Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuvės ir darbas

Kiek Jums dave (apmokamu ir neapmokamu) atostogu -Vestuviu proga 4u.gif
Ir kiek priklauso -teisiskai doh.gif
Cia ....pergyvenu ,del savos pazysyamos ax.gif
Atsakyti
Teisiškai visą šitą reikalą reglamentuoja Darbo kodeksas. Jame yra numatytos nemokamos atostogos:
184 straipsnis. Nemokamos atostogos
1.Darbuotojo reikalavimu nemokamos atostogos suteikiamos
6) darbuotojui, slaugančiam sergantį šeimos narį – tokiam laikui, kurį rekomenduoja gydymo įstaiga;
7) santuokai sudaryti - ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos;
8) mirusio šeimos nario laidotuvėms - ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos.
2. Nemokamos atostogos dėl kitų priežasčių suteikiamos kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka.

Taigi, darbdavys turėtų suteikti nemokamas atostogas santuokai sudaryti. Kiek jos truks- tai bendras susitarimas. Tačiau ne mažiau kaip 3 dienos. Mano draugai kai tuokėsi, tai buvo pasiėmę 2 savaites atostogų ir tik vėliau paaiškėjo, kad jos buvo nemokamos. Žinoma, galima panaudoti tikslines-kasmetines atostogas.
Mano atveju tai netinka, nes mano kasmetinės atostogos visada būna vasarą, tad teks po mėnesio pasiimti kelias dieneles neapmokamų atostogų verysad.gif bet ko jau dėl tos meilės nepadarysi wub.gif cool.gif
Atsakyti
Pries vestuves pasiemiau 3 laisvas dienas pasiruosimui, bet jos buvo apmokamos (mano darbdavys geras pasitaike tongue.gif ) Man rodos, kad niekaip neiformino. O po vestuviu pasiemiau dar 2 savaites normaliu atostogu.

Na zinot, cia viskas priklauso nuo bendro susitarimo. Juk darbdaviai irgi zmones ir supranta, kad cia jusu svente ir reikia laiko pasiruosimui.
Atsakyti
as tai pasiemiau savaite atostogu pries vestuves. Butu dave ir siaip tris laisvas dienas, bet as paziurejau, kad kaip tik i ta savaite ieina lapkricio 1, tai pasiemus atostogas, man gavosi dar 1 laisva diena - atsikeliau ja i pirmadieni po vestuviu. ax.gif
Ir siaip manau, kad dauguma darbdaviu geranoriskai duos atostogas ar bent kelias laisvas dienas.
Atsakyti
Aš prieš pat vestuves pakeičiau darba, bet dardavys buvo toks malonus ir dave man 3 laisvas dienas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Amade @ 2006 01 12, 17:51)
as tai pasiemiau savaite atostogu pries vestuves. Butu dave ir siaip tris laisvas dienas, bet as paziurejau, kad kaip tik i ta savaite ieina lapkricio 1, tai pasiemus atostogas, man gavosi dar 1 laisva diena - atsikeliau ja i pirmadieni po vestuviu. ax.gif
Ir siaip manau, kad dauguma darbdaviu geranoriskai duos atostogas ar bent kelias laisvas dienas.


Man kilo klausimelis del to dienu atsikelimo. Situacija: atostogos nuo gruodzio 5 d. iki sausio 9 d. Kai emiau atostogas nebuvo naujo Darbo kodekso pakeitimo, po pakeitimo atsirado dvi laisvos dienos mano atostogu tarpe. Ar jas privalo uzskaityti normaliai ir nieko neperkelineti, ar dar priklause dvi atostogu dienos?
Kiek suprantu, jeigu yra konkretus atsotogu laikas, kaip nuo tos iki tos dienos, tai jokio skirtumo kiek tame tarpe sventiniu dienu ispuola. Nors girdejau kitokiu nuomoniu. Kaip yra is tiesu? blink.gif
Atsakyti
mano vyras gavo 3 laisvas dienas
Atsakyti
QUOTE(Tunacka @ 2006 01 12, 20:32)
Man kilo klausimelis del to dienu atsikelimo. Situacija: atostogos nuo gruodzio 5 d. iki sausio 9 d. Kai emiau atostogas nebuvo naujo Darbo kodekso pakeitimo, po pakeitimo atsirado dvi laisvos dienos mano atostogu tarpe. Ar jas privalo uzskaityti normaliai ir nieko neperkelineti, ar dar priklause dvi atostogu dienos?
Kiek suprantu, jeigu yra konkretus atsotogu laikas, kaip nuo tos iki tos dienos, tai jokio skirtumo kiek tame tarpe sventiniu dienu ispuola. Nors girdejau kitokiu nuomoniu. Kaip yra is tiesu?  blink.gif


šventinės dienos neįsiskaičiuoja į kasmetines atostogas. Tarkim, ėjai atosotgų 14 dienų, 2 buvo šventinės, ti viso turi atostogauti 16 dienų.
Atsakyti
Aš prieš vestuves pasiėmiau tris laisvas dienas, bet jos buvo neapmokamos verysad.gif , po to po vestuvyčių pasiėmiau savaitėlę apmokamų atostogų.
O dėl tų atostogų, kur įėjo šventinės dienos, tai negrąžina, nes mano ta pati situacija, aš atostogavau, tai tas dienas ir įskaitė kaip atostogas.
Atsakyti
QUOTE(Tunacka @ 2006 01 12, 20:32)
Man kilo klausimelis del to dienu atsikelimo. Situacija: atostogos nuo gruodzio 5 d. iki sausio 9 d. Kai emiau atostogas nebuvo naujo Darbo kodekso pakeitimo, po pakeitimo atsirado dvi laisvos dienos mano atostogu tarpe. Ar jas privalo uzskaityti normaliai ir nieko neperkelineti, ar dar priklause dvi atostogu dienos?
Kiek suprantu, jeigu yra konkretus atsotogu laikas, kaip nuo tos iki tos dienos, tai jokio skirtumo kiek tame tarpe sventiniu dienu ispuola. Nors girdejau kitokiu nuomoniu. Kaip yra is tiesu?  blink.gif


jeigu i atostoas įpuola nedarbo dienos (šventinės), tuomet atostogos pratęsiamos tiek dienų kiek buvo įpuolę laisvų, taip pratęsiamas atostogų dienų skaičius, tačiau rašant prašymą atostogos, jau iškarto reikia tai turėti omenyje ir rašant įtraukti tas dienas į prašyma atostogoms. Nelabai moku aiškinti doh.gif blush2.gif todėl dar pabandau kitaip. Jei per metus priklauso 28d ir tu jas visas imi ir tau įpuola per jas viena šventė (raudona diena), tuomet tau atostogų priklauso ne 28d, o 29 dienos, tikiuosi suprasi rolleyes.gif ką norėjau pasakyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Aivute @ 2006 01 13, 10:55)
jeigu i atostoas įpuola nedarbo dienos (šventinės), tuomet atostogos pratęsiamos tiek dienų kiek buvo įpuolę laisvų, taip pratęsiamas atostogų dienų skaičius, tačiau rašant prašymą atostogos, jau iškarto reikia tai turėti omenyje ir rašant įtraukti tas dienas į prašyma atostogoms. Nelabai moku aiškinti  doh.gif  blush2.gif  todėl dar pabandau kitaip. Jei per metus priklauso 28d ir tu jas visas imi ir tau įpuola per jas  viena šventė (raudona diena), tuomet tau atostogų priklauso ne 28d, o 29 dienos, tikiuosi suprasi  rolleyes.gif ką norėjau pasakyti mirksiukas.gif

Čia tai teisybę pasakei, bet tos dvi dienos valstybės dovanotos: gruodžio27 ir sausio 2, tai neįskaitomos, kaip raudonos dienos, jų nieks negrąžins. verysad.gif nors per jas nieks nedirbo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lineva @ 2006 01 13, 07:15)
Aš prieš vestuves pasiėmiau tris laisvas dienas, bet jos buvo neapmokamos verysad.gif , po to po vestuvyčių pasiėmiau savaitėlę apmokamų atostogų.
O dėl tų atostogų, kur įėjo šventinės dienos, tai negrąžina, nes mano ta pati situacija, aš atostogavau, tai tas dienas ir įskaitė kaip atostogas.


Gal ir negrąžina bet privalo grąžinti mirksiukas.gif , tau atostogos prasitęsia tiek dienų kiek įpuolė per tavo pasiimtas atostogas, tik tai reikia iškart įvertinti ir rašant prašymą tas kelias dienas įtraukti, nes šventinės dienos nesiskaito kaip atostogų dienos smile.gif
Atsakyti