,losdavo kortomis ir t.t.Mano dukrai nelikdavo vietos net ant savos ant lovos atsisesti,su temperatura stovedavo salia.Nakti neimanoma budavo miegoti,prisivesdavo draugiu,eidavo i balkona rukyti,palike duris atviras,spjaudydavo vieni kitiems i sultis.Tai kokia kalba gali buti apie vaziavima i sanatorija,jei ligoninej palieki tik keliom valandom vaika,kuriam reikalinga prieziura ir tai...?Kaip skaudu bijanti vaika pirma karta gyvenime guldyti i ligonine,palikti ji ten ir vietoj prieziuros,kurios tikiesi,susidurti su dar papildomom problemom.Dabar jau mano dukra apsisvietus-zino,kad yra madinga zudytis,pjaustytis venas,nes taip dare palatos drauge,o pakeitus palata,ir kitos mergaites rankos buvo supjaustytos del nelaimingos meiles.Stai tokia musu plauciu uzdegimo istorija.
Anchelika
Labas visoms 4u.gif

Gal kas galit patarti kaip issiaiskinti ar man tikrai yra plauciu uzdegimas. Pries pora savaiciu susirgau bronchitu, pradejau labai smarkiai koseti. Kadangi dirbu laiskininke, tai turbut susalau darbe. Gydytoja buvo davusi biuleteni tik prasidejus ligai. Savaite pasigydziusi vel gryzau i darba. Kosulys dar nebuvo visiskai praejes. Pries keleta dienu pasijauciau labai blogai, pradejo smarkiai durt i desini krutines sona, ypac skauda ikvepiant oro verysad.gif Ir pries tai smarkiai kosejusi, dabar visiskai nustojau koset. Kvepuojant jauciu kad plauciai pilni karkalu. pries pora dienu dar karta apsilankiau pas gydytoja, tai ji pasiklause ir pasake, kad tai bronchito paumejimas arba plauciu uzdegimas, ji be nuotraukos tiksliai nezino. O nuotraukos nebedaro, nes pries pora savaiciu dare, kai nustate bronchita... Beje kraujo tyrimo visiskai nedare... Israse, kaip ji sake, stipriu geriamu antibiotiku "Summamed", ir atsikosejima lengvinanciu vaistu ambroksolio "Brontex". Jau praejo dvi dienos kai vartoju vaistus, bet vis niekaip neatsikosau, o tas smarkus skausmas krutineje vis nepraeina. Dabar esu vel biuleteny, pas gydytoja turesiu pasirodyt po 5 dienu. Bet esu visiskoj nezinomybej, net nezinau kas man tiksliai yra, o per tas 5 dienas liga gali dar labiau komplikuotis. Beje temperaturos neturejau visa ligos laikotarpi, tik keleta dienu krete smarkus drebulys.
Patarkit ka man daryt unsure.gif g.gif
Lina R.
sveikos,na as ir sirgau plauciu uzdegimu,tai pirma sugeriau Zinnat antibiotikus,veliau summamed 3,ir vistiek kosejau,temperaturos jau neturejau,bet dabar vel laikos 37 vakare doh.gif ,skauda nugara ziauriai atrodo kad ji dega verysad.gif nezinau kas man cia darosi/gal koks nervu uzdegimas.skausmas stubure ,degimas taip pat.sakykot,gal kam taip buvo?aciu uz pagalba

o nuo kosulio man padejo tik mukofluidas,jokie brontex,gelomyrtol forte isvis nieko nesuveike ax.gif bukit sveikos 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Anchelika @ 2008 01 05, 22:11)
Labas visoms  4u.gif

Gal kas galit patarti kaip issiaiskinti ar man tikrai yra plauciu uzdegimas. Pries pora savaiciu susirgau bronchitu, pradejau labai smarkiai koseti. Kadangi dirbu laiskininke, tai turbut susalau darbe. Gydytoja buvo davusi biuleteni tik prasidejus ligai. Savaite pasigydziusi vel gryzau i darba. Kosulys dar nebuvo visiskai praejes. Pries keleta dienu pasijauciau labai blogai, pradejo smarkiai durt i desini krutines sona, ypac skauda ikvepiant oro  verysad.gif  Ir pries tai smarkiai kosejusi, dabar visiskai nustojau koset. Kvepuojant jauciu kad plauciai pilni karkalu. pries pora dienu dar karta apsilankiau pas gydytoja, tai ji pasiklause ir pasake, kad tai bronchito paumejimas arba plauciu uzdegimas, ji be nuotraukos tiksliai nezino. O nuotraukos nebedaro, nes pries pora savaiciu dare, kai nustate bronchita... Beje kraujo tyrimo visiskai nedare... Israse, kaip ji sake, stipriu geriamu antibiotiku "Summamed", ir atsikosejima lengvinanciu vaistu ambroksolio "Brontex". Jau praejo dvi dienos kai vartoju vaistus, bet vis niekaip neatsikosau, o tas smarkus skausmas krutineje vis nepraeina. Dabar esu vel biuleteny, pas gydytoja turesiu pasirodyt po 5 dienu. Bet esu visiskoj nezinomybej, net nezinau kas man tiksliai yra, o per tas 5 dienas liga gali dar labiau komplikuotis. Beje temperaturos neturejau visa ligos laikotarpi, tik keleta dienu krete smarkus drebulys.
Patarkit ka man daryt  unsure.gif  g.gif
*

labas,man tai rengena dare jau du kart ax.gif kai pablogejo ir prasidejo plauciu uzegimas.tarpas tarp rengenu buvo 2 savaites doh.gif nieko nepadarysi ,gal dabar sviesti pradesiu tamsoje mirksiukas.gif linkiu greiciau pasveikti!!pati jau nuo gruodzio 14 negaliu issikapstyti verysad.gif
Mind
Anchelika,as manau,kad tau tik medikas galetu atsakyti i tavo klausimus ir tai tik persvietes plaucius. Vartok vaistus,kuriuos skyre gydytoja ir lauk vizito pas ja. Vartok labai daug skysciu:arbatu,mineralinio,sulciu.Manau,kad nebutinai plauciu uzdegimas,gali buti bronchito paumejimas.Mano uosvis neseniai sirgo,tai jam nuo umaus bronchito krutine skaudejo.
Top_Secret
Va panašu, kad ir man gali būti plaučių uždegimas... unsure.gif kosėju, bet dažniausiai tik ryte ir vakare... bet jaučiu kartais kai kvėpuoju, kad kažkas plaučiuose... taip buvo jau kelias savaites, prasidėjo viskas nuo peršalimo, kurį išsigydžiau. vakar pradėjo skaudėt kairėj krūtinės pusėj, skauda galva ištisai beveik, o dabar jaučiu, kad pradeda skaudėt ir apačioj šonkaulių, abiejose pusėse... neramu darosi jau... verysad.gif
bėda ta, kad aš šiuo metu ne Lietuvoj tai ir pas gydytoja nelabai yra kaip nueit... turiu antibiotikų, bet kaži kas čia gausis jei pati pradėsiu gydytis g.gif nors neturiu kito šanso šiaip schmoll.gif
Lucero
Kazko skauda dega nugara,ar gali but tik toks simptomas,ar daugiau turi krutine skaudet?
brigitauskas
QUOTE(lucero @ 2009 12 05, 16:44)
Kazko skauda dega nugara,ar gali but tik toks simptomas,ar daugiau turi krutine skaudet?
*

netycia uzklydau ir as cia. tau tikrai ne plauciu uzdegimas nono.gif nerimukas man rodos greiciau. grizk i tema sunglasses2.gif
reksnyte
QUOTE(lucero @ 2009 12 05, 17:44)
*

sveikos,man irgi jau trečia para skauda nugarą,panašiai toje vietoje kur plaučiai,temperatūra 37,1,bet šiaip jaučiuosi gerai,nekosau.vakar buvau pas gydytoją,paklausė plaučius,sako švarūs,dar kraujo tyrimus padarė ir viskas tvarkoje.sako jei nepraeis pirmadienį eisiu plaučių šviesti verysad.gif kaži kas galėtų būti g.gif ai dar skausmas tai vienoj pusėj,tai persimeta į kitą unsure.gif
Sun_girl~
QUOTE(reksnyte @ 2009 12 05, 20:01)
sveikos,man irgi jau trečia para skauda nugarą,panašiai toje vietoje kur plaučiai,temperatūra 37,1,bet šiaip jaučiuosi gerai,nekosau.vakar buvau pas gydytoją,paklausė plaučius,sako švarūs,dar kraujo tyrimus padarė ir viskas tvarkoje.sako jei nepraeis pirmadienį eisiu plaučių šviesti verysad.gif  kaži kas galėtų būti  g.gif  ai dar skausmas tai vienoj pusėj,tai persimeta į kitą  unsure.gif
*

Siaip sako prie plauciu uzdegimo neskauda,skauda nugara prie bronhito.Bet kai pasisneki,tai daug kam dabar kas persirgo virusu ar gripu skundziasi kad skauda nugara,sonkaulius,gal cia is baimes,kai prisiskaitai apie komplikacijas g.gif
Lucero
nu ka nuejau pasidariau plauciu nuotrauka ta ir parase = praplestos ir des periper infiltr *nu kazkaip to nepamenu, po to nunesiau daktarei ta lapa israsa o ji sako- ai dabar visiem taip raso. nieko cia nera. paklause sako plauciai svarus. nu blyn o tai ka tada reiskia PRAPLESTOS????? pasakykit del ko gali but taip praplestos,???doh.gif esu sukresta daktares elgesio
Individualistė
Mano situacija panaši, kaip anksčiau čia rašiusių. Šiandien man diagnozavo plaučių uždegimą. Siptomai - tik varginantis nepraeinantis sausas kosulys. Temperatūros nebuvo. Einu į darbą.. gydausi jau 4 savaitė viskuom kuom galiu.. šiaip nieko ypatingo, tik stiprius antibiotikus geriu. unsure.gif
Amil'a
Laba diena, mano sunus pries 3 savaite sir prasirgo plauciu uzdegimu, kadangi jam tik 1.2 metu, tai nezinau ar skaudejo raumenis, krutine, bet vienintelis simptomas kad pakilo vienkartine temperatura iki 39.5 ir karkalu buvo. Apsoliuciai jokio kosulio nebuvo. Temperatura numusem ir ji daugiau nepekilo. Kraujo tyrimas parode kad yra uzdegimas, o plauciu nuotrauka kad plauciu zudegimas. Gydemes Zinnat'u ir kvepavom ventolina. O dabar vejam visais budais karkalus lauk, nelabai pavyksta, tai greiciausiai kita savaite keliausim i sanatorija.
linute23
Ar galima sergant plauciu uzdegimu darytis masazus??? Nugaros gydomaji arba bendra kuno? Gal kas zinot, ar nepakenks?? 4u.gif drinks_cheers.gif
lasorita
Na va, aš irgi jau pora ar tris savaites kaip su plaučių uždegimu, bet tikiuosi, kad jau baigiu pasveikti smile.gif o prasidėjo viskas prieš tris savaites. Sušalau vieną vakarą smarkiai ir visą savaitę ŽIAURIAI kosėjau. Turėjau ir temperatūros matyt, bet nelabai to paisiau.. Ėjau į darbą, vaikščiojau per lietų į visokius renginius, paskaitas ir tt. Na gavosi taip, kad po to savaitgalį temperatūrą užkilo iki 38 ir jos nebėjo numušti. Nuėjau pas gydytoją, be jokių tyrimų išrašė ambroxolį ir ospamox (antibiotikas!). Gulėjau visą savaitę lovoje, vartojau tuos vaistus, bet temperatūra kaip laikės 38, taip laikės.. Iki 38,6 net užkilus buvo. Vis tebekosėjau (niekaip neatsikosėdama). Savaitės gale pikta nuėjau pas gydytoją ir pareikalavau tyrimų. Išrašė stipresnių antibiotikų (ciprinol) ir liepė pasidaryt plaučių rentgeną ir kraujo tyrimą. Trečiosios savaitės pradžioj, sužinojau tyrimų rezultatus - tikrai, kairiojo plaučio uždegimas. Tačiau jau ir taip jaučiausi geriau, nes naujieji antibiotikai iškart numušė temperatūrą ir palengvino kosulį. Dabar trečiosios savaitės galas, mažai bekosiju, temperatūros nebėra visą savaitę, bet dar neinu į darbą. Reikės pakartoti rentgeną ir įsitikint kad pasveikau smile.gif Tokia vat mano istorija, ir moralas - neignoruoti pirmųjų ligos požymių 4u.gif
Magnifique
Sveikos 4u.gif
Blemba,jauciu ir mane uzklupo plauciu uzdegimas (skauda giliai ikvepiant sonkauliu apacioj is nugaros puses,skauda krutine kostint,siaip toks podregnis kosulys,bet atkosejau tik viena karta kazka maza,puliu spalvos... doh.gif ).Nemeluojant-nezinau ka daryt.Dabar atostogauju Londone ir Lietuvon griztu tik ketvirtadieni.Pas gydytoja nueit abejoju ar rysiuosi,nes po to reiks nesistebet,kai uz kelis tyrimus ir apziura sumoket teks kokius 200 svaru,o be recepto cia grieztai neparduoda jokiu normalesniu vaistu ir kitaip nei Lietuvoj-ju neissimaldausi jokiais budais.Realiai pradejau vakar taip smarkiau koset,o maust kostint vakar vakare pradejo.Tai "gydausi" sirupu,padedanciu atsikoset ir arbatom...Kaip manot,ar nebus labai uzdelsta,jei nuo kosulio pradzios bus praejusios 5-6 dienos?Tik grizus,ketvirtadieni,pasidaryciau nuotrauka ir jamciau stiprius antibus,jei ras plauciu uzdegima ar bronchita.Esu atradus tokius neblogus leidziamus.
salomeja22
sveikos,ir man manau panasiai g.gif ,dabar gyvenu norgej,bet buvau 3 sav lt viskas buvo ok,dabar grizau i norge ir antrad isbegau su dregna maikute iki masinos doh.gif ,aisku su striuke ant virsaus ,bet visvien manau perpute,ir ketvirtad pradejo skaudeti nugara,bet ne pacioj apacioj,o mazdaug toj vietoj kur liemenuk uzsisega,ir sonkaulius skauda apacioj,kartais kaip duria,pacios krutines kaip ikvepiu neskauda,vienu zodziu skausmas ypac suaktyveja vakare,temperat dazniausiai normal,bet kartais pagaunu ir 37,bet siaip pas mane 37 ir taip beveik visada buna,ypac kaip burnoje matuoju,o pazastyje 36.8,siaip apetitas normalus,truputi kutena gerkle,ir atsikoset negaliu,bet labai retai,tik sakau skauda tuos sonkaulius,ir galvoju kas cia gali buti?gal siaip koks sonkauliu uzdegimas?o gal cia tas saltasis plauciu? blink.gif vakar mb itryne nugara degtine tai iskart nueme,bet veliau vel atsiranda skausmai g.gif ,visa savaitgali geriu arbatas su medum,ir kaip isprotejusi matuoju temp blush2.gif bet dideles kaip ir nepagaunu,burnoje tik kartais 37 buna,bet kaip jau minejau pas mane puse gyvenimo tokia blink.gif dabar laukiu pirmad paziuresiu jeigu labai skaudes jauciu reiks varyt i poliklinika sviest tu plauciu,del ramybes sventos,norgej dar niekad poliklin nebuvau tai ir neisivaizduoju ko ten prasyt registaturoj ar kad duotu iskart rengena daryt,ar pries tai dar pas gydytoja vidaus apziuret,visvien moket paciai reikes uz viska doh.gif ,nes cia nedirbu,jauciu gal geriau iskart moket ir prasyt rengena daryt,o jeigu jau jie rengene suras uzdegima tai tada ir eit pas gydytoja jau blink.gif
pinkrose
ax.gif
sveikutės
sergu, kosciu, kažkiek atrodo gerėja, kol nepradėjau nagrinėt plaučių rentg-mos. ten parašyta:abipus plaučiuose gausus plaučių piešinys.
radau internete kad tai plaučių uždegimas. ar gali taip būt susinervinau, nusiramint negaliu
tiesa, pas gydytoj buvau dar prieš rentgeną, tai antibiotikus ir taip jau leidžiuosi
loretita2
Pries susergant plauciu uzdegimu nieko nejauciau, ti tiek ,kad jei ilgiau pasededavau atsilosusi, tai pradedavo skaudet nugara, retkarciais sausas kosulys, temperatura budavo 37,0 iki 37,3. ,o kartais ir visai nebuvo. O kai nuejau pasidaryt plauciu nuotrauka, klausia manes: ar jus persirgot plauciu uzdegimu, sakau ne, doh.gif tai sako pas jus abieju pusiu plauciu uzdegimas. Matomai buvo uzslepta forma, gerai,kad viskas laimingai baigesi. Is poliklinikos nuveze tiesiai i ligonine.
Jasminete
Sveiki.

gal bus kas patars, ka daryti, nes darosi neramu.

Mergaitei 1m ir 5 men. Per menesi apturejom du plauciu uzdegimus. Gyde antibijotikais. Temperaturos nebera, mergyte zvali. Taciau girdziu net nepridejusi ausies kaip kvepuojant "murkia". Koseti visai nekoseja, bet karkalai kazkur aukstai stovi. Kaip ju atsikratyti? bijau , kad vel neatkristu. verysad.gif
Faustinata
QUOTE(Jasminete @ 2012 02 28, 21:43)
Sveiki.

gal bus kas patars, ka daryti, nes darosi neramu.

Mergaitei 1m ir 5 men. Per menesi apturejom du plauciu uzdegimus. Gyde antibijotikais. Temperaturos nebera, mergyte zvali. Taciau girdziu net nepridejusi ausies kaip kvepuojant "murkia". Koseti visai nekoseja, bet karkalai kazkur aukstai stovi. Kaip ju atsikratyti? bijau , kad vel neatkristu. verysad.gif
*

Tikiuosi, kad pasinaudosi jau išbandytais patarimais. Kartais netradicinis gydymas yra efektingesnis ir nekenksmingas. Ši moteris yra parašiusi labai daug naudingų straipsnių. Sveikite 4u.gif
http://www.draugauki.me/2010/03/stebukling...skes-kompresai/
Lalantukass
Gal kam teko susidurti-ar po plauciu uzdegimo priklauso kokia tais reabilitacija jei ne vaikas serga,o suauges ,ar ne?
inore
QUOTE(Lalantukass @ 2012 06 11, 17:23)
Gal kam teko susidurti-ar po plauciu uzdegimo priklauso kokia tais reabilitacija jei ne vaikas serga,o suauges ,ar ne?
*

Susidurem, nepriklauso. schmoll.gif
Lalantukass
Aciu,
as dar bandau visur eiskoti kokiu tai teisybiu,gal ,sakau,cia nuo seimos gydyt.priklauso,ar kaip,nu nzn.
Man tai pasiule gryno oro,pavesi pasedeti,lauke,parke kokiam tai pasivaikscioti...
Vitaminu prisipirkti,zarnynui geruju bakteriju dar visgi ilgiau pagerti,
visokiu arbatu,mineral vandens ,non salt....ir t.t.
Tokia tais reabilitacija butu...
Papildyta:
Ai,dar kiokiu tais drusku jei poliklinikoj paskirtu,tai supratau,kad tai butu mokamos proceduros.
Esu labai patenkinta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.