Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Galvos traumos, smegenų sutrenkimai
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Ligos
Pages: 1, 2
Liutaure
Ir man baisiai nesiseka su mazuoju, o saugau tikrai, ir tetis saugo, bet yra sekunde ir per ja kazkas gali nutikt...
Pries kokia savaite tete vede laiptais i virsu, tai jis erzaliojo istruko is rankos ir krito atgal ant laipto pakausiu, buvo guzas, bet praejo..
sivakar eidamas is vonios paslydo ir atbulas i slenksteli su pakausiu trenkesi, i kampa... unsure.gif siaubas gali uzsigrauzt negyvai bet tai vaikui nepades...verke mazylis, issoko guzas...dabar miega...ziuresiu kaip jausis
Bet mane neramina va kas : mano mama sake, kad pavojingiausia smegenims vieta ir yra butent pakausis, arciau kaklo, o va kakta zymiai maziau pavojinga g.gif
kiek skaiciau mamyciu pasisakymus visoms daugiau ar i kaktyte ar i smilkinius uzsigaudavo..dabar viska skaitysiu ir bijau, kad dar ilgai neuzmigsiu

verysad.gif
Donata444
QUOTE(Liutaure @ 2009 07 09, 00:29)
Ir man baisiai nesiseka su mazuoju, o saugau tikrai, ir tetis saugo, bet yra sekunde ir per ja kazkas gali nutikt...
Pries kokia savaite tete vede laiptais i virsu, tai jis erzaliojo istruko is rankos ir krito atgal ant laipto pakausiu, buvo guzas, bet praejo..
sivakar eidamas is vonios paslydo ir atbulas  i slenksteli su pakausiu trenkesi, i kampa... unsure.gif siaubas gali uzsigrauzt negyvai bet tai vaikui nepades...verke mazylis, issoko guzas...dabar miega...ziuresiu kaip jausis
Bet mane neramina va kas : mano mama sake, kad pavojingiausia smegenims vieta ir yra butent pakausis, arciau kaklo, o va kakta zymiai  maziau pavojinga  g.gif 
kiek skaiciau mamyciu pasisakymus visoms daugiau ar i kaktyte ar i smilkinius uzsigaudavo..dabar viska skaitysiu ir bijau, kad dar ilgai neuzmigsiu

verysad.gif
*

Maniske lauke buvo nugriuvus ant pakausio.Trupuciuka paverke,bet paskui pastebejau,kad ant kepurytes yra kraujo deme.Zaizda buvo visai mazyte,bet paskambinau i greitaja.Pasakiau,kad nezinau,ar zaizda "rimta".Tai man atsake,kad butina,kad vaika patikrintu ligoninei,nes tai vis delto yra galvos trauma.Viezem vaika ligoninei,bet nieko rimta smile.gif
Liutaure
Aciu Donta444 4u.gif
Jokiu pokyciu nepastebejau, todel i ligonine neveziau verysad.gif
Siandie vel, matyt buvo pasisiojes ant grindu ir lekdamas vel pargriuvo ant pakausio, isivaizduoju, kad paskaicius, atrodo, kad vaikas neziurimas, bet taip nera, tiesiog ryte toks momentas, ir va vel begalinis nerimas.....
Ta vakara skaiciau internete apie galvos traumas, ir suzinojau, kad jei nera samones netekimo trumpalaikio, veliau vemimo, mieguistumo tai nereikia skubiai vest i ligonine, bet aisku nusiraminimui ir vaikelio labui galima patikrint ?
Koks budas geriausias ir saugiausias vaikui ? Echoskopija, kompiuterine tomografija ar dar koks ? Gal kas zino ?
Skaiciau, kad pavojingiausios vietos yra galvos sonai, po to pakausis, o po jau kakta.
Musu atveju nemanau, kad galejo susitrenkti smegenys ar buti galvos trauma, bet labai nerimauju, kad nesusimestu kresulelis, nes pasizeide nuo sumusimo kraujagysles, o nuo kresulelio gali buti galvos skausmai, ir siaip kresuliai pavojingi... ar zinot kas ka nors apie tai.... va del to as dabar labai nerimauju verysad.gif unsure.gif
Papildyta:
O ka Donata 4444 dare ligoninej tavo vaiukeliui ? kaip tikrino ?
Donata444
QUOTE(Liutaure @ 2009 07 11, 00:24)
Aciu Donta444  4u.gif
Jokiu pokyciu nepastebejau, todel i ligonine neveziau  verysad.gif
Siandie vel, matyt buvo pasisiojes ant grindu ir lekdamas vel pargriuvo ant pakausio, isivaizduoju, kad paskaicius, atrodo, kad vaikas neziurimas, bet taip nera, tiesiog ryte toks momentas, ir va vel begalinis nerimas.....
Ta vakara skaiciau internete apie galvos traumas, ir suzinojau, kad jei nera samones netekimo trumpalaikio, veliau vemimo, mieguistumo tai nereikia skubiai vest i ligonine, bet aisku nusiraminimui ir vaikelio labui galima patikrint ?
Koks budas geriausias ir saugiausias vaikui ? Echoskopija, kompiuterine tomografija ar dar koks ? Gal kas zino ?
Skaiciau, kad pavojingiausios vietos yra galvos sonai, po to pakausis, o po jau kakta.
Musu atveju nemanau, kad galejo susitrenkti smegenys ar buti galvos trauma, bet labai nerimauju, kad nesusimestu kresulelis, nes pasizeide nuo sumusimo kraujagysles, o nuo kresulelio gali buti galvos skausmai, ir siaip kresuliai pavojingi... ar zinot kas ka nors apie tai.... va del to as dabar labai nerimauju  verysad.gif  unsure.gif
Papildyta:
*

Mum tik zaizda apziurejo,tai pasake,kad nieko rimto,tai nieko daugiau ir netikrino,bet tik pasake para stebet,bet viskas baigiesi gerai smile.gif Daktare uzdejo tvarsciuka,tuoj vietoj kur buvo zaizda ir pasake savaite nemaudyt.
Jurate5
QUOTE(Liutaure @ 2009 07 10, 23:24)
Aciu Donta444  4u.gif
Jokiu pokyciu nepastebejau, todel i ligonine neveziau  verysad.gif
Musu atveju nemanau, kad galejo susitrenkti smegenys ar buti galvos trauma, bet labai nerimauju, kad nesusimestu kresulelis, nes pasizeide nuo sumusimo kraujagysles, o nuo kresulelio gali buti galvos skausmai, ir siaip kresuliai pavojingi... ar zinot kas ka nors apie tai.... va del to as dabar labai nerimauju  verysad.gif  unsure.gif
Papildyta:
*

Ligonineje paklausia ar vaikas buvo be samones?Ir liepia stebeti.
Mano mergina budama gal 7men.nuo stalo virtuveje buvo nusiridenus ant grindu.Da bar mums beveik 6 m.,esam visai sveiki. smile.gif Nors nerimo tai daug apturejau.Dar kai pats esi medikas,ir zinai jkokios pasekmes gali buti,tai..O siaip mazi vaikuciai saugo galva,pas juos refleksas toks,krisdami jie issiriecia ir pakelia galvyte.
Liutaure
O kokios gali buti galvos traumos pasekmes ? Noriu psakyt, na tos traumos, kuriui metu neprarandama samone ir nera aiskiu traumos pozymiu ? g.gif Kas tada gali but ? Ko galim tiketis ?
Raselelyte
Sveikos mamytes...siandiena mano dukryte nukrito nuo lovos, tik sekundei nusisukau o atsisukusi matau ta vaizda kai ji krenta ir nespejau jos pagauti....verkiu istisai, negaliu sau atleisti kad jos nesuziurejau, netikusi motina esu, kaip taip galejau jos nesuziureti....o musu lova auksta, ne is zemuju ir ji krito pakausiu i grindis, grindys pas mus medines...bent ant kilimo butu nukritusi, verke baisiai, bet gana staigiai ja nuraminau, pasiguldziau, daviau papuli ir ji uzsnudo....atrodo gal niekas ir neatsitiko, net gumbo jokio nera, linksma, nevemia....praejo gal kokios 3.5 val nuo kritimo...ar reikia vaziuoti pas daktare, baisiai pergyvenu, nerandu sau vietos, niekaip negaliu pamirsti to vaizdo ir garso, kai ju nukrito, ngaliu sau atleisti....bijau kad jai kazkas nebutu nutike, gal koks sukretimas ar dar kas.....isprotesiu.... verysad.gif verysad.gif verysad.gif
wus
QUOTE(Raselelyte @ 2009 08 27, 13:24)
Sveikos mamytes...siandiena mano dukryte nukrito nuo lovos, tik sekundei nusisukau o atsisukusi matau ta vaizda kai ji krenta ir nespejau jos pagauti....verkiu istisai, negaliu sau atleisti kad jos nesuziurejau, netikusi motina esu, kaip taip galejau jos nesuziureti....o musu lova auksta, ne is zemuju ir ji krito pakausiu i grindis, grindys pas mus medines...bent ant kilimo butu nukritusi, verke baisiai, bet gana staigiai ja nuraminau, pasiguldziau, daviau papuli ir ji uzsnudo....atrodo gal niekas ir neatsitiko, net gumbo jokio nera, linksma, nevemia....praejo gal kokios 3.5 val nuo kritimo...ar reikia vaziuoti pas daktare, baisiai pergyvenu, nerandu sau vietos, niekaip negaliu pamirsti to vaizdo ir garso, kai ju nukrito, ngaliu sau atleisti....bijau kad jai kazkas nebutu nutike, gal koks sukretimas ar dar kas.....isprotesiu.... verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
*

ir kaip baigesi jusu mergytei?

O man irgi siandien ne kokia diena...niekada sau neatleisiu...maniske irgi is tu judriuju...ir krito sian nuo lovos besokinedama, pradejo verkti, as ja paemiau, tada akys i virsu uzvirto...lyg be samones butu...bet labai trumpam keliom sekundem....vel pradejo verkti...iskvietem greitaja...dabar klinikose (vyras isvaziavo, nes pati maza leliuka maitinu dar)...sviecia galvyte, labai bijau...niekada niekada sau neatleisiu, kad leidau sokinet ant lovos...tikrai pati kalta ir taip saves nekenciu...
Papildyta:
persviete...nieko blogo nemato...liepe stebet, bet del ko buvo atsijungus truputi negali pasakyt...sako gal nuo soko...sad.gif labai baisu...sad.gif
Raselelyte
QUOTE(wus @ 2009 10 03, 22:52)
ir kaip baigesi jusu mergytei?

O man irgi siandien ne kokia diena...niekada sau neatleisiu...maniske irgi is tu judriuju...ir krito sian nuo lovos besokinedama, pradejo verkti, as ja paemiau, tada akys i virsu uzvirto...lyg be samones butu...bet labai trumpam keliom sekundem....vel pradejo verkti...iskvietem greitaja...dabar klinikose (vyras isvaziavo, nes pati maza leliuka maitinu dar)...sviecia galvyte, labai bijau...niekada niekada sau neatleisiu, kad leidau sokinet ant lovos...tikrai pati kalta ir taip saves nekenciu...
Papildyta:
persviete...nieko blogo nemato...liepe stebet, bet del ko buvo atsijungus truputi negali pasakyt...sako gal nuo soko...sad.gif labai baisu...sad.gif
*

labukas 4u.gif o viskas baigesi kuo puikiausiai smile.gif niekas mazei neatsitiko, pas daktarus neveziau, nes jokiu simptomu blogu nebuvo smile.gif dabar is akiu jos nepakeidziu, ant lovos nei sekundei nebepaliku, gyvena ji pas man ant grindu lotuliukas.gif ismoko ropoti tai duodasi po grindis lotuliukas.gif
Jeigu jusu mazyle linksma, nevemia ir pan, tai jai TIKRAI nieko nenutiko manau smile.gif tuo labiau pas daktarus buvote smile.gif kaip mano drauges sako NEI VIENAS vaikas neuzaugo be pannasiu kritimu doh.gif
retancike
gal kuri zinote, ar po beveik savaites kai susitrenke galvyte gali pasireiksti tokie simptomai kaip vemimimas ir pan.?
Sefiene*
maniškis susitrenkė galvą ir užmigo sad.gif
Krisitnaa&
sestadieni beslidinejant uzkliuvau ir trenkiausi trijose vietose: keliais, krutimis ir kakta. buvau su salmu. taciau tuo metu kai parktitau gulejau kokia minute ant zemes, lyg buvau praradusi trumpam sekundei samone, paskui galva skaudejo, truputi praejo o pries uzmiegant pradejo skaudeti pakausi.. iki siandienos supykinna, bet dar nevemiau. ar tai gali buti smegenu sutrenkimas??
Sefiene*
QUOTE(*Saulutė*20 @ 2009 12 29, 16:02)
sestadieni beslidinejant uzkliuvau ir trenkiausi trijose vietose: keliais, krutimis ir kakta. buvau su salmu. taciau tuo metu kai parktitau gulejau kokia minute ant zemes, lyg buvau praradusi trumpam sekundei samone, paskui galva skaudejo, truputi praejo o pries uzmiegant pradejo skaudeti pakausi.. iki siandienos supykinna, bet dar nevemiau. ar tai gali buti smegenu sutrenkimas??
*

mano vaikui kai tada blogai buvo, tai išsiaiškinom, jei sąmonę prarandi, tai reikia kreiptis į gydytoją rolleyes.gif
adrija
Mes irgi neperseniai apturėjome stiprią galvos traumą.
Užėjau čia pasiskaityti,ir kažkodėl pasidarė labai keista.
Va man įdomu,kodėl mamytės ,susitrenkus mažyliui galvą,žinodamos ,kad tai iš tiesų gali būti rimta,nesikreipia pirmiausiai į medikus,o va sėda prie PC ir čia ieško kažkokios pagalbos biggrin.gif g.gif Neužsigaukit,bet tikrai keistai atrodo.
Norima
QUOTE(adrija @ 2010 04 18, 14:44)
Va man įdomu,kodėl mamytės ,susitrenkus mažyliui galvą,žinodamos ,kad tai iš tiesų gali būti rimta,nesikreipia pirmiausiai į medikus,o va sėda prie PC ir čia ieško kažkokios pagalbos biggrin.gif  g.gif Neužsigaukit,bet tikrai keistai atrodo.
*

Mano super judrus mazasis kartais sugeba per diena dvi traumas aptureti doh.gif Dauzosi ir dauzosi galva doh.gif O nuziuret neimanoma, nes as visa diena vos galo negaudama paskui lakstau, bet kas is to...Jei po kiekvieno kritimo vezciau ligoninen, tai is ten jauciu neiseitume unsure.gif Tiesiog stebiu jo savijauta, jei paverkes nurimsta ir vel duodasi, kaip visada, tai skaitau nieko tokio baisaus...Nors paciai kas karta sirdis stoja, savo mazojo skrydzius pamacius blink.gif Ir jis nepasimoko, cia nusidrebia galva zemyn, cia vel apsisukes ten pat lipa...Vyresnysis per 4.5 metu gal tik pora guzu yra turejes, o mazasis istisai guzuotas nuo tada, kai pradejo vaikscioti normaliai doh.gif
rankinis
Rašiau atsakymą į mamytės užduotą klausimą dėl to, kad mamos pirma naršo informacijos internete, o ne skuba pas daktarus, bet kažką nuspaudžiau ir dingo, tai supaparastintai pasakysiu: Daktarai Lietuvoje, jei nuramintų netingėtų informuoti daugiau ir pagarbiau, tai šoko ištiktos mamos ir neieškotų info kitur kaip kad pas juos.

Nuvykus mums šiandien į Santariškes daktaras bumbėjo, kad ko čia lekiam, nėra skubos lėkti, reikia vaiką stebėti pirma ar nebus vėmimo, traukulių (jei yra guldoma į ligoninę), o kaip nelėksi...Metukų ir penkių mėnesių vaikas nudarda nuo laiptų iš antro aukšto iki rūsio grindų, tokio žiauraus kritimo, mamos akyse, esant šalia - pamatai gūzą, o daugiau pati negali nustatyti, gal rankos kojos lūžo, o gal dar velniažin kas, o tau atvykus daktaras sako, pasakykite ką jam skauda, nes man jis nepasakys.....Man juk irgi užtat ir atlėkiau tikrintis. Vaiko nepačiupinėja net, daro galvos nuotrauką, gerai sako viskas sukrėtimo nėra (klausė ar nevėmė), kaukolė nelūžusi, skiria žvakutę eferalgano ir rytoj pasirodyti pas neurologus savo poliklinikoje, jei norėsime (?!!!??).
Aš neatstoju, sakau, tai ką nuotrauka parodė ir kad sukrėtimo nėra, na pasirodo ne, reikėjo stebėti vaiką , taigi grįžtu namo devynios jau vakaro, reikia stebėti dėl vėmimo ir traukulių, jei jie bus sakau dar ką daryti, kaip elgtis, tai tik po mano klausimo sako, tada jau pas mus į ligoninę guldydim. Pikta, kad turi daktarus traukti už liežiuvio ir kaip teisingai ko paklausti, kad atsakymą gautum...
Tai va vaikas miega, kiti du paaugliai irgi jau, galiu dabar pabliauti, kad šalia būdama ant to paties laiptuko, vaiko nenužiūrėjau ir internete radau mamytės istoriją apie dukrelės traumą, vizitą į Belgijos ligoninę ir jos atsiųstą nuorodą apie tokias traumas, tad dalinuosi informacija, kuri iš ties būna naudinga, nors neabejoju, kad daktarų apžiūros reikalingos, bet matyt ne visada verta skubėti, nes dar labiau liksi šokiruotas gydytojų priėmimo. Taigi ta nuoroda: http://www.askdrsears.com/html/8/t082300.asp Patarimas nemokantiems anglų kalbos nukopijuokite nuorodą į google ir paspauskite išversti straipsnį, suprasite, nors laužyta lietuvių kalba bus.
ingauk
mums galvos sutrenkimas pasirode vemimu, be galo miego norejimu ir kas mane labiausia isgadino tai nevalgyngas akiu judejimas, is cia ir suzinojau kad mums lengavas galvos sutrenkimas, o susitrenke kai abi mergaites priespriesais bego ir atsitrenke viena i kitos nosi, o nei bego kraujas nei, buvo paraude ar guziukas, aisku tokioj vietoj gal ir nebuna guzu g.gif
ULTRA VIOLET
QUOTE(adrija @ 2010 04 18, 14:44)
Va man įdomu,kodėl mamytės ,susitrenkus mažyliui galvą,žinodamos ,kad tai iš tiesų gali būti rimta,nesikreipia pirmiausiai į medikus,o va sėda prie PC ir čia ieško kažkokios pagalbos biggrin.gif  g.gif Neužsigaukit,bet tikrai keistai atrodo.
*

todel kad nakti skambini daktarams - jie i tave ziures kaip i dura.. bigsmile.gif . pazistamas jausmas nuvezi vaika sakai nukrito ar tas ar anas, tipo tai pozymius ziurekit ar dar kazka, o kai tu nzn nei pozymiu nei kas gali buti su vaiku, tai kur gi dar gali apie tai suzinoti... Va man dabar vaikas nukrito, pareke, pavalge apsiramino ir uzmigo, o ka man daryti? Man neramu... vaiko vezti dabar tikrai niekur nenoriu ir negaliu, o vyras miega jam ryt i darba anksti keltis, uztat ir ieskom trumpesnio kelio suzinoti ka tokiu atveju daryti. Paskambinsi medikams sakys vezkit, o kaip vyrui i darba, as pati vezti negaliu, be to turiu ir kita vaika dar, kam ji viduri nakties palikti? Viena... g.gif O cia uzejau paskaiciau, suzinojau kad lemiamos pirmos 24 val. reiktu stebeti, tai man dabar ramiau, kad jeigu neveme gal ir nieko baisaus, galesiu gal dar numigti pora posmu... unsure.gif Ir nieko cia keisto mirksiukas.gif Juk ne akmens amziuj gyvenam drinks_cheers.gif
Indula
Mano mažius vakar vakare lėkė manęs pasitikti, tai kai griuvo ir su galvyte tiesiai į sienos statų kampą.Dar tooookio guzo buvau nemačiusi.Nulėkėm į Klinikas.Labai maloniai ir supratingai priėmė.Net nesakė, ko čia atvažiavot ar panašiai.Apžiūrėjo, padarė rengeno nuotrauką.Ačiū Dievui, viskas gerai.Džiaugiuosi, kad nuvažiavom, man žymiai ramiau
viduku
mano beveik 7 mėn. dukriukas vakar iškrito iš autokėdutės. kilstelėjau kėdutę nešti į kitą kambarį, dukriukas pasilenkė priekin ir bumbt kaktyte ant plytelių verysad.gif kvaila mamytė net nepagalvojo vaikiuką prisegti sad.gif tik norėjau iš vieno kambario nunešti į kitą... verkė nelabai smarkiai. greit nuraminau. bet nulėkėm iškart pas gydytojus.
garsiai dabar sakau - su tuo dar neteko susidurt. CHIRURGAS GIRTAS, nėr kam apžiūrėt doh.gif
pažiūrėjo dukriuką bendrosios praktikos gydytoja, liepė stebėti.
iš pradžių kaktytė lyg ir buvo paraudusi, dabar nė žymelės nėra. vaikiukas lyg ir neramesnis, bet mums 2 dantukai dygsta, tai vėlgi negali pasakyt, nuo ko tas neramumas. bet valgo dukrytė normaliai, miega normaliai, nevemia, kelis kartus atpylė kiek daugėliau, bet tas mums ir taip pasitaiko... šiaip tai dėl visko dabar panikuoju - apsnūdo, jau bijau, lyg ir mažiau kiek suvalgė, vėl pergyvenu. bet turiu su kuo palyginti, tai lyg abi sesutės elgiasi vienodai. bent tai padeda nusiraminti...

o akyse iki šiol stovi vaizdas, kaip dukriukas bumbt kaktyte į grindis sad.gif man iš rankų praktiškai verysad.gif
liepaite_sun
sveikutes,

ar jusu kleckiukai yra uzsigave smilkini? manoji 1.6 isitaise guza smilkinio zonoje... kazkur skaiciau, kad tai labai jautri vieta... Gydytoja liepe stebeti... Gal kuri zinoteis patirties, ar tai pavojinga vietele?
Laimaaa96
Sveikos

mano sunui 14 metu smile.gif vakar gryzo is maudyniu su guzu kaktoj.. iskilo gan didelis, per daug nesijaudinau, nes nesiskunde, kad jam galva skaudetu ar pykintu. Siandien ryte atsikeles ir isejes i lauka sake kad saules sviesos byjo, aki skauda, bet tik viena, ta kurioje puseje tas guzas yra. Gal zinot kodel ta akis byjo sviesos? gal del to, kad patrynes ryte buvo?
Miglez
Sveikos,papasakosiu savo labai nemalonia situacija.Pati mokiausi ruosiausi egzaminam nutarem su vyru vaika gal kokie 7-8 men tada buvo nuvesti pas jo mama paziureti keliom dienom,taip isejo kad palikom 5 dienom.Vakare parsivezem vaika ,kaip visada zaidzia ir juokiasi,jokiu itarimu kad kas gali buti nekylo numaudzius ruosemes jau migdyti ir tada vyras sluostidamas galvyte paspaudus pajuto desneje puseje labai minksta,atrode kaip kokia pusle pilna vandenio.Buvo jau velu vaikas jau miegojo nieko nedarem,Kita diena sestadienis nuvaziavom i ligonine persviete galvyte ir pasake kad skilus kaukole ties galvos viduriu,iskart su greitaja issiunte i Vilniu.Buvo sestad pagulde i ligonine teko laukt pirmadienio kol dirbs visi daktarai.Vel ziurejo galvyte ar nera isiliejusio kraujo,viskas buvo gerai ta pacia diena paleido namo daktaras pasake kad po kokiu 2 savaiciu sugis ir nebus tu vandenu ir tik tai bus nemalonus prisiminimas,o per 2 savaites sukietejo,tik kauliukas skiles gija leciau.Nezinau pacius kaltin del atlaidumo ar dar uosviene nutilejo ir nepasake,kad galejo is lovos iskrites atsitrenkti i siuvimo masinos gelezini sona.. nes migdydavo lovoje ir galejo nesuziureti.Nelinkiu niekam to patirti ir tikiuosi,kad ateityje is to pasekmiu jokiu nebus..
jurgitukas88
sveikos mamytes,mano dukryte vakar ir nukrito nuo sofos ant kaktytes ir zanduko,as buvau soke,labai isigandau ir save kaltinau,kad taip atsitiko,o jai dar tik 9men,nunesem pas vidaus daktare,tai sake,ne vienas vaikas be to neapsena ir sake ziuret,kad nevemtu,jei vems vezt i klinikas,ar kviest greitaja,bet viskas buvo gerai,bet vistiek man neramu,galvoju,o gal kas yra o jai nieko nepasireiskia
Cristata
As is dukros traumu praktikos, vaikui stipriai usitrenkus galva, vis gi siulau nelaukti ir vaziuoti i ligonine. Atsiminimai sviezi- pries nepilna menesi 6m mergina paslydo ir nukrito nuo laiptu. Susitrenke galva, ranka. Samones neprarado, verke be proto, nes labai skaudejo. Nei veme, nei kazkokie kitokie pozymiai buvo. Viskas ivyko vakare, tai nusiverkusi miego norejo, o gal tai jau reikejo vertinti kaip mieguistuma. Zodziu mes is karto vaziavome i klinikas. Rentgenas parode kaukoles luzi, tomografu nustate detaliau, buvo didziule hematoma, nakti operacija. Dziaugiames, kad viskas laiku ir kad nuvaziavome butent i KMUK.
va tokia musu patirtis.
Tik nenoriu gasdinti visu jus. Buvo pas mus ir visokiu silpnesniu pasitrankymu, griuvimu ir pan., atsipirkdavom tik guzais. Bet sitas paskutinis susitrenkimas tikrai buvo rimtas. mes patys net neitareme, kad toks rimtas, vaziavome tipo del visa ko pasiziureti.
jurgitukas88
sveikos,nu mum jau 18 dienu praejo nuo nukritimo nuo lovos,buvo ant kaktos raudona gal pora dienu ir viskas,cia mes tas pats kur 9 men,vaikas linksmas viskas lyg ir gerai,jau buvau rami kol jusu istorijos neperskaiciau,nezinau dabar neramu,bet jei jau kas butu buve,gal pasimatytu kas,bukit geros kas nors parasykit,noriu nusiramint
knielita
QUOTE(jurgitukas88 @ 2011 07 22, 14:54)
sveikos,nu mum jau 18 dienu praejo nuo nukritimo nuo lovos,buvo ant kaktos raudona gal pora dienu ir viskas,cia mes tas pats kur 9 men,vaikas linksmas viskas lyg ir gerai,jau buvau rami kol jusu istorijos neperskaiciau,nezinau dabar neramu,bet jei jau kas butu buve,gal pasimatytu kas,bukit geros kas nors parasykit,noriu nusiramint
*

Jei per pirma para vaikas po nukritino butu mieguistas, irzlus, vemtu ir pan, tada sunerimti reikia 4u.gif Jusu atveju manyciau jau pamirsti galit ir nebegalvoti apie tai.
Tiesa, del smegenu sukretimo galite ir pacios issiaiskinti, jei pasvietus i akytes vyzdziai nesusitraukia reiktu pasirodyti gydytojams 4u.gif
pupa3
Daug kartu girdejau ir skaiciau, kad nepalikit vaikuciu kur jiems nesaugu vienu...
Bet... visada sunku mokytis is kitu klaidu...
Vakar apturejau toki soka, kad dar ir dabar rankos ir sirdis virpa...
Pasodinau maziu i supama kedute, ir nusisukau tik akimirkai, ir jis iskrito is jos, ir trenkesi kaktyte i plyteles blink.gif verysad.gif
mano kalte, kad neprisegiau jo, juk visada prisegdavau, net jei ir salia sededavau, niekada sau neatleisiu uz toki savo poelgi blush2.gif
issikvieciau vyra is darbo ir nulekem pas gydytoja, ten ji apziurejo, patikrino akytes, ausytes, gerklyte, paspudinejo kaktyte, paklause sirdutes - lyg viskas gerai, jis guvus, sypsosi, zaidzia...
perspejo stebeti 24 val. jei taptu mieguistas, ar vemtu, reiketu nedelsiant vaziuoti i ligonine unsure.gif
taigi sianakt miegojo kaip ir iprastai, tik as sokinejau prie jo paziureti ar viskas gerai. Ryte atsikle, atsigere vandenuko, pienuko neime, pasibare, ir vel uzmigo.
Iprastai ryte nubudes 2-3 valandeles ciauska, zaidzia, ir tik tada uzmiega.
Jokiu kitu pozymiu nera, t.y. nevemia, tik kad pienuko negerem nors ir vakar jo nelabai norejo unsure.gif
stebesiu kaip toliau bus, tikiuosi nieko baisaus ax.gif
Emoli
gal žinote kaip atrodo lūžusi nosis? kaip gydytojas tai diagnozuoja? tik peršvietęs?

šiandien mergina kai kalė į palangę doh.gif ištino visa, po akim mėlyna unsure.gif
spulyte
labas, seniai kas cia besilanke smile.gif
o mes ne per seniausiai grizom is ligonines, po smegenu sutrenkimo, baisu baisiausia, bet lyg ir i geraja puse. tik kai skaitinejau si foruma visokiu radau atsiliepimu, kam viena skaito interneta, kodel is kart i logonine neveza t.t. ir pan. o as dziaugiuosi kad toks dalykas kaip intikas yra smile.gif nes kai maze susitrenke galva ir uzmigo, pagalvojau kad is isgascio ,nuo verkimo, kol ji miegojo paskaitinejau simptomus ir vos pati nenualpau is streso, puoliau ja zadinti ir ka.. neina prizadinti, rankas kojas ateme (aciu dievui vyras buvo salia) bet bandziau kelti , pajudinti ir tuomet apsiveme, tai mes ta pacia minute i ligonine islekem...
tai ir as galiu dabar patarti, susitrenkus smarkiai galva galva geriau nuvaziuoti pasitikrinti be reikalo negu kad paveluotai....

ir visuomet verta savo patirtim ir isgyvenimais pasidalinti, juk mes visi visko negalime zinoti... nei vienas nera apsaugotas nuo nelaimes... bukite stiprios ir lai jusu mazieji buna sveiki 4u.gif
NeLina
...ir aš skaitau internete (užmigdžius pagrandukę)... o vyrai tuo tarpu KMUK laukia savo eilės doh.gif
Prieš gerą valandėlę mūsų keturmetis norėjo peršokti gulinį tėtį ir... bumt į lovos medinę atbrailą... Neaštri ji, bet gumbas per 10min tikrai per trečdalį kaktos iššoko doh.gif Kaip kad kraujosrūva ar pan. būtų. Dėl jos labiausiai sunerimom ir išvažiavo pasitikrinti.
Nevėmė, miego kaip ir norėjo (bet vėlu, pietų nemigęs, pats laikas jau būtų eit lovon). Baisiausia, iškart po smūgio kelioms akimirkoms buvo lyg prarandantis sąmonę - suglebo, akytės į vieną tašką, išsižiojo rėkt, o išrėkti neina, orą tik gaudo doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif vyras pribėgęs per žandus stiprokai delnais patapšnojo (nežinau, tikriausiai tokiu atveju kažką panašaus ir reikia daryt?), tada pradėjo rėkti...

Gal trečias mūsų stiprus sumušimas, ir trečiakart ta pati situacija lyg praradinėtų sąmonę. doh.gif verysad.gif Pirmakart buvo metukų laiko, kai bėgo sofa ir nusprūdo... ir dar abu su tėčiu sėdėjom šalia doh.gif (iki to karto aš irgi galvodavau, kad šalia būnant nieko nenutinka, bet viskas - tikrai akimirkos reikalas!) Iškart kvietėm greitąją-išsivežė į KMUK, darė rentgeną, išleido namo, liepė stebėti. Viskas OK. Tikrai niekas nesipiktino, kad be reikalo atvažiavom. Tik tiek, kad labaaaai jau ilgai viskas užtruko, gal apie 3+val prabuvom, kol sulaukėm rentgeno, kol padarė nuotrauką, kol ją aprašė, kol pasakė, kad nieko...

Nieko čia įdomaus ar smerktino, kad informacijos ieškome internete. Informacijos laikais - greičiausias būdas. Turiu bent keletą knygų apie vaikus, kur tikrai info kažkokios rasčiau apie tai, bet čia tikrai greičiau. Ir labai gerai, kad yra, kas pasidalina savo atvejais (gal ir mano pasidalinimas kam pravers, vien dėl to rašau), kad kitos gali paskaityt ir save nuramint, kad nerimauti neverta ar paskaitę gali apsispręst lėkti į ligoninę. Tegul gal ne šiandien, ne ryt, gal kitą savaitę. Gal be reikalo, profilaktiškai, dėl ramybės. (Ir kas, kad kvaila palaikys koks nesusitupėjęs daktaras). Dėl to, kad nebūtų pervėlu, kad nereikėtų kaltinti savęs ar kitų, kad kažko nepadariau..

Visoms - tvirtybės ir sveikos nuovokos. Ir kad į šitą temą nereikėtų daugiau užklyst ieškoti info mirksiukas.gif

P.S. paskambino vyriškis, sakė nieko blogo neįtaria, bet padarys apsidraudimui rentgeną ir nuspręs ar vietoje neurologas apžiūrės, ar užteks nueiti pas savąjį po keletos dienų. 4u.gif ...palengvėjo...

echmėja
isgyvenom ir mes toki kosmara, tada atrode, kad zeme is po koju slysta.. mano vaikas iskrito is vezimuko.. sito sau neatleisiu turbut iki grabo lentos, buvau per zingsni nuo jo, bet vistiek nesugebejau jo apsaugot, nespejau tiesiog.. viskas vyko pries daugiau nei metus. vaikas samones neprarado, iskart verke, net guzo didelio nebuvo, bet mes nieko nelaukem ir iskart islekem i ligonine, ten apziurejo padare rentgera - diagnoze momenkaulio luzis. kiek man rode rentgena, tai tiesiog skilimas ir tiek, jokio minkstumo nesijaute. issiprasem ir kompiuterine tomografija padaryt, aciu dievui kraujavimo nebuvo. del viso pikto per nakti vaikas liko reanimacijoj, mane issiunte i palata pamiegot, nors aisku visa nakti praziurejau i lubas ir verkiau.. is ligonines isejos po 3 dienu, kai nepasireiske jokie smegenu pazeidimo pozymiai.. iki siol vaikstom pas neurolous, nes priklausom "rizikos grupei".po tokiu traumu dar 2 metus turi stebeti neurologai ar gera vaiko raida. is esmes vaikas auga puikiai, raida labai gera, ta patvirtina ir neurologai, bet psicholoine trauma man isliko didziule. pirmus gerus puse metu naktimis pasokdavau po keleta kartu - gaudydavau vaika. atrodydavo, kad krenta is lovos, nors ramiausiai miegodavo savo lovytej, taip ne karta esu "pagavus" vyro ranka biggrin.gif
uzjauciu visas ir linkiu stiprybes kam teko kazka panasaus isgyventi 4u.gif
KasYra
Ar buvo kurios vaikui luzusi kaukole? Koks gydymas? Operacija? Savaiminis sugijimas?
IrinkaB
QUOTE(KasYra @ 2012 10 21, 11:07)
Ar buvo kurios vaikui luzusi kaukole? Koks gydymas? Operacija? Savaiminis sugijimas?
*

Ziuriu jau senuoka jusu zinute, bet kaip ir neatsakyta...
Musu mazylei yra skylusi kaukolyte... bet gydymas visada priklauso nuo traumos. Mums skylo per sujungima, tai gydytojai sake del luzio (manau tai ne tik musu luziui budinga) neverta visiskai pergyventi: vaikuciu kaulai minksti, gerai suaugineja ir gydymo atskirai kazkokio nereikia. Svarbiausiai kad nebutu pazeisti smegenukai, nebutu kraujo issiliejimo... 4u.gif
olajju
sveiki,

vakar pasiėmiau  vaiką iš darželio, vaikui 4 m., jis pasiskundė kad kitas vaikas jį buvio pastūmęs, ir taip jis sudaužė galvą,

auklėtoja pasakė, kad  jį tikrai pastūmė, bet kad jis net nekrito ir neverkė,
vaikas pradėjo sųstis galvos skausmu, buvo mieguistas, kartą vėmė, taigi nuvežėm į santariškės, ten padarė rentgeną, paliko porai valandų stebėjimo palatoje, kadangi galvos skausmas praėjo išleido namo, normaliai nieko nepaaiškinę, kai dar paklausiau dėl 10 dienų lovos režimo, gydytojas atsakė, kad dabar jau to nepraktikuoja, ir jei galvos neskauda, žmogus gerai jaučiausi - gulėti lovoje nebūtina, nors abejoju, visgi jei buvo galvos tarumą, reikėtų porą dienų ramiai pagulėti

kitą dieną sūnelis jaučiausi puikiai, toks kaip ir visada - žvalus, su nuotaika, valgo gerai, neatrodo nei pavargęs, nei mieguistas, nei kad jam būtų sutrikusi koncentraciją, ne vemia

paguldžiau į lovą, bet jsi netveria savo kailyje, atsisėda, nori kažką veikti, net nežinau, gal jam nebuvo smegenų sutrikimo

dar vakare nueisiu pas savo šeimos gydytoją, parodysiu gydytojo traumatologo atsakymą, kad dar vaiką apžiūrėtų

bet įdomu sužinoti, kaip jautėsi jūsų vaikai po smegenų sutrenkimo, kokia buvo jų savijautą kitą dieną? kaip gydytės itt
zuppyy
Sveiki, mum 2.5 metuku, vakar labai uzsigavom galvyte, gritom is ciuozyklos ant asfalto aukstyn galva, auksciau virs smilkinio vieno sono.. padare rentgena, luzio nera, liepe stebeti para laiko, svarbu kad tik nevemtu sake. Tai jis vakar toks mieguistas buvo, siandien taip pat vis sako pavargau pavargau, o kai miega tai labai trukcioja. Vakar dar pasiskambinau nakti i ligonine, sake jei norit atveskit. Taciau dauguma vaiku po sukretimu kazkokiu miegant trukcioja? as pati miegodama kartais trukcioju, taciau manau cia ne tas pats kaip tie traukuliukai? prasau pagelbekit.. verysad.gif
Skorpione
Mano mazasis taip pat pries 5 dienas patyre gaalvos trauma, zaide su sese ir begdamas krito i stalo kampa su galva. Vaikas stipriai, bet neilgai paverke, ir vel visa vakara linksmas zaide. Tik galvoje pastebejau minkstima, tokia kaip vandens pusele butu, kokiu 5 cm, diametro...Kiek internete iskojau informacijos, panasu, kad gali buti kaukoles luzis,. Po 2 dienu nuvaziavome i Santariskiu ligonine vaiku ir pasirodo,kad tikrai kaukoles luzis linijinis per visa skliauta doh.gif Jokiu kitu vaiko elgsenos reakciju pokyciu nebuvo , linksmas, zvalus, net neitarciau nekad, kad jam kas ne taip....

Buvome 3 dienas ligonineje - stebejimui, vakar grizome, jokiu pasaliniu reiskiniu nebuvo...Gydytojas perspejo apie minkstimo kietejima galvoje, ir minejo ,kad gali buti ir temp., o ji kaip tycia siandien ir islindo, 37 temp.
Norejau paklausti, ar kam buvo veliau islindusi temp., jei buvo kiek dienu laikesi? Kazkaip nerimauju, 5 dienas viskas buvo gerai, o dabar kyla temp. gal kas negerai darosi.... unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.