Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

ne tai reiškia. temoje jau buvo apie tai rašyta. jei bankrotas dar nepaskelbtas ir dar nėra administratoriaus, bet apie tai žinoma (tarkim darbuotojai informuoti nebūtinai raštu kad įmonė bankrutuoja) ir pažyma pristatoma tokiu laiku sodra gali spręsti skirti pašalpą ar ne. konkretumo čia nėra ir nebus, forume galima prikelti n teorijų.
su vpa - galioja tas pats.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 01, 17:00)
ne tai reiškia. temoje jau buvo apie tai rašyta. jei bankrotas dar nepaskelbtas ir dar nėra administratoriaus, bet apie tai žinoma (tarkim darbuotojai informuoti nebūtinai raštu kad įmonė bankrutuoja) ir pažyma pristatoma tokiu laiku sodra gali spręsti skirti pašalpą ar ne. konkretumo čia nėra ir nebus, forume galima prikelti n teorijų.
su vpa - galioja tas pats.

Bet jei as jau esu NGA ir , sakykim, ju metu skelbtu imones bankrota ar bankroto administratoriu ( 99proc., kad galiu nespet iseit VPA), tai reikstu, kad vistiek galiu pasalpa uz VPA gaut arba negaut - spres Sodra??? g.gif Jei taip, tai ryskiai priestarautu parasytam punktui del bankroto.
Atsakyti
Sveikos,
aš norėčiau pasikonsultuoti tokiu klausimėliu:
su vyru planuojam kaip geriau panaudoti nėštumo/gimdymo ir motinystės (tėvystės) atostogas (ir išmokas). Ilgųjų (2m) atostogų eis vyras, o kaip yra su moterim? Ar čia, apačioje, kur įdėta iškarpa, galima suprasti taip, jog mama gali rinktis kurį būdą naudoti? Kaip pvz. aš pasirenku už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių); , tai ir einu atostogų po 30 savaitės toms 126 k.d.? Ar renkuosi pati ar yra kokie nurodymai pagal ką vienas ar kitas būdas gali būti pasirenkamas?

Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė
Motinystės pašalpa mokama:
* už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);
* komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų;
* už 56 kalendorines dienas po gimdymo, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas;
* už 70 kalendorinių dienų po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas.

šaltinis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cactus_: 03 sausio 2011 - 10:56
Taigi parašyta, kad 56 (arba 70 dienų komplikuoto gimdymo atveju) gaunate tuomet, jei nespėjate išeiti šių atostogų iki gimdymo, tuomet po gimdymo jau gaunate mažiau, o jei išeinate iki gimdymo, tai gaunate visas 126 (komplikuoto gimdymo atveju 140 dienų).
Atsakyti
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 03, 11:50)
Sveikos,
aš norėčiau pasikonsultuoti tokiu klausimėliu:
su vyru planuojam kaip geriau panaudoti nėštumo/gimdymo ir motinystės (tėvystės) atostogas (ir išmokas). Ilgųjų (2m) atostogų eis vyras, o kaip yra su moterim? Ar čia apačioje, kur įdėta iškarpa, galima suprasti taip, jog mama gali rinktis kurį būdą naudoti? Kaip pvz. aš pasirenku už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);    , tai ir einu atostogų po 30 savaitės toms 126 k.d.? Ar renkuosi pati ar yra kokie nurodymai pagal ką vienas ar kitas būdas gali būti pasirenkamas?

Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė 
Motinystės pašalpa mokama:     
*      už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);   
*      komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų;   
*      už 56 kalendorines dienas po gimdymo, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas; 
*      už 70 kalendorinių dienų po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas.

šaltinis

o ka cia rinktis i dekreta iseinat 30 sav,jei galit dirbti toliau,tai galima ir veliau,jei nenorit eit i NGA,tai galit visai ju neimt,o po vaiko gimimo,vyras gali eit iskart i VPA,tik aisku jus negausit ismokos uz NGA.
Atsakyti
Ačiū, Enita, Jolančiuk aciuks.gif
Atsarga gėdos nedaro, geriau noriu pasitikslinti su išmanančiomis wink.gif

Tai gerai, aš išeinu po 30 nėštumo savaitės ir visas 126 k.d. gaunu 100% užmokesčio, o vyras pradeda "atostogauti" tik gimus vaikiukui ir gauna tuos 90 ir 75 %. O kas liečia tą Tėvystės pašalpos mėnesį, tai jis nebepriklauso, ar teisingai suprantu?
p.s. ir dar priklauso vienkartinė, 6MGL dydžio išmoka.
Čia visi finansai ar dar yra kokie? listen.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cactus_: 03 sausio 2011 - 11:20
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 03, 11:08)
Ačiū, Enita aciuks.gif
Atsarga gėdos nedaro, geriau noriu pasitikslinti su išmanančiomis wink.gif

Tai gerai, aš išeinu po 30 nėštumo savaitės ir visas 126 k.d. gaunu 100% užmokesčio, o vyras pradeda "atostogauti" tik gimus vaikiukui ir gauna tuos 90 ir 75 %. O kas liečia tą Tėvystės pašalpos mėnesį, tai jis nebepriklauso, ar teisingai suprantu?
p.s. ir dar priklauso vienkartinė, 6MGL dydžio išmoka.
Čia visi finansai ar dar yra kokie?  listen.gif

Jeigu jūs einate NGA ir Sodra jusm už jas moka, tai vyras gali išeiti VPA tik pasibaigus jūsų NGA. Per tą laiką kol truks jūsų NGA (o tai apytiksliai būna dar porą mėnesių po vaiko gimimo), jis gali pasiimti jam priklausančias tėvystės atostogas iki kol vaikui sukaks mėnuo.
Atsakyti
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 03, 12:08)
Ačiū, Enita aciuks.gif
Atsarga gėdos nedaro, geriau noriu pasitikslinti su išmanančiomis wink.gif

Tai gerai, aš išeinu po 30 nėštumo savaitės ir visas 126 k.d. gaunu 100% užmokesčio, o vyras pradeda "atostogauti" tik gimus vaikiukui ir gauna tuos 90 ir 75 %. O kas liečia tą Tėvystės pašalpos mėnesį, tai jis nebepriklauso, ar teisingai suprantu?
p.s. ir dar priklauso vienkartinė, 6MGL dydžio išmoka.
Čia visi finansai ar dar yra kokie?  listen.gif

Jus gausit viena 100% ismoka uz visas 126 dienas jei bus nekomplikuotas gimdymas.Vyras eis i VPA tada kai pas jus baigsis NGA,cia kazkur 2 men po vaiko gimimo,vyras gali eiti ta viena men atostogu.Jus gausit ismoka uz vaiko gimymo(1430 lt),be to kol busit NGA gausit uz 2 menesius vaiko pinigus po 97 lt,o paskui ziures pagal vyro mot(tev) iamoka,jei virsis 525 lt,tai vaiko pinigus negausit,jei nevirsis-gausit.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 03, 12:19)
Jeigu jūs einate NGA ir Sodra jusm už jas moka, tai vyras gali išeiti VPA tik pasibaigus jūsų NGA. Per tą laiką kol truks jūsų NGA (o tai apytiksliai būna dar porą mėnesių po vaiko gimimo), jis gali pasiimti jam priklausančias tėvystės atostogas iki kol vaikui sukaks mėnuo.

o aš NGA galiu susitrumpinti, pvz. pasilikti tik mėnesį po gimdymo?
Atsakyti
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 03, 11:22)
o aš NGA galiu susitrumpinti, pvz. pasilikti tik mėnesį po gimdymo?

Ne, susitrumpint negalit, galit nebent tik visiškai neimt, o jei jau imat, tai tiek, kiek nustatyta - trumpesnių variantų nėra numatyta.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 03, 12:22)
Jus gausit viena 100% ismoka uz visas 126 dienas jei bus nekomplikuotas gimdymas.

viena išmoka už visas 126 dienas swoon.gif Tai jeigu sveikata leidžia, visai neapsimoka imti tų NGA? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 03, 12:45)
viena išmoka už visas 126 dienas  swoon.gif Tai jeigu sveikata leidžia, visai neapsimoka imti tų NGA?  unsure.gif

Tai jei neblogas atliginimas buvo,tai kodel neimti,nemazai gausit.
Atsakyti