Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lavašas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Užkandžiai ir sriubos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
kjurate
man tai jie nelabai skanu beto ir nelabai sveika
Asta
QUOTE(kjurate @ 2005 11 18, 11:03)
*

Dėl skonio tai nesiginčijama...o nesveikumas kame? g.gif
Meleta
Suktinukai su rūkyta lašiša

Ant lavašo užtepu tepamo sūrio (aš naudoju "Žemaitijos", bet galima ir kitokį). Jei sūris be priedų, įspaudžiu citrinos sulčių, įdedu smulkiai supjaustytų krapų ir maltų juodųjų pipirų. Galima imti sūrelį jau su priedais. Tada ant viršaus kloju lašišos gabalėlius (kur būna taip plonai supjaustyti). Susuku suspausdama, kaip vyniotinį, galus nupjaustau ir suvynioju vyniotinį į plėvelę. Palaikau porą valandų šaldytuve. Tada supjaustau tokiais kaip trikampais (viena pjovimą pjaunu tiesiai, kitą įstrižai ir vėl taip pat). Pabarstau krapais. Labai gražiai atrodo ir skanu prie vyno ar šampano.
taiptaip
Sveikos gyvos 4u.gif

O tai jūs man tundrai pasakykit, aš skaitau, skaitau ir niekkaip neįkertu, jūs tą lavašą Maximoj perkat be įdaro, ar kaip? Jei be įdaro tai kai sudedat įdarą jūs tą lavašą šildot ar šaltą valgot? Ale vot tundra užsimaniau ir aš, bet ......žinau, kad toks patiekalas egzistuoja, o pati tai niekad ir nedariau wub.gif
Aga
Ten parduoda tik pačius blynus, be nieko, tokius kaip lietinius panašiai.
Aš tai dedu kepintą faršą, žalius svogūnus, pekiną, pomidorus, agurką, papriką, padarau majonezo-kečupo padažiuką kokį. Žodžiu dėti galima ką tik nori. Šildyti mikrobanginėje ar orkaitėje. Kiti vietoj pekino deda kopūstą, tik kietisnis toks gaunas, bet pirktiniame irgi kopūstas būna.
Aga
QUOTE(erborista @ 2005 11 13, 12:31)
O kuriam parduotuvės skyriuj būna tie lavašai? Niekur nerandu doh.gif  4u.gif
*

Būna prie batono ir picų paplotėlių Maximose.
Romeo
QUOTE(kjurate @ 2005 11 18, 11:03)
*

Pirma karta girdziu, kad jie nesveika. blink.gif
Tikrai butu idomu suzinoti kuo jie gali pakenkti g.gif
Aga
QUOTE(Romeo @ 2005 11 30, 16:30)
Pirma karta girdziu, kad jie nesveika.  blink.gif
Tikrai butu idomu suzinoti kuo jie gali pakenkti g.gif
*

Kad sveika, tai tikrai nėra, vien todėl, kad kečupas, majonezas dedasi.
Asta
QUOTE(Aga @ 2005 11 30, 20:29)
Kad sveika, tai tikrai nėra, vien todėl, kad kečupas, majonezas dedasi.
*

Tai čia jau kebabas, o ne lavašas rolleyes.gif
Aga
Tai kas tada į lavašą dedas???
Beja, lavašas tai pats blynas tik, o jei kas į vidų dedas tai ir gaunas kebabas lavaše. Ar ne?
Reila
taip tas blynas vadinamas levašu. O jei nori sužinoti apie kebabus tai yra atskira tėmelė apie juos mirksiukas.gif
Aga
Panos, girdėjau, kad Kaune, tam žaliam turegelyje šalia Kalniečių, duonos skyriuj prie įėjimo lavašai kainuoja tik 0,65 Lt. clap.gif
Jatropha
QUOTE(Aga @ 2005 12 01, 13:26)
Tai kas tada į lavašą dedas???
Beja, lavašas tai pats blynas tik, o jei kas į vidų dedas tai ir gaunas kebabas lavaše. Ar ne?
*

Na jei sneket turkiskai tai taip :-) kebabas lavase - mesa lavase. Nes kebabas tai ne patiekalo pavadinimas. Arabu kalbose tiesiog Kebab reiskia - kepta mesa, visai nenurodant kokiam pavidale, o jau kiti zodeliai pries nurodo koks tiksliai patiekalas - liulia kebab, doner kebab, shish kebab ir pan. Jei tai tiesiog Kebab, nenurodant tiksliau, tai Europoje paprastai turima minty Doner Kebab (kepta mesa ant besisukancio pagalio), o Amerikoje Shis Kebab (kazkas panasaus i saslyka - mesa ant iesmo)

O sakyti, kad lavasas nesveika, tai tas pats kas duona - nesveika :-). Nuo to ka ivyniosite ir gausite sveika ar nesveika. Mes seimoje labai megstam. Prisivyniojam kruva darzoviu ir kepta arba virta kalakutiena, vistiena... Labai skanu. Be kazkokio uztepo tiesa sausa, tai mes vietoj majonezo dedam Musu varskes uztepuka, labai tinka prie darzoviu.
Romeo
QUOTE(Aga @ 2005 12 04, 08:11)
Panos, girdėjau, kad Kaune, tam žaliam turegelyje šalia Kalniečių, duonos skyriuj prie įėjimo lavašai kainuoja tik 0,65 Lt. clap.gif
*

Vilnietes, gal kas zino kur Vilniuje tokiomis kainomis lavaso nusipirkti galima? g.gif

QUOTE(Egoist @ 2005 12 04, 20:16)
O sakyti, kad lavasas nesveika, tai tas pats kas duona - nesveika :-). Nuo to ka ivyniosite ir gausite sveika ar nesveika. Mes seimoje labai megstam.
*

Sutinku, as lavasa kartais naudoju vietoj duonos, ir tikrai nemanau, kad jis nesveikiau uz duona.
velniukste
QUOTE(Romeo @ 2005 12 05, 08:56)
Vilnietes, gal kas zino kur Vilniuje tokiomis kainomis lavaso nusipirkti galima? g.gif
Sutinku, as lavasa kartais naudoju vietoj duonos, ir tikrai nemanau, kad jis nesveikiau uz duona.
*

Mes pirkome šeštadieni parduotuvėje "Iki", tai mokėjom 2,58Lt
Patiekalas išėjo labai skanus thumbup.gif
Ninkasi
begu i rimi lavasho pirkt, gaminsiu skania vakariene:) aiskuy jauciu tokios kaip kad turkijoj valgiau nepasigaminsiu, bet panasia tikiuosi.... biggrin.gif
Asta
QUOTE(ringuciukas @ 2005 12 14, 16:10)
begu i rimi lavasho pirkt, gaminsiu skania vakariene:) aiskuy jauciu tokios kaip kad turkijoj valgiau nepasigaminsiu, bet panasia tikiuosi.... biggrin.gif
*

O kokia buvo Turkijoj? ax.gif
melana
QUOTE(Asta @ 2005 12 14, 21:56)
O kokia buvo Turkijoj?  ax.gif
*

turbūt su aviena, nes pas juos tradicinis kebabas būtent su aviena smile.gif
Ninkasi
tiesa sakant net neziau is kokios ten mesos, bet skanus tai nerealiai, isejo ir man panasus is vistienos
melana
QUOTE(ringuciukas @ 2005 12 15, 15:34)
tiesa sakant net neziau is kokios ten mesos, bet skanus tai nerealiai, isejo ir man panasus is vistienos
*

su vištiena valgiau akropoly kebabinėje tikrai thumbup.gif , ten buvo truputi svoguniuko, paprikos, vištos ant grilio atrodo pakeptos gal dar kas buvo g.gif nepamenu.
O su kuo tu darei? Noriu ir aš pasidaryt tik lavašo nerandu, o gal jie šaldytuvuose kur būna?
Romeo
QUOTE(melana @ 2005 12 15, 14:54)
O su kuo tu darei? Noriu ir aš pasidaryt tik lavašo nerandu, o gal jie šaldytuvuose kur būna?
*

Lavasai buna prie duonos. Maximoje (kaip kitur nezinau) sake, kad ju neveza sekmadieni ir pirmadieni, bet antradieniais tai tikrai jau buna (isbandyta) mirksiukas.gif
Frosted
Vienoj laidoj mačiau, kad jie lavašą naudojo kaip pagrindą picai. user posted image Pati dar nebandžiau, bet lyg ir neblogai ten jiems gavosi.
melana
QUOTE(Romeo @ 2005 12 17, 19:33)
Lavasai buna prie duonos. Maximoje (kaip kitur nezinau) sake, kad ju neveza sekmadieni ir pirmadieni, bet antradieniais tai tikrai jau buna (isbandyta) mirksiukas.gif
*

reiks ieškot maximoj tik gaila prie manęs tik mini maxima tokia nutriušus, ten tai tikrai nebus verysad.gif
žiūrėjau rimi ir norfoj ten tikrai nėra nu ir deficitas gi tas lavašas biggrin.gif
Romeo
QUOTE(melana @ 2005 12 19, 12:42)
reiks ieškot maximoj tik gaila prie manęs tik mini maxima tokia nutriušus, ten tai tikrai nebus verysad.gif
žiūrėjau rimi ir norfoj ten tikrai nėra nu ir deficitas gi tas lavašas biggrin.gif
*

mini maximoje bei norfoje neteko matyti, bet hyper Rimi ir Maximoje tikrai buna
Jatropha
QUOTE(melana @ 2005 12 19, 12:42)
*

Rimi, bent jau Hyper, tikrai yra duonos skyriuje.
melana
QUOTE(Egoist @ 2005 12 19, 14:15)
Rimi, bent jau Hyper, tikrai yra duonos skyriuje.
*

šiaurės miestelio rimi tikrai nėra verysad.gif nors kažkada esu mačiusi, turbūt neapsimoka vežt tongue.gif
Rimukas
Tikrai buna mindaugo maximoj, maxsimos bazej, fabijoniskiu IKI (kitoj pusej senuku)... O mazose tai nemaciau schmoll.gif

Bet pradzioj temos yra lavaso kepimo receptas , gal kas bande kepti namie?? g.gif
kisule
na bet žiūriu tema g.gif tai kur nusipirkti lavašą o ne receptai ką su juo pasigaminti blink.gif lotuliukas.gif
Romeo
QUOTE(kisule @ 2005 12 20, 15:13)
na bet žiūriu tema g.gif tai kur nusipirkti lavašą o ne receptai ką su juo pasigaminti blink.gif  lotuliukas.gif
*

jei nerasi kur pirkti, neturesi ka ir pagaminti biggrin.gif
Rimukas
QUOTE(kisule @ 2005 12 20, 15:13)
na bet žiūriu tema g.gif tai kur nusipirkti lavašą o ne receptai ką su juo pasigaminti blink.gif  lotuliukas.gif
*

Na man rodos aktualu ir pirkti ir gaminti, svarbiausia skanus rezultatas drinks_cheers.gif
ausrytuke
na va nusipirkau lavasu ir einu receptu skaityti, o tai seile jau nutyso kaip noriu essen.gif
Zivilyte
Sveikos

pasidalinsiu ir aš savo receptuku, kaip pagaminti skanų patiekaliuką iš lavašo.
išvyniojusi lavašą, padalinu į dvi dalis (kad būtų mažesnis gabalas).
tada lavašą pertepu kremu Rama Bonjoir (labai tinka tas, kur su agurkėliais arba su krienais), tada darau įdarą (gali būti tokie):
1. tuno gabaliukai + labai smulkiai supjaustyta/sutrupinta paprika arba rauginti agurkeliai + suplėšau į smulkesnius gabaliukus žalius salotos lapus;
2. patarkuota daktariška dešra + labai smulkiai supjaustyta/sutrupinta paprika arba rauginti agurkeliai + suplėšau į smulkesnius gabaliukus žalius salotos lapus;

įdarą paskleidžiu (išdėlioju) ant patepto lavašo lapo ir viska susuku į ritinėlį (gana stipriai, kad sukibtų viskas. Ritinėlį įvynioju į celofaną ir padedu į šaldytuvą (bent keliom valandom- kad susigertų) ir išėmusi supjaustau kokių 2 cm storio gabaliukais (čia kaip sushi tongue.gif ).

tokie lavašo gabaliukai atrodo labai gražiai ir apetitnai smile.gif
o svarbiausia, tikrai labai skanūs.

pabandykite.

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
kaunietuke
Na as turbut atsilikus esu,nes niekur nemaciau pirkti prie duonos lavasuKaip jie buna supakuoti ir kiek mazdaug kainuoja?sianden su vyru vaziyuosime i megos Rimi tai ten tikrai manau turetu buti.
Asta
QUOTE(kaunietuke @ 2006 01 16, 14:36)
Na as turbut atsilikus esu,nes niekur nemaciau pirkti prie duonos lavasuKaip jie buna supakuoti ir kiek mazdaug kainuoja?sianden su vyru vaziyuosime i megos Rimi tai ten tikrai manau turetu buti.
*

Na man kiek teko matyti, tai ne prie duonos lavašai būna padįti, o šaldytuve šalia supakuotų mišrainių ir panašiai. Supakuota po vieną. Blynas suvyniotas į permatomą celofaną ax.gif
Zivilyte
jeigu patys neraiste - paklauskite pardavėjų - jos geriausiai žinos, ar jų parduotuvėje yra pirkti lavašo.
o jie (bent jau tie, kuriuos aš perku0 yra suvynioti į celofaną, po vieną bylną ir kainuoja maždaug 2 LTL vienas (tie blynai yra pakankmai dideli)
bea
Aš jų negavau nei Pramonės maximoj, nei Hyper maximoj, nei Medijoj prie fontano schmoll.gif
dute_a
kaunietuke, parasyk kaip sekes megoj ieskot lavasu, kurioj vietoj radai...
starbee
na mano manymu į lavaša galima labai daug įdarų susigalvot, svarbu pasitelkt fantazija wub.gif as darau įvairius sumuštinukus, keptus ir ne tongue.gif

Kepti sumuštinukai:

lavašas
feta sūris
česnakas
petražolės, krapai arba kalendra (pagal skonį)

lavašą aptept feta sūriu, tada apibarstyt smulkiai pjaustytą česnaką ir prieskonines žolytes. Viską suvinioti ikaip vyniotinį tada suploti ir pjaustyt kaip norit, ar trikampėliais ar kvadratėliais biggrin.gif ir kepti keptuvėje. Iškepus dėti ant servetėlių, kad įsigertų mums nereikalingi riebalai ax.gif Tinka prie vyno, alaus ar siaip stipresnių gėrimų rolleyes.gif Skanaus thumbup.gif
ausrytuke
QUOTE(starbee @ 2006 01 20, 19:56)
na mano manymu į lavaša galima labai daug įdarų susigalvot, svarbu pasitelkt fantazija  wub.gif
*

as irgi taip manau 4u.gif
as tai lavasu nusipirkau IKI duonos skyriuje ax.gif
o idara dariau toki: idejau kopustu -morku salotu (pirkau IKI, bet galima ir namuse pasidaryti), iskepto farso, paprika supjaustyta, majonezo, fermentinio surio ir kecupo. Lavasa uzlanksciau ir keletui minuciu ikisau i mikrobange, tiek kad suris viduje issilydytu ax.gif man ir mano draugui labai patiko essen.gif
Calendula
ką tik grįžau iš Pramonės Maximos, pirkau lavašų. Jų yra duonos skyriuje, arčiau sviesto skyriaus, prie įvairių nestandartinių duonos bandelių
dute_a
Janike o kaip jie ipakuoti? kokia kaina?
lieppyte
mano receptukas:
daktariska desra, fermentinis suris, pomidoras - viska sutarkuojame ir sumaisome su dideliu kiekiu Helman's majonezu ir sia mase aptepame lavasa, o toliau technologija ta ta pati...

nesuprantu, kaip jus taip niekur nerandate to lavaso, as kiek buvau kokioj nors kiek didesnej parduotuvej nei kokia saulute visur maciau, aisku kalbu apie Vilniu.
tik tiek, kad to lavaso visada labai buna mazai padeta, turbut todel, kad kaip jus sakot greit genda 4u.gif
Apuokas
Pramones Max Kaune neradau pirmadieni, o ir Savanoriu hyper max niekada nesu maciusi unsure.gif
Nome
QUOTE(Apuokas @ 2006 02 08, 17:06)
Pramones Max Kaune neradau pirmadieni, o ir Savanoriu hyper max niekada nesu maciusi  unsure.gif
*

Nu man kažkaip nesitiki-gi vieno tinklo parduotuvės-tai kaip gali vienose mažose Maximose (na su vienu x) būti, o xxx nebūti. Gal nelabai atidžiai ieškot? Nors ir ieškot nereikia-bent jau Maximose guli duonos skyriuje
Nerytė
Senokai jau pirkau lavasa, bet pirkdavau visada iki duonos skyriuje, supakuoti budavo i celofanini maiseli, man rodos ji ir kepa iki centre, nes budavo ir etikete IKI.
Pabandykit paieškoti dabar, manau turetu buti mirksiukas.gif
Kuzmite
Lavašo tikrai kartais nebūna, pvz. vakare. Man vieną kartą labai reikėjo, ir kaip tyčia, nebuvo nei Maximoj, nei Rimi. Ne dėl to, kad nemoku ieškoti biggrin.gif Tiesiog greitai baigiasi tas lavašas, nes mūsų, jį megstančių daug mirksiukas.gif Tačiau Iki beveik visada būna. Tik, man atrodo, kepa ne Iki, o tokia nedidelė bendrovė, armėniška, ta prasme šeimininkai - armėnai. Tik įdomu, kur jie kepa? g.gif Kiek žinau, reikalinga speciali krosnis.

Aš tai dariau tokį užkandį su lavašu. Lavašą aptepiau lydytu sūriu su lašiša, prie krašto išdėliojau juostelę iš rūkytos lašišos ir susukau. Vėliau, kai supjausčiau riekelėmis, lašiša gavosi per vidurį. Labai gražiai ir šventiškai atrodė.

O paprastą dieną, ne šventišką, darau taip. Apibarstau tarkuotu fermentiniu sūriu, galima su majonezu, per vidurį dedu rūkytą dešrelę, susuku ir į mikrobanginę. Sūris išsilydo, dešrelė išsikepa, ir gaunasi puikus karštas užkandis.

Ir dar vienas. http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...dpost&p=3658947
nerez
O Šiauliuose ar aplamai kas nors matė lavašo???
AUSRELINA
Aš labai irgi norėčiau sužinoti ar Šiauliuose jo yra kur nors pirkti, čia tokie faini receptai labai norėčiau ir aš išbandyti. essen.gif
Scarlett_MaMa
Šią temą reikia pervadinti į "Kur nusipirkti lavašo?"
nes iš 13 puslapių radau tik kokius 4 receptus blink.gif

taigi, čia dar vienas:

varškė,
česnakai,
žaluma,
virta vištiena,
grietinė,
riešutai

Papildyta:
ir dar vienas neblogas:

krabų lazdelės,
majonezas,
ferm.sūris,
virtis kiaušiniai,
žuvis (geriausia lašiša iš konservų)

į vieną masę visko maišyti NEreikia, o dėti taip, kad poto gautųsi t.t. sluoksniais.
Pigalica
Lietuvoje neteko niekada jo pirkti, bet Rusijoj jis parduodamas ant kiekvieno kampo. As lavasa kepu pati.
500g kvietiniu miltu, druskos, vandens isega 6-8 lavasai
Reikia uzminkyti kieta tesla, ji minkoma ilgai(as minkau apie 15-20 min.) Po to reikia plonai iskocioti ir kepti ikaitusioj iki 220-250 laipsniu orkaitej 5-8 min

Skonis ir isvaizda niekuom nesiskiria nuo pirktino.
O idarui supjaustau plonom juostelem 200g nugarines arba ispjovos (galima naudoti farsa) uzmarinuoju
pora saukstu majonezo, cili pipiru, duskos, ipilu truputi aromatizuoto aliejaus su bazilikais(idaro iseina 3 porcijom)
Supjaustau siaudeliais paprika, morkas, svoguna pusmenuliais, pakepinu aliejuje, sudedu marinuota mesa, ipilu truputi vandens ir patroskinu ~15min(kol isgaruos vanduo)
Ant lavaso dedu troskinta mesa, suplesyta salotu lapa, pjaustyto pomidoro ir agurko, uzpilu vienu arbat. saukstelu majonezo ir susuku

Skanaus! 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.