Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos V

QUOTE(Garnis @ 2010 12 19, 13:35)


Garni, koks pas Jus stogo sumustinis?
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2010 12 19, 15:51)
pasiziuri duru kainas ir atsoka fantazija, ir iskarto gauni atsakyma, kodel lietuveleje tokiu siltu negamina, per metus jeigu parduosi viena kita, tai dziaugsies.
Visi iesko labai geru, bet suzino kaina kiek kainuos tai gulasi ant dugno, o pigiu ir kokybisku nera tokiu.

Neginčiju akivaizdaus fakto, kad tokios lauko durys švelniai sakant brangokos, nes:
1. Savo laiku nepatingėjau paskaičiuoti kiek gi tokios superdurys prigaudys kWh daugiau, lyginant su įprastomis (su jų visais nesandarumais ir šalčio tilteliais)- galai niekaip nesuėjo.
2. Visada viską lyginu su alternatyviais sprendimais, ir nesunku buvo suvesti, kad pvz. superdurims reikalingus papildomus litus nukreipus saulės kolektoriams- pastarieji tų kWh prigamintų šimtais kartų daugiau, nei praganytų paprastesnės durys (su jų visais nesandarumais ir šalčio tilteliais).
3. Neskaitau, kad durims reikalingas kokia tai super apsauga nuo įsilaužimo, kai aplink visą namą užeiti prašo langai ir vitrinos, kuriuos bet koks pradedantis vagis per sekundes atsidarys vos ne plikais pirštais.

Kategoriškai ginčiju tik patį teiginį, kad PN statybose žmogus negali sau leisti paišlaidauti kokioms tai superdurims- ir tuo pačiu išlikti ≈ Standarto statybos kainų rėmuose.
Visi tie superrekupai, superdurys, superlangai ir t.t. brangūs yra tik vienu vieninteliu atveju- kai jie nėra pasirinkti dar planavimo etape. Jau penkta tema kartoju tą patį per tą patį: PN statyboms ABSOLIUČIAI netinka standartinė tautinė statybų schema. Jei po kiekvieno statybų etapo svarstyti kas toliau- viskas be išimties pasirodys per brangu, ir rezultate kaip teisingai pastebėjote „gulasi ant dugno“. KATEGORIŠKAI ir VIENAREIKŠMIŠKAI: viskas turi būti pasirinkta ir nuspręsta dar planavimo stadijoje (prieš pirmą kartą statybvietėje smeigiant kastuvą į žemę).
O kai jau kalbame apie tai, kad nediskutuotinai visų svarbiausia yra planavimo stadija, automatiškai išlenda vienas nepakeičiamas dalykėlis, kurį naudojame absoliučiai visai gyvenimo atvejais, išskyrus individualią statybą- šv. Balansas. O tai jau bus įrankis, kurio dėka atsiras galimybė tol stumdyti atskiras pozicijas (vienas branginti, kitas piginti ar visai atsisakyti), kol gausis pageidautinas rezultatas, neperžengiant savo galimybių ribos.
Tai dabar klausimėlis. Jei jau atiduosime priklausančią pagarbą šv. Balansui, ir šis aprėps viską nuo projekto iki pakabuko lauko durų raktams- ar bus sudėtinga įterpti kokius superduris ar superrekupą? 99,99... atvejų- besistatantis neturės reikiamo finansavimo viskam. Šv. Balansas tėra priemonė tinkamai susidėlioti prioritetus.
Atsakyti
Patarkite, prasom 4u.gif , kaip reiketu siltinti karkasini nama, kad nors siek tiek priarteti prie pasyvaus? Siai dienai turime karkasas 20cm, is isores kol kas OSB ir tyvekas.Su vata kazkaip nesinori pradeti zaisti, o ir iki pasyvaus su ja sudetinga butu g.gif Kokius galetumete pasiulyti variantus, nes jau galvoje visiskas chaosas? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Garnis @ 2010 12 19, 12:35)
Ka gi galiu pasigirti, dali stogo apsisiltinau nelaukdamas pavasario kol dar nebuvo tokiu salciu. Liko uzdeti priesvejine vata ir virsu gegniu Bet virsu jau tik pavasari, nes reik pirma pertvaras pasidaryt, sutvirtinti stoga. Siaip ka galiu pasakyt, del medziagu iseigos tai jei meistras kruopstus issimeta labai ne daug. Taciau darbo su tuo neoporu siltinant stoga labai daug, ypac kai pas mane gegnes buvo nevienodais tarpais. Antras sluoksnis jau gana paprasta sudeti. Islaidos taip pat gana dideles. Didele suma isleista varztams, vinims, kampams, putoms ir medziui. Siaip kol kas atrodo viskas puikiai. Laukiu pavasario kada pajudes tolimesni darbai. Uzsisakiau jau ir langus, ne pasyvaus namo, bet tikiuosi nenusivilsiu. Mediniai 78mm tasas, 3 stiklu 2 selektyvai.. Silumos laidumo koeficientas ~1. Reiks pavasari gal koki namo dienorasti uzvesti.
Istikro idomu kaip elgtis su kaminais, galvoju apsiltinti kokia vata 10cm??
O cia gal kam bus idomu pasiziuret, kaip atrodo:
http://img502.images...05/img4098g.jpg
http://img17.imagesh...25/img4105l.jpg
http://img194.images...3/img4128gh.jpg
http://img140.images...52/img4130q.jpg

salia kaminu nepamirskite siltinti akmens vata, pagal normas reiketu apie 38 cm islaikyti nuo dumtraukio smile.gif
Atsakyti
Kadangi cia ziuriu kilo daug klausimu, tai bandysiu i viska vienu post'u atsakyt.

QUOTE(korida @ 2010 12 19, 13:04)
Vienas klausimas ar tarp medienos ir putų neatsiras nesandarumų  g.gif ?
Ir kam ten kitur dėjot medienos balkelius ar negalima buvo vientisai neoporąsudėti?
P.S.Supratau, kad ant balkelių tvirtinsit dar vieną sluoksnį neo  .

Aisku galima daryti prielaidas, kad ju galetu atsirasti. Taciau abejoju, o jeigu ir atsirastu laikui begant tai tikrai vienas kitas. Vienas dalykas, kad puta kruopsciai ir tiksliai supjaustyta, kitas dalykas kiekvienas sujungimas supurkstas putomis. Stogas sutvirtintas ir dar sutvirtinsiu kai bus pertvaros, todel mazai sansu kad judes. O jeigu stogas nejudes, tai nesandarumu ir neatsiras.
Cia tikriausiai apie ta apatine siena snekat, na jei vientisai buciau dejas nebeliktu kur visokius gipsus sukti aisku galima buvo deti neoporo lapus horizontaliai.

QUOTE(EVOY© @ 2010 12 19, 15:35)
Darbuojatės kai sau. Tik nepamirškite apie graužikus- visi priėjimai jiems turi būti uždaryti.

Vis tik pakartosiu koridos klausimą: o kodėl vidinis sluoksnis ne ištisinis? Jei neramu dėl stabilumo- galima būtų sukti plonesnę OSB, ir tęsti toliau.

Variantų kamino šiltinimui- begalės. Vien pas židininkus pasidairius- akys raibsta. Nors persistengti ko gero neverta- pakaks tvarkingai apvilkti vata.

Va del grauziku tai ka zinau, dabar apacioje jie turi pilnas salygas ilysti i siena, kai truputi prasigriove. Taciau kazkaip nepanasu, kad juos ta puta labai trauktu. Aisku galutiniam variante, tai tikrai neturetu likti kokiu vietu per kur grauzikai galetu daeiti iki putos. Del to vidinio sluoksnio dabar kaip suprantu aplamai snekama apie visa kur gegnes, tai kad tada tikrai daug sansu butu, kad laikui begant nukristu ten tas neoporas ir atsirastu nesandarumas.

QUOTE(EVOY© @ 2010 12 19, 16:14)
Kiek pamenu, pas Garnis specifinė siena, bei iš lauko sudėtinga prieiti šį plotą apšiltinti. "Storas" šiltinimas dažniai leidžia problemas apeiti- ir čia kaip tik toks atvejis. Taip kad- pateisinamas sprendimas pagal esamą situaciją.

Cia ne visai U-verte taip parodyta kaip pas mane yra.. Esme, kad tie du sonai nuo perdangos isvis nera siltinti niekuo ir ten tik 2 blokeliai. Tai cia viena priezastis kodel buvo toks pasirinkimas, kita priezastis tai kad nesiltinant is vidaus tos dalies vargu ar pasiekciau sandaruma. Is lauko siltinsiu kiek leis stogas, nes mesiu nafik senus pakalimus(meistriukai ten sukise vidaus apdailines lenteles, as ir galvojau kodel kaikuriose vietose jos iskrito) ir darysiu naujus.

Del stogo buterbrodo:
sonai gegnes - skarda, lentos, difuzine plevele, 2x15cm EPS70n, priesvejine vata, atspindinti plevele ir gipsas.
virsuje kur horizontalios gegnes/balkiai - 4x10cm vata, 5cm priesvejine vata,OSB plokstes, atspindinti plevele.
Gal ir nieko nepamirsau.

QUOTE
- ar polisrirolio pirmaji sluokni dejot/glaudet prie difuzines pleveles?
(kai kur randu ,kad reikia palikti tarp pleveles ir polistirolio ~2cm
sluoknsi oro tarpui - tik niekaip nesuprantu kam to reikia)
-kaip tvirtinot polistiroli tarp gegniu?
- gal galit medziagu ir kainos samatele "parodyti", kad isivaidzuociau
kiek ir ko reikes(koks buvo pas jus siltinamo slaito plotas)?
- po kiek isigijot polistiroli?
- ar dejot/desit kokiu tai pleveliu?
- kokie atstumai tarp gegniu ir IIojo sluokniu horizontaliu brusu?
- kokiomis putomis sandarintot?

Dar cia vienas forumietis asmeniskai klause, bet kadangi manau gali buti naudinga visiems tai atsakau bendrai.
-Taip, dedant pirma sluoksni neoporo palikau ~2cm tarpa. Telefonine nuotrauka, bet esme visa matos: http://img826.images...image0019u.jpg/
Tarpas tam, kad nubegtu kondensatas, o prielaidu tokiu turiu paziurejas kaip stogdengiai chalturos uzvare su difuzine plevele.
- Neoporas latviskas, kainavo ~165 pinigus uz kuba.
-Pirma sluoksni deti buvo pakankamai keblu, nes tarpai tarp gegniu buvo nevienodi. Todel reikejo daug ir nuobodziai matuoti, o veliau pjaustytis. Tiksliai susipjauscius tiesiog dejosi lapai, aplink tarpus supurskiant putomis. Antras sluoknis viskas paprasta, tiesiog pagal lapu dydi sukalti makaronai. *pastaba kas galvojat siltinati puta tik stoga, geriau pirkit ne spuntuota puta, as ziuredamas i prieki, kad kas liks naudosiu fasadui pirkau spuntuota.
-su samatele cia lb sudetinga, nes medziagas pirkau viskam bendrai. Tarkim mediena makaronams, sienu sonams, stogo stvirtinimui. Su kitomis medziagomis panasiai. Visa mediena ka as pirkau gavos ~2t. Netyngint daug skaiciuoti imanoma ir suskaiciuoti kiek kam tiksliai reik. Makaronus dejau 5x5cm. Kubas zalios medienos man atrodo ~560lt.. Varztai, visokios tvirtinimo detales, kampai ~550lt. Taciau pvz siltinant tik pati stoga nereik kampu ir begales varztu todel didziaja dali sumos galima atmesti. Tik viniu nepirkau, nes turejau. Montazines putos atsiejo ~700lt.
-taip desiu tik pirma dar desiu priesvejine vata, nes neoporas gana gerai praleidzia garsa. Ant priesvejines vatos desis atspindinti plevele.
-jeigu klausima gerai suprantu, tai beveik metras. Tokio ilgio kaip ir neoporo lapai, tik kad kadangi su spuntu, tai spuntas nusipjauna.
-Sandarinau penosil mazai besiplecianciomis. Ispradziu kur galima dirbti iki -5, bet su jomis vargas jeigu ir ~0 temperaturoje pastovi, neissipucia visos... Tai jas pasilikau pavasariui sunaudoti fasadui. Todel pagrindia naudotos Penosilio mazai besipleciancios kur galima dirbti iki -18.
- Kvadratu pas mane gaunas ~60 stogo sonai, ~60 virsuje gegnes, ~30 sienu sonai.
Lyg daug maz ir viska surasiau. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 12 18, 21:14)
Va ir turim užduotį - tobulėti patys ir šviesti aplinkinius. Durų fabrikas peržiūrėjo EVOY pateiktus pavyzdžius ir labai nori susitikti - gaminti noras yra, belieka sudėlioti protingai konstrukciją ir išspausti konkurencingą kainą. Deja oras šiandien nebuvo palankus net ir neilgai kelionei, todėl teks aplankyti darbo dieną.
Man keista, kad garažo vartus gamina visai su bėda, o svarbesnė konstrukcija - durys - vis dar labai kuklių termo parametrų. Kodėl iki šiol durims pir nepritaikyta rimčiau - nesuprantu.

Kai sau Duru fabrike derinau, jie man tinkamu parametru duru negalejo pasiulyt. Dziugu kad ten randasi protingu zmoniu. Jei dar sugebes kaina geresne padaryt tai isviso bus puiku. Jei moket uz elementarios isvaizdos 8000e kaip vokietyne tai gal as einu pats pasidarysiu, pas teva dar visos stakles like, ir i 2kLt tureciau tilpt su jau labai siltom durim. Be sertifikato kaipnors isgyvensiu. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 12 20, 19:08)
Kai sau Duru fabrike derinau, jie man tinkamu parametru duru negalejo pasiulyt. Dziugu kad ten randasi protingu zmoniu. Jei dar sugebes kaina geresne padaryt tai isviso bus puiku. Jei moket uz elementarios isvaizdos 8000e kaip vokietyne tai gal as einu pats pasidarysiu, pas teva dar visos stakles like, ir i 2kLt tureciau tilpt su jau labai siltom durim. Be sertifikato kaipnors isgyvensiu. smile.gif

Dėl 2k visiškai pritariu, tai nesunkiai padaroma. Jei už 1200-1500 galima rasti gatavas U apie 1,3 tai paplatinus staktas ir varčias + įvertus truputi extra pir - gausim šiltas ir nebrangias. 8000e aišku bus šustresnės, su lankstymo reguliavimu, spyna valdoma atspaudais ir pan bet finale atliks tą patį. Gamintojų daug, krizė vis dar leidžia tikėtis protingų kainų ar bent normalaus dėmesio.
Atsakyti
QUOTE(luksė @ 2010 12 20, 14:41)
Patarkite, prasom 4u.gif , kaip reiketu siltinti karkasini nama, kad nors siek tiek priarteti prie pasyvaus? Siai dienai turime karkasas 20cm, is isores kol kas OSB ir tyvekas.Su vata kazkaip nesinori pradeti zaisti, o ir iki pasyvaus su ja sudetinga butu g.gif Kokius galetumete pasiulyti variantus, nes jau galvoje visiskas chaosas? blush2.gif

Viskas paprasčiau nei paprasta. Ant esamos OSB tvirtinate 12 cm frezuotą PIR/PUR plokštę- ir einate ieškoti katilinei naujos paskirties. „Pasyvinimo“ variantų gali būti ir daugiau/įvairesnių- paminėtas tiesiog pats paprasčiausias.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 20, 21:12)
Viskas paprasčiau nei paprasta. Ant esamos OSB tvirtinate 12 cm frezuotą PIR/PUR plokštę- ir einate ieškoti katilinei naujos paskirties. „Pasyvinimo“ variantų gali būti ir daugiau/įvairesnių- paminėtas tiesiog pats paprasčiausias.

Manau luksė dar tikisi patarimo, kuom vatą pakeist pačiame karkase - kaip sudėti neoporą, kad karkasui liktų kvėpavimo galimybė? Iš išorės PIR/PUR su folija užtikrins sandarumą, bet hermetiškai uždarys medį.
Atsakyti
Kaip gerai turėti draugą, kuris turi draugą dirbantį reikiamoj įstaigoj smile.gif Tikiuosi greitai pateikti daugiau info apie kainas ir galimybes.
Atsakyti
Jei mediena buvo išdžiovinta, kalibruota, o žingsniai stropiai sekti, vėlgi- paprasčiau nebūna. 12 cm frezuotą PIR/PUR plokštė („kailiniai“ karkasui) ne tik saugo konstrukcijas, bet ir leidžia nepersistengti su šiltinimu tarp statramsčių.

1. Pirma pilnai sutvarkomas fasadas ir stogas (įskaitant PIR/PUR šiltinimą).

2. Leidžiama natūraliai pradžiūti medienai/karkasui, arba procesas paskubinamas drėgmės surinkėjais. Negalima šiltinti kietu šiltinimu karkaso, kol šis nepradžiuvo iki reikalaujamos normos (iš atminties negaliu tiksliai paminėti %, bet jei Dario per tą laiką nepasakys- vėliau paieškosiu). Daugiau jokių gudrybių su drėgme ten nėra. Net ir tarp dviejų OSB „įkalintai“ likutinei drėgmei išlieka keliai „pasivaikščioti“ per pačias medines konstrukcijas.

3. Užsisakomas pagal karkaso žingsnį supjautas statramsčio matmenų/storio EPS (bent jau 70).

4. EPS sudedamas, atliekomis fiksuojant jo padėtį tarp statramsčių taip, kad iš visų pusių išliktų ≥ 1,5 cm plyšiai.

5. Kviečiami termoputininkai, kurie ir išsiaiškins su šiais plyšiais.

6. Toliau pagal tai, ar buvo panaudota kalibruota mediena, ar ne. Jei kalibruota- iš karto hidroizoliacija ir suksite OSB plius GKP (ar kokia kita kombinacija). Jei nekalibruota- teks dar papildomai pažaisti su makaronais.

Rimtas tokio šiltinimo bonusas- ženkliai (vėl pamiršau kiek %) stabilesnė konstrukcija. Ilgalaikėje eksploatacijoje atsiradę tarpeliai- absoliučiai jokia problema, kai karkasas apvilktas rimtais „kailiniais“. „Kailiniai“ pasirūpina, kad netoli 100 % laiko karkasas darbuosis komfortiškoje pliusinėje temperatūroje, ir be problemų išsiaiškins su ekstrimo metu susidariusiais mikroskopiniais kondensato kiekiais.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 12 20, 19:44)
Manau luksė dar tikisi patarimo, kuom vatą pakeist pačiame karkase - kaip sudėti neoporą, kad karkasui liktų kvėpavimo galimybė? Iš išorės PIR/PUR su folija užtikrins sandarumą, bet hermetiškai uždarys medį.

Taip, jus teisingai viska supratote 4u.gif Is isores viskas daug paprasciau ir aisku, bet ka daryti su vidiniu karkasu, ko ten prideti reiketu??? doh.gif
Atsakyti