Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuvių mados šiandien kas pasikeitė?

Nuo seno vestuvės Lietuvoje buvo suprantamos kaip milžiniško masto balius, su stalais nukrautais vaišių, pilnais ąsočiais tauriųjų gėrimų bei linksmųjų muzikantų dainuškomis apie antrą galą. Ar sugebėjome pažvelgti kitaip į šią dvasiškai turbūt svarbiausią šventę? Ar švenčiame dėl kitų, norėdami parodyti tai ką turime ir galime? Ar dėl savęs? Įdomu būtų išgirsti jūsų nuomonę
Atsakyti
Labai gaila, bet mociutes ir giminaiciai, ypac gyvenantys kaime net ir neisivaizduoja ar net nebando suprast kitokiu vestuviu. Kaip cia be degtineles, armoniku ir po stalu besivoliojanciu giminaiciu.
As net nelabai sutikciau, kad tas vestuves galima priskirt senojom, ta prasme, pati savoka nuo seno. Nuo kada "to seno" skaiciuojama? Nemanau, kad kazkur pagonybes laikus siekianciose vestuvese tiek daug gerdavo. Juk budavo alus ar geriausiu atveju midus. O kiek ten jo isgert reikedavo..
Ta pati tradicija "Lietuviskos, tradicines vestuves" man taip ziauriai skamba. Juk anksciau merginos tekedavo uz joms isrinktu vyru, todel, gal ir nuvo logiski tie pagrobimai is namu, ispirkos uztveriant kelia ar pirslio vadavimas. Dabar, kai tekama savo noru ir su dideliu dziaugsmu, man tos "tradicijos" atrodo visai neracionalios ir nesuprantamos.
Liudna skaityti, kad svenciame del kitu, prisikvieciame simtus nepazystamu giminaiciu tam, kad pasigirtume, kad sventei isleidom tukstancius.
Atsakyti
man būna liūdna žiūrėt, kai tuokias jauni žmonės ir neturi ryžto pasipriešint tėvų ir giminių nuomonei ir užsiledžia jiem reguliuot kaip kas "turi būt" doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lithium @ 2011 04 30, 11:16)
man būna liūdna žiūrėt, kai tuokias jauni žmonės ir neturi ryžto pasipriešint tėvų ir giminių nuomonei ir užsiledžia jiem reguliuot kaip kas "turi būt"  doh.gif

bet kaip yra sunku pasiginčyti unsure.gif Nuo pat pradžių sakiau, kad mano vestuvės ir bus kaip aš noriu. Bet dabar kuo vestuvės labiau artėja, tuo labiau suprantu, kad ir anyta mano turi savo tvirtą nuomonę kaip kas turi būti. Šnekėjau dėl alkoholio, sakiau kiek maždaug įsivaizduoju, kad bus degtinės ir kad visokių brendžių ir likerių išvis nebus, tai net nustebau, kad ji pati jau viską apskaičiavus ir dar sako, jūs nesirūpinkit mes nupirksim alkoholį. Nu blyn, susinervinau. Jaučiu su maistu tas pats bus, nes šeimininkė jos pažįstama verysad.gif ..net bijau ir klaust, nes įsivaizduoju vien tik farširuotus patiekalus, ir karbonadus su bulvių koše ir salotom blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2011 05 02, 11:22)

nuvažiuojat su brangiausiuoju pas anytą ir sakot "esam labai dėkingi, kad norit pagelbėt, organizuojant vestuves, bet šventę norim susikurt patys ir neapkrauti rūpesčiais kitų, tad atsipalaiduokit, nesukit galvos ir laukit šventės" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lithium @ 2011 05 02, 13:43)
nuvažiuojat su brangiausiuoju pas anytą ir sakot "esam labai dėkingi, kad norit pagelbėt, organizuojant vestuves, bet šventę norim susikurt patys ir neapkrauti rūpesčiais kitų, tad atsipalaiduokit, nesukit galvos ir laukit šventės" smile.gif

mes kaskart nuvažiavę kaip nors švelniai tai pasakom, bet kaskart išgirstam ir jos nuomonę "kaip būna ir kaip nebūna".. unsure.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad negalima ant galvos leist užlipt jokiom anytom, tėvam ir giminėm.
Taip po to visą gyvenimą galvos, kad gali visur kištis.
Tik va, kaip mandagiai pasakyt, kad suprastų? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mani @ 2011 05 13, 20:08)
Man atrodo, kad negalima ant galvos leist užlipt jokiom anytom, tėvam ir giminėm.
Taip po to visą gyvenimą galvos, kad gali visur kištis.
Tik va, kaip mandagiai pasakyt, kad suprastų?  biggrin.gif


Ramiai kartoti savo tiesas ir viskas.
Jei giminės/tėvai/uošviai vis klausia, o kodėl taip, o ne kitaip - ramiai sakai, o todėl, kad taip mes norime, o todėl, kad taip niekas nebedaro, o todėl, kad... smile.gif svarbiausia, ramiai smile.gif
Klauso. Kažkaip man pasisekė, niekas pernelyg savo nuomonės neperša, viską organizuojame patys, tad viskas turėtų būti taip, kaip norime. Žinoma, ką svečiai kalbės prie stalo, nesurežisuosime. Pavyzdžiui, norime išvengti to nesąmoningo būsimų vaikų vardų rinkimo - tad nedarome jokių albumų ar atvirukų, į kuriuos galėtų rašyti, bet kad apie tai tėvai kalbės, tai faktas. Tegu kalba. Mes šypsosimės, linksėsim galvas ir sakysim, o žinot, mes vaikų dar neplanuojam tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(mani @ 2011 05 13, 19:08)
Man atrodo, kad negalima ant galvos leist užlipt jokiom anytom, tėvam ir giminėm.


Visiškai pritariu thumbup.gif
Bet deja, bent jau man ne visada taip išeina gražiai su jais susitarti.. Kai labai labai primigtinai siūlo ar kažko pageidauja, užmirštu visą mandagumą.. blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
Bet deja, bent jau man ne visada taip išeina gražiai su jais susitarti.. Kai labai labai primigtinai siūlo ar kažko pageidauja, užmirštu visą mandagumą.. blush2.gif blush2.gif
[/quote]


hmmm turiu labai panašią situaciją smile.gif
- bus vestuvės be muzikantų (nors nuomonė buvo - čia pažįstam labai gerų tokių)
- su fotografu už milijoną (reakcija buvo - KIEEEEEEEKKKKKKK>????????? mes čia žinom pigesnių, kurie į CD kiekvienam svečiui įrašo visas nuotraukas ir tiek nekainuoja)
- be "vodkės" (užtat su pasiūlymu nupirkti dėžę iš jų pusės)
- su pasirūpinimu visų svečių nakvyne (TAI KAM JIEM TA NAKVYNĖ????)
- galų gale ne su penkiais karštais karbonadais vienam svečiui per tris valandas (nu čia tai išvis nesuprastas reikalas liko)

Betgi!

Jei kalbam apie temą, "ar išmokome švęsti, o ne prisilupti ir nieko neatsiminti kitą dieną" - tai mudu 100% laikomės šitos koncepcijos ir jokie pasiraukymai ar pabambėjimai jau čia nieko nepakeis, ar tai būtų mama, ar anyta, ar draugai smile.gif

Į tokius pasiūlymus ir rekomendacijas reikia tik mandagiai palinksėti galva, pasakyt "na tai vėliau susiskambinsim dėl to, paderinsim", ir padaryt savaip vis tiek biggrin.gif



Atsakyti