Įkraunama...
Įkraunama...

Kraujo tyrimas

QUOTE(Loretute @ 2008 01 07, 13:14)
CA 125 ne skydliaukes hormonas schmoll.gif tai kiaušidžių vėžio žymuo smile.gif
Papildyta:

Nesuprantu kas tas GRA ?neteko su tokiu susidurti g.gif turetų būt ir kitas pavadinimas, tada gal galėčiau kažką pasakyti ax.gif



GRA-granuliocitai-gali buti padideje,jei krauuja dareisi sirgdama ar iskart po ligos.
QUOTE(Alinkaa @ 2008 04 08, 08:21)

O GAL KAS NORS ZINOTE, KA REISKIA PADIDEJES LIMFOCITU KIEKIS? ACIU

Padidejes limfocitu kiekis gali rodyti alergija
Atsakyti
QUOTE(organzza @ 2008 04 13, 14:12)
Padidejes limfocitu kiekis gali rodyti alergija

visiskai ne! alergija rodo eozinofilai, o limfocitai daugiau virusines infekcijos rodiklis...
Bet! padidejimas keliais vienetais nieko nerodo...

man kartais net baisu daros kai paskaitau kai kuriuos patarimus ir "zinias"...
Atsakyti
Sveikutes, as irgi pasidariau kraujo tyrima ir trys parametrai neatitinka normos: PCT- 0,07L, MPV- 3,6L, PDW- 17,5H. Mediciniški pavadinimai šių raidžių man nelabai gelbsti, gal kuri zinot su kuo tai susija? (tiesa, tyrimas dariausi per menesines).
Atsakyti
QUOTE(Alinkaa @ 2008 04 08, 10:21)
O GAL KAS NORS ZINOTE, KA REISKIA PADIDEJES LIMFOCITU KIEKIS? ACIU



Esu medikė-tkrai galiu pasakyti, kad limfocitų padidėjęs kiekis reiškia kurio nors organo uždegimą, nebūtinai ūminį (su temperatūra ir t. t.)
Papildyta:
QUOTE(isabella_26 @ 2008 04 08, 11:05)
Limfocitozė tai yra limfocitų kiekio padidėjimas kraujyje

ok a reiskia kraujo nusedimas 38 doh.gif



Kraujo nusėdimas 38 nėra normalu arba Jūs persirgote kokia nors, kad ir virusine liga, aba kur nors yra ligos židinys, patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją, kuris Jus nukreiptų tolimesnim gydymui. Norma moterims yra iki 16 g/l.
Atsakyti
QUOTE(G&G @ 2008 04 25, 21:26)
Sveikutes, as irgi pasidariau kraujo tyrima ir trys parametrai neatitinka normos: PCT- 0,07L, MPV- 3,6L, PDW- 17,5H. Mediciniški pavadinimai šių raidžių man nelabai gelbsti, gal kuri zinot su kuo tai susija? (tiesa, tyrimas dariausi per menesines).

tai yra mažai vertingi trombocitų dydžio ir dispersijos rodikliai... nuokrypis nuo normos nera didelis, todel nė vienas gydytojas į tai nekreipia dėmesio... menesines galetu teoriskai paaiskint pakitimus....

QUOTE(sausė @ 2008 04 26, 20:27)
Esu medikė-tkrai galiu pasakyti, kad limfocitų padidėjęs kiekis reiškia kurio nors organo uždegimą, nebūtinai ūminį (su temperatūra ir t. t.)
Papildyta:
Kraujo nusėdimas 38 nėra normalu arba Jūs persirgote kokia nors, kad ir virusine liga, aba kur nors yra ligos židinys, patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją, kuris Jus nukreiptų tolimesnim gydymui. Norma moterims yra iki 16 g/l.

1. limfocitai tai ne tas pats kaip leukocitai
2. ENG (eritrocitu nusedimo greitis) daroma 2 skirtingai budais - normos ju skiriasi, skiriasi normos ir pagal amziu; kai 38 - tai tikrais nieks niekur nenukreips.... be to sis tyrimas yra didelė atgyvena...
Atsakyti
Norejau paklausti ar kraujp tyrimas gali rodyti vezio pradzia?
Atsakyti
QUOTE(Lahja @ 2008 04 27, 10:27)
Norejau paklausti ar kraujp tyrimas gali rodyti vezio pradzia?

ne schmoll.gif
na, nebent umi kraujo vezio forma...
Atsakyti
Tėmelė kaip ir aprimusi, gal visos sveikutės, tikėkimės 4u.gif
O man šiek tiek neramu, tad norėjau pasiteiraut apie "stulpelinį" kraujo tyrimą, nustatantį vėžį, turbūt blush2.gif Gal kas žinot? Ar galima be siuntimo jį pasidaryti? Kiek maždaug tai kainuotų ir išvis, ar galima juo pasikliauti kaip vėžį atrandančiuoju tyrimu, jei šiaip kiti standartiniai kraujo rodikliai geri 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2008 10 01, 14:10)
Tėmelė kaip ir aprimusi, gal visos sveikutės, tikėkimės  4u.gif
O man šiek tiek neramu, tad norėjau pasiteiraut apie "stulpelinį" kraujo tyrimą, nustatantį vėžį, turbūt  blush2.gif  Gal kas žinot? Ar galima be siuntimo jį pasidaryti? Kiek maždaug tai kainuotų ir išvis, ar galima juo pasikliauti kaip vėžį atrandančiuoju tyrimu, jei šiaip kiti standartiniai kraujo rodikliai geri  4u.gif

g.gif kas cia per naujiena?
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 10 01, 17:20)
g.gif kas cia per naujiena?

Taip nebūna?! blush2.gif matyt, kažką netaip supratau... blush2.gif
Bet nejau nėra jokio kraujo tyrimo, kuris rodytų vėžinius rodiklius? Ar čia priklausomai nuo vėžio pobūdžio? 4u.gif
Bet kažkoks yra tyrimas bent jau žargonu vadinamas "stulpeliniu", ar negali taip būti?
Atsakyti
as medike, bet tokio tyrimo nezinau g.gif
isgirdus toki pavadinima man galetu kilti tik 2 asociacijos:
1. eritrocitu nusedimo greiti (ENG) kadaise, o rajonuose ir dabar, matuodavo galima pavadinti ir stulpeliais... tai sio padidejimas nespecifinis - uzdegimas, infekcija, vezys, dideja ir senstant... tyrimas ne itin informatyvus ir radus padidejusi - arba ieskom ko nors kito arba nekreipiam demesio...
2. baltymu elektroforeze - vizualiai atliktas tyrimas atrodo kaip keli stulpeliai... jei issiskiria patologine juosta t.t. stulpelyje - gali buti t.t. ligos pozymis, tame tarpe ir mielomines ligos (ji panasi i vezi)

vezio tyrimai priklauso nuo jo rusies ir ne visoms vezio formoms yra, ir tai tik pozymis, bet ne patvirtinimas.
geriau sakykit ka norit rast ar nerast, o mes patarsim ka daryt....
beje, visus tyrimus galima pasidaryt mokamai ir be siuntimo...tik reikia zinot kur... ir dar reikia paskui turet zmogu kuris ivertins atsakyma.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 10 01, 17:46)
geriau sakykit ka norit rast ar nerast, o mes patarsim ka daryt....

Labai Jums ačiū už greitą atsakymą 4u.gif
O istorija tokia: mano draugei seniai esantis apgamas šiek tiek pakeitė spalvą, formą ir pan. ir ji kreipėsi į gydytojus. Šie padarė bendrą kraujo tyrimą (be pakitimų) ir siunčia į Onkologinį operuoti tą apgamą. Draugė sumišusi, abejoja, bijo pabloginti situaciją. Ir kaip tik šiomis dienomis jos giminaičiui apčiupo onkologai mazgelius, atseit, tai metastazės. Ir tam giminaičiui darė bendrą kraujo tyrimą, jis buvęs geras, o kai padarė "stulpelinį", tai atseit, viskas paaiškėjo, kad tai tikrai metastazės. blush2.gif Gal medikui tai ir kvailai atrodo, nes čia pasakota iš lūpų į lūpas ir dar nesuprantančių žmonių blush2.gif O mes su draugyte nutarėm, kad reiktų ir jai pasidaryti tą stulpelinį tyrimą, dėl šventos ramybės, bet vat kaip pasirodo iš tikrųjų... verysad.gif
Atsakyti