Įkraunama...
Įkraunama...

Receptai su nuotraukomis

Ryžiai su krevetėmis

(Proporcijos dviems daug valgantiems smile.gif )

2 puodeliai ryžių, nelimpančių. Ryžiai pagrindinis šio patiekalo ingredientas, geriausiai tinka basmati. Bet tiks ir kiti ilgagrūdžiai nelimpantys ryžiai
800g krevečių (galima ir mažiau, skaniau didesnės su uodegomis, uodegas nuimti)
Geros saujos džiovintų krapų (būtinai), galima petražolių
Druskos, pipirų, česnako miltelių.

Krevetes atšildyti, nuimti uodegas, ir kepti be aliejaus gerai įkaitintoj keptuvėj. Susidariusį vandenį vis nupilti (krevetės turi kepti, o ne virti). Kai jos nustoja leisti vandenį, įpilti šiek tiek aliejaus, apibarstyt druska ir pipirais ir nemažinant ugnies kepti kol apskrus. Atidėti į šalį.

Ryžius nuplauti, virti dideliame kiekyje vandens, gerai pasūdyto. Basmati ryžiai verda labai greitai, per maždaug 5min. Ryžiai turi būti vos vos kieti iš vidaus. Jeigu ryžius išvirsit iki galo, jie tolesniame procese sulips. Jeigu nepasitikit savo ryžiais, baigus virti, perplaukit šaltu vandeniu.

Imti puodą nelimpančiu dugnu (aš turiu tam skirtą ryžių puodą, bet tiks bet koks tvirtas tefloninis plačiadugnis puodas). Į dugną pilti aliejaus, galima įdėti plonais griežinėliais supjaustytas bulves į dugną. Jos skaniai apkeps, gausis kaip bulvių traškučiai, ir bus lengviau puodą valyt po gaminimo smile.gif. Tada dėti sluoksniais ryžius, pabarstyti džiovintais krapais/kitais džiovintais žalumynais, dėti krevetes, vėl ryžius, tt. Uždengti dangčiu, galima ir virtuvinį rankšluostį įtiesti tarp puodo ir dangčio dėl sandarumo, ir ant LABAI lėtos ugnies garinti apie 45min. Tada puodą apversti ant lėkštės, palikti minutei (dugne susirinkęs aliejus vėl padengs ryžius, ir jie patiekti ant stalo nebesulips), nuimti puodą, apkeptas bulves/kietą ryžių sluoksnį, padėti atskirai, ryžius permaišyti ir tiekti į stalą.

Jeigu gaminu dviems, valgom tiesiog su salotomis. Jeigu darau svečiams, dedu daug daugiau ryžių (pagal svečių skaičių) ir šalia tiekiu keptą žuvį. Ryžiai labai šventiškai atrodo smile.gif. Galima šalia padėti citrinos, arba sumaišyti ryžius su šafranu.

Reportažas bus skurdus, nes negaliu įdėti didesnių nuotraukų. Nors turiu žingsnis po žingsnio nuotraukas rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jeegar: 29 liepos 2010 - 23:14
Labai idomus Jeegar receptukas, bet kazkaip sudetingai atrodo. Man tikriausiai ir nepavyktu blink.gif
Ules blynai labai skanus .Aciu 4u.gif
Atsakyti
[quote=wilioke_,2010 07 28, 21:28]
siandien gaminau tarta pagal bea, tik as dejau dar prie viso to pievagrybiu, skonis thumbup.gif

wilioke isbandziau vakar tavo ikelta receptuka, labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *ugne*: 30 liepos 2010 - 08:15
QUOTE(Ulė @ 2010 07 29, 20:10)
fuuu...aciukas biggrin.gif nes jau gailejaus kam as cia ikeliau 4u.gif



Ir man puikiai gavosi, ačiukas tau didelis. Ryt šeštadienio pusryčiams vėl užsiprašė tokių blynukų bigsmile.gif
Atsakyti
[quote=Indre,2010 07 29, 16:35]
Pats greičiausias variantas - nusipirkti bemielės ar mielinės šaldytos tešlos (kokia jums labiau patinka), man arčiau dūšios mielinė mirksiukas.gif ir paprasčiausias pieniškas dešreles (o jei norisi, tai ir kt.rūšių) apsuki tos tešlos juostelėmis ir kepi thumbup.gif beje irgi kur nori - arba orkaitėj (man taip rodosi yra sveikiau, neprisigeria riebalų) arba įkaitintuose riebaluose (tipo fritiūrinėj) 4u.gif ir viskas, skanauji tongue.gif aš prie tokio patiekalo pateikiu šviežių daržovių, bet vaikai kažkaip dažniau nori pomidorų padažo biggrin.gif
Papildyta:

Jo galima apsukti bet gaunasi visai kas kita, o aš norėčiau tokios tešlos, kad iškepus galėtum perpjaut pridėt daržovių ir gautūsi tikras dešrainis blush2.gif , bet labai ačiū už patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pienia @ 2010 07 30, 07:37)
Labai idomus Jeegar receptukas, bet kazkaip sudetingai atrodo. Man tikriausiai ir nepavyktu blink.gif

Na terlionės yra, bet jeigu turi gerus ryžius ir gerą puodą, sėkmė garantuota smile.gif

Sudėjau nuotraukas čia smile.gif

Ryžiai su krevetemis


Atsakyti
Bulviniai blynai su lasisa
tesla-bulves,kiausinis,prieskoniai.Iskepam blynus,ant ju dedam varskes padaza(varske grietine cesnakas prieskoniai)o ant padazo sudytos lasisos gabalelis.
user posted image
Papildyta:
QUOTE(Jeegar @ 2010 07 30, 11:05)
Na terlionės yra, bet jeigu turi gerus ryžius ir gerą puodą, sėkmė garantuota smile.gif

Sudėjau nuotraukas čia smile.gif

Ryžiai su krevetemis

Bus tikrai isbandyta,na labai jau skaniai ir gundanciai atrodo wub.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2010 07 30, 11:30)

Bus tikrai isbandyta,na labai jau skaniai ir gundanciai atrodo wub.gif  smile.gif


Lauksiu atsiliepimų bigsmile.gif
Atsakyti
kokie bulviniai blyneliai thumbup.gif noriu jau dabar
doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2010 07 30, 12:30)
Bulviniai blynai su lasisa


Net seiliu prisikaupe lotuliukas.gif Esu kazkada valgius Forto dvare tokius, labai skanus dalykas, naminiai tai isvis itariu bigsmile.gif
Atsakyti
ULE didelis dekui uz receptuka blynuku smile.gif Super gavosi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2010 07 30, 11:30)
Bulviniai blynai su lasisa
tesla-bulves,kiausinis,prieskoniai.Iskepam blynus,ant ju dedam varskes padaza(varske grietine cesnakas prieskoniai)o ant padazo sudytos lasisos gabalelis.
user posted image


mmm net seiles tysta ziurint essen.gif bus isbandyta, bet kita diena, kai Mb bulviu svieziu nupirks, nes dabar ne vienos nera doh.gif


o siandien isbandysiu ules blynukus, begu tik kefyro pirkti ax.gif
Atsakyti