Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vaiko piešiniai
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas vaikų psichologui
Rasma
Iš karto sakau ačiū už išsamius jūsų atsakymus. Malonu, kad taip noriai paaiškinate vaikiukų "psichologiją". man kilo dar vieans klausimas...Mes žinome, kad vaiko piešiniai "pereina" tam tirką "stadijiškumą'..paprasti taškeliai, vėliau jungiami brūkšneliais, vėliau piešiniuose pasirodo ir galvakojai. Vaikui augant ir tobulėjant galvakojai jau "atranda' kūną, jie pradedami piešti su tikslesnėmis detalėmis. Aš norėčiau paklausti: ar 8 metų vaiko (gražiai piešiantis, netgi piešinių konkursų laureatas) piešiniuose vaizduojami žmonės be ausų ką nors gali reikšti ar ne? Viską nupiešia su smulkiomis detalėmis, bet ausis pamiršta ir pamiršta..(prisimena tik "paprašytas" arba kai paklausi "kodėl nenupiešei?"). Ar tai gali būti įsitikinimo, jog tos ausys gaunasi negražios, padarinys ar kažkokia keista kitokia priežastis? Pats vaikas niekada neatsako į tą klausimą (geriausiu atveju trukteli pečiais)..Kodėl man keista? O todėl, kad kai kažkada tam vaikiukui skaudėjo ausį, tai jis žmogų su tooooookiom ausim nupiešė, jog buvo didesnės už galvą ohmy.gif Išvis ar galima iš vaiko piešinių kaip nors susidaryti įspūdį apie jo raidą? Ar yra kažkokių įspėjamųjų ženklų, jog reiktų atkreipti dėmesį į vaiko "vystymąsi"..Net nežinau, kaip tiksliau suformuluoti  :smile.gif Ačiū už dėmesį iš anksto ;D
Aga
kiek esu piesus -niekad nepagalvojau apie ausis  ;D ;DTikrai nesu niekad ju piesus.Nors piest teko tik mokykloj,arba kai maziai zyzia-teta nupiesk...Net juokas paeme,kad "beausius" piesiau.Gal irgi del to,kad nuo pat kudikystes daug kartu sirgus ausu uzdegimu (pirma karta susirgau budama 2 savaiciu) ,o kai buvo 12 metu truko ausu bugnelis net. Idomu pasidare ir man  ;D ???
Noa
Bliamba ir as visa gyvenima beausius piesdavau! O ausu uzdegimas buvo mano pagrindine vaikystes liga...  :o
Nors, po teisybei, maneo sesiametis  vyresnelis irgi be ausu piesia, nors gyvenime su ausim problemu neturejo... Kita vertus,  jis is viso be smulkmenu piesia, kad tik su kardu ar sautuvu rankoj butu ;D
INGRID
turiu knygelę, kurioje paaiškinta, kaip pagal vaikų piešinius pažinti, kas dedasi vaiko galvelėje, kokios psichologinės problemos, polinkiai ir t.t.
zivile
maniskes ,tai oho ho kokias ausis nupiesia,bet tik tam ,kad auskarus butu kur nupiesti ;D
Taurė
kiek esu piesus -niekad nepagalvojau apie ausis  ;D ;DTikrai nesu niekad ju piesus.Nors piest teko tik mokykloj,arba kai maziai zyzia-teta nupiesk...Net juokas paeme,kad "beausius" piesiau.Gal irgi del to,kad nuo pat kudikystes daug kartu sirgus ausu uzdegimu (pirma karta susirgau budama 2 savaiciu) ,o kai buvo 12 metu truko ausu bugnelis net. Idomu pasidare ir man  ;D ???

atsiprasau kad ne i tema, bet zinok ir man bugnelis trukes buvo 12-os  metu  :o
Psichologe
Iš vaiko piešinių galima spręsti apie jo intelektinęraidą (bet tik apytiksliai), ir apie psichologines problemas. Tam tikslui dažniausiai piešiama žmogaus figūra. Piešiant vaikui duodama speciali instrukcija ir psichologas įvertina piešinį, pieštą kabinete- tada informacija objektyvesnė.
Tai, kad nenupiešia ausų, nelaikoma patologišku ženklu ne tik vaiko, bet ir suaugusiojo amžiuje. Piešdami žmogų dažnai ausų nenupiešia gerai prisitaikę, neturintys jokiospsichopatologijosžmonės. Esu skaičiusi, kad taipyra todėl, kad ausys yra mažai matomos,net ir žiūrint į veidrodį, jas dažnai uždengia plaukai.
Kais skaudėjo ausį, tai jos tapo labai svarbiu dalyku, todėl tokias dideles ir  nupiešė.
Rigedora
Nenorėjau atidaryti naujos temos, nes kaip ir tiktų mano klausimas čia...  :smile.gif kažkur skaičiau, kad spalvos dominuojančios vaikų piešiniuose irgi turi savo reikšmę... mano beveik trejų metų jaunėlis įsilylėjo juodą  ??? spalvą-spalvina puslapį po puslapio knygutėj juodai... ar čia normalu ar tai kažkokia išraiška kažko? nuspalvina visą paveiksliuką nepalikdamas tuščios vietos.
Psichologe
Norint interpretuoti vaiko piesinius, yra duodama speciali uzduotis (psichologo kabinete) piesti- tada galima kazka pasakyti apie vaiko emocijas.
Jusu vaikas dar labai mazas, kad ka nors butu galima pasakyti. Gali buti, kad jis tyrineja juoda spalva, ji jam patinka, nes tai pakankamai ryski, intensyvi spalva. be to, gal ne taip seniai ismoko spalvinti? gal tada praktikuojasi. Gal jam su kita spalva neiseitu uzspalvinti knygutei visko taip, kad nesimatytu? turiu omenyje- su juoda geriausiai eina uztusuoti.
Tai normalu.
Katinele
Nenorėjau atidaryti naujos temos, nes kaip ir tiktų mano klausimas čia...  :smile.gif kažkur skaičiau, kad spalvos dominuojančios vaikų piešiniuose irgi turi savo reikšmę... mano beveik trejų metų jaunėlis įsilylėjo juodą  ??? spalvą-spalvina puslapį po puslapio knygutėj juodai... ar čia normalu ar tai kažkokia išraiška kažko? nuspalvina visą paveiksliuką nepalikdamas tuščios vietos.

Rigedora, zinai, maniskis labai buvo pameges juoda spalva po rugsejo 11 ivykiu Amerikoje. ohmy.gif Gal, sakau, ir taviskis kokiu filmu buvo paziurejes ar ka ???
Bet tada jo piesinai siaubingi buvo, o jis dar visada pavadinimus tokiu ilgus jiems sugalvodavo...
Cia biski ne i tema, bet pamenu, kai buvo kazkur 3 metu, nupiese piesini ir pavadino ji: " sunkvezimis traukia egles saka" ohmy.gif biggrin.gif
strakse
  Mano vyresnysis irgi vienu metu, kai jam buvo gal treji, viska piese tik juodai. Viena popieriaus lapa buvo nuspalvines visiskai juodai. ,,Kurini'' pavadino ,,sliekas po zeme, o slieko nesimato''. Pastebejau, kai vakams kas nors nesiseka, ar sirdelei neramu, piesiniai visada tamseja ir juoduoja.
Kactukas
;D ;D ;D  http://www.zashibis.ru/deti/zashibiska/001.php
Lisa
Gal tada galite paaiskinti, kodel 4 metu mano dukterecia visur piesia pabaisas. ??? Niekas jo negasdina, nemusa ir labai graziai bendrauja. Pradejo eiti i darzeli, galvojom, kad todel. Bet darzelyje jai labai patinka, noriaipailieka ir kai reikia pasiimt, dar nori buti.
Netgi saule nupiese pabaisa. :'(
kri
Gal tos pabaisos jai mieli... Dabar gi tokiu mielu monstriku, pabaisiuku multikuose yra. Gal jai taip idomiau?

Nuo kada piesiniuose turetu istobuleti zmogeliuko kunas? Maniske kai uzstrigo su galvakojais - nesibaigia. O rankos ir akys tokios diiiiiiiiideles per visa lapa...tarsi noretu apglebti visa pasauli. Tai cia ne beda. Tik va nerimstu, kodel taip ilgai tie piesinukai netobuleja. Piesiam kartu, rodau kaip reikia, bet prievartauti atbaidyti irgi nenoriu.
Detales: viskas apvalu, jokiu kampu. Kvadrato piesti neiseina. Kazin kodel?
Doma
studijuodama is psichologijos rasiau toki kursini darba - kaip per seimos piesima atsispindi vaiko psihologine busena, saves suvokimas ir tt (nepamenu tikslaus pavadinimo) - vaiko prasydavome nupiesti seima (jokiu budu negalima sakyti: mupiesk mama, teti ir tt - vaikas pats turi nuspresti kas yra jo seima), stebedavom, ka jis kalba piesdamas, ka pirma, piesia, kokiom spalvom, ar yra pagrindas - zeme po zmoniu kojomis, kaip piesia save ir tt.
Gerai prisimenu, kad nupiestus didelius ranku pirstus traktavom kaip uzslepta agresija (ne mes sugalvojom - rememes literatura), o kai kuriu detaliu nebuvima, pvz ausu ar kaklo aiskinome tik tuo, kad vaikas mazia pazyst savo kuna ir siu kuno daliu nemato.
Galite pasiulyti savo vaikui pabandyti nupiesti seima - labai idomu stebeti ir analizuoti toki piesini, visa seima kaip ant delno - svarbiausis zmogus bus piesiamas pirmas, gal but pats didziausias, graziausias, spalvingiausias, daugiausiai detaliu. Matysis kaip vaikas save jaucia seimoje - gal nupies visai maza kamputyje, o gal per viduri, kaip pati svarbiausia. Jei seimos narius skiria namas, medis ar kas kita - irgi reiketu susimastyti, kodel tas zmogus atskirtas. Vaikas jauciasi tvirtai, jei zmones piesia ne pakibusius ore, o stovincius ant kaskokio pagrindo ir tt.
Svarbu klausyti ir stebeti visa darbeli - ar is karto nusprendzia nuo ko pradeti, ar svarso, apsigavoja, gal nutrina kuri nors... daug cia galima rasyti, o ir as nebeprisimenu visko, reiktu uzrasus paskaitineti.
Gal kam bus idomu.
ringa
Kai buvo trejų, mano sūnus irgi mėgo juodą ir rudą spalvas, bet paskui atrado ir kitas.
Dabar minam mįslę, ką galėtų reikšti, kad piešdamas žmogų jis visada nupiešia pilvo vietoje rutuliuką. Kai paklausiu kas tai, sako pilvukas. Jis labai nori sesės, tai kai piešia mane, visada ant pilvo nupiešia žmogeliuką - "sesytė pilvelyje" (iš tiesų ten jos ten nėra smile.gif )Gal tai gal su tuo susiję. Doma, kartą sūnus piešė mus (šeimą), tai save nupiešė šalia manęs, o vietoj tėčio - namą, kai paklausiau, kur tėtis, atsakė, kad jis name. Ką tai reiškia, nes tetis lyg ir nemažai bendrauja su juo?
exKara
O idomu, ar turi reiksmes, kai 7 metu vaikas niekada savo pieshiniu nespalvina?
ringa
Vakar grįžusi paprašiau Mindaugo nupiešti šeimą, tai nupiešė mane ir save susikibusius rankomis, "o tėtis darbe". Baisu.
Psichologe
Negalim vertinti vaiko piesinio, jei jis piese namie, ir dar paprasytas mamos. Norint ivertinti vaika tokiomis metodikomis, kurios reikalauja fantazijos (kaip piesimas, pasakojimas apie paveikslelius, ir t.t.) labai svarbus dalykas yra aplinka, kur vaikas pies, tiksli instrukcija, vaikas neturi matyti aplinkoje dalyku, kurie galetu itakoti jo piesinius. Jei mama praso vaiko nupiesti seima, tai labai didele tikimybe, kad nupies mama, nes ji yra tuo metu yra salia.
Norint gauti objektyvios informacijos apie vaika nepakanka vertinti viena metodika ir daryti isvada, nes visada gali buti atsitiktinumu (pvz., tam tikri tos dienos ivykiai, kurie itakos piesini). Reikia vertinti keliomis metodikomis, ziureti, kurie faktoriai sutampa, ir tik tada galima daryti isvada.
Psichologine diagnostika reikia atlikti psichologo kabinete.
maka
O man idomu, ka reiskia, jei maniskis nuo 2 metu, jei duodavau sasiuvini langeliais, i kiekviena langeli ipiesdavo skrituliuka, ir taip visa lapa, poto sekanti ir t.t. ?
giedrulka
Jeigu siaip keverzas, tai nuo tada kai duosi piestuka i rankas. O rimciau tai tikrai negreit. Tuos galvakojus lygtai isvis nuo beveik 3 metu. Nors gal ir klystu, tiksliai nezinau. Maniskis tai nuo tiesiu liniju visai neseniai perejo prie begaliniu apskritimu piesimo, o vadina juos saulytemis tongue.gif O karta pavyko atsitiktinai iskrendelioti apskritima ir virs jo kazka panasaus i dvi ilgas ausis. Tai prifantazavo, kad tai "ki-ki" (kiskiukas).
giedrulka
QUOTE (maka @ 2003 12 31, 15:47)
O man idomu, ka reiskia, jei maniskis nuo 2 metu, jei duodavau sasiuvini langeliais, i kiekviena langeli ipiesdavo skrituliuka, ir taip visa lapa, poto sekanti ir t.t. ?

Gal jis tiesiog isivaizduoja, kad raso? As taip irgi darydavau ir "prirasydavau" visa sasiuvini, kiekviena eilute zigzagu rolleyes.gif Ir atsimenu kodel. Matydavau savo pusseseres ruosiant pamokas ir man labai patikdavo stebeti, kaip jos raso. Mamos prasydavau nupirkti sasiuvini ir "rasydavau memuarus". Kiek pamenu tai buvo man nedaugiau kaip 3 metai.
Psichologe
Galima tik stebetis, kad taip gerai islavejusi vaiko smulkioji motorika, kad 2m. sugeba nupiesti rutuluka i sasiuvinio langeli. Gal tuo igudziu taip didziavosi, jam taip patiko piesti, kad piese ir piese.
Motina
Iškelsiu temą į viršų 4u.gif
Mano sūnui šį mėnesį sukanka 3 metai. Paskutiniu metu labai nori piešti. Suprantu, kad rankytės dar nelabai sugeba apskritimą nupiešt, bet net bandymų nepastebėjau g.gif O visas piešinys, tai atskiri brūkšneliai "išmėtyti" po visą lapą. Kai pradedu klaust ką jis piešia, tai paaiškina maždaug taip: čia mama - rodo į vieną brūkšnelį, čia mamos koja - rodo į kitą brūkšnelį priešingame lapo kampe, čia mamos nosis - vėl kažin kur blink.gif Nu niekaip nesuvokia, kad visos kūno dalys turi būt bent jau netoli viena kitos doh.gif
Galvakojo dar nemačiau... Ir iš darželio parsinešė piešinius - brūkšniukai, brūkšniukai visam lape g.gif Atrodo, kad marsiečiams koduotus laiškus rašytų unsure.gif
Kabo namie ant sienos dukros piešiniai tokio amžiaus piešti - gėlytė, tegul ir kreiva, bet aišku, kad gėlė, dinozauras kažkoks, saulutė. Paprašiau bernelio man gėlytę nupiešt, tai vėl - brūkšneliai, brūkšneliai po visą lapą išmėtyti.

Tai ir galvot visaip pradėjau, kad gal nesuvokia jis kažko, o gal aš per daug noriu g.gif
Psichologe
Vaikas atrodo mato prasme savo piesinyje. Tai jau gerai. Sunku vertinti, kodel piesiniu kokybe yra prastoka. Gal leciau vystosi vaiko gebejimai pavaizduoti lape tai, ka mato (tai vadiname vizualiniu motoriniu suvokimu). Ji psichologas galetu ivertinti mazdaug 5 metu amziuje (yra tam tikslui sukurtos metodikos). Mergaiciu sugebejimai toje srityje buna geresni negu berniuku.
Jeigu norite palavinti vaika, duokite jam nukopijuoti paprastas figuras. Pvz., Jus nupieskite kryziuka- paprasykite vaika nupiesti toki pat, po to rutuliuka, po to taskuciu eile, po to kvadrateli rutuliuko viduryje...ir pan....Paziurekite, kiek vaikas sugeba. Tik stenkites palaikyti gera atmosfera tokiu pamokeliu metu.
Betukas
Manau, kad man rūpimas klausimas tiks šiai temai. Dukra lanko darželyje mišrią grupę( pagal Valdorfą).Dauguma vaikų mažesni už ją. Ji juos keistai stebi. Nustebino mane ir jos piešiniai piešti darželyje.Vien keverzonės įv. spalvomis.Auklėtoja sako, kad labai keisti Gabijos piešiniai (padarė savo išvadas...) Sako, kad jau laikas piešti bent galvakojus...Bet namuose ji nupiešia visą žmogų jau seniai - ir su kojom ir su rankom, plaukais, ausim.Ir tikrai mano nepadedama, tik nebent paprašau, kad "nupiešk pvz. močiutę, tetuką ir t.t... Darželyje niekas neprašo, ką nupiešti.Bet juk dar nereiškia , kad ji nemoka ir yra nesubrendus pagal savo amžių? Kaip suprasti tokį jos elgesį? Gal jai kažkas negerai darželyje?
Betukas
QUOTE(Betukas @ 2005 11 10, 15:05)
Manau, kad man rūpimas klausimas tiks šiai temai. Dukra lanko darželyje mišrią grupę( pagal Valdorfą).Dauguma vaikų mažesni už ją. Ji juos keistai stebi. Nustebino mane ir jos piešiniai piešti darželyje.Vien keverzonės įv. spalvomis.Auklėtoja sako, kad labai keisti Gabijos piešiniai (padarė savo išvadas...) Sako, kad jau laikas piešti bent galvakojus...Bet namuose ji nupiešia visą žmogų jau seniai - ir su kojom ir su rankom, plaukais, ausim.Ir tikrai mano nepadedama, tik nebent paprašau, kad "nupiešk pvz. močiutę, tetuką ir t.t... Darželyje niekas neprašo, ką nupiešti.Bet juk dar nereiškia , kad ji nemoka ir yra nesubrendus pagal savo amžių? Kaip suprasti tokį jos elgesį? Gal jai kažkas negerai darželyje?
*

Nu prašau, pasakykit ką nors.Gal aš čia viską per daug sureikšminu?
Psichologe
Jeigu sugeba namuose nupiesti zmogu be Jusu pagalbos tai viskas gerai, reiskia raida atitinka amziu. Gal darzelyje tikrai niekas neprase nupiesti zmogu. Tiksliai nezinau Valdorfo sistemos, bet kiek girdejau, ten leidziama visiska fantazijos laisve ir einama paskui vaika, neduodant jam kokiu nors nurodymu, ka jis jau turi sugebeti. Tai vaikas turbut ir piesia viska, kas ateina i galva. Be to, galite paklausti dar aukletojos nuomones, kodel mergiaite gerai nupiesia namie, o darzelyje nenupiesia.
Marcipana
Mano dukrai dar nėra trijų su puse metų, bet ji puikiai piešia. Galvakojai prasidėjo nuo 2,2 metų, o dabar ji nupiešia žmones su apimtinėm kūno dalim, šukuosenom, drabužiais, batais, netgi iš profilio. Spalvindama neišeina iš konturų. Ką reiškia tokia ankstyva raida, ar ypatingus meninius gabumus, ar tiesiog gerą erdvinį suvokimą ir išlavintą motoriką? Ar tai galėtų reikšti, kad vaikas bus apskritai gabus ir kitose srityse? g.gif
Psichologe
Turbūt yra geri smulkiosios motorikos gebėjimai, vizualinis- motorinis suvokimas (kai sugeba nupiesti tai, ka mato). Tai sudaro is dalies meninius gebejimus. Tik geriems meniniams sugebėjimams dar reikia lakios vaizduotės, kūrybiškumo. Greiciausiai ir kitose srityse gali gerai sektis, nes geras vizualinis- motorinis suvokimas labai reikalingas visose srityse, ypač tik pradėjus lankyti mokyklą- kai mokomasi rasyti. O gal vaiko intelektas yra apskritai aukštas, jeigu sugeba taip gerai nupiešti žmogų.
Kactukas
Mane neseniai nustebino dukryte 2.10 men. Ji paiso vandeniniais dazais kasdien, primargina lapa ivairiom spalvom. Neseniai labai sirgo ir skaudejo pilviuka, truputi pagerejus, pradejo piesti.
Istepliojo lapa juoda juoda spalva, sake - pabaisos. Tada atnese lipnios juostos ir paprase uzklijuoti ant sienos. Praejo keleta dienu. Stovi, ziuri i ta piesini, sako: "Naste nupaise", as klausiu: "o ka cia Nastute nupaise?" O ji sako: "Cia pilviuka skauda" blink.gif Istikruju, paziurejus i jos piesini, man suspaude pilva, koks jis juodas ir toks tikras skausmas.
Taip ir pavadinau jos piesini.
asfaltuota
Mano 2,9 metų dukra irgi ištisai paišo... kažkokiais priepuoliais- paskutiniu metu nieko kito namie nežaidžia - tik piešia ir piešia. Jau apsižiūrėjom, kad į bankrotą su popierium tuoj nueisim. Labai gražiai lieja su akvarele, net pradėjau rinkt darbus- juokiuos, kad tuoj parodą rengsime... Kiekvieną teptuko brūkšnį susikaupus apmąsto- iš šono taip juokingai atrodo. Piešia tikrai ne pagal amžių gražiai, bet visai neskiria dėmesio kalbos lavinimui. Šneka itin prastai... Čia kas, kažkoks raidos sutrikimas? Piešia kaip didelė, o šneka- kaip kūdikis tik...
An@*di
Maniskis kaip buvo 3 m. ir viska piese juodai.Atrode kad kitu spalvu nera.Dabar jau egzistuoja ir kitos ,bet pirmoje vietoj tai zalia biggrin.gif
raimuxe
Labai įdomi tema. Keliu į viršų. Būtų labai įdomu jei mamytės įkeltų vaikų piešinukų, būtų įdomu juos analizuoti forume. ax.gif
LaimingaMamyte
Kas galetu isanalizuoti mano dukrytes seimos piesini  ax.gif
Buciau dekinga ir psichologei uz atsakyma  4u.gif
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.