Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

labas vakaras! sakykit prasau o jei as keiciau darba, isejau is buvusio lapkrycio 2 o naujame isidarbinau lapkrycio 9 tai jau stazas nutrauktas ir reikia skaiciuoti is naujo iki pirmos nestumo dienos kad butu pilni 12 menesiu?
Atsakyti
svarbu dvylika mėnesių per du metus. su tarpais ar be nėra svarbu. pertraukos jei būtų ilgesnės atsilieptų tik pašalpos dydžiui.
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 06, 20:10)
jei tą mėnesį turėjote draudžiamųjų pajamų ir jos viršijo pašalpos dydį, tada taip negausit nieko iš sodros, jei pajamos buvo mažesnės, turėjote gauti skirtumą 4u.gif
taip yra 4u.gif


As ligos ir motinystes pasalpu nuostatuose radau va toki punkta
Kai ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu apdraustajam išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, minėtosios g.gif pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kad nuo šių išmokų mokamos socialinio draudimo įmokos. g.gif

Na tai kompensacija uz nepanaudotas atostogas galima laikyt tokiomis pajamomis mano galva g.gif Kaip su sodra kovot. doh.gif

Arba kitas retorinis klausimas. Jei as 19 d. nutraukiau atostogas, tai juk pajamos gautos mano jau ne vaiko prieziuros atostogu laiotarpiu ir prie ko tas tada punktas man, kad mokamos draudziamuju pasalpu skirtumas doh.gif

Iseina pvz. jei vaikas gime pvz. sausio 10 d., jam sukako 2 metai ir mama eina dirbt. tai ji uz sausio 1-10 dienas negaus pasalpos? Ar taip yra???

Sunku del to Sodros bukumo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 12 06, 21:24)
sunku gali būti tik dėl savo bukumo ir nesupratimo. įstatymus gi ne sodra priima, ji tik taiko ir negali interpretuoti vien todėl kad kažkas mano jog turėtų. nepatinka įstatymai ir dėl to sunku - galima siūlyti pakeitimus, eiti į seimą arba emigruoti. arba balsuoti už kitus rolleyes.gif


o kaip Jus suprantate istatymo savoka- vaiko prieziuros atostogu laikotarpiu. Jei jos buvo nutrauktos nuo lapkricio 21 d. O 22 d. as dirbau i g.gif r man ligos ir motinystes istatymas netaikomas tada. Juk pajamos gautos ne atostogu laikotarpiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 06, 20:17)
As ligos ir motinystes pasalpu nuostatuose radau va toki punkta
Kai ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu apdraustajam išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, minėtosios  g.gif pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kad nuo šių išmokų mokamos socialinio draudimo įmokos.  g.gif

Na tai kompensacija uz nepanaudotas atostogas galima laikyt tokiomis pajamomis mano galva g.gif  Kaip su sodra kovot.  doh.gif

Arba kitas retorinis klausimas. Jei as 19 d. nutraukiau atostogas, tai juk pajamos gautos mano jau ne vaiko prieziuros atostogu laiotarpiu ir prie ko tas tada punktas man, kad mokamos draudziamuju pasalpu skirtumas doh.gif

Iseina pvz. jei vaikas gime pvz. sausio 10 d., jam sukako 2 metai ir mama eina dirbt. tai ji uz sausio 1-10 dienas negaus pasalpos? Ar taip yra???

Sunku del to Sodros bukumo verysad.gif


Tikrai labai įdomus atvejis g.gif
Matot, pagal jūsų duotą pvz. aš manau, kad jei mamytė pradeda dirbti sausio 11, tai ji algą gauna tik vasario mėn., užtai sausį gaunasi kaip ir nebuvo papildomų pajamų. Bet jei pvz. avansą kokį gautų dar sausį - tai nežinau.
Būtų įdomu, jei kas atsakytų tiksliai žinantis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 06, 20:41)
o kaip Jus suprantate istatymo savoka- vaiko prieziuros atostogu laikotarpiu. Jei jos buvo nutrauktos nuo lapkricio 21 d. O 22 d. as dirbau i g.gif r man ligos ir motinystes istatymas netaikomas tada. Juk pajamos gautos ne atostogu laikotarpiu g.gif

taip ir suprantu - tiesiogiai.
Kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurios yra mažesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą (kai mokamos dvi pašalpos, – už bendrą šių pašalpų sumą), jam mokamas apskaičiuotos pašalpos (šių pašalpų bendros sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.
taip jau yra - vpa skaičiuojama mėnesiais, dekreto išmokos - dienomis. jei negavote skirtumo - vadinasi vpa išmoka buvo mažesnė už gaunamą algą. jei kažkas neaišku - kreipkitės į sodrą raštu, gausite atsakymą, kuris galbūt jus tenkins labiau nei forume pateikiami atsakymai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 12 06, 21:58)
taip ir suprantu - tiesiogiai.
Kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurios yra mažesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą (kai mokamos dvi pašalpos, – už bendrą šių pašalpų sumą), jam mokamas apskaičiuotos pašalpos (šių pašalpų bendros sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.
taip jau yra - vpa skaičiuojama mėnesiais, dekreto išmokos - dienomis. jei negavote skirtumo - vadinasi vpa išmoka buvo mažesnė už gaunamą algą. jei kažkas neaišku - kreipkitės į sodrą raštu, gausite atsakymą, kuris galbūt jus tenkins labiau nei forume pateikiami atsakymai rolleyes.gif


Aciu uz atsakyma 4u.gif
O tada punktas "Kai ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu apdraustajam išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, minėtosios pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kad nuo šių išmokų mokamos socialinio draudimo įmokos."
Kompensacija uz nepanaudotas yra tokio pobudzio ismoka Tai sis punktas gali buti man taikomas?
Galvoju kreiptis rastu, nes itariu zodziu nepasiaiskinsi.
Atsakyti
Gal kuri susidūrėte su tokia situacija. Darbovietė nori darbuotojui esančiam vaiko auginimo atostogose skirti vienkartinę pašalpą. Tai Sodra mokėtų pilną išmoką už tą mėnesį ar jau ne?
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 06, 21:01)
Aciu uz atsakyma 4u.gif
O tada punktas "Kai ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu apdraustajam išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, minėtosios pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kad nuo šių išmokų mokamos socialinio draudimo įmokos."
Kompensacija uz nepanaudotas yra tokio pobudzio ismoka Tai sis punktas gali buti man taikomas?
Galvoju kreiptis rastu, nes itariu zodziu nepasiaiskinsi.

kompensacija jums buvo skirta ne vpa metu. jūs turėjote gauti arba skirtumą arba negauti nieko. kompensacija yra draudžiamosios pajamos. kreipkitės raštu, nes žodžiu tiesiog ir vėl kaip nors ne taip nuinterpretuoti galima.
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 06, 20:17)
As ligos ir motinystes pasalpu nuostatuose radau va toki punkta
Kai ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu apdraustajam išmokamos su darbo santykiais susijusios kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio vienkartinės išmokos, minėtosios  g.gif pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kad nuo šių išmokų mokamos socialinio draudimo įmokos.  g.gif

Na tai kompensacija uz nepanaudotas atostogas galima laikyt tokiomis pajamomis mano galva g.gif  Kaip su sodra kovot.  doh.gif

Tai gal Sodrai reikia tiesiog pristatyt kokią papildomą pažymą iš darbovietės apie jums išmokėtų pajamų pobūdį, kurioje būtų aiškiai nurodyta, jog tai yra kompensacija už nepanaudotas atostogas ir tiek. Pasiteiraukit Sodroj.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 12 06, 21:58)
taip ir suprantu - tiesiogiai.
Kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurios yra mažesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą (kai mokamos dvi pašalpos, – už bendrą šių pašalpų sumą), jam mokamas apskaičiuotos pašalpos (šių pašalpų bendros sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.
taip jau yra - vpa skaičiuojama mėnesiais, dekreto išmokos - dienomis. jei negavote skirtumo - vadinasi vpa išmoka buvo mažesnė už gaunamą algą. jei kažkas neaišku - kreipkitės į sodrą raštu, gausite atsakymą, kuris galbūt jus tenkins labiau nei forume pateikiami atsakymai rolleyes.gif


Vat nezinau kaip istatymas raso tikrai taip ir kaz yra aiskinama tas zodis buvo. Bet sian galu gale su vedeja isisaikinom, kad mokama pasalpa uz tas dienas, kol man buvo atostogos. O jas nutraukus kad ir ta pati menesi as gali dirbt it uzdirbt kiek noriu, nes tos draudziamos pajamos jau po atostogu.

QUOTE(Minutėlė @ 2010 12 06, 22:13)
Gal kuri susidūrėte su tokia situacija. Darbovietė nori darbuotojui esančiam vaiko auginimo atostogose skirti vienkartinę pašalpą. Tai Sodra mokėtų pilną išmoką už tą mėnesį ar jau ne?


Kaip siandien issiaiskinau galutinai- moketu, tik reikia pateikti papildomai pazyma, kad tai vienkartine skatinamoji ismoka.

QUOTE(l'eau @ 2010 12 06, 22:26)
kompensacija jums buvo skirta ne vpa metu. jūs turėjote gauti arba skirtumą arba negauti nieko. kompensacija yra draudžiamosios pajamos. kreipkitės raštu, nes žodžiu tiesiog ir vėl kaip nors ne taip nuinterpretuoti galima.


Gal ir ne vpa. bet sodroje yra spec. forma, kurioje nurodoma kad si forma teikiama butent mano atveju ir kaip viena is skatinamuojo ar vienkartinio pobudzio pajamu yra konmpensacija uz nepanaudotas atostogas. O kaip ta kompensacija gauti, jei ne nutraukus vpa??

QUOTE(Enita @ 2010 12 06, 22:34)
Tai gal Sodrai reikia tiesiog pristatyt kokią papildomą pažymą iš darbovietės apie jums išmokėtų pajamų pobūdį, kurioje būtų aiškiai nurodyta, jog tai yra kompensacija už nepanaudotas atostogas ir tiek. Pasiteiraukit Sodroj.


Va butent jos ir truko. Nes Sodra mato tik draudziamasias pajamas. O kokias nemato. Nemato, kad vienkartine ismoka.

Zodziu as pasiekiau savo. Cia darbdavys kaltas mano. Bet esme tame, kad Sodros konsultantai eilini karta klaidina zmones. Vedeja labai susidomejo kas mane taip pakonsultavo. Sake jie turejo gilintis i ta, kokias as pajamas gavau ir kaip man sprest, o ne tik pasakyt, kad nepriklauso smile.gif
Atsakyti
Noriu paklaust, ar gerai pasiskaiciavau: jei as iseiciau i dekreta 2011.02.23 tai mano dekretas baigtusi 20110628 ( 126 dienos), o i VPA iseiciau sekancia diena,t.y. 06.29, tai vadinasi dar speciau i ta "traukini, kur pirmi metai 90 proc, antri 75 proc " g.gif .Aciu
Atsakyti