Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kraujo tyrimas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Bureja
Noriu pasidarysi kraujo tyrimus visapusishkai, kad parodytu kokiu konkreciai vitaminu truxta.
Eisiu privaciai, nes neturiou kantrybes i poliklinikas vaiksciot, plius po tokio nesmagaus ivykio, kai diagnozavo ne tokia liga sad.gif
Kiek mazdaug tai kainuotu
lavanda
as tai tyriausi Kraujo centre, zolyno gatveje. Bet dariau tik tyrimus, kur kazkokius hormonus tiria (ejau del skydliaukes), mokejau berods 50 Lt... Bet manau kad gali pasiskaminti ir susizinoti, ka jie dar daro - ten tikrai geriau nei poliklinikoje - malonios seseles, nera senu piktu bobu-gydytoju...... O daugiau Vln net nezinau ar daro kur kraujo tyrimus...
kliopa
,,Geromeda'' daro begales visokiu tyrimu. Ten pigiau nei kitur, bet kainuoja visvien daug, ypac jei nezinai, kokiu tiksliai reikia wink.gif Zinau, kad Santariskese (bent jau vaikams tai tikrai) galima atlikti mokamus kraujo tyrimus, jei neturi gydytojo siuntimo.
dange
Dar viena privati laboratorija- "Biomedicinos tyrimu centras", Vilniuje, Karoliniskese.Dariausi ten tyrimus toxoplazmozei.Gali paziureti ju puslapyje, ka jie konkreciai daro: www.bmtc.lt .Kiek zinau, tyrimai, nustatantys vitaminų kiekius kraujyje yra brangus g.gif
Eos
Uzeik i www.unionclinic.lt, gal ten rasi ka naudingo. Beje, jie turi ir savo klausimu-atsakymu skyreli, taigi gali internetu paklausti apie viska, kas tave domina.
jolitav
As tai tavo vietoje eiciau i poliklinika,nes privacios klinikos tau kaip priskirs tyrimu ir tu,kuriu reikia,ir tu kuriu nereikia,tai mazai nepasirodys...
PUka
Ojojoj blink.gif man kaip parode kraujo tyrimu lapa, kiek yra ju, tai ten ir keliu tukstanciu neuztektu wink.gif
O yra konkreciai toks tyrimas del vitaminu nustatymo?
Zinau , kad yra del hormonu ten visokiu, del kalcio, leukocitai ir t.t., bet apie toki nesu girdejusi g.gif
Hmm, kad nebutu taip : kokiu nori suzinoti vitaminu kieki savo kraujyje ir nuo to priklausys kiek kraujo tyrimu is viso bus, turiu omenyje kiekvienam vitaminui ar tai jo grupei po tyrima g.gif
Skruzdeliukas
Kreipiuosi i tas, kurios kazkiek nusimano apie kraujo tyrimus, gal kas mokosi, ar baige medicina, dirba toje srityje. Pasidariau kraujo tyrima is venos ir nustate, kad mazas eritrocitu kiekis kraujyje, t.y, 3,9, kai norma yra 4,1-5,1. Ka tai reiskia?Ka valgyti ar daryti, kad jis taptu normalus.Kas pas mane cia ne labai gerai?Na, ir hemoglobinas vos traukia ant normos 124, o turi buti 123-153.
Dandelions
QUOTE (Skruzdeliukas @ 2004 09 30, 16:04)
Kreipiuosi i tas, kurios kazkiek nusimano apie kraujo tyrimus, gal kas mokosi, ar baige medicina, dirba toje srityje. Pasidariau kraujo tyrima is venos ir nustate, kad mazas eritrocitu kiekis kraujyje, t.y, 3,9, kai norma yra 4,1-5,1. Ka tai reiskia?Ka valgyti ar daryti, kad jis taptu normalus.Kas pas mane cia ne labai gerai?Na, ir hemoglobinas vos traukia ant normos 124, o turi buti 123-153.

Manau, viskas daug maž gerai g.gif
Į normas juk įtelpi smile.gif. Beja, skirtingos laboratorijos duoda skirtingas normas. Pvz., galiu pasakyti, kad 3,9 irgi dar norma. O jei labai neramina, tai yra spec. preparatai - geležis su vit. B12, Feroglobinas (ar kaip ten) ir pan. galima pasiklausti vaistinėse. Šiaip nemanau, kad reikėtų labai susirūpinti, tiesiog reguliariai pasitikrinti. Būna ir daug blogiau laugh.gif . Dar gali valgyti daug raudonos spalvos produktų (burokėlių, raudono vyno, mėsos ir pan.). Nors, kaip ir minėjau, nieko pas tave baisaus laugh.gif
asara
sVEIKUTES,
NORIU PATARIMO. DARIAUSI KRAUJO TYRIMA, TAI NUSTATE, KAD ERITROCITU NUSEDIMO GREITIS 22 MM/H. NUO KADA LAIKOMA KAD ERITROCITU NUSEDIMO GREITIS DIDELIS IR GALI PROGNOZUOTI PIKTYBINE LIGA ?
ostra
Eritrocitų nusėdimo greitis(ENG)-vienas iš mažiausių rodiklių nustatant piktybinę ligą.Reikalingi ir kiti duomenys,kad bent preliminariai būtų galima įtarti piktesnes ligas.ENG 22mm/h jokia tragedija(norma iki 20),gal buvai sirgusi kuo nors?

Voverė
Grįžau iš gydytojos, su krūva siuntimų tyrimams......vieną dalyką ką žinau, tai, kad kraujo nusėdimo greitis 48 mm/val . Ar čia jau labai blogas rezultatas ?
ostra
Na,tai jau nera geras rezultatas-be priezasties toks nebuna.Bet nieko pikto be kitu rodikliu taip pat neirodo .Tiesiog stipresnio uzdegimo metu buna.
Pichouette
Dar reikėtų tokiu atveju pasidaryti leukocitus, jų kiekį, bet greičiausiai tai koks lengvas uždegimėlis, nieko baisaus, gali būti ir gripas ir sloga net. Vitaminu reikia, aš kaip medikė tau...su savo įkyriais patarimais. ax.gif
JaHarta
Gerbiamos forumietės, norėjau kad pasidalintumėte patirtim.

Man reikia pasidaryti kraujo tryimus, bet prasidėjo mėnesinės. Girdėjau, kad to daryti negalima, na anksčiau gydytoja visad prieš siųsdama tyrimų, klausė ar nėra tų dienų, o šįkart pamiršo paklausti g.gif

Tai va, nežinau ar eit ar ne..Gal Jūs žinosite? 4u.gif
vestaj
Mergaitės, gal čia yra nusimanančių apie kraujo tyrimo rezultatus, gal galite pakomentuoti. Pasidariau tyrimus, o gydytoja atostogauja. Surašau iš lapelio:
WBC 4,08
Lym. 44,2
Mon. 5,1
Gra. 50,7
RBC 4,21
MCV 67,4
Hct 0,28
MCH 19,2
MCHC 286
RDW 11,6
Hb 81
THR 200
MPV 8,0
Pct 0,16
PDW 10,1
Nusėdimo greitis - 21
Būsiu dėkinga 4u.gif
So Lucky
o ant lapuko normu nebuvo surasyta?
p. Kikimora
yra toks puslapis medicine.lt kairėje pusėje stulpelyje susirask "Kraujo tyrimai -> "klinikiniai kraujo tyrimai" ir yra lentelė. bandau kopijuoti, bet nežinau ar į mes lentelę
SUAUGUSIŲJŲ
ANALITĖ NORMA VIENETAI
RBC
Eritrocitai vyr 4,5-5,9 *1012/l
mot 4,5-5,2 *1012/l
HGB
Hemoglobinas vyr 140-180 g/l
mot 120-160 g/l
HCT (PCV)
Hematokritas vyr 41-53 %
mot 36-46 %
MCV
Vidutinis eritrocito tūris 82-98 fl
MCH
Vidutinis hemoglobino kiekis eritrocite 27,6-33,3 Pg
MCHC
Vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocite 82-98 fl
RDW
Makrocitų ir mikrocitų santykis (anizocitozė) 11,6-13,7 %
PLT
Trombocitai 150-350 *109/l
MPV
Vidutinis trombocitų tūris 7,4-10,4 fl
WBC
Leukocitai 4.3-8.0 *109/l
Leukocitų formulės diferencinis skaičiavimas eozinofilai 2-4 %
bazofilai 0-1 %
lazdeliniai
neutrofilai 3-5 %
segmentuoti
neutrofilai 50-70 %
limfocitai 25-40 %
monocitai 2-8 %
RETIC
Retikuliocitai vyr 0,8-2,5 %
mot 0,8-4,1 %
ENG (ESR)
Eritrocitų nusėdimo greitis
iki 50 m vyr 1-15 mm/h
mot 2-20 mm/h
ENG (ESR)
Eritrocitų nusėdimo greitis
virš 50 m vyr 1-20 mm/h
mot 2-30 mm/h
CRB
C reaktyvinis baltymas iki 5 mg
ingere
Man tiesiog labai įdomu, ar kraujo tyrimas tikrai gali parodyti, kad kažkas yra negerai su sveikata? Pati jaučiuosi ne kaip, dažnai svaigsta galva, silpnumas, be to labai beria veido odą...Tačiau kiek dariausi kraujo tyrimus, visi rodikliai rodo normą...Tad nelebai suprantu, kodėl pati savijauta nėra tokia gera g.gif
vestinukas
Man ir tas pats , ir nerandu galu, na nebent galiu kabintis prie citomegalo viruso doh.gif
oda
QUOTE(ingere @ 2007 11 04, 13:53)
Man tiesiog labai įdomu, ar kraujo tyrimas tikrai gali parodyti, kad kažkas yra negerai su sveikata? Pati jaučiuosi ne kaip, dažnai svaigsta galva, silpnumas, be to labai beria veido odą...Tačiau kiek dariausi kraujo tyrimus, visi rodikliai rodo normą...Tad nelebai suprantu, kodėl pati savijauta nėra tokia gera g.gif
*

Jau kiek kartu daryta kraujo tyrimu net nepamenu, bet kaip kraujo tyrimai geri taip geri, o savijauta buvo kaip Jusu nurodoma, diagnoze-nervai, depresija su panikos priepuoliais.Kol ieskojau kas man yra tuo blogiau daresi.O pas neurologa nebuvot?
ingere
QUOTE(vestinukas @ 2008 01 02, 19:32)
Man ir tas pats , ir nerandu galu, na nebent galiu kabintis prie citomegalo viruso doh.gif
*

O kas tai per virusas?

QUOTE(oda @ 2008 01 02, 20:03)
Jau kiek kartu daryta kraujo tyrimu net nepamenu, bet kaip kraujo tyrimai geri taip geri, o savijauta buvo kaip Jusu nurodoma, diagnoze-nervai, depresija su panikos priepuoliais.Kol ieskojau kas man yra tuo blogiau daresi.O pas neurologa  nebuvot?
*

Ne pas neurologą nebuvau...Mano šeimos gydytoja manęs niekur nesiunčia, jei mano kraujo tyrimai geri g.gif Sakau , gal man su skydliauke problemos.... g.gif ....jei taip beria odą...Na , o gydytoja padarysim kraujo tyrimą ir matysim, o kraujo tyrimas normoj...Labai pasimetusi esu...Jau ir vyras pyksta, liepia pasidaryti normalius tyrimus.........................Tik kur juos darytis????????????????????
Heida
Sveika, kraujo tyrimus galima pasidaryti labai daug kur 4u.gif aišku kalbu ne apie polikliniką, jie atlieka mažai tyrimų ir paprastai labai nenori iš vis daryti. Vilniuje gali pasidaryti Endemike, Biomedicininiuose tyrimuose, Grybo gatvej, Santariškių klinikų laboratorijoje. Visur pakonsultuos kokie tyrimai tikslinga atlikti, aišku reiks susimoketi. Pigiausiai manau kainuotų Santariškese, o ir atlieka jie beveik viską, kas tik Lietuvoje daroma, nes jie ima tik paties tyrimo kainą, neskaičiuoja jokių antkainių ir viso kito, nes yra VŠĮ.
oda
[Ne pas neurologą nebuvau...Mano šeimos gydytoja manęs niekur nesiunčia, jei mano kraujo tyrimai geri g.gif Sakau , gal man su skydliauke problemos.... g.gif ....jei taip beria odą...Na , o gydytoja padarysim kraujo tyrimą ir matysim, o kraujo tyrimas normoj...Labai pasimetusi esu...Jau ir vyras pyksta, liepia pasidaryti normalius tyrimus.........................Tik kur juos darytis????????????????????
*

[/quote]
Bet tai kaip niekur daugiau neiuncia, taigi Jums vistiek blogai, nesvarbu , kad kraujo tyrimai geri.Ir man tas pats, kol nenuvaziavau privaciai.As tyrimus dariausi Grybo gatveje, skydliaukes taip pat, bet skydliauke kaip sake tokiu problemu nekelia, nors ir TSH labai sumazejes, sake, kad del antidepresantu gertu.Nors nelabai noriu tiket g.gif .Man veida bere ir negerus antidepresantu, cia buvo vienas is pozymiu.Turiu tyrimus, bet , kad gydytoja man atrodo, kad nelabai gera pasitaike.Neurologe kai pamate mano tyrimus, sake, kad turejo vaistu israsyt, nukrypimas didelis.Ai, net nezinau.
ingere
[quote=Loretute,2008 01 03, 14:52]
Sveika, kraujo tyrimus galima pasidaryti labai daug kur 4u.gif aišku kalbu ne apie polikliniką, jie atlieka mažai tyrimų ir paprastai labai nenori iš vis daryti. Vilniuje gali pasidaryti Endemike, Biomedicininiuose tyrimuose, Grybo gatvej, Santariškių klinikų laboratorijoje. Visur pakonsultuos kokie tyrimai tikslinga atlikti, aišku reiks susimoketi. Pigiausiai manau kainuotų Santariškese, o ir atlieka jie beveik viską, kas tik Lietuvoje daroma, nes jie ima tik paties tyrimo kainą, neskaičiuoja jokių antkainių ir viso kito, nes yra VŠĮ.
*

[/quote]

Lankausi aš Žvėryno klinikoje, jie savo laboratorijos neturi, todėl siunčia į kitas laboratorijas (arba Antakalnį arba Santariškes)...Aš jau nebežinau ir ką galvoti, nes gydytojos klausiau: kodėl man taip beria odą, jei tyrimai geri...Tačiau išsamaus atsakymo negavau...Prieš gimdymą oda buvo ideali, jokių problemų neturėjau...O štai po gimdymo - siaubas, prasidėjo tokie bėrimai...Galvojau, kad koks hormonų sutrikimas ar išsekimas, bet irgi atsakymai - norma...Pabandysiu nuvažiuoti į Grybo g.O ten nereikia siuntimo????

[quote=oda,2008 01 03, 15:46]
[Ne pas neurologą nebuvau...Mano šeimos gydytoja manęs niekur nesiunčia, jei mano kraujo tyrimai geri g.gif Sakau , gal man su skydliauke problemos.... g.gif ....jei taip beria odą...Na , o gydytoja padarysim kraujo tyrimą ir matysim, o kraujo tyrimas normoj...Labai pasimetusi esu...Jau ir vyras pyksta, liepia pasidaryti normalius tyrimus.........................Tik kur juos darytis????????????????????
*

[/quote]
Bet tai kaip niekur daugiau neiuncia, taigi Jums vistiek blogai, nesvarbu , kad kraujo tyrimai geri.Ir man tas pats, kol nenuvaziavau privaciai.As tyrimus dariausi Grybo gatveje, skydliaukes taip pat, bet skydliauke kaip sake tokiu problemu nekelia, nors ir TSH labai sumazejes, sake, kad del antidepresantu gertu.Nors nelabai noriu tiket g.gif .Man veida bere ir negerus antidepresantu, cia buvo vienas is pozymiu.Turiu tyrimus, bet , kad gydytoja man atrodo, kad nelabai gera pasitaike.Neurologe kai pamate mano tyrimus, sake, kad turejo vaistu israsyt, nukrypimas didelis.Ai, net nezinau.
*

[/quote]

g.gif Niekur manęs nesiunčia g.gif Gerai, kad parašei apie tai...Būtinai pasidarysiu tyrimus privačiai...Na jei vėl viskas bus normoje, nebežinosiu ką ir galvoti doh.gif
oda
Mano manymu skydliauke netvarkoje, po gimdymo buna, kad skydliauke ,,sudurniuoja,,.Reiktu pasidaryt skydliaukes hormonu FT3, FT4, TSH, ATPO, CA 125.
As siandien prisiregistravau pas endokrinologe(privaciai), ziuresim sestadieni .Nusivesiu tuos darytus tyrimus, aisku reiks ir pakartot, matysim.Nes tikrai atsibodo su ta depresija, nuo skydliaukes ir issivysto depresijos ir dar su panikos priepuoliais.Cia lygiai tas pats, kaip gerti nuo skausmo vaistus kai tau skauda danti, o priezastis lieka.Ir cia beveik 2 metai gerti antidepresantai, kol geri gerai, pertrauka padarei ir vel reik gert, nes vel atsinaujina.Siandien pasidejau savo tyrimu isvadas ir skaitinejau internete , ir ka manot- labai pavojinga mano busena, del to iskarto prisiregistravau pas endokrinologe.
ingere
QUOTE(oda @ 2008 01 03, 21:37)
Mano manymu skydliauke netvarkoje, po gimdymo buna, kad skydliauke ,,sudurniuoja,,.Reiktu pasidaryt skydliaukes hormonu FT3, FT4, TSH, ATPO, CA 125.
As siandien prisiregistravau pas endokrinologe(privaciai), ziuresim  sestadieni .Nusivesiu tuos darytus tyrimus, aisku reiks ir pakartot, matysim.Nes tikrai atsibodo su ta depresija, nuo skydliaukes ir issivysto depresijos ir dar su panikos priepuoliais.Cia lygiai tas pats, kaip gerti nuo skausmo vaistus kai tau skauda danti, o priezastis lieka.Ir cia beveik 2 metai gerti antidepresantai, kol geri gerai, pertrauka padarei ir vel reik gert, nes vel atsinaujina.Siandien pasidejau savo tyrimu isvadas ir skaitinejau internete , ir ka manot- labai pavojinga mano busena, del to iskarto prisiregistravau pas endokrinologe.
*

O čia vienas tyrimas ar keli?
oda
QUOTE(ingere @ 2008 01 04, 01:23)
O čia vienas tyrimas ar keli?
*

Cia keli tyrimai, bet is vieno karto paimto kraujo.
knielita
Sveikos,
kelinta karta darytas kraujo tyrimas parodo anot vid.gydytojos kad GRA parametrai nera geri g.gif g.gif Norma (43-76) mano 70,3 doh.gif Aisku svyruoja nuo 70 iki 75 doh.gif doh.gif Noreciau paklausti nusimananciu merginu ka reiskia sie parametrai? Nes anot gydytojos tai rodo virusines kilmes infekcija organizme doh.gif doh.gif Tiesa, siuo metu laukiuosi, pries pastojant sie rodikliai buvo gerokai mazesni 46-52 doh.gif doh.gif Labai noreciau sulaukti jusu nuomoniu 4u.gif 4u.gif
ingere
QUOTE(knielita @ 2008 01 04, 20:46)
Sveikos,
kelinta karta darytas kraujo tyrimas parodo anot vid.gydytojos kad GRA parametrai nera geri  g.gif  g.gif Norma (43-76) mano 70,3  doh.gif Aisku svyruoja nuo 70 iki 75  doh.gif  doh.gif Noreciau paklausti nusimananciu merginu ka reiskia sie parametrai? Nes anot gydytojos tai rodo virusines kilmes infekcija organizme  doh.gif  doh.gif Tiesa, siuo metu laukiuosi, pries pastojant sie rodikliai buvo gerokai mazesni 46-52  doh.gif  doh.gif Labai noreciau sulaukti jusu nuomoniu  4u.gif  4u.gif
*

Visiškai nenusimanau.....
Heida
CA 125 ne skydliaukes hormonas schmoll.gif tai kiaušidžių vėžio žymuo smile.gif
Papildyta:
QUOTE(knielita @ 2008 01 04, 19:46)
Sveikos,
kelinta karta darytas kraujo tyrimas parodo anot vid.gydytojos kad GRA parametrai nera geri  g.gif  g.gif Norma (43-76) mano 70,3  doh.gif Aisku svyruoja nuo 70 iki 75  doh.gif  doh.gif Noreciau paklausti nusimananciu merginu ka reiskia sie parametrai? Nes anot gydytojos tai rodo virusines kilmes infekcija organizme  doh.gif  doh.gif Tiesa, siuo metu laukiuosi, pries pastojant sie rodikliai buvo gerokai mazesni 46-52  doh.gif  doh.gif Labai noreciau sulaukti jusu nuomoniu  4u.gif  4u.gif
*

Nesuprantu kas tas GRA ?neteko su tokiu susidurti g.gif turetų būt ir kitas pavadinimas, tada gal galėčiau kažką pasakyti ax.gif
ne mama
mane irgi labai beria, ir svoris auga doh.gif ir mm labai nereguliariai ir retai buna- kas 30-45 dienas. itariu kad kazkas su hormonais negerai, bet neisivaizduoju kokio tyrimo reiketu, skydliaukes hormonus tyre- viskas normos ribose. ar yra kokie nors dar hormonu tyrimai, kad nustatytu ne tik skydliaukes hormonus?

o kad su hormonais kazkas negerai sprendziu is to kad vartojant kontraceptikus oda idealiai susitvarko- nei vieno spuogelio nebuna. tik nustoju vartot- ir vel visa baisi- nors nepakeiciu nei kosmetikos priemoniu nei valgymo iprociu unsure.gif
Heida
QUOTE(ne mama @ 2008 01 07, 15:03)
mane irgi labai beria, ir svoris auga doh.gif  ir mm labai nereguliariai ir retai buna- kas 30-45 dienas. itariu kad kazkas su hormonais negerai, bet neisivaizduoju kokio tyrimo reiketu, skydliaukes hormonus tyre- viskas normos ribose. ar yra kokie nors dar hormonu tyrimai, kad nustatytu ne tik skydliaukes hormonus?

o kad su hormonais kazkas negerai sprendziu is to kad vartojant kontraceptikus oda idealiai susitvarko- nei vieno spuogelio nebuna. tik nustoju vartot- ir vel visa baisi- nors nepakeiciu nei kosmetikos priemoniu nei valgymo iprociu unsure.gif
*

Dar galima atlikti lytinius hormonus, gal pas tave perdaug vyriško hormono testosterono, del jo gali berti, riebaluotis oda, padideti plaukuotumas, sutrikti menesinių ciklas. Atliekama ir daugiau hormonų, pasiklaus gyd., ji patars, ir atsakymus pakomentuos smile.gif
taniai
O as siuliciau jai reikia tyrimus daryti Medicina practica laboratorijoje. Labai didelis spektras tyrimu, geras aptarnavimas, greitai gaunami tyrimo rezultatai smile.gif
Alinkaa
O GAL KAS NORS ZINOTE, KA REISKIA PADIDEJES LIMFOCITU KIEKIS? ACIU
Vildukas
Limfocitozė tai yra limfocitų kiekio padidėjimas kraujyje

ok a reiskia kraujo nusedimas 38 doh.gif
organzza
QUOTE(Loretute @ 2008 01 07, 13:14)
CA 125 ne skydliaukes hormonas schmoll.gif tai kiaušidžių vėžio žymuo smile.gif
Papildyta:

Nesuprantu kas tas GRA ?neteko su tokiu susidurti g.gif turetų būt ir kitas pavadinimas, tada gal galėčiau kažką pasakyti ax.gif
*

GRA-granuliocitai-gali buti padideje,jei krauuja dareisi sirgdama ar iskart po ligos.
QUOTE(Alinkaa @ 2008 04 08, 08:21)

*

Padidejes limfocitu kiekis gali rodyti alergija
Loram
QUOTE(organzza @ 2008 04 13, 14:12)
Padidejes limfocitu kiekis gali rodyti alergija
*

visiskai ne! alergija rodo eozinofilai, o limfocitai daugiau virusines infekcijos rodiklis...
Bet! padidejimas keliais vienetais nieko nerodo...

man kartais net baisu daros kai paskaitau kai kuriuos patarimus ir "zinias"...
G&G
Sveikutes, as irgi pasidariau kraujo tyrima ir trys parametrai neatitinka normos: PCT- 0,07L, MPV- 3,6L, PDW- 17,5H. Mediciniški pavadinimai šių raidžių man nelabai gelbsti, gal kuri zinot su kuo tai susija? (tiesa, tyrimas dariausi per menesines).
sausė
QUOTE(Alinkaa @ 2008 04 08, 10:21)
*

Esu medikė-tkrai galiu pasakyti, kad limfocitų padidėjęs kiekis reiškia kurio nors organo uždegimą, nebūtinai ūminį (su temperatūra ir t. t.)
Papildyta:
QUOTE(isabella_26 @ 2008 04 08, 11:05)
Limfocitozė tai yra limfocitų kiekio padidėjimas kraujyje

ok a reiskia kraujo nusedimas 38 doh.gif
*

Kraujo nusėdimas 38 nėra normalu arba Jūs persirgote kokia nors, kad ir virusine liga, aba kur nors yra ligos židinys, patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją, kuris Jus nukreiptų tolimesnim gydymui. Norma moterims yra iki 16 g/l.
Loram
QUOTE(G&G @ 2008 04 25, 21:26)
Sveikutes, as irgi pasidariau kraujo tyrima ir trys parametrai neatitinka normos: PCT- 0,07L, MPV- 3,6L, PDW- 17,5H. Mediciniški pavadinimai šių raidžių man nelabai gelbsti, gal kuri zinot su kuo tai susija? (tiesa, tyrimas dariausi per menesines).
*

tai yra mažai vertingi trombocitų dydžio ir dispersijos rodikliai... nuokrypis nuo normos nera didelis, todel nė vienas gydytojas į tai nekreipia dėmesio... menesines galetu teoriskai paaiskint pakitimus....

QUOTE(sausė @ 2008 04 26, 20:27)
Esu medikė-tkrai galiu pasakyti, kad limfocitų padidėjęs kiekis reiškia kurio nors organo uždegimą, nebūtinai ūminį (su temperatūra ir t. t.)
Papildyta:
Kraujo nusėdimas 38 nėra normalu arba Jūs persirgote kokia nors, kad ir virusine liga, aba kur nors yra ligos židinys, patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją, kuris Jus nukreiptų tolimesnim gydymui. Norma moterims yra iki 16 g/l.
*

1. limfocitai tai ne tas pats kaip leukocitai
2. ENG (eritrocitu nusedimo greitis) daroma 2 skirtingai budais - normos ju skiriasi, skiriasi normos ir pagal amziu; kai 38 - tai tikrais nieks niekur nenukreips.... be to sis tyrimas yra didelė atgyvena...
Lahja
Norejau paklausti ar kraujp tyrimas gali rodyti vezio pradzia?
Loram
QUOTE(Lahja @ 2008 04 27, 10:27)
Norejau paklausti ar kraujp tyrimas gali rodyti vezio pradzia?
*

ne schmoll.gif
na, nebent umi kraujo vezio forma...
Failas
Tėmelė kaip ir aprimusi, gal visos sveikutės, tikėkimės 4u.gif
O man šiek tiek neramu, tad norėjau pasiteiraut apie "stulpelinį" kraujo tyrimą, nustatantį vėžį, turbūt blush2.gif Gal kas žinot? Ar galima be siuntimo jį pasidaryti? Kiek maždaug tai kainuotų ir išvis, ar galima juo pasikliauti kaip vėžį atrandančiuoju tyrimu, jei šiaip kiti standartiniai kraujo rodikliai geri 4u.gif
Loram
QUOTE(Failas @ 2008 10 01, 14:10)
Tėmelė kaip ir aprimusi, gal visos sveikutės, tikėkimės  4u.gif
O man šiek tiek neramu, tad norėjau pasiteiraut apie "stulpelinį" kraujo tyrimą, nustatantį vėžį, turbūt  blush2.gif  Gal kas žinot? Ar galima be siuntimo jį pasidaryti? Kiek maždaug tai kainuotų ir išvis, ar galima juo pasikliauti kaip vėžį atrandančiuoju tyrimu, jei šiaip kiti standartiniai kraujo rodikliai geri  4u.gif
*

g.gif kas cia per naujiena?
Failas
QUOTE(Loram @ 2008 10 01, 17:20)
g.gif kas cia per naujiena?
*

Taip nebūna?! blush2.gif matyt, kažką netaip supratau... blush2.gif
Bet nejau nėra jokio kraujo tyrimo, kuris rodytų vėžinius rodiklius? Ar čia priklausomai nuo vėžio pobūdžio? 4u.gif
Bet kažkoks yra tyrimas bent jau žargonu vadinamas "stulpeliniu", ar negali taip būti?
Loram
as medike, bet tokio tyrimo nezinau g.gif
isgirdus toki pavadinima man galetu kilti tik 2 asociacijos:
1. eritrocitu nusedimo greiti (ENG) kadaise, o rajonuose ir dabar, matuodavo galima pavadinti ir stulpeliais... tai sio padidejimas nespecifinis - uzdegimas, infekcija, vezys, dideja ir senstant... tyrimas ne itin informatyvus ir radus padidejusi - arba ieskom ko nors kito arba nekreipiam demesio...
2. baltymu elektroforeze - vizualiai atliktas tyrimas atrodo kaip keli stulpeliai... jei issiskiria patologine juosta t.t. stulpelyje - gali buti t.t. ligos pozymis, tame tarpe ir mielomines ligos (ji panasi i vezi)

vezio tyrimai priklauso nuo jo rusies ir ne visoms vezio formoms yra, ir tai tik pozymis, bet ne patvirtinimas.
geriau sakykit ka norit rast ar nerast, o mes patarsim ka daryt....
beje, visus tyrimus galima pasidaryt mokamai ir be siuntimo...tik reikia zinot kur... ir dar reikia paskui turet zmogu kuris ivertins atsakyma.
Failas
QUOTE(Loram @ 2008 10 01, 17:46)
geriau sakykit ka norit rast ar nerast, o mes patarsim ka daryt....
*

Labai Jums ačiū už greitą atsakymą 4u.gif
O istorija tokia: mano draugei seniai esantis apgamas šiek tiek pakeitė spalvą, formą ir pan. ir ji kreipėsi į gydytojus. Šie padarė bendrą kraujo tyrimą (be pakitimų) ir siunčia į Onkologinį operuoti tą apgamą. Draugė sumišusi, abejoja, bijo pabloginti situaciją. Ir kaip tik šiomis dienomis jos giminaičiui apčiupo onkologai mazgelius, atseit, tai metastazės. Ir tam giminaičiui darė bendrą kraujo tyrimą, jis buvęs geras, o kai padarė "stulpelinį", tai atseit, viskas paaiškėjo, kad tai tikrai metastazės. blush2.gif Gal medikui tai ir kvailai atrodo, nes čia pasakota iš lūpų į lūpas ir dar nesuprantančių žmonių blush2.gif O mes su draugyte nutarėm, kad reiktų ir jai pasidaryti tą stulpelinį tyrimą, dėl šventos ramybės, bet vat kaip pasirodo iš tikrųjų... verysad.gif
Loram
g.gif doh.gif nezinau...
o koks vezys pas giminaiti?
gal dare citologini tyrima? bet ne kraujo.... o is tam tikros vietos paimta medziaga?
g.gif
siaip melanomos neturi kraujyje zymenu.. bet galima pasiziureti su dermatoskopu (panasu i mikroskopa) tiesiai i apgama ir aisku - melanoma ar ne.
siaip jau geriau ispjauti - tik svarbu visa, o ne dalimis... na ir kas kad nepiktybini ispjaus , svarbu kad paskui nereiks jaudintis...
rence*
QUOTE(Failas @ 2008 10 01, 22:00)
Labai Jums ačiū už greitą atsakymą  4u.gif
O istorija tokia: mano draugei seniai esantis apgamas šiek tiek pakeitė spalvą, formą ir pan. ir ji kreipėsi į gydytojus. Šie padarė bendrą kraujo tyrimą (be pakitimų) ir siunčia į Onkologinį operuoti tą apgamą. Draugė sumišusi, abejoja, bijo pabloginti situaciją. Ir kaip tik šiomis dienomis jos giminaičiui apčiupo onkologai mazgelius, atseit, tai metastazės. Ir tam giminaičiui darė bendrą kraujo tyrimą, jis buvęs geras, o kai padarė "stulpelinį", tai atseit, viskas paaiškėjo, kad tai tikrai metastazės. blush2.gif  Gal medikui tai ir kvailai atrodo, nes čia pasakota iš lūpų į lūpas ir dar nesuprantančių žmonių  blush2.gif O mes su draugyte nutarėm, kad reiktų ir jai pasidaryti tą stulpelinį tyrimą, dėl šventos ramybės, bet vat kaip pasirodo iš tikrųjų...  verysad.gif
*

Greiciausiai dare stulpeline biopsija (paima audiniu gabaliuka ir tiria mikroskopu)- jei vezys mato nenormalias vezines lasteles unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.