Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 6

QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 17, 18:37)
Sutarėm bigsmile.gif
Bet aš turiu privalumą - nevalgią dukrą (tiesa, vyras suvartoja ir jos normą  lotuliukas.gif )
Detalios išklotinės su tiksliom kainom neturiu šiuo metu, bet šeimininkės, manau, įsivaizduos. Šį šeštadienį pirkom: kiaulienos kumpio 1kg. (apie 15lt), 3 batonai, sviesto pak. (tikro), grietinės 2 ind. 0,5kg šlapdešrės karštiems sumuštiniams (vietinių gamintojų), majonezo 1 ind., sūrio fermentinio (niekad neperku gabaliuko, brangesnio, kaip 4lt), kopūstas (papigintas, žinoma), morkos - irgi iš papigintų. Visų kitų dalykų yra nuo anksčiau. Matau miltams maxėj bus nuolaida šią savaitę.

Mėsytę padalinau 2 patiekalams - troškiniui ir plovui. Grynos mėsos nevalgom - prabanga ax.gif Troškinio užteks 2 ar 3 dienoms, plovo - dar 2. Toliau - miltiniai, kruopiniai, bulviniai maisteliai. Tiesa, bulves užsiperkam iš rudens, kai jos pigiausios (suprantu, ne visi turi galimybių sandėliuoti).

man jokių šansų būtų pramaitinti iš tiek, pvz tiek šlapdešrės yra vienam kartui, sūris irgi greitai sueina, kumpis max 2 kartam, batonai 3 dienom, o kruopų ar blynų tai nebent tik pusryčiams paduočiau.
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 17, 18:27)
Oi, nereikia mūsų užjausti - nesijaučiam badaujantys. Tiesiog atsisakėm prekybcentrinių gardėsių, prisotintų chemija (ta chemija dar labiau žadina apetitą, tuo skatindama nutukimą, jau neminint kitų ligų. Todėl ir negali pasisotinti žmonės viena porcija)
Perkam natūralius kaimiškus produktus iš žmonių, tuo užsiimančių ne verslui. Taip gaunasi taupiau, kaip nekeista. Ir sveikiau, patikėkit. Gaila, ne viską įmanoma ten nusipirkti. Todėl visai pagrįstai manau, kad vaistų mums nereikės daugiau, nei toms, kurios maitinasi už 200lt per savaitę. Jei tektų maitintis vien prekybcentriniais maistais - vaistų be abejonės neišvengtume.
Bet gi kas trukdo kiekvienam pavažiuoti vasarą kaimo link ir gražiai pabendrauti su kokiu žmogeliu ir susitart dėl daržovių, beje nepertręštų ir nepripurkštų? Ir dėl mėsos galima susitart. Ir net medaus  wub.gif
Oi, žmonės, nedrybsokit vasarą prie jūros, o po kaimus pavažinėkit  mirksiukas.gif
Arba net dabar - žmonės užsiplanuos didesnius plotelius, kad ir jums užaugintų pardavimui.


Tai ko praeitą savaitgalį pirkot mėsą prekybcentryje, jei iš kaimo gaunat pigiau? lotuliukas.gif

Be to, mes neperkam pagaminto maisto (nebent kelionėje, kai reikia šilto maisto vaikui), o tik produktus (jogurtas ir desertinė varškė vieninteliai perkami), iš kurių gaminam maistą tongue.gif Sausainiai, pyragai ir kita - labai retai rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos , vis paskaitau ,bet savo meniu tingiu rasyt ,nes buna vaikai valgo vienus patiekalus , o as kitus .Viena as su 50 lt ir net maziau savaitei vien ant maisto tai tikrai pragyvenciau , bet su vaikais nu 80 -100 lt visada iseina ( nes ir geresnes mesytes , ir sureliu ,ir varskyciu reikia ).Kazkada bandziau su 50 lt , nieko nesigavo blush2.gif Bet yra seimu ,kurios ir su 50 lt issivercia savaitei , ir nepasakysi ,kad badauja - tiesiog bulves , blynai , sriubos ima virsu 4u.gif gana sotus patiekalai smile.gif

O jei slapenke sumustiniams ? kokia perkat ? jei perkat g.gif nes vienos desros kitu kainoms nelygios , as "vaikams be E" kuri kainuoja 4.99 net nezinau kiek gramu , arba uz 6 lt su centais nemateko be e621 - kurios uztenka 2 dienoms . Tiesa jas perku gana retai , dazniausia isverdu pvz kokiu vistienos kulseliu , atausinu , i saldytuva ,ir ryte karstiem sumustiniams smulkiai supjaustau ( siandien kaip tik darem tai ) 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(IruteB @ 2011 01 17, 19:54)
Tai ko praeitą savaitgalį pirkot mėsą prekybcentryje, jei iš kaimo gaunat pigiau? lotuliukas.gif


Neminėjau, kad prekybcentryje pirkau ją. Tik kad kopūstą ten pirkau - tai nepastebėjot. Nes nebeturėjo jau žmogelis verysad.gif Ieškosim kitų mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos merginos smile.gif

Įdomu čia pas jus , gal ir mane priimsit 4u.gif Papasakokit kas ir kaip čia vyksta? kada tuos savaitės meniu rašot? ir į kokią sumą stengiatės sutilpti? ar kiekviena individualiai?
Atsakyti
QUOTE(G.Jurgita @ 2011 01 17, 16:43)
Jo, gaminkis, ir mane pamokysi tongue.gif

Pvz. mum savaitei reikia:

1-2 L pieno (6lt)
200g Ventos  (apie 4 Lt), man jis turi sviesto skonio ir gerai tepasi, kas svarbiausia.
(kepiniam perku arba kepinių margariną, arba Maxima Favorit sviestą 82 proc., 180g, 2,78 Lt jei neklystu).
Varškės 500g (5Lt)
Jogurto kokio litro (5Lt)
Kiaušinių 10 (kartais daugiau) 4 Lt
Grietinės didelio ind. 4Lt
Kartais sūrio 5 Lt
Tai kažkur apie 30Lt užtenka pieno produktam.

nu blyn, rodos gi panašiai ir pas mane, nu reiks pasmulkinti ką pirkau.

QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 17, 18:37)
Sutarėm bigsmile.gif
Bet aš turiu privalumą - nevalgią dukrą (tiesa, vyras suvartoja ir jos normą  lotuliukas.gif )
Detalios išklotinės su tiksliom kainom neturiu šiuo metu, bet šeimininkės, manau, įsivaizduos. Šį šeštadienį pirkom: kiaulienos kumpio 1kg. (apie 15lt), 3 batonai, sviesto pak. (tikro), grietinės 2 ind. 0,5kg šlapdešrės karštiems sumuštiniams (vietinių gamintojų), majonezo 1 ind., sūrio fermentinio (niekad neperku gabaliuko, brangesnio, kaip 4lt), kopūstas (papigintas, žinoma), morkos - irgi iš papigintų. Visų kitų dalykų yra nuo anksčiau. Matau miltams maxėj bus nuolaida šią savaitę.

Mėsytę padalinau 2 patiekalams - troškiniui ir plovui. Grynos mėsos nevalgom - prabanga ax.gif Troškinio užteks 2 ar 3 dienoms, plovo - dar 2. Toliau - miltiniai, kruopiniai, bulviniai maisteliai. Tiesa, bulves užsiperkam iš rudens, kai jos pigiausios (suprantu, ne visi turi galimybių sandėliuoti).

gerai kai galite tą patį patiekalą valgyti tris dienas, tai savaitei kaip ir užtektų 2-jų pagrindinių patiekalų, bet kai pas man kas dien praktiškai turi būti vis naujas patiekalas ir dar kasdien BŪTINAI turi būti kas nors mėsiško, tai tikrai į pidisoką su jokiais diržais netilpčiau schmoll.gif

QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 17, 19:27)
Oi, žmonės, nedrybsokit vasarą prie jūros, o po kaimus pavažinėkit  mirksiukas.gif
Arba net dabar - žmonės užsiplanuos didesnius plotelius, kad ir jums užaugintų pardavimui.

na čia dalis tiesos yra g.gif
Atsakyti
QUOTE(MERENGE @ 2011 01 19, 00:31)
gerai kai galite tą patį patiekalą valgyti tris dienas, tai savaitei kaip ir užtektų 2-jų pagrindinių patiekalų, bet kai pas man kas dien praktiškai turi būti vis naujas patiekalas ir dar kasdien BŪTINAI turi būti kas nors mėsiško, tai tikrai į pidisoką su jokiais diržais netilpčiau schmoll.gif
na čia dalis tiesos yra g.gif


Šiurpina mane tas jūsų BŪTINAI unsure.gif
Ar į vergiją parsidavėt savo šeimai? Būtinai turi būti tai, ką jūs - žmogus, ruošiantis maistą pasakote. Ir jei vyras neuždirba tiek, kad šeima turi taupyti visur, įskaitant maistą, tai neturi JOKIOS teisės reguliuoti ką, iš ko ir kaip gaminti. Siūlyčiau šitai išsispausdinti didelėmis raidėmis ir nenuplėšiamai priklijuot prie šaldytuvo.
O jei to reikalauja vaikai ir jūs pasiduodat - tai gal vieną dieną imsit juos maitint vien traškučiais ir kokakola? Jaučiu - ne. Taigi. Tai tik auklėjimo klaidos, jei vaikai vaiposi ir kažko nevalgo. Nepavalgys dieną, antrą - nemirs badu, patikėkit. Ir galiausiai išalks. Išbandytas reikalas - būna toks periodas kiekvieno vaiko gyvenime, kada bando praplėsti "įtakos ribas". Pasiduosit - vergausit. Vaikui, norinčiam kažko kito, nei pasiūlyta, geriausiai pasiūlyti keptuvę, tarką ir gaminimo knygą. Nebūtina net isterijos kelti. Galima labai diplomatiškai sudominti šiuo darbu. Blogiausiu atveju - tiesiog pasiūlyti, kad nepatenkintieji gamina rytoj mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 20 sausio 2011 - 19:38
Labas vakaras, 4u.gif
jau senokai skaitau šią temą, žaviuosi moterų išradingumu ir sumanumu, kaip kuo taupiau prasisukti, kad už kuo mažesnį pinigų kiekį skaniai pamaitinti šeimą. Nemažai idėjų panaudojau ir savo virtuvėje. Tik nesutikčiau su anksčiau pasisakiusia, kad tai vergavimas ir pan. Manau, šios temos esmė ir yra ta, kad maistas būtų pateikiamas šviežias, įvairus bei skanus, tuo pačiu nereikalaujantis daug išlaidų.
Atsakyti
QUOTE(Marinas.rozz @ 2011 01 17, 19:28)
man jokių šansų būtų pramaitinti iš tiek, pvz tiek šlapdešrės yra vienam kartui, sūris irgi greitai sueina, kumpis max 2 kartam, batonai 3 dienom, o kruopų ar blynų tai nebent tik pusryčiams paduočiau.


atsakymas jums žemiau esančiam poste, taikliai mergina parašė. tie kam be šansų taip išmaitint tegul uždirba daugiau. valgo pas mane visi viską, jei raukosi, labanakt ada maistui, nenori nevalgyk. gaminu vieną kart aks vienam skaniau, kitą kart aks kitam, trečia-kas visiem, ketvirtą visiem po truputį, kaip išeina, kaip galiu, kaip noriu, nenoriu negaminu, nėra-nereikia. pas mane eina ir kruopos, ir makaronai, ir blynai, o kai tingiu, valgo ką nori, niekas badu nenumirė, beja aš neesu pagal jokias pareigas virėja, todėl gaminam su b maistą pasikeisdami.

QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 20, 20:31)
Šiurpina mane tas jūsų BŪTINAI unsure.gif
Ar į vergiją parsidavėt savo šeimai? Būtinai turi būti tai, ką jūs - žmogus, ruošiantis maistą pasakote. Ir jei vyras neuždirba tiek, kad šeima turi taupyti visur, įskaitant maistą, tai neturi JOKIOS teisės reguliuoti ką, iš ko ir kaip gaminti. Siūlyčiau šitai išsispausdinti didelėmis raidėmis ir nenuplėšiamai priklijuot prie šaldytuvo.
O jei to reikalauja vaikai ir jūs pasiduodat - tai gal vieną dieną imsit juos maitint vien traškučiais ir kokakola? Jaučiu - ne. Taigi. Tai tik auklėjimo klaidos, jei vaikai vaiposi ir kažko nevalgo. Nepavalgys dieną, antrą - nemirs badu, patikėkit. Ir galiausiai išalks. Išbandytas reikalas - būna toks periodas kiekvieno vaiko gyvenime, kada bando praplėsti "įtakos ribas". Pasiduosit - vergausit. Vaikui, norinčiam kažko kito, nei pasiūlyta, geriausiai pasiūlyti keptuvę, tarką ir gaminimo knygą. Nebūtina net isterijos kelti. Galima labai diplomatiškai sudominti šiuo darbu. Blogiausiu atveju - tiesiog pasiūlyti, kad nepatenkintieji gamina rytoj  mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2011 01 20, 20:31)
Šiurpina mane tas jūsų BŪTINAI unsure.gif
Ar į vergiją parsidavėt savo šeimai? Būtinai turi būti tai, ką jūs - žmogus, ruošiantis maistą pasakote. Ir jei vyras neuždirba tiek, kad šeima turi taupyti visur, įskaitant maistą, tai neturi JOKIOS teisės reguliuoti ką, iš ko ir kaip gaminti. Siūlyčiau šitai išsispausdinti didelėmis raidėmis ir nenuplėšiamai priklijuot prie šaldytuvo.
O jei to reikalauja vaikai ir jūs pasiduodat - tai gal vieną dieną imsit juos maitint vien traškučiais ir kokakola? Jaučiu - ne. Taigi. Tai tik auklėjimo klaidos, jei vaikai vaiposi ir kažko nevalgo. Nepavalgys dieną, antrą - nemirs badu, patikėkit. Ir galiausiai išalks. Išbandytas reikalas - būna toks periodas kiekvieno vaiko gyvenime, kada bando praplėsti "įtakos ribas". Pasiduosit - vergausit. Vaikui, norinčiam kažko kito, nei pasiūlyta, geriausiai pasiūlyti keptuvę, tarką ir gaminimo knygą. Nebūtina net isterijos kelti. Galima labai diplomatiškai sudominti šiuo darbu. Blogiausiu atveju - tiesiog pasiūlyti, kad nepatenkintieji gamina rytoj  mirksiukas.gif

čia kalba buvo apie mano diedą (vaikas valgo viską ką paduodu, na beveik viską), kuriam BŪTINA yra valgyti mėsos, jis taip išauklėtas ir viskas, man nesunku tą mėsą paruošti todėl ir ruošiu. Žinoma būna dienų ir be mėsos ir nieks nebadauja ir nemiršta, bet esu jau taip įpratus gaminti ir niekam čia tikrai nevergauju. MAn būtų gaila mano diedo jai jis tik kruopomis maitintusi ar blynais. Jis dirba daug fizinio darbo tai ir pasistiprinti jam tikrai reikia gerokai. O jai jau kada ir pradėsiu vergauti, tai tada jau tikrai reiks kreiptis man į gydymo įstaigą lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MERENGE: 21 sausio 2011 - 14:54
QUOTE(mazge1979 @ 2011 01 20, 22:26)
atsakymas jums žemiau esančiam poste, taikliai mergina parašė. tie kam be šansų taip išmaitint tegul uždirba daugiau. valgo pas mane visi viską, jei raukosi, labanakt ada maistui, nenori nevalgyk. gaminu vieną kart aks vienam skaniau, kitą kart aks kitam, trečia-kas visiem, ketvirtą visiem po truputį, kaip išeina, kaip galiu, kaip noriu, nenoriu negaminu, nėra-nereikia. pas mane eina ir kruopos, ir makaronai, ir blynai, o kai tingiu, valgo ką nori, niekas badu nenumirė, beja aš neesu pagal jokias pareigas virėja, todėl gaminam su b maistą pasikeisdami.

pas mane namuose nėra būtinai, yra tiesiog suvalgoma daug. vyras gali kasdien kruopas vandeny virtas valgyt ir nesiskust, bet esmė ne tame. aš tiesiog žiūriu, ką jūs perkate ir nesuprantu kaip tiek užtenka, ypač tose šeimose, kur vyrauja vyriška giminė ir paaugusi.
Papildyta:
QUOTE(MERENGE @ 2011 01 21, 15:53)
čia kalba buvo apie mano diedą (vaikas valgo viską ką paduodu, na beveik viską), kuriam BŪTINA yra valgyti mėsos, jis taip išauklėtas ir viskas, man nesunku tą mėsą paruošti todėl ir ruošiu. Žinoma būna dienų  ir be mėsos ir nieks nebadauja ir nemiršta, bet esu jau taip įpratus gaminti ir niekam čia tikrai nevergauju. MAn būtų gaila mano diedo jai jis tik kruopomis maitintusi ar blynais. Jis dirba daug fizinio darbo tai ir pasistiprinti jam tikrai reikia gerokai. O jai jau kada ir pradėsiu vergauti, tai tada jau tikrai reiks kreiptis man į gydymo įstaigą lotuliukas.gif

ką ir norėjau pasakyt drinks_cheers.gif nu mes nebadaujam, tiesiog aš noriu išmokti gaminti taupiau, bet kol kas sunkiai perprantu sistemą. tai nusprendžiau taip, paimsiu kokios forumietės meniu, gaminsiu pagal jį ir parašysiu kiek man tai kainavo, tada bus matyt kame mano bėdos.
Atsakyti
QUOTE(Marinas.rozz @ 2011 01 21, 16:50)
ką ir norėjau pasakyt  drinks_cheers.gif nu mes nebadaujam, tiesiog aš noriu išmokti gaminti taupiau, bet kol kas sunkiai perprantu sistemą. tai nusprendžiau taip, paimsiu kokios forumietės meniu, gaminsiu pagal jį ir parašysiu kiek man tai kainavo, tada bus matyt kame mano bėdos.

gali būti kad paprasčiausiai jūsų šeimoje yra suvalgoma didesnėm porcijom viskas nei kitose šeimose todėl jums ir išeina maistui daugiau nei kitai gaminančiai ta pati. aš siūlyčiau net nebandyti kažkurios kitos meniu atkartoti (šeimos iprotis valgyti gali būti visai kitas) todėl siūlau tiesiog užsirašinėti maisto išlaidas ka pirkot ka gaminot ir paskui žiūrėti ar yra kur dar pataupyti pvz perkant pigesnius produktus arba pakeisti juos rastais naujais pigesniais patiekalais ir pan.

Aš savo savaitės meniu neskelbiu todėl nes išlaidos žiūrint su tuo kas valgyta būtų labai iškreiptos nes daug prtoduktų iš kaimo šiuo metu gauta ir pan. o ir mano norai valgyti ar nevalgyti ir ka valgyti yra labai jau subtilūs doh.gif o ir padėtis man leidžia kažkiek taupymo tema atleisti vadeles (nors pinigine prasme reiktų pasispausti)
Atsakyti