Įkraunama...
Įkraunama...

Užgavėnės


Poteriai „ubagų":
I: Pasejau grikį vikį ant aukŠto kalno baltam kepaliušy
II: ALKSNIS SU GRŪŠIA
I IŠDYGO GRIKIS....
II alksn...
I užaugo ir t.t
(Mosėdis)

Ubags ant tilto siedieje
I balta plekšne žiūreje
Skan skan skanu būt valgyti
Kad tik galet sugaudyti

Eja žyds per miestu/2k.
Uk vei bumbel bumbel
Ėja žyds per miestu

Neš kurpalius ant pečių
Uk vei bumbel bumbel
Neš kurpalius ant pečių

Joja žyds ant ožkos
Uk vei bumbel bumbel
Joja žyds ant ožkos

Žydo ožka bliovė
Uk vei bumbel bumbel
Žydo ožka bliovė

Žyds kurpalius išbarste
Uk vei bumbel bumbel
Žyds kurpalius išbarste



Papildyta:
paprasčiausia kaukė ir nedusina: snukutis nosys ir akys iškirpti sename avikailyje prikabinti ant gumos ir užmaukšlinta kepurė. Lengva kvėpuoti, galima laisvai dūkti.
Vaikams iškerpu ūsu +bazda (vienam gabal ispjauta burna) ir senelio „kepaliušas". Liemenė grubiai sukabinta iš seno palto ir pejuosta virve. tai tradicinis kaukiuų gaminimo būdas. Visos popierinės –šiuolaikinė chaltūra. Galima iš beržo tošies gabalo: išpjaunamos akys, burna ties kakta pririšama raiščiu. Rimti persirengėliai turėdavo medines...
Papildyta:
QUOTE(akine @ 2009 02 23, 22:31)
Parašykit kas nors užgavėnių ubagų- žydukų dainelių, mano vaikai nežino nei vienos, aš irgi. pamokykit.../


jei nieko neduoda galima ir žiauriai:

Kad tau akys išvarvietu ir danteliai ištrupėtų
Kad pakaušis tau nupliktų, ant pakaušio biškis liktų
Kad kojelės tau išklištų ir alkūnės atsikištų

(Darbėnai)

Dar vieni „poteriai":
Bulvienės ir kruopų nenorme
Pagirdykit pavargusius sušąlusius
Duolit mėsos duonos šiupinio
Kur virė su gaidžio subine
Amen
Atsakyti
niu va, gavosi mums kažkas tokio blush2.gif user posted image
Daryta per porą dienų. Gal būtų kas geriau gavęsi, jei laiko būtų buvę daugiau ir mama nebūtų apie užgavėnes pamiršusi ax.gif
Išėjo jau vaikas į mokyklą su kauke blynais ir uogiene
Atsakyti
QUOTE(Tyliu @ 2009 02 24, 09:17)
Nu tikrai labai gražu thumbup.gif .

Dėkui 4u.gif smagu, kad patinka. Aš asmeniškai, matau trūkumus, bet šiam kartui gerai kaip yra smile.gif
QUOTE(wilma22 @ 2009 02 24, 09:46)
LABAI GRAZI, BAISI KAUKE.  thumbup.gif O IS KO CIA PADARYTA?  g.gif MAN LABAI PATINKA, KAI YRA PADARYTA ANT VEIDO RAUKSLIU, MIMIKOS. biggrin.gif

Dėkui smile.gif
Padaryta tai gan paprastai (kaip ir anksčiau čia temoje minėjo).
reikia:

Kaukei:
trilitrinio stiklainio
plastelino
laikraščių

aliejaus ar vazelino
miltų (1dalis)
vandens (2 dalys)
marlės (truputį didesnio, nei kaukės dydžio; bet galima ir be marlės)
Dekoravimui:
dažai (gerai būtų akriliniai; kažkada esu dažiusi aliejiniais, labai ilgai džiuvo, o kvapo nepamenu; šįkart dažėm guašu)
siūlai, dirbtiniai kailiukai ir dar galas žino ko, kas tiktų barzdai, plaukams, ūsams antakiams
yla, gal stora adata (skylutėms padaryti)
gumelė (prie kaukės pritvirtinti)
žirklės, peiliukas (skylutėm išpjauti ir kaukei, plaukams ir t.t karpyti.

Darbo eiga:
*Ant trilitrio iš plastelino lipdote arba visą veida (jei mokate) arba tiesiog iškilias vietas: nosį, akis, antakius, žandus, lūpas. (9 šios temos puslapy, yra mūsų lipdytos plastelino kaukės nuotrauka; anksčiau dar temoje skaičiau, viena mama formas darė iš folijos). Beje, pasitikrinkite ar kaukės detalės atitinka jūsų veido dalis. Kad nebūtų, jog akys per toli viena nuo kitos ir pan.
pastebėjimas Lūpas, akis ir visas kitas iškilias formas, lipdyti reiktų didesnes, nei norėtume, jog būtų kaukėje, kadangi apklijavus laikraščių sluoksniais jos pamažėja.
*Aptepate formas ir visą, būsimos kaukės plotą vazelinu ar aliejumi (čia kad kaukė lengviau nusiimtų išdžiūvusi)
*Uždedat marlę (aš kai kur ją prakirpau, kad gražiau apgultų iškilias vietas)
Pasiruošiate klijų masę ir laikraščius:
Laikraščius suplėšote gabaliukais
Miltus sumaišote su vandeniu, kol gaunate vienalytę masę.
*Dabar merkiate laikraščio gabaliukus į pasidarytus klijus ir klijuojate ant uždėtos marlės. Laikraščius klijuojame kažkur 8-iais sluoksniais (vieną sluoksnį po kito). Paskutinį sluoksnį galite klijuoti iš balto, pvz. kopijavino popieriaus (jį aš kiek ilgiau laikiau klijuose, kad geriau permirktų). Taip lengviau dažyti išdžiūvusią kaukę, nepersimatys laikraštinės raidės ir užteks vieno sluoksnio dažų, net ir nestoro.
*Visus sluoksnius suklijavus reikia palikti kaukę šiltai išdžiūti.
*Išdžiūvusią kaukę atsargiai nuimame (nuplėšiame) nuo trilitrio.
*Dabar apkirpdami padailiname kaukės kontūrus, išpjauname nosies skyles, pataisome akių, burnos skyles.
*Kaukės šonuose yla ar stora adata padarome skylutes gumelei įverti. (Mums senelis pragręžė plonu grąžteliu, tai mes nevargom)
Viskas smile.gif toliau dažote, dekoruojate kaip jums patinka: plaukai, antakiai, barzdos, usai.

Na va, gal pravers kam kitiems metams smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kauke26 @ 2009 02 25, 12:20)
Niu, kaip atsventete uzgavenes? smile.gif


Sočiai ir smagiai tongue.gif doh.gif ir gana tradiciškai: turėjau kaukę pasidarius, kaip šventinį dekorą (gaila foto baterijos baigėsi, tai negalėjau nufotkint ir parodyt kaip dariau-žodžiu nesugebėčiau paaiškint to gamybos proceso, kurio rezultatas, sakyčiau, visai neblogas ax.gif ) dar pavaišinau vafliais "žydukų" ir "velniukų" būrį biggrin.gif Tai visai smagiai buvo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(kauke26 @ 2009 02 25, 12:20)
Niu, kaip atsventete uzgavenes? smile.gif

Mes irgi smagiai atšventėme net du kartus biggrin.gif Sūnus su seneliu sekmadienį mieste šventė, antradienį mokykloje (apie šį šventimą tai iš dalies norėčiau patylėti), o vakare dar ėjo žydauti (mes soduode gyvenam, tai leidau). Tai grįžęs džiaugėsi blynų, saldainių prisivalgęs ir gavęs keletą kapeikų. Tai sakau tiek blynų valgei, namie tikriausiai jau nenorėsi mirksiukas.gif kur tau, sukirto su malonumu thumbup.gif
Puiki šventė, bet mano manymu bemirštanti.
Atsakyti
Ir aš kauke pasigirsiu ax.gif Tik aš, skirtingai nei Wildcat, dariau su lipalu (ne miltais ir vandeniu). O visi kiti "ingredientai" - tokie patys smile.gif
user posted image
user posted image

user posted image
[URL=http://g.imageshack.us/img147/picture201.jpg/1/][IMG]
Atsakyti
labas, grazios jusu kaukes.
musu dukrelei darzelyje siemet buvo pirma uzgaveniu svente, tad mums su teveliu teko gaminti kauke 4u.gif


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alicka: 26 vasario 2009 - 11:28
doh.gif Ir ko čia taip tylu, niekas nieko. O užgavėnės tai jau čia pat.
Žiema tai šiemet tokia, kokia tik iš vaikystės prisimenu. Tai ačiū jai. Bet ir užgvėnėms ruoškimės, nes žiemai padėkokim ir visėlto, grūskim ją lauk. Tai ir blynų ta proga prisikirsi ... , ir vsa kita. Tad netylėkit. Ruoštis reikia, nes dar dvi savaitėlės liko.
Galima dar suspėti.
Atsakyti
Valio, tokia įdomi tema atgijo tongue.gif

Užgavėnės - ir gilias tradicijas ir misiją (išvaryti žiemą, blogį ir pan. iš savo kiemo) turinti šventė. Mano galva, viena gražiausių lietuviškų švenčių. Puiki tema jaunimo teminiams vakarėliams. Hellovynas jai neprilygsta. Deja, gyvų tradicijų bent jau mūsų šeimoje išlię nedaug. Blynai ir saldainiai, kad atsiginti nuo ateinančių vaikų, didelis keptas kumpis, nes po Ižgavėnių iki Velykų negalima valgyti mėsos, kaukės saviems vaikams ir ko gero viskas:)

Norėčiau sužinoti, kaip Jūs ruošiatės, švenčaite Užgavėnes?
Atsakyti
Taip tikrai, labai gera šventė, tik gaila, kad trumpa. O gi visi tie didieji karnavalai, kaip Venecijos, tai gi ant tų pačių mielių ir pasidarė.
Tai galvoju, - kadangi ilgasis savaitgalis, 14d. Valentinas, o 16 d. ir užgavėnės ir Vasario 16-oji, tai visas keturias dienas reikėtų laikyti meilės Tėvynei diena ir švęsti užgavėnes visas keturias dienas.

O mes tai čia rogėmis važinėsimės, gal net Morę pavėžinsim, persirenginėsim, triukšmausi, o jau blynų prisikepsim. Bus čia kelios vaikų klasės su visais tėveliais, ir suaugusiųjų kelios kompanijos, tai tik galvoju, kaip tas Mores reikės konvejeriu gaminti, kad greitai, bet kokybiškai. cool.gif

Bet jau žiemai tai dėkosim iš visos širdies.
Nors darbo ji daug pridaro, nes mums patiems reikia visus kelius ir didelę teritoriją nusivalyti, bet žiema tikrai puiki pasitaikė, kaip reta. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tevas ant arklio: 03 vasario 2010 - 09:26
Mes eisim jau daryti kaukę thumbup.gif Vaikas labai laukia užgavėnių, pirmi metai kai jau suprantą. Tad noriu kad suprastų užgavėnių esmę ir svarbiausia kad tai taptų tradicija. Butinai važiuosim į Rumšiškes.
Atsakyti
Kiek žinau šiais metais Rumšiškėse užgavėnės bus vasario 14 dieną, per valentino dieną ax.gif
Atsakyti