Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pasigaminti grietinėlę

Sveikos merginos! Gal kas turite patarimų, kaip pasigaminti grietinėlę namų sąlygomis iš normalaus kaimiško pieno parsivežto iš močiutės. Juk turi būti kažkoks būdas unsure.gif tik nieko konkretaus nerandu. Šiaip grietinėlę naudoju daug kur ir ji visada įeina į būtiniausių pirkinių sąrašą, dėl to būtų tiesiog pasaka mokėti pasigaminti ją namuose, juo labiau, kad pieno iš kaimo parsivežu sočiai... ax.gif
Atsakyti
As kiek zinau, pienas kai pastovi, pavirsiujei skyla grietinele, o pienas apacioj, jei stiklainyje pienas supiltas, tai akivaizdziai matosi, kur baigiasi grietinele ir prasideda pienas. Tereikia atsargiai su saukstu nugriebti grietinele.
Kaime teta turedavo toki inda,"kaneli", su langiuku ir kraneliu apacioj, kai atuskdavo kraneli, pienas begdavo pamazu, o pro langeli matydavosi, kada jau grietinele prasideda. Tiek tos mano patirties su grietinele 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(miskouoga @ 2010 10 20, 20:44)
As kiek zinau, pienas kai pastovi, pavirsiujei skyla grietinele, o pienas apacioj, jei stiklainyje pienas supiltas, tai akivaizdziai matosi, kur baigiasi grietinele ir prasideda pienas. Tereikia atsargiai su saukstu nugriebti grietinele.
Kaime teta turedavo toki inda,"kaneli", su langiuku ir kraneliu apacioj, kai atuskdavo kraneli, pienas  begdavo pamazu, o pro langeli matydavosi, kada jau grietinele prasideda. Tiek tos mano patirties su grietinele  4u.gif



Dėkui už pasidalinimą 4u.gif Na taip, nusistovi ta grietinėlė, bet ji labai jau greitai virsta grietine, mąstau kaip čia ją išlaikyti kuo ilgiau. Na bandysiu eksperimentuoti. Mėginsiu ją užvirinti, taip trėtų ilgiau laikytis, gausis kaip pasterizuota man atrodo rolleyes.gif Bet tada dar klausimas kap padaryti, kad neliktų tų, na kaip čia pavadinti.. atskirų gabaliukų tarkim kai užbalini kavą, nes pagrinde kavos balinimui mane ir domina ta grietinėlė, nes brangokai išeina ją pirkti blush2.gif
Atsakyti
aš užvirintą ir atvėsusią grietinėlę bandyčiau perkošti per smulkų sietelį arba merliuką, tada neturėtų plaukiot kavoje tos plėvelės mastau.gif
Atsakyti
Ir man aktuali ši tema apie grietinėlęsmile.gif Tačiau namų sąlygomis manau tik įmanoma nugriebiant grietinėlę gauti. Radau info, kad tik su separatoriais atskiria grietinėlę nuo pieno. Aš įpilu į didelį indą pieną ir paskui kai nusistovi nugraibau su šaukštu, bet žinoma ji vis tiek lieka šiek tiek:)
Atsakyti