Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Visi klausimai susiję su žindymu
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas gydytojai ginekologei > Gimdymas ir po jo
AIRA
Buvau apziuroje pas ginekologe. Nustate, kad padidejus gimda ir itaria, kad prasides menstruacijos. Po gimdymo praejo vos 6 sav. Man idomu, ar tai turi rysi su zindymu. Gal as per retai duodu savo dukrelei zisti? Ji labai tinginiuke, pazinda ir tuoj uzmiega.
Ar prasidejusios menesines zenklas, kad mazeja pienelio?
Erika Čerškuvienė

Praėjus 6 savaitėms po gimdymo gimda ir kiti organai grįžta į būklę,buvusią prieš nėštumą.Todėl padidinta ji negali būti.Jei Jūsų gydytoja atliko echoskopiją,ji galėjo išmatuoti gimdos gleivinę ir pagal tai prognozuoti mėnesines.Gal ne taip supratote.
Jei dukrelė rami,gerai miega,tuštinasi,jos svoris auga pakankamai,reiškia,pieno jai užtenka.O dėl mėnesinių atsiradimo mažėjant laktacijai,Jūs teisi.
Giedruciukas
Laba diena, maitinu pilnai savo kudikį pati, tačiau po gimdymo kraujuoti vakar pradėjau (gimdžiau rugsėjo 1-aja), nors maitinu pati. ar tai gali būti menstruacijos ?
Ir iš principo ar maitinancios mamos "serga" mėnesinėmis ? Juk dažnai maitinančios mamytės, maitindamos kūdikį kas 2, 3 valandos neserga mmm...
Labai ačiū už atsakymą.
Rita Matulionytė
Taip, tai greičiausiai menstruacijos. Dažniausiai vien tik krūtimi maitinančios kūdikį iki 6 mėn. moterys neturi menstruacijų, bet apie 1-2 proc. jų sulaukia ir anksčiau.
Auksiuke
Turiu problema. Itrauktas vienos kruties spenelis. Mano nestumui 12 sav. Gal dar galiu imtis kokiu nors priemoniu, kad gimus mano leliukams (laukiame dvynuku), galeciau be problemu juos maitinti? Gal yra kokiu priemoniu ir kaip isspresti sia problema.
Aciu uz atsakyma
Rita Matulionytė
Jei tai įgimta, nesijaudinkite. dažniausiai naujagimiai patys susitvarko su šia problema. Tik labai retais atvejais tenka pienuką nutraukinėti. Tačiau jei ši problema atsirado tik dabar, būtinai pasirodykite mamologui.
Nirete
Laba diena,
būdama nėščia gėriau Maternos vitaminus, dabar maitinant leliuką nežinau ar galima juos vartoti ir toliau?
Rita Matulionytė
Taip, galima.
JJG
Praėjo jau 2 metai kaip nustojau maitinti, bet krūtų dydis kaip sumažėjo 1 dydžiu, taip ir nebeatsistato sad.gif
Ar yra kokių priemonių ar preparatų krūtų dydžio atstatymui?
Rita Matulionytė
Po maitinimo pasikeičia krūties liaukų struktūra, todėl kartais krūtys ir sumažėja.
Jokių medicininių preparatų šiam procesui pakeisti nėra.
gutegute
Dėl kokių anatominių ar fiziologinių pokyčių po maitinimo suminkštėja ir sumažėja krūtys? maitinu dešimtas mėnuo, krūtys tapo minkštos, sumažėjo ir truputėlį nukrito. pastebėjau, kad ir krūtų oda tapo neelastinga. ar yra kosmetinių priemonių tai pakeisti? ačiū.
Rita Matulionytė
Po laktacijos visiškai pakinta krūties laukučių struktūra, todėl keičiasi ir krūties konsistencija.
Daug kosmetikos firmų reklamuoja krūtų odą stangrinančų preparatų, tačiau, koks jų veiksmingumas iš tiesų, nežinau.
Jingute
Laba diena.

Mano mazylei du menesiukai.Noriu paklausti ar galiu eiti i soliariuma pasideginti?Ar tai nepakenks mano krutims?Vis dar maitinu pati.

Aciu.
Rita Matulionytė
Jokių detalių tyrimų apie soliariumo poveikį krūtims nėra, tačiau deginsitės saikingai, nieko blogo neturi atsitikti.
blusė
Laba diena,
pries 2 sav gimdziau. vaika bandau maitinti pati (kruties neima, todel tenka piena nusitraukinet ir maitint is buteliuko), pieno tikrai uztenka, taciau jis bega atrodo be perstojo, slampa visi rubai, iseit be iklotu i liemenele niekur negaliu, naktim visa patalyne lieka slapia. gal galetumet patart kaip sureguliuot pieno gaminimasi, ar nustot maitint savu pienu ar kaip sprest sia problema.
Is anksto dekoju.
Rita Matulionytė
Po gimdymo praėjo dar labai mažai laiko. Turėkite kantrybės, viskas susireguliuos savaime.
gutegute
prasyciau patarti:jau savaite nutraukiau maitinima, nors krutys nedideja, neskauda, taciau jose dar yra pieno. nenutraukineju. ar tas pienas is krutu pasisalins pats? kiek laiko trunka, kol krutys visiskai nustoja gaminti piena? po kiek mazdaug laiko galeciau maudytis ezere?aciu
Rita Matulionytė
Pieno nenutraukinėkite, ilgainiui jis dings pats. Po kiek laiko - sunku pasakyti, nes tai labai individualu. Vienoms jis dingsta jau po poros savaičų, o kitoms dar ir po pusmečio būna keletas lašelių. Maudytis ežere jau galite.
Ketob
Gerbiama gydytoja, perskaiciau jusu atsakyma i vienos forumietes panasu klausima, sakote kad kada dings pienas priklauso nuo kiekvienos moters individualiai, gali ir po pusmecio, bet tai ka man daryti kai as nutraukiau maitinti daugiau kaip pries metus laiko ir pas mane vis dar pasirodo pieno laseliai, labai sunerimau, patarkite ka daryti ar man kreiptis i gydytoja, ar neverta nerimauti? Is anksto dekoju uz atsakyma.
Rita Matulionytė
Reikėtų pasirodyti gydytojui, gal būt atlikti tam tikrus hormoninius tyrimus.
gėliukas
Laba diena,

Dukrytei jau beveik 2 mėn, maitinu ją krūtimi. Pradėjau sportuoti treniruoklių salėje, bet jaudinuosi, kad tai nepakenktų pieno gamybai. Ar galimas fizinis krūvis maitinant ir ar nesumažės pienuko?

Dėkui wub.gif
Rita Matulionytė
Sportuoti galima. Pieno nesumažės.
Ode
Nežinau, ar šis klausimas priklauso jūsų sričiai, bet gal žinote, ar krūtimi maitinanti motina gali naudoti kremą/losjoną nuo aknės, kuriame yra 0,5% salicilo rūgšties? Vieni šaltiniai teigia, kad salicilo rūgštis absorbuojasi ir gali patekti į pieną. Kiti gi tokių kontraindikacijų nenurodo. Gal tai priklauso nuo kiekio ir tepamo ploto?
Ačiū.
Rita Matulionytė
Grynos vaistinės medžiagos kiekis tikrai labai nedidelis ir jokio pavojaus Jūsų kūdikiui nera.
picolo
Noriu pasiteirauti ar galima žindančiai mamai lankytis soliariume? Ar nerekomenduojama?
Rita Matulionytė
Jokių tyrimų, kaip tai galėtų paveikti pieno gamybą, nėra atlikta.
Joleks
laba diena,
vaikui 2 mėn. Maitinu pati. Tepinėlyje rado per daug koko bakterijų. Paskyrė Arilin, šešias žvakutes, gydytoja minėjo, kad jas galima vartoti žindant ir kad į pieną jokios medžiagos nepatenka. Tačiau informaciniam lapelį parašyta kad negalima žindyti jas vartojant, nes 20proc. medžiagų iš žvakučių patenka į kraujotaką. Rašoma, kad žindymą būtina nutraukti. Nežinau kuo tikėti ir ar galiu saugiai jas vartoti nenutraukiant žindymo?
Ir kas bus jei nevartosiu tų žvakučių? g.gif Ar bus koks uždegimas, ar tos bakterijos per ilgą laiką nieko nedarant susinormalizuotų?
Rita Matulionytė
Viskas priklauso nuo Jūsų savijautos. Jei nejaučiate jokio perštėjimo, deginimo, jei išskyros normalios spalvos bei kvapo, jokio gydymo galima nenaudoti.
Mamukas69
Gerb.gydytoja, maitinu penktas menuo, menesiniu dar nesulaukiu, taciau pora kartu i menesi pateplioja (labai nedaug ir trunka kokia diena, pusantros).Kas tai galetu buti.Ar verta sunerimti?
Rita Matulionytė
Kol maitinat, neatsistatė normalūs cikliniai hormoniniai kitimai, taigi tokia situacija visiškai galima.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.