Įkraunama...
Įkraunama...

Žąsis

QUOTE(Askulia @ 2007 12 25, 23:23)
Sveiki,

Kepta žąsis (antis) su apelsinų padažu

Maximos kalėdiniame buklete buvo ir anties (aš kepiau žąsį) receptas. Gavosi  thumbup.gif , todėl perrašau ir Jums - gal kas dar iškeps Naujiems Metams smile.gif

[attachmentid=125277]
(nuotraukos kitos ner, nes spejau nubėgt iki tuoleto ir žąsis jau buvo supjaustyta ir išdalinta  doh.gif )

Patiekalui gaminti reikės:

1 žąsies arba anties (~2.5-3.5kg)
2cm ilgio imbiero šaknies gabalėlio
2-3 česnako skiltelių
1 raudonojo svogūno
4 šaukštų medaus
tarkuotų 2 apelsinų žievelių
4 šaukštų sojų padažo
1 šaukštelis malto cinamono
pusė stiklinės vandens
1 šaukšto acto
1.5 šaukšto jūros druskos
0.5 šaukšto šviežiai maltų pipirų, maltų kmynų



nerandu aprašyme jo g.gif kur ir kada jį dėt g.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 12 22, 23:55)
o i koki kepimo maisa telpa zasis (3.2kg) g.gif nepanasu, kad i ta standartini schmoll.gif niekad neturejau rankoves, gal i ja tilptu?

Tilptūų tilptų.. tose rankovėse, kur ulgį reguliuoju (atkerpi) pats.
Atsakyti
QUOTE(_Lakūdra_ @ 2008 12 31, 13:30)
nerandu aprašyme jo  g.gif  kur ir kada jį dėt  g.gif


kur dedasi cinamonas irgi neradau schmoll.gif doh.gif
Atsakyti
labas, vieno dalyko neatrandu recepte. kur panaudoti raudonaji svoguna. visa kita dar galiu isivaizduoti kaip ka kur. dekui
QUOTE(Askulia @ 2007 12 25, 23:23)
Sveiki,

Kepta žąsis (antis) su apelsinų padažu

Maximos kalėdiniame buklete buvo ir anties (aš kepiau žąsį) receptas. Gavosi  thumbup.gif , todėl perrašau ir Jums - gal kas dar iškeps Naujiems Metams smile.gif

[attachmentid=125277]
(nuotraukos kitos ner, nes spejau nubėgt iki tuoleto ir žąsis jau buvo supjaustyta ir išdalinta  doh.gif )

Patiekalui gaminti reikės:

1 žąsies arba anties (~2.5-3.5kg)
2cm ilgio imbiero šaknies gabalėlio
2-3 česnako skiltelių
1 raudonojo svogūno
4 šaukštų medaus
tarkuotų 2 apelsinų žievelių
4 šaukštų sojų padažo
1 šaukštelis malto cinamono
pusė stiklinės vandens
1 šaukšto acto
1.5 šaukšto jūros druskos
0.5 šaukšto šviežiai maltų pipirų, maltų kmynų


Gaminame:

Druską, pipirus ir kmynus pakepiname sausoje keptuvėje. Atvėsiname ir sutriname. Paukštį nuplauname šaltu vandeniu, nuo visur (išskyrus sparnelius ir sprandą) nuimame riebalus. Įtriname paukštį druskos ir pipirų mišiniu ir palikti uždengtą nakčiai.
[attachmentid=125270]

Susmulkiname imbierus, česnakus, sumašome su 2 šaukštais medaus ir 2 šaukštais sojų padažo, apelsinų žievelėmis, vandeniu. Viską užviriname, paliekame šiek tiek atvėsti.
[attachmentid=125272]

[attachmentid=125273]

[attachmentid=125274]

Užsiuvame kaklą..

[attachmentid=125271]

..ir supilame dar karštą marinatą į pilvo ertmę. Pilvą taip pat užsiuvame.
Dedame į skardą ar britvoną ir kepame.

[attachmentid=125275]

Kepti galima 2 būdais:

1. Įvyniojame paukštį į foliją, padedame ant skardos ir kepame 40min. 200 C karščio orkaitėje. Tuomet išvyniojame iš folijos, įpilame į skardą truputį vandens. Kepame likusį laiką 175 C karščio orkaitėje.

2. 15min. kepame paukštį krūtinėle aukštyn 220 C karščio orkaitėje. Tada sumažinam karštį iki 175 C ir pusę likusio laiko kepame pavertus ant vieno šono ir kita pusę laiko - ant kito šono.

[attachmentid=125276]
O tuo tarpu..

Sumaišome likusį medų su sojos padažu ir actu. Pagardiname pipirais ir druska. Šiuo mišiniu aptepame paukšti likus kepti 10min iki kepimo pabaigos.

Svoris kg  - Kepimo laikas
1.5  - 1val ir 15-25min
2      - 1val ir 25-35min
2.5  - 1val ir 35-40min
3.5  - 1val ir 50-55min
4      - 2val
4.3  - 2val ir 10-15min
4.7  - 2val ir 15-20min
5.2  - 2val ir 20-30min
5.5  - 2val ir 30-40min

Kimštai žąsiai reikia pridėti dar apie 20-40 minučių.

Įsmeigus į storiausią paukščio vietą, turi bėgti blyškiai geltonos sultys arba temperatūra toje vietoje turi būti apie 82C (čia naudojant mėsos termometrą matuoti.. ne gyvsidabrinį  unsure.gif ).

[attachmentid=125277]

------------------------------------------------------------------------------------------

Padažas

Paukštį galima valgyti su įvairiais padažais - tiek bruknių uogiene, tiek tomis pačiomis sultimis+riebalais, kuriuose jis kepė (čia jeigu kepate ne skardoje, o britvone - tada prisirenka nemažai..). Šį kartą dariau pagal receptą ir patiekiau su apelsinų padažu. NIAM NIAM  thumbup.gif
Apelsinu padažui reikės:

200 ml. vandens
150g cukraus
2-3 apelsinai supjaustyti griežinėliais
8 arbatin. šaukšteliai žuvų padažo
80 ml. žaliųjų citrinų sulčių
1 lazdelės cinamono


Gaminame:
Užviriname vandenį su cukrumi, tuomet sumažiname ugnį ir dar paverdame 5-8min. Suberiame apelsinus, prieskonius, sukrečiame žuvies padažą (aš tiesa tokio neradau, tai naudojau Austrių padažą - suėjo ne ką prasčiau) ir dar 5min. paverdame. Tuomet supilame žalių citrinų sultis (aš naudojau 1/2 paprastos citrinos) ir nukaičiame puodą. Laikome šiltai, nes į stalą jis turi būti patiekiamas neatvėsęs.

Ruošiama 12val. Pagaminama per 2-3val.
...aš dar pridėjau bulvių.. nes man nerealiai skanu, kai jos kepa žasies taukuose.. niam niam  biggrin.gif ... Bulves reikia dėti maždaug 40-50min iki paukščio kepimo pabaigos ir kelis kartus pavartyt bei apliet taukais.

[attachmentid=125278]

Atsakyti
QUOTE(Viktte @ 2008 12 31, 19:20)
labas, vieno dalyko neatrandu recepte. kur panaudoti raudonaji svoguna. visa kita dar galiu isivaizduoti kaip ka kur. dekui


aš jo kaip ir cinamono nepanaudojau g.gif blush2.gif nes nežinojau kur, nors nusipirkau doh.gif

kepa mano žąsinas. žiūrėsiu kas gausis g.gif
Atsakyti
Na ka turiu ir as ta zasi... diidele nz kiek svere bet kaime auginta tai turbut nebloga.. na bet nekyla man raka ja kepti, jauciu troskinsiu, nes kiek buvau sveciuose ir vis ja valgydavau nu neskani ji man ir nors tu ka, ta mesa sausa.. zymiai skaniau valgt koki visciuka, bet kaip gavau ir B mociutes ja tai sutusinsiu turbut, jei B duos leidima smile.gif Bet paskaicius jusu receptukus skaniai skamba, pabandysiu istrintu medumi vistyte ir turetu but skanu, dekui uz ideja smile.gif
Atsakyti
kažkas čia sakė, kad žąsis tamsi.
prapjoviau ir paaiškėjo, kad nė velnio biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(_Lakūdra_ @ 2009 01 02, 00:15)
kažkas čia sakė, kad žąsis tamsi.
prapjoviau ir paaiškėjo, kad nė velnio  biggrin.gif


Keista g.gif ,gal pas tave kalakutas biggrin.gif arba kokia isskirtine zasyte lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Neryte @ 2009 01 02, 18:38)
Keista  g.gif ,gal pas tave kalakutas  biggrin.gif  arba kokia isskirtine zasyte  lotuliukas.gif


na, kad ant pakuotės buvo parašyta, kad žąsis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(_Lakūdra_ @ 2009 01 02, 00:15)
kažkas čia sakė, kad žąsis tamsi.
prapjoviau ir paaiškėjo, kad nė velnio  biggrin.gif


kaip nekeista, pas mane ir tamsi. aš pradžioj išsigandus buva.. nes lyg paskutinįkart šviesią valgėm.... blink.gif
Atsakyti
Sveikos, gal žinote kaip skaniai iskepti idaryta ar paprasta žąsį? blush2.gif ax.gif
Atsakyti
Čia gal nuo amžiaus priklauso..Be to, daug kas maišo antis ir žąsis g.gif Vienų mėsa šviesi, kitų tamsi.

O mums uždavinys Kalėdoms - išsikept 5,5 kg žąsį..Su mažesne klausimų nebūtų, o kaip tokią išsikept, kuri kaip kalakutas dydžio, kad viduj nebūtų žalia, o viršus perdžiūvęs?

Suprantu, kad reikia į ką nors įvyniot, baigiant kept - išvyniot, kad apskrustų, o į ką geriau sukt - foliją ar rankovę? Su kuo siūt pilvą ir kaklą? Kokioj temperatūroj kepti, kaip ją nureguliuot per visą kepimą ? Ar reikia laistymo?

Ačiū atsakiusiems 4u.gif
Atsakyti