Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (5)

QUOTE(Una Li @ 2010 11 19, 17:36)
Oi, Vilusa, tas fizinis pajėgumas kai galvos nebėr - didžiausia bėda console.gif . O jūsų istorija auksinis standartas - pinigus vagia, valgyt neduoda, niekur iš čia neisiu. Gaila, kad dažniausiai giminės to nesupranta. Jei piktuoju, galima pasiūlyt, kad atiduosit jiems pavogtą pensiją ir dar savų pridėsit, jei jie imsis prižiūrėt bigsmile.gif . Stiprybės tau. O vaiką būtinai užauginsi, nė minties tokios neprileisk 4u.gif .

drinks_cheers.gif
Tris kartus per dieną einu pas tėvą ir jau eidama į priekį galvoju apie tai, kaip aš grįšiu namo, pas savo angelėlius, kaip jie manęs laukia ir kaip gerai, kad aš juos turiu wub.gif
Ypatingai prastomis dienomis vis dėlto prikišu sau, kad pusmetis iš mano mažylio gyvenimo prabėgo man už nugaros, kai jį tik maitindavau ir migdydavau verysad.gif
Atsakyti
Sveikos, stai ir as su savo godom verysad.gif Mama jau ligoninej, pati "prisiprase" taip sakant. Kai buvom sutare su gydytoja, kad ateis i namus, tai duru neatidare, net nebuvo jokiu zenklu, kad ji namie. O ji pasirodo tuo metu "reikalus tvarke" policijos nuovadoj. Surase 3 lapu pareiskima, ka jai kaimynai daro: uzkreciamas dujas purskia per tarpus, liftu per balkona nakti i jos buta atvaziuoja jos gazdinti, maista pavagia nuo vyrykles ir pan. Tai va...kita diena sesuo sulauke skambucio is nuovados, domejosi, ar mes gimines, na zodziu, kazkaip surado mus.Paklause, ar reikia pagalbos, sakem, reikia. Tai jie (policija) atvaziavo pas mama namo, ji juos dziaugsmingai isileido, o paskui juos greituke......Na, tiesiog kaip filme. Graudu buvo ziureti, bet ka padarysi. Tikiuosiu, kad dabar viskas bus geriau, tik galvoju, ar ji namo grizus vaistus gers. Na, bus matyt.
Vilusa, kaip as tave suprantu, pati tokiam "filme" dalyvauju. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Jazminė @ 2010 11 19, 21:56)
...Vilusa, kaip as tave suprantu, pati tokiam "filme" dalyvauju.  doh.gif

drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lauruška @ 2010 11 19, 12:39)
O SP pradėjau tvarkytis nuo psichiatro



Ačiū visoms už atsakymus. Labai daug pagelbėjote - nieks man niekur tiek nepasakė

Skaitau..
Neatsiprašinėkit, kad guodžiatės ... Kitaip visai sunku ...
Viskas labai labai suprantama
...
Giminėms reik pasiūlyti iš karto ir pasireikšti ten, kur mato, kad gal kas netaip. Atseit, kaip džiugu, kad pastebit, matyt geriau sugebat... Visada prašom, o aš tada pasidžiaugsiu rausvais ligonio žandukais...
Gal ir piktokai parašiau, bet, et, lengviausia juk būti svetimo mūšio generolu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pupik: 20 lapkričio 2010 - 10:39
QUOTE(pupik @ 2010 11 20, 10:38)
lengviausia juk būti svetimo mūšio generolu

Tam visos talento užtektume lotuliukas.gif .
Atsakyti
Sveikos, merginos...
Paskaitau jus ir atgaunu jėgas - tikrai ne pats sunkiausias atvejis su mano mamuku, jūs kai kurios tikrai daugiau rūpestėlio turite.
Pernai mamai (jai jau 89) lapkritį nustatė psichiatrė diagnozavo senatvinę demenciją.
Užpildžiusi pas mus namie ir bartelio indekso lentelę ir tą trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE) atlikusi pasakė, kad iki slaugos paskirimo trūksta, tad komisijoje gavome SP-2... 2 metams, na ko gero ant 90-mečio mama turėtų anot jų pagerėti... Nors kaip susiradusi Bartelio skalę ir tą MMSE lentelę pati pildžiau, mamai tikrai priklausė SP-1... Kadangi stipriai pablogėjo per paskutinį pusmetį, visiškai nieko nebepažįsta, savarankiškai nieko nebepadaro, šiaip taip susitvarkiau , kad galėčiau porą dienų savaitėje eiti į darbą, kai dukra neturi paskaitų ir gali likti namie. Šiuo metu pasiėmiau atostogas, kitaip jau nebeišeina... ir nutarėm su vyru, kad nėra ko laukti tų dviejų metų, dėkui Alan už paskatinimą ir palaikymą - išsikvietėm psichiatrę. Šįkart pati pamatė kad beprasmiška pildyti lenteles (čia jau ji pati taip pasakė)... Tai kitą savaitę jinai bus supildžiusi dokumentus ir teks važiuoti į tą NDNT... Tačiau aš neturiu jokių šansų mamą ten nusivežti.. Kaži kaip viskas bus... Labai neramu.
Beje psichiatrė nustebo, kad niekas mums sauskelnių neskiria ir tenka patiems pirktis... Tačiau gi dabar su SP-2 niekas nieko nebedalija dykai...

Merginos, linkiu visoms stiprybės, ištvermės, kvailiausia, kad jos ne tiek reikia su mūsų ligoniukais tvarkantis, kiek įveikiant biurokratinius labirintus...

Kažkada ieškojau naujo SP aprašo, gal kam ir iš jūsų jis reikalingas paskaityti SP tvarkos aprašas (naujas)
Atsakyti
QUOTE(Paix @ 2010 11 21, 02:21)
Merginos, linkiu visoms stiprybės, ištvermės, kvailiausia, kad jos ne tiek reikia su mūsų ligoniukais tvarkantis, kiek įveikiant biurokratinius labirintus...


Taip, taikliai pasakyta!!!
O kas del sauskelniu, tai su bet kuriuo SP priklauso po 1vnt i para, t.y. 30vnt i men. Cia seimos gyd israso vaistu kompensuojamoj knygelej. Vaistinej is pradziu padave 8 lasiuku sugeriamumo Tena, paprase apie 12Lt primoket, (uz 2men) kai paklausiau, kaip suprasti, kad reikia moket uz 'nemokamus' pampersus, tai ne nemirktelejusi atsake, kad gali duot be jokiu priemoku 7lasiuku, kas praktiskai nesiskiria... Taigi, gyd reikia prasyt, kad israsytu, vaistinej - kad 'tinkamus' paduotu, patys nelabai siulo... O kam aktualu, tai ir slaugos ligoninej priklauso 1vnt i para nemokamai...
Oi, paskaitau visu istorijas ir susimastau, kokios mes visgi stiprios! Taip ir toliau! Ir tikrai nereikia atsiprasineti del issiliejimo cia...
Man su mama aktualiausios problemos parsivezus is slaugos ligonines - vandens negalejimo nuryt (butent sprangina ja tik nuo jo ar kitu tokio skystumo geralu), o vanduo - gyvybiskai svarbus, sako kad trinta sriuba, kisielius ir pan nesiskaito... tai nzn kiek mes temsim be laseliniu... reikia kuo greiciau ja priregistruoti pas savo gyd (esu ja parsivezus is rajono) ir gal imanoma bus issikviesti poliklinikos sesute retkarciais kad pastatytu laselines, ar esat kas susidure?
Kita problema - koju per kelenus traukimas, paralyzuotos kojos nebeimanoma visiskai istiesti, o sveikaja imanoma pramankstinus. O pati ji visiskai vangi ir nesistengia mankstintis... medikai nugasdino, kad nemakstinamos kojos susiries negriztamai...
O geresne nata ta, kad radau slaugos lova is ko nupirkti, tik beliko susirasti vezeja ne lupika, kad is kauno parveztu...

Visoms - kuo geriausios kloties 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerami Dūšelė @ 2010 11 21, 04:08)
Kita problema - koju per kelenus traukimas, paralyzuotos kojos nebeimanoma visiskai istiesti, o sveikaja imanoma pramankstinus. O pati ji visiskai vangi ir nesistengia mankstintis... medikai nugasdino, kad nemakstinamos kojos susiries negriztamai...

Kojas mankštinkite būtiniausiai. Mano Mamytei, kai lūžo viena koja (per šlaunikaulį, ne per kaklelį), ją operavo, o sveikajai davė tokįią dėžutę pasistumti - pamankštinti. Kai ją paėmė ir atidavė naujai operuotai, Mamytei per savaitę sulenkė tą sveikąją koją (iki šiol išgyvenu, kad nepastebėjau) ir ji 13 metų su ramentu vaikščiojo ne dėl lūžusios, o dėl taip sulenktos kojos, nepadėjo niekas - nei mankštos, nei vonelės...
Atsakyti
[quote=Paix,2010 11 21, 01:21]
Tai kitą savaitę jinai bus supildžiusi dokumentus ir teks važiuoti į tą NDNT... Tačiau aš neturiu jokių šansų mamą ten nusivežti..
Beje psichiatrė nustebo, kad niekas mums sauskelnių neskiria ir tenka patiems pirktis... Tačiau gi dabar su SP-2 niekas nieko nebedalija dykai...

Mamos ir nereikia vezti i NDNT-jie patys atvaziuoja i namus. O del sauskelniu-mums prisireike neseniai(apsieidavaom su iklotais)-tai gydytoja pasake, kad nebekompensuojami, nors anksciau buvo sakius, kai tik prireiks, sakykit, israsysiu. Tai ir nebezinau, kaip cia is tikruju yra. Tikra tiesa, kad biurokratinius barjerus iveikti sunkiau, negu priziuretl igoniukus. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kabarksta @ 2010 11 21, 09:50)
Mamos ir nereikia vezti i NDNT-jie patys atvaziuoja i namus. O del sauskelniu-mums prisireike neseniai(apsieidavaom su iklotais)-tai gydytoja pasake, kad nebekompensuojami, nors anksciau buvo sakius, kai tik prireiks, sakykit, israsysiu. Tai ir nebezinau, kaip cia is tikruju yra. Tikra tiesa, kad  biurokratinius barjerus iveikti sunkiau, negu priziuretl igoniukus. doh.gif

Pas mus niekas nebuvo ir tėvo vežti niekur nereikėjo - užteko nusiųstų dokumentų. Nežinau kaip su SP-2, bet mums su SP-1 priklauso po 1 kompensuojamas sauskelnes per parą.
Tėvui mano kojos taip apt sulinko - dar vasarą, gulint slaugos ligoninėj. Dabar nebeištiesia nė vienos, apie jokias mankštas nė kalbos nėra. verysad.gif
Atsakyti
Na jei nustatys kad mums nepriklauso slauga, aš pati kviesiuos komisiją, kad atvažiuotų, nu lai pažiūri ir užpildo visųs indeksų lenteles... jei jau nepriklauso tegu pasako, kaip palikt tokį žmogų vieną...
Dabar pasibėdavosiu... Vakar vakare buvo nerami, pabijojau, kad nebandytų keltis, ir va, prisikalbėjau, ryte radau ant grindų, visą kruviną, kada nuvirto, kaip, nieko negali pasakyt... Nosis nubalnota ,visur kraujo pritaškyta, kiek išbuvo ant grindų -neaišku, nes viskas jau apdžiuvę buvo. Paskutinį sykį naktį pas ją buvau puse 3... Ateina vėl naktis, miegosiu kaip zuikis, jei pavyks užmigti tik...
Atsakyti
QUOTE(Paix @ 2010 11 21, 20:43)
Ateina vėl naktis, miegosiu kaip zuikis, jei pavyks užmigti tik...

Jetau kaip jums sunku,as tai nors nakti galiu issimiegot ,nors seniau tai irgi budavo kad maniske ,kad ir nevaiksciojo,bet kazkaip iskrisdavo is lovos.Tiesa,anksciau ji dar pasivartyt galejo,tai budavo besiverciant ir an zemes,o dabar tai nebepasivercia visiskai.bet visviena vakarais pakeliu lovos borta,del viso pikto.O siaip tai as per tiek metu matyt jau ipratau taip miegoti budriai,kad kartais ji uz sienos miegodama ar sukosti ar taip koks garsas,as greit pabundu.
Atsakyti