Įkraunama...
Įkraunama...

Vaistai ir nėštumas

Tai va, paskaičiau vakar "Nėščios moters vadovą" ir paaiškėjo, kad net vaistai, turintys poveikį vaisiaus vystymuisi, išgerti nedidelėm dozėm, fatališko poveikio neturi. Plius dar egzistuoja kažkoks apsaugos mechanizmas, kurio gydytojai dar neišsiaiškinę, nes tik labai nedidelis procentas paveiktų vaisių (čia bandymai su peliukais) būna apsigimę. Kiek supratau, dėl vienos kitos tabletytės iš proto kraustytis tikrai nereikia.
Atsakyti
Sveikos, paskaiciau jusu zinutes ir dar labiau sunerimau: keli metai nuolat geriu psichotropinius vaistus. Pries pat nestuma vaistai buvo keiciami istisai. Pirmas 4 nestumo savaites geriau ju nemazai - seroquel 200mg, wellbutrin 300 mg, asentra 50 mg ir lorafen 4-6 mg. Suzinojus apie nestuma - 5-6 savaite paliko tik seroquel 150 mg ir wellbutrin 300, dabar - ty 7 savaite pagal gydytojo rekomendacijas nutraukiau wellbutrin ir grizau prie asentra plius seroquel. Kitu paskirtu vaistu pasamoningai nevartoju arba vartoju maziau negu skirta, kakzaip ranka nekyla gert, o isgerus ilgai atsiprasineju vaikelio.

Atlantida raso kad asentra reikia nutraukti PRIES 2 MENESIUS o man ja dabar paskyre! Gydytojas tikina kad vaistai nera labai didelem dozem ir pavojaus kelti neturetu, taciau ginekologe nebuvo tokia optimistiska, tik pasake kad gydymo savavaliskai nenutraukciau. Visose anotacijose rasoma kad sie vaistai su nestumu nesuderinami, bet gydytojas aiskina kad taip rasoma del to kad poveikis nera istirtas arba per mazai duomenu. Del siu priezasciu siuncia pas genetikus, bet uzrase tik kovo 28 diena, tai bus jau 15 savaite.

Labai bijau kad pakenkiau vaisiui ir bijau kad nebutu genetiku konsultacija saukstai po pietu. Tuo labiau kad paaiskejo kad mano toxoplazmozes titrai IgG (rodantys neaktyvia infekcija) 16 kartu virsija normas (pries 5 metus sirgau toxoplazmoze). Infekcinej ligoninej gydytoja sake kad didelio pavojaus nemato, bet siuntime uzrase kad genetiko konsultacija del to taip pat reikalinga.

Gal kas zinote, ar nebus velu eit pas genetikus 15 savaiciu laikotarpiu? Gal turejote nelames gerti psichotropinius vaistus nestumo metu ir kaip sekesi Jums ir Jusu vaikeliui?
Atsakyti
Iki nėštumo ir dabar,nėštumo metu geriu hormoninius L-thyroxin vaistus skydliaukės veiklai sureguliuoti.Tai nėščiosioms nekenkia.Tačiau iki pastojant turėjau klaikius migreninio galvos skausmo išpuolius,tai rydavau skausmą malšinančius ištisai. Kartais ir dabar užeina,bet nuo vaistų susilaikau.Nebent galvą skaudą daugiau nei pusę dieenos ar visą dieną,tuomet į pagalbą kviečiuosi paracetamolio tabletę. Tai nors kiek apmalšina skausmą. Kitokių vaistų vengiu. Ir gydytojai taip sakė.
Atsakyti
Man nomad, puikiai suprantu tavo nerima. Bet nerimas ir kyla is nezinojimo - patarciau ieskoti daugiau informacijos, vadovautis ne vieno gydytojo nuomone.

Bet vis gi man sunku suprasti, kodel sitaip rizikuoji. Be abejo, nezinau, kokia dabar tavo savijauta, kokia yra tavo liga, gal is ties tau vaistai butini, bet tik galiu pasakyt, kad kaip man bebutu blogai as jokiu budu nerizikuociau vaikelio sveikata, geriau kankinciausi pati. O gal vertetu tau kuo skubiau keist gydytoja ir aptarti galimybe kitokio gydymosi?

Genetikos centre tyrimai neturetu buti skirti per velai, nes jei randa apsigimima, moteriai turetu but palikta galimybe priimt sprendima, ar buti tam vaikui. Bet nezinau iki kada galima nutraukt nestuma pagal istatyma.
Atsakyti
QUOTE(laiminga_mamyte @ 2006 02 02, 18:31)
Iki nėštumo ir dabar,nėštumo metu geriu hormoninius L-thyroxin vaistus skydliaukės veiklai sureguliuoti.Tai nėščiosioms nekenkia.Tačiau iki pastojant turėjau klaikius migreninio galvos skausmo išpuolius,tai rydavau skausmą malšinančius ištisai. Kartais ir dabar užeina,bet nuo vaistų susilaikau.Nebent galvą skaudą daugiau nei pusę dieenos ar visą dieną,tuomet į pagalbą kviečiuosi paracetamolio tabletę. Tai nors kiek apmalšina skausmą. Kitokių vaistų vengiu. Ir gydytojai taip sakė.


trečia savaitė trunka migrenos priepuoliai, praeitą savaię labai stiprūs, pusės galvos, paromis (5 paras iš eilės). Gydytoja liepė gert Ibuprofenum.....
Atsakyti
QUOTE(wild @ 2006 02 03, 21:02)
trečia savaitė trunka migrenos priepuoliai, praeitą savaię labai stiprūs, pusės galvos, paromis (5 paras iš eilės). Gydytoja liepė gert Ibuprofenum.....



3x tfu,bet kurį laiką tokių ilgų priepuolių man nėra.Šiuo metu skauda galvą,bet kolkas nestipriai.Ir tikrai Wild tau užuojauta,nes puikiai žinau kaip tu jautiesi. Man irgi užeina,kad skauda pusė galvos ir po kelias paras iš eilės.Anksčiau gerdavau Ibumax,dabar bijau,bet užbėgant įvykiams už akių reiks pasiklaust savo gydytojos.
Atsakyti
Sveiki visi! Esu čia naujokė, todėl atleiskit, jei pasikartojau paskelbdama šią temą, bet panašios užvestos kaip ir neradau... Turiu tokį nerimą: pas mane buvo problemų su šlapimo pūsle, vargino dažnas šlapinimasis. Pasidariau nėštumo testą prieš kreipdamasi i gydytojus, jis buvo neigiamas. Šeimos gydytoja nustatė šlapimtakių infekciją, 5 dienas gėriau antibiotikus Norbactin. Praėjus kelioms dienoms po antibiotikų kurso, vėl pasidariau testą, nes vėlavo mėnesinės, kurios šiaip jau būna reguliarios... Testas teigiamas! Esu nėščia daugiausia pora savaičių. Kokia neigiamą įtaka galėjo padaryti antibiotikai tokioje ankstyvoje nėštumo stadijoje? Baisiai neramu, labai pergyvenu. Laukiu apsilankymo pas ginekologę, ką ji pasakys... Gal kas esat susidūrę su panašia situaciaj? Pasidalinkit su manimi, nes nebetelpu savam kailyje iš nerimo....
Atsakyti
QUOTE(Sirana @ 2006 02 05, 13:54)
Sveiki visi! Esu čia naujokė, todėl atleiskit, jei pasikartojau paskelbdama šią temą, bet panašios užvestos kaip ir neradau... Turiu tokį nerimą: pas mane buvo problemų su šlapimo pūsle, vargino dažnas šlapinimasis. Pasidariau nėštumo testą prieš kreipdamasi i gydytojus, jis buvo neigiamas. Šeimos gydytoja nustatė šlapimtakių infekciją, 5 dienas gėriau antibiotikus Norbactin. Praėjus kelioms dienoms po antibiotikų kurso, vėl pasidariau testą, nes vėlavo mėnesinės, kurios šiaip jau būna reguliarios... Testas teigiamas! Esu nėščia daugiausia pora savaičių. Kokia neigiamą įtaka galėjo padaryti antibiotikai tokioje ankstyvoje nėštumo stadijoje? Baisiai neramu, labai pergyvenu. Laukiu apsilankymo pas ginekologę, ką ji pasakys... Gal kas esat susidūrę su panašia situaciaj? Pasidalinkit su manimi, nes nebetelpu savam kailyje iš nerimo....


kai kurie antibijotikai nekenkia vaisiui isvis. Geriausia butu perskaityti vaistu anotacija arba pasiklausti gydytojo.
Papildyta:
ATSARGUMO PRIEMONĖMS Norbaktino atsargiai skiriama prepubertatinio amžiaus vaikams, nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi motinoms.

info is cia
Atsakyti
Migrenos priepoliai - ir mano problema (taipogi trunka po kelias paras), bet kankinuosi ir nieko nevartoju. Nesu tikra, kad tai geriausias sprendimas, bet labiau uz viska bijau pakenkti savo vaikeliui.
Atsakyti
Jei labai ilgai nepraeina,geriau išgerti tabletę ar pusę paracetamolio,nes bent jau aš būnu labai pikta,blogos nuotaikos,suirzus ir įsitempus kai skauda galvą ilgesnį laiką.Bijau pakenkti ir aš,bet retais atvejais,o ypač,jei jau praėjo 16 savaičių numalšinti skausmą vaistais yra geriau,nei kęsti varginantį skausmą.
Atsakyti
Man apie 15 savaite uzaugo votys, tad bandziau be antibijotiku issiversti, taciau sios kaip parazites dauginosi ir turejau resti antibijotikus. Gydytoja sake antibijotikai geriau nei infekcija, su kuria gali gimti lelius, tad per daug nesigasdinu.
Atsakyti
Laiminga mamyte, tikriausiai kiekviena cia turi pasirinkt asmeniskai - gert ar negert tableciu migrenos atveju. As tai zinau, kas butu, jei isgerciau - tada nervinciausi ir keikciau save, kad galejau pakenkt leliui. Na ir aisku tas stresas jau pats savaime zalingas.
Gerai, kas gali isgert jei reikia tablete ir nesukt sau galvos.
Atsakyti