Įkraunama...
Įkraunama...

Juokingi nutikimai kepant saldumynus

Sveikos,

na kagi, simtalapio temoj uzsivedem pasakot juokingus kuriozus, kaip bekepant nutinka visokiu nesamoniu biggrin.gif pvz. kai vietoj kokiu miltu, pridedama kazko panasaus... sumaisoma druska su cukrumi, ir dar galima vardinti ir vardinti lotuliukas.gif
Pvz.as tai buna nenuziurau miltu, tai kepinys buna itartinas lotuliukas.gif na zodziu suprantat apie ka kalbu...
Atsakyti
nezinau ar tokios temos reikejo g.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLKA999 @ 2010 10 02, 19:10)
nezinau ar tokios temos reikejo g.gif


O kuo ji cia tau trukdo?
Atsakyti
QUOTE(JOLKA999 @ 2010 10 02, 18:10)
nezinau ar tokios temos reikejo g.gif

Reikėjo - kad pradedančios žinotų, jog visko bus, kol bent kažką apynormalio iškeps/pagamins drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

Aš žalioj jaunystėj kroviau į pyrago tešlą krakmolą ir galvojau, kokie keisti tie miltai doh.gif pyragas, tiesa, irgi geroookai keistas buvo unsure.gif blush2.gif
Atsakyti
Aš ne kepėja, tik šiaip kokį pyragą numūrinu. Nu vaaa, paskutinis nutikimas- pamoka. Kepu zebriuką. Viską sudėjau, viskas gerai, kepiau iš dvigubos normos, į dvi formikes: viena mažesnė, kita truputi didesnė. Iškepė, mes tuoj mažesniąją prasipjovėm dar šiltą. Žiūrim su mama: ogi didesnioji tik šliukšt ir įsmuko vidury blink.gif Net pasipurčiau iš nuostabos blink.gif Mama sako: pjauk per vidury- suprasi kodėl tep susmego. Pjaunu- ogi peilis- tik tekšt į gryną šiltą tešlą blink.gif Sėdžiu apšalusi- visada zebriukas išeidavo puikiai verysad.gif Pareina tėtė ir sako: elektrikai atvažiavę pastotę taiso... Pasirodo elektra buvo dingusi, o aš neužmačiau doh.gif Mažesnioji- iškepti spėjo, o va didesnioji doh.gif Gyvenant kaime tai dažnas reiškinys, bet pamoka ir garantuota: reikia stebėti aplinką...
Atsakyti
na, aš irgi pasidalinsiu savo varškinių spurhų bandymu. Nutariau palepinti savo MB ir iškepti spurgyčių. Visą tešlą užmaišiau pagal receptą, o apie pačios tešlos dydį, kurį reikia dėti į aliejų nieko nebuvo parašyta. Nu tai aš moteriškkė iš peties, spurgas dariau teniso kamuoliuko dydžio, sumečiau į aliejų, o jos kad pradėjo pūstis, viena ant kitos lipti, taip ir stovėjau prie to puodo nežinodama ką daryti... Aišku, nieko iš pirmo puodo virimo ir neišėjo, tiesiai viską į šiukšliadėžč, o tada jau supratau, kad reikia labai mažiukus kamuoliukus daryt, nes virdami jie išsipučia lotuliukas.gif Taigi iš likusios tešlos išėjo gardžios spurgytės, bet pamoka man - jeigu gaminu naują patiekalą, viską turiu išsiaiškinti iki smulkmenų ax.gif
Atsakyti
Nesu tikra ar čia visai į temą, bet papasakosiu ir aš savo nutikimus virtuvėj...
Per vienas kalėdas gavau nuostabią (bent taip galvojau pradžioje) konditerijos knygą „Šokoladas“, ten visi receptai su šokoladu. Apsidžiaugiau iki negalėjimo, tokia graži, receptų daugiausia... kol nepradėjau iš jos gaminti, nes permetu akimis kokių produktų reiks, gaminimo eigą, pradedu ruošti pyragą. Prie ingredientų kiaušinių nenurodyta, galvoju maža kas, ruošiu ruošiu tešlą, žiūriu parašyta, kad reik kiaušinius įplakti, tai klausimas, kiek tų kiaušinių dabar dėt... Tai pasivarčiau kitus receptus, įdėjau porą kiaušinių ir viskas gerai kavosi... Su kitu receptu vėl tas pats, dėti ne mažai sviesto ir dar aliejaus vos ne pusė litro doh.gif
Draugė juokėsi, kad gerai, jog nesu pradedanti šeimininkė, nes iškepčiau vieną neišeitų, antrą, trečią, o tada turbūt nuleisčiau rankas ir sakyčiau, kad esu netikusi kulinarė ir daugiau nebegaminsiu pyragų smile.gif

PS. pamoka tokia, kad ne visad gali pasitikėti knygomis sad.gif
Atsakyti
Prisiminimai iš vaikystės:
Mama, nors šiaip buvo gera kulinarė, bet, matyt, visiems pasitaiko juodų dienų. Taigi, virė spurgas, įkaitino aliejų. Ir tik tada prisiminė, kad kažkas sakė, kad reikia į jį spirito įpilt - kažkas ten geriau būna. Na, ji ir įpylė doh.gif blink.gif
Aliejaus buvo ir ant lubų, nekalbu jau apie sienas ir kt. Gerai, kad dar neužsidegė doh.gif
Žinoma, tą spiritą reikėjo į šaltą aliejų pilt doh.gif
Kai dabar prisimena - labai juokiasi. Bet tada tikrai juokinga nebuvo.

Išvada? Ir gudri višta užpakalį išsidilgina mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2010 11 03, 19:24)
Prisiminimai iš vaikystės:
Mama, nors šiaip buvo gera kulinarė, bet, matyt, visiems pasitaiko juodų dienų. Taigi, virė spurgas, įkaitino aliejų. Ir tik tada prisiminė, kad kažkas sakė, kad reikia į jį spirito įpilt - kažkas ten geriau būna. Na, ji ir įpylė doh.gif  blink.gif 
Aliejaus buvo ir ant lubų, nekalbu jau apie sienas ir kt. Gerai, kad dar neužsidegė  doh.gif
Žinoma, tą spiritą reikėjo į šaltą aliejų pilt  doh.gif
Kai dabar prisimena - labai juokiasi. Bet tada tikrai juokinga nebuvo.

Išvada? Ir gudri višta užpakalį išsidilgina mirksiukas.gif


Ir mums taip buvo. Įpylėm degtinės į aliejų ir pradėjo skraidyti spurgos po visą virtuvę. Juokinga prisiminti tą vaizdelį, bet tada, aišku, buvo nelinksma...
Atsakyti
Sveikos, pasidalinsiu ir aš savo nutikimu virtuvėje. Kūčių dieną užsimaišiau tešlą kepti saldiems grybukams (kur kepasi su spec. keptuve), įkaitus keptuvei dedu tą tešlą po šaukštelį į keptuvę ir ko tai ji man skystoka tokia g.gif , dar įdėjau šiek tiek miltų bet vis tiek viskas iškeliavo į šiukšledėžę. Valgant kūčių vakarienę tėtis sako : - kažko labai keista silkė tešloje blink.gif . Pasirodo mama kepdama silkę tešloje sumaišė savo dubenėlį su manuoju biggrin.gif ko pasekoje gavosi silkė saldžioje grybukų tešloje doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(dangiuk @ 2010 10 02, 20:17)

Aš žalioj jaunystėj kroviau į pyrago tešlą krakmolą ir galvojau, kokie keisti tie miltai  doh.gif pyragas, tiesa, irgi geroookai keistas buvo  unsure.gif  blush2.gif


o aš ne į pyrago tešlą, bet į blynų prikroviau vietoje miltų krakmolo... keistoki buvo blynai, bet tėtis valgė, kramtė...... padėkojo už vakarienę, o mama kai paragavo tokia delikati ne buvo lotuliukas.gif
Atsakyti
Nerealiai gera tema atsipalaidavimui thumbup.gif

O kad ta knyga "Šokoladas" NEGALIMA PASITIKĖTI, tai ir aš patyriau bash.gif:
Atsakyti