Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nertų ir megztų drabužių darbo įkainiai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai > Mezgimas, nėrimas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ingauk
QUOTE(Carollina @ 2011 12 15, 12:41)
Kaip jums merginos atradau puslapeli - jei man tiek uz tokia kepure moketu...zinot kiek as ju prinarpliociau  doh.gif  lotuliukas.gif

tipo pietu amerikos stilius ar kazkas panasaus..
*

tikrai butu ausko kasykla blink.gif
Blue Rose
Spėkit iš trijų kartų, kokią dalį nuo tos nurodytos sumos realiai gauna pati kepurės nėrėja/mezgėja mirksiukas.gif
juodauoga
QUOTE(Carollina @ 2011 12 15, 13:41)
Kaip jums merginos atradau puslapeli - jei man tiek uz tokia kepure moketu...zinot kiek as ju prinarpliociau  doh.gif  lotuliukas.gif

*

Šiuo metu mezgu JAV ir kitose užsienio šalyse gyvenantiems užsakovams niekuo neįpatingus drabužius, smulkmenas, ir moka tiek, kad net neetiška prisipažinti (lyginat su LT kainom )...pavyzdyje patys matot kiek kepurės kainuoja - panašiai ir gaunu:)

Nenuvertinkit savo darbo, ir mokės Jums tiek, kiek jis yra vertas mirksiukas.gif
Blue Rose
QUOTE(juodauoga @ 2011 12 15, 12:35)
Šiuo metu mezgu JAV ir kitose užsienio šalyse gyvenantiems užsakovams niekuo neįpatingus drabužius, smulkmenas, ir moka tiek, kad net neetiška prisipažinti (lyginat su LT  kainom )...pavyzdyje patys matot kiek kepurės kainuoja  - panašiai ir gaunu:)

Nenuvertinkit savo darbo, ir mokės Jums tiek, kiek jis yra vertas mirksiukas.gif
*

Dar reikėtų pridurti: raskit rinką 4u.gif
Man tai visada širdį skauda, kai matau, kaip pigiai parduodami kruvino darbo reikalaujantys darbai, o taip pat ir laikui imlios smulkmenos. Tačiau realybė tokia, kad pas mus vidutinio pirkėjo perkamoji galia yra maža: jei įsigys megztuką už 600 Lt.,- nebeturės iš ko susimokėti už butą ir maistą verysad.gif Aš irgi nieku gyvu nepirkčiau kepurės už 100 Lt.- ne todėl, kad nevertinu rankų darbo, o todėl, kad neturiu pinigų unsure.gif
uups
QUOTE(Carollina @ 2011 12 15, 11:41)

*

QUOTE(ingauk @ 2011 12 15, 11:55)
tikrai butu ausko kasykla  blink.gif
*

visu pirma, cia nerta ish alpakos vilnos. Kaipsykis pirkau dukros kepurytei 50g alpakos vilnos kamuoliuka,- 6,95 eur. Tokiai kepurei reiketu bent 2, jei ne daugiau (ypac toms kasytems/bumburams),- reishkia, vien siulai kainutu mazhiausiai 50 litu....
Mamytė uogytė
QUOTE(uups @ 2011 12 15, 12:51)
visu pirma, cia nerta ish alpakos vilnos. Kaipsykis pirkau dukros kepurytei 50g alpakos vilnos kamuoliuka,- 6,95 eur. Tokiai kepurei reiketu bent 2, jei ne daugiau (ypac toms kasytems/bumburams),- reishkia, vien siulai kainutu mazhiausiai 50 litu....
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
paziurejom i modeli ir sakom nieko cia mandro, taip nieko cia sudetingo, o kiek siulai kainuoja!!! aisku kad pigiau is peru pagaminta daikta pirkti nei siulus parsisiuntus megzti. biggrin.gif

O alpaka, ypac baby alpaka tai kaip silkas, labai svelni.
@ch...
bet tam paciam psl ir va kokiu kainu yra..tikrai nemegsciau tokios kepurytes uz 19Lt..

http://peruba.lt/vaikams/kepures-kudikia/c...pueblo-kid--314
JulijaR
QUOTE(juodauoga @ 2011 12 15, 13:35)
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
mezgejyte
Uzmaciau jusu temele....

Mano nuomone tokia.... Lt klientes, labai inoringos.... neturi pinigeliu, o nori buti isskirtines ir vienetines. Beto manau kainor ira panasios ir siuveju ir mezgeju... Nors mano nuomone tai ne tas pats g.gif

Viena paskambino man (na prie metus gerus) sako gal liemene gali numegzti.... kaina pasiule 20lt su siulais.... sako juk tu su masina mezgi doh.gif
sakau tai tada galit nusipirkti ir turguje lotuliukas.gif

Nes tikrai yra sunku numegsti pagrinda o paskui dar ir viska susiuti..... zodziu yra ka veikti, o moket nieks nenori rolleyes.gif
Amade
QUOTE(mezgejyte @ 2011 12 16, 10:00)
Uzmaciau jusu temele....

Mano nuomone tokia.... Lt klientes, labai inoringos.... neturi pinigeliu, o nori buti isskirtines ir vienetines. Beto manau kainor ira panasios ir siuveju ir mezgeju... Nors mano nuomone tai ne tas pats  g.gif 

Viena paskambino man (na prie metus gerus) sako gal liemene gali numegzti....  kaina pasiule 20lt su siulais.... sako juk tu su masina mezgi  doh.gif
sakau tai tada galit nusipirkti ir turguje
lotuliukas.gif

Nes tikrai yra sunku numegsti pagrinda o paskui dar ir viska susiuti..... zodziu yra ka veikti, o moket nieks nenori rolleyes.gif
*

doh.gif lotuliukas.gif man tokie varianta laaabai patinka lotuliukas.gif Na, as nesu asmeniskai susidurus su tokiom klientem. Man tiesiog paraso "sorry, man per brangu, kad ir kaip noreciau...". Toki pasakyma suprantu, nes ir as pati labai vertinu ranku darba, ypac veltini, bet pirkt ji galiu tik ypatingom progom... ax.gif
Bet mano mamai daznai pasitaiko tokiu kuriozu biggrin.gif Nors ji nemezga pagal uzsakymus, o tik sau, bet daznokai buna, jog koleges uzsimano pvz salio didelio. Bet mintis buna tokia - as duosiu tau siulus, o tu numegzk, nes tau mezgimas juk hobis biggrin.gif lotuliukas.gif Tai mama pasipiktinus vis man guodziasi, kad provincijos moteriskes ne velnio nesuvokia, kad tas "hobinis" salikas yra ranku darbo doh.gif Vienu zodziu... graudziai juokinga is sono paklausyt. Bet kartu zinom, kad yra labai daug zmoniu, kurie vertina ranku darba ir uz ji negaili pinigu thumbup.gif
AlinaRS
QUOTE(Carollina @ 2011 12 15, 13:41)

*

Na bet palyginus kepuriu kaina ir to paties puslapio megztiniu? Kur logika...
uups
QUOTE(AlinaRS @ 2011 12 16, 15:29)
Na bet palyginus kepuriu kaina ir to paties puslapio megztiniu? Kur logika...
*

megztiniuose po 20% ir mazhiau alpakos vilnos...akriliniai. dar jei mashina megzti...
O kepures nertos rankom ir siulas 100% alpaka.
ANETELE
QUOTE(Amade @ 2011 12 16, 10:34)
doh.gif  lotuliukas.gif  man tokie varianta laaabai patinka  lotuliukas.gif Na, as nesu asmeniskai susidurus su tokiom klientem. Man tiesiog paraso "sorry, man per brangu, kad ir kaip noreciau...". Toki pasakyma suprantu, nes ir as pati labai vertinu ranku darba, ypac veltini, bet pirkt ji galiu tik ypatingom progom...  ax.gif 
Bet mano mamai daznai pasitaiko tokiu kuriozu  biggrin.gif  Nors ji nemezga pagal uzsakymus, o tik sau, bet daznokai buna, jog koleges uzsimano pvz salio didelio. Bet mintis buna tokia - as duosiu tau siulus, o tu numegzk, nes tau mezgimas juk hobis  biggrin.gif  lotuliukas.gif  Tai mama pasipiktinus vis man guodziasi, kad provincijos moteriskes ne velnio nesuvokia, kad tas "hobinis" salikas yra ranku darbo  doh.gif  Vienu zodziu... graudziai juokinga is sono paklausyt. Bet kartu zinom, kad yra labai daug zmoniu, kurie vertina ranku darba ir uz ji negaili pinigu  thumbup.gif
*

As tokiam pasiulymui turiu atsakyma kad norinciu ir mano seimoje pilna siulu prisipirke laukia eileje bigsmile.gif .
savitre
QUOTE(ANETELE @ 2011 12 16, 17:32)
As tokiam pasiulymui turiu atsakyma kad norinciu ir mano seimoje pilna siulu prisipirke laukia eileje  bigsmile.gif .
*

o mano atsakymas tokiom "klientems" yra toks "tai ko tada pati lauki imk virbalus i rankas ir pyrmyn i malonumo šali" del tos priežasties mano sesuo ir užsikrete mezgimu
silsta
Įsiterpsiu ir aš į pokalbį. Nusinėriau vąšeliu ant nemažo stalo staltiesę, ją parodžiau savo giminaitei. Toji aiktelėjo "oi, kaip gražu, ir aš tokios noriu. Ir lininius siūlus duosiu". Gerai, sakau, nunersiu. Kai pasakiau, kad man Vokietijoje moka po 350-400 Lt, tai žinot, ką ji man atsakė? Ar tu jau proto netekai, tokius pinigus imti už tavo pasimėgavimą vąšeliu... Vat ax.gif
Carollina
QUOTE(silsta @ 2011 12 16, 18:39)

ojjjeeeiii - 'nebloga' giminaite. Jau geriau patylejusi butu, nes su mano charakteriu as jau buciau su ja susipykusi lotuliukas.gif
Amade
QUOTE(ANETELE @ 2011 12 16, 16:32)
As tokiam pasiulymui turiu atsakyma kad norinciu ir mano seimoje pilna siulu prisipirke laukia eileje  bigsmile.gif .
*

Tai dazniausiai taip ir atsako mirksiukas.gif

QUOTE(savitre @ 2011 12 16, 16:36)
o mano atsakymas tokiom "klientems" yra toks "tai ko tada pati lauki imk virbalus i rankas ir pyrmyn i malonumo šali" del tos priežasties mano sesuo ir užsikrete mezgimu
*

i sita pasakyma viena mamos kolege pasake - ai, kad as laiko neturiu doh.gif O esme tokia, kad ta kolege mamos amziaus, vaikai suauge, tai to laisvo laiko abi vienodai turi lotuliukas.gif

QUOTE(silsta @ 2011 12 16, 17:39)
Įsiterpsiu ir aš į pokalbį. Nusinėriau vąšeliu ant nemažo stalo staltiesę, ją parodžiau savo giminaitei. Toji aiktelėjo "oi, kaip gražu, ir aš tokios noriu. Ir lininius siūlus duosiu". Gerai, sakau, nunersiu. Kai pasakiau, kad man Vokietijoje moka po 350-400 Lt, tai žinot, ką ji man atsakė? Ar tu jau proto netekai, tokius pinigus imti už tavo pasimėgavimą vąšeliu... Vat  ax.gif
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif Giminaite pasigerint norejo, kad bus tokia puiki, NET savo siulus duos biggrin.gif bet ka noret, daug tokiu zmoniu, kuriems nesuprantama, kaip kazkokia grazi staltiese gali kelis simtus kainuot, jei Maximoj per akcija uz 20 Lt ji nusiperka doh.gif
silsta
QUOTE(Amade @ 2011 12 16, 19:39)
...bet ka noret, daug tokiu zmoniu, kuriems nesuprantama, kaip kazkokia grazi staltiese gali kelis simtus kainuot...

Tame ir reikalas, kad mano miela visko pertekusi giminaitė niekada nėra turėjusi vąšelio rankose ir nesupranta, koks tai darbas schmoll.gif
jautiena
QUOTE(silsta @ 2011 12 16, 16:39)
Įsiterpsiu ir aš į pokalbį. Nusinėriau vąšeliu ant nemažo stalo staltiesę, ją parodžiau savo giminaitei. Toji aiktelėjo "oi, kaip gražu, ir aš tokios noriu. Ir lininius siūlus duosiu". Gerai, sakau, nunersiu. Kai pasakiau, kad man Vokietijoje moka po 350-400 Lt, tai žinot, ką ji man atsakė? Ar tu jau proto netekai, tokius pinigus imti už tavo pasimėgavimą vąšeliu... Vat  ax.gif
*

Vokietijoje pragyvenimo lygis yra visiskai kitas ir 100eur neatrodo daug palyginus su ju uzdarbiais. Nezinau kiek tiksliai vokieciai uzdirba, tai manyciau kad tiek eurais, kiek lt litais. Taip is karto gaunasi, kad lt statiese yra tris kartus brangesne negu vokietijoje.
cia tik pastebejimas. jeigu turite galimybe savo darbelius vokietijoje parduoti, tai labai saunu, dziaugiuosi uz jus!
AlinaRS
Bet kaip padaryta ta pradzia i uzsieni, jei neturi pazistamu sad.gif
silsta
Vokietijoje gyvena mūsų geri draugai, tai aš jiems švenčių proga vis ką nors nunėrusi nusiunčiu. O jų draugai pamatę tuos nėrinius irgi užsimano tokių ar kitokių rankdarbių. Va taip ratelis ir eina, ką jų draugai užprašo, tuos ir išpildau norus ax.gif
perle70
sveikos merginos, isiterpsiu ir as i jusu diskusijas...buvo man vasara tokia situacija, uzsiprase airisku nerimu nertos progines sukneles viena ponia, pusantro menesio tikraja to zodzio prasme ariau, pati pirkau siulus, laksciau po visas Kauno parduotuves tinkamo atspalvio pamusalo, svarofskio akuciu. O ji likus savaitei iki atsiemimo pareiske, kad negali tiek sumoketi, kiek buvom sutarusios, nes nusipirko nauja mobilu uz kelis tukstancius, kelione i sicilija laukia. Vienu zodziu ji pasiule 500 pigiau, butu gavesi, kad dirbau uz 20 lt per diena, tiksliau uz 14 valandu pamaina. Kai pasakiau vyrui, tas is viso uzdraude atiduot ta suknele...ir buvo teisus, uz truputi didesnius pinigelius ja paeme vienas vestuviniu rubu salonas...stai toks buvo man nuotykis, smile.gif
uups
QUOTE(AlinaRS @ 2011 12 17, 11:30)
Bet kaip padaryta ta pradzia i uzsieni, jei neturi pazistamu sad.gif
*

o kam tie pazhystami?
yra daug saitu kur gali pardavinet savo rankdarbius be jokiu pazhystamu. Ir nemazhai lietuvaichiu puikiai prekiauja:

www.etsy.com
www.dawanda.com
www.artfire.com
www.ebay.com
Sissta
perle70, nuosirdziai uzjauciu, kad teko toki "malonuma" patirti.. doh.gif nu kaip tokiais atvejais nesikekti? blink.gif doh.gif
savitre
QUOTE(perle70 @ 2011 12 17, 13:23)
sveikos merginos, isiterpsiu ir as i jusu diskusijas...buvo man vasara tokia situacija, uzsiprase airisku nerimu nertos progines sukneles viena ponia, pusantro menesio tikraja to zodzio prasme ariau, pati pirkau siulus, laksciau po visas Kauno parduotuves tinkamo atspalvio pamusalo, svarofskio akuciu. O ji likus savaitei iki atsiemimo pareiske, kad negali tiek sumoketi, kiek buvom sutarusios, nes nusipirko nauja mobilu uz kelis tukstancius, kelione i sicilija laukia. Vienu zodziu ji pasiule 500 pigiau, butu gavesi, kad dirbau uz 20 lt per diena, tiksliau uz 14 valandu pamaina. Kai pasakiau vyrui, tas is viso uzdraude atiduot ta suknele...ir buvo teisus, uz truputi didesnius pinigelius ja paeme vienas vestuviniu rubu salonas...stai toks buvo man nuotykis,  smile.gif
*

va man idomu ar jie neprašė kokiu nors dokumentu? patento saskaitos ir pan?
perle70
QUOTE(Sissta @ 2011 12 17, 14:32)
perle70, nuosirdziai uzjauciu, kad teko toki "malonuma" patirti..  doh.gif nu kaip tokiais atvejais nesikekti? blink.gif  doh.gif
*

pabumbejau sau po nosim ax.gif , siaip esu titaniskos ramybes lotuliukas.gif
perle70
QUOTE(savitre @ 2011 12 17, 16:02)
va man idomu ar jie neprašė kokiu nors dokumentu? patento saskaitos ir pan?
*

ne, neprase....o siaip as dirbu su verslo liudijimu ax.gif mirksiukas.gif
liolke
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 15, 15:12)

O alpaka, ypac baby alpaka tai kaip silkas, labai svelni.
*

baby alpaca su silku Lietuvoj 18 lt kainuoja, tai nepigus malonumas, bet teko megzt is ju tai tikrai mieli siulai, o per akcijas gerai paieskojus uzsieny, daug pigiau galima rast, kazkur maciau po 2,85 eur, tai gaunas po beveik 10 lt be siuntimo, tai kai labai noresiu pirksiu geriau uzsieny per tarpininkus, tai pigiau gausis su visais tarpininkavimo procentais ir siuntimo mokesciais, nei cia Lietuvoj, tai perkant 10 vnt galima sutaupyt apie 40 lt
SoJa
O man tai visada idomu patampa kai pasako, kad "tai gi masina mezga", kaip tos moterys isivaizduoja kaip ta masina mezga. Toks ispudis, kad masinai is kito kambario nurodyma duodi "megzk S dydzio megztuka, idek kelias spalvotas juosteles" ir po keliu akimirku vualia - mezginys jau ant stalo smile.gif Jeigu taip paprasta butu tai net neabjoju, kad kiekviena ta masina turetu ir pati megztu. Taip, numegzti su masina galima greiciau nei rankomis, bet gi lieka visa apdaila, dar reikia nepamirsti ir pacios masinos kainos, bei jos ekspuatacijos islaidu, o ir nezinau kaip pas kitas, bet pas mane tai jai skirtas cielas kambarys, nes nusibodo tam, kad valanda pamegzciau, pusvalandi ja ruosti darbui, o paskui atgal i dekla sudedineti.
Bet dziaugiuosi, kad retai tokiu klijenciu turiu.
meskute231
QUOTE(SoJa @ 2011 12 19, 12:04)
O man tai visada idomu patampa kai pasako, kad "tai gi masina mezga", kaip tos moterys isivaizduoja kaip ta masina mezga. Toks ispudis, kad masinai is kito kambario nurodyma duodi "megzk S dydzio megztuka, idek kelias spalvotas juosteles" ir po keliu akimirku vualia - mezginys jau ant stalo smile.gif Jeigu taip paprasta butu tai net neabjoju, kad kiekviena ta masina turetu ir pati megztu. Taip, numegzti su masina galima greiciau nei rankomis, bet gi lieka visa apdaila, dar reikia nepamirsti ir pacios masinos kainos, bei jos ekspuatacijos islaidu, o ir nezinau kaip pas kitas, bet pas mane tai jai skirtas cielas kambarys, nes nusibodo tam, kad valanda pamegzciau, pusvalandi ja ruosti darbui, o paskui atgal i dekla sudedineti.
Bet dziaugiuosi, kad retai tokiu klijenciu turiu.
*

drinks_cheers.gif nors pas mane ir rankinė ir neesmė kad pvz sijoną mezgiau geras penkiolika minučių bet apdailą darau jau dvi dienas
savitre
nors ir mašina mezgant reikia pakankamai daug darbo dar paskui idėti bet mašina megzti darbeliai negali kainuoti tiek pat kiek ir rankom megzti rūbeliai. tokia mano nuomonė
Mamytė uogytė
Tai, ka galiu numegzti masina, nemezgu rankom. O kai prisigalvoju visokiu imantrybiu kuriu masina niekaip nenumegsi tai ir prasau atitinkamos kainos mirksiukas.gif . Paprasto megztuko megzto masina ar rankom is vienodu siulu verte tokia pati. Nereik pamirsti kad mezgimo masinos labai brangios ir jos turi atsipirkti, o kai sugenda reikia taisyti ir sugedusias detales reikia keisti.
Taigi mano nuomone verte tokia pati.

Ir visgi mano nuomone ne ranku darbe verte (meistriskumas, kurybiskumas, kokybe suteikia daiktui verte). Jug rankom , kreivom akim megztas megztinis is kokiu akriliniu siulu papigiaj ir dar negraziai susiutas bus mielas kazkam nes daug meiles jame ideta, bet ne toks vertingas kaip meistriskai, be siuliu , sudetingu rastu megztas kasmyro megztinis.
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 17:49)
Tai, ka galiu numegzti masina, nemezgu rankom. O kai prisigalvoju visokiu imantrybiu kuriu masina niekaip nenumegsi tai ir prasau atitinkamos kainos mirksiukas.gif . Paprasto megztuko megzto masina ar rankom is vienodu siulu verte tokia pati. Nereik pamirsti kad mezgimo masinos labai brangios ir jos turi atsipirkti, o kai sugenda reikia taisyti ir sugedusias detales reikia keisti.
Taigi mano nuomone verte tokia pati.

Ir visgi mano nuomone ne ranku darbe verte (meistriskumas, kurybiskumas, kokybe suteikia daiktui verte). Jug rankom , kreivom akim megztas megztinis is kokiu akriliniu siulu papigiaj  ir dar negraziai susiutas  bus mielas kazkam nes daug meiles jame ideta, bet ne toks vertingas kaip meistriskai, be siuliu , sudetingu rastu megztas kasmyro megztinis.
*

nemaišykit skirtingu dalyku tokiu kaip kašnyro siulai ir akrilo siulai tai du skirtingi dalykai lyginkit du vienodu siulu megztukus tik isivaizduokit kad viena jus pati numezget rankom ir kita toki pat tik mezget mašina. ar jums atrodo kad vie abu buvo alikti per vienoda laika ir vienodai jie jums verti?

tai kad mezgimo mašinos dėvisi tai savaime suprantama ir virbalai dėvisi ir juos karts nuo karto reikia pasikeisti. ir daugelis mezgimo mašinas perka dėl to kad joms taip patogiau. o aš asmeniškai darbeli gaminta mezgimo mašina laikau jau visai kitokio tipo rankdarbiu man tai labiau prilygsta siuvimui o ne mezgimui.

Ačiū kad suprantat kad tai tik mano nuomonė
Mamytė uogytė
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 18:11)

As puikiai suprantu kad tokia jusu nuomone, ir gerbiu jus uz toki tvirta nuomones turejima friends.gif
Tiesiog mano nuomone kitokia.
Ir as ilgai galvojau taip kaip jus, kad ranku darbas vertesnis nei mezgimo masina megztas.

Vienoje mugeje atsitiko taip kad sale manes buvo moteriske su mezginiukais vaikams, rankom megzti megztukai spalvoti dailiai padaryti bet nu nieko ypatingo, ji juos pardavinejo po 25 eurus. o as salia savo sukneles megztas masina, originalias pardavinejau po 130euru. Ta moteryte nepardave nieko, o as kelias sukneles. Ir vat tada supratau kad ne ranku darbas verte, o ideja originalumas ir meistriskas idejos ispildymas.
Paimkim du vienodus modelius vienodais siulais megztus tik vienas megztas rankom, o kitas masina. Kaip manot kuri rinksis pirkejas, ta i kuri daug meiles ideta kurio akys nevisai tolygios daug valandu sugaista ar ta kuris masina megztas, graziai uzbaigtas, uz ta pacia kaina. Rrinktus ta kuris megztas masina (is patirties sakau). Siuo atveju rinka diktuoja ranku darbo kaina(labai gaila bet siuo atveju ranku darbas nera vertingesnis pinigine israiska, bet neikainojamas sentimentaliai, ikrautas geru emociju, palinkejimu.)

Bet juk yra tokiu meistru kurie sukuria tokius sedevrus , kuriu jokia mezgimo technologija nepakartos - tai yra tikroji ir pati didziausia ranku darbo verte.

Beja nereiktu lyginti siuvimo su mezgimu mzegimo masina. Mezgant mezgimo masina labai daug ranku darbo. Reikia ir daug igudziu, nevisada iseina is pirmo karto ax.gif

savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 20:29)
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 18:11)

As puikiai suprantu kad tokia jusu nuomone, ir gerbiu jus uz toki tvirta nuomones turejima friends.gif
Tiesiog mano nuomone kitokia.
Ir as ilgai galvojau taip kaip jus, kad ranku darbas vertesnis nei mezgimo masina megztas.

Vienoje mugeje atsitiko taip kad sale manes buvo moteriske su mezginiukais vaikams, rankom megzti megztukai spalvoti dailiai padaryti bet nu nieko ypatingo, ji juos pardavinejo po 25 eurus. o as salia savo sukneles megztas masina, originalias pardavinejau po 130euru. Ta moteryte nepardave nieko, o as kelias sukneles. Ir vat tada supratau kad ne ranku darbas verte, o ideja originalumas ir meistriskas idejos ispildymas.
Paimkim du vienodus modelius vienodais siulais megztus tik vienas megztas rankom, o kitas masina. Kaip manot kuri rinksis pirkejas, ta i kuri daug meiles ideta kurio akys nevisai tolygios daug valandu sugaista ar ta kuris masina megztas, graziai uzbaigtas, uz ta pacia kaina. Rrinktus ta kuris megztas masina (is patirties sakau). Siuo atveju rinka diktuoja ranku darbo kaina(labai gaila bet siuo atveju ranku darbas nera vertingesnis pinigine israiska, bet neikainojamas sentimentaliai, ikrautas geru emociju, palinkejimu.)

Bet juk yra tokiu meistru kurie sukuria tokius sedevrus , kuriu jokia mezgimo technologija nepakartos - tai yra tikroji ir pati didziausia ranku darbo verte.

Beja nereiktu lyginti siuvimo su mezgimu mzegimo masina. Mezgant mezgimo masina labai daug ranku darbo. Reikia ir daug igudziu, nevisada iseina is pirmo karto ax.gif
*

sutinku ir gerbiu jūsų nuomonė tiesiog bandau vesti diskusija...

kad daugelis labiau renkasi idėja ir jos išpildymą pilnai pritariu su tuo sutinku 100proc ir čia forume yra labai geras pavyzdys tai dvi mezgėjos Viliutė ir Zuzana abi pasiūlo tai ka sugeba geriausiai viena rankų darbo mocherio suknias, o kita megztas mašina su paveikslėliais abi jos profesionales abi turi savo rinkas vien dėl to kad sugeba pasiūlyti tiems žmonėms kuriems to reikia. Abejoju kad daug klienčiu nuo vienos gali perbėgti pas kitą nes jų siulomi rankdarbiai yra labai skirtingi ir nelygiaverčiai (nors kiek jos gauna už sukneles aš nežinau).

va apie tokius esminius skirtumus aš ir kalbu jokios lygios akys nepakeis kai kuriu idėjų pvz nesu mačius nė vienos mašina megztos skaros ar mocherinės saulės kliošo suknelės.

kodėl aš lyginu du tokius jums nepanašius dalykus? man žiūrint iš šalies kaip mezga mašinom kitos ir paskui kaip daro apdailą ir labai daug palyginus laiko skiria daliu susiuvimui. siuvėjos taip pat pasidaro iškarpas ir pagal jas susikerpa audini o paskui susiuva padaro apdaila o mezganti mašina ji vietoj sukirpimo pasigamina detalę iš siūlų ir tada daro ta pati kaip siuvėja o mezganti rankom mezga kiek kitaip pvz nuo kaklo be siulių ir pan. ir mezgančios rankom tik man yra tikrosios mezgėjos o mezgančios mašinom turėtų turėti atskirą pavadinimą tokiam rankdarbiui, nes realiai tokio rankdarbio gamyba labai skiriasi nuo kitu rankdarbių.
vienas atskiro pavadinimo pavyzdys yra dekupažas nors juo užsiimant yra labai daug naudojama dažų lakų bet dėl to kad ten dar ir servetėliu klijavimas prisideda tai jau nebera laikoma vien dažymu ar lakavimu
SoJa
Siaip tai bijau pameluoti kur maciau, berods Osinkoj, bet kliosine suknele megzta masina maciau. Na man rankomis ja iseitu numegzti greiciau, nes ten kiek supratau (gal ir neteisingai), bet kiekvienas motyvas platejantis i apacia megztas atskirai ir paskui jungti tarpusavyje doh.gif Tai sakyciau, kad darbo bent jau mano akimis tikrai daugiau nei mezgant virbalais. bet suknyte tai ideali, lygut lygutele.
Mamytė uogytė
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 20:06)

Su konkreciais pavyzdziais darosi aiskiau ka turite omenyje. mirksiukas.gif
Visiskai sutinku su jumis. Nemanau kad Viliutes Ir Zuzanos mezginiu kainos vienodos. Ir klientes ne tos pacios.

O as galvoje turejau vat stai pvz:
user posted image
mano sugalvota suknele. Mezgiau ja rankom 4 dienas. Sijono dalis nerta sakute gana greitai per 4 valandas, visa kita uztruko tokia suknute su siulais kainuotu 300 (tikrai neparduociau). Visas efektas siulai ir sijonine dalis. Tai jei as ta lygia megzta dali numegzciau masina ir susiuciau sonuose estetinis vaizdas nuo to nepablogetu ir tokia suknute numegzciau per viena diena, o kaina sumazetu iki 150, esu tikra kad ja parduociau. Tai suo atveju ranku darbas nera vertingesnis, nes tai nieko nekeicia.

Kitas pvz:
user posted image

Sitas modelis megztas rankomis. Ji labai gerai parduodu. Klientes moka 150 euru ir nesigincija, (patentuotas). Bandziau supaprastinti ir megzti masina, bet tada mezginys labai supaprasteja ir suprasteja, taigi neverta .
O numegzti lygiai toki pat mezgimo masina neimanoma.

Ir trecias pvz:
user posted image

Suknute megzta masina, be siuliu. Kainuoja 130 . Patikekit darbo ir skaiciavimo labai daug. Aisku masina megzta 10 kartu greiciau nei rankom. Sitas modelis per paprastas investuoti laika, bet ideja verta demesio.

Visi trys objektai mano akim ziurint vienodai vertingi, o tiksliau ideja vienodai vertinga, ir nesvarbu kokiu budu atlikta.
Stai ka turejau galvoje kai rasiau ankstesnes zinutes. mirksiukas.gif

As parduodu ne savo ranku ar masinini darba o savo kuryba, ideja. jei ideja reikalauja ranku darbo, darau rankom, atitinkama ir kaina. Jei tai galiu igivendinti masina, tai nesivarginu megzti rankomis.

Ir dar, nuo nurodytos kainos mano atlygis uz darba 25%( cia jau nuspreskit pacios ar daug ar mazai.) Pries pradedama megzti gerai paskaicuoju ar apsimoka. mirksiukas.gif

Papildyta:
QUOTE(SoJa @ 2011 12 19, 21:05)
Siaip tai bijau pameluoti kur maciau, berods Osinkoj, bet kliosine suknele megzta masina maciau. Na man rankomis ja iseitu numegzti greiciau, nes ten kiek supratau (gal ir neteisingai), bet kiekvienas motyvas platejantis i apacia megztas atskirai ir paskui jungti tarpusavyje  doh.gif Tai sakyciau, kad darbo bent jau mano akimis tikrai daugiau nei mezgant virbalais. bet suknyte tai ideali, lygut lygutele.
*

Sutinku!
nemegsciau masina servetelines suknutes, juk ir perfo kortos nepritaikysi, visa kiaurarasti rankom sukilnoti doh.gif ir dar paskui tas dalis graziai susiuti doh.gif tikrai daug greiciau rankom iseitu ir be siuliu.
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 22:36)
Sutinku!
nemegsciau masina servetelines suknutes, juk ir perfo kortos nepritaikysi, visa kiaurarasti rankom sukilnoti doh.gif  ir dar paskui tas dalis graziai susiuti doh.gif  tikrai daug greiciau  rankom iseitu ir be siuliu.
*

tai va jus viska teisingai supratot ir papasakojot su jūsų nuomone sutinku tik aš i ja žiūriu iš šiek tiek kito kampo... bet esmė ta pati... kad svarbiausia idėja ir t.t.

dar oriu paklausti dėl to užpatentuoto darbelio. ar patentavimas reiškia kad jūs antro tokio paties negaminsit ar tai kad apart jūsų (ar jūsų sutikimą gavusiu žmonių) niekas kitas negali gaminti tokio darbelio pardavimui, bet kaip jūs irodysit kad nenukopijavau ir tokio darbelio nepasidariau sau? arba kad tam tikrus pakeitimus atlikus tai tebėra tas pats patentuotas mezginys?
Mamytė uogytė
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 22:09)
tai va jus viska teisingai supratot ir papasakojot su jūsų nuomone sutinku tik aš i ja žiūriu iš  šiek tiek kito kampo... bet esmė ta pati... kad svarbiausia idėja ir t.t.

dar oriu paklausti dėl to užpatentuoto darbelio. ar patentavimas reiškia kad jūs antro tokio paties negaminsit ar tai kad apart jūsų (ar jūsų sutikimą gavusiu žmonių) niekas kitas negali gaminti tokio darbelio pardavimui, bet kaip jūs irodysit kad nenukopijavau ir tokio darbelio nepasidariau sau? arba kad tam tikrus pakeitimus atlikus tai tebėra tas pats patentuotas mezginys?
*

Patentuotas modelis, pats principas (tai reiskia jei pakeisit rasta ar kita detale objektas liks tas pats) ir galimos mano sugalvotos variacijos(dirzo ir apykakles). Patentuotas reiskia kad be manes ar mano sutikimo jo niekas negali gamini, publikuoti ir tt.. ( autorines teises). Nusimegzti sau , ne komerciniais tikslais, ir nesioti galima, tuo atveju pasigirti "pagyru puode " ar kitur nerekomenduoju mirksiukas.gif .

Visus idomesnius savo sugalvotus darbelius patentuoju, tam kad galeciau savo ideja veliau parduoti, ka gali zinoti gal koks zurnalas susidomes, ar kokia kompanija blush2.gif

Negalima paleisti geru ideju be apsaugos, kad nesaziningi is ju nepasipelnytu.
Nes ideja ir yra labai vertinga preke mirksiukas.gif
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 23:28)
Patentuotas modelis, pats principas  (tai reiskia jei pakeisit rasta ar kita detale objektas liks tas pats) ir galimos mano sugalvotos variacijos(dirzo ir apykakles). Patentuotas reiskia kad be manes ar mano sutikimo jo niekas negali gamini, publikuoti ir tt.. ( autorines teises). Nusimegzti sau , ne komerciniais tikslais, ir nesioti galima, tuo atveju pasigirti "pagyru puode " ar kitur nerekomenduoju  mirksiukas.gif .

Visus idomesnius savo sugalvotus darbelius patentuoju, tam kad galeciau savo ideja veliau parduoti, ka gali zinoti gal koks zurnalas susidomes, ar kokia kompanija blush2.gif

Negalima paleisti geru ideju be apsaugos, kad nesaziningi is ju nepasipelnytu.
Nes ideja ir yra labai vertinga preke  mirksiukas.gif
*

tai žodžiu jei iš liemenės bus padaryta suknelė tai jau nėra jūsų autorinių teisių pažeidimas? ar aš klystu? kopijuoti tikrai nesiruošiu man idomu pats principas patentavimo ir jo sąlygos? tai jei diržas patentuotas tai ka bet koks varstytas juostelėm diržas yra apsaugotas jūsų patento ir jokiai kitai liemenei jo panaudojus publikuoti nera galima?
Mamytė uogytė
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 22:35)
tai žodžiu jei iš liemenės bus padaryta suknelė  tai jau nėra jūsų autorinių teisių pažeidimas? ar aš klystu? kopijuoti tikrai nesiruošiu man idomu pats principas patentavimo ir jo sąlygos? tai jei diržas patentuotas tai ka bet koks varstytas juostelėm diržas yra apsaugotas jūsų patento ir jokiai kitai liemenei jo panaudojus publikuoti nera galima?
*

Jei padarysite suknele tai jau bus jusu ideja ( beja labai gera, dabar lenktyniausim kas greiciau numegs ir kas pirmas patentuos lotuliukas.gif , juokauju)
ir perpintus dirzus megzkit ir kurkit kiek tik norit ,ir megztinius su dvigubom apykaklem, ir skraistes (kazkur juk ideju semtis reikia mirksiukas.gif ), betkuria detale atskirai galima naudoti savo mezginuose.
Patentuota yra detaliu visuma sktaiste + apykakle + dirzas ir galimos apykakles ir dirzo variacijos. Tai reiskia kad jei pakeisi tik apykakle liks mano modelis, ar 2 juostu sukryziavima pakeisi 3 juostu vistiek liks mano modelis.Jei nuimsi apykakle ir liks su dirzu - gincytinas variantas. Jei nuimsi dirza -tavo modelis.
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 23:55)
Jei padarysite  suknele tai jau bus jusu ideja ( beja labai gera, dabar lenktyniausim kas greiciau numegs ir kas pirmas patentuos lotuliukas.gif , juokauju)
ir perpintus dirzus megzkit ir kurkit kiek tik norit ,ir megztinius su dvigubom apykaklem, ir skraistes (kazkur juk ideju semtis reikia mirksiukas.gif ), betkuria detale atskirai galima naudoti  savo mezginuose.
Patentuota yra detaliu visuma sktaiste + apykakle + dirzas ir galimos apykakles ir dirzo variacijos. Tai reiskia kad jei pakeisi  tik apykakle  liks mano modelis, ar  2 juostu sukryziavima pakeisi 3 juostu vistiek liks mano modelis.Jei nuimsi apykakle ir liks su dirzu - gincytinas variantas. Jei nuimsi dirza -tavo modelis.
*

žodžiu supratau tiek kad viskas priklauso dar ir nuo to kai patentavo darbeli kokiam lygyje ji patentavo jei patentavo spalva+ pynes vadinasi viskas kartoti negalima jei patentavo dar ir kitas dalis tai jau keičiant vėl neaišku ar pataikysi, o dar ir tai kuri pusė geresni advokata turės ir aiškiau sugebes išaiškinti teisėjui ta ir laimės.

P.s. man ta leimenė sužibėjo visai kitokiam anplua, tai aš ja isivaizduoju suknelės pavidale, bet iš jūsų idėjos pasiskolinsiu grynai tik dvigubą apykalės idėją ir gilią iškirptę. tai dėl autorinių dalykų nesutarimų kilti neturėtų mirksiukas.gif

Aš pvz galvoju apie knygos idėja todėl man labai kyla daug klausimų ka pvz galiu i knygą dėti o ko ne? va čia jau klausimas. dėl to i pagyrų puodą dedu tik tai ko tikrai žinau kad knygoje naudoti negaliu pvz kitų sukurtas skaras aš mezgu bet jos ne mano kuryba tai tik mano atlikimas
meskute231
labai įdomi ir naudinga diskusija 4u.gif

tik toks mažas pastebėjimas. atsargiau vartokit žodį "neįmanoma". anksčiau jau galvodavau "nejaugi?" g.gif dabar pradėjau studijuoti tekstilę tai jau vien iš įvado į specialybę ir pamatytų pavyzdžių supratau kad išmegzti "įmanoma" daug ką ir net tą kad tokių idėjų ir minčių net nesisapnavo. čia tik technologijų klausimas
Mamytė uogytė
QUOTE(meskute231 @ 2011 12 20, 09:32)
labai įdomi ir naudinga diskusija 4u.gif

tik toks mažas pastebėjimas. atsargiau vartokit žodį "neįmanoma". anksčiau jau galvodavau "nejaugi?" g.gif  dabar pradėjau studijuoti tekstilę tai jau vien iš įvado į specialybę ir pamatytų pavyzdžių supratau kad išmegzti "įmanoma" daug ką ir net tą kad tokių idėjų ir minčių net nesisapnavo. čia tik technologijų klausimas
*

Sutinku. Kai parasiau pati apie tai pagalvojau. butu imanoma, ir zinau kaip, bet suo atveju 10 kartu greiciau rankom nei masina. Buna ir taip mirksiukas.gif

Pazystu viena stiliste kuri kuria aksesuarus (pirstines, salikus, kepures).
Sukuria modeli o veliau siuncia gamybai. tai kepure su pynem kainuoja 40 e o pirstines be pirstu 60. ir tik paskui supratau kodel. nes kepure tik pynes persukti reikia kas kazkelinta eile, o pirstines megztos ryziu rastu, tai reiskia kad kiekviena eile ismezgus akis perkilnoti reikia doh.gif o efekto nera.
Tai pries gaminant reikia gerai pasvarstyti ar verta ir ar apsimoka.
Boružis:)
Mamyte uogyte, o iš kur turėtume žinoti, kad Jūsų idėjos/darbai yra patentuoti? Žiūrint į Jūsų pateiktas nuotraukas nematau jokio ženklinimo apie autorines teises g.gif
Mamytė uogytė
QUOTE(Boružis:) @ 2011 12 20, 11:12)
Mamyte uogyte, o iš kur turėtume žinoti, kad Jūsų idėjos/darbai yra patentuoti? Žiūrint į Jūsų pateiktas nuotraukas nematau jokio ženklinimo apie autorines teises g.gif
*

Siaip visi turetu zinoti ir be zenkliuko kad autoriaus, zinomo ar mazo kurejo, ideju komerciniais tikslais kopijuoti negalima. Cia neina kalba apie paprasta megztuka, ar paprasta suknute. Paprastai nuotraukos buna pasirasytos , suo atveju "idee de fee" kaip kurejo vardas. Visai kitas reikalas kai autorius dalinasi aprasymu, ir detaliai pateikia, suo atveju mezgimo, projekta.
Vat pvz: mano sutikimu, neatlygintai buvo publikuotas mano darbas/ kurinys.
Mezginys konkursui "pasivaiksciojimas rudeni"
Cia aiskiai nurodytas autorius dizaineris ir jo puslapis. kadangi aprasyma rasiau ne as( nes negalejau tiksliai aprasyti, kadangi mezginys buvo pas juos), nurodytas ir aprasymo autorius (tai ir didelis darbas). Ir net taip publikuoto darbo komerciniais tikslais, be mano sutikimo gaminti negalima.
Ne komerciniais tikslais, nusimegzti sau ar seimai ir nesioti galima. Tik tada nereiktu rodytis ir girtis kad tai tavo kuryba.

Bet juk tema ne apie autorines teises smile.gif
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 20, 22:39)
Cia aiskiai nurodytas autorius dizaineris ir jo puslapis. kadangi aprasyma rasiau ne as( nes negalejau tiksliai aprasyti, kadangi mezginys buvo pas juos), nurodytas ir aprasymo autorius (tai ir didelis darbas). Ir net taip publikuoto darbo komerciniais tikslais, be mano sutikimo gaminti negalima.
Ne komerciniais tikslais, nusimegzti sau ar seimai ir nesioti galima. Tik tada nereiktu rodytis ir girtis kad tai tavo kuryba.

Bet juk tema ne apie autorines teises smile.gif
*

ka reiškia nesirodyti ir nesigirti? sakyti kad sukurtas kažkieno kito bet pagamintas mano butu tiesa? o ir rodymasis rodymuisi nelygu jei nuejus i koki rengini nufotkins žurnalistai ir idės i koki mados žurnala ar koks petruškevičius pagaus gatvėj tai ka nejaugi jau tada gresia tam tikros sankcijos?
Mamytė uogytė
Uzbeksiu uz akiu ir sekanciam klausimui. Jug tos kelnes ir ta mocherine suknute cia nieko ipatingo, visi tokias mezga. Tai esu autore ne atskiru objektu o visumos/silueto idejos autore.

As paskatinciau visas daugiau kurti mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(savitre @ 2011 12 20, 22:12)
ka reiškia nesirodyti ir nesigirti? sakyti kad sukurtas kažkieno kito bet pagamintas mano butu tiesa? o ir rodymasis rodymuisi nelygu jei nuejus i koki rengini nufotkins žurnalistai ir idės i koki mados žurnala ar koks petruškevičius pagaus gatvėj tai ka nejaugi jau tada gresia tam tikros sankcijos?
*

Nu pvz nukopijavai nufotkinai ir idejai i koki puslapi ar i savvo planuojama knyga kaip savo kurini nenurodydama idejos autoriaus, netgi jei tai tavo ranku darbas, , tokiu atveju butu vagyste.
Nu jei tave paparaciai pagaus ir i zurnala ides , tokiu atveju nezinau, tai daugiau statistines nuotraukos ar vaizdai "realiai nekomerciniai". O mados zurnaluose dazniausiai buna nurodyti rubu autoriai /firmos nuotraukos apacioje ar sone mazom raidelem. mirksiukas.gif
Ryke
man paltukas patiko mirksiukas.gif daug įdomesnis už suknytę mirksiukas.gif

user posted image
savitre
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 20, 23:26)
*

kuo daugiau gilinuosi šia tema tuo labiau suprantu kad patetas tai tik laiko gaišimas ir pinigų švaistymas, jei neturi gero advokato kuris šia tema gerai pasikaustęs... nes bet kuris atvejis yra laabai ginčytinas. tik kur nuotraukos vagyste ten jau aišku o kur pvz komplektuko ideja tai čia jau visai kas kita čia tik ginčo klausimas...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.