Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 6

QUOTE(SilRa @ 2010 11 30, 11:44)
galiu pasiūlyti pačios dar nebandytą,  tik iš Lino Samėno knygos nurašytą baltos duonos receptuką. planuoju pati pabandyti, nes pasirodė nesunkus toks ax.gif jei domina - švilptelėk mirksiukas.gif

Sveii, įmesk receptuką, jei ten nieko blatno labai nereikia, nes sudėtinga kepti iš to ko neturi ir reiks ieškot, kol susiperki ir noras pasibaigia biggrin.gif
Atsakyti
Bjaurybei paliepus, man panorėjus bigsmile.gif

BALTA NAMINĖ DUONA (receptas iš LINO SAMĖNO knygos)

33g šviežių mielių
1l šilto vandens
1,3kg kvietinių miltų
65ml alyvuogių aliejaus
100g cukraus
žiupsnelis druskos

Šiltame vandenyje ištirpinti mieles su cukrum. Į tą tirpalą suberti miltus, druską supilti aliejų. Tešlą gerai išmaišyti. Iškrėsti tešlą ant miltais pabarstyto stalo ir minkyti, kol nelips prie rankų, bet išliks minkšta. Palikti 40 min. šiltoje vietoje, kad pakiltų.
Tada tešlą dar kartą perminkyti, padalinti į 4 dalis ir formuoti pailgas bandas. Dėti jas ant riebalais pateptos skardos ir palikti pakilti dar 20min.
Kepti 55 min iki 150 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.


Pati nebandžiau, nežinau, kas išeis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 12 02, 10:49)
Bjaurybei paliepus, man panorėjus bigsmile.gif

BALTA NAMINĖ DUONA (receptas iš LINO SAMĖNO knygos)

33g šviežių mielių
1l šilto vandens
1,3kg kvietinių miltų
65ml alyvuogių aliejaus
100g cukraus
žiupsnelis druskos

Šiltame vandenyje ištirpinti mieles su cukrum. Į tą tirpalą suberti miltus, druską supilti aliejų. Tešlą gerai išmaišyti. Iškrėsti tešlą ant miltais pabarstyto stalo ir minkyti, kol nelips prie rankų, bet išliks minkšta. Palikti 40 min. šiltoje vietoje, kad pakiltų.
Tada tešlą dar kartą perminkyti, padalinti į 4 dalis ir formuoti pailgas bandas. Dėti jas ant riebalais pateptos skardos ir palikti pakilti dar 20min.
Kepti 55 min iki 150 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.


Pati nebandžiau, nežinau, kas išeis mirksiukas.gif

Dėkinga mirksiukas.gif , bandysiu kepti, turėsiu prieš šventes atsostogų, tai bus laiko pažaisti, tik gal iš pusės porcijos bandysiu pirmą kart g.gif
Atsakyti
lauksiu rezultatų, jei skani, kepsiu ir aš ax.gif
Atsakyti
ir aš lauksiu rezultatų, bo mano orkaitė tinkamam tik kojnėms džiovinti, suvisu niekudyšnaja doh.gif

QUOTE(G.Jurgita @ 2010 11 30, 16:08)
Žinok aš jau beveik susikaupiau duonos kepimui.  Pradžioj orkaitėj bandysiu, jei patiks - zysiu, kad duonkepės reikia biggrin.gif
Davai užsiperkam ko reikia ir bandom  bigsmile.gif

labai norėčiau, bet pas man šūdina orkaitė, tai net nenoriu rizikuoti

QUOTE(SilRa @ 2010 11 30, 21:19)
gaunu iš tų, kurie parveža ją tiesiai iš Norvegijos ax.gif

ech...laimingi žmonės gi jus biggrin.gif

QUOTE(šarūnė @ 2010 12 01, 13:42)
Duonos savikaina priklausys nuo to, kokių priedų į ją dėsit, pvz. saulėgrąžų, moliūgų, sezamų ar džiovintų vaisių ir t.t. Duona be nieko tikrai daug nekainuos,o jai iškepti duonkepė nesunaudoja net vienos kilovatvalandės.
O receptukų daugybę  galima rasti čia ir visus receptus galima išbandyti ir orkaitėje, tik pačioms reikės minkyt ir kildint tešlą.

bet tai kaip atsirinkti iš tokios galybės receptų g.gif bet vistiek be duonkepės pas man nieko nesigaus
Atsakyti
Sveikos smile.gif


QUOTE(mazge1979 @ 2010 12 02, 10:10)
lauksiu rezultatų, jei skani, kepsiu ir aš  ax.gif


as irgi lauksiu,receptas atrodo labai paprastas ir produktu mazai reikalaujantis thumbup.gif
o gal ir nesulaukus isbandysiu biggrin.gif

atvelku as savo meniu:

Penktadienis
I- kava,aviziniai sausainiai
II- farso pirsteliai su pikantiskom bulvem
III- darzoviu-mesos troskinys su bulvem

sestadienis

I- kiausiniene
II- bulviniai blynai

sekmadienis

I- kiausiniene su keptom desrelem
II- bulviniai blynai
III- pyragas,arbata, jogurtas

Pirmadienis

I- sumustiniai,arbata
II- plikytos teslos koldunai, vyras nesesi desreliu
III- mesos troskinys su morkom,pupelem, ryziai

Antradienis

I- varske su uogiene,arbata
II- Koldunai
III- Koldunai
IV- Arbata,slizikai,persimonai

Treciadienis

I- arbata,slizikai,persimonas
II- Koldunai vyrui,man salotos (aisbergo salotos+agurkas+morka+citrinu padazas)
III- Bulviu kose su padazu,salotos,barsciai
IV- Slizikai,ledai,persimonai,kiviai,kava

Ketvirtadienis

I- Kava, namine duona su sviestu,kivi,persimonas
II- Bulviu kose su padazu
III- Barsciai,bulviu kose,karbonadas,burokeliu-pupeliu misraine
IV- Arbata,slizikai,persimonai,kivi

Pirkta:

1 pak. Varskes, 2l pieno,2 l kefyro (liko), grietine, 2 jogurtai ,2 batonai , javinukai , agurkai (liko)persimonai(liko), kiviai(liko),morkos(liko),aisbergo salotos(liko), bulves 10 kg.(liko)
Miltai (liko) cukrus(liko) mieles, aguonos(liko), margarinas (liko),sviestas ,
Kiausiniai (liko),citrininis padazas (liko),krienai, kava 3in1(liko), mieline tesla(liko), mineralinis ,desra,prieskoniai,aviziniai dribsniai.
Viso : 76.85 Lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Donatella: 03 gruodžio 2010 - 09:43
QUOTE(Įdomi @ 2010 11 29, 22:29)
Šviežių daržovių ar iš stiklainiuko? ax.gif Turiu kelias cukinijas, nebesugalvoju, ką mandriau pasidaryt hihihi.gif


is stiklainiuko.. mirksiukas.gif as irgi dar turiu cukinija ir moliuga, reik greiciau sunaudot, bet vis laiko ner kada su jais uzsiimti doh.gif
Atsakyti
na va pagaliau ir as radau laiko surasyti ir ideti meniu, pasitaisysiu ir stengsiuos visa meniu parasyti sestadieniais, nes sia diena darom didiji apsipirkima:)
kaip suprantu ka pacios gaminat pabraukiat, daugiau taisykliu lyg ir nera? ir norejau jusu pasiteirauti, ar butinai reikia surasyti atskiru produktu kainas, ar galiu tiesiog pieno produktu, mesos ir t.t. Na o gal jums idomu kokios cia kainos ir atskiru produktu, tada pasedejusi prie zodynelio issiversciau cekius ir galeciau parasyti:)
Priminsiu, mes esam tryse: as, vyras ir musu mazyle(1m 11men), siuo metu gyvenam Norvegijoj, Bergene.

Pirmadienis
I. ryziu kose su uzteptu sviestu batonu;
II. sumustiniais man, jogurtas vaikui, MB i darba sumustiniai;
III. makaronai su farsu ir darzovem;
IV. pieniska kruopu sriuba, man dar sausainiai, mandarinas vaikui;

Antradienis
I. blynai su vaisiais;
II. sumustiniai ir slyvos , MB apkepas vakarysktis;
III. keptos bulves su desrelem, vaikui lasisos su ryziais troskinys;

Treciadienis
I. aviziniu dribsniu kose;
II. nesveikas sumustinis man, vaikui jogurtas, MB i darba bulves su kiausiniu keptos;
III. zuvies, ryziu ir darzoviu troskinys;
IV. vaisiai ir saldytu uogu kompotas;

Ketvirtadienis
I. mieziniu kruopu kose;
II. sumustiniai, MB troskini vakaryskti;
III. kotletai su bulvem ir darzovem;
IV. pas draugus 2 picas vezemes;

Penktadienis
I. su grietine patroskinti makaronai;
II. kotletai su buvel vaikui ir MB I darba, man zuvies troskinys uzsilikes;
III. virti varskeciai vaikui, vyrui kotletai;
IV. man silke, vaikui ir MB pupeles, aviziniu dribsniu sausainiai;

Sestadienis
I. virti kiausiniai;
II. sumustiniai su avokadu, MB dar prigriebe skardine tuno, vaikui jogurtas ir bananas;
III. su darzovem pakepinti ir patroskinti mesytes gabaliukai ir bulviu kose;
IV. mandarinai;

Sekmadienis
I. blynai;
II. kepta bulviu kose su pienu ir kefyru, pabaigiau dar vakaryskte mesyte;
III. vaikui ir vyrui virti grikiai, visiem vaisiai.

Pieno produktai - 111,3kn = 46,75lt
Mesos produktai - 163,83kn = 68,81lt (cia mesytes bent trim sav zalios uzsipirkom ir uzsisaldem, nes su nuolaida buvo)
Miltiniai produktai ir kruopos - 135,20kn = 56,78lt (kruopu ir makaronu uzsipirkom:))
Darzoves ir vaisiai - 189,45kn = 79,57lt (bulviu porai sav ir vaisiu nusipirkom)
Saldumynai - 64,40kn = 27,05lt
Nezinau prie ko cia priskirt siuos produktus tai surasysiu atskirai, gal padesit man su situo skirstymu:)) Silke 27,40kn = 11,51lt, cukrus 1kg 15,90kn = 6,68lt, tunas 20kn = 8,40lt.
Viso isleista: 727,48kn = 305,04lt

na ziuriu, kad zymiai daugiau cia mum iseina, nei 200lt:(( tad nezinau, ar rasyti sios sav meniu, ar tiesiog sveciuotis pas jus, bet tyliai? g.gif



Papildyta:
pamirsau parasyti, kad tai praitos sav meniu, sios sav meniu parasysiu ryt, jei leisit man dalyvauti cia g.gif smile.gif
Atsakyti
labas rytas 4u.gif


Šeštadienis:
1. Pusryčiai grikių košė ir sumuštiniai su avokadu.
2. Pietūs pica ir daržovių troškinys su ryžiais.
3. Vakarienei lietiniai su varškės mase. Vėliau dar pekino salota su tunu ir kepta duona.


Sekmadienis:
1. Pusryčiai miltiniai blynai su cukinija.
2. Pietūs cepelinai.
3. Vakarienei lašiniai.


Pirmadienis:
1. Pusryčiai dribsnių košė, sumuštiniai su dešra, dar pakepinau batono riekutes, valgėm su serbentų drebučiais.
2. Pietūs vaikams cepelinai, aš troškinio nešiausi, vyras lietinius.
3. Vakarienei vaikams padariau pekino salotas, vienai su tunu, kitai su avokadu, ir pakepinta duona. Aš burokų ir pupelių mišrainės su duona valgiau, vyras cepelinus pasišildė.


Antradienis:
1. Pusryčiai dribsnių košė, sumuštiniai su dešra, jogurtas.
2. Pietūs vaikams sprandinės kepsniai su raugintais kopūstais, vyras susidėjo cepelinus, aš vėl troškinio.
3. Vakarienei pakepiau paskutinius lietinius su varške.


Trečiadienis:
1. Pusryčiai kepti sumuštiniai su dešra ir sūriu.
2. Pietūs vaikams sprandinės kepsniai su kopūstais, aš nešiausi makaronų su pomidorų padažu, vyras likučius lietinių susidėjo ir dar sumuštinių pasidarė.
3. Vakarienei burokėlių sriuba (liko nukaulinus krūtinėlę), makaronai su troškintais kotletais.


Ketvirtadienis:
1. Pusryčiai grikių košė ir sumuštiniai su rūkyta dešra.
2. Pietūs vaikams krūtinėlės guliašas su daržovėmis, aš vėl makaronų įsidėjau, vyras sriubos ir makaronų su kotletais.
3. Vakarienė virtų bulvių cepelinai su grietinės sviesto padažu.



Penktadienis:
1. Pusryčiai sumuštiniai su avokadu ir kepintas batonas su serbentų drebučiais.
2. Pietūs vaikams krūtinėlės guliašas ir pekinos salotos, vyras kotletus su makaronais nešėsi ir sriubos, as sriubos ir silkės įsidėjau.
3. Vakarienei likučiai (buvo silkės padarytos, žuvies žirnelių mišrainės, likutis vištienos ir keli kotletai). Vėliau pekino salotas su tunu padariau.


Pirkta: paprika, agurotis, svogūnai, bananai - ~10 lt (vyras pamiršo kiek mokėjo), margarinas kepimui 5 lt, kefyras 2 lt, sultys 1,40 lt, keksiukai 2,09 lt, konserv. pomidorai 2 lt, tepamas sūris ir sviestas - 6,70 lt, konservuoti kukurūzai, ananasai, persikai, žirneliai, kepimo folija, sūreliai, jogurtas, kakava, kepimui margarinas - 35 lt, bandelės 2,19 lt, sultys 1,40 lt, šokoladas 2 lt, sausa sriuba 1,35 lt, silkė ir žuvis - 10 lt, mandarinai, pomidorai, kiaušiniai, bandelės - 11,60 lt, sultys 1,40 lt, bandelės 2,19 lt, duona 3 lt, batonas 1,19 lt, grūdėta varškė 5 lt.

Viso: 105,51 lt

Atsakyti
Bjaurybe, žiūriu darai virtų bulvių cepelinus. Ar sudėtingas, ar ilgas procesas? Aš juos taip mėgdavau mokykloje, o namie niekad nesame darę. Gal galima receptuką?

O aš savo meniu vis neprisiruošiu įdėti, nesu ypatinga šeimininkė blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(vuoga @ 2010 12 04, 02:22)
pamirsau parasyti, kad tai praitos sav meniu, sios sav meniu parasysiu ryt, jei leisit man dalyvauti cia g.gif  smile.gif


Argi turėtumėm teisę neleist mirksiukas.gif Jei jau cukraus kiligramas beveik 7 Lt, tai kaip tau ir tilpt į tuos 200 biggrin.gif Kita šalis, kitos kainos irnesakyk.gif Manau, kad puikiai sukiesi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vuoga @ 2010 12 04, 02:22)

gyvenat toli, bet meniu labai lietuviškas, šaunuolė. būk su mumis, tavo kainukės kitokios, bet svarbu tau pavyks sutaupyt. rašyk meniu mums. aš atskirų produktų kainų nerašau, parašau tik kiek išleidžiu, čia kaip kuri nori. taip braukiam, aks gaminta, nebraukiam ko negaminam.

QUOTE(CESARIA @ 2010 12 04, 11:01)
O aš savo meniu vis neprisiruošiu įdėti, nesu ypatinga šeimininkė  blush2.gif

o kodėl nerašai? rašyk, manau esi gera šeimininkė jei bent 1 žmogus tavo paruoštą maistą valgo lotuliukas.gif aš taip sau taikau lotuliukas.gif
Atsakyti