Įkraunama...
Įkraunama...

Klasėje pavojingas kitiems vaikas

Atėne V., o kai iškvietėte policiją, kokie nors veiksmai buvo iš jos? Na, pokalbis su situacijos dalyviais, to vaiko tėvais, medikais dėl neįgalumo pobūdžio išaiškinimo, vaikų teisių apsaugos tarnybos įsikišimas ar kažkas pan?
Mano vaikui dar nėra tekę taip stipriai su smurtu susidurti (bent jau gaivinti dėl prismaugimo neteko). Bet būna klasėje visko, nes visi vaikai tikrai labai kitokie. Gelbsti labiausiai ko gero tas, kad jų tik 10 klasėje ir su jais nuolat arba mokytoja, arba padėjėja arba auklėtoja. Tad tikrai pritariu tam, kad jei kitoks vaikas eina į tipišką mokyklą su 25 vaikais klasėje, tėvai turi padaryti viską, kad savivaldybė skirtų jam priklausantį mokytojo padėjėją. Nes kitaip ir gaunasi, kad neganomoj bandoj prasideda išlikimo kova.
Atsakyti
tai kad nereikia vaikams net "kitokiems" būti... vis pavartau temą apie pirmokus, tai kažkaip kraupu darosi kokie bezpridielai vyksta, o suaugę niekas nieko negali padaryt. kad mokytojas turėtų asistentą, kad per pertraukas vaikai nebūtų vieni -- turėtų būti normalu.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 12 14, 19:00)

o tai kas trukdo ta PPT pazyma nunesti?

Mokykla tik tokiu pazymu ir reikalauja, o medicinines ir kt. joms neidomu.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2010 12 14, 20:44)
Dabar ir aš įsikišiu:
1. Už savo vaiką pirmiausia atsakingi TĖVAI.


Visiskai sutinku su tuo.Bet turi dirbti ir mokytojai. Eini, kalbi su mokytoja, net nesi dovanele, kad vaikas butu per petraukas nepaleidziamas is mokylos teritorijos, o tau pasako: kad ir jai reikalinga pertrauka, o be to jie yra laisvi zmones. Kadangi su mokytoja bendros kalbos del tvarkos mokykloje neradau, tai abu su vyru pradejom sekti tvarka mokykloje, slapta stebejome kas vyksta mokykloje per pertraukas ir vaizdelis nustebino... Geriausia buvo, kad vyras 2 savaites laisvai vaiksciojo po mokykla ir niekam neuzkliuvo, niekam nekilo noras paklausti "kas jus toks?, kodel esate mokykloje per pamokas?" Per mazdaug 3 savaites mes surinkome tokios informacijos!!!!! Bet visas kortas atskleideme nueje pas mokyklos direktore. O nueiti pas ja paskatino butent per klases tevu susirinkima isakytos mintys apie mano vaika. Tiesa viskas vyko "tarp eiluciu," bet as daug ka supratau ir dar tycia paskatinau diskusija smile.gif smile.gif Supratau, kad direktore visiskai nesigaudo apie spec. vaikus, visiskai nesijaucia atsakinga uz vaikus pamoku metu, bet mokinio krepseli skaiciuoja gerai. Bande teisintis, aiskintis, bet musu konkretus argumentai buvo virsesni.
O galiausiai pasake: Jus esate mazuma tevu, kurie domisi savo vaiku ir mokykla g.gif
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2010 12 14, 20:44)
Dabar ir aš įsikišiu:
1. Už savo vaiką pirmiausia atsakingi TĖVAI.

  Jei mano vaikui kitas vaikas sukėlė fizinį skausmą ar bandė atimti gyvybę, aš privalau to netoleruoti. Tas "kitoks" vaikas jau tris vaikus smaugė, bet jie buvo fiziškai stiprūs ir apsigyne, o mano vaikas tylus, ramus, mažai kalbantis, fiziškai silpnas- neapsigynė. Aš už tai, kad nebūtų smurto mokykloje, kad saugūs būtų VISI ir VISOKIE vaikai. Jei mokykla neturi ir nenori rasti lėšų elgesio sutrikimus turinčių asmenų lydintiems asmenims, tai iniaciatyvos turi imtis "neįgaliuko" tėvai. Tegu išsireikalauja iš savivaldybės lėšų, rašo švietimo ministrui, į laikraščius...Mokyklai nepatis tokia anti reklama, pasistenks kaip nors padėti. O kai tėvai nieko nedaro, net knygų tam vaikui nesudeda, tada iniciatyvos imuosi aš. Ir mano veiksmai tam vargšui vaikui tikrai nepalankūs, nes aš noriu, kad mano vaikas iš mokyklos grįžtų GYVAS.

Matau, kad visos čia kalbam iš tiesų apie tą patį. Kiekviena norim savo vaikui kuo geresnių sąlygų ir kad visų mūsų vaikus suprastų, neskriaustų... Tik va pagalvojus gaunasi, kad jeigu vaikas nepajėgia ar nesugeba apsiginti, tai jis yra aukštumoje ir visi vaikai mokykloje tokie turėtų būti, o kuris judresnis ir "apsigina" tai jis turi būti izoliuotas? Vėl gi kur teisybė? Manau tikrai tų "kitokių" vaikų tėvai stengiasi ir daro daug, kad tik aplinkiniams būtų kuo mažiau problemų, tikrainė viena mama nesako savo vaikui kad reikia skriausti, smaugti ar triukšmauti per pamokas... Čia lygiai tas pats, kaip "ramių" vaikų tėvai nesako, kad tu muškis, ginkis, ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2010 12 14, 20:44)
O kai tėvai nieko nedaro, net knygų tam vaikui nesudeda, tada iniciatyvos imuosi aš.

Norejau paklausti: kiek kartu per mokslo metus lankotes mokykloje? Kaip daznai pasikalbate su mokytoja apie klases problemas? Ir kokia ta Jusu iniciatyva?

As jau minejau, kad buvau linkusi bendrai spresti iskylancias problemas, bet buvau "pastatyta i vieta", o paskui ir kalbos islindo.
Tiesa, pamirsau pasakyti, kad mano vaikas turi spec. poreikiu, bet turi mokymosi sunkumu, o ne elgesio:jis netrukdo per pamokas. Ir dabartineje mokykloje mokytoja pati pirma pasake, kad jusu vaikas niekada nepradeda pirmas, bet yra uztikus kelis kartus kaip ji musa, o jis net gintis nemoka.
Papildyta:
QUOTE(Laima.g @ 2010 12 15, 09:17)
Matau, kad visos čia kalbam iš tiesų apie tą patį. Kiekviena norim savo vaikui kuo geresnių sąlygų ir kad visų mūsų vaikus suprastų, neskriaustų... Tik va pagalvojus gaunasi, kad jeigu vaikas nepajėgia ar nesugeba apsiginti, tai jis yra aukštumoje ir visi vaikai mokykloje tokie turėtų būti, o kuris judresnis ir "apsigina" tai jis turi būti izoliuotas? Vėl gi kur teisybė? Manau tikrai tų "kitokių" vaikų tėvai stengiasi ir daro daug, kad tik aplinkiniams būtų kuo mažiau problemų, tikrainė viena mama nesako savo vaikui kad reikia skriausti, smaugti ar triukšmauti per pamokas... Čia lygiai tas pats, kaip "ramių" vaikų tėvai nesako, kad tu muškis, ginkis, ir t.t.


Zinoma, kad nesako ir nemoko. Bet esu pati girdejusi kaip kieme vaikai keturmeciai, penkiameciai, pamate mano vaika puola vienas kitam pasakoti, kad jis nekalba, kad lanko spec. mokykla (bet ejo i ta pacia grupe darzelyje smile.gif ), kad jis kvailas ir pan. Tai idomu is kur tos "gausios" vaiku zinios? Kartais ne is tevu nugirsti pokalbiai? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 15 gruodžio 2010 - 08:21
QUOTE(jjjolanta @ 2010 12 15, 09:28)
Norejau paklausti: kiek kartu per mokslo metus lankotes mokykloje? Kaip daznai pasikalbate su mokytoja apie klases problemas? Ir kokia ta Jusu iniciatyva?

As jau minejau, kad buvau linkusi bendrai spresti iskylancias problemas, bet buvau "pastatyta i vieta", o paskui ir kalbos islindo.
Tiesa, pamirsau pasakyti, kad mano vaikas turi spec. poreikiu, bet  turi mokymosi sunkumu, o ne elgesio:jis netrukdo per pamokas. Ir dabartineje mokykloje mokytoja pati pirma pasake, kad jusu vaikas niekada nepradeda pirmas, bet yra uztikus kelis kartus kaip ji musa, o jis net gintis nemoka.
Papildyta:
Zinoma, kad nesako ir nemoko. Bet esu pati girdejusi kaip kieme vaikai keturmeciai, penkiameciai, pamate mano vaika puola vienas kitam pasakoti, kad jis nekalba, kad lanko spec. mokykla (bet ejo i ta pacia grupe darzelyje smile.gif ), kad jis kvailas ir pan. Tai idomu is kur tos "gausios" vaiku zinios? Kartais ne is tevu nugirsti pokalbiai? g.gif

Teko ir man patirti, kai tėvai neapgavotai kalba apie kitų šeimų problemas garsiai girdint vaikams... O po to mano vaikui buvo labai sunku, teko ilgą laiką vaikščiuoti pas psichologą, tuo metu jam buvo tik 5 verysad.gif Aš ir sakau, kodėl tų "sveikų" vaikų tėvai savęs nemato, o tik kitus aplinkui kaltina...
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2010 12 15, 10:30)
Teko ir man patirti, kai tėvai neapgavotai kalba apie kitų šeimų problemas garsiai girdint vaikams... O po to mano vaikui buvo labai sunku, teko ilgą laiką vaikščiuoti pas psichologą, tuo metu jam buvo tik 5 verysad.gif Aš ir sakau, kodėl tų "sveikų" vaikų tėvai savęs nemato, o tik kitus aplinkui kaltina...

Cia ir liudniausia, kad ta savo nuomone laiko svarbiausia ir visur garsiausiai kalba.
Gyvenime zinau liudnu atveju, kada mamos buvo labai drasios, mandros ir t.t., o atsitiko nelaime ir vaikai tapo neigalus. Viena mamu buvo netgi pati sukele avarija unsure.gif unsure.gif O tada tragedija... Baisu, bet gyvenimas ziaurus...
Todel man ir liudna, kad kartais nepagalvoja ir drasiai sako nuomone.
Atsakyti
QUOTE(jjjolanta @ 2010 12 15, 09:28)
Norejau paklausti: kiek kartu per mokslo metus lankotes mokykloje? Kaip daznai pasikalbate su mokytoja apie klases problemas? Ir kokia ta Jusu iniciatyva?

As jau minejau, kad buvau linkusi bendrai spresti iskylancias problemas, bet buvau "pastatyta i vieta", o paskui ir kalbos islindo.
Tiesa, pamirsau pasakyti, kad mano vaikas turi spec. poreikiu, bet  turi mokymosi sunkumu, o ne elgesio:jis netrukdo per pamokas. Ir dabartineje mokykloje mokytoja pati pirma pasake, kad jusu vaikas niekada nepradeda pirmas, bet yra uztikus kelis kartus kaip ji musa, o jis net gintis nemoka.
Papildyta:
Zinoma, kad nesako ir nemoko. Bet esu pati girdejusi kaip kieme vaikai keturmeciai, penkiameciai, pamate mano vaika puola vienas kitam pasakoti, kad jis nekalba, kad lanko spec. mokykla (bet ejo i ta pacia grupe darzelyje smile.gif ), kad jis kvailas ir pan. Tai idomu is kur tos "gausios" vaiku zinios? Kartais ne is tevu nugirsti pokalbiai? g.gif

Mano vaikas taippat turi mokymosi sunkumų, bet ne elgesio. Į mokyklą kulniuoju kiekvieną penktadienį, kad apklausčiau visus mokytojus, kur ir kaip dar galėčiau padėti savo vaikui moksluose, auklėtojai skambinu pagal poreikį. Klasės situacija problematiška, mokosi labai skirtingi vaikai.Iš 30 mokinių 5 vaikai turi elgesio sutrikimų. Auklėtoja neturi teisės sakyti, neetiška kalbėti svetimiems tėvams , kuo serga, ar kokie yra kiti vaikai. Ši tema yra apie tai, KAD SMURTO MOKYKLOJE NEBŪTŲ.
Kažkuri manęs klausėte, ką darė policija? Gavau atsakymą raštu, kad pagal įstatymą galiu paduoti vaiko tėvus į teismą dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo. Aš to nepadariau. Nes suprantu, kad tas vaikas smaugia nesąmoningai, pats nesuvokdamas, ką daro ir tėvai tikrai nemoko jo taip elgtis.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2010 12 15, 11:55)
Mano vaikas taippat turi mokymosi sunkumų, bet ne elgesio. Į mokyklą kulniuoju kiekvieną penktadienį, kad apklausčiau visus mokytojus, kur ir kaip dar galėčiau padėti savo vaikui moksluose, auklėtojai skambinu pagal poreikį. Klasės situacija problematiška, mokosi labai skirtingi vaikai.Iš 30 mokinių 5 vaikai turi elgesio sutrikimų. Auklėtoja neturi teisės sakyti, neetiška kalbėti svetimiems tėvams , kuo serga, ar kokie yra kiti vaikai. Ši tema yra apie tai, KAD SMURTO MOKYKLOJE NEBŪTŲ.
Kažkuri manęs klausėte, ką darė policija? Gavau atsakymą raštu, kad pagal įstatymą galiu paduoti vaiko tėvus į teismą dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo. Aš to nepadariau. Nes suprantu, kad tas vaikas smaugia nesąmoningai, pats nesuvokdamas, ką daro ir tėvai tikrai nemoko jo taip elgtis.

Bet tada man vel kyla klausimas: jei einate i mokykla, kalbate su aukletoja ir jokiu rezultatu, tai kodel nekeiciate mokyklos? Buvo laikas kai vaikui reikejo logopedinio darzelio, tai as ji veziojau kiekviena diena beveik 2 metus marsrutiniu autobusu 60 km. (gyvename uzmiestyje), po to reikalai pagerejo o ir darzelyje prie namu atsirado logopede, tai vaika pervedziau prie namu. Mokykla mums kieme, bet kaip rasiau joje nera tvarkos, todel po menesio jau pakeiciau mokykla. Dabar vel vazinejam marsrutiniu autobusu kiekviena diena po 20 km., bet esu rami, kad vaiku rupinasi., pati mokykla mazesne, klaseje maziau vaiku. Svarbiausia, kad vaikui gerai, eina i mokykla su noru, o i senaja mokykla net is tolo neina, tiesiai sviesiai sako :ten daug vaiku, mane muse"
Atsakyti
QUOTE(jjjolanta @ 2010 12 15, 14:11)
Bet tada man vel kyla klausimas: jei einate i mokykla, kalbate su aukletoja ir jokiu rezultatu, tai kodel nekeiciate mokyklos? Buvo laikas kai vaikui reikejo logopedinio darzelio, tai as ji veziojau kiekviena diena  beveik 2 metus marsrutiniu autobusu 60 km. (gyvename uzmiestyje), po to reikalai pagerejo o ir darzelyje prie namu atsirado logopede, tai vaika pervedziau prie namu. Mokykla mums kieme, bet kaip rasiau joje nera tvarkos, todel po menesio jau pakeiciau mokykla. Dabar vel vazinejam marsrutiniu autobusu kiekviena diena po 20 km., bet esu rami, kad vaiku rupinasi., pati mokykla mazesne, klaseje maziau vaiku. Svarbiausia, kad vaikui gerai, eina i mokykla su noru, o i senaja mokykla net is tolo neina, tiesiai sviesiai sako :ten daug vaiku, mane muse"

Kadangi gyvename miesto centre, tai mus supa tik gimnazijos. Pagal gyvenamą vietą mums priklauso perpildyta Juventa, aš leidau į ne tokią prestižinę mokyklą, tikėdamasi, kad čia bus ramiau, bet klydau. Nežinau kodėl, bet visi veržiasi į centre esančias mokyklas, tuo tarpu pietiniame rajone jos apytuštės...Keisti mokyklos nežadu, nereikia bėgti nuo problemų, jas reikia spręsti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Atėnė V: 15 gruodžio 2010 - 22:01
QUOTE(Atėnė V @ 2010 12 15, 23:00)
Kadangi gyvename miesto centre, tai mus supa tik gimnazijos. Pagal gyvenamą vietą mums priklauso perpildyta Juventa, aš leidau į ne tokią prestižinę mokyklą, tikėdamasi, kad čia bus ramiau, bet klydau. Nežinau kodėl, bet visi veržiasi į centre esančias mokyklas, tuo tarpu pietiniame rajone jos apytuštės...Keisti mokyklos nežadu, nereikia bėgti nuo problemų, jas reikia spręsti.

Mokyklos keitimas nebutinai begimas nuo problemu. Aisku, kiekvienas renkasi sau priimtiniausia varianta. Tiesa pasakius, tada nelabai ir suprantu Jusu keliama problema, nes is pasakojimo suprantu, kad pati renkates toki varianta. Problema mokykloje buvo ir bus unsure.gif Neduok Dieve, jei ji paastres, nes pagal dabartine situacija Lietuvoje, tai daug vaiku emigruoja, dalis keicia mokykla, o pastovus mokyklos kontingentas ir lieka tas nelabai, o ir patys vaikai ziaureja unsure.gif
Atsakyti