Įkraunama...
Įkraunama...

Nertų ir megztų drabužių darbo įkainiai

QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 20:29)
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 18:11)


As puikiai suprantu kad tokia jusu nuomone, ir gerbiu jus uz toki tvirta nuomones turejima friends.gif
Tiesiog mano nuomone kitokia.
Ir as ilgai galvojau taip kaip jus, kad ranku darbas vertesnis nei mezgimo masina megztas.

Vienoje mugeje atsitiko taip kad sale manes buvo moteriske su mezginiukais vaikams, rankom megzti megztukai spalvoti dailiai padaryti bet nu nieko ypatingo, ji juos pardavinejo po 25 eurus. o as salia savo sukneles megztas masina, originalias pardavinejau po 130euru. Ta moteryte nepardave nieko, o as kelias sukneles. Ir vat tada supratau kad ne ranku darbas verte, o ideja originalumas ir meistriskas idejos ispildymas.
Paimkim du vienodus modelius vienodais siulais megztus tik vienas megztas rankom, o kitas masina. Kaip manot kuri rinksis pirkejas, ta i kuri daug meiles ideta kurio akys nevisai tolygios daug valandu sugaista ar ta kuris masina megztas, graziai uzbaigtas, uz ta pacia kaina. Rrinktus ta kuris megztas masina (is patirties sakau). Siuo atveju rinka diktuoja ranku darbo kaina(labai gaila bet siuo atveju ranku darbas nera vertingesnis pinigine israiska, bet neikainojamas sentimentaliai, ikrautas geru emociju, palinkejimu.)

Bet juk yra tokiu meistru kurie sukuria tokius sedevrus , kuriu jokia mezgimo technologija nepakartos - tai yra tikroji ir pati didziausia ranku darbo verte.

Beja nereiktu lyginti siuvimo su mezgimu mzegimo masina. Mezgant mezgimo masina labai daug ranku darbo. Reikia ir daug igudziu, nevisada iseina is pirmo karto ax.gif

sutinku ir gerbiu jūsų nuomonė tiesiog bandau vesti diskusija...

kad daugelis labiau renkasi idėja ir jos išpildymą pilnai pritariu su tuo sutinku 100proc ir čia forume yra labai geras pavyzdys tai dvi mezgėjos Viliutė ir Zuzana abi pasiūlo tai ka sugeba geriausiai viena rankų darbo mocherio suknias, o kita megztas mašina su paveikslėliais abi jos profesionales abi turi savo rinkas vien dėl to kad sugeba pasiūlyti tiems žmonėms kuriems to reikia. Abejoju kad daug klienčiu nuo vienos gali perbėgti pas kitą nes jų siulomi rankdarbiai yra labai skirtingi ir nelygiaverčiai (nors kiek jos gauna už sukneles aš nežinau).

va apie tokius esminius skirtumus aš ir kalbu jokios lygios akys nepakeis kai kuriu idėjų pvz nesu mačius nė vienos mašina megztos skaros ar mocherinės saulės kliošo suknelės.

kodėl aš lyginu du tokius jums nepanašius dalykus? man žiūrint iš šalies kaip mezga mašinom kitos ir paskui kaip daro apdailą ir labai daug palyginus laiko skiria daliu susiuvimui. siuvėjos taip pat pasidaro iškarpas ir pagal jas susikerpa audini o paskui susiuva padaro apdaila o mezganti mašina ji vietoj sukirpimo pasigamina detalę iš siūlų ir tada daro ta pati kaip siuvėja o mezganti rankom mezga kiek kitaip pvz nuo kaklo be siulių ir pan. ir mezgančios rankom tik man yra tikrosios mezgėjos o mezgančios mašinom turėtų turėti atskirą pavadinimą tokiam rankdarbiui, nes realiai tokio rankdarbio gamyba labai skiriasi nuo kitu rankdarbių.
vienas atskiro pavadinimo pavyzdys yra dekupažas nors juo užsiimant yra labai daug naudojama dažų lakų bet dėl to kad ten dar ir servetėliu klijavimas prisideda tai jau nebera laikoma vien dažymu ar lakavimu
Atsakyti
Siaip tai bijau pameluoti kur maciau, berods Osinkoj, bet kliosine suknele megzta masina maciau. Na man rankomis ja iseitu numegzti greiciau, nes ten kiek supratau (gal ir neteisingai), bet kiekvienas motyvas platejantis i apacia megztas atskirai ir paskui jungti tarpusavyje doh.gif Tai sakyciau, kad darbo bent jau mano akimis tikrai daugiau nei mezgant virbalais. bet suknyte tai ideali, lygut lygutele.
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 20:06)

Su konkreciais pavyzdziais darosi aiskiau ka turite omenyje. mirksiukas.gif
Visiskai sutinku su jumis. Nemanau kad Viliutes Ir Zuzanos mezginiu kainos vienodos. Ir klientes ne tos pacios.

O as galvoje turejau vat stai pvz:
user posted image
mano sugalvota suknele. Mezgiau ja rankom 4 dienas. Sijono dalis nerta sakute gana greitai per 4 valandas, visa kita uztruko tokia suknute su siulais kainuotu 300 (tikrai neparduociau). Visas efektas siulai ir sijonine dalis. Tai jei as ta lygia megzta dali numegzciau masina ir susiuciau sonuose estetinis vaizdas nuo to nepablogetu ir tokia suknute numegzciau per viena diena, o kaina sumazetu iki 150, esu tikra kad ja parduociau. Tai suo atveju ranku darbas nera vertingesnis, nes tai nieko nekeicia.

Kitas pvz:
user posted image

Sitas modelis megztas rankomis. Ji labai gerai parduodu. Klientes moka 150 euru ir nesigincija, (patentuotas). Bandziau supaprastinti ir megzti masina, bet tada mezginys labai supaprasteja ir suprasteja, taigi neverta .
O numegzti lygiai toki pat mezgimo masina neimanoma.


Ir trecias pvz:
user posted image

Suknute megzta masina, be siuliu. Kainuoja 130 . Patikekit darbo ir skaiciavimo labai daug. Aisku masina megzta 10 kartu greiciau nei rankom. Sitas modelis per paprastas investuoti laika, bet ideja verta demesio.

Visi trys objektai mano akim ziurint vienodai vertingi, o tiksliau ideja vienodai vertinga, ir nesvarbu kokiu budu atlikta.
Stai ka turejau galvoje kai rasiau ankstesnes zinutes. mirksiukas.gif

As parduodu ne savo ranku ar masinini darba o savo kuryba, ideja. jei ideja reikalauja ranku darbo, darau rankom, atitinkama ir kaina. Jei tai galiu igivendinti masina, tai nesivarginu megzti rankomis.


Ir dar, nuo nurodytos kainos mano atlygis uz darba 25%( cia jau nuspreskit pacios ar daug ar mazai.) Pries pradedama megzti gerai paskaicuoju ar apsimoka. mirksiukas.gif


Papildyta:
QUOTE(SoJa @ 2011 12 19, 21:05)
Siaip tai bijau pameluoti kur maciau, berods Osinkoj, bet kliosine suknele megzta masina maciau. Na man rankomis ja iseitu numegzti greiciau, nes ten kiek supratau (gal ir neteisingai), bet kiekvienas motyvas platejantis i apacia megztas atskirai ir paskui jungti tarpusavyje  doh.gif Tai sakyciau, kad darbo bent jau mano akimis tikrai daugiau nei mezgant virbalais. bet suknyte tai ideali, lygut lygutele.

Sutinku!
nemegsciau masina servetelines suknutes, juk ir perfo kortos nepritaikysi, visa kiaurarasti rankom sukilnoti doh.gif ir dar paskui tas dalis graziai susiuti doh.gif tikrai daug greiciau rankom iseitu ir be siuliu.
Atsakyti
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 22:36)
Sutinku!
nemegsciau masina servetelines suknutes, juk ir perfo kortos nepritaikysi, visa kiaurarasti rankom sukilnoti doh.gif  ir dar paskui tas dalis graziai susiuti doh.gif  tikrai daug greiciau  rankom iseitu ir be siuliu.

tai va jus viska teisingai supratot ir papasakojot su jūsų nuomone sutinku tik aš i ja žiūriu iš šiek tiek kito kampo... bet esmė ta pati... kad svarbiausia idėja ir t.t.

dar oriu paklausti dėl to užpatentuoto darbelio. ar patentavimas reiškia kad jūs antro tokio paties negaminsit ar tai kad apart jūsų (ar jūsų sutikimą gavusiu žmonių) niekas kitas negali gaminti tokio darbelio pardavimui, bet kaip jūs irodysit kad nenukopijavau ir tokio darbelio nepasidariau sau? arba kad tam tikrus pakeitimus atlikus tai tebėra tas pats patentuotas mezginys?
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 22:09)
tai va jus viska teisingai supratot ir papasakojot su jūsų nuomone sutinku tik aš i ja žiūriu iš  šiek tiek kito kampo... bet esmė ta pati... kad svarbiausia idėja ir t.t.

dar oriu paklausti dėl to užpatentuoto darbelio. ar patentavimas reiškia kad jūs antro tokio paties negaminsit ar tai kad apart jūsų (ar jūsų sutikimą gavusiu žmonių) niekas kitas negali gaminti tokio darbelio pardavimui, bet kaip jūs irodysit kad nenukopijavau ir tokio darbelio nepasidariau sau? arba kad tam tikrus pakeitimus atlikus tai tebėra tas pats patentuotas mezginys?

Patentuotas modelis, pats principas (tai reiskia jei pakeisit rasta ar kita detale objektas liks tas pats) ir galimos mano sugalvotos variacijos(dirzo ir apykakles). Patentuotas reiskia kad be manes ar mano sutikimo jo niekas negali gamini, publikuoti ir tt.. ( autorines teises). Nusimegzti sau , ne komerciniais tikslais, ir nesioti galima, tuo atveju pasigirti "pagyru puode " ar kitur nerekomenduoju mirksiukas.gif .

Visus idomesnius savo sugalvotus darbelius patentuoju, tam kad galeciau savo ideja veliau parduoti, ka gali zinoti gal koks zurnalas susidomes, ar kokia kompanija blush2.gif

Negalima paleisti geru ideju be apsaugos, kad nesaziningi is ju nepasipelnytu.
Nes ideja ir yra labai vertinga preke mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 23:28)
Patentuotas modelis, pats principas  (tai reiskia jei pakeisit rasta ar kita detale objektas liks tas pats) ir galimos mano sugalvotos variacijos(dirzo ir apykakles). Patentuotas reiskia kad be manes ar mano sutikimo jo niekas negali gamini, publikuoti ir tt.. ( autorines teises). Nusimegzti sau , ne komerciniais tikslais, ir nesioti galima, tuo atveju pasigirti "pagyru puode " ar kitur nerekomenduoju  mirksiukas.gif .

Visus idomesnius savo sugalvotus darbelius patentuoju, tam kad galeciau savo ideja veliau parduoti, ka gali zinoti gal koks zurnalas susidomes, ar kokia kompanija blush2.gif

Negalima paleisti geru ideju be apsaugos, kad nesaziningi is ju nepasipelnytu.
Nes ideja ir yra labai vertinga preke  mirksiukas.gif

tai žodžiu jei iš liemenės bus padaryta suknelė tai jau nėra jūsų autorinių teisių pažeidimas? ar aš klystu? kopijuoti tikrai nesiruošiu man idomu pats principas patentavimo ir jo sąlygos? tai jei diržas patentuotas tai ka bet koks varstytas juostelėm diržas yra apsaugotas jūsų patento ir jokiai kitai liemenei jo panaudojus publikuoti nera galima?
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2011 12 19, 22:35)
tai žodžiu jei iš liemenės bus padaryta suknelė  tai jau nėra jūsų autorinių teisių pažeidimas? ar aš klystu? kopijuoti tikrai nesiruošiu man idomu pats principas patentavimo ir jo sąlygos? tai jei diržas patentuotas tai ka bet koks varstytas juostelėm diržas yra apsaugotas jūsų patento ir jokiai kitai liemenei jo panaudojus publikuoti nera galima?

Jei padarysite suknele tai jau bus jusu ideja ( beja labai gera, dabar lenktyniausim kas greiciau numegs ir kas pirmas patentuos lotuliukas.gif , juokauju)
ir perpintus dirzus megzkit ir kurkit kiek tik norit ,ir megztinius su dvigubom apykaklem, ir skraistes (kazkur juk ideju semtis reikia mirksiukas.gif ), betkuria detale atskirai galima naudoti savo mezginuose.
Patentuota yra detaliu visuma sktaiste + apykakle + dirzas ir galimos apykakles ir dirzo variacijos. Tai reiskia kad jei pakeisi tik apykakle liks mano modelis, ar 2 juostu sukryziavima pakeisi 3 juostu vistiek liks mano modelis.Jei nuimsi apykakle ir liks su dirzu - gincytinas variantas. Jei nuimsi dirza -tavo modelis.
Atsakyti
QUOTE(Mamytė uogytė @ 2011 12 19, 23:55)
Jei padarysite  suknele tai jau bus jusu ideja ( beja labai gera, dabar lenktyniausim kas greiciau numegs ir kas pirmas patentuos lotuliukas.gif , juokauju)
ir perpintus dirzus megzkit ir kurkit kiek tik norit ,ir megztinius su dvigubom apykaklem, ir skraistes (kazkur juk ideju semtis reikia mirksiukas.gif ), betkuria detale atskirai galima naudoti  savo mezginuose.
Patentuota yra detaliu visuma sktaiste + apykakle + dirzas ir galimos apykakles ir dirzo variacijos. Tai reiskia kad jei pakeisi  tik apykakle  liks mano modelis, ar  2 juostu sukryziavima pakeisi 3 juostu vistiek liks mano modelis.Jei nuimsi apykakle ir liks su dirzu - gincytinas variantas. Jei nuimsi dirza -tavo modelis.

žodžiu supratau tiek kad viskas priklauso dar ir nuo to kai patentavo darbeli kokiam lygyje ji patentavo jei patentavo spalva+ pynes vadinasi viskas kartoti negalima jei patentavo dar ir kitas dalis tai jau keičiant vėl neaišku ar pataikysi, o dar ir tai kuri pusė geresni advokata turės ir aiškiau sugebes išaiškinti teisėjui ta ir laimės.

P.s. man ta leimenė sužibėjo visai kitokiam anplua, tai aš ja isivaizduoju suknelės pavidale, bet iš jūsų idėjos pasiskolinsiu grynai tik dvigubą apykalės idėją ir gilią iškirptę. tai dėl autorinių dalykų nesutarimų kilti neturėtų mirksiukas.gif

Aš pvz galvoju apie knygos idėja todėl man labai kyla daug klausimų ka pvz galiu i knygą dėti o ko ne? va čia jau klausimas. dėl to i pagyrų puodą dedu tik tai ko tikrai žinau kad knygoje naudoti negaliu pvz kitų sukurtas skaras aš mezgu bet jos ne mano kuryba tai tik mano atlikimas
Atsakyti
labai įdomi ir naudinga diskusija 4u.gif

tik toks mažas pastebėjimas. atsargiau vartokit žodį "neįmanoma". anksčiau jau galvodavau "nejaugi?" g.gif dabar pradėjau studijuoti tekstilę tai jau vien iš įvado į specialybę ir pamatytų pavyzdžių supratau kad išmegzti "įmanoma" daug ką ir net tą kad tokių idėjų ir minčių net nesisapnavo. čia tik technologijų klausimas
Atsakyti
QUOTE(meskute231 @ 2011 12 20, 09:32)
labai įdomi ir naudinga diskusija 4u.gif

tik toks mažas pastebėjimas. atsargiau vartokit žodį "neįmanoma". anksčiau jau galvodavau "nejaugi?" g.gif  dabar pradėjau studijuoti tekstilę tai jau vien iš įvado į specialybę ir pamatytų pavyzdžių supratau kad išmegzti "įmanoma" daug ką ir net tą kad tokių idėjų ir minčių net nesisapnavo. čia tik technologijų klausimas

Sutinku. Kai parasiau pati apie tai pagalvojau. butu imanoma, ir zinau kaip, bet suo atveju 10 kartu greiciau rankom nei masina. Buna ir taip mirksiukas.gif

Pazystu viena stiliste kuri kuria aksesuarus (pirstines, salikus, kepures).
Sukuria modeli o veliau siuncia gamybai. tai kepure su pynem kainuoja 40 e o pirstines be pirstu 60. ir tik paskui supratau kodel. nes kepure tik pynes persukti reikia kas kazkelinta eile, o pirstines megztos ryziu rastu, tai reiskia kad kiekviena eile ismezgus akis perkilnoti reikia doh.gif o efekto nera.
Tai pries gaminant reikia gerai pasvarstyti ar verta ir ar apsimoka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamytė uogytė: 20 gruodžio 2011 - 10:27
Mamyte uogyte, o iš kur turėtume žinoti, kad Jūsų idėjos/darbai yra patentuoti? Žiūrint į Jūsų pateiktas nuotraukas nematau jokio ženklinimo apie autorines teises g.gif
Atsakyti
QUOTE(Boružis:) @ 2011 12 20, 11:12)
Mamyte uogyte, o iš kur turėtume žinoti, kad Jūsų idėjos/darbai yra patentuoti? Žiūrint į Jūsų pateiktas nuotraukas nematau jokio ženklinimo apie autorines teises g.gif

Siaip visi turetu zinoti ir be zenkliuko kad autoriaus, zinomo ar mazo kurejo, ideju komerciniais tikslais kopijuoti negalima. Cia neina kalba apie paprasta megztuka, ar paprasta suknute. Paprastai nuotraukos buna pasirasytos , suo atveju "idee de fee" kaip kurejo vardas. Visai kitas reikalas kai autorius dalinasi aprasymu, ir detaliai pateikia, suo atveju mezgimo, projekta.
Vat pvz: mano sutikimu, neatlygintai buvo publikuotas mano darbas/ kurinys.
Mezginys konkursui "pasivaiksciojimas rudeni"
Cia aiskiai nurodytas autorius dizaineris ir jo puslapis. kadangi aprasyma rasiau ne as( nes negalejau tiksliai aprasyti, kadangi mezginys buvo pas juos), nurodytas ir aprasymo autorius (tai ir didelis darbas). Ir net taip publikuoto darbo komerciniais tikslais, be mano sutikimo gaminti negalima.
Ne komerciniais tikslais, nusimegzti sau ar seimai ir nesioti galima. Tik tada nereiktu rodytis ir girtis kad tai tavo kuryba.

Bet juk tema ne apie autorines teises smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamytė uogytė: 20 gruodžio 2011 - 22:04