Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žemės paskirties keitimas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai > Popierizmas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Kvepalai
Pradėjau pati tą sudėtingą procesą, turiu žemės paskirties sklypą Kauno rajone. Patvirtintas rajono planas rodo, kad mano žemėje paskirtis yra tik žemės ūkio, šalia sklypai ir kito savininko sklypas kuris yra mano sklypo pačiame viduryje yra jau gyvenamosios statybos. O mano sklypo paskirties pasirodo keisti negalima verysad.gif Ar kuri nors pasikeitėtė sklypą, nors plane jis buvo pažymėtas kaip žemės ūkio, ar įmanomas koks nors kelias, ar įmanomi pakeitimai pačiame rajono plane? Tikrai būčiau dėkinga už bet kokį atsakyma 4u.gif

http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=89903
maybe24
Sveiki,girdejau toki pletka,kad nuo spalio 10 dienos bus patvirtintas kazkoks istatymas ir namus galima bus statyti nekeiciant zemes paskirties.Kakaip nelabai tikisi.Info internete daugiau neradau apie tai.Gal kas girdejot daugiau g.gif
maybe24
Internete radau stai ka,bet cia tik apie sodus. g.gif
6. Asmenys, nuosavybės ar kita naudojimo teise įsigiję mėgėjiško sodo teritorijoje sodo sklypą, nekeisdami pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties ir nerengdami teritorijų planavimo dokumentų, Statybos įstatymo nustatyta tvarka gali statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą ir jo priklausinius arba vieną sodo namą ir jo priklausinius. Nauji pastatai gali būti statomi ne mažesniame kaip 0,04 ha sodo sklype. Pastatai turi būti statomi nepažeidžiant šių rodiklių:

1) sklypo užstatymo didžiausio tankumo – 30 proc.;

2) gyvenamojo pastato ar sodo namo didžiausio aukščio – 8,5 m;

3) priklausinio (pastato) didžiausio aukščio – 6 m;

4) priklausinio (pastato), priskiriamo nesudėtingiems statiniams, didžiausio aukščio – 5 m.“

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja 2010 m. spalio 1 d.
melynas dangus
Nelabai čia kas naujo.. smile.gif
maybe24
QUOTE(saulute85 @ 2010 09 14, 08:28)
Nelabai čia kas naujo..  smile.gif
*

Prasmingiau butu,jei pasisakytumet i tema ax.gif
melynas dangus
ką labiau į temą norite išgirsti?
Žemės ūkio paskirties žemėje galima bus statyti kaip ir iki šiol - tik sodų bendrijose arba ūkininkui.
Naujiena ta, kad statyti 3 aukštų vilą per visą sodo sklypą (sodų bendrijoj) bus galima tik pakeitus žemės paskirtį. O normalūs namai iki (8,5 m.), kaip ir iki šiol, galės būti statomi soduode.
maybe24
QUOTE(saulute85 @ 2010 09 14, 10:01)
Žemės ūkio paskirties žemėje galima bus statyti kaip ir iki šiol - tik sodų bendrijose  arba ūkininkui.
Naujiena ta, kad statyti 3 aukštų vilą per visą sodo sklypą (sodų bendrijoj) bus galima tik pakeitus žemės paskirtį. O normalūs namai iki (8,5 m.), kaip ir iki šiol, galės būti statomi soduode.
*

Na va,taip ir reikejo rasyti,kad neteisybe tas pletkas ax.gif
apie sodus tik tarp kitko parasiau,nes tai buvo vienintle info kazkaip susijusi su mano isgirstom kalbom.Bet vis tik mane domina ne sodai,o zemes ukio paskirties zeme ax.gif
ūkio bitė
2maybe- biesam kaime ta paskirti kaitalioti? patapk ukininke ir psio, malioniai kvieciu i tema "ukininmkai" (randasi forumo popierizmas paciame virsuje). biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mimi1
QUOTE(saulute85 @ 2010 09 14, 12:01)
Žemės ūkio paskirties žemėje galima bus statyti kaip ir iki šiol - tik sodų bendrijose  arba ūkininkui.
*

tik vienbuciai, anksciau galima buvo ir dvibucius statyti smile.gif
Tetrada
Gal pazystate Kauno rajono arhitekta, kuris galetu pakonsultuoti del bendrojo rajono plano. Turiu zeme, taciau daug neaiskumu kas ten pazymeta, ka galima butu padaryti. Net nezinau i ka pirma reiketu kreiptis...Buciau labai labai dekinga 4u.gif
tosyte
QUOTE(mimi1 @ 2010 09 20, 22:23)
tik vienbuciai, anksciau galima buvo ir dvibucius statyti smile.gif
*

Sveiki,
jau senai negalima sodu sklypuose statyti dvibuciu... schmoll.gif
Element
O kur nuoroda i akstesne tema? g.gif reikia informacijos...

arba gal padesit man 4u.gif
yra zemes ukio paskirties sklypas Vilniaus rajone,padaryti geodeziniai matavimai,nuotraukos,viskas kaip ir sutvarkyta,klausimas,nuo pradeti,norint bandyti pakeisti zemes ukio i namu valdos paskirti ir kiek tai mazdaug gali apsieit finansiskai?

Kazkur perskaiciau,kad is pradziu reiketu nueiti i to rajono savivaldybe,susirasti architekta ar atsakinga pareiguna ir jis turetu atsakyti ar galima perdaryti ta sklypa ar ne,nes gali buti zalioji zona ir pan. o jeigu leistu,ka toliau reiketu daryti?eiga ir kainos domina.

Jei kas paaiskintu buciau be galo dekinga 4u.gif
Leslie
QUOTE(Element @ 2010 10 12, 12:59)
yra zemes ukio paskirties sklypas Vilniaus rajone,padaryti geodeziniai matavimai,nuotraukos,viskas kaip ir sutvarkyta,klausimas,nuo pradeti,norint bandyti pakeisti zemes ukio i namu valdos paskirti ir kiek tai mazdaug gali apsieit finansiskai?

Kazkur perskaiciau,kad is pradziu reiketu nueiti i to rajono savivaldybe,susirasti architekta ar atsakinga pareiguna ir jis turetu atsakyti ar galima perdaryti ta sklypa ar ne,nes gali buti zalioji zona ir pan. o jeigu leistu,ka toliau reiketu daryti?eiga ir kainos domina.

*

Laba diena,
taip, reikia eiti į savo savivaldybė, Architektūros ir Urbanistikos skyrių, rašyti prašymą sąlygoms žemės paskirties keitimui, ten ir sužiūrės, ar galima tai daryti (sutikslins su rajono bendruoju planu),
arba galima kreptis iš karto į architektus, kad tai padarytų,

kainos Vilniuje nežinau, bet manau kokie 8000 Lt. turėtų būti (grubiai, nes ne Vilniuje dirbu) 4u.gif
ūkio bitė
QUOTE(Element @ 2010 10 12, 13:59)

*

Kox ZU paskirties sklypo DYDIS, jei jau apie kainas klausiate? doh.gif
Element
QUOTE(ūkio bitė @ 2010 10 13, 15:31)
Kox ZU paskirties sklypo DYDIS, jei jau apie kainas klausiate? doh.gif
*

99a
as klausiu apitiksliai,nes neisivaizudoju isvis,kiek tai gali kainuoti,pirma karta susiduriu su situo reikalu.
ūkio bitė
QUOTE(Element @ 2010 10 13, 15:22)
99a
as klausiu apitiksliai,nes neisivaizudoju isvis,kiek tai gali kainuoti,pirma karta susiduriu su situo reikalu.
*

Tokiu atveju ZU paskirties sklype galima statyti UKININKO sodyba. Be paskirties kaitaliojimu.
4u.gif
Element
QUOTE(ūkio bitė @ 2010 10 14, 09:47)
Tokiu atveju ZU paskirties sklype galima statyti UKININKO sodyba. Be paskirties kaitaliojimu.
4u.gif
*

Kazkur perskaiciau,kad taip galima daryti turint ne maziau 1ha zemes,ar tai kad truksta 1a neturi reiksmes? 4u.gif
Element
radau atsakyma thumbup.gif
Ûkininko sodyba ar pagalbinio ūkio ir kitos paskirties (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) pastatai statomi nuosavybės teise priklausančiame žemės ūkio paskirties žemės sklype, ne mažesniame kaip 0,5 hektaro.

Ania
Gal kas žinote ir man padėsite. Vyro tėvas turi 70a žemės sklypą, visą laiką ten buvo ariama žemė ir deklaruoti visokiausi pasėliai, bet kai mes sugalvojome ten statyti ukininko sodybą, paaiškėjo, jog pagal dokumentus žemės paskirtis miško ūkio. Tai toks būtų klausimas: ar tą paskirtį iš miško galima keist į žemės ūkio arba idealiaisiai į namų valdos? Nes kažkur girdėjau, kad Vilniaus rajone tai beviltiška...
jolitamaria
sveikos,
turim zeme Gineitiskese ,netoli Vilniuas
paskirti keicia jau sesti metai ...
pirkom kai laukemes trecio vaiko smile.gif
vis zadama , dabar ,kadjau linknauju metu bus

o kaina tai keliagubai padidejo uz projekta
Ania
O ant miško ūkio žemės, ar galimos kokios nors statybos? Pvz. gal kokį ūkinį pastatą bent jau...?
Tetrada
Gal zinote ar i registruotus laiskus valstybines imones atsako? Mano atveju Kauno rajono zemetvarka. Kadangi gyvenu kitame mieste, tai noreciau issiusti prasyma laisku. Aciu:) 4u.gif
melynas dangus
QUOTE(Tetrada @ 2010 10 19, 20:05)
Gal zinote ar i registruotus laiskus valstybines imones atsako? Mano atveju Kauno rajono zemetvarka. Kadangi gyvenu kitame mieste, tai noreciau issiusti prasyma laisku. Aciu:) 4u.gif
*

taip, turi atsakyti per 1 men
Felisė
turime sklypa ŽU paskirties, bet jis yra rekreacineje teritorijoje.
Ka galime daryti siame sklype? ar galima jame statyti nama? Ar imanoma pakeisti paskirti?
tekila41
Sveiki,

Gal kas ka nors naujo zinote del zemes paskirties keitimo is zemes ukio i namu valda gamtiniame karkase vilniaus rajone? girdejau daugelis sklypu i toki papuola, o ten visokie apribojimai po 150 m..... ir kaip juos apeiti
Levanda
Sveiki gyvi.

Iskilo ir man klausimelis. Kazkaip siame forume taip ir neradau konkretaus atsakymo ar galima keisti paskirti jei jau yra BP (bendrasis planas).

Mano istorija tokia:

Zeme siuo menu yra zemes ukio paskirties. BP numatyta prioritetine veikla - misku ukio. Tuo tarpu kitoj pusej gatves - pramonine veikla (cia prie greitkelio).
Mum kaip tik reiketu sklypuko su paskirtimi pramoninei veiklai. Tad ar realu yra pakeisti paskirti ne i misku ukio, kaip numatyta BP, o i pramones?

Buciau labai dekinga jei kas tiesiai sviesiai pasakytu kaip ten istiesu yra 4u.gif smile.gif
Zbignevas
Sveiki. Turiu 1.3 ha zemes, dalis jos yra namu valdos ir dalis zemes ukio paskirties. Noreciau visa zemes gabala padaryti namu valda, ir perskirt i dvi dalis. Taigi nuo ko pradet,kur kreiptis ir kiek tai galetu kainuoti, bent apytikslia suma? P.S zeme randasi kauno raj.
Leslie
QUOTE(Levanda @ 2010 10 28, 18:28)
Sveiki gyvi.

Iskilo ir man klausimelis. Kazkaip siame forume taip ir neradau konkretaus atsakymo ar galima keisti paskirti jei jau yra BP (bendrasis planas).

Mano istorija tokia:

Zeme siuo menu yra zemes ukio paskirties. BP numatyta prioritetine veikla - misku ukio. Tuo tarpu kitoj pusej gatves - pramonine veikla (cia prie greitkelio).
Mum kaip tik reiketu sklypuko su paskirtimi pramoninei veiklai. Tad ar realu yra pakeisti paskirti ne i misku ukio, kaip numatyta BP, o i pramones?

Buciau labai dekinga jei kas tiesiai sviesiai pasakytu kaip ten istiesu yra  4u.gif  smile.gif
*

Tik pakeitus bendrąjį planą, kitų kelių aš bent nematau g.gif
QUOTE(Zbignevas @ 2010 10 29, 15:32)
Sveiki. Turiu 1.3 ha zemes, dalis jos yra namu valdos ir dalis zemes ukio paskirties. Noreciau visa zemes gabala padaryti namu valda, ir perskirt i dvi dalis. Taigi nuo ko pradet,kur kreiptis ir kiek tai galetu kainuoti, bent apytikslia suma? P.S zeme randasi kauno raj.
*

Kelias būtų detalusis planas, pirmiausiai kreipkitės į architektus, kad parengtų schemą detaliąjam planui, tuomet priduosite dokumentus sąlygoms, tada parengiamas detalusis planas įgyvendinti Jūsų tikslus. Procesas gana ilgas, užtrunka apie 7 mėnesius, o kaina kinta nuo situacijos, tiksliau paskayčiau pamačiusi dokumentus 4u.gif
Levanda
QUOTE(Leslie @ 2010 10 29, 16:36)
Tik pakeitus bendrąjį planą, kitų kelių aš bent nematau  g.gif

*

Vyliausiau labiau optimistisko atsakymo, bet vistiek labai aciu 4u.gif
- hal -
tevelis dovanoja zeme man,paskirtis zemes ukio,kazkur 30 a. mes planuojame ten susiresti namuka todel reikia pasidaryti namu valda,ar faktas kad dovanojamoji zeme yra numatomoje miestelio pletros zonoje,palengvins nors kiek visa reikala del zemes paskirties keitimo? esame kedainiu rajone 4u.gif
vilnera
QUOTE(- hal - @ 2010 11 05, 14:38)
tevelis dovanoja zeme man,paskirtis zemes ukio,kazkur 30 a. mes planuojame ten susiresti namuka todel reikia pasidaryti namu valda,ar faktas kad  dovanojamoji zeme yra numatomoje miestelio pletros zonoje,palengvins nors kiek visa reikala del zemes paskirties keitimo? esame kedainiu rajone 4u.gif
*

Jei zu paskirties sklypas butu ne pletros (rudojoje biggrin.gif )zonoje, keist paskirties isvis neleistu smile.gif
- hal -
dekui uz atsakyma,tikiu kad sukeliau sypsena blush2.gif
tiesiog dar nieko neismanau ir stengiuosi dometis kiek imanoma daugiau,laukia ilgas keles kaip suprantu.o kaip protingiau butu-daryti visa 30 a. i namu valda ir tada dalinti,i du sklypus po 15a. ar pirma dalinti o paskui daryti namu valda?
vilnera
QUOTE(- hal - @ 2010 11 05, 15:06)
tiesiog dar nieko neismanau ir stengiuosi dometis kiek imanoma daugiau,laukia ilgas keles kaip suprantu.o kaip protingiau butu-daryti visa 30 a. i namu valda ir tada dalinti,i du sklypus po 15a. ar pirma dalinti o paskui daryti namu valda?
*

Mes pirmiausia dalinom, o paskui keitem paskirti vieno is atidalintu sklypu.. Dabar daryciau kitaip-keiciant paskirti ir dalinciau detaliuoju - mano galva,taip butu sutaupyta laiko, nes tas atidalinimas man uztruko apie 2 metus doh.gif Tik kainuoja tos proceduros nemazai - nebaisiai toli nuo jusu su tom zemem zaidem smile.gif..
Geriausia tai architektas pakonsultuotu - nes siek tiek skiriasi ir ikainiai,ir terminai - labai stabdosi sitie reikalai,nes tai koki pareiguna stt supakuoja,tai istatymas pasikeicia.. Kantrybe apsiginkluokit, ir pries viska pradedant skambtelkit kokiam neblogam architektui - as susiradau saviski paskaitinejus savo savivaldybes internetini puslapi-pasiziurejau,kokiu arch rengti detalieji greiciausiai patvirtinami..
Leslie
QUOTE(- hal - @ 2010 11 05, 13:38)
tevelis dovanoja zeme man,paskirtis zemes ukio,kazkur 30 a. mes planuojame ten susiresti namuka todel reikia pasidaryti namu valda,ar faktas kad  dovanojamoji zeme yra numatomoje miestelio pletros zonoje,palengvins nors kiek visa reikala del zemes paskirties keitimo? esame kedainiu rajone 4u.gif
*

QUOTE(- hal - @ 2010 11 05, 14:06)
*

Darykite detalųjį planą, kurio tikslas - žemės sklypo padalijimas į dvi dalis ir paskirties keitimas iš ž.ū. į kitą (gyvenamoji teritorija - vienbučių (dvibučių) namų statybos). Tuomet vienu projektu įgyvendinsit visus savo tikslus 4u.gif
K_39
Teisingai, reikia daryti detaluji plana, kurio tikslas: sklypo padalinimas, zemes paskirties pakeitimas ir statybos reglamentu nustatymas. Sios proceduros kaina priklauso nuo konkrecios situacijos - ar reikes rengti detaliojo plano konsepcija, ar reikes atlikti poveikio aplinkai vertinimus ir t.t...
silwia007
Yra tokia situacija.Tevelis man dovanoja zemes ukio paskirtie zeme,bet joje yra gamtinis karkasas,nors ten nei draustinis,nei rezervatas.ar yra galimybe ji kazkaip apeiti ir pasidaryti namu valdos zeme.Veiksmas Kauno raj.
Leslie
QUOTE(silwia007 @ 2011 01 13, 15:02)
Yra tokia situacija.Tevelis man dovanoja zemes ukio paskirtie zeme,bet joje yra gamtinis karkasas,nors ten nei draustinis,nei rezervatas.ar yra galimybe ji kazkaip apeiti ir pasidaryti namu valdos zeme.Veiksmas Kauno raj.
*

Laba diena,
jeigu bendrajame plane parodytas tiesiog gamtinis karkasas/tausojantis žemės ūkis ir nėra ant viršaus pažymėta neprioritetinės gyvenamosios statybos (žymima tokiais pasvirusiai kryželiais), tuomet pakeisti paskirtį nėra jokių šansų.
Galima nebent ūkio sodybą formuoti, išlaikant atstumą 150 m. tarp namų. 4u.gif
alleksas
Sveiki.nuoreciau suzinuot gal jau kas turejo toki atveji.Ant senelio zemes kur stovi jo namas tvartas garazas pirtys malunas ir dar keli pastatai kurie pastatiti 41 47 metais,ir pries 20metu dar dasidejo 5hek, zemes.dabar toks reikalas is tos atsiradusios ir jau grazintos ir uzregistrotos zemes regitroj,vienam sklype ansciau stovejo sodyba bet nugriauta,pamatai ,,sklepas,, obelys ir net tvoros gabalas ira.as nuoreciau ant sio sklypo statit nama ka man daryt?jis dabar zemes ukio.PLIUS nuvaziavau i registra pasiduomet kaip kas sako duok senelio dokumenta,davem taj sako kad ant senelio ira uzrasyta tik zeme ir jokiu patatu nera NU TIPO NEUZREGISTRUOTA JO VARDU,BET JIS JUK GYVENO TAM NAMIE NUO 41 METU.NU IR PASLAUGOS IR SAKAITLIKAI ITT.KA GERIAU TVARKYT IR KAIP?JUK NUORIU IR SAVO SEIMMAI NAMO O ISEINA TAIP KAD NERA VISAI JOKIO((((aciu visems nuors uz dalinius atsakymus. 4u.gif
Mamyte :)
QUOTE(vilnera @ 2010 11 05, 16:31)
Mes pirmiausia dalinom, o paskui keitem paskirti vieno is atidalintu sklypu.. Dabar daryciau kitaip-keiciant paskirti ir dalinciau detaliuoju - mano galva,taip butu sutaupyta laiko, nes tas atidalinimas man uztruko apie 2 metus  doh.gif Tik kainuoja tos proceduros nemazai - nebaisiai toli nuo jusu su tom zemem zaidem smile.gif..
Geriausia tai architektas pakonsultuotu - nes siek tiek skiriasi ir ikainiai,ir terminai  - labai stabdosi sitie reikalai,nes tai koki pareiguna stt supakuoja,tai istatymas pasikeicia.. Kantrybe apsiginkluokit, ir pries viska pradedant skambtelkit kokiam neblogam architektui - as susiradau saviski paskaitinejus savo savivaldybes internetini puslapi-pasiziurejau,kokiu arch rengti detalieji greiciausiai patvirtinami..
*

sveiki 4u.gif

oi kiek daug info suzinojau is jusu posto 4u.gif aciu labai biggrin.gif

mes taip pat keiciam paskirti ir dalinam pusiau sklypa. doh.gif manau metus galo nebus i laaabai tikiuosi kad ilgiau neuztuks ax.gif

o gal kas gali informuoti del rekreacines zonos ax.gif na jei musu puse sklypo priklauso rekreacinei zonai, kas joje gali buti statoma ax.gif pvz pirtis gali buti rekreacineje zonoje? kas dar g.gif ir dar ta rekeacine zona ribojasi su vandens telkiniu. ar galima aptverti pvz sklypa ir ta dali kur rekreacine zona g.gif
Leslie
QUOTE(alleksas @ 2011 02 01, 18:29)
Sveiki.nuoreciau suzinuot gal jau kas turejo toki atveji.Ant senelio zemes kur stovi jo namas tvartas garazas pirtys malunas ir dar keli pastatai kurie pastatiti 41 47 metais,ir pries 20metu dar dasidejo 5hek, zemes.dabar toks reikalas is tos atsiradusios ir jau grazintos ir uzregistrotos zemes regitroj,vienam sklype ansciau stovejo sodyba bet nugriauta,pamatai ,,sklepas,, obelys ir net tvoros gabalas ira.as nuoreciau ant sio sklypo statit nama ka man daryt?jis dabar zemes ukio.PLIUS nuvaziavau i registra pasiduomet  kaip kas sako duok senelio dokumenta,davem taj sako kad ant senelio ira uzrasyta tik zeme ir jokiu patatu nera NU TIPO NEUZREGISTRUOTA JO VARDU,BET JIS JUK GYVENO TAM NAMIE NUO 41 METU.NU IR PASLAUGOS IR SAKAITLIKAI ITT.KA GERIAU TVARKYT IR KAIP?JUK NUORIU IR SAVO SEIMMAI NAMO O ISEINA TAIP KAD NERA VISAI JOKIO((((aciu visems nuors uz dalinius atsakymus. 4u.gif
*

Sakyčiau inventorizuoti esančius namus, ir priduoti, tokiems seniems namams inventorizacijoje yra kažkokia tai išimtis, kad galima priduoti ir be projekto ir pan., bandykit kreiptis į inventorizatorius, arba tiesiog registro tarnybos užklauskit, tiksliai nežinau visos procedūros, nes tai ne mano sritis, bet daugmaž kryptis tokia, sėkmės 4u.gif
zuikiene.
Sveikos mergaites, gal kuri gales man atsakyti.... turim virs hektaro nacionaliniame parke, paskirtis zinoma zemes ukio. Kazkiek cia paskaicius radau info kad galima statyti ant zemes ukio paskirties ukininko pastata (zinoma bunanat ukininku) mano klausimas butu toks, ar tai kad zeme nacionaliniame parke nekeicia nieko? galima bus statyt ukininko pastata ?
melynas dangus
QUOTE(zuikiene. @ 2011 04 18, 07:56)
Sveikos mergaites, gal kuri gales man atsakyti.... turim virs hektaro nacionaliniame parke, paskirtis zinoma zemes ukio. Kazkiek cia paskaicius radau info kad galima statyti ant zemes ukio paskirties ukininko pastata (zinoma bunanat ukininku) mano klausimas butu toks, ar tai kad zeme nacionaliniame parke nekeicia nieko? galima bus statyt ukininko pastata ?
*

Reikia žiūrėti, kas numatyta Parko tvarkymo plane. jeigu toje vietoje, kur yra jūsų sklypas yra galima statyba, tai galėsite statyti, jei ne - ne.
Papildyta:
QUOTE(alleksas @ 2011 02 01, 18:29)
Sveiki.nuoreciau suzinuot gal jau kas turejo toki atveji.Ant senelio zemes kur stovi jo namas tvartas garazas pirtys malunas ir dar keli pastatai kurie pastatiti 41 47 metais,ir pries 20metu dar dasidejo 5hek, zemes.dabar toks reikalas is tos atsiradusios ir jau grazintos ir uzregistrotos zemes regitroj,vienam sklype ansciau stovejo sodyba bet nugriauta,pamatai ,,sklepas,, obelys ir net tvoros gabalas ira.as nuoreciau ant sio sklypo statit nama ka man daryt?jis dabar zemes ukio.PLIUS nuvaziavau i registra pasiduomet  kaip kas sako duok senelio dokumenta,davem taj sako kad ant senelio ira uzrasyta tik zeme ir jokiu patatu nera NU TIPO NEUZREGISTRUOTA JO VARDU,BET JIS JUK GYVENO TAM NAMIE NUO 41 METU.NU IR PASLAUGOS IR SAKAITLIKAI ITT.KA GERIAU TVARKYT IR KAIP?JUK NUORIU IR SAVO SEIMMAI NAMO O ISEINA TAIP KAD NERA VISAI JOKIO((((aciu visems nuors uz dalinius atsakymus. 4u.gif
*

apie senų statinių, statytų iki 1991 m. kaimo vietovėse registravimą: http://www.registrucentras.lt/bylos/savini...nu_statiniu.pdf
Soliaa
Sveiki,
ankstesnėse temose radau, kad įmanoma pasidaryti ūkininko ūkį, jei turi kelis sklypus, mažesnius nei 50 a, ir jie gali nesiriboti. Pas mus 2 sklypai, vienas ž.ū. paskirties 46 a, ir dar turime sklypą sodų bendrijojoje 8 a. Veiksmas Kauno r. Ar įmanoma pasidaryti ūkį, ar lieka tik bandyt keisti paskirtį?
runchikas
QUOTE(Soliaa @ 2011 04 25, 12:10)
Sveiki,
ankstesnėse temose radau, kad įmanoma pasidaryti ūkininko ūkį, jei turi kelis sklypus, mažesnius nei 50 a, ir jie gali nesiriboti. Pas mus 2 sklypai, vienas ž.ū. paskirties 46 a, ir dar turime sklypą sodų bendrijojoje 8 a. Veiksmas Kauno r. Ar įmanoma pasidaryti ūkį, ar lieka tik bandyt keisti paskirtį?
*

Mano ziniomis turi tureti 50 aru savo nuosavybes sklypa vienoje vietoje viename masyve. Tik tadu iregistruoja ukininko uki.
Soliaa
QUOTE(runchikas @ 2011 04 26, 08:48)
Mano ziniomis turi tureti 50 aru savo nuosavybes sklypa vienoje vietoje viename masyve. Tik tadu iregistruoja ukininko uki.
*

Ačiū už atsakymą, nu gaila kad negalima....
Norvegiska_slywa
Sveikos, norejau pasiklausti koks istatymas reglamentuoja zemes paskirties keitima? Kur aprasyta visa procedura? Dekui
zuikiene.
[quote=saulute85,2011 04 20, 10:58]
Reikia žiūrėti, kas numatyta Parko tvarkymo plane. jeigu toje vietoje, kur yra jūsų sklypas yra galima statyba, tai galėsite statyti, jei ne - ne.

gavau atsakyma kad : "regioninio parko tvarkymo plane (Žin., 2005, Nr.50-1672) specializuoto apsauginio ūkininkavimo (Ž3a) kraštovaizdžio tvarkymo zonoje naujų statybų plėtra nenumatyta, todėl statyti statinius minėtame Jūsų žemės sklype nėra teisinio pagrindo. "

taip gaunas kad tenka laukti vadinamos pletros.... ? ar as klystu?
melynas dangus
QUOTE(zuikiene. @ 2011 05 02, 09:33)
taip gaunas kad tenka laukti vadinamos pletros.... ? ar as klystu?
*

Taip, kol tvarkymo planas nebus pakeistas ir toje vietoje, kur yra jūųs sklypas nebus numatyta statybų (urbanizacijos) galimybė, statyti nebus galima.
zuikiene.
QUOTE(saulute85 @ 2011 05 02, 11:36)
Taip, kol tvarkymo planas nebus pakeistas ir toje vietoje, kur yra jūųs sklypas nebus numatyta statybų (urbanizacijos) galimybė, statyti nebus galima.
*

o kazkaip apeiti ta visa biurokratija gal galima,,,,, ar cia jau be sansu? blush2.gif

svetakuzm
Laba diena,

Mes turime 1 ha ž/ū paskirties žemės sklypą šalią Vilniaus, namo statyti nenorime, bet yra mintis įkurti taip vadinamą sodą, vasarai ir poilsiui.
Labai įdomu būtų sužinoti ar yra galimybė taip padaryti, ar reikia tvarkyti kokius nors dokumentus. Gal kasnors turi panašios patirties. Iš anksto ačiū.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.