Įkraunama...
Įkraunama...

Kraujo tyrimas

QUOTE(Loram @ 2009 05 25, 22:54)
akivaizdi infekcija, labiausiai tikėtina bakterinė. šiaip vaikų nuo suaugusių tyrimas skiriasi, tai smulkiau komentuoti negaliu.
o tada ir kiti kraujo tyrimai buvo didesni? infekciją gal kokią turit?



Ačiū už geranoriškumą 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas smile.gif
Gal galėtų ir man kas pakomentuoti vaikio (6 m.) tyrimo rezultatus, mano nuomone, daugokai nukrypstančius nuo normų:
PLT 697 ((150-400)
PCT 0,61 (0,17-0,35)

Dar truputį normas viršija WBC, MCH-C ir EO, bet labai nežymiai, keliais vienetukais ar šimtosiomis. Ačiū 4u.gif

Tyrimai daryti po ligos - vienos gyd. nuomone, galėjo būt plaučių uždegimas, poliklinikoje daryti nuotrauką atsisakė, nes nieko negirdėjo.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Franė @ 2009 05 26, 09:28)
Labas rytas smile.gif
Gal galėtų ir man kas pakomentuoti vaikio (6 m.) tyrimo rezultatus, mano nuomone, daugokai nukrypstančius nuo normų:
PLT 697 ((150-400)
PCT 0,61 (0,17-0,35)

Dar truputį normas viršija WBC, MCH-C ir EO, bet labai nežymiai, keliais vienetukais ar šimtosiomis. Ačiū 4u.gif

Tyrimai daryti po ligos - vienos gyd. nuomone, galėjo būt plaučių uždegimas, poliklinikoje daryti nuotrauką atsisakė, nes nieko negirdėjo.... g.gif

per daug trombocitų - pirmiausiai reikia pažiūrėti ar po kelių sav. išliks jų tiek daug, jei taip - ieškoti priežasties... nors, gali būti ir dėl persirgtos infekcijos toks padidėjimas. Apskritai - vaikui toks padidėjimas nepavojingas
Atsakyti
gal kas žinot kokius kraujo tyrimus reikia darytis sepsiui,auksiniam stafilokokui pasitikrinti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bimkutele @ 2009 05 27, 01:08)
*
gal kas žinot kokius kraujo tyrimus reikia darytis sepsiui,auksiniam stafilokokui pasitikrinti blush2.gif

sepsis ne tik laboratoriniais tyrimais grindziamas.
siaip daromi bendras kraujo tyrimas, CRB, prokalcitoninas, kraujo paselis ir specifiskai pagal pazeistus organus.
norint patvirtinti ar auksinis stafilokokas - tai tik paselis (kraujo ir is infekcijos zidinio), bet ir neisaugus bakterijai gali buti sepsis, ir atvirksciai - isaugus bakterijai nebutinai yra sepsis
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2009 05 27, 17:11)
sepsis ne tik laboratoriniais tyrimais grindziamas.
siaip daromi bendras kraujo tyrimas, CRB, prokalcitoninas, kraujo paselis ir specifiskai pagal pazeistus organus.
norint patvirtinti ar auksinis stafilokokas - tai tik paselis (kraujo ir is infekcijos zidinio), bet ir neisaugus bakterijai gali buti sepsis, ir atvirksciai - isaugus bakterijai nebutinai yra sepsis

man šlapimo pasėlyje išaugo auksinis stafilokokas,ir skauda visus galus,gydytoja nemato tikslo darytis kraujo tyrimų(bendrą dariausi rodo stiprų uždegimą),tai man kažkaip neramu gal ir kraujyje yra,noriu pasidaryti "medicina practika"tai net nežinau nuėjus kokio tyrimo prašyti blush2.gif taip ir sakyti,kad kraujo ir is infekcijos zidinio g.gif
Atsakyti
QUOTE(bimkutele @ 2009 05 27, 16:21)
man šlapimo pasėlyje išaugo auksinis stafilokokas,ir skauda visus galus,gydytoja nemato tikslo darytis kraujo tyrimų(bendrą dariausi rodo stiprų uždegimą),tai man kažkaip neramu gal ir kraujyje yra,noriu pasidaryti "medicina practika"tai net nežinau nuėjus kokio tyrimo prašyti blush2.gif taip ir sakyti,kad kraujo ir is infekcijos zidinio g.gif

na, mano nuomone irgi nėra prasmės iš karto ieškoti kažko daugiau - yra aišku kad yra infekcija, jos sukelėjas, kadangi darė pasėlį - žinoma kokiam antibiotikui jautrus stafilokokas - reikia gerti antibiotikus, jei per 3 paras negerėja, ar per 2 paras blogėja - tada jau reikia kažką rimčiau žiūrėt.
Jei bus sepsis - gydymas tas pats, antibiotikai, tik ligoninėj.
P.S. infekcijos židinys ir yra šlapimas.
Jei labai jau norėsit vis tiek daryt - tai tada sakyčiau reikia daryt prokalcitoniną ir kraujo pasėlį.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2009 05 27, 20:08)
na, mano nuomone irgi nėra prasmės iš karto ieškoti kažko daugiau - yra aišku kad yra infekcija, jos sukelėjas, kadangi darė pasėlį - žinoma kokiam antibiotikui jautrus stafilokokas - reikia gerti antibiotikus, jei per 3 paras negerėja, ar per 2 paras blogėja - tada jau reikia kažką rimčiau žiūrėt.
Jei bus sepsis - gydymas tas pats, antibiotikai, tik ligoninėj.
P.S. infekcijos židinys ir yra šlapimas.
Jei labai jau norėsit vis tiek daryt - tai tada sakyčiau reikia daryt prokalcitoniną ir kraujo pasėlį.

dar nežinau atsakimo kokiam antibiotikui jautrus,birželį tik sužinosiu,o man paskyrė tik 5d.gerti antibiotikus.gal dar palauksiu atsakimo,tada matysiu ar darytis.
Ačiū,Loram 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Loram, norėjau ir aš paklausti, pasidariau pakartotinai kraujo tyrimą, tai surašau, kas ne normoj, ką gali reikšti šie rodikliai (jie pas mane jau ilgą laiką):
WBC -3,2 (prieš 2 mėn. buvo 3,7)
LY - 44,4 (buvo 48,6)
RBC - 3,63
MCV - 103
RDW - 22,9 (prieš 2 mėn.buvo norma)
Plt - 344

Hgb -125
ENG - 18

Ačiū
Atsakyti
Laba,

ar gali padidėti ENG po 10 dienų antibiotiko KLACID kurso. Prieš antibiotiko gėrimą ENG buvo 74, šiandien (dvi dienas vaistu nebegeriam) 85. Gal tai ligos (ausų uždegimas ir sinusitas) likutinė reakcija??? g.gif
Dukrai 2.5 metų.
Ačiū už atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Gal kam teko darytis tyrimus ČIA, konkrečiau tyrtis vėžio žymenis?
Atsakyti
QUOTE(nikka @ 2009 06 01, 18:49)
Laba,

ar gali padidėti ENG po 10 dienų antibiotiko KLACID kurso. Prieš antibiotiko gėrimą ENG buvo 74, šiandien (dvi dienas vaistu nebegeriam) 85. Gal tai ligos (ausų uždegimas ir sinusitas) likutinė reakcija???  g.gif
Dukrai 2.5 metų.
Ačiū už atsakymus  4u.gif

gali, bet ne todel, kad padidejo po antibiotiku vartojimo, o todel kad padarytas tyrimas dar nepasiekus maksimalaus dydzio... apskritai, ENG toks tyrimas, kuris keiciasi labai letai ir yra nespecifinis, dabar jis atliekamas kaip atgyvena, bet vis tiek kazkodel jo neatsisakoma...
Atsakyti