Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

ne tik dėl to, kad darbdavio neturi.
Atsakyti
QUOTE(rrasius @ 2010 11 14, 17:55)
tas NPD tai ar uz gruodi kitoks ar uz visus menesius butu kitoks jei visus lt jami iskart?painiava visur...cia ziuriu l'eau pire gerai ismananciu,laukim jos.eiciau i sodra teirautis,bet ten nepesiu nieko,pasakys,kai ateisi tvarkytis tada bus aisku,jau yra pazystamom taip buve.

Jei jau eitum i Sodra, tai paklausk, kaip jie apskaiciuoja tuos dekreto pinigelius g.gif . Kaip ir 2 variantai tegaletu but - apskaiciave busima pasalpa, paima kiekvieno men. suma atskirai ir, ir pritaike NPD, sudeda bei ismoka (pvz. ant popieriaus 800+800+800+800, taiko NPD is kiekvieno men atskirai 670+670+670+670 ir tada sudeje ismoka) - situo atveju tu lieki skoloj Mokesciu inspekcijai uz 2010m..
-kitas variantas - ima visa suma uz 4 men (truputi daugiau, nes 126d) ir pritaiko NPD (800*4 bus 3200 ir pagal tokia suma gaunas, kad NPD visai netaikomas, tai yra - gaunate maziau, bet neliekate skolinga MOk. inspekc., o gal dar ir keli litai bus grazinti (cia priklauso nuo datos, kada iseinate).
Kiek suprantu, 2009 gavusiems pasalpas, skaiciavo pirmaji varianta, tai ir liko skolingi Mok. insp.
Bet pagal viska (nors tiksliai neskaiciavau) turetu gautis tas pats abiem variantais, ziurint i galutine suma, kuri jums liks, jei sumokesite ta susidariusia skola pagal 1 varianta...

Galbut Sodra siais metais jau dar pagal kitokia sistema skaiciuoja??? Va sita ir reiktu suzinot... g.gif

Bet, logiskai mastant, jei jusu atlyginimvisa laika minimumas(800 ant pop) ar vos vos daugiau, tai imdamos visa pasalpa is karto, jus kazkiek prarandate...( jei skaiciuoja Sodra vienu is tu variantu).
Jei jusu atlyginimas didesnis, ir 2011m. jau gaudamos ta 90 proc. gausite didesne suma nei minimumas kas menesi, tai dali tu prarastu pinigeliu atsiimsite.

Cia, aisku, mano pamastymai... Butu gerai zinoti tikslu ats. Tad jei kam bent kokia smulkmena pavyks Sodroj issiaiskint sia tema, tai butu puiku, jei savo ziniom pasidalintumet.
Cia kalba eina apie tai, kaip geriau gauti pasalpa einant i dekreta metu sanduroje - visa is karto ar per 2 kartus smile.gif .

Papildyta:
Tad jei jusu atlyg. minimumas ar vos daugiau, tai siulyciau imti per 2 kartus... jei Sodros skaiciavimuose niekas nesikeite. Bet tik nepriimkit to mano pasiulymo kaip 100proc. teisingo, kol iki galo neissiaiskinom
Atsakyti
Kai aš ėjau į dekretą lapkričio mėnesį (tik čia ne šiais metais), tai man aiškino taip, kad jei imsiu visą sumą iš karto, tuomet man pritaikys NPD tik už du likusius šių metų mėnesius, t.y. už lapkritį ir už gruodį, o už sausį ir vasarį, kurie yra jau kitų metų mėnesiai NPD netaikys, ta prasme, kad jie šiais kelndoriniais metais negali pritaikyt NPD už sekančių metų mėnesius. Taigi rinkausi mokėjimą per du kartus (vieną gavau lapkritį, kitą - sausį) ir tuomet už abi sumas viską pritaikė kaip priklauso.
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2010 11 16, 21:08)
Nu va perskaiciau visa tema atgal, aisku radau tik atsakyma kad i dekreta gali neiti itksliai tos kuris dabar augina maziukus savo, o su naujom mamytem tai taip ir neisaiskinta liko...

turiu dar viena klausima, mano vyras niekur nedirba ir stovi darbo birzoj, ar gimus maziukui jis gaus kokia pasalpa is Sodros?? na ta kur priklauso menesi po vaikucio gimimo. Turbut ne, nes jokiu pajamu neturi.. sad.gif

jei skaitei visą temą, tai turėjai rasti, kad gali išeiti mamytės tiesiai į VPA ir dirbančios, tiesiog gimdančios kasmetinių atostogų metu ar neapmokamose 4u.gif

į bet kokias atsotogas (NGA,VPA ar TA) reikia turėtį darbą, nes reikia turėti kur prašymą parašyti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 17 lapkričio 2010 - 11:09
QUOTE(Enita @ 2010 11 17, 11:27)
Kai aš ėjau į dekretą lapkričio mėnesį (tik čia ne šiais metais), tai man aiškino taip, kad jei imsiu visą sumą iš karto, tuomet man pritaikys NPD tik už du likusius šių metų mėnesius, t.y. už lapkritį ir už gruodį, o  už sausį ir vasarį, kurie yra jau kitų metų mėnesiai NPD netaikys, ta prasme, kad jie šiais kelndoriniais metais negali pritaikyt NPD už sekančių metų mėnesius. Taigi rinkausi mokėjimą per du kartus (vieną gavau lapkritį, kitą - sausį) ir tuomet už abi sumas viską pritaikė kaip priklauso.

Tai va as irgi panasiai galvoju, kad yra ta painiava su NPD. Jei imi visa pasalpa is karto, tai Mokesc. insp. sudeda visus pinigelius, kiek uz tuos metus gavai ir ziuri - kiek tau turejo nuo tos sumos NPD atskaiciuoti - sutampa, nesutampa - per mazai priskaiciuota ar per daug... Ir, kiek suprantu, jiems nerupi, kad kokios 2 pasalpos yra sumoketos jau uz kt. metu 2 menesius ir kad tais kitais metais tuos 2 men. nieko daugiau negausi... As irgi kolkas nusprendus imt per 2 kartus, jej tik leis...
Atsakyti
natele-man vasarinukuose VI i az rase,kas kaip.tai va,imant visa suma siais metais,nepritaikys NPD uz kitu metu menesius,tai lt iseina gaut maziau,ta maziau susigrazini deklaruodama pajamas.per dvi dalis imant-viskas gerai,nes NPD pritaikys uz likusi menesi ka sumoketi priklausys dekretui,ir po nauju praves uz likusius menesius su jau pritaikytu NPD.
niu mazdaug aiskiau.svarbu,nelieki skolinga valstybei imant is karto visus lt.

Papildyta:
gi nepritaikius NPD daugiau nuskaiciuoja nuo musu,o paskui susigrazini deklaruodama.
Atsakyti
merginos, gal zinot, kokia siuo metu yra max ismoka i rankas? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rrasius @ 2010 11 17, 15:28)
natele-man vasarinukuose VI i az rase,kas kaip.tai va,imant visa suma siais metais,nepritaikys NPD uz kitu metu menesius,tai lt iseina gaut maziau,ta maziau susigrazini deklaruodama pajamas.per dvi dalis imant-viskas gerai,nes NPD pritaikys uz likusi menesi ka sumoketi priklausys dekretui,ir po nauju praves uz likusius menesius su jau pritaikytu NPD.
niu mazdaug aiskiau.svarbu,nelieki skolinga valstybei imant is karto visus lt.

Papildyta:
gi nepritaikius NPD daugiau nuskaiciuoja nuo musu,o paskui susigrazini deklaruodama.

Aisku, kad daugiau, bet tik man kazkodel gaunas, kad gaunant minimuma, einant nuo gruodzio 1 i dekreta, visgi skola valstybei islenda apie 80Lt... Gal neatidziai paskaiciavau, reiks dar pabandyt...
Atsakyti
turiu klausimeli, gal zinancios atsakys rolleyes.gif esu VPA, kovo men baigiasi mokejimas, o dabar esu nestuke.gif (gimdymas birzelio vid). kaip man dabar mokes uz antra vaikiuka??? esu pasimetus nes nezinau ka daryti, ar verta atsisakyti dekreto ir iskart eiti VPA ir gauti pinigeliu pagal sena tvarka. nes tuomet nuo kovo ir bizelio negausiu pinigeliu ir ar tai man nesumazins vidurkio??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Markė @ 2010 11 17, 19:32)
* turiu klausimeli, gal zinancios atsakys rolleyes.gif  esu VPA, kovo men baigiasi mokejimas, o dabar esu  nestuke.gif  (gimdymas birzelio vid). kaip man dabar mokes uz antra vaikiuka???
* esu pasimetus nes nezinau ka daryti, ar verta atsisakyti dekreto ir iskart eiti VPA ir gauti pinigeliu pagal sena tvarka. nes tuomet nuo kovo ir bizelio negausiu pinigeliu ir ar tai man nesumazins vidurkio???  g.gif

* mokės taip pat kaip ir už pirmą, koks skirtumas ar dirbanti ar esanti VPA g.gif
* jei nedirbsite iki sekančių VPA galite gauti tą patį, ką ir už pirmą ir nereikės jokio vidurkio skaičiuot mirksiukas.gif
O ar jau apsimoka Jums eiti į dekretą ar ne turite pati pasiskaičiuot ir pagalvot, mes už jus nenuspręsim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Markė @ 2010 11 17, 19:32)
turiu klausimeli, gal zinancios atsakys rolleyes.gif  esu VPA, kovo men baigiasi mokejimas, o dabar esu  nestuke.gif  (gimdymas birzelio vid). kaip man dabar mokes uz antra vaikiuka??? esu pasimetus nes nezinau ka daryti, ar verta atsisakyti dekreto ir iskart eiti VPA ir gauti pinigeliu pagal sena tvarka. nes tuomet nuo kovo ir bizelio negausiu pinigeliu ir ar tai man nesumazins vidurkio???  g.gif

- niekas niekam kaip už pirmą nemokės. niekad. jokio sąlygom.
- einat į dekretą su antru vaiku jei nėra pakankamai stažo dėl ankstesnių vpa yra galimybės rinktis kaip skaičiuoti : pagal galiojančią tvarką ar imti jau paskaičiuotą du. suma ta pati nė pro kur nebus.
- jei pasirinksit skaičiuoti pagal jau paskaičiuotą du, vidurkis išmokos dydžiui įtakos neturės
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 17, 20:30)
user posted image

verčiau neklaidinkit žmonių jei ne tik įstatymo, bet net kas temoje rašyta neskaitėt smile.gif po taip ir išeina kad vbs agentūra sakė, o yra visai ne taip rolleyes.gif
Atsakyti
[quote=l'eau,2010 11 17, 21:47]
- niekas niekam kaip už pirmą nemokės. niekad. jokio sąlygom.
- einat į dekretą su antru vaiku jei nėra pakankamai stažo dėl ankstesnių vpa yra galimybės rinktis kaip skaičiuoti : pagal galiojančią tvarką ar imti jau paskaičiuotą du. suma ta pati nė pro kur nebus.
- jei pasirinksit skaičiuoti pagal jau paskaičiuotą du, vidurkis išmokos dydžiui įtakos neturės

ačiū uz ats 4u.gif , o kaip man sužinoti, kuri skaičiavimo tvarka yra palankesnė?... čia turbūt buhalterės reiktų pagalbos doh.gif
Atsakyti