Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Kas gali pasakyti, kuri turi būti pirma nėštumo ir gimdymo atostogų data: vasario 9 d. ar 10 d. (vėliausiai), su atsarga, kad prireiks 14 d. dėl kompl.gimdymo (tikimybė 80 proc.). Čia aišku turiu omenyje, kad spėčiau į senąją tvarką iki liepos 1 d. Ačiū už ats.
Atsakyti
QUOTE(leone @ 2010 12 21, 17:02)
na sodroje kalbėjo apie dekreta.... g.gif

klausėte raštu?
pagal ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą dekretas yra nuo trisdešimtos nėstumo savaitės. tačiau tam tikrais atvejais gydytojai skiria nedarbinguma anksčiau. tačiau tai nėra dekretas.
Atsakyti
Kuriame įstatyme rašo, kad priklauso kasmetinės atostogos už NGA? Nes personalo skyriuje man aiškino, kad atostogos priklauso tik iki dekreto, o vėliau už NGAtostogas atostogos nepriklauso.
Atsakyti
QUOTE(loncelotas @ 2010 12 21, 22:24)
Kuriame įstatyme rašo, kad priklauso kasmetinės atostogos už NGA? Nes personalo skyriuje man aiškino, kad atostogos priklauso tik iki dekreto, o vėliau už NGAtostogas atostogos nepriklauso.

Darbo kodekse 170 straipsnis 1 dalis 4) punktas.
Atsakyti
QUOTE(Sellija @ 2010 12 21, 18:47)
Kas gali pasakyti, kuri turi būti pirma nėštumo ir gimdymo atostogų data: vasario 9 d. ar 10 d. (vėliausiai), su atsarga, kad prireiks 14 d. dėl kompl.gimdymo (tikimybė 80 proc.). Čia aišku turiu omenyje, kad spėčiau į senąją tvarką iki liepos 1 d. Ačiū už ats.

Susiraskit 2011 kalendoriu ir paskaiciuokit nuo vienos ar kitos dienos lygiai 126 ir dar 14 atsargai (isejimo i dekr. diena irgi skaiciuojasi) . Tada matysit - ar spejat iki 1 liepos VPA iseit, ar ne.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 22 gruodžio 2010 - 08:03
Tai kad aš tą kalendorių jau vos ne sapnuoju, sakė tiksliai pasiskaičiuot ir turėsiu ginei pasakyt, tai labai bijau apsirikt. Skaičiavau skaičiavau 126 plius 14 tai 140 d., tai kaip suprantu vasario 10 d. turėtų būti vėliausia pirma nėšt.gimd.atost.diena, prašau parašykit kas nors, kad TAIP 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sellija @ 2010 12 22, 12:58)
Tai kad aš tą kalendorių jau vos ne sapnuoju, sakė tiksliai pasiskaičiuot ir turėsiu ginei pasakyt, tai labai bijau apsirikt. Skaičiavau skaičiavau 126 plius 14 tai 140 d., tai kaip suprantu vasario 10 d. turėtų būti vėliausia pirma nėšt.gimd.atost.diena, prašau parašykit kas nors, kad TAIP  4u.gif

Taip.
Atsakyti
QUOTE(Sellija @ 2010 12 22, 13:58)
Tai kad aš tą kalendorių jau vos ne sapnuoju, sakė tiksliai pasiskaičiuot ir turėsiu ginei pasakyt, tai labai bijau apsirikt. Skaičiavau skaičiavau 126 plius 14 tai 140 d., tai kaip suprantu vasario 10 d. turėtų būti vėliausia pirma nėšt.gimd.atost.diena, prašau parašykit kas nors, kad TAIP  4u.gif


TAIP. O tu keturiolikos dienu galima atsisakyt, jeigu ka. As atsisakiau pvz.
Atsakyti
Sveiki,

reikalingas komentaras:
1. jeigu iseini i NGA pirmaeiliame darbe, o antraeiliame ar galima neiseiti iki gimdymo?
2. as tarkim rinksiuosi pirmaeiliame darbe 2 metus, o antraeiliame tik vienerius, kaip man skaiciuosis motinystes atostogu ismokos. Sodroje man paaiskino, jog tai reiksmes neturi ir bus skaiciuojama susumuojant visas pajamas 1us metus 70%, o 2us 40%;
3. kokiu tarifu bus apskaiciuojamos pajamos nuo autoriniu sutarciu?;
4. ka reiskia 2us metus bus galima dirbti, t.y. as griztu 0.5 etato i pirmaeiles ir 0.5 i antraeiles ir sekmingai gaunu tuos 40%, ar tai liecia tik autorines, kaip papildoma uzdarbi?

doh.gif zodziu labai daug neaiskumu toje naujojoje tvarkoje g.gif
is anksto aciu toms, kurios pakomentuos 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sinuhe: 22 gruodžio 2010 - 14:39
sveikos,
atleiskit, jei toks klausimas jau buvo.

Jeigu už viršvalandžius moka darbdavys ne kiekvieną mėnesį, bet karts nuo karto, kai jų būna, juos skaičiuos į vidurkį?
Atsakyti
QUOTE(dzin budizmas @ 2010 12 22, 15:57)
sveikos,
atleiskit, jei toks klausimas jau buvo.

Jeigu už viršvalandžius moka darbdavys ne kiekvieną mėnesį, bet karts nuo karto, kai jų būna, juos skaičiuos į vidurkį?


jei nuo ju moka sodrai, o turetu, tai be abejo taip, iskaiciuos.
Atsakyti
QUOTE(sinuhe @ 2010 12 22, 14:37)
Sveiki,

reikalingas komentaras:
1. jeigu iseini i NGA pirmaeiliame darbe, o antraeiliame ar galima neiseiti iki gimdymo?
2. as tarkim rinksiuosi pirmaeiliame darbe 2 metus, o antraeiliame tik vienerius, kaip man skaiciuosis motinystes atostogu ismokos. Sodroje man paaiskino, jog tai reiksmes neturi ir bus skaiciuojama susumuojant visas pajamas 1us metus 70%, o 2us 40%;
3. kokiu tarifu bus apskaiciuojamos pajamos nuo autoriniu sutarciu?;
4. ka reiskia 2us metus bus galima dirbti, t.y. as griztu 0.5 etato i pirmaeiles ir  0.5 i antraeiles ir sekmingai gaunu tuos 40%, ar tai liecia tik autorines, kaip papildoma uzdarbi?

doh.gif  zodziu labai daug neaiskumu toje naujojoje tvarkoje  g.gif
is anksto aciu toms, kurios pakomentuos  4u.gif

1. Negalima, jei išeinat, tai abiejuose tuo pačiu metu. Čia kaip su ligos biuleteniu - juk neįmanoma viename darbe sirgti, o kitame eiti į darbą, jei ju sergat, tai abiejuose. Kai prasideda vaiko priežiūros atostogos, tuomet jau galima viename darbe atostogaut, kitame dirbt.
2. ir 3. Šitų niuansų nežinau.
4. Taip, galima bus ir dirbt, ir neprarast pašalpos.

QUOTE(dzin budizmas @ 2010 12 22, 14:57)
sveikos,
atleiskit, jei toks klausimas jau buvo.

Jeigu už viršvalandžius moka darbdavys ne kiekvieną mėnesį, bet karts nuo karto, kai jų būna, juos skaičiuos į vidurkį?

Jei moka oficialiai, o ne vokelyje, tuomet įsiskaičiuos.
Atsakyti