Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos V

QUOTE(Vilienė @ 2010 12 23, 11:25)
Aš ruošiuosi pasistatyti 220 autobahną, bet per jį prabangiai tekės 12V.

Man truputi sunku atsekti prasmę: koks tikslas; kuo neįtinka 220 V LED; ar dėl to aplamai verta sukti galvą dėl akumuliatorių, kurie pigesni po kelerių metų (po apibrėžto ciklų skaičiaus) garantuotai išleis paskutinį kvapą?
Pirmą dalį suprantu: statotės PN, iki minimumo mažinate elektros vartojimą- ir taip automatu savo šeimą apsaugote nuo visų numatomų kataklizmų energetikoje.
Antros dalies niekaip: terliositės su sistemomis (leisite pinigus)- kurios vis vien neišspręs visų klausimų. Tai ar ne patraukliau atrodytų sutelkti visą dėmesį į elektros vartojimo mažinimą, ir kiek luktelėti iki geresnių laikų (visas sąlygas tokiam neskausmingam laukimui jau turėsite paruošęs). Praeis keli metai- ir visoms problemoms paruošite „galutinį sprendimą“. Tik jau spėjamai už gerokai mažesnę kainą- ir su spėjamai tobulesnėmis technologijomis. „Garantuotai“ tik vienas punktas- išpildimas be abejo bus paprastesnis/kokybiškesnis.

Paieškosiu. Šiaip tai iš Alibabos buvau nuklaidžiojęs iki kažkokio tai gamintojo pilno asortimento. Nelabai sudomino tokie monstrai- nė neišsaugojau nuorodos.

Tarp „žalio“ ir „žaliai nusiteikusio ekstremisto“ negalima dėti lygybės ženklo. Juk sunku būtų tokį ženklą įterpti tarp V.Landsbergio ir I.Degutienės- nors abu stovi po ta pačia vėliava, ir abu gieda tas pačias giesmes. O skirtumas būtų esminis:
„Žalias“: tai tas, kuris propaguoja pilną paketą (gyvenimo lygio, technologinės pažangos), neperlenkiant link „Bet kokia kaina“ ir „Po mūsų nors ir tvanas“- o viską vystant darnoje su gamta.
„Žaliai nusiteikęs ekstremistas“: tai tas, kuriam idealius modelis- akmens amžius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 23 gruodžio 2010 - 11:33
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 23, 12:06)
Man truputi sunku atsekti prasmę: koks tikslas; kuo neįtinka 220 V LED; ar dėl to aplamai verta sukti galvą dėl akumuliatorių, kurie pigesni po kelerių metų (po apibrėžto ciklų skaičiaus) garantuotai išleis paskutinį kvapą?

Tarp „žalio“ ir „žaliai nusiteikusio ekstremisto“ negalima dėti lygybės ženklo. Juk sunku būtų tokį ženklą įterpti tarp V.Landsbergio ir I.Degutienės- nors abu stovi po ta pačia vėliava, ir abu gieda tas pačias giesmes. O skirtumas būtų esminis:
„Žalias“: tai tas, kuris propaguoja pilną paketą (gyvenimo lygio, technologinės pažangos), neperlenkiant link „Bet kokia kaina“ ir „Po mūsų nors ir tvanas“- o viską vystant darnoje su gamta.
„Žaliai nusiteikęs ekstremistas“: tai tas, kuriam idealius modelis- akmens amžius.

Kad naudoti 220 LED teks VJ ir PV aprūpinti inverteriu, o 220 atbėgęs iki LED vėl bus konvertuojamas į jam priimtiną ??V. Kam šokinėti? Pagaminam 12V ir naudojam 12V. O likusi sistema vistik liks 220V - telikas ir visas kitas pulkas namų technikos. Tuo labiau, kad nematau nė cento extra išlaidų. Tame kontekste lyg gerai įsipiešia rekupas su 12V varikliai. Kol kas tik tokios revoliucijos, revoliucijos su galima reversine eiga be extra investicijų. Dar skirtumas kainose: 12V pristatytos kaip "kapeikinės", o 220V pats susidūriau, taip nepavadinsi niekaip.

Dėl "žaliųjų" neįsižeiskite, manau jums pateikiau tipinį vertinimą iš šalies, atitinkantį posakį apie "šaukštą deguto...". Manau jums pravers, asmeninei patirčiai. Vėliavos spalvos švara labai svarbu, jei tata nebūtų pasitraukęs į antrą, "garbės nario" planą, o jo vietos reitinguose neužėmus Degutienei - kregždutininkai būtų Lietuvos politikos istorija.
Atsakyti
P.S. Pasirodo Google surinkus „LED 500 W“- meta ilgą sąrašą. Pabandžiau „LED 1000 W“- taipogi netrūksta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 23 gruodžio 2010 - 12:31
QUOTE(Vilienė @ 2010 12 23, 09:17)
Negaliu ginčytis su profesionale -"povieriu naslovo" smile.gif  dėl triukšmo. Dar norėtųsi nuolatinės srovės variklio, o po idėjos apie PV+VJ - 12V variklio smile.gif
Galingumą manau apspręs ne tik filtrų pasipriešinimas, pagrindinis parametras bus reikiami kūbai per gartraukį. Paskaitinėjus gartraukių temą, iš šeimininkių patirties sprendžiu, kad debitas privalo būti nuo 600m3/h ir į viršų. Taip pat svarbu variklio reguliavimo galimybės - bent 4 greičiai jei nepavyks įrengti nuoseklaus valdiklio(su N padėčių). Todėl turiu prašymą - gal galite giliau pasidomėti ir rasti sprendimą?
Papildyta:

Na pirmiausiai reiktų pasirinkti gaubtą. jis ir apspręs oro kiekį, po to paskaičiuos jums filtrus, pasakys koks pasipriešinimas per juos bus, tada dar pripliusuot groteles, ortakyną ir tik tada ieškot ventiliatoriaus. yra žiūriu ir su EC varikliu http://www.systemair...fan-407405.aspx , bet info nerasta, pagal markę turėtų būti per didelis galingumas... Bet žodžiu reikia prieš tai pradinius duomenis susirinkti ir kreiptis į juos su konkrečiais pageidavimais.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 12 23, 13:26)
Kad naudoti 220 LED teks VJ ir PV aprūpinti inverteriu, o 220 atbėgęs iki LED vėl bus konvertuojamas į jam priimtiną ??V. Kam šokinėti? Pagaminam 12V ir naudojam 12V. O likusi sistema vistik liks 220V - telikas ir visas kitas pulkas namų technikos. Tuo labiau, kad nematau nė cento extra išlaidų. Tame kontekste lyg gerai įsipiešia rekupas su 12V varikliai. Kol kas tik tokios revoliucijos, revoliucijos su galima reversine eiga be extra investicijų. Dar skirtumas kainose: 12V pristatytos kaip "kapeikinės", o 220V pats susidūriau, taip nepavadinsi niekaip.

Kažkodėl tai susidaro toks vaizdelis, kad problemos nesprendžiate, o tik vieną keičiate kita- nors abi jos nė kiek negeresnės viena už kitą. Sudėtinga įžvelgti „PV/VJ kaip paralelė sistema“ pranašumą prieš „PV/VJ kaip pagalbinė sistema“. Tokio varianto palyginimui nesu skaičiavęs, bet kažkodėl tai abejoju, kad išpildymuose nuo A iki Ž pirmoji sistema turėtų kokį tai pranašumą kainoje. Viskas tvarkoje, kai visa pagaminta elektra paprasčiausiai tiesiogiai šildo kokią akumuliacinę. Bet jei jau prasideda kalbos apie kitokius akumuliacijos variantus, apšvietimus ir pan.- kardinaliai keičiasi расклад сил.
Atsakyti
Aš tai manau kol nsupirkinėja VJ ir PV energijos pertekliaus jokkių variantų lyginti negalima. Jei žmogus nori čia ir dabar naudos gauti, tai kodėl gi ne.
Aš tai kažkaip buvau primiršusi,kad Led'ai ir 220V būna smile.gif ne galiu sakyti, kad tai daug ką keičia, tik supratimą smile.gif
Atsakyti
220V LED nebuna, tiesiog konvertuojama itampa iki standarto tinkamo be atskiru trafu. Betkoks trafas dali energijos pavercia silumine, kaikurie dar ir bjauriai zyzia jei pigienos. Cia atsiranda nuostoliai. Interjero apsvietimo sprendimu su 12V yra kurkas ivairesniu ir bene dvigubai pigesniu nei 220V. Is cia ir gaunam sutaupyma. Aktualu tai tik tiem kas stato naujai ar rekonstruoja, kitiem turbut tikrai neverta kazka keisti, paprasciau pasirinkti adaptuotas 220V sistemas.
Kruvos zyzianciu ir kaistanciu trafu man nereikia. Uztenka, kad signalkes trafa vasara rankomis liesti sunku, tai dar jis ir zyzia kai ant krovimo persijungia. Reiks keist kai isikelinesiu.
Energija taupancios lempikes irgi kaista cokolis, buna cypia. Kaiptik Kanlux turiu viena zviegiancia. Nekazkoks ekonomiskumas is kaistancio daiksto. Visos sitos problemos del pigiu budu padaryt 220V tinkama produkta. Su mazesne itampa ir LED technologija tokiu problemu paprasciausiai nebutu.

Dar vienas dalykas. 12V galima plikom rankom imti. Vaiko kambary, vonioj, pirty tai tikrai aktualu. Dabar yra labai idomiu apsvietimo sprendimu, su 12V dar ir neribotu ju panaudojimo vonios ar pirties patalpose.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dario: 23 gruodžio 2010 - 13:23
TAi suprantu (jei nekalbant apie VJ ir PV) geras sprendimas būtų daryti bendrą konvertavimą į 12V prie 220V skaitiklio ir vedžioti iš to taško į ledus visame name. Ar atstumas daro kokią nors įtaką kokybei?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giedruolė: 23 gruodžio 2010 - 14:05
QUOTE(Giedruolė @ 2010 12 23, 13:55)
Aš tai manau kol nsupirkinėja VJ ir PV energijos pertekliaus jokkių variantų lyginti negalima. Jei žmogus nori čia ir dabar naudos gauti, tai kodėl gi ne.
Aš tai kažkaip buvau primiršusi,kad Led'ai ir 220V būna smile.gif ne galiu sakyti, kad tai daug ką keičia, tik supratimą smile.gif

Su Viliene mes nesiriejam- o lenktyniaujam. Lape nubrėžta vertikali linija: Vilienė skuba vieną pusę užpildyti pliusais- aš savąją minusais. Abu puikiai suprantame, kad labiau civilizuotoje šalyje „perėjimas prie 12 V“- net nebūtų svarstomas.
Papildyta:
QUOTE(Dario @ 2010 12 23, 14:20)
220V LED nebuna.

Ir taip- ir ne. "Ne", jei kalbėsime apie "naujametines girliandas"- tik su diodais vienas šalia kito.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 23, 15:07)
Su Viliene mes nesiriejam- o lenktyniaujam.

Abu puikiai suprantame, kad labiau civilizuotoje šalyje „perėjimas prie 12 V“- net nebūtų svarstomas.

Nežinau, ką EVOY turėtų paršyti, kad susirietume. Aš šį žmogų labai gerbiu, todėl jei kas įžvelgia aštrumus mūsų diskusijose tai arba juoko forma, arba neperžengiant kultūros bei sveiko ginčo ribų.
Džiugina, kad kartais nuomonės nesutampa - reiškia yra apie ką diskutuoti, kad ir apie 12/220 smile.gif
"perėjimas" nebus ne tik svarstomas bet ir vykdomas. Papraščiausiai nebus šuolio nuo 12V iki 220V (inverterio). Iš 220 į 12 net minčių nebuvo. O atvirkštinio kelio galima atsisakyti, tam tereikia tik atskirti laidyną: rozetės sau, apšvietimas sau.
Naujovės veža, netgi labai veža!!! Nebijau būti "balta varna", nepasiteisins - automatukus skydinej pakeisiu ir pirmyn 220 bahnu smile.gif Ypač kad lyg formuojasi forume palaikymo komanda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 23 gruodžio 2010 - 14:18
Ok kas sako kad jūs riejatės? biggrin.gif
O tai ar pakaks automatukus pakeisti juk apšvietimui 12V išvedžiota bus, ar V laidams neturi reikšmės?
Aš tikrai palaikau ir jus Viliene ir kitus nebijančius naujovių ir save biggrin.gif tik mane dar vyras galėtų palaikyti biggrin.gif Čia kaip ir privaloma būtų ne tik malonu smile.gif
Papildyta:
Gerų švenčių visiems ir turtingo 000054.gif . Nepersivalgykit o gerai drinks_cheers.gif (atšvęskit, o ne prisigerkit, turiu omenyje biggrin.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giedruolė: 23 gruodžio 2010 - 14:24
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 23, 14:14)
Su Viliene mes nesiriejam- o lenktyniaujam. Lape nubrėžta vertikali linija: Vilienė skuba vieną pusę užpildyti pliusais- aš savąją minusais. Abu puikiai suprantame, kad labiau civilizuotoje šalyje „perėjimas prie 12 V“- net nebūtų svarstomas.




Taip pat civilizuoti žmonės nelakstys po Lenkijas ieškodami medžiagų, nesamdys atskirų brigadų darbams atlikti, nesėdės SM forume ir nediskutuos kaip ką geriau atlikti, taipogi nesuks rozetės į sieną, nes tai gali daryti tik autorizuotas elektrikas. Ir beabejo nė nesusimastys koks skirtumas tarp 12v ir 220v. Nes namą jiems pastatys firma, kuri, kaip ir daugeliui kitų įdiegs standartinį paketą ir kuri, dėl darbo jėgos įkainių net nesvarstys galimybės daryti kažką kitaip, nes klientas už tai nemokės.

Tik tokių nuskurdusių kraštų kaip Lietuva gyventojai, kurie negali sau leisti imti pilno paketo iš vienos statybinės kompanijos, gali įgyvendinti net beprotiškiausias minti savo namuose, nes viską daro patys. Kai tuo tarpo kokioje nors Vokietijoje, būtų palaikyti mažų mažiausia keistuoliais, nes namą stato ilgiau nei 6mėn..
Atsakyti