Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo aplinka-58
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Tina*
QUOTE(zmogs @ 2010 08 22, 15:41)
Aha, o dabar dar ir rauginti agurkai sapnuojasi  lotuliukas.gif
*

Ypatingu poreikiu maistui neturiu, tik dar labiau netraukia mesa, o slamsciu ivairias gerybes is sodo. Siaip turiu problema, svoris labai nenoriai auga. Net zandai (kas mane buna ekstremaliom salygom tik) ikrite.
jot.ka
[quote=Knifofija,2010 08 20, 20:07]
Šita yra anyžinio lafanto dekrattyvinė forma, žiemoja posunkiai, bet pasisėja puikiai. Sėjasi ir paprastas anyžinis lafantas, niekada nepalikit daug nužydėjusių stiebų, ilgai ravėsit.
*

[/quote]

Taip, dar neturiu su juo ziemojimo patirties.
[/quote]

aciu

Tina*
Pas save uz egluciu, kurios bus uz tvoros issilyginom teritorija. Planuojama veja. Kokius medukus patartumet pasodint sioj jau ne musu teritorijoj (bet esme, kad nutent mums ji akis gadins, jei bus apleista ir negrazi):
[attachmentid=202689]
jolaxus
QUOTE(Tina* @ 2010 08 22, 21:47)
Pas save uz egluciu, kurios bus uz tvoros issilyginom teritorija. Planuojama veja. Kokius medukus patartumet pasodint sioj jau ne musu teritorijoj (bet esme, kad nutent mums ji akis gadins, jei bus apleista ir negrazi):
*

na, variantų gali būti tiek daug, kad ko gero pradėčiau atranką nuo atsakymų į kelis klausimus:
ar yra tikimybė, kad tą zoną kada nors kas nors kapstys ir nesismulkindami raus augmeniją (elektros tinklai, dujotiekis ir pan.)?
ar noriu po eglučių eilės dar vienos "sienos"?
iki kokio aukščio tie medžiai turėtų užaugti pasiekę brandą?
ar esu pasirengusi tvarkyti nukritusią lapiją ir rinksiuos pagal numatomą tos lapijos kiekį?
o žiūrint paprasčiau į tai kas matosi nuotraukoje, tai gal bandyčiau tęsti tolumoje matomų medžių apvalia laja eilutę, o čia jau vėl pasirinkimas galimas įvairus - ir formuojamų ir natūraliai apvalią lają išlaikančių. Gal netgi žagrenius už tvoros pasiryžčiau įkurdinti, kurių išraiškinga lapija ir spalvos rudenį labai gražiai atrodytų eglučių fone, kiek esu mačiusi jie neauga gigantiškais medžiais, tai irgi pliusas eglučių fonui. Dar keli įdomesnės lapijos ar formos variantai - robinija, šermukšniai, katalpa
immm
QUOTE(evansmum @ 2010 08 20, 12:50)
Monardos augintojos, sakykit prasom, kur to gerio isigijote? Bandziau ieskoti internete, bet neradau
*

as pirkau iš čia rašo, kad atspari ligoms, bet man kozkodel nelabai pasisekė - ir lapai nugraužti, ir žiedai kaskieno..... jokio grozio verysad.gif
smth1
QUOTE(immm @ 2010 08 23, 08:44)
as pirkau iš čia rašo, kad atspari ligoms, bet man kozkodel nelabai pasisekė - ir lapai nugraužti, ir žiedai kaskieno..... jokio grozio verysad.gif
*

Ligoms gal ir atsapri, gyviams - skani. Sekme cia ne prie ko:)
immm
QUOTE(smth1 @ 2010 08 23, 09:12)
Ligoms gal ir atsapri, gyviams - skani. Sekme cia ne prie ko:)
*

aiiiiisku blush2.gif
Tina*
QUOTE(jolaxus @ 2010 08 23, 08:13)
ar yra tikimybė, kad tą zoną kada nors kas nors kapstys ir nesismulkindami raus augmeniją (elektros tinklai, dujotiekis ir pan.)?
ar noriu po eglučių eilės dar vienos "sienos"?
iki kokio aukščio tie medžiai turėtų užaugti pasiekę brandą?
ar esu pasirengusi tvarkyti nukritusią lapiją ir rinksiuos pagal numatomą tos lapijos kiekį?
o žiūrint paprasčiau į tai kas matosi nuotraukoje, tai gal bandyčiau tęsti tolumoje matomų medžių apvalia laja eilutę, o čia jau vėl pasirinkimas galimas įvairus - ir formuojamų ir natūraliai apvalią lają išlaikančių. Gal netgi žagrenius už tvoros pasiryžčiau įkurdinti, kurių išraiškinga lapija ir spalvos rudenį labai gražiai atrodytų eglučių fone, kiek esu mačiusi jie neauga gigantiškais medžiais, tai irgi pliusas eglučių fonui. Dar keli įdomesnės lapijos ar formos variantai - robinija, šermukšniai, katalpa
*

Atsakau i klausimus:
Nedidele, bet kai zeme ne musu, ji visada yra.
Antros sienos nereikia, tai turetu but tiesiog grazus tvarkingas vaizdas, kad butu lengva pjaut zole.
Nevirsytu egluciu "sienos" aukscio.
Lapai aisku nedziugina, bet ko nepadarysi del grazaus vaizdo.
As ir mastau pagrupuot vienoje eileje tarkim triju rusiu lapuocius. labai grazu rutuline forma ir spalvu zaismas rudeni. Gal su kokiais klevais suzaist? g.gif

Beje, aciu jolaxus uz patarimus 4u.gif Tavo klausimai irgi dave peno pamastymams.
Papildyta:
Nors gal vistik maziau vargo su spygliuociais. Gal kur teko matyt grazia spygliuociu eilute, kad nebutu tik vienos rusies medziu eile?
jolaxus
QUOTE(Tina* @ 2010 08 23, 10:55)
Nors gal vistik maziau vargo su spygliuociais.  Gal kur teko matyt grazia spygliuociu eilute, kad nebutu tik vienos rusies medziu eile?
*

g.gif kokie bebūtų spygliuočiai, ko gero ilgainiui taptų dar viena siena prie eglučių unsure.gif o gal orientuotis į kažkokius stambesnius žolinius augalus, kurie eglučių fone gražiai žiūrėtųsi rolleyes.gif yra gigantiškų melsvių veislės, yra ilgainiui dideliais kerais suaugančios viendienės... viksviniai augalai... o gal erškėtrožių eilė visai žaviai atrodytų žydėjimo metu ir paskui uogas nokindamos... o gal hortenzijos taptų gražia žydinčia atsvara eglučių žalumai... o gal žydinčių krūmų derinys čia pasiteisintų - kažkoks mixas iš veigėlių, hortenzijų, sedulų ir t.t. unsure.gif
prisifantazavau ant svetimo kiemo biggrin.gif
zmogs
QUOTE(jolaxus @ 2010 08 23, 10:34)
g.gif kokie bebūtų spygliuočiai, ko gero ilgainiui taptų dar viena siena prie eglučių unsure.gif o gal orientuotis į kažkokius stambesnius žolinius augalus, kurie eglučių fone gražiai žiūrėtųsi rolleyes.gif  yra gigantiškų melsvių veislės, yra ilgainiui dideliais kerais suaugančios viendienės... viksviniai augalai... o gal erškėtrožių eilė visai žaviai atrodytų žydėjimo metu ir paskui uogas nokindamos... o gal hortenzijos taptų gražia žydinčia atsvara eglučių žalumai... o gal žydinčių krūmų derinys čia pasiteisintų - kažkoks mixas iš veigėlių, hortenzijų, sedulų ir t.t. unsure.gif
*

Pritariu žydintiems krūmams ir viksviniams. Nebent medžiai dar ir dėl šešėlio ar kitokios funkcijos (priežiūros paprastumo) reikalingi. O eglučių eilę paliksi savaime augti ar karpysi? Jei karpysi, kokį aukštį paliksi?
bitule
O gal iš kokių šviesesnių tarpinių kadagių suformuoti eilę - pagalvę g.gif panašiai kaip
user posted image
man atrodo jie ir karpymą kažkiek pakenčia, galima ir taisyklingesnę formą išgauti 4u.gif
O iš medžių kažkaip pagalvojau apie himalajinį beržą - gražiai turėtų šviesti tamsių eglučių fone.

Aš stosiu į žolinių ir žydinčių krūmų opoziciją blush2.gif Pakankamai didelis plotas, atstumas iki gatvės nemažas - yra rizika, kad žoliniams augalams neužteks masyvumo. O žydintys krūmai, palei vieškelį tikėtina, kad praras dalį dekoratyvumo (užterštumas, dulkės ir pan.), reikėtų paieškoti kažko atsparaus ir dailaus (beje erškėtrožės būtų visai thumbup.gif )
Dar pastebėjimas - augalai palei kelią turėtų būti arba žemesni už žmogaus akių lygį, arba medžiai, kurių laja virš akių lygio. Kitaip keliaujant keliu bus matoma tik pirmoji siena 4u.gif
vida777
QUOTE(Tina* @ 2010 08 22, 20:47)
*

na ir dar vienas klausimas (be to, kokio aukscio eglutes planuojat auginti), kaip jus ziuresit i ta islyginta teritorija? Kiek pamenu, eglutes yra gale sklypo, ar jus pro ta teritorija pravaziuojate g.gif ?
Jei nevirsysite egluciu ugio, o galvojate apie medzius, tai leidziu sau suprasti, kad egluciu gyvatvore bus pakankamai auksta. Tada koks tikslas sodinti medzius g.gif , ju net is savo kiemo nematysit, tik darbo papildomo turesit.
Be to, i eglutes prikris lapu, vaizdelis bus nekoks, issrinkti praktiskai be sansu.
Rinkciausi lapuocius ziedinius/uoginius krumus arba zemesne lanksvu-raugerskiu-sidabrakrumiu mixo gyvatvore, tada labiau isrysketu eglutes (man, formalumo salininkei, antrasis variantas butu priimtinesnis).
Pigiausias variantas turbut butu apsodinti raudonlapiais lazdynais.
Knifofija
QUOTE(jolaxus @ 2010 08 23, 11:34)
g.gif kokie bebūtų spygliuočiai, ko gero ilgainiui taptų dar viena siena prie eglučių unsure.gif o gal orientuotis į kažkokius stambesnius žolinius augalus, kurie eglučių fone gražiai žiūrėtųsi rolleyes.gif  yra gigantiškų melsvių veislės, yra ilgainiui dideliais kerais suaugančios viendienės... viksviniai augalai... o gal erškėtrožių eilė visai žaviai atrodytų žydėjimo metu ir paskui uogas nokindamos... o gal hortenzijos taptų gražia žydinčia atsvara eglučių žalumai... o gal žydinčių krūmų derinys čia pasiteisintų - kažkoks mixas iš veigėlių, hortenzijų, sedulų ir t.t. unsure.gif
*

Na turėkim aumenį, kad eglių paviršinės šaknys ir jos su laiku viską išvalgys, aplink eglę net žolė nenori augti, o žoliniai augalai tuo labiau skurs. Erškėtrožės labai gražu, bet kai reikės išravėti ar lapus išgrėbstyti doh.gif doh.gif doh.gif
Aš vistik siūlyčiau masyvesnius augalus su gilumine šaknų sistema : beržai, klevai, netgi alyvų krūmai tiktų, jie šakneles gilyn leidžia, šeivamedžiai tiktų.
Vida777 siūlo lazdynus, bet jie bus per masyvūs ir tamsi lapija ant tamsios žalumos (eglės, žolė) atrodys niūrokai.
japoniuke1
Pas mus eglaičių gyvatvorė prie pat kelio, gana ilgoka - kadangi gyvename sodyboje. Tai va, vidinėje sodybos pusėje sodinome beržus grupėmis, išmėtydami po du, tris, penkis - tarp šių grupelių palikdami didesnius atstumus kalninėms pušims. Jau penkti metai eina - dabartinis vaizdas mums l. patinka, beje - žolė tarp eglaičių auga doh.gif , sodinome šacmatų tvarka, tačiau nebespėjame šiemet šienauti- auga kaip patrakusi, nors jau pasiekusi dviejų metrų ūgį... Dar patarčiau - jei ką nutarsite sodinti , sodinkite nuo eglučių toliau, palikite bent 1,5- 2,5 m. atstumą. smile.gif Gražiai atrodytų baltosios sedulos margalapė rūšis - nereikli ir labai puošniai šalia kelio atrodytų. Tai tiek, sėkmės.
Tina*
Oi kiek patarimu radau, aciu 4u.gif ryt pabandysiu jusu siulytus medzius padeliot ant lapo. Kas liecia viksvas ir zolinius, kad ir labai jie man grazus, bet tam plote tikrai pasimestu. Be tp nuo keliuko nemazai dulka, tai reikia tikrai kazkokiu medeliu. Ir dar - si puse bus matoma tik vaziuojant gatvele. Estetinis vaizdas daugiau del kitu, o ne del saves. O kaip puosmeziai? g.gif su kuo jie dar graziai ziuretusi? g.gif

Is pasiulymu uzkabino berzeliai (MB ju albai nori), katalpos, klevai.
Knifofija
QUOTE(japoniuke1 @ 2010 08 23, 18:06)
Pas mus eglaičių gyvatvorė prie pat kelio, gana ilgoka - kadangi gyvename sodyboje. Tai va, vidinėje sodybos pusėje sodinome beržus grupėmis, išmėtydami po du, tris, penkis - tarp šių grupelių palikdami didesnius atstumus kalninėms pušims. Jau penkti metai eina - dabartinis vaizdas mums  l. patinka, beje - žolė tarp eglaičių auga  doh.gif , sodinome šacmatų tvarka, tačiau nebespėjame šiemet šienauti-  auga kaip patrakusi, nors jau pasiekusi dviejų metrų ūgį... Dar patarčiau - jei ką nutarsite sodinti , sodinkite nuo eglučių toliau, palikite bent 1,5- 2,5 m. atstumą. smile.gif Gražiai atrodytų baltosios sedulos margalapė rūšis - nereikli ir labai puošniai šalia kelio atrodytų. Tai tiek, sėkmės.
*

Du metrai eglei ne ūgis, pakalbėsim kas augs po jom po dar 5 metų. Penkių metrų spinduliu visi augalai vargsta.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2010 08 23, 18:29)
Oi kiek patarimu radau, aciu  4u.gif ryt pabandysiu jusu siulytus medzius padeliot ant lapo. Kas liecia viksvas ir zolinius, kad ir labai jie man grazus, bet tam plote tikrai pasimestu. Be tp nuo keliuko nemazai dulka, tai reikia tikrai kazkokiu medeliu. Ir dar - si puse bus matoma tik vaziuojant gatvele. Estetinis vaizdas daugiau del kitu, o ne del saves. O kaip puosmeziai?  g.gif su kuo jie dar graziai ziuretusi?  g.gif

Is pasiulymu uzkabino berzeliai (MB ju albai nori), katalpos, klevai.
*

Pas uošvius beveik po eglių (kurioms virš 20 metų) šakomis puikiausia jaučiasi žagrenis. Kai nuvažiuosiu ton pusėn nufotkinsiu.
bitule
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 23, 21:26)
Pas uošvius beveik po eglių (kurioms virš 20 metų) šakomis puikiausia jaučiasi žagrenis. Kai nuvažiuosiu ton pusėn nufotkinsiu.

Ir kaip gražuuuuu wub.gif Bet aš jau pabijojau siūlyt blush2.gif (nes tuoj jaučiu atsibosiu su savo vijokliais ir žagreniais lotuliukas.gif ).
O vieta pas Tiną žagreniams tikrai nebloga, aplink šienaujama pievutė, nepavyks jiems nekontroliuojamai plisti. Tik bėda, kad labai jau neatsparūs vėjui - vėtros skina juos pačius pirmus verysad.gif
vida777
QUOTE(bitule @ 2010 08 23, 20:37)
Ir kaip gražuuuuu  wub.gif Bet aš jau pabijojau  siūlyt  blush2.gif  (nes tuoj jaučiu atsibosiu su savo vijokliais ir žagreniais  lotuliukas.gif ).
O vieta pas Tiną žagreniams tikrai nebloga, aplink šienaujama pievutė, nepavyks jiems nekontroliuojamai plisti. Tik bėda, kad labai jau neatsparūs vėjui - vėtros skina juos pačius pirmus  verysad.gif
*

tik kazi ar zagreniai neprades lysti i Tinos kiema, kai susidurs su kelio barjeru, pasuks lengvesniu keliu. Be to, zagreniai neilgaamziai, bet kad grazus, tai faktas smile.gif .

Radau foto su lazdynu.

bitule
QUOTE(vida777 @ 2010 08 23, 21:56)
tik kazi ar zagreniai neprades lysti i Tinos kiema, kai susidurs su kelio barjeru, pasuks lengvesniu keliu. Be to, zagreniai neilgaamziai, bet kad grazus, tai faktas  smile.gif .

Radau foto su lazdynu.
*

Na, man pasirodė, kad ta juosta gana plati, gal neužtektų sveikatos iki eglučių priropoti mastau.gif
O koks čia lazdynas lens.gif ? Grožis wub.gif Labai gražūs blizgūs lapai, įdomu čia iš gero gyvenimo, ar šiaip mandra veislė?
Bet iš nuotraukos tai tikrai atrodo, kad dar pora metų ir lazdynas dings po eglučių sijonais ax.gif
vida777
QUOTE(bitule @ 2010 08 23, 21:21)
Na, man pasirodė, kad ta juosta gana plati, gal neužtektų sveikatos iki eglučių priropoti  mastau.gif
O koks čia lazdynas  lens.gif ? Grožis  wub.gif Labai gražūs blizgūs lapai, įdomu čia iš gero gyvenimo, ar šiaip mandra veislė?
Bet iš nuotraukos tai tikrai atrodo, kad dar pora metų ir lazdynas dings po eglučių sijonais  ax.gif
*

as labai norejau zagrenio prie namo kampo, tai daug skaiciau forumuose (vok.), kad ju atzalos toli nueina ir net per betona ar mura prasiskverbia. Pradejau atidziau stebeti ju plitima (pas mus ju labai daug), tai gana toli pazenge ir dazniausiai palei namo pamatus prizele, kur drenazas ir laisvesne dirva.
Pas kaimyne yra pora pasodinta uz kokiu 10 m nuo musu namo, tai lauksiu atzalu ax.gif .

Lazdynas manau niekuo neypatingas, toks pat kaip ir pas mane is palaukes parsinestas, bet turbut labai geroje dirvoje auga, gal dar trasom pasertas, nes cia medelynas.
Tina*
Juostos ilgis 60 m, plotis - kokie 5 m. Zagreniai man irgi labai grazus. Viena i savo sklypa esam isileide. Kolkas zalos nedaro.
bitule
QUOTE(Tina* @ 2010 08 23, 23:42)
Juostos ilgis 60 m, plotis - kokie 5 m. Zagreniai man irgi labai grazus. Viena i savo sklypa esam isileide. Kolkas zalos nedaro.
*

Tai visgi siaurokai ax.gif, tikrai sulįs į kiemą. Pas mane irgi per keletą metrų nuo namo auga doh.gif . Dešimt metų buvo labai ramu, bet porą pastarųjų vasarų jau tenka smarkokai ravėtis. Girdėjau, kad jie ypač pasiunta daugintis, jei yra sužalojami. Tai po šių metų škvalų laukiu ypatingo prieaugio rolleyes.gif , na, bet negaliu aš be jų doh.gif

Tiesa, vakar papirkau japoninį šermukšnį (Sorbus Commixta), tai man jis kažkuo primena žagrenį. Matysiu kaip atrodys kai paaugs, gal bus rasta alternatyva be žalingų žagrenių įpročių biggrin.gif
vida777
QUOTE(bitule @ 2010 08 23, 22:53)
Tiesa, vakar papirkau japoninį šermukšnį (Sorbus Commixta), tai man jis kažkuo primena žagrenį. Matysiu kaip atrodys kai paaugs, gal bus rasta alternatyva be žalingų žagrenių įpročių  biggrin.gif
*

ir as vis labiau dairausi i sermuksnius ax.gif . Robiniju sketine laja irgi labai grazi, bet plitimas analogiskas zagreniui verysad.gif .

jolaxus, kaip tavo sermuksniu gojelis isrodo? Pasirodyk ka nors, labai daznai galvoju apie tavo kiema smile.gif .
jolaxus
QUOTE(vida777 @ 2010 08 24, 09:30)
jolaxus, kaip tavo sermuksniu gojelis isrodo? Pasirodyk ka nors, labai daznai galvoju apie tavo kiema  smile.gif .
*

tai ačiū ačiū, kad mintyse mano kuklioms valdoms vietos atsiranda 4u.gif mirksiukas.gif tik kad nieko ten naujo pas mane nebevyksta, o išėjus į darbą vis mažiau laiko tupinėt belieka, tenkinuosi tuo, kad anksčiau pagrindinius akcentus susidėliojau, o dabar pamažėl kai rankos pasiekia paklibinu ką nors... blush2.gif
šermukšnių gojelis žaliuoja, tačiau kol formuojama laja ir medeliai kasmet genimi, tai vis dar prastokai žydi... ax.gif būčiau jau pradėjus panikuot, bet kažkur perskaičiau, kad šermukšniai žiedus krauna ant viršūninių pumpurų, o gaunasi taip kad jie vis prikerpami... tiesa, šiuo metu jau pradeda gelsventi lapai, vėliau jie ir bordiniais pataps, tai nors ir be uogų, bet gražios lapijos turėsiu biggrin.gif Laukiu, kai galėsiu prilaikančius kuoliukus išrauti, nes dabar su jai vaizdelis ne visiškai grynas...
troja3030
merginos gal galit pasakyti kas cia per geles g.gif
user posted image

ir sita...
user posted image
jediara
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 11:53)
merginos gal galit pasakyti kas cia per geles  g.gif

Pirmoji tai monbretė ax.gif
troja3030
QUOTE(jediara @ 2010 08 24, 10:58)
Pirmoji tai monbretė  ax.gif
*

labai labai aciu...kazin ji labai dauginasi???
jediara
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 12:07)
*

Panašiai , kaip kardeliai - užaugina "vaikučių" rolleyes.gif
troja3030
QUOTE(jediara @ 2010 08 24, 11:15)
Panašiai , kaip kardeliai - užaugina "vaikučių"  rolleyes.gif
*

paskaitinejau ir nusivyliau siek tiek, nes ja reikes iskasineti doh.gif gal kuri auginate jas ir kitaip priziurite
Knifofija
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 11:07)
*

antroji - ziboldo šilokas.
Tina*
QUOTE(jolaxus @ 2010 08 24, 09:56)
nors ir be uogų, bet gražios lapijos turėsiu  biggrin.gif
*

Pas mane simet kazkaip irgi uogu neuzmezge, nors pavasari tikrai zydejo.

Tiesa, dar griztu prie tos savo juostos. I 10 m ilgi kiek medeliu man susiplanuot, kad perdaug neisijaust paisant?
troja3030
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 24, 11:55)
antroji - ziboldo šilokas.
*

labai aciu, gal kuri turit ji???? as jo dar noreciau....
vida777
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 11:12)
*

o pati pasidauginti nenori ax.gif ?
Knifofija
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 12:12)
*

Turiu, tik margalapį. user posted image

Foto skolinta iš dėdės google
Juma81
Perskaičiau apie baimę žagrenių plitimui g.gif Visai neverta baimintis, jei sodinsite atžalų neleidžiantį žagrenį "Tiger Eyes". Jis dar ir dekoratyvesnis už tą paprastą žagrenį. Arba galima rinktis mažiau atžalų leidžiantį "Dissecta" tongue.gif
bitule
QUOTE(Juma81 @ 2010 08 24, 13:24)
Perskaičiau apie baimę žagrenių plitimui  g.gif Visai neverta baimintis, jei sodinsite atžalų neleidžiantį žagrenį "Tiger Eyes". Jis dar ir dekoratyvesnis už tą paprastą žagrenį. Arba galima rinktis mažiau atžalų leidžiantį "Dissecta"  tongue.gif

Bet, šituos gal labiau tiktų vadinti krūmais nei medžiais g.gif, labai jau nedidukai auga.

Jolaxus, gal galima plačiau apie šermukšnių genėjimą 4u.gif kada, kiek, kaip...
jolaxus
QUOTE(bitule @ 2010 08 24, 13:56)
Jolaxus, gal galima plačiau apie šermukšnių genėjimą  4u.gif kada, kiek, kaip...
*

geniu anksti pavasarį kaip ir visus lapuočius dar neišsprogus, kuomet temperatūra neviršyja 10 laipsnių, o kaip g.gif na tiesiog žiūriu kad laja vienodai formuotųsi, atkreipiu dėmesį į kurią kryptį augs paskutinis ant šakos liekantis pumpuras, kad tarkim į vainiko vidurį nelįstų ir tiek, kažkokių ypatingų principų nesilaikau ax.gif
buvau radusi info, kad šermukšniai nelabai mėgsta genėjimo, tačiau Pailgės medelyne kur pirkau, pakonsultavo, kad tuos dekoratyvinius kol jauni reikia paformuoti intensyviau, jau vėliau kai sutankės galima mažiau genėti
bitule
QUOTE(jolaxus @ 2010 08 24, 14:01)
geniu anksti pavasarį kaip ir visus lapuočius dar neišsprogus, kuomet temperatūra neviršyja 10 laipsnių, o kaip g.gif  na tiesiog žiūriu kad laja vienodai formuotųsi, atkreipiu dėmesį į kurią kryptį augs paskutinis ant šakos liekantis pumpuras, kad tarkim į vainiko vidurį nelįstų ir tiek, kažkokių ypatingų principų nesilaikau ax.gif
*

Ačiū 4u.gif , galvojau, gal kokios specifikos yra blush2.gif turbūt bandai išgauti apvalesnę lają, kad daugumos šakelių galus tenka apskabyti?
Naujasis mano šermukšnis turi keletą keistai horizontalių šakų beveik pačioj kamieno apačioje. Tikrai norėsiu jas nupjauti, bet turbūt logiškiau būtų palaukti pavasario mastau.gif ?
ARasytee
Kazkada zade ideti savo fontaneli. Jis toks paparastutis.Bet man patinka kad jis isijungia nuo judesio.Einant link jo yra daviklis, kuris pasleptas po akmens "skulptura" tai yra is idomios formos akmenu padarytas suolelis ant kurio sedi vaikas arba ten vazonus su vienmetemis galima sustatyti.
user posted image
user posted image
jolaxus
QUOTE(ARasytee @ 2010 08 24, 14:14)
Kazkada zade ideti savo fontaneli. Jis toks paparastutis.Bet man patinka kad jis isijungia nuo judesio.Einant link jo yra daviklis, kuris pasleptas po akmens "skulptura"
*

o kiek laiko jis veikia įsijungęs nuo judesio? paskui vėl tenka pamojuoti rankomis ir kojomis, kad įjungti? smile.gif
troja3030
QUOTE(vida777 @ 2010 08 24, 12:29)
o pati pasidauginti nenori  ax.gif  ?
*

aisku galiu ir pati ir manau pasidauginsiu tik nezinau kaip g.gif skaiciau kad priklauso kardeliniu seimai ir jei taip kaip kardeliai tai kaip suprantu iskastus reikia atskirti g.gif bet dar skaiciau kad galima palikti zemeje per ziema tik reikia gerai apdengti....manau meginsiu palikti tada savaime ir dauginsis jis
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 24, 13:22)
Turiu, tik margalapį. user posted image

Foto skolinta iš dėdės google
*

grazus kaip mataui ir ziedai sukrauti g.gif reikia gerai pagalvoti, nes nenoriu gelytes kuria paskui ikisiu bile kur ax.gif
jediara
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 12:55)
paskaitinejau ir nusivyliau siek tiek, nes ja reikes iskasineti  doh.gif  gal kuri auginate jas ir kitaip priziurite
*

Kiekvieną rudenį ją iškasu, nes kai tokios šaltos žiemos - gali neperžiemoti ax.gif
smth1
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 14:33)
aisku galiu ir pati ir manau pasidauginsiu tik nezinau kaip  g.gif  skaiciau kad priklauso kardeliniu seimai ir jei taip kaip kardeliai tai kaip suprantu iskastus reikia atskirti  g.gif  bet dar skaiciau kad galima palikti zemeje per ziema tik reikia gerai apdengti....manau meginsiu palikti tada savaime ir dauginsis jis

grazus kaip mataui ir ziedai sukrauti  g.gif  reikia gerai pagalvoti, nes nenoriu gelytes kuria paskui ikisiu bile kur  ax.gif
*

As manau, kad vida snekejo apie siloko dauginima. O monbreciu dauginti nereikia, jos pacios pasidaugina. Bet per ziema lauke susals. Gumbasvoguniai turetu buti saugomi viduje, rusyje pvz.
vida777
QUOTE(troja3030 @ 2010 08 24, 13:33)
aisku galiu ir pati ir manau pasidauginsiu tik nezinau kaip  g.gif  skaiciau kad priklauso kardeliniu seimai ir jei taip kaip kardeliai tai kaip suprantu iskastus reikia atskirti  g.gif  bet dar skaiciau kad galima palikti zemeje per ziema tik reikia gerai apdengti....manau meginsiu palikti tada savaime ir dauginsis jis
*

tai ka tu nori is tikruju, rasei siloko, o dabar jau montbreciu g.gif ?
Knifofija
QUOTE(vida777 @ 2010 08 24, 15:36)
tai ka tu nori is tikruju, rasei siloko, o dabar jau montbreciu  g.gif ?
*

Tai ir aš supratau, kad šiloko.
ifigenija
Atsiprašau, kad lendu ne į tą temą, bet tiesiog temoje Perku/parduodu per vazoninių augalų gausą net pati negaliu atrasti savo skelbimo blush2.gif
Rašau šioje temoje norėdama pasiekti žmones kurie tvarkosi namų aplinką.

Parduodu daugiametes gėles saulėtai vietai:
Lofantas (agastache rupestris) 5Lt
Kininis iešmenis (Belamcanda chinensis) 5Lt
Lendrūnas (Calamagrostis brachytricha) 7Lt
Gaura (Gaura lindheimeri) 7Lt
Šliaužiančioji guboja (Gypsophila repens) 4Lt
Apenininis saulenis (Helianthemum apenninum) 5Lt
Bazilikinis putoklis (Saponaria ocymoides) 4Lt
Levandos po 4-5 Lt.
Augalai pirmamečiai, bet gražiai išaugę, lofantas ir gaura su žiedais.
Vilniuje.
Rašyti į a.ž.
Mamce
QUOTE(jediara @ 2010 08 24, 14:46)
Kiekvieną rudenį ją iškasu, nes kai tokios šaltos žiemos - gali neperžiemoti  ax.gif
*

Gerai, ad perskaiciau, o tai buciau palikus ir pavasari ieskojus... doh.gif
O tai pavasari sodint is naujo ir laukt ziedu? Megsta sauletas vietas?
Siemet pirkau jau paauginta krumeli, bet taip ir nesulaukiau ziedu. Gal turi subresti?
jediara
QUOTE(Mamce @ 2010 08 24, 19:50)
Gerai, ad perskaiciau, o tai buciau palikus ir pavasari ieskojus...  doh.gif
O tai pavasari sodint is naujo ir laukt ziedu? Megsta sauletas vietas?
Siemet pirkau jau paauginta krumeli, bet taip ir nesulaukiau ziedu. Gal turi subresti?
*

Monbretes sodinu kiekvieną pavasarį - vasaros pabaigoje pradeda žydėti, sodinu pietinėje gėlyno pusėje ax.gif
troja3030
QUOTE(smth1 @ 2010 08 24, 15:31)
As manau, kad vida snekejo apie siloko dauginima. O monbreciu dauginti nereikia, jos pacios pasidaugina. Bet per ziema lauke susals. Gumbasvoguniai turetu buti saugomi viduje, rusyje pvz.
*

aha ji kalbejo apie siloka
permeciau pokalbi kad paziureciau ka ne taip pasakiau....siaip aiskiai parasiau, kad domina monbreciu dauginimas g.gif o apie siloka tiesiog paklausiau gal kas turi jau padaugintus....na nieko nesuprantamo nera tongue.gif
Juma81
Šiandien nugenėjau, t.y. nukirpau karpažolę, nes buvo išvirtusi į šalis. Tikiuosi jai nepakenkiau ir ji išleis naujas ataugas ar klystu? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.