Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
fain
QUOTE(dzin budizmas @ 2010 12 27, 14:38)
nu įstatyme aiškiai parašyta:

Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė

Motinystės pašalpa mokama:

*
      už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);
    *
      komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų;
    *
      už 56 kalendorines dienas po gimdymo, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas;
    *
      už 70 kalendorinių dienų po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas.

Vadinasi bet kokiu atveju jeigu gimdysit laimingai ir laiku, tai į vaiko auginimo atostogas išeisit pagal naują įstatymą.  Nebent dekretinių atsisakot ir iškart iš gimdymo namų iki  2011.07.01 bėgat į sodrą ir prašotės į vaiko auginimo atostogas. Išmokos dydis visais atvejais priklauso nuo kada išeinant vaiko auginimo atostogų iki 2011.07.01 ar po.
*

Tai čia kalba eina apie motinystės išmoką, t. y. tą, kuri mokama 100 proc. nėštumo ir gimdymo atostogų meti (su dekretu 126 dienas, be dekreto 56 dienas). Kokia man prasmė gaut tą išmoką 56 dienas, jei aš nenoriu imti tų atostogų iš viso. Kam man jos po gimdymo? Aš po gimdymo noriu eiti iš karto į vaiko priežiūros atostogas. Tad ir klausiu, ar privalomos tos 56 nėštumo ir gimdymo atostogos ar galiu eiti iš karto vaiko priežiūros atostogų?
The_perfect_woman
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 13:53)
netiesa, susidūriau su tuo asmeniškai..
*

lubų per mėnesį negali mokėti niekam daugiau nei 4680 šiuo metu 4u.gif
Motinystės pašalpa mokama 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt).
Minimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį, 4 dydžių suma.
Motinystės pašalpa mokama už darbo dienas. Ji išmokama visa iš karto.

Gal jūsų dekreta apėmė du skirtingus metus ir jūs pasiėmėte viską per vieną kartą, tuomet jums nepritaikė NPD už sekančius metus už tai jums kitaip ir gaunas g.gif

QUOTE(fain @ 2010 12 27, 13:54)
Tai čia kalba eina apie motinystės išmoką, t. y. tą, kuri mokama 100 proc. nėštumo ir gimdymo atostogų meti (su dekretu 126 dienas, be dekreto 56 dienas). Kokia man prasmė gaut tą išmoką 56 dienas, jei aš nenoriu imti tų atostogų iš viso. Kam man jos po gimdymo? Aš po gimdymo noriu eiti iš karto į vaiko priežiūros atostogas. Tad ir klausiu, ar privalomos tos 56 nėštumo ir gimdymo atostogos ar galiu eiti iš karto vaiko priežiūros atostogų?
*

gali iš kart eiti į VPA, niekas neverčia imti NGA, tik įspėk visur ir visus, kad jų neimi, turiu omeny gydytojus 4u.gif
Rittule
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 15:01)
lubų per mėnesį negali mokėti niekam daugiau nei 4680 šiuo metu 4u.gif
Motinystės pašalpa mokama 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt).
Minimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį, 4 dydžių suma.
Motinystės pašalpa mokama už darbo dienas. Ji išmokama visa iš karto.

Gal jūsų dekreta apėmė du skirtingus metus ir jūs pasiėmėte viską per vieną kartą, tuomet jums nepritaikė NPD už sekančius metus už tai jums kitaip ir gaunas g.gif
*

Aš kalbu ne apie dekretą, o apie motinystės (tėvystės) pašalpą...
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui 4u.gif
...auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), maksimali pašalpa skirėsi, ir nemažai..
The_perfect_woman
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 14:14)
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui wink.gif
..Auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), makismali pašalpa skirėsi, ir nemažai..
*

aš pirmus metus kiekvieną mėnesį gaudavau vienodą pašalpą, antrus metus lygiai taip pat tik procentai skirias, įdomiai čia pas jus tada skaičiuoja tą maksimalią g.gif
beja šiuo metu nuo tos maimalios sumos atiskaičiuoja 90 ir 75, taip kad ji nėra 4680, bet tai jau buvo rašyta praeitoj temoj 4u.gif
nu užmušk netikiu, kad moteris gaunanti atlyginimo 6000 ir pašalpą tokią gavo ar bent daugiau nei 90% proc nuo 4680LT
Ir jūs norit pasakyti, kad tos abi mamos abi vienodai uždirbdavo? g.gif
Nasturcija
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 15:14)
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui  4u.gif
...auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), maksimali pašalpa skirėsi, ir nemažai..
*

Dabar ima metu, kuriais iseini vidutini darbo dienu skaiciu. O ka Jus turit omenyje vartojant savoka maksimali- apie lubas ar ka g.gif ?

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu apskaičiuojama pagal teisės į pašalpą atsiradimo metų vidutinį darbo dienų per mėnesį skaičių (taikoma 5 dienų darbo savaitė).
Rittule
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 15:20)
*aš pirmus metus kiekvieną mėnesį gaudavau vienodą pašalpą, antrus metus lygiai taip pat tik procentai skirias, įdomiai čia pas jus tada skaičiuoja tą maksimalią g.gif
**beja šiuo metu nuo tos maimalios sumos atiskaičiuoja 90 ir 75, taip kad ji nėra 4680, bet tai jau buvo rašyta praeitoj temoj 4u.gif
***nu užmušk netikiu, kad moteris gaunanti atlyginimo 6000 ir pašalpą tokią gavo ar bent daugiau nei 90% proc nuo 4680LT
****Ir jūs norit pasakyti, kad tos abi mamos abi vienodai uždirbdavo? g.gif
*

*vėl ne taip supratote.. aš irgi gaudavau kiekvieną mėnesį vienodą, bet ta pati maksimali pašalpa skyrėsi tarp mamų priklausomai, kurį mėnesį jos išėjo į VPA..
** ne apie tai aš kalbu, visiems čia aišku kaip paskaičiuojama..
*** argi aš taip sakiau doh.gif doh.gif
****kalbu tik apie maksimalią motinystės (tėvystės) pašalpą, jei viena uždirbo 10tūkst,o kita 8tūkst., tai nieko nelemia, joms abiems priklauso maksimali pašalpa.. mane domina tikslus paskaičiavimas, pasikartosiu pasalpa nėra visoms lygi: 4680*90/75* minus mokesčiai.. lemia d.d.
Papildyta:
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 15:36)
Dabar ima metu, kuriais iseini vidutini darbo dienu skaiciu. O ka Jus turit omenyje vartojant savoka maksimali- apie lubas ar ka g.gif ?

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu apskaičiuojama pagal teisės į pašalpą atsiradimo metų vidutinį darbo dienų per mėnesį skaičių (taikoma 5 dienų darbo savaitė).
*

Taip, apie lubas aš.. bet vartoju pašalpos sąvoką, kadangi ji skiriama kievienam individualiai.
Ačiū už citatą, bet nemoku jos interpretuoti g.gif Todėl ir klausiu tikslios formulės smile.gif Jau rašiau savo interpretaciją, norėčiau pasitiklinti ax.gif
The_perfect_woman
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 14:46)
*vėl ne taip supratote.. aš irgi gaudavau kiekvieną mėnesį vienodą, bet ta pati maksimali pašalpa skyrėsi tarp mamų priklausomai, kurį mėnesį jos išėjo į VPA..
*** argi aš taip sakiau doh.gif  doh.gif
****kalbu tik apie maksimalią motinystės (tėvystės) pašalpą, jei viena uždirbo 10tūkst,o kita 8tūkst., tai nieko nelemia, joms abiems priklauso maksimali pašalpa.. mane domina tikslus paskaičiavimas, pasikartosiu pasalpa nėra visoms lygi: 4680*90/75* minus mokesčiai.. lemia d.d.
Papildyta:

Taip, apie lubas aš.. bet vartoju pašalpos sąvoką, kadangi ji skiriama kievienam individualiai.
Ačiū už citatą, bet nemoku jos interpretuoti g.gif Todėl ir klausiu tikslios formulės smile.gif Jau rašiau savo interpretaciją, norėčiau pasitiklinti ax.gif
*

patariu gerai pasidomėti ką tos mamos iš tiesų gavo ir už kokį dienų skaičių, gal viena išėjo 5 mėnesio dieną kita 1 mėnesio dieną už tai ir gavo skirtingai, už tą būtent mėnesį, viena mama turi du vaikus kita nei vieno irgi pašalpa skirias, bet lubos be išimties yra ant popieriaus visoms vienodos 4u.gif
Nasturcija
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 15:46)
*** argi aš taip sakiau doh.gif  doh.gif
Papildyta:

*

Paprastai tariant dzin koki menesi tu iseisi i VPA ar sausi ar liepa, ims vidutini tu metu darbo dienu skaiciu. Pvz. siaip metais jis yra 21,2.

Tad nustatyta pagal 12 praejusiu menesiu pajamas dienos darbo uzmokesti daugins is sio skaiciaus-21,2
Enita
Kiek žinau skaičiuojama tokiu principu - visos atitinkamo laikotarpio draudžiamosios pajamos dalijamos iš to laikotarpio darbo dienų skaičiaus (t.y. išskaičiuojamas vienos darbo vienos įkainis - vidurkis), tuomet jis dauginamas iš atitinkamų metų vidutinio mėnesinio darbo dienų skaičiaus ir tokiu būdu gaunama mėnesinė išmokos suma. Tai reiškia, kad svarbus ne vieno kažkurio mėnesio darbo dienų skaičius, bet viso laikotarpio, iš kurio skaičiuojama. Tiesiog kadangi dabar jis yra pakankamai ilgas, tai skirtumų kaip ir neturėtų būti, per ilgą laikotarpį darbo dienų skaičius išsilygina į maždaug vienodą. O va kai buvo skaičiuojama pagal tris mėnesius, tuomet darbo dienų skaičius per juos ir galėjo ženkliai skirtis.
Nasturcija
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:08)
ne apie tai aš..
4u.gif  dėkui, laukiau jūsų posto!
Nasturcija, Enita, jūs kalbat ne apie maksimalios pašalpos skaičiavimą  4u.gif
*

Matyt Jus kazkaip ne taip klausiat, jei visos nesupranta g.gif
Lubos visiems vienosdos, nepriklausomai nuo koki menesi isejo i VPA, nebent skirtingais metais isejo.
The_perfect_woman
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 15:08)
ne apie tai aš..
*

man atrodo jūs nesuprantat ko klausiat valstybės nustatyta maksimali pašalpa yra visoms vienoda, kokie dar gali būti jos skaičiavimai g.gif visoms ji yra vienoda be jokių išimčių tik mokesčiai nuo jų skiriasi, bet ant popieriaus ji visiems vienoda 4u.gif
bet jei užteko l'eau atsakymo valio tema baigta 4u.gif
Nasturcija
Va Jums apskaiciavimas
QUOTE(Enita @ 2010 12 27, 15:54)
Kiek žinau skaičiuojama tokiu principu - visos atitinkamo laikotarpio draudžiamosios pajamos dalijamos iš to laikotarpio darbo dienų skaičiaus (t.y. išskaičiuojamas vienos darbo vienos įkainis - vidurkis), tuomet jis dauginamas iš atitinkamų metų vidutinio mėnesinio darbo dienų skaičiaus ir tokiu būdu gaunama mėnesinė išmokos suma.
*

O jei kas gaunasi virsys 4680, mokes vis vien 4680 (ant popieriaus) visoms vienodai.

Papildyta:
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:08)
ne apie tai aš..
*

Mes kalbam apie pasalpos skaiciavima. Maksimaliai pasalpai apskaiciuoti atskiro skaciavimo nera.
Rittule
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 16:11)
Matyt Jus kazkaip ne taip klausiat, jei visos nesupranta g.gif
Lubos visiems vienosdos, nepriklausomai nuo koki menesi isejo i VPA, nebent skirtingais metais isejo.
*

na buvo, kas ir suprato smile.gif
taip, lubos visiems vienodos, jos paskelbtos oficialiai, bet maksimali motinystės (tėvystės) pašalpa skiriasi, ji paskaičiuojam ir skiriama kiekvienam asmeniui individualiai, įvertinant tam tikrus jau anksčiau minėtus dalykus.
NinaAtina
QUOTE(fain @ 2010 12 27, 14:54)
*

Kaip cia suprasti? Iseini i dekreta ir kai pagimdai nebeimi tu 56 d?
Nasturcija
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:21)
na buvo, kas ir suprato smile.gif
taip, lubos visiems vienodos, jos paskelbtos oficialiai, bet maksimali motinystės (tėvystės) pašalpa skiriasi, ji paskaičiuojam ir skiriama kiekvienam asmeniui individualiai, įvertinant tam tikrus jau anksčiau minėtus dalykus.
*

Tokio dalyko tiesiog nera. Nera. O atsakymus kaip skaiciuot pasalpa Jus jau gavot ir nesuprantu kas Jums dar neaisku.
Papildyta:
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:27)
ne nu merginos, jums tikrai diskusija vardan diskusijos, aš atėjau rasti konkretų atsakymą, o jūs jau ir atsekat kada mano pirmagimė gimusi doh.gif laugh.gif Ne tame esmė, ne skaičiuose, ne procentuose, ne metuose, o formulėje! wink.gif
anyway, ačiū visoms wink.gif
*

Isvedziau Jums formule. biggrin.gif

Vidutinis dienos kompensuojamasis uždarbis motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpoms apskaičiuojamas:
paeiliui einančių 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį, draudžiamąsias pajamas (A) dalijant iš
to paties laikotarpio darbo dienų pagal kalendorių skaičiaus (taikoma 5 dienų darbo savaitė) (cool.gif
Vidutinis dienos kompensuojamasis uždarbis (DU)=A/B

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu apskaičiuojama pagal teisės į pašalpą atsiradimo metų vidutinį darbo dienų per mėnesį skaičių (taikoma 5 dienų darbo savaitė). 2010 m. sis dydis yra 21,2

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu (2010 m.) = DU *21,2
Rittule
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 16:29)
tai pateikite ir mums kad kitą kart žinotume, jei jau taip yra, nes jūs minėjote jog pašalpos buvo skiriamus su jūsų pirmagime tai natūralu, kad pasižiūrėjau kada ji gimus doh.gif o įstatymus bandote prisitaikyti šių metų, tai kur čia logika g.gif
*

Logika skaičiavime, tiksliau formulėje, nes čia nieko nesikeitė.
Skaičiuojant max.pašalpą, patvirtintos lubos dalinamos iš to mėnesio, į kurį išeita į VPA, darbo dienų skaičiaus ir dauginama iš tų metų patvirtinto vidutinio darbų dienų skaičiaus. Taip ir susidaro šiokie tokie skirtumai, priklausomai kurį mėnesį asmuo išėjo į VPA.

QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 16:33)
Tokio dalyko tiesiog nera. Nera. O atsakymus kaip skaiciuot pasalpa Jus jau gavot ir nesuprantu kas Jums dar neaisku.
*

Nėra, nes tiesiog neskelbiama..
Rittule
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 16:42)
Isvedziau Jums formule. biggrin.gif
*

taip, viskas čia liuks, kai kalba eina ne apie maksimalią pašalpą.. skaičiuojant max.pašalpą, nereikia išskaičiuoti vidutinio dienos kompensuojamojo uždarbio, imamas maksimalus kompensuojamas uždarbis..

man tai keista, kad jūs taip plėšotės su savo įrodymais, jei nežinote ir nesusidūrėte su tuo konkrečiai ax.gif
Enita
Skirtis gali nebent del pritaikystu skirtingų PNPD, jei auginamas skirtigas vaikų skaičius arba augina vieniša mama ar pan., bet ne daugiau. Kitų priežasčių nesugalvoju - vienintelis galimas skirtumas tai skirtingas mokesčių atskaičiavimas nuo maksimumo. Nes maksimumas "ant popieriaus" tas pats, skirtis gali tik sumos, gaunamos į rankas dėl mano jau paminėtų dalykų.
muimyte
Laba diena,
noreciau pasiteirauti, ar as gausiu motinystes pasalpa (dekreta), o veliau ir motinystes(tevystes pasalpa)??
surasysiu viska smulkiau datom: dekretas 2011 02 24, o motinyste nuo 2011 06 29; nuo 2006 01 02 iki 2010 03 08 buvau motinystes atostogose su pirmu vaikuciu iki jam sueis trys metukai, 2010 03 09 atleido is darbo su vieno menesio kompencasija, nuo 2010 04 09 stovejau darbo birzoj ir iki 2010 10 09 gavau is birzos pasalpa, birzoj buvau iki 2010 12 23, 2010 12 27 isidarbinau ir dirbsiu iki dekreto... ar gausiu as pasalpas??
vieni sako, kad gausiu pasalpa kiti ne nes neisdirbta 12 men is eiles, gal Jus mielosios zinot kaip is tikruju??
Nasturcija
QUOTE(muimyte @ 2010 12 27, 17:20)
Laba diena,
noreciau pasiteirauti, ar as gausiu motinystes pasalpa (dekreta), o veliau ir motinystes(tevystes pasalpa)??
surasysiu viska smulkiau datom: dekretas 2011 02 24, o motinyste nuo 2011 06 29; nuo 2006 01 02 iki 2010 03 08 buvau motinystes atostogose su pirmu vaikuciu iki jam sueis trys metukai, 2010 03 09 atleido is darbo su vieno menesio kompencasija, nuo 2010 04 09 stovejau darbo birzoj ir iki 2010 10 09 gavau is birzos pasalpa, birzoj buvau iki 2010 12 23, 2010 12 27 isidarbinau ir dirbsiu iki dekreto... ar gausiu as pasalpas??
vieni sako, kad gausiu pasalpa kiti ne nes neisdirbta 12 men is eiles, gal Jus mielosios zinot kaip is tikruju??
*

Gausit. Nes stovejimas DB isiskaiciuoja ir atostogos su pirmu vaiku irgi. Jus turite 12 men staza smile.gif
The_perfect_woman
QUOTE(muimyte @ 2010 12 27, 16:20)
Laba diena,
*

kažkas čia ne taip, motinystė netrunka 4 metai už vieną vaiką g.gif
12 mėnesių nereikia išdirbti iš eilės, svarbu kad jie būtų išdirbti per du metus 4u.gif
The_perfect_woman
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:57)
Gaila, bet įstatymuose nėra aptarta viskas.. Jei aptkreiptumėte dėmesį niekur nekalbama, kad maksimali pašalpa yra lygi tokiai ir tokiai sumai, minimas kompensuojamas uždarbis..
Tiesiog kol nesusidūrėme asmeniškai, nelabai kreipėme dėmesį..
būtent, kad skiriasi maksimali pašalpa 'ant popieriaus', vienodas tik maksimalus kompensuojamas uždarbis..

dėkui, merginos, už mintis ir išsakytas nuomones, sėkmės 4u.gif
*

prašau pvz:
Maksimalus pašalpos dydis dabar siekia 4680 Lt (t. y. 4 draudžiamųjų pajamų dydžių suma), o nuo liepos 1 dienos naujai skiriamas motinystės (tėvystės) pašalpoms maksimalus kompensuojamas uždarbis už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų).
taip kad tai yra vienas ir tas pats maksimali pašalpa visur minama jūsų pastebėjimui 4u.gif
Papildyta:
Bet čia jau sviestas sviestuotas kaip Enita sako, nes prasmės nėra ginčytis 4u.gif
l'eau
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 16:22)
Gausit. Nes stovejimas DB isiskaiciuoja ir atostogos su pirmu vaiku irgi. Jus turite 12 men staza smile.gif
*

vien tik stovėjimas - ne. stovėjimas gaunant išmoką - taip.
Pijonija
Nestumo /gimdymo atostogas galiu išeiti sausio 31 arba vasario 1d. Gal paklausiu nesamonės, bet kuri data yra geriau, ta prasme, kad ar išmokos dydį įtakoja tai, kad darbdavys atsiskaito už gruodžio mėn. iki gruodžio pabaigos, o sausio mėn. pajamų kaip ir beveik nerasta. g.gif
inesad
QUOTE(Pijonija @ 2010 12 27, 20:19)
Nestumo /gimdymo atostogas galiu išeiti sausio  31 arba vasario 1d. Gal paklausiu nesamonės, bet kuri data yra geriau, ta prasme, kad ar išmokos dydį įtakoja tai, kad darbdavys atsiskaito už gruodžio mėn. iki gruodžio pabaigos, o sausio mėn. pajamų kaip ir beveik nerasta.  g.gif
*

kiek zinau buhaltere tures paskaiciuoti iki jusu dirbtos dieno ir perduoti priskaiciuota atlyginimo dydi sodrai
pvz as iseinu nuo sausio trecios ir tik del to kad baigias metai ir kad butu pilnas isdirbtas menuo nes mano atlyginimas yra pastovus ir jei bent viena darbo diena nusikeltu i dekretines tada darbe skaiciuotusi isdirbtos ta menesi darbo dieno (issimestu sventines, savaitgaliai)
bent jau taip aiskino mano buhaltere tikiuos neapgavo g.gif
*Lukro*
Sveikos, man gimdyti nusimato liepos pab,/rugpj pradzioj,taigi maniau kad man jau bus taikomas naujas istatymas,kuris isigalios nuo liepos pirmos dienos.taciau snd delfi perskaiciau straipsnyje,kad as dar kaip ir spesiu i senaja tvarka,nes pinigai (motinystes pasalpa) skaiciuojama nuo nestumo ir gimdymo atostogu suteikimo.ar as gerai supratau? ar visdelto man pasalpa skaiciuos nuo gimdymo datos?
l'eau
vpa skaičiuojama nuo vpa suteikimo datos, ne nuo dekreto, taip kad motinystės išmoka bus skaičiuojama pagal naują tvarką.
MuAgne
laba diena smile.gif

turiu ir aš klausimėlį.

O kaip viskas vyksta, kai esant VPA gimsta kitas vaikas? Aš įsivaizdavau, kad kai jau vyresnėliui sueina 2 metukai, tai pradedu tvarkytis dokumentus tiek darbovietėje, tiek Sodroje. Tačiau šiandien gydytoja užsiminė, kad vis viena 30 savaitę reiks dokumentus tvarkytis. Kas tai galėtų būti? Juk esu atostogose, nedirbu, pašalpą gaunu. (NGA turėtų prasidėti birželio viduryje)

Labai atsiprašau, jeigu šitas klausimas kartojasi.

Ačiū smile.gif
The_perfect_woman
QUOTE(Be_penkiu_pavasaris @ 2010 12 27, 18:34)
kodel neina ieiti i 7 tema?
*

kai kūriau temą tikrai į ją įeiti galima buvo, bandžiau, gal tiesiog ji neaktuali ar dar tvarkoma 4u.gif

QUOTE(GSS @ 2010 12 27, 21:44)
laba diena smile.gif

turiu ir aš klausimėlį.

O kaip viskas vyksta, kai esant VPA gimsta kitas vaikas? Aš įsivaizdavau, kad kai jau vyresnėliui sueina 2 metukai, tai pradedu tvarkytis dokumentus tiek darbovietėje, tiek Sodroje. Tačiau šiandien gydytoja užsiminė, kad vis viena 30 savaitę reiks dokumentus tvarkytis. Kas tai galėtų būti? Juk esu atostogose, nedirbu, pašalpą gaunu. (NGA turėtų prasidėti birželio viduryje)

Labai atsiprašau, jeigu šitas klausimas kartojasi.

Ačiū smile.gif
*

su kiekvienu vaiku tvarkytis dokumentus reikia iš naujo, nesvarbu jūs dirbate ar esate VPA su kitu vaiku 4u.gif
Tacė
Sveiki, gal kas nors galėtų man tiksliai atsakyti... Metus laiko dirbau pagal autorinę sutartį, iki dekreto dar būsiu išdirbus 8 mėnesius pagal paprastą darbo sutartį. Ar man į metų stažą įsiskaičiuos darbas pagal autorinę? Ačiū.
The_perfect_woman
QUOTE(Tacė @ 2010 12 28, 09:42)
Sveiki, gal kas nors galėtų man tiksliai atsakyti... Metus laiko dirbau pagal autorinę sutartį, iki dekreto dar būsiu išdirbus 8 mėnesius pagal paprastą darbo sutartį. Ar man į metų stažą įsiskaičiuos darbas pagal autorinę? Ačiū.
*

Moterys dirbančios pagal autorines yra draudžiamos motinystės pašalpai gauti, todėl tai įeina 4u.gif tiesiog pasiskaičiuokite ar bus per du metus sumokėta 12MMA dydžio draudžiamųjų pajamų suma 4u.gif
Tacė
Ačiū už greitą ir suteikiantį vilties atsakymą. Deja, nežinau kaip skaičiuoti tuos 12 MMA.. Jeigu aš, tarkime, nuo rugsėjo dirbu pagal normalią darbo sutartį ir gaunu 1000 Lt, o prieš tai (rugpjūtį, liepą, birželį ir t.t...) dirbau pagal autorinę ir gaudavau irgi apie 1000 Lt.. Tie pinigai pašalpos atžvilgiu yra vienodi ar kažkuo skiriasi? Skambinau į Sodrą, bet man pradėjo pasakoti skaičiais ir nieko tiksliai nesupratau...
The_perfect_woman
QUOTE(Tacė @ 2010 12 28, 09:54)
Ačiū už greitą ir suteikiantį vilties atsakymą. Deja, nežinau kaip skaičiuoti tuos 12 MMA.. Jeigu aš, tarkime, nuo rugsėjo dirbu pagal normalią darbo sutartį ir gaunu 1000 Lt, o prieš tai (rugpjūtį, liepą, birželį ir t.t...) dirbau pagal autorinę ir gaudavau irgi apie 1000 Lt.. Tie pinigai pašalpos atžvilgiu yra vienodi ar kažkuo skiriasi? Skambinau į Sodrą, bet man pradėjo pasakoti skaičiais ir nieko tiksliai nesupratau...
*

užteks pajamų jei visada gavote po 1000 4u.gif

čia ankščiau nuo autorinių kai nieko nemokėdavom sodrai tada jų niekur neįskaičiuodavo, dabar kai mokami mokesčiai nuo jų jos figuruoja visur ax.gif
Nasturcija
QUOTE(Tacė @ 2010 12 28, 10:42)
*

Idomu aisku kokiais pagrindais Jus dirbot. Tikriausia neturejot darbo sutarties, nevykdet individualios veikos. Tai jus buvot drausta motinystes draudimu, privalejot moket imokas sodrai. Ar mokejot?
Socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų pajamų pagal autorinę sutartį sumos.
Atitinkamai i pajamas, kurios itakos motinystes pasalpa paklius tik 50 proc. pajamu pagal autorine sutarti. Jei gavot 1000 per men isiskaiciuos 500 per menesi. smile.gif
sunflow
Sveikos,
gal kuri pakonsultuotų mane. Nuo 2010 m. birželio mėn. esu vaiko priežiūros atostogose. Pagrindiniame darbe parašiau prašymą išleisti atostigų tik iki kol vaikui sueis 1 metai (kodėl taip padariau neklauskit, nežinau pati, norėjau ankščiau išeiti į darbą, bet....). Papildomame darbe parašiau iki 2 metų. Taigi 2011 balandžio 12 d. baigiasi mano vaiko priežiūros atostogos pagrindiniame darbe. Norėčiau vis tik išeiti iki kol sueis 2 metai, rašysiu dar vieną prašymą.
Dabar klausimas, kaip man skaičiuos pašalpą už antrus atostogų metus?
Ačiū už atsakymą 4u.gif
Nasturcija
QUOTE(sunflow @ 2010 12 28, 12:51)
Sveikos,
gal kuri pakonsultuotų mane. Nuo 2010 m. birželio mėn. esu vaiko priežiūros atostogose. Pagrindiniame darbe parašiau prašymą išleisti atostigų tik iki kol vaikui sueis 1 metai (kodėl taip padariau neklauskit, nežinau pati, norėjau ankščiau išeiti į darbą, bet....). Papildomame darbe parašiau iki 2 metų. Taigi 2011 balandžio 12 d. baigiasi mano vaiko priežiūros atostogos pagrindiniame darbe. Norėčiau vis tik išeiti iki kol sueis 2 metai, rašysiu dar vieną prašymą.
Ačiū už atsakymą  4u.gif
*

Sodra? Taip, kaip pirmus metus skaiciavo, is tu paciu pajamu.
The_perfect_woman
QUOTE(sunflow @ 2010 12 28, 11:51)
Sveikos,
Ačiū už atsakymą  4u.gif
*

dabar gaunate 90% pašalpos, antrus metus gausite tų pačių pajamų 75%.
Daisyy
Laba merginos, iskilo man toks klausimas...
Esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metu, rasysiu prasyma iki triju metu, kadangi per trecius metus negaudinesiu pasalpos, ar galiu eiti dirbti puse etato? ar galiu budama atostogose dirbti kitoje imoneje puse ar 0,25 etato?? reikalas tame kad planuojame antra vaikeli, ir nenoriu kad man nutruktu dekretas, nes kai skaiciuos antram vaikui pasalpa tai skaiciuos uz ta laikotarpi kaip ir su pirmu, todel nenoriu nutraukti dekreto..paaiskinkite ar galima dirbti esant vaiko auginimo atostogose.
Nasturcija
QUOTE(Daisyy @ 2010 12 28, 14:54)
Esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metu, rasysiu prasyma iki triju metu, kadangi per trecius metus negaudinesiu pasalpos, ar galiu eiti dirbti puse etato? ar galiu budama atostogose dirbti kitoje imoneje puse ar 0,25 etato?? reikalas tame kad planuojame antra vaikeli, ir nenoriu kad man nutruktu dekretas, nes kai skaiciuos antram vaikui pasalpa tai skaiciuos uz ta laikotarpi kaip ir su pirmu, todel nenoriu nutraukti dekreto..paaiskinkite ar galima dirbti esant vaiko auginimo atostogose.
*

Tai Jus galit ir dirbt eit kur norit it kaip norit. Nes "Jeigu moteris bent dalį laikotarpio, iš kurio apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis, buvo vaiko priežiūros, kol jam sueis 3 metai, atostogose ir jai suteikiamos naujos nėštumo ir gimdymo atostogos, motinystės pašalpa jos prašymu gali būti apskaičiuota pagal tą patį kompensuojamąjį uždarbį, iš kurio buvo apskaičiuota pirmesnė (ankstesnė) motinystės pašalpa.

Jei spesit iseit i nauja dekreta kol pirmam vaikui nesukaks 3ju metu galit rinktis, kad Jums moketu pagal ankstesnes pajamas smile.gif
The_perfect_woman
QUOTE(Daisyy @ 2010 12 28, 13:54)
*

jei ir nutrauktumėte dabartines VPA , jei tik įeitu bent vienas mėnuo iš buvusios pašalpos mėnesių galėtumėte prašyti apskaičiuoti iš tų pačių pajamų, kaip ir už pirmąjį.
O šiaip galima dirbti būnant vienoj darbovietėj VPA (trečius metus) kitose nors ir 1,5etato tik aišku ne toje pačioje įmonėje kur esat VPA 4u.gif
*Lukro*
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 28, 15:02)
Tai Jus galit ir dirbt eit kur norit it kaip norit. Nes "Jeigu moteris bent dalį laikotarpio, iš kurio apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis, buvo vaiko priežiūros, kol jam sueis 3 metai, atostogose ir jai suteikiamos naujos nėštumo ir gimdymo atostogos, motinystės pašalpa jos prašymu gali būti apskaičiuota pagal tą patį kompensuojamąjį uždarbį, iš kurio buvo apskaičiuota pirmesnė (ankstesnė) motinystės pašalpa.

Jei spesit iseit i nauja dekreta kol pirmam vaikui nesukaks 3ju metu galit rinktis, kad Jums moketu pagal ankstesnes pajamas smile.gif
*

o tai jeigu as po 2m. grizau i darba, pastojau ir i dekreta iseisiu kai vaikui bus 2,9metai, tai ar galiu tiketis pasalpos kaip ir uz pirma vaikiuka, ar man jau skaiciuos pagl mano dabartini uzdarbi?
Nasturcija
QUOTE(*Briggitte* @ 2010 12 28, 16:18)
o tai jeigu as po 2m. grizau i darba, pastojau ir i dekreta iseisiu kai vaikui bus 2,9metai, tai ar galiu tiketis pasalpos kaip ir uz pirma vaikiuka, ar man jau skaiciuos pagl mano dabartini uzdarbi?
*

Taip. Skaiciuos kaip pasirinksit- galima ar pagal pirmo dekreto pajamas ar pagal naujas. smile.gif
The_perfect_woman
QUOTE(*Briggitte* @ 2010 12 28, 15:18)
*

Juk rašė, kad galite rinktis kaip jums skaičiuos arba iš pirmųjų pajamų kur gavote pašalpą, arba iš dabartinių, visada sodra moka geresnį variantą 4u.gif
vėliausiai į dekretą užtektų išeiti kai pirmąjam sueitų vos ne keturi metai, nes užtenka, kad bent vienas mėnesis patektų į apskaičiavimą, šiuo atveju ima pajamas iš metų 4u.gif Jūs turite ne į dekretą spėti išeiti iki kol sukanka treji pirmajam, o apsiskaičiuoti, kad bent paskutinis mėnesis buvusių VPA patektų į naujos pašalpos imamą apskaičiavimo laikotarpį 4u.gif
*Lukro*
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 28, 16:25)
Juk rašė, kad galite rinktis kaip jums skaičiuos arba iš pirmųjų pajamų kur gavote pašalpą, arba iš dabartinių, visada sodra moka geresnį variantą 4u.gif
vėliausiai į dekretą užtektų išeiti kai pirmąjam sueitų vos ne keturi metai, nes užtenka, kad bent vienas mėnesis patektų į apskaičiavimą, šiuo atveju ima pajamas iš metų 4u.gif Jūs turite ne į dekretą spėti išeiti iki kol sukanka treji pirmajam, o apsiskaičiuoti, kad bent paskutinis mėnesis buvusių VPA patektų į naujos pašalpos imamą apskaičiavimo laikotarpį 4u.gif
*

labai aciu viska puikiai supratau 4u.gif o sakykite ar yra nustatytos kokios lubos "dekretiniu" ismokai? ir pagal kokia tvarka ja man skaiciuos-pagal pirmo ar antro nestumo?

nepykite kad gal jums ir kvaila skamba tie mano klausimai,bet man makalyne cia visa tai 4u.gif blush2.gif
Nasturcija
QUOTE(*Briggitte* @ 2010 12 28, 16:35)
labai aciu viska puikiai supratau  4u.gif  o sakykite ar yra nustatytos kokios lubos "dekretiniu" ismokai? ir pagal kokia tvarka ja man skaiciuos-pagal pirmo ar antro nestumo?

nepykite kad gal jums ir kvaila skamba tie mano klausimai,bet man makalyne cia visa tai  4u.gif  blush2.gif
*

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt). ant popieriaus cia. Vienam menesiui. Jums ji taikys.

The_perfect_woman
QUOTE(*Briggitte* @ 2010 12 28, 15:35)
labai aciu viska puikiai supratau  4u.gif  o sakykite ar yra nustatytos kokios lubos "dekretiniu" ismokai? ir pagal kokia tvarka ja man skaiciuos-pagal pirmo ar antro nestumo?

nepykite kad gal jums ir kvaila skamba tie mano klausimai,bet man makalyne cia visa tai  4u.gif  blush2.gif
*

dydį jau parašė, o tvarka jums galios tokia kokie tuo metu įstatymai galios 4u.gif
gizmas
sveikos noreciau paklausti ,mano suneno panele pastojo,sm jinai dar mokinasi 12 klasej,jisai stovi darbo birzoj,jei jisai db isidarbintu ar gautu jie kokiu pinigeliu,gimdyti jai rugpjuti,jie nevede ar jisai galetu iseit tevystes atostogu
Bussinkka
Sveikutes 4u.gif

siandien gavau isakyma is darbo kad iseinu 2 metams, mano NGA baigiasi tik sausio 5, ar galiu jau rytoj vaziuot i sodra nuvezt ta sakyma i parasyt prasyma, ar reikia laukti sausio 5?
Nasturcija
QUOTE(gizmas @ 2010 12 28, 18:31)
sveikos noreciau paklausti ,mano suneno panele pastojo,sm jinai dar mokinasi 12 klasej,jisai stovi darbo birzoj,jei jisai db isidarbintu ar gautu jie kokiu pinigeliu,gimdyti jai rugpjuti,jie nevede ar jisai galetu iseit tevystes atostogu
*

Vede-nevede reiksmes neturiu, jei jis bus irasytas vaiko tevu gimimo liudijime, tai gali eiti tevystes atostogu. Jeigu isidarbins, bus kam isleist tevystes atostogu, bet ar gaus ismoka is Sodros priklausys nuo to ar jis tures reikiama socialinio draudimo staza (12 men per 24 men.)
JOLANCIUK
QUOTE(Bussinkka @ 2010 12 28, 19:59)
Sveikutes 4u.gif

siandien gavau isakyma is darbo kad iseinu 2 metams, mano NGA baigiasi tik sausio 5, ar galiu jau rytoj vaziuot i sodra nuvezt ta sakyma i parasyt prasyma, ar reikia laukti sausio 5?
*

Galit ir rytoj tvarkitis dokumentus,bet vpa vistiek prasides tik sausio 6 d.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.