Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Užgavėnės
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Šventės
Pages: 1, 2, 3
sprinza
na vis tiek nesupratau doh.gif , atsiprašau, bet dar kartą, kam tas plastelinas ir ką jūs ten džiovinat, kurią dalį ant galvos dedat - plastelino formą? kaip jūs jį nuo stiklainio nuimat, kad nesusideformuotų g.gif blush2.gif kaip ta folga nesubliukšta? blink.gif
Papildyta:
na dar paskaičiau ir daugmaž supratau bigsmile.gif vakarėja visai aiškiai parašius, ačiū, bandysim gamint lotuliukas.gif
ritperliukas
QUOTE(himalaia @ 2008 02 01, 12:04)

Planuojam pirmą kartą į Rumšiškes važiuot, jei oras geras pasitaikys. Gal kas žino, kaip ten su mokesčiais visais, muziejaus puslapy rašo, kad už įvažiavimą į teritoriją reikia mokėti ir už stovėjimą. Kaip per Užgavėnes būna?
*

na as irgi rosiuosi vaziuoti i rumsikes ,niekada nebuvau o tuo labiau su vaikais jiem tikrai bus idomu paziureti kas ten per daiktas. tuo labiau kad manoji dar neina i darzeli smile.gif
na va man irgi sitas klasymas idomus. ar reikai uz iejima moketi ar jis ten uz dyka. g.gif
o jus vaziuosit su kaukem ? na tada man irgi teks padirbeti padaryti kaukes bent vaikams kad smagu butu smile.gif
ritperliukas
pasikaitinejau truputuka temuke jauciu begsiu daryti kaukes vaikams. nu vis linksmiau bus biggrin.gif ir tos uzgavienes jausis. biggrin.gif tik va bedaa bejoju ar man spes jos iki sekmadienio isdziuti. g.gif
nu nieko dabaigsiu dziovinti su fenu biggrin.gif reikiais kaimynu trilitriaku pasikolinti nes pati isveziau i kaima. gal tures. biggrin.gif
uzkretet jus mane su tom kaukem, beje vaivva nuostabios kaukes thumbup.gif lotuliukas.gif thumbup.gif tikria is gazdintu koky senuka vakare lotuliukas.gif
benux
ačiū himalaiai už paaiškinimą. Gaminom vakar tą kaukę, vaikas buvo susižavėjęs kaip čia taip mama moka. Žiūrėsim galutinis variantas koks bus, kai išdžius ir nudažysim tongue.gif O į Rumšiškes niekada nevažiavom, nors gyvenam Kaune doh.gif Ir tik dėl to, kad mašinos nėra kur palikti, nes tiek žmonių, kad ui.
Ilonėlė
QUOTE(vaivva @ 2008 01 30, 11:45)
Jau pasidariau kaukias, su seima si savaitgali svesim kaime. dariau an trilitrinio, vietoi plastelino naudojau folija labai gerai viskas issilanksto izoliacija priklijavau ir aplipdziau pigiausiais poperiniais ranksluosciais o virsutini sluoksni aplipdziau spalvota poperine servetele tai nereikes dazyt gavosi super thumbup.gif  ir dar pries pradedant trainika apsukau folija tai gerai nusieme, nes pirma dariau tiesiai an stiklo tai vos nugremziau  mirksiukas.gif o kai viska dariau an folijos tai lengvai nusieme, ir dziovinau kokia valanduke orkaitei o paskui an gyvatuko uzdejau kai nuemiau.
*

ot ačiu už minti, panaudot folija o ne platelina thumbup.gif reiks pamėgint.
darau kaukes tik darželio šventei vaikams.
O šiaip leist vaikščiot po namus elgetaut tikrai neleisiu niekad ( nebent mano neleidimas juos visai neveiks ateiti doh.gif ) man tai nepriimtina. Aš vaikistėje tik karteli esu ėjus ir tai ne elgetaut o tik sveikint kaimynus ir gimines. Mama visad neleizdavo ir dabar suprantu kodėl.
Dabar vaikai eina ne švesdami užgavienes o reketuodami žmones, jei juos isileidi tai atsiprašant paskutinius triusikus numaus ir neišvarysi taip lengvai. o beto vaikšto ne vaikai o pacanai ir suauge, tiesiog žinau keleta šeimu kurios jau savaitės kelios prieš ta švente planuoja ir ruošias kur ir kaip eit kad uždirbt doh.gif
O dėl isileidimo tai aš ir neisileidžiu, duris užrakintos o jei ilgai baladoja savo šunis išleidžiu ( o ju pas mane 8 ir dideli biggrin.gif ) o neisileidžiu dar ir todėl kad pinigais sienu netapetuoju biggrin.gif kartais buna kad kokie vaikai ateina lig ir nori isileist bet kai vienus ileisi tada visi pasipila, jie net dalinasi kur kam daugiau davė ir pasiulo viens kitam pas ka eit doh.gif
trumpai tariant bizniuka suka mafija lotuliukas.gif
Utopia
Kaip visada svesim pas mociute, bus daug blynu smile.gif tik reikalas tas, kad mama pirma karta gyvenime atsiskirs ir eis svesti su draugais.. dar viena seimos svente pradeda "byret" smile.gif
siaip kaip ir nesidarom jokiu kaukiu, o tiesiog linksmai susibegam, pasedim ir pasidziaugiam vienas kitu.
Vaivos juosta*
Dirbu mkykloj, tai girdėjau kažkas organizuojama smile.gif. Pažiūrėsim, pamatysim.
Bernado
Mergaitės, kaip aprengti žyduką? Gal turite kokių idėjų? Padėkite 4u.gif
astuškinas
mano sesei ir reikai žyde būti biggrin.gif oi nžn nžn kaip rengti blush2.gif gi jie tokie pat paprasti neišsiskiriantis žmonės cool.gif
himalaia
QUOTE(Bernado @ 2008 02 04, 14:46)
Mergaitės, kaip aprengti žyduką? Gal turite kokių idėjų? Padėkite 4u.gif
*

QUOTE(astuškinas @ 2008 02 04, 16:15)
mano sesei ir reikai žyde būti biggrin.gif oi nžn nžn kaip rengti blush2.gif  gi jie tokie pat paprasti neišsiskiriantis žmonės cool.gif
*

Paprasti tai paprasti, tačiau daugelis tautų turi stereotipinius įvaizdžius.
Pvz., žydukui tiktų kokia juoda skrybėlė (katiliukas koks), galima kapšelį su monetom prikabint (šykštumą, taupumą simbolizuotų), lazdelę į rankas, ūsiukus nupiešt, kokiais tamsiais drabužiais aprengt. Viskas priklauso nuo to, kokį stereotipą žmogus susidaręs apie tautą.
Žydaitei tiktų tamsūs garbanoti plaukai, sijonas koks. Čia sunkiau šiek tiek, nes gali labai į čigonę būti panaši.
Šiaip, per senovinę Užgavėnių šventę žydo ir čigono įvaizdžiai susiliedavo beveik (nes "žydavimas" ir "čigonavimas" labai panašūs būdavo): tai kuproto, paliegusio, šlubo, su verstais kailiniais, kokiu diržu susijuosusio žmogaus, panašaus į elgetą įvaizdis. Esmė senovinio žydo vaizdavimo- parodyti, kad tai svetima tauta. Tai taikoma ir čigonams, vengrams. Tai tiek minčių.
rasakele
Gal kas žinot kaip padaryti Užgavėnių kaukę 8 m. vaikui?
pašnekutė
QUOTE(rasakele @ 2009 01 19, 21:47)
Gal kas žinot kaip padaryti Užgavėnių kaukę 8 m. vaikui?
*

Taip nekonkrečiai paklausėt...
Kokio personažo kaukę? Iš kokių medžiagų žadat daryt?
Jums paprasčiausiomis technologijomis ar įveiktumėt ir kažką sudėtingesnio?
Jei paprasčiausią - lapas kartono, apkaryti kampus kad išeitų kažkas panašaus į ovalą. Iš nuokarpų turėtų išeit ragiukai. Juos priklijuojat, iškerpat skyles akims, esant norui - ir burnai. O toliau dekoruojat kuo turit ir kaip fantazija neša. Nuo paprasčiausio dažymo iki aplikavimo kailiu, audiniu, net kruopomis. Įveriat gumelę ir velniuko kaukė baigta. Nesudėtinga ir batų dėžutę panaudot, iškirpus kaklui vietą. Čia jau erdvinė gaunasi, rimčiau atrodo.
Papildyta:
mirksiukas.gif
QUOTE(himalaia @ 2008 02 04, 18:51)
Paprasti tai paprasti, tačiau daugelis tautų turi stereotipinius įvaizdžius.
Pvz., žydukui tiktų kokia juoda skrybėlė (katiliukas koks), galima kapšelį su monetom prikabint (šykštumą, taupumą simbolizuotų), lazdelę į rankas, ūsiukus nupiešt, kokiais tamsiais drabužiais aprengt. Viskas priklauso nuo to, kokį stereotipą žmogus susidaręs apie tautą.
Žydaitei tiktų tamsūs garbanoti plaukai, sijonas koks. Čia sunkiau šiek tiek, nes gali labai į čigonę būti panaši.
Šiaip, per senovinę Užgavėnių šventę žydo ir čigono įvaizdžiai susiliedavo beveik (nes "žydavimas" ir "čigonavimas" labai panašūs būdavo): tai kuproto, paliegusio, šlubo, su verstais kailiniais, kokiu diržu susijuosusio žmogaus, panašaus į elgetą įvaizdis. Esmė senovinio žydo vaizdavimo- parodyti, kad tai svetima tauta. Tai taikoma ir čigonams, vengrams. Tai tiek minčių.
*

Dėl "Žyduko" įvaizdžio negaliu sutikt. Jis jokiu būdu nebuvo siejamas su buriančiais ir išmaldos prašančiais "Čigonais". "Žydukas" - prie pinigo. Jo drabužiai geri, nenuplyšę ir jokiu būdu - ne išversti kailiniai (čia gali tikt velniui ar meškai). Vienas iš būdingų bruožų - kaip ir sakėt - skrybėlė - katiliukas. Taip pat juodi garbanoti plaukai ir barzda - neilga, pusapvalė, tvarkinga. "Žyduko" nieku gyvu negalima sutapatinti su elgeta. Šis personažas - greičiau jau sukto žmogaus parodija.

Tai toks komentaras tiems, kas šiemet ruošis būt "žydukais" mirksiukas.gif
Gutjera
O gal kas nors turit koki nors scenariju uzgavenems? blush2.gif
kauke26
Kepsim daug blynu ir valgysim su braskiu uogiene ir plakta grietinele smile.gif wink.gif
jurvite
Šiemet keisti metai nusimato: Užgavėnės bus per mano gimtadienį, o šv.Velykos- per vardadienį thumbup.gif Kažkada irgi taip buvo, bet tuomet per Užgavėnias pamenu jau ir pirmasis griaustinis nugriaudė blink.gif , šiemet taip deja nebebus unsure.gif Kadangi tokios šventės, tai reikės kepti tortą iš blynų tongue.gif Tiksliau, medaus tortukas numatytas (lakštai- kaip medaus tortuko, bet pertepsiu liesos varškės kremu). Taip pat kepsim mielinius ir lietinius blynukus, mielinius ir traškius vaflius (šituos susukus įdarysim obuolių musu). Dar darysim paukštienos drebučius (vištienos/kalakutienos krūtinėlės+daržovės, prieskoniukai+želatina). Tiek.
smile4theworld
o mes su draugais kaip tik ta savaitgali renkames vienoje kaimo turizmo sodyboje. dabar paaiskejo, kad bus proga kartu atsvesti ir Uzgavenes thumbup.gif gal kas zinote kokiu zaidimu siai progai? Pati radau tik grumtynes maisais ir gaidziu pestynes.... verysad.gif
mammy22
Ir as norėčiau sužinot kaip kokia originalia kauke užgavenių padaryt, nes irgi darželio aukletoja prasė atnešt į parodėlę kokią nors, o ant paprasto popieriaus iskirpt akis ir lūpas paskui nudažyt guašu padaryt galiu bet nesinori tokios nest g.gif norisi kazko idomesnio, orgainalesnio bet nesugalvoju ka padaryt, tai gal kas turit kokių idėjų??? blush2.gif biggrin.gif
WildCat
Aš pamenu dar mokyklos laikais kaukę darėm papier mache technika. Tai va galvoju ar spėsiu sūnui padaryti kaukę iki antradienio. Galvoju apie žydą, ubagą arba velnią. Tik dabar kaip tik ieškau kaip gi pirmieji du atrodydavo
*Nendria*
GAl galėtum šiek tiek plačiau papasakoti apie šią techniką?
Vijuke
cia rasit truputi informacijos papje mase
bet kauke man atrodo truputi kitaip daro - t.y. lipdo ant stiklainio popieriaus gabaliukus slauksniuojant.. reiketu internete kazkur ieskoti, tikrai turi buti
va netgi radau, kaip gaminti stai cia, straipsnio apacioje
WildCat
QUOTE(Vijuke @ 2009 02 21, 09:49)
cia rasit truputi informacijos papje mase
bet kauke man atrodo truputi kitaip daro - t.y. lipdo ant stiklainio popieriaus gabaliukus slauksniuojant.. reiketu internete kazkur ieskoti, tikrai turi buti
va netgi radau, kaip gaminti stai cia, straipsnio apacioje
*

va, teisingai vijukė parašė smile.gif šaunuolė, kad radai. aš vakar taip buvau užsiėmusi tuo stiklainio paruošimu, kad nebuvo kada nė žvilgtelėti.
Šiaip klijų masę geriau daryti iš miltų ir vandens (nereikės klijais kvėpuoti, o ir šiaip man greičiau pasidaro smile.gif )

Nu va, čia su sūnum lipdėm veidą iš plastelino ant trilitrio biggrin.gif dabar lieka tik apklijuoti
user posted image
GudruteM
Ir čia dar su nuotraukomis aprašyta, kaip gaminama kaukė Gaminkime kaukę kartu

Dar iki galo nepagaminta, bet turėtų jau pasirodyti galutinis variantas.

Beje, jei šiandien pradėsi, tai tikrai spėsi iki antradienio smile.gif Tik tiek kad šiandien reikia intensyviau popierukus klijuoti smile.gif
Daivulyte
suku sau galva kaip aprengti trimeti darzelyje cigoniuku g.gif doh.gif
jurvite
"Čigonai" seniau būdavo apsirengę kailiniais, kokiais margais drabužiais, kaip ir tikri čigonai, veidą išsisuodinę, išsipaišę ūsus, barzdas.

Apie Užgavėnes Vilniuje galima paieškojus rasti info, pavyzdžiuj kad ir čia:
http://www.kaveikti.lt/index.php?page=details&id=11118
gabani
sveikos mamytes,gal kas turi foto uzgaveniu kaukiu parodyt? labai butu idomu paziuret thumbup.gif biggrin.gif
GudruteM
QUOTE(Chanell @ 2009 02 22, 20:41)
Gal zinote kokias pramogas siemet sostine siulo? blush2.gif
*

Žinom žinom smile.gif
Rotušės aikštėje ryt 17 val. bus persirengėlių balius Užgavėnių šventė
Papildyta:
QUOTE(Daivulyte @ 2009 02 22, 20:37)
suku sau galva kaip aprengti trimeti darzelyje cigoniuku g.gif  doh.gif
*

Oj labai paprastai: gi paimk kokią skarą kuo ryškesnę (jei mergaitė), aprišk, taip pat sijoną kokį ryškų. Būtinai skruostus ir lūpas ryškiai padažyk.

O jei berniukas - nupiešk ūsus, surask kokią seną skrybelę ar kokią kepurę. Liemenę kokią, apkarstyk visokiom grandinėlėm, laikrodžiais biggrin.gif
agnieshka
O gal zinote, ka ten vaikai "ubaugaudami" kalba, nes mano dukra nutare su draugais kaimynus persirenge "aplankyti" rytoj, bet nezino ka ten kalba tie cigoniukai... smile.gif
rasakele
QUOTE(GudruteM @ 2009 02 21, 16:13)
Ir čia dar su nuotraukomis aprašyta, kaip gaminama kaukė Gaminkime kaukę kartu

Dar iki galo nepagaminta, bet turėtų jau pasirodyti galutinis variantas.

Beje, jei šiandien pradėsi, tai tikrai spėsi iki antradienio smile.gif Tik tiek kad šiandien reikia intensyviau popierukus klijuoti smile.gif
*

radau ir aš puslapiuką apie kaukių gamybą http://kupole.online.lt/jadvyga/uzgaveniu-kaukes
Extra_joy
QUOTE(agnieshka @ 2009 02 23, 13:41)
O gal zinote, ka ten vaikai "ubaugaudami" kalba, nes mano dukra nutare su draugais kaimynus persirenge "aplankyti" rytoj, bet nezino ka ten kalba tie cigoniukai... smile.gif
*

Mes čigonai Lietuvos norim blynų ir dešros, jeigu blynai nemaišyti prašom saldainius krapštyti hi.gif aciuks.gif
Cikadelė
QUOTE(Lamia @ 2007 02 21, 18:39)
na pirma juokingas zodis "ubagauti"  g.gif  cia gi svente ir taip pabegioti vaikam - pramoga. tiesa, dabar apstebejau kad kasmet tu vaiku vis maziau, gal vis maziau tevu leidzia?  g.gif
manyčiau čia daug visokių niuansų unsure.gif
pirmiausia, šiais laikais nesaugu, kažin ar ryžčiausi leisti vaiką eiti "ubagauti" per butus- pasitaiko visokių neaiškaus plauko tipų. Pamenu, eidavom su klasiokėm ubagauti (bet po kokias 4-5 , kad drąsiau buvo) tai kartą p[asitaikė toks senis, kuris mus visas pasikvietė į vidų, neva ten blynų, pinigų turi...laukiam laukiam, o jis atneša taures ir alaus butelių, pripylė mums...mums jau nedrąsu, jau ruošiamės begt lauk, paskui jis išėjo ir pareina jau vien chalatu apsirengęs doh.gif tai kai dėjom į kojas visos doh.gif
be to- vaikai šiais laikais netokie- blynų jiems neįduosi, šiek tiek mokykloje praktikos turiu, taipasikalbėjom su vaikais...pasakojo man, kad tiems, kurie blynų duodavo, o ne pinigų, duris apipaišydavpo ar net apsisiodavo doh.gif
Dar be to, šventei reikia [pasiruošti, o kai ateina kokie treninguočiai vaikai (tiksliau jau kokie16- likiniai), ūsus nusipaišo, maišelis ant galvos- atseit kaukė, jau galiu eit reketuot doh.gif
QUOTE(agnieshka @ 2009 02 23, 12:41)
yra tokie žodžiai (jie ne folkloras, bet šiaip išmąstyti kažkieno)
Mes žydukai Lietuvos,. norim blynų ir kavos. Jeigu blynai nemaišyti, prašom pinigus skaityti...

Deja, bet neradau, gal kokiį aksesaurą galima padaryti Užgavėnėms, mažiukei (nėra nė 3 m) lopšiuke bus šventė ir tik šiandien ryte tepasakė, kad kažkokį atributą reikia doh.gif kaukės jau nespėsiu, o ką dar galima išmąstyt g.gif paprastos iš kartono karpyt nenoriu, nelabai gražiai gaunasi doh.gif
GudruteM
Bent jau Kaune prie tų bobulyčių, kurios centre prekiauja kepurėmis ir pirštinėmis yra įvairiausių kaukių pirkti, kurios nepopierinės, bet taip užsimaukšlina ant galvos - visai gerai atrodo.

O šiaip tai ir iš popieriaus gali pasigaminti: paimk standesnį, iškirpk akis, nosį, prispalvok baisiai, prisiūk plaukus, įverk gumelę - ir visai gerai atrodys wink.gif
neraj
as savo maziu rengsiu va taip cigoniuku , bus juodos kelnes ir liemene, bordo silkiniai marskiniai, skarele raudona ant galvos dar kokia gele i liemene ir kazinau bus toks cigoniukas, kaip manot??

user posted image
jurvite
Štai ką radau:

Užgavėnių ubagių daina

1937 m. Tryškiuose užrašė J. Kaulavičius (Lietuvos tautosakos archyvas1165/40)

Aš užgimiau siratėle
Ir paaugau ubagėle.
Einu per svietą vargdama,
Visus šunis lodydama.

Kojas naginėmis aunu
Kartais ir batus igaunu.
Kai niekas niekur nemato,
Turiu gerą aš sveikatą.

Kai tiktai ką sutinku,
Tuojau raišti aš įninku.

akine
Parašykit kas nors užgavėnių ubagų- žydukų dainelių, mano vaikai nežino nei vienos, aš irgi. pamokykit.../
Kadujo

Poteriai „ubagų":
I: Pasejau grikį vikį ant aukŠto kalno baltam kepaliušy
II: ALKSNIS SU GRŪŠIA
I IŠDYGO GRIKIS....
II alksn...
I užaugo ir t.t
(Mosėdis)

Ubags ant tilto siedieje
I balta plekšne žiūreje
Skan skan skanu būt valgyti
Kad tik galet sugaudyti

Eja žyds per miestu/2k.
Uk vei bumbel bumbel
Ėja žyds per miestu

Neš kurpalius ant pečių
Uk vei bumbel bumbel
Neš kurpalius ant pečių

Joja žyds ant ožkos
Uk vei bumbel bumbel
Joja žyds ant ožkos

Žydo ožka bliovė
Uk vei bumbel bumbel
Žydo ožka bliovė

Žyds kurpalius išbarste
Uk vei bumbel bumbel
Žyds kurpalius išbarste

Papildyta:
paprasčiausia kaukė ir nedusina: snukutis nosys ir akys iškirpti sename avikailyje prikabinti ant gumos ir užmaukšlinta kepurė. Lengva kvėpuoti, galima laisvai dūkti.
Vaikams iškerpu ūsu +bazda (vienam gabal ispjauta burna) ir senelio „kepaliušas". Liemenė grubiai sukabinta iš seno palto ir pejuosta virve. tai tradicinis kaukiuų gaminimo būdas. Visos popierinės –šiuolaikinė chaltūra. Galima iš beržo tošies gabalo: išpjaunamos akys, burna ties kakta pririšama raiščiu. Rimti persirengėliai turėdavo medines...
Papildyta:
QUOTE(akine @ 2009 02 23, 22:31)
Parašykit kas nors užgavėnių ubagų- žydukų dainelių, mano vaikai nežino nei vienos, aš irgi. pamokykit.../
*

jei nieko neduoda galima ir žiauriai:

Kad tau akys išvarvietu ir danteliai ištrupėtų
Kad pakaušis tau nupliktų, ant pakaušio biškis liktų
Kad kojelės tau išklištų ir alkūnės atsikištų

(Darbėnai)

Dar vieni „poteriai":
Bulvienės ir kruopų nenorme
Pagirdykit pavargusius sušąlusius
Duolit mėsos duonos šiupinio
Kur virė su gaidžio subine
Amen
WildCat
niu va, gavosi mums kažkas tokio blush2.gif user posted image
Daryta per porą dienų. Gal būtų kas geriau gavęsi, jei laiko būtų buvę daugiau ir mama nebūtų apie užgavėnes pamiršusi ax.gif
Išėjo jau vaikas į mokyklą su kauke blynais ir uogiene
WildCat
QUOTE(Tyliu @ 2009 02 24, 09:17)
Nu tikrai labai gražu thumbup.gif .
*

Dėkui 4u.gif smagu, kad patinka. Aš asmeniškai, matau trūkumus, bet šiam kartui gerai kaip yra smile.gif
QUOTE(wilma22 @ 2009 02 24, 09:46)
LABAI GRAZI, BAISI KAUKE.  thumbup.gif O IS KO CIA PADARYTA?  g.gif MAN LABAI PATINKA, KAI YRA PADARYTA ANT VEIDO RAUKSLIU, MIMIKOS. biggrin.gif
*

Dėkui smile.gif
Padaryta tai gan paprastai (kaip ir anksčiau čia temoje minėjo).
reikia:

Kaukei:
trilitrinio stiklainio
plastelino
laikraščių

aliejaus ar vazelino
miltų (1dalis)
vandens (2 dalys)
marlės (truputį didesnio, nei kaukės dydžio; bet galima ir be marlės)
Dekoravimui:
dažai (gerai būtų akriliniai; kažkada esu dažiusi aliejiniais, labai ilgai džiuvo, o kvapo nepamenu; šįkart dažėm guašu)
siūlai, dirbtiniai kailiukai ir dar galas žino ko, kas tiktų barzdai, plaukams, ūsams antakiams
yla, gal stora adata (skylutėms padaryti)
gumelė (prie kaukės pritvirtinti)
žirklės, peiliukas (skylutėm išpjauti ir kaukei, plaukams ir t.t karpyti.

Darbo eiga:
*Ant trilitrio iš plastelino lipdote arba visą veida (jei mokate) arba tiesiog iškilias vietas: nosį, akis, antakius, žandus, lūpas. (9 šios temos puslapy, yra mūsų lipdytos plastelino kaukės nuotrauka; anksčiau dar temoje skaičiau, viena mama formas darė iš folijos). Beje, pasitikrinkite ar kaukės detalės atitinka jūsų veido dalis. Kad nebūtų, jog akys per toli viena nuo kitos ir pan.
pastebėjimas Lūpas, akis ir visas kitas iškilias formas, lipdyti reiktų didesnes, nei norėtume, jog būtų kaukėje, kadangi apklijavus laikraščių sluoksniais jos pamažėja.
*Aptepate formas ir visą, būsimos kaukės plotą vazelinu ar aliejumi (čia kad kaukė lengviau nusiimtų išdžiūvusi)
*Uždedat marlę (aš kai kur ją prakirpau, kad gražiau apgultų iškilias vietas)
Pasiruošiate klijų masę ir laikraščius:
Laikraščius suplėšote gabaliukais
Miltus sumaišote su vandeniu, kol gaunate vienalytę masę.
*Dabar merkiate laikraščio gabaliukus į pasidarytus klijus ir klijuojate ant uždėtos marlės. Laikraščius klijuojame kažkur 8-iais sluoksniais (vieną sluoksnį po kito). Paskutinį sluoksnį galite klijuoti iš balto, pvz. kopijavino popieriaus (jį aš kiek ilgiau laikiau klijuose, kad geriau permirktų). Taip lengviau dažyti išdžiūvusią kaukę, nepersimatys laikraštinės raidės ir užteks vieno sluoksnio dažų, net ir nestoro.
*Visus sluoksnius suklijavus reikia palikti kaukę šiltai išdžiūti.
*Išdžiūvusią kaukę atsargiai nuimame (nuplėšiame) nuo trilitrio.
*Dabar apkirpdami padailiname kaukės kontūrus, išpjauname nosies skyles, pataisome akių, burnos skyles.
*Kaukės šonuose yla ar stora adata padarome skylutes gumelei įverti. (Mums senelis pragręžė plonu grąžteliu, tai mes nevargom)
Viskas smile.gif toliau dažote, dekoruojate kaip jums patinka: plaukai, antakiai, barzdos, usai.

Na va, gal pravers kam kitiems metams smile.gif
jurvite
QUOTE(kauke26 @ 2009 02 25, 12:20)
Niu, kaip atsventete uzgavenes? smile.gif
*

Sočiai ir smagiai tongue.gif doh.gif ir gana tradiciškai: turėjau kaukę pasidarius, kaip šventinį dekorą (gaila foto baterijos baigėsi, tai negalėjau nufotkint ir parodyt kaip dariau-žodžiu nesugebėčiau paaiškint to gamybos proceso, kurio rezultatas, sakyčiau, visai neblogas ax.gif ) dar pavaišinau vafliais "žydukų" ir "velniukų" būrį biggrin.gif Tai visai smagiai buvo thumbup.gif
WildCat
QUOTE(kauke26 @ 2009 02 25, 12:20)
Niu, kaip atsventete uzgavenes? smile.gif
*

Mes irgi smagiai atšventėme net du kartus biggrin.gif Sūnus su seneliu sekmadienį mieste šventė, antradienį mokykloje (apie šį šventimą tai iš dalies norėčiau patylėti), o vakare dar ėjo žydauti (mes soduode gyvenam, tai leidau). Tai grįžęs džiaugėsi blynų, saldainių prisivalgęs ir gavęs keletą kapeikų. Tai sakau tiek blynų valgei, namie tikriausiai jau nenorėsi mirksiukas.gif kur tau, sukirto su malonumu thumbup.gif
Puiki šventė, bet mano manymu bemirštanti.
saulala
Ir aš kauke pasigirsiu ax.gif Tik aš, skirtingai nei Wildcat, dariau su lipalu (ne miltais ir vandeniu). O visi kiti "ingredientai" - tokie patys smile.gif
user posted image
user posted image

user posted image
[URL=http://g.imageshack.us/img147/picture201.jpg/1/][IMG]
nakcil
labas, grazios jusu kaukes.
musu dukrelei darzelyje siemet buvo pirma uzgaveniu svente, tad mums su teveliu teko gaminti kauke 4u.gif

user posted image
tevas ant arklio
doh.gif Ir ko čia taip tylu, niekas nieko. O užgavėnės tai jau čia pat.
Žiema tai šiemet tokia, kokia tik iš vaikystės prisimenu. Tai ačiū jai. Bet ir užgvėnėms ruoškimės, nes žiemai padėkokim ir visėlto, grūskim ją lauk. Tai ir blynų ta proga prisikirsi ... , ir vsa kita. Tad netylėkit. Ruoštis reikia, nes dar dvi savaitėlės liko.
Galima dar suspėti.
You.rate
Valio, tokia įdomi tema atgijo tongue.gif

Užgavėnės - ir gilias tradicijas ir misiją (išvaryti žiemą, blogį ir pan. iš savo kiemo) turinti šventė. Mano galva, viena gražiausių lietuviškų švenčių. Puiki tema jaunimo teminiams vakarėliams. Hellovynas jai neprilygsta. Deja, gyvų tradicijų bent jau mūsų šeimoje išlię nedaug. Blynai ir saldainiai, kad atsiginti nuo ateinančių vaikų, didelis keptas kumpis, nes po Ižgavėnių iki Velykų negalima valgyti mėsos, kaukės saviems vaikams ir ko gero viskas:)

Norėčiau sužinoti, kaip Jūs ruošiatės, švenčaite Užgavėnes?
tevas ant arklio
Taip tikrai, labai gera šventė, tik gaila, kad trumpa. O gi visi tie didieji karnavalai, kaip Venecijos, tai gi ant tų pačių mielių ir pasidarė.
Tai galvoju, - kadangi ilgasis savaitgalis, 14d. Valentinas, o 16 d. ir užgavėnės ir Vasario 16-oji, tai visas keturias dienas reikėtų laikyti meilės Tėvynei diena ir švęsti užgavėnes visas keturias dienas.

O mes tai čia rogėmis važinėsimės, gal net Morę pavėžinsim, persirenginėsim, triukšmausi, o jau blynų prisikepsim. Bus čia kelios vaikų klasės su visais tėveliais, ir suaugusiųjų kelios kompanijos, tai tik galvoju, kaip tas Mores reikės konvejeriu gaminti, kad greitai, bet kokybiškai. cool.gif

Bet jau žiemai tai dėkosim iš visos širdies.
Nors darbo ji daug pridaro, nes mums patiems reikia visus kelius ir didelę teritoriją nusivalyti, bet žiema tikrai puiki pasitaikė, kaip reta. biggrin.gif
wilike
Mes eisim jau daryti kaukę thumbup.gif Vaikas labai laukia užgavėnių, pirmi metai kai jau suprantą. Tad noriu kad suprastų užgavėnių esmę ir svarbiausia kad tai taptų tradicija. Butinai važiuosim į Rumšiškes.
mamasius
Kiek žinau šiais metais Rumšiškėse užgavėnės bus vasario 14 dieną, per valentino dieną ax.gif
tevas ant arklio
Tai ir saku,- sujungiame meilę ir Tėvynę, ir turėsim keturias meilės Tėvynei dienas, ir dar su blynais.
something else
QUOTE(tevas ant arklio @ 2010 02 03, 10:42)
Tai ir saku,- sujungiame meilę ir Tėvynę, ir turėsim keturias meilės Tėvynei dienas, ir dar su blynais.
*

Nuostabi sintezė bigsmile.gif
Ir būsim turtingi meile.
Meile Tevynei. Meile artimui. Meile blynams.
smile.gif
dijakicia
Mes dar vaiku neturime, tai sia svente svenciam su draugais drinks_cheers.gif
Sunesam daug ivairiu blynu ir valgom iki soties thumbup.gif O po to einam sniege voliotis, kad visus metus turtingiems buti lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
feneke
Mes jau pasiruošėm Užgavėnėm pioneer.gif
user posted image
O čia praeitų metų kaukė
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.