Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ovuliacija
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas gydytojai ginekologei > Nėštumo planavimas
Pages: 1, 2
Mirtishe
pries savaite ovuliacijos metu plyso kiauside, skausmas jau atlegsta. nuo ko taip atsitinka? ar gali kartotis? kokios gali buti pasekmes? aciu uz paaiskinima
Erika Čerškuvienė

Ovuliacijos metu plyšta kiaušidės kapsulė ir subrendusi kiaušialąstė patenka į pilvo ertmę.Jei plyšta toje vietoje,kur yra stambesnė kraujagyslė,prsideda vidinis kraujavimas.Jei kraujavimo nepasiseka sustabdyti konservatyviom priemonėm(šaltis ant pilvo,vaistai),daroma operacija-susiuvama plyšusi kiaušidė.Priešingu atveju kyla grėsmė mirtinai nukraujuoti.
Pakartotinė kiaušidės plyšimo tikimybė nedidelė.
ciuzu ciuzu
Sveiki, kada tos pacios vaisingiausios dienos? Kuo daugiau skaitau ta tema, tuo labiau nieko nebesuprantu. Vieni raso, kad ciklo vidury, kiti - pries pat menesines... O kaip yra is tiesu?
Rita Matulionytė
Vaisingos dienos yra ovuliacijos metu.Esant normaliam ciklui, ji įvyksta ciklo viduryje.Tačiau esant įvairiems sutrikimams ovuliacijos laikas gali ir varijuoti.
** Svaja**
Laba diena,yra ytarimas kad pas mane sis cikas be ovuliacijos cry.gif ,
Mano cilkas trunka 25-26 d.Siuo metu yra 18 cd,matuojant BT pastebejau kad ji nekyla o laikosi 36.6 o juk jau antra faze prasidejo verysad.gif .iki 15 cd BT svyravo nuo 36.4 iki 36.6 o15cd ji buvo 36.3.Ar reikia tokiu atveju keliauti pas ginekologe ar susirgsiu savaime? ar tiesiog palaukti pora dieneliu gal ji pakils?? Tiesa,isskyru yra ir nemazai jos lyg kaip kiausinio baltymas bet drumzlinos arba batos. Prasau patarimo ir ACIU. 4u.gif 4u.gif
Rita Matulionytė
Kiekvienai moteriai, priklausomai nuo jos amžiaus gali būti nuo 2 iki 4, ir daugiau anovuliacinių ciklų per metus. Tokiu atveju mėnesinės vis tiek būna, tiesiog jos gali keletą dienų pavėluoti.
Ajuni
Atleiskit, kiek primityviu klausimu ax.gif

Del vaisingu dienu - artejant ovuliacijai, sansai pastoti dideja. O ivykus ovuliacijai? Kiek dienu pries ir po ovuliacijos laikomos vaisingomis?
Rita Matulionytė
Trys paros prieš, ir viena -pusantros paros po ovuliacijos yra vaisingos.
estrela
Aš norėjau paklausti kaip galima būtų sužinoti ar vyksta pas mane ovuliacija. BT aš nematuoju ir nelabai galiu tai padaryti, nes keliuosi nereguliariai. o žiūrint į gleives tai man jos nebūna tąsos kaip kiaušinio baltymas. Pradžioje ciklo jų išvis mažai būnai, kaip ir prieš mėnesines. O ciklo viduryje būna kiek šlapiau, bet jos nėra skaidrios ir bespalvės. Pas mane jos būna visada baltos. Aš bijau, kad gal pas mane nebūna ovuliacijos,kaip aš galėčiau išsiaiškinti? Ar eiti pas gydytoją echoskopuotis kas kelios dienos ar kaip kitaip??? Nors mes nesisaugom tik 2 mėnesiai, bet man jau neramu darosi dėl pastojimo.
Ačiū.
Rita Matulionytė
Vaistinėje galite įsigyti testus ovuliacijos nustatymui.
DinDan
Man mėnesinės būna kas 29 dienas, +- 1 dieną. Šį kart po 26 dienų. Ar tai jau reiškia, kad mano mėnesinės nereguliarios ir man netinka naudotis planavimo kalendoriumi, norint nustatyti vaisingas dienas?
Rita Matulionytė
Tokie nežymūs ciklo svyravimai galimi kiekvienai moteriai, ir tai nereiškia, kad ciklas nereguliarus. ovuliacijos laikas tokiu atveju gali 1-2 dienas paankstėti.
estrela
Jei ovuliacija įvyksta 19-20 ciklo dieną, ar mėnesinės turėtų būti po 14 dienų? Ar tai nebūtinai susiję dalykai? Pas mane paskutiniu laiku yra sutrikęs ciklas, rugpjūčio mėn. buvo 34 dienos, po to 21, o šį kart vėl 34, nors prieš tai visą laiką 28d. Kas galėjo atsitikti, kad taip sutriko mėnesinės?
Rita Matulionytė
Jei vėluoja ovuliacija, mėnesinės gali nusikelti, bet nebūtinai.
Dažniausiai tokie užsitęsę ciklai būna, kai nevyksta ovuliacija.
Joleks
laba diena
Gal ir kvailas mano klausimas, bet aš nesuprantu kaip gali būt menstruacijos ir nebūti ovuliacijos?
Jeigu jau nevyksta ovulaicija , tai ir menstruacijų nesulauki ar ne taip? 4u.gif
Rita Matulionytė
Iš tiesų, esant rimtai hormoninei patologijai, kai yra sutrikusi lytinių liaukų reguliavimo funkcija smegenyse, mėnesinių gali nebūti.Tačiau esant atsitiktinei anovuliacijai mėnesinių ciklas gali net ir nesutrikti. Taigi viskas priklauso nuo to, kokia anovuliacijos priežąstis, kokiame lygmenyje yra sutrikimai.
estrela
dabar jau išsiaiškinau visas normas ir norėčiau, kad paaiškintumėt ar ištikrųjų vyksta ta ovuliacija, nors ir prolaktinas per didelis.
3 ciklo dieną buvo daryti hormonai LH - 5.3 (n.2.4-12.6)
FSH -7.6 (n. 3.9-12.5)
21 ciklo dieną dariausi PRL -735 (n. 127-637)
PG- 38.6 (n.5.3- 86)
Nors prolaktinas yra padidėjęs, bet ar esant tokiam padidėjimui reikėtų skirti gydymą ir ar gali jis slopinti ovuliaciją, jei progesteronas lyg ir į normą "įsipaišo"???Ovuliacija įvyko jei neklystu 15-16 ciklo dieną. Vadovavausi išskyrų stebėjimo metodu, buvo 3-4 dienas slidžios tąsios išskyros, o po to dingo, tai ovuliacijos dieną skaičiau paskutinę dieną prieš sauso periodo pradžią.
Ir dar klausimas, jei yra slidžių ir tąsių išskyrų tai jau reiškia, kad vykta ovuliacija???
Labai ačiū už atsakymą 4u.gif
Rita Matulionytė
Tiksliausiai ovuliaciją galima nustatyti matuojant BT, ar atliekant ovuliacijos testus.
Šį ciklą ovuliacija Jums įvyko. Stebėkite kitus ciklus, ir jei daugiau bus anovuliacinių, pakartokite prolaktino tyrimą.
ariel
Jei mano menesiniu ciklas 22-26 dienos ar gali ovuliacija ivykti 9 ciklo diena? Aciu
Rita Matulionytė
Taip, gali.
dziuska
Laba diena 4u.gif
Planuojame vaikeli thumbup.gif siandien 16-ta ciklo diena(is 30),jau 5-ta diena jauciu maudima tai viename sone,tai kitame,kuris nueina i nugara.Jausmas kaip per mmm.Gleives vakar buvo kaip vandenelis,siandien baltos g.gif Anksciau tokiu skausmu nepastebedavau.Kas tai galetu buti?
Aciu uz atsakyma 4u.gif
Rita Matulionytė
Sunku pasakyti be apžiūros. Į ovuliacinius skausmus nepanašu, gal būt tai visai nesusiję su lyties organais.
hereja
Sveiki,

Norejau paklausti - ar gali taip buti, kad antra cikla is eiles ovuliacija vyksta is kaires kiausides? Nes ciklo vidury vis ja pamaudzia g.gif Ar butinai turi buti viena cikla is vienos, kita cikla - is kitos kiausides? Gal cia man del to,kad KT vartojau? Negeriu ju jau lygiai 2 menesius. Ir ar tai neturi itakos pastojimui?

Labai aciu 4u.gif
Rita Matulionytė
Taip gali būti, ir tai tikrai nieko baisaus. KT vartojimas tam neturi jokios reikšmės.
GELLWE
Laba Diena. Su Naujais Metais. Norėčiau paklausti ar po ovuliacijos (4 dienos po ovuliacijos), kai BT yra aukštesnė tai ir kūno temperatūra turi būti tokia pati? Peršalimo simptomų nėra.
Ačiū.
Rita Matulionytė
Taip, ir kūno temperatūra gali būti kiek aukštesnė.
Polia
Sveiki! Norejau paklausti ar galima stimulioti ovuliacija Dufhaston? Ir kaip ji reikia vartoti?
Rita Matulionytė
Ne, šis vaistas ovuliacijos stimuliacijai netinka.
liince
Labas vakaras,norejau paklausti ar tai buvo is tikruju ovuliacija.Buvo tasios isskyros , laselis kraujuko,bet BT temperatura vistiek 36.7,kaip ir pirmoj ciklo pusej.
Rita Matulionytė
Sunku pasakyti. Kartais, matuojant BT, dėl įvairių faktorių būna gan didelė paklaida. Jei tikrai įvyko ovuliacija BT po kurio laiko vis tiek turėtų pakilti. Tiksliausiai ovuliacijos laiką galėtumėte nustatyti su ovuliacijos testu, kuris parduodamas vaistinėse, panašus į nėštumo testą.
Saulele-dienele
Kaip apskaiciuoti cikla? Jeigu sakoma "mano ciklas 28 dienos" Kaip jis apskaiciuojamas? kelinta ciklo diena yra galimybe pastoti? Aciu blush2.gif
Rita Matulionytė
Ciklo trukmė - tai dienų skaičius nuo pirmos vienų mėnesinių, iki pirmos kitų mėnesinių dienos. Jei ciklas reguliarus, didžiausia tikimybė pastoti yra ciklo viduryje.
GELLWE
Laba diena. Paaiskinkit prasau. Jei tariama ovuliacijos diena BT 37,0: tai laikoma kad ovuliacija ivyko? Kada reiketu darytis ovuliacijos testa?
Aciu uz atsakyma.
Rita Matulionytė
Ovuliacija laikoma įvykusia, jei BT pakyla 0,3-0,5 laipsnio.
Ovuliacijos testai gali būti atliekami kiek skirtingai, todėl reikėtų pasiskaityti instrukcijoje.
Lukrieša
Norėdama nusipirkti ovuliacinių testų, perėjau gal 10 vaistinių. Ne vienoje iš jų ovuliacinių testų nebuvo pirkti. Vaistininkės sakė, kad nėra paklausos, todėl ir testų nepardavinėja.
Gal visgi yra kokia nors vaistinė, pardavinėjanti šiuos testus?
Rita Matulionytė
To pasakyti tikrai negaliu. Bandykite teirautis informacijose.
GELLWE
Laba diena. Noreciau paklausti ar ovuliaciniai testai rodo, kad ovulaicija ivyko ta pacia diena ar gali parodyti praejus kazkiek tai laiko po ovuliacijos? Aciu uz atsakyma.
Rita Matulionytė
Testų yra įvairių rušių. Kai kurie gan tiksliai padeda nustatyti ovuliacijos laiką, tačiau mano žiniomis Lietuvoje jų šiuo metu nėra. Kiti testai būna teigiami ir kurį laiką po ovuliacijos. Tačiau tiksliausiai viską išsiaiškinsite, pasiskaičiusi informacinį lapelį.
isterikė
Laba diena.
Ovuliacijai nustatyti naudoju mikroskopą,kuris pagal seilių kristalizaciją į "paparčio lapus" nustato estrogenų piką prieš ovuliaciją.
Instrukcijoje parašyta kad jeigu "paparčio" lapai nedingsta 1-2 dienos po ovuliacijos , reiškia kad yra rimti sutrikimai ir ovuliaciją neviksta,estrogenų kiekis nesumažeja kaip normoje.Man ši cikla tikrai ultragarsu nustatyta normali ovuliacija ir geltonkūnis,bet pagal mikroskopa jau savaite po O. laikosi labai ryškus "paparčio lapai" ka tai galetu reikšti.Gal turių hormonų sutrikimus ar i tą mikroskopą nekreipti demesio.
Rita Matulionytė
Palaukite sekančio ciklo, ir jei situacija kartosis, vertėtų pasirodyti ginekologui.
Leticija
Sveiki, siandien 15 mano ciklo diena, ryte skaudejo kairi sona apacioje ir visa diena lyg kutena, lyg suduria pilvo apacia. Ar ovuliacijos metu galimi kokie nors pilvo skausmai? Ir kodel moterims maudzia pilva pirmomis nestumo savaitemis?
Rita Matulionytė
Taip, labai dažnai moterys jaučia skausmus ovuliacijos metu.
Dauguma moterų praktiškai viso nėštumo metu retkarčiais jaučia nemalonius jutimus pilvo apačioje ar šonuose. Taip yra dėl to, kad auga gimda, ji susitraukinėja, tempiami gimdos raiščiai.
kete
O kaip nustatyti kada įvyksta ovuliacija? Ir kaip suskaičiuoti kada ji turėtų būti? Aš vis bandau nustatyti pagal gleives. Jei pas mane jos pasirodė sekmadienį (paskutinės mėnesinės buvo 01.25) ar yra tikimybė pastoti jau šios savaitės pradžioje? Ačiū
Rita Matulionytė
Taip, yra.
O ovuliacijos laiką tiksliau galėtumėte nustatyti matuodama bazinę temperatūrą.
raganiuke86
QUOTE(Rita Matulionytė @ 2006 02 13, 14:08)
Esant nereguliariam ciklui, ovuliacijos datą galima nustatyti tik matuojant bazinę temperatūrą.
*

tai kokia temperatura ovuliacijos metu turetu but? g.gif
36,7?
Rita Matulionytė
Apie bazinės t. matavimą labai aiškiai aprašyta skyriuje norinčioms pastoti.
Diija
Laba diena,
Ar tiesa kad esant policistinėms kiaušidėms įvykusi spontaniška ovuliacija (turiu omeny jos neskatinant įvairiais preparatais) yra nepilnavertė, todėl ir kiaušinėlis būna nekokybiškas, ir toks gemalas greitai žūva?
Dar noriu paklausti ar tiesa, kad nutraukus gerti KT pastoti didesnė tikimybė yra pirmąjį pusmetį (ypač esant nereguliariam ciklui)?
Ačiū.
Rita Matulionytė
Netiesa. Jei ovuliacija įvyksta, tikimybė pastoti ir išnešioti lygiai tokia pati, kaip bet kurios ovuliacijos, esant normaliems ciklams, metu.
Taip, jei ciklas dar kurį laiką reguliarus.
*Maja*
Gal gydytoja man gali padėti išsiaiškinti vieną klausimą?
mano BT grafikėlis šiuo metu yra toks

user posted image

Aną ciklą O buvo 19 cd, šį ciklą nežinau kaip bus, nes BT kaip ir kyla, bet gleivių tai nebuvo, kaip kiaušinio baltymas vaisingų g.gif AR gali O įvykti jei nėra normalių vaisingų išskyrų g.gif Ir dar.... Ar yra negerai, kai BT po pakilimo 2 fazėj trumpai laikosi, pas mane aną ciklą ji buvo 12 dienų? Ar gali nėštumas būti ir išsilaikyti, kai BT pakilusi laikosi 12 ar mažiau dienų?
GELLWE
Laba diena. Gerb. gydytoja noreciau paklausti ar tai blogai jei pries ovuliacija yra tepliojimas? g.gif Jau antra cikla pries ovuliacija pateplioja, mano gyd. sake, kad tai reiskia kad ovuliacija tikrai vyksta bet man neramu del to tepliojimo. Ar taip gali buti kad tepliojimas pasirodo 1 ar 2 dienas pries ovuliacija? g.gif
aciu uz atsakyma.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.