Įkraunama...
Įkraunama...

Klasėje pavojingas kitiems vaikas

QUOTE(jjjolanta @ 2011 01 04, 08:01)
Idomus mastymas.... Man senai aisku, kad niekas nepasirupins mano vaiku ir senai aisku, kad mano vaikas yra kitoks ir dabar vienas esminiu mano darbu yra ismokyti ji prisitaikyti gyvenime ir apsaugoti ne nuo paciu vaiku, bet ju mamu. Nes dauguma problemas supranta kitaip ir garsiai ta aiskina.

Man kazkaip atrode, kad si forumo tema yra skirta bendromis jegomis bandyti isspresti problemas, bet pasirodo, kad tokie bandymai tik dar karta parodo musu visuomenes nepakantuma kitokiems vaikams unsure.gif As savo vaiku pasirupinsiu, man  nesunku , o ir privalau.
Si karta busiu tikra lietuve: jei kazkieno vaika mokykloje prismaugs, primus ar vaikui nervai paslis, tai tebunie, juk vaikai ne mano  unsure.gif

O kaip kitos mamos turi suprasti tavo problema? Tu dirbanti moteris (cia ne ta prasme, kad "man gaila, bet as negaliu skirti visos dienos vaikui", o " as dirbu, todel visi man turi stengtis itikti"), vaikas mokykloje isbuna visa darbo diena, visi susije su vaiku yra blogi... Taip niekada neisspresi savo problemos. Ir kai svarbu bus ne tik tavo vaikas, bet ir kiti tik tada ir prades kazkas darytis.
Na isivaizduok, kad tavo vaikas yra toks kaip dauguma (na koks 50 proc, nes kazkokiu problemu puse vaiku tikrai turi) ir mokosi labai labai gerai, tik kiekviena diena skundziasi, kad klaseje mokytoja puse pamokos skiria vaikui, kuris nepadaro namu darbu. Ar tu sakysi, kad tai yra normalu, tam vaikui sutrikimas ir tu turi suprasti ir tuo metu kai neturi, ka veikti, turi pats dirbti ar padeti kitiems, bet jokiu budu ne triuksmauti ar issidirbineti? As negaleciau buti tokia altruiste ir neisivaizduoju, kad kiti galetu. As galiu buti padeti kitiems, kai lieka laikas nuo manes , o ne man kenkiant.
P.S. ir vel i tu perejau, atsiprasau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo #Mia#: 04 sausio 2011 - 08:36
QUOTE(jjjolanta @ 2011 01 04, 09:01)
Man kazkaip atrode, kad si forumo tema yra skirta bendromis jegomis bandyti isspresti problemas:

tai kad tu ju nebandei spresti, o tik kaltinai kokie visi blogi - kad tvarka nustatyta ne tokia, kokia tau noretusi, kad is vadoveliu mokina ne is tokiu, is kokiu tau noretusi ir t.t...
Buvo pasisakymu is zmoniu ant savo kailio praejusiu pirmuosius metus mokyklose, be tu kaip uzsiciklinusi varei savo dainele, kad tave/tavo vaika skriaudzia ir kas nepatyres to, tai niekada ir nesupras.
Na gal per trumpas laikas ( jeigu kaip minejai, kad su vaiku intensyviai dirbama buvo 2 metai), bet atrodai kaip sustingusi pradineje stadijoje ( jinai visiems buna, kai susiduri su tuo, kad vaikui reikia pagalbos, jisai kitoks)

Galiu pasidziaugti mokyklos logopedes darbu ( aisku, kad su darzeliu nera ko lyginti, nes tenais viena logopede uzsiminejo su 10-12 vaiku ir uzsiemimai buvo kasdiena, bet..) gruodzio menesi dalis vaiku isejo - jiems jau nebereikia logopedo pagalbos. Kitus vaikus perskirste ir dirbs su jais toliau. Logopede bendravo asmeniskai su kiekvieno vaiko tevais ir klause ju nuomones - reikia/nereikia uzsiemimu, jeigu reikia, tai kurioje srityje. Tai toliau dirbs su fonetika, nes dukra parasytus zodzius blogai skiemenimis skirsto ( pasakytus suskirsto teisingai), bei dar pasitaiko garsu klaidu ( pasakyta zodi reikia pazymeti rutuliukais, kiek garsu ji sudaro ir apibraukti atitinkama garsa).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bekasė: 04 sausio 2011 - 09:22
QUOTE(Bekasė @ 2011 01 04, 10:20)
kad su vaiku intensyviai dirbama buvo 2 metai


Is kur istraukei, kad tik 2 metus dirbo? Su juo pastoviai dirba logopedas.. .


Papildyta:
QUOTE(#Mia# @ 2011 01 04, 09:34)
O kaip kitos mamos turi suprasti tavo problema? Tu dirbanti moteris (cia ne ta prasme, kad "man gaila, bet as negaliu skirti visos dienos vaikui", o " as dirbu, todel visi man turi stengtis itikti"), vaikas mokykloje isbuna visa darbo diena, visi susije su vaiku yra blogi... Taip niekada neisspresi savo problemos. Ir kai svarbu bus ne tik tavo vaikas, bet ir kiti tik tada ir prades kazkas darytis.
Na isivaizduok, kad tavo vaikas yra toks kaip dauguma (na koks 50 proc, nes kazkokiu problemu puse vaiku tikrai turi) ir mokosi labai labai gerai, tik kiekviena diena skundziasi, kad klaseje mokytoja puse pamokos skiria vaikui, kuris nepadaro namu darbu. Ar tu sakysi, kad tai yra normalu, tam vaikui sutrikimas ir tu turi suprasti ir tuo metu kai neturi, ka veikti, turi pats dirbti ar padeti kitiems, bet jokiu budu ne triuksmauti ar issidirbineti? As negaleciau buti tokia altruiste ir neisivaizduoju, kad kiti galetu. As galiu buti padeti kitiems, kai lieka laikas nuo manes , o ne man kenkiant.
P.S. ir vel i tu perejau, atsiprasau


Vargses Jus moterys.... Kazkaip idomiai suprantat sprendimus, interpretuojat kaltinimus. Jei parasai problema, tai skundiesi, jei parasai, kad yra galimybe rinktis, tai atseit, viskas blogai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 04 sausio 2011 - 10:01
QUOTE(#Mia# @ 2011 01 04, 09:34)
As galiu buti padeti kitiems, kai lieka laikas nuo manes , o ne man kenkiant.




Taip suprantu, kad as kenkiu mokytojai jei prasau, kad mano pirmokas per petrauka butu mokyklos teritorijoje, o ne lakstytu po gyvenviete, eitu per parduotuves.Kiti vaikai , pasinaudoje sia laisve ji musdavo, o jis besigindamas tapo pavojingu? Suprasciau, jei klaseje butu 30 vaiku, bet buvo 12 vaiku... Jei is 12 vaiku, jis vienas turi problemu ir paprasiau, kad pazymetu varnele pratybose, mokytoja pasake "jei nepamirsiu", bet krepsi su dovana nepamirso paimti. Labiausiai suzavejo mokytojos atsakymas: Jis yra laisvas zmogus g.gif
Sakot nekovojau... As galejau mokytojai bei mokyklos direktorei sugadinti karjera,bet tegu jos sekmingai dirba... Klausimas ar mokytoja kitais metais is viso klase tures, nes dviem antrom klasem bus per mazai vaiku...
Bet tai buvo senoje mokykloje. Dabartineje mokykloje mokytoja sugeba per pertrauka su juo padirbeti individualiai, visada tvarkingai suzymi ka reikia padaryti namuose. O kas svarbiausia, kaip pasakiau buvusias problemas, tai atsakymas buvo" "Sis vaikas niekada nepradeda pirmas ir klaseje netrukdo". Paklausiau mokytojos: kaip sugebat juos visus suziureti, kad nesimustu, kad parasytu?". Gavau atsakyma: " Tai yra musu darbas ir jei jis sunkus, bet tai musu darbas ir privalome ta padaryti" O taip...
O del vadoveliu ir mokymo programu... Mokytojai turi galimybe rinktis pagal kokia programa dirbti. Zinau mokytoju dirbanciu pirmoje klaseje pagal Kiseliovo Marcelionienes vadovelius . Bet didele dalis eina tiesiausiu keliu, o paskui aiskina, kad kazkas nesusitvarko su problemom, susireiksmina ir t.t. smile.gif Niekas nemegsta tokiu, kurie rezia tiesa i akis, ateje kazko praso, nori pasitarti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 04 sausio 2011 - 10:42
QUOTE(jjjolanta @ 2011 01 04, 11:12)
Taip suprantu, kad as kenkiu mokytojai jei prasau, kad mano pirmokas  per petrauka butu mokyklos teritorijoje, o ne lakstytu po gyvenviete, eitu per parduotuves.Kiti vaikai , pasinaudoje sia laisve ji musdavo, o jis besigindamas tapo pavojingu? Suprasciau, jei klaseje butu 30 vaiku, bet buvo 12 vaiku... Jei is 12 vaiku, jis vienas turi problemu ir paprasiau, kad pazymetu varnele pratybose, mokytoja pasake "jei nepamirsiu", bet krepsi su dovana nepamirso paimti. Labiausiai suzavejo mokytojos atsakymas: Jis yra laisvas zmogus g.gif
    Sakot nekovojau... As galejau mokytojai bei mokyklos direktorei sugadinti karjera,bet tegu jos sekmingai dirba... Klausimas ar mokytoja kitais metais is viso klase tures, nes dviem antrom klasem bus per mazai vaiku...
Bet tai buvo senoje mokykloje. Dabartineje mokykloje mokytoja sugeba per pertrauka su juo padirbeti individualiai, visada tvarkingai suzymi ka reikia padaryti namuose. O kas svarbiausia, kaip pasakiau buvusias problemas, tai atsakymas buvo" "Sis vaikas niekada nepradeda pirmas ir klaseje netrukdo". Paklausiau mokytojos: kaip sugebat juos visus suziureti, kad nesimustu, kad parasytu?". Gavau atsakyma: " Tai yra musu darbas ir jei jis sunkus, bet tai musu darbas ir privalome ta padaryti" O taip... 
O del vadoveliu ir mokymo programu... Mokytojai turi galimybe rinktis pagal kokia programa dirbti. Zinau mokytoju dirbanciu pirmoje klaseje pagal Kiseliovo Marcelionienes vadovelius . Bet didele dalis eina tiesiausiu keliu, o paskui aiskina, kad kazkas nesusitvarko su problemom, susireiksmina ir t.t. smile.gif Niekas nemegsta tokiu, kurie rezia tiesa i akis, ateje kazko praso, nori pasitarti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 04 sausio 2011 - 11:07
QUOTE(jjjolanta @ 2011 01 04, 09:56)
Is kur istraukei, kad tik 2 metus dirbo? Su juo pastoviai dirba logopedas.. .
Papildyta:
Vargses Jus moterys.... Kazkaip idomiai suprantat sprendimus, interpretuojat kaltinimus. Jei parasai problema, tai skundiesi, jei parasai, kad yra galimybe rinktis, tai atseit, viskas blogai...

Linkiu buti ir jums tokiai vargsei kaip as, kai nuo sestos klases apie savo vaika galesit sakyti, kad jis ne tik klases, bet ir mokyklos pavyzdys wub.gif
Jus pati perskaitykit savo postus, vienur mokytoja gera, bet mokykla bloga (cia siuo metu), kitur mokytoja buvo bloga, bet ta geroji mokytoja bloga vadoveli pasirinko...
Man gydytoja pastoviai kale, kad neleiskit sau patiketi vaiko liga tik tada galesit kazka padaryti. Ir linkiu, kad patiketumet, tik buvusia vaiko liga.
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2011 01 04, 12:08)
Jus pati perskaitykit savo postus, vienur mokytoja gera, bet mokykla bloga (cia siuo metu), kitur mokytoja buvo bloga, bet ta geroji mokytoja bloga vadoveli pasirinko...


O cia jau pati blogai paskaitete rolleyes.gif Parasyta ne taip smile.gif smile.gif Bet teisybe pasakius man dzin....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 04 sausio 2011 - 11:16
jjolanta - o kaip jums dabar sekasi?
Atsakyti
QUOTE(gobsiukas @ 2011 01 04, 12:32)
jjolanta  - o kaip jums dabar sekasi?

parasiau i az smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jjjolanta @ 2011 01 04, 10:12)
 
O del vadoveliu ir mokymo programu... Mokytojai turi galimybe rinktis pagal kokia programa dirbti. Zinau mokytoju dirbanciu pirmoje klaseje pagal Kiseliovo Marcelionienes vadovelius . Bet didele dalis eina tiesiausiu keliu, o paskui aiskina, kad kazkas nesusitvarko su problemom, susireiksmina ir t.t. smile.gif Niekas nemegsta tokiu, kurie rezia tiesa i akis, ateje kazko praso, nori pasitarti.

Visi mokytojai turi dirbti pagal ŠMM patvirtintas Bendrąsias programas. Galit pasižiūrėti, ką turi vaikai išmokti 1-2, 3-4 ir t.t. Iš bet kurių vadovėlių besimokantis po dvejų metų turėtų mokėti tą patį. Niekas nepirks vadovėlių kas metus, tam pinigų tiek neskiriama. Jei prieš tai turėjusi pirmokus mokytoja juos mokė iš Pupos, tai kitais metais naujų neatsiras. Marcelionienės vadovėliai asmeniškai man visai nepatiko. Mano vaikas pirmoje klasėje neturėjo ką veikti. O kiek mačiau PUPĄ, ten yra diferencijuotos užduotys: vienos silpnesniems, kitos stipresniems.
Suprantu, kodėl jūsų vaikas pavargsta, juk jis ten prabūna visą dieną. Tai dėl to tikrai jau neverta kaltinti mokyklos, o ieškoti kitokios išeities, pvz. susirasti žmogų, kuris parvežtų vaiką namo iš karto po pamokų. Mokėsit jam pinigus, bet vaikas namie pamiegos ar šiaip pailsės.
Dėl lakstymo per pertraukas po gyvenvietę: ar jūs savo vaikui sakėt, kad nelakstytų, o sėdėtų klasėje? Kodėl neklauso jūsų o turėtų klausyti mokytojos?
kaip gali forumas padėti išspręsti problemą, jei jūs matot tik tai, ko nepadarė aplinkiniai, tik juos kaltinat.
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2011 01 04, 12:29)

Dėl lakstymo per pertraukas po gyvenvietę: ar jūs savo vaikui sakėt, kad nelakstytų, o sėdėtų klasėje? Kodėl neklauso jūsų o turėtų klausyti mokytojos?


Čia aš vėl OT. Bet tas keista labai, nes vaikas neturi teisės palikti mokyklos teritorijos pertraukų metu. Čia ne mokyklos taisyklė, o kokia tais ten iš viršaus biggrin.gif . Užtikrinti tai yra labai sudėtinga, bet keista, kad leidžia, nes galų gale ta pati mokytoja nemažai atsako už vaikų saugumą pamokų metu (per pertraukas irgi). Tai va ir keista, kad nebijo to, kad jeigu kas atsitiks toj gyvenvietėj, tai atsakys mokykla jau vien dėl to, kad tas vaikas paliko teritoriją mokyklos, kad ir pertraukos metu.
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2011 01 04, 13:29)
Dėl lakstymo per pertraukas po gyvenvietę: ar jūs savo vaikui sakėt, kad nelakstytų, o sėdėtų klasėje? Kodėl neklauso jūsų o turėtų klausyti mokytojos?


Man darosi juokinga, nes man susidaro ispudis, kad niekas nieko neskaito, bet tik komentuoja.
Cia ir buvo problema (mokymo problemos visai kas kita), kad per petraukas mokytojai nebudavo su vaikais. Mano sunus is viso nesuprato reikalo, kodel mokytoja liepia jiems iseiti is klases, liepia mano vaikui su kitais eiti i parduotuve. As jo klausiu: kodel lakstai i parduotuve? O jis atsako: Man mokytoja liepe, nes pati eina". Pardavejos paklausiau ar tiesa, sako taip. Kai mokykloje pertraukos, tai i parduotuve geriau neiti, nes minios vaiku. Mokyklos direktores paklausiau: "kodel cia tokia tvarka. Buvo atsakymas: mes duru nerakinsim ir del jusu tradiciju nekeisim. Cia niekada jokiu nelaimiu nebuvo". O pirmas kartas visada buna unsure.gif

Sakot kaltinu kitus? Nekaltinu, bet nesuprantu kaip galima rizikuoti vaiku gyvybe? Juk mokytojai pamoku metu atsako vaiko gyvybe. Kam tada reikalinga sutartis?
Ne visi, bet nemazai mokytojai nori tik pinigus gauti: ateina vaikai mokantys skaityti, rasyti, tada tik pazaidi per pamokas ir viskas. Sutinku darbas sunkus, bet juk ne 670 Lt gauna, darbas iki pietu, atostogos ilgos. Apie tokius dalykus daugelis Lietuvos dirbanciuju tik svajoja. Uz minimalia alga zmones atidirba galvos nepakeldami, sveikata praranda.
Oi kiek buna triuksmo, jei kokia nelaime atsitinka gydytojui, per visas televizijas varoma. Juk gydytojas ne Dievas, o ju darbas dar atsakingesnis. Nei vienam mokytojui dar baudziamoji byla uz vaiku neprieziura neiskelta, todel tik ir sugeba kaltinti kazka, nes reikalaujama to, kas butina.
Papildyta:
QUOTE(Redos @ 2011 01 04, 14:33)
Čia aš vėl OT. Bet tas keista labai, nes vaikas neturi teisės palikti mokyklos teritorijos pertraukų metu. Čia ne mokyklos taisyklė, o kokia tais ten iš viršaus  biggrin.gif . Užtikrinti tai yra labai sudėtinga, bet keista, kad leidžia, nes galų gale ta pati mokytoja nemažai atsako už vaikų saugumą pamokų metu (per pertraukas irgi). Tai va ir keista, kad nebijo to, kad jeigu kas atsitiks toj gyvenvietėj, tai atsakys mokykla jau vien dėl to, kad tas vaikas paliko teritoriją mokyklos, kad ir pertraukos metu.


Paskaicius kitu pasisakymus, likau kalta, kad noriu kazko neimanomo. O noriu tik elementarios tvarkos mokykloje.
Busiu vel apkaltinta. Bet 2 savaites per pertraukas patys su vyru pasikeisdami sekem savo vaika, nes kazkaip nenorejom nelaimes. Neapsikentus nuejau pas direktore ir parasiau prasyma, kad mano vaikas nebutu isleidziamas is mokyklos teritorijos. O paprastai tevai raso ir praso, kad isleistu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 04 sausio 2011 - 14:41