Įkraunama...
Įkraunama...

Klasėje pavojingas kitiems vaikas

QUOTE(sena niekšė @ 2010 11 03, 23:52)
šiaip tai temos autorės rūpestis -- kaip apsaugot vaiką nuo agresyvaus, nekontroliuojamo bendraamžio  g.gif

Buvau visur, kur tik įmanoma- policijoje, PPT, mokyklos administracijoje.Aš labai norėčiau, kad neprognozuojamo vaiko tėveliai įdėtų daugiau pastangų, tegu veda vaiką pas specialiustus, patys sėdi per pamokas...Kol kas situacija be išeities verysad.gif .
Atsakyti
Mes savo klasėje darėm ne vieną tėvų susirinkimą, nes tas pavojingas vaikas buvo pavojingas ne vien mano vaikui, bet visai klasei. Aišku, iš pradžių po pirmojo susirinkimo bandėme keisti požiūrį visi. Suprantu aš tą integraciją, suprantu to vaiko tėvų norą, kad vaikas būtų su bendraamžiais. Suprantu ir tai, kad visuomenė, tai ne tik aš su savo vaiku ir motina su X berniuku, bet visi mes - visi bendraklasiai, tėvai, mokytojai ir t.t. Ir ką? Kiek bekalbėta su vaikais, kiek beaiškinti X berniuko poreikiai ir dėl jų kylančios elgesio problemos, situacija nesikeitė: spardė, smaugė, net puolė arčiausiai buvusį su žirklėmis.
Kad ir kaip Vėta aiškintų situaciją ir gintų spec. poreikius turinčius vaikus, bet visa tai tik žodžiai. Realybė, deja, labai skiriasi nuo tų žodžių.
Per tūkstantį mokinių turinti mokykla turi tik du spec. pedagogus ir vieną mokytojos padėjėją, kuri nuolatos serga. Ką reiški du papildomi žmonės tokioje mokykloje? Visai nieko. Mokytojas lieka vienas su dvidešimt keliais mokiniais. Mokytojui tenka tenka per pertraukas išeiti iš klasės, tenka nuvesti kažkur dalį klasės mokinių, nueiti su įvairiais klausimais, darbinėmis problemos pas kolegas, į tualetą ir t.t. Nestovėsi juk visą dieną prie to vaiko X.
Po kiekvieno sudėtingo ir skausmingo kitiems bendraklasiams atvejo buvo kalbama apie kitų vaikų saugumą, apie mokyklos galimybę užtikrinti tą saugumą. Padėtis nesikeitė. Kai tėvai prakalbo apie saugesnės mokyklos paieškas, berniukui X buvo skirtas namų mokymas. Kol mokykla nieko daugiau negali esamoje situacijoje pakeisti, tenka džiaugtis nors tokia pergale, nes vaikai nebebijo eiti į mokyklą, nebijo netikėtai būti užpulti...
Atsakyti
Mano anyta su spec.poreikių vaikais dirbo 30m. Ji kategoriškai buvo prieš masinę integraciją į bendras mokyklas... tik dėl to, kad tokiems vaikams reikia ypatingo dėmesio, specialaus pedagoginio pasiruošimo dirbantiems su jais. Pripasakodavo baisiausių istorijų. Gal ir galima dalies (nepavojingų) vaikų integracija, bet tikrai ne visų iš eilės. Kai buvo sugalvota ta integracija , be didelių prognozių, įvertinimo siųsdavo vaikus į bendras mokyklas. Rezultatas -blogai visiems , ir spec. poreikių turintiems vaikams su kuriais pedagogai tiesiog nemoka elgtis , ir aplinkiniams vaikams bei jų tėvams ir patiems pedagogams.
Atsakyti
QUOTE(cute @ 2010 11 02, 23:10)
Apmaudu, kad ta didžioji sociumo dalis po šiai dienai negeba suvokti, kad nenormos žmonės yra IRGI  žmonės - t.y. tokie patys homo sapiens wub.gif . Net jei jie ir mušasi, smaugia ar dar kaip kitaip nenormos ribose pasielgia.

Ne. Visi suvokia, kad jie irgi žmonės. T.y. ne kitos kokios rūšies gyvūnai. Ir jie "žaidžia" pagal tas pačias taisykles - jei jau atėjo į bendrą mokyklą. Tai reiškia, kad negali skaudinti kitų, tame tarpe - smaugti, suvokia jie to ar nesuvokia. Jei jie smaugia ir nesuvokia, tada jiems bendroje mokykloje tiesiog ne vieta, nes jie kelia grėsmę kitiems.

Nes jei jie būtų suvokiami kaip ne žmonės, tai niekas tuo nesistebėtų... Gi kokio tigro, kuris irgi grėsmę kelia, niekas aplamai į mokyklą neleidžia ir jei jis kam galvą nukanda, niekas jo paties nekaltina, o tik tą, kuris per durnumą per atri priėjo.

Kita vertus, jei tas vaikas superjautrus, ir kažkoks konkretus pasišaipymas, kuris kitam visai neužgaulus, gali privesti iki savižudybės, be abejo, negalima ir jam kelti grėsmės, ta prasme, taip šaipytis - tam reikia supažindinti vaikus su jo spec. poreikiais. Nes aplamai tyčiotis iš kitų ir šiaip jau negalima. Jam irgi negalima kelti grėsmės.
Bet tema tai ne apie tai, autorės problema priešinga...

QUOTE(#Mia# @ 2010 11 03, 16:27)
Tai jei tevai labai nori integracijos turi kazka ir patys padaryti, o ne numesti vaika, kad tas pats siektu kilniu tikslu.

O vat kai toks tėvų požiūris, tai tada ir nusiskundimų nebūna, ir vaikai integruojasi... Netikiu, kad va tokiu atveju kažkas būtų prieš. Tik jau aišku, iš tėvų reikia pasiaukojimo... Ir labai labai didelio savo vaiko mylėjimo. Todėl, matyt, ne visi taip gali unsure.gif

QUOTE(cute @ 2010 11 03, 22:52)
Normalu yra gyventi draugiškai. Vienas už kitą.

Taip. Neterorizuoti ir nesmaugti tame tarpe. Tai netoleruotina. O visa kita toleruotina, ir nebūtinai tas vaikas turi būti psichiškai neįgalus. Jis gali būti, tarkim, su viena koja. Ir kas? Vis tiek visi skirtingi. Taigi nori ar nenori, turi toleruoti kitokį - vienodų nerasi, netoleruodamas skirtingų, iš viso neturėsi ko toleruot. Galėsi netoleruot nieko hihihi.gif

Bet grėsmės neturi būti nei vienai pusei.

O kad sunku rasti personalą, tai gal ir nei tėvų, nei vaiko kaltė, bet lygiai taip ir ne kitų vaikų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 10 lapkričio 2010 - 22:55
Mano bėdos tęsiasi...Neįgalusis klasiokas turi lakią fantaziją, tiesą pasakius, jis nelabai atskiria, kur fantazija, kur realybė. Dabar prikūrė pasakų savo tėvams, kaip jį engia mokykloje mano vaikas. Smagiausia tai, kad jo tėtis atėjo aiškintis į mokyklą dėl mano vaiko elgiasio, bet mano vaiko tai mokykloje NEBUVO, nes jis visą savaitę serga ir namuose lovoje guli. Paskambino klasės auklėtoja, viską papasakojo...Būtų juokinga, bet ašaros byra.
Atsakyti
šiaip tai -- visaip gali būti. iš savo pačios vaikystės galiu pasakyt, kad NIEKAD suaugę neišsiaiškins kas tarp vaikų įvyko. gaila to, kuris labiau nukentėjo. o kas pirmas pastūmė, kas negražų žodį pasakė, kas šiaip užkniso... niekada nebus aišku.

reikia tarkuot MOKYTOJUS, kam prastai prižiūri vaikus dry.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 11 18, 00:06)
reikia tarkuot MOKYTOJUS, kam prastai prižiūri vaikus dry.gif

Bet mokytoja ne tik tuos vaikus prižiūri - ji dar, žinok, kartais juos ir moko. Kartais turi teisę ir tualetu pasinaudoti - viena, be vaikų, poromis susikibusių, palydos... Manau, kad normalioje mokykloje turėtų būti soc. pedagogas ar mokytojo padėjėjas tokiu atveju. Bet normalioje... mirksiukas.gif
Atsakyti
Nuo rugsėjo 1 į mano dukters klasę atėjo naujokė. Autistė. Prasidėjo košmaras. Nauja mergaitė visiškai negali adaptuotis mokykloje. Jinai nesuvokia kada pamoka kada pertrauka, rėkia, klykia pamokų metu, bėga iš klasės į lauką, mokytoja ją gaudo, veda atgal..... Pamoka nutrūksta, kitų vaikų dėmesys blaškomas, visi suirzę, neįgali mergaitė nori namoooooooooo. Ką daryti mokytojai, visiems kitiems vaikams? Kenčia visi likę 20 mokinių. Kam nuo to geriau, kad neįgalus vaikas šitaip kenčia mokykloje ir varo iš proto kitus?
Atsakyti
Iš tikrųjų mokytojai reikia dirbti su visais mokiniais, ne su vienu išskirtiniu. Pamokos metu ji turi vaikus mokyti, o ne kautis su neįgaliu vaiku. Taip išeina, kad klasėje dėmesio centre turi būti vienas neįgalus vaikas, o kitiems 25 dėmesys parodomas tik tada, kai šis vienas malonėja elgtis padoriai.

Jei vaikas protiškai neįgalus, bet neagresyvus, tada nieko blogo, jei mokysis kartu su sveikais vaikais. Nors spec. mokykloje jį išmokytų daugiau, nes grupės mažos, mokytojas turi darbo su neįgaliais patirties. Jei tai - fizinė negalia, tai vaikas visai ne spec. poreikių.

O agresyvūs, pavojingi aplinkiniams vaikai turi arba būti mokomi namuose, arba lankyti mokyklą kartu su vienu iš tėvų, kad jis galėtų garantuoti aplinkinių saugumą. Beje, mokytojas tramdyti įsissiautėjusį vaiką neturi priemonių. Jei neleisdamas vaikui nuskriausti kitą, jį užgautų - nukentėtų pats. Tramdymo priemonės, taikomos protinę negalią turintiems, mokyklose negali būti naudojamos.

Teisę būti saugiems turi visi vaikai, ne tik turintieji elgesio problemų.
Arba jei, kaip rašyta, mergaitė pamokų metu rėkia, klykia, bėga, tai kenčia visi kiti vaikai. Taip neturėtų būti. Manau, tėvai turi teisę reikalauti, kad būtų sudarytos normalios sąlygos jų vaikams mokytis.
Atsakyti
Perskaičiau visą temą. Tokias mamas galiu tik užjausti - ką daryti, jei mūsų valstybė tokia NEVEIKSNI? Sistemos žinoma nepakeisi, turi keistis kartos ir jų suvokimas. Mano manymu, nors tai nuskambės ir žiauriai, gerai darė Hitleis, kai neįgaliems vos gimus, buvo atliekama eutanazija.
Dabar kiti laikai - vis gi tokių viaikų vieta - spec. ugdymo įstaigose. Kažkas čia įdėjo vaiko teisių konvencijos ištrauką... O kur tokių vaikų tėvų ir globėjų PAREIGOS, a? ar jiems galioja tik teisės?
Autorei patarčiau kooperuotis su kitų klasiokų tėvais ir teikti kolektyvinį skunda ŠMM, pradžiai ŠVIETIMO KOKYBĖS IR REGIONINĖS POLITIKOS DEPARTAMENTUI...
Atsakyti
QUOTE(Vėta @ 2010 10 30, 14:19)
Neblogai. Bet tėvai turi teisę pasirinkti, kur leisti mokytis savo vaiką.
Ir pareiga, uztikrint jog ju vaikas nekels gresmes aplinkiniams.
Atsakyti
QUOTE(Krococo @ 2010 11 21, 17:52)
Mano manymu, nors tai nuskambės ir žiauriai, gerai darė Hitleis, kai neįgaliems vos gimus, buvo atliekama eutanazija.


Nuskambėjo blogiau nei žiauriai. Man atrodo, kad Jūs baisus žmogus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pupik: 21 lapkričio 2010 - 21:21