Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai skanumynai

QUOTE(vilmuze1 @ 2010 11 22, 13:16)
Nusipirkau Moters savaitgalio virtuve
Kaledu patiekalai
Zurnaliuka toki. Daug labai ideju, ir skanumynu, ir rimtesniu patiekalu  thumbup.gif
Yra valgomu dovanu ideju

Ir man reikia to zurnaliuko, ryt vaika nuvedusi i darzeli leksiu i parduotuve ieskoti zurnalo smile.gif
Net idomu kokios dovanu idejos. Gal kas naujo, nes pernai visiems dariau valgomas ir geriamas dovanas smile.gif kazkiap nesinori kartotis su tuo paciu dovanu meniu, tai tikiuosi kazka naujo rasti.
Atsakyti
QUOTE(mamkaa @ 2010 11 22, 20:58)
Ir man reikia to zurnaliuko, ryt vaika nuvedusi i darzeli leksiu i parduotuve ieskoti zurnalo smile.gif
Net idomu kokios dovanu idejos. Gal kas naujo, nes pernai visiems dariau valgomas ir geriamas dovanas smile.gif kazkiap nesinori kartotis su tuo paciu dovanu meniu, tai tikiuosi kazka naujo rasti.


Mums visko reikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(rekaliuke @ 2010 10 12, 15:53)
Na aš tebeturiu pakuotę, tai receptas ten parašytas toks:
200g miltų
50g cukraus
1 žiupsnelis druskos
100g sviesto arba margarino
1 kiaušinis
Supilkite miltus, cukrų į vieną dubenį, įberkite druskos. Sudėkite supjaustytą sviestą, kiaušinį ir rankinio plaktuvo tešlos kabliu suminkykite purią tešlą. Pasidėkite tešlą ant darbinio paviršiaus ir šiek tiek miltuotomis rankomis ją suminkykite į vientisą masę. Prieš tešlą formuodami, leiskite jai atvėsti.


Kiek laiko ir kokioj temperatūroj reiktų kepti šitus sausainius? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Humbega: 22 lapkričio 2010 - 21:37
Seniai mečiau pirkusi žurnalus. čia forume tokiu receptu galima gaut ir už dyka,ir su patarimais.kad kepam ir ragaujam kas musu seimai skaniausia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2010 11 22, 20:00)
Mums visko reikia biggrin.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

Neradau zurnalo parduotuveje prie darzelio, o i kita tingejau belstis, toks bjaurus oras, lyja. Pavarciau zurnala "virtuve", na jau jis 12 menesio, tai nieko gero nera palyginus su pernai gruodzio men zurnalu. Nors gal dar isleis kaledini varianta g.gif
Nors gal ir neisleis, nes nemazai jame buvo kalediniu receptu ir straipsniu g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(mamkaa @ 2010 11 23, 10:10)
Neradau zurnalo parduotuveje prie darzelio, o i kita tingejau belstis, toks bjaurus oras, lyja. Pavarciau zurnala "virtuve", na jau jis 12 menesio, tai nieko gero nera palyginus su pernai gruodzio men zurnalu. Nors gal dar isleis kaledini varianta  g.gif
Nors gal ir neisleis, nes nemazai jame buvo kalediniu receptu ir straipsniu  g.gif  g.gif  g.gif


Aš irgi nusipirkau (visada perku), nežinau kas jums nepatiko, bet man tai super pasirodė ir geroookai įdomesnis nei pernai bigsmile.gif ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hazelnut: 23 lapkričio 2010 - 10:22
sveikos, prašau patarimo. Kaip paruošti glajų meduoliams be kiaušinio baltymo?
Ir kokiomis naminėmis priemonėmis galima gauti įvairių spalvų glajų (lengviausia, manau, raudona - vyšnių ar aviečių sirupas)?
Atsakyti
QUOTE(JusRuMa @ 2010 11 23, 12:38)
sveikos, prašau patarimo. Kaip paruošti glajų meduoliams be kiaušinio baltymo?
Ir kokiomis naminėmis priemonėmis galima gauti įvairių spalvų glajų (lengviausia, manau, raudona - vyšnių ar aviečių sirupas)?

tai dar variantas tirpint balta sokolada, bet tada kaip su juo linijas piest tai neisivaizduoju g.gif ir jis nebus toks ryskiai baltas g.gif
Atsakyti
QUOTE(JusRuMa @ 2010 11 23, 11:38)
sveikos, prašau patarimo. Kaip paruošti glajų meduoliams be kiaušinio baltymo?
Ir kokiomis naminėmis priemonėmis galima gauti įvairių spalvų glajų (lengviausia, manau, raudona - vyšnių ar aviečių sirupas)?


O kodel nenorit baltymo? Bijot salmoneliozes? Nezinau ko jus kratotes visi tu kiausiniu, vistiek, jei salmoneliu yra, tai ne kiausinio viduj, o ant luksto. Reikia tik gerai su soda nuplaut apsidraudimui. O jei jau vistiek bijot, tai tada cukraus pudra ir vanduo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2010 11 23, 13:29)
O kodel nenorit baltymo? Bijot salmoneliozes? Nezinau ko jus kratotes visi tu kiausiniu, vistiek, jei salmoneliu yra, tai ne kiausinio viduj, o ant luksto. Reikia tik gerai su soda nuplaut apsidraudimui. O jei jau vistiek bijot, tai tada cukraus pudra ir vanduo biggrin.gif

man tai taip pat nesuprantama tos baimes tokios g.gif manau be kiausinio baltymo liniju ir rastu ant meduolio tikrai neispiesi schmoll.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif
Nezinau ar buvo sis receptas, bet del visa ko idesiu.
Cia yra pagal Beata

Imbieriniai sausainiai:

■125g sviesto
■5 šaukštai grietinėlės
■3 v.s. black treakle (t.y. jei nėra, dedam medų) as dejau dan sucker Auksaspalvi sirupa pirkta Maximoj, db kaip tik jam nuolaida yra
■150g cukraus tamsaus
■1 a.s. cinamono
■1 a.s. imbiero malto sauso
■1 a.s. maltų gvazdikėlių
■8 kardamono pumpurėlių šviežiai maltos sėklos (jei nėra sveikų ir patys nemokate/negalite jų sugrūsti, naudokite jau sumaltą kardamoną)
■1 a.s. tarkuotos apelsino žievelės
■375g miltų
■0.5 a.s. sodos

Pastaba: as prieskonius nedejau atskirai, Maximoj nusipirkau prieskoniu misini sausainiams.

Eiga:
Sviestą, cukrų, grietinėlę, medų (ar black treakle, ar auksaspalvi sirupa) visus prieskonius ( prieskoniai sausainiams 2a.s.) sudėkite į puodą ir ant mažos ugnies kaitinkite, kol ištirps. Ištirpus ir nuimkite nuo ugnies.
Miltus persijokite ir sumaišykite su soda….
Miltus pilkite į skystą masę ir viską išmaišykite, kol pasidarys minkšta, minkoma tešla. tešla bus minkšta, lipnoka ir šilta, taigi daug ten su ja nieko negalėsite padaryti… svarbu, sukabinkite viską į vieną gražų pagranduką, kurį, įvynioję į celofaną, dėkite į šaldytuvą, kad nusiramintų…. t.y. – atšaltų.. Šaldytuve laikykite bent valandą..
išimkite iš šaldytuvo ir dabar jau darysit tuos sausainius. kai jau pradėsite kočioti tęšlą, įjunkite orkaitę. (180 C)
jei tešla šaldytuve buvo ilgiau nei valandą, tai reikės jai duoti laiko priprasti prie kambario temperatūros…. nes ji bus pakankamai kieta. Kočioti ir sausainius formuoti reikės kantrybės ir laiko, nes tešla labai lengvai skyla… tešlą kočiojam kuo plonesnę, t.y. maždaug monetos plonumo, bet ne storesnę nei dvi monetos viena ant kitos padėtos… ir ispaudziam su formele.
Kepti apie 10-12min.
Man nejo perdeti i bleka, tai pakisdavau mentele ir taip perkeldavau.

Pastabos: man el. orkaitej, nustacius ant 180 laipsniu, sausainiai kepe 5 min. Sausainius deti kuo toliau viena nuo kito, nes kepant jie truputi pasipucia, bet paskui sukrenta, taip kad jie nesuliptu jums.
Gavosi tokie plonyciai, traskus ir neapsakomo kvapo, tikros Kaledos.
Pirmam bandymui dariau is dvieju normu, nes reikejo vienai sventej.
Kaledom butinai kepsiu juos ir dar puosiu glajumi.
user posted image
Atsakyti
Sveikos, jungiuosi ir as prie Jusu kalediniu skanestu, nes tortu iki svenciu nebenusimato, tad reikia ruostis kaledinio namelio kepimui, kurio dar niekad nesu kepus ir puosus, tad tai bus pirmas blynas ir nesinoretu, kad buru prisviles lotuliukas.gif
Esu kepus meduolinius sausainiukus pagal Cipsiuko recepta, man jie patinka, tad noreciau paklaust:
1. Ar galiu kepti nameli pagal si recepta, jei ne, tai gal kuri parekomenduosit savo jau bandyta
2. Ir kada geriau supjaustyt- dar zalia mase ir kept, ar iskepta uzdet forma ir pjaustyt
Vakar puse dienos skaitinejau receptus, atsiliepimus ir vienos daro taip, kitos taip, vienom sukieteja labai, kitom ilusta stogas.....tiesiog noretusi pasiklaust kepejeliu, kuriu rankytes jau atidirbo sia sistema ir gali pasiulyti varianta tinkamiausia...zinoma galima sakyti, kad kiek zmoniu tiek nuomoniu, bet vistiek, busiu labai dekinga 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti