Įkraunama...
Įkraunama...

Stuburo išvarža

QUOTE(merga @ 2008 09 16, 08:20)
As sutinku,kad su manimi darytu kas tik butina,kad tik nereiketu sienom lipti ir su ramentu vaikscioti.Dvi operacijas atlaikiau,tai ir 3 atlaikyciau,bele tik pamacytu.Kita savaite reiks NDT komisija vel eiti.Gydytoja sako,kad dabar turetu buti 1grupe(20%darbingumas),o kaip bus pamatysiu verysad.gif O mano kraujo grupe-II(-) smile.gif

stiprybes tau. nepasiduok 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(merga @ 2008 09 16, 08:20)
As sutinku,kad su manimi darytu kas tik butina,kad tik nereiketu sienom lipti ir su ramentu vaikscioti.Dvi operacijas atlaikiau,tai ir 3 atlaikyciau,bele tik pamacytu.Kita savaite reiks NDT komisija vel eiti.Gydytoja sako,kad dabar turetu buti 1grupe(20%darbingumas),o kaip bus pamatysiu verysad.gif O mano kraujo grupe-II(-) smile.gif

Jus tikrai labai stipri 4u.gif Lenkiu galva pries Jusu valia ax.gif
Jusu kraujo grupe kaip mano sesers. Jai irgi operavo stuburo isvarza (buvo trukusi ir supuliavusi), bet kazkaip neminejo gydytojai kad grupe reta.
Nors kai gimdymo metu buvo komplikacijos, tai dare tiesiogini kraujo perpylima (mama dave), nes tuo metu kraujo banke nebuvo.
Mano grupe I (-), bet as rami visada, nes turiu donora (teti).
Atsakyti
QUOTE(Saganija @ 2008 09 16, 10:13)
Jai irgi operavo stuburo isvarza (buvo trukusi ir supuliavusi), bet kazkaip neminejo gydytojai kad grupe reta.

Siaubas doh.gif O kas tavo sesei daresi, kai truko ir supuliavo isvarza?
Atsakyti
QUOTE(klaida @ 2008 09 16, 10:19)
Siaubas  doh.gif  O kas tavo sesei daresi, kai truko ir supuliavo isvarza?

Pradzioje skaudejo nugara, vaisciojo i fizioterapija visokias, nepadejo, tada pradejo tirpti koja, poto ta koja jinai pradejo jau vilkti, aisku baisus skausmai. Pasidare mokama kompiuterine tomografija, nes nukreipimo negavo doh.gif (veiksmas vyko pries 8 metus), galu gale dave nukreipima operacijai. ax.gif Operavo Kaune Špakauskas, lazerinis pjuvis. Operacija pavyko puikiai, nors dar daugiau nei puse metu nedirbo doh.gif , labai ilgas pooperacinis gydymas pas ja buvo: kelis men negalejo islipti is lovos normaliai, vaikscioti buvo problema, labai didelis pabrinkimasir uzdegimas buvo pas ja. g.gif Bet viskas pasitaise, nors jau kalba ejo apie invalidumo grupe, bet susitvarke. Dabar jau kiek laiko, jokiu problemu. thumbup.gif Sake gydytojas, kad jei butu ilgiau delsusi, butu situacija kaip Mergai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Saganija @ 2008 09 16, 11:37)
Pradzioje skaudejo nugara, vaisciojo i fizioterapija visokias, nepadejo, tada pradejo tirpti koja, poto ta koja jinai pradejo jau vilkti, aisku baisus skausmai. Pasidare mokama kompiuterine tomografija, nes nukreipimo negavo doh.gif  (veiksmas vyko pries 8 metus), galu gale dave nukreipima operacijai.  ax.gif Operavo Kaune Špakauskas, lazerinis pjuvis. Operacija pavyko puikiai, nors dar daugiau nei puse metu nedirbo  doh.gif , labai ilgas pooperacinis gydymas pas ja buvo: kelis men negalejo islipti is lovos normaliai, vaikscioti buvo problema, labai didelis pabrinkimasir uzdegimas buvo pas ja. g.gif  Bet viskas pasitaise, nors jau kalba ejo apie invalidumo grupe, bet susitvarke. Dabar jau kiek laiko, jokiu problemu. thumbup.gif Sake gydytojas, kad jei butu ilgiau delsusi, butu situacija kaip Mergai  doh.gif

8 metus kankinosi su skausmais doh.gif
Gerai ,kad viskas gerai baigesi. O kaip ji dabar jauciasi, ar jaucia kokius skausmus ar viska gali dirbti?
Atsakyti
QUOTE(klaida @ 2008 09 16, 12:06)
8 metus kankinosi su skausmais  doh.gif
Gerai ,kad viskas gerai baigesi. O kaip ji dabar jauciasi, ar jaucia kokius skausmus ar viska gali dirbti?

Ne 8 metus kankinosi, bet pries 8 metus jai prasidejo visa si istorija. doh.gif Gal 9 men. jinai prasikankino iki operacijos. ax.gif Rudeni bus 7 metai kaip isoperavo. Dabar jinai jauciasi puikiai, pilnas darbingumas, gali vaikscioti su aukstakulniais, viska daro pati, aisku dideliu svoriu stengiasi nekilnoti. schmoll.gif Nugara sake truputi pamaudzia kai keiciasi oras, pati vairuoja. VNZ viskas gerai. lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saganija: 16 rugsėjo 2008 - 11:14
sveikos...bandau paskaitineti jusu temele,bet tiek daug informacijos per kelias temas,kad neissirenku kas man reiketu...zinau,jog noreciau suzinoti apie stuburo gydyma adatu akupunktura...gal kuri tai bandete ir koks poveikis...
Atsakyti
QUOTE(Saganija @ 2008 09 16, 12:13)
Ne 8 metus kankinosi, bet pries 8 metus jai prasidejo visa si istorija.  doh.gif  Gal 9 men. jinai prasikankino iki operacijos.  ax.gif  Rudeni bus 7 metai kaip isoperavo. Dabar jinai jauciasi puikiai, pilnas darbingumas, gali vaikscioti su aukstakulniais, viska daro pati, aisku dideliu svoriu stengiasi nekilnoti.  schmoll.gif  Nugara sake truputi pamaudzia kai keiciasi oras, pati vairuoja. VNZ viskas gerai. lotuliukas.gif


Na su aukstakulniais gal lai nepiknaudziauja.Spakauskas mane ir koncultavo sia vasara,bet su manimi "draugauti" atsisake.O siaip fainas daktariukas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(merga @ 2008 09 16, 22:29)
Na su aukstakulniais gal lai nepiknaudziauja.Spakauskas mane ir koncultavo sia vasara,bet su manimi "draugauti" atsisake.O siaip fainas daktariukas smile.gif

Fainas, bet i krumus dejo doh.gif doh.gif
del sesers aukstakulniu, tai jinai jai ir nepitnaudziauja. Darbe vaiksto su sliopkem, bet maciau ir su aukstakulniais kai susitinkam, tik tas aukstas jos kulnas 5 cm lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikutes,

Pasiskaitinejau nuodugniai jusu tema. Didele uzuojauta visoms, kurios jau tiek daug iskentejo ir vis dar kencia skausmus. Pati turiu problemu su nugara jau pora metu. Skausmu buvo ir anksciau, taciau jie greitai praeidavo ir nekreipdavau i juos demesio tol, kol nesueme rimtai, kai jau nebegalejau visiskai sedeti. Tada prasidejo daugeliui jau cia iprastas procesas, poliklinika, rentgeno nuotrauka, fizioterapija, masazai, manksteles, vertikalios vonios, purvo aplikacijos. Vaistu tiesa geriau mazai, tik pacioje umios stadijos pradzioje, veliau tiesiog kentejau. Skausmas nuo apatines dalies persimete i desine puse ir plito i koja. Visos tos isvardintos proceduros mazai ka padejo. Tada ryzausi isbandyti manualine terapija. Atkentejau kokius 5 seansus, su asaromis ir viltimi, kad uz tas kancias bus atsilyginta, taciau ir manualine terapija nedave trokstamo rezultato. Tada pati savim stebedamasi ryzausi vaziuoti slidineti, nes ta kelione jau buvo seniai suplanuota. Kadangi skaudedavo tik visiskai issitiesus, stovint, arba gulint, tai galvojau kad imanoma pabandyti. Ir didziausiai mano nuostabai is tiesu, sunkiausia buvo nueiti su slidziu batais pora simtu metru iki keltuvu, ir tuomet visas skausmas pasibaigdavo. Galedavau slidineti puse dienos, paskui jau tiesiog pavargdavo raumenys, nes nesu pratusi prie tokiu fiziniu kruviu. Psichologine busena po tokiu atostogu buvo puiki ir tikrai nesigailiu isvaziavusi i ta kelione. Grizusi pradejau spresti savo problema kitu keliu, per psichologinius, dvasinius dalykus, nes esu isitikinusi, kad butent taip galima prieiti prie pirmines visu musu ligu priezasties. Kadangi domiuosi alternatyviais gydymosi metodais, apsilankiau pas pora moteriskiu, dirbanciu skirtingais metodais, bet is abieju gavau labai daug, ir mano dziaugsmui po poros savaiciu skausmas atlego. Jauciausi taip, tarsi problemos net nebuta. Deja, atejus rudeniui, viena diena skausmas vel atsinaujino, staigiai sueme taip, kad teko gultis i lova. Iki siol nesu pasidariusi nei MR nei kompiuterines tomografijos, tai turiu tik itarima, kad yra isvarza. Pora savaiciu leidausi B grupes vitaminus ir retkarciais nuskausminancius, kol galejau bent siek tiek pajudeti. Tada pradejau fizioterapija. Atrodo, istorija kartojasi, bet si karta nutariau pasukti siek tiek kitu keliu. Is poros zmoniu isgirdau, kad jiems labai padejo gydytojas osteopatas, todel susiradau toki gydytoja ir apsilankiau. Po pirmo vizito tikrai paliko labai gera ispudi, ir pati terapija, ir gydytoja. Nors tai priskiriama manualinei terapijai, nera jokio lauzymo ir skausmingu masazu. Gydytoja svelniais rankos judesiais uzciuopia itampos kune/stubure vietas, ir jas atpalaiduoja ivairiais paspaudimais, kartais atrodo, kad tiesiog laiko rankas, spausdama kazkoki tai taska. Si karta jauciu, kad jau pati pirma procedura turejo poveiki, nes prasidejo taip vadinama gydymo krize, apie kuria gydytoja ispejo. Sujautrejo visas kunas, atrodo, kad siek tiek daugiau skauda, bet tas skausmas kitoks, ir jauciasi toks silpnumas, tarsi prasidetu koks gripas ar pan. Kadangi uzsiimu ir ivairia dvasine praktika, sis jausmas man puikiai pazistamas. Taip buna, kai kune islaisvinama uzsistovejusi energija, ir organizme susikaupe toksinai pradeda is jo salintis. Tuo metu reikia gerti daug vandens, lengvai mankstintis jei leidzia skausmas, pasivaikscioti gryname ore, ir po dienos kitos viskas praeina.
Kai atlegs skausmas, gydytoja rekomendavo pradeti nuo pilvo preso stiprinimo, veliau nugaros raumenu, koju ir pan. Vienu zodziu reguliariai mankstintis labai nepersistengiant ir atrandant tinkancia ir patinkancia sporto rusi, pvz Pilates, joga ar pan. Musu kunas turi didziuli potenciala savigydai ir susibalansavimui, tereikia jam svelniai padeti. Tai tokia mano patirtis, gal kam pades. Norejau i sia problema pazvelgti kiek kitu kampu. Ir turiu sukaupusi jau nemazai patirties ir suvokusi, kad reikia gydyti ne tik kuna, bet ir dvasia. Savipagalbos metodu yra labai daug, todel labai rekomenduoju lygiagreciai su fiziniu gydymu uzsiimti ir savo emocijomis, mastymu ir dvasiniu tobulejimu, nes tik viska sujungus kartu galima pasiekti ilgalaikiu rezultatu. Jei ka domins, galite rasyti i AZ, galiu rekomenduoti keleta dalyku, kuriuos pati naudoju, ir kuriu veiksmingumu esu isitikinusi. Informacija daugumoje anglu kalba, bet kai kas yra isversta ir i rusu kalba, kitas kalbas.
Sekmes ir istvermes visoms. Esu isitikinusi, kad kiekviena problema turi sprendima, tik daznai mums reikia buti labai atkaklioms, ir dar labai isiklausyti i savo vidu, kuris zino visus atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(Saganija @ 2008 09 17, 09:35)
Fainas, bet i krumus dejo  doh.gif  doh.gif
del sesers aukstakulniu, tai jinai jai ir nepitnaudziauja. Darbe vaiksto su sliopkem, bet maciau ir su aukstakulniais kai susitinkam, tik tas aukstas jos kulnas 5 cm  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


a galima biski papavydeti (baltai) tavo sesei ax.gif 100metu su kulniukais nevaiksciojau ax.gif
Atsakyti
sveikutes,
skaitau jusu pasakojimus ir siurpu darosi.Dekui dievui kad as dar sveika,bet mano abu tevukai kencia stuburo skausmus-abiem diagnuozuota stuburo isvarza,daliniai darbingumai(nors abien dar ne 50m nera).mama jau operuota,bet isvarzu dar yra,tai su skausmu "draugauja".
Noreciau savo gimdytojam padeti,nes savo iniciatyvos jie nerodo,mankstu namie nedaro kiek zinau.Kiek priklauso eina poliklinikoje i kineziterapijas ir viskas.Gal kas lankote Kaune koki baseina su mankstom ar kazka apie taikomaja kineziologija zinot? blush2.gif Paciai info sunkiai sekasi ieskoti.
Atsakyti