Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gastritas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4
emiliuxas
niekaip nesuprantu ar man cia padidinto ar sumazinto rugstingumo gastritas g.gif gal moterytes kurios turi kuri viena galetu parasyti kuo skiriasi.man skrandi ziauriai maudzia,rugstys aukstyn kyla retai kada,tik jau labai ziauriais atvejais. pykina, ka be suvalgai stoja skrandis....buna tokie priepuoliai kad rakina visa pilva ir atrodo ikvepti negali. bet tai praeina tai vel atsiranda kas kelis menesius. dabar vienas is tu periodu verysad.gif pastebejau kad zmones su skrandzio problemom turi pajuodusius paakius ir isblyskusia oda schmoll.gif (cia tik siaip pastebejimas). kai jau praeina blogiausia tai geriausias maistas trinta bulviu,morku vistienos sriuba, kai gulejau ligoninej tai duodavo pieniskos sriubos, dziuvesiu su arbata kisieliaus ir garuose virta mesos kukuli doh.gif
Jūržolė
Gydytis skrandžio problemas reikėtų pradėti nuo gydytojo - gastroenterologo. Tik ištyrus skrandį, galima skirti gydymą. Turiu ir aš problemą - padidintą rūgštingumą, kuris negydomas pragraužia opelę skrandyje. Kreipusis į gastroenterologą, man buvo nustatyta skrandžio opelė ir rasta skrandyje Helico bakterija. Tai va, ši bakterija gydoma tik antibiotikais, kad ir bebūtų gaila. Taip pat yra eilė vaistų, kurie reguliuoja rūgštingumą. Tačiau labai yra svarbu nustatyti ar ta žaizdelė yra nesupyktybėjus, nes tada visai kitoks gydymas skairiamas, o tą nustato paėmus biopsiją. Skrandžio tyrimas nėra malonus, tačiau kas labai bijote, jį galima su narkoze, tada nieko nejausite. Man reikėjo tą žarnelę ryti, bet ir į kitą galą kišti, todėl šios dvi procedūros buvo atliktos su narkoze, tai visai blogų pojūčių nesukelia.
Dabar jau bakterijas esu išsigydžiusi, tačiau rūkštingumas kartais vis dar vargina, ypač po saldumynų.
orchidejaa
labutis, dėkui už patarimus visoms 4u.gif , nes ir man jų prireikė. MB jau keletą mėnesiu kankina skrandžio skausmas, o pas gydytoją tik neseniai prikalbinau nueiti.Rado skrandyje opų, dabar geria vaistukus bet nelabai padeda, tai nuo rytdienos gydymo imsiuos aš, plikysiu sėmenų, dar girdėjau kad padeda Jadvygos arbatos, bet pas mus nėra jų pirkti, būna tik per visokias muges. dėl maisto tai reikia vengti aštraus, sūraus, kepto,karšto, labai šalto, gazuotų, šviežių daržovių ir vaisių.tinka košės, pieno produktai, troškinta, virta mėsytė, daržovės-švelnus maistas.
sveikatėlės visoms ir ramaus gyvenimėlio 4u.gif
Le soleil

Turi ir aš problemų su skrandžiu,man taip pat gastritas , dabar geriu NEXIUM, gal atsilieptumėte kuri gydėtės šiuo vaistu? Sako, tai naujos kartos vaistas, kaina jo didelė, anksčiau gėriau omep, bet šį kartą gydytoja išrašė nexium,kažin ar nebūsiu gydytojų ir farmacininkų suokalbio auka?
Zazza
Sveikos smile.gif o gal ka zinote apie ryziu nuovira kaip gastrito gydymo priemone? Girdejau, kad padeda. Gal kas bandet?
Jūržolė
Nexium gėriau, tai naujos kartos vaistas, bet veiklioji medžiaga yra omeprazolis, tokia pati kaip ir Ultop, tik kaina gerokai skiriasi. Nors vaistininkai sako, kad Nexium yra labiau išgrynintas ir pan. Man tai tinka ir Nexium ir Ultop. Jeigu yra galimybė, galvočiau reikia pirkti Nexium, o jeigu pinigėlių reikia kitur, Ultop tiks puikiausiai.
Žydriausia
jus susidurusios visos su skrandzio ir virskinimo bedom. gal galetu kuri rekomenduoti gera gydytoja kaune (tikriausiai reiktu pradet nuo gastroenterologo), kuris padetu vyrui issiaiskint skrandzio ir virskinimo bedas g.gif Aciu
Le soleil
Gal parasytum trumpai kas yra,ka skauda? Deja, parekomenduoti nieko negaliu,nes paciai reikia to paties ,tik vilniuje..
ozzy
Ir man reikia gero gastroenterologo vilniuje.Laukiu jusu patarimu,rekomendaciju.
vaileta
Man ir ta pacia liga nustate, nors ir nekyla man jokios rugstys, pilva buna kad ispucia, nezinai ne kur detis... bet va kas blogiausiai, kad skauda virsutineje pilvo dalyje kaireje puseje po sonkauliais, atrodo kad koks guzas butu... dare echoskopija, nieko blogo nerado, isskyrus akmenuka 0,3 cm dydzio inkste, bet nuo skaudeti negali, taip sake gydytojai... o va dare skrandzio tyrima, rado bakteriju... israse pora antibiotiku ir dar viena vaista menesiui gerti... bet jus cia dauguma rasot, kad nieko nepadeda tie vaistai, tai ar is vis apsimoka juos pirkti? gal pradzioj pameginti su linu semenimis? tiesa, o jums nuo gastrito kompensuojami vaistai ar ne? man israse nekompensuojamus, nors vaistineje sake, kad visi jie turetu buti kompensuojami...
tiesa, as buvau pas Skiraitiene Dainavos poliklinikoje, laaabai nemaloni gydytoja, nieko neinformuoja paciento apie jo liga, sako ka tu nesimokei mokykloje kas yra bakterijos ir t.t. dovanu megeja smile.gif tikrai nepatarciau rinktis toki gastroenterologa...
ozzy
Vaistai yra kompensuojami,man išrašė omeprozoli(gaseka),ranigasta.
Ji PRIVALO išrašyti vaistus i kompensacijų pasą,tai ne nuo jos sprendimo priklauso!!!
Le soleil

Vienus vaistus kompensuoja kitus ne, pvz.Nexium (man buvo toks israsytas) nekompensuoja,nors jo kaina oxo...o.O kitas gyd. veliau man israse Gaseka ( omeprozolis veiklioji medziaga),tai sitas jau buvo kompensuojamas,nors yra pigesnis gal dvigubai. O vaistus gerti butinai reikia,jei tuo labiau nustate,kad yra bakterija,kuri yra klastinga,ja iveikia tik antibiotikai,deja, linu semenys cia nepades.Mano mama isbande visokias liaudiskas priemones,bet niekas nepadejo,teko gerti antibiotikus,nes neturejo kito pasirinkimo.Man taip pat teko gerti, dabar bakterijos jau nera,tik pavasari-rudeni gastritas paumeja, tai vis tenka pagerti vaistus ..
marinuotoja
As irgi turiu padidejusi rugstinguma ir gastrita jau nuo vaikystes. Mano smptomai tokie: sunkumas skrandyje, sustoja skrandis nuo sunkiai virskinamu produktu, o nuo vyno, sampano pradeda labai grauzti skrandi. Man gastritas kartojasi kelis kartus per metus,dazniausiai pavasari ir rudeni nuo oru pasikeitimo kazkoks paumejimas ligoms ir aisku po sesijos verysad.gif As is tikruju labai daug domejausi sia liga ir siaip man labai priimtinas sveikas gyvenimo budas, dirbau sporto klube,tai turiu tikrai daug ziniu ir patirties sia tema. Kazkas minejo gerti vandeni su druska,tai tikra nesamone,nes druska skatina kaupti organizme skyscius,tada zmogus tinsta...be to druskos isvis nerekomenduociau vartoti daug...o vandenukas tikrai gerai. Jis pravalo organizma, greiciau pasisalina ivairus slakai ir toksinai, todel kuo daugiau naturalaus vandens (jokiu budu ne gazuoto), tuo geriau smile.gif man gydytoja skiria omep ir raniberla, tai tikrai padeda. Dar geriu ta linu semenu arbata. Tikrai geras dalykas, jis beveik beskonis,kaip uzplikytas krakmolas gaunas tongue.gif Va, o del mitybos tai galiu pasakyti taip: jokio kepto maisto! Viskas virta, troskinta, sriubytes ivairios. Reikia atsisakyti riebios mesos ir zuvies, net reiketu vengti vidaus organu mesos-kepeneliu,sirdeliu ir liezuvio. Is darzoviu tai labai gerai pekino,ziediniai kopustai,morkos,bulves,salotu lapai,baklazanai,agurkai. NEgalima vartoti pomidoru( jie rugsti didina), ridiku, svogunu, marinuotu darzoviu.Ketcupo ir majonezo isvis atsisakyti. Be to,i juos deda modifikuota krakmola, galite pasiskaityti etiketese, o tai baisus dalykas. Is vaisiu tik bananas, obuolys, persikai. Jokiu budu sergant gastritu negalima vartoti citrusiniu vaisiu, ananaso. Labai gerai uogu kisieliai, kompotai. Aisku kosytes. Is pieno produktu - jogurtas, kefyras, varske. Negerai labai fermentinis suria, jis labai sunkiai virskinamas. Sviestas, grietine ner blogai, jei saikingai. Is gerimu tai didziausias priesa - gazuoti gerimai - jokiu limonadu, mixu ir pan..be to kava, kakava,sokoladas irgi nerekomenduotini...astriai negalima valgyti...valgyti reikia daznai ir po nedaug,negalima skrandzio palikti tuscio,del to ir grauzia ji...iki miego 3 valandas nevalgyti...stai tokia dieta,mielosios biggrin.gif nera jau taip ir blogai,kai pagalvoji...toki maista turetume valgyti ne tik del gastrito, bet ir del sveikos mitybos...musu visuomene ipratus labai daug, nesveikai valgyti..pvz JAponijoj beveik niekur nepamatysi nutukusiu zmoniu,nebent sumo imtynininkus biggrin.gif Japonijoj mesoj jokio riebaliuko nerasi, bet to nueikit kada i japonu restorana, jei dar nebuvot - zavi sveikas maistas...be to dar ir skanus smile.gif tikiuosi padejau mirksiukas.gif beje dar alkoholio negalima vartoti, o jei labai norite tai alaus buteliukas netgi padeda, bet ne daugiau smile.gif
beverly
Gal kas galit pasakyti, kur atliekamas skrandžio tyrimas (žarnos rijimas) ir žarnyno tyrimas su narkoze? Ir kažkur čia skaičiau, kad Helyco bakteriją galima nustatyti iš kraujo tyrimo. Gal kuri darėtės? Nes visai nebenoriu dar kartą iškęsti tų tyrimų, o jaučiu, kad reiks.
Tigriukė@
Labas moterytės mirksiukas.gif Man irgi nustatitas gastritas, teko ryti ta žarna nėštumo metų, todėl kad budama nėsčia pradėjo nežmoniškai skaudėti skrandis ir jutau visus čia aprašitus nemalonus simptomus doh.gif mano skrandis streikoja jau nuo vaikystės. Bet perskaičiau visų komentarus nesuradau kad kas nors apibudintu savo gastrita g.gif Yra ūminis ir lietinis. Mano gastritas ūminis, skrandis skauda dažniau pavasarį ir rudėnį. Bet jei valgyčiau viska kas papola tikriausiai skaudėtu nuolat.Labai žiuriu ka valgau, riebaus maisto nevalgau, majonezo labai retai,viska troškinu, verdu. Kepto maisto beveik nevalgau,jei retkarčiais varškes blynus iškepu. Alkoholio nevartuoju schmoll.gif gazotu gerimu irgi ne schmoll.gif O mineralinio negazoto vandens išgeriu apie trys litrus per dieną. Va ko neatsisakau tai kavutės, bet visada ja balinu pienų, negeriu jodos arbatos irgi dirgina skrandi, geriu tik žalioji .
Šio metų braškių sezonas tai vieną dieną tiesiog prisivalgaiu braškių tai pajutau kad griaužt pradėjo.Tos braškes dabar rugsčios, tai nelabai mano skrandžiui patiko.Negaliu pasakyti kad nuo pomidorų skauda skrandis,jos geriau be odelės valgyti. Žinau,kad jei gastritas ūmus, o to metų nėra paūmejimo galima daug ka valgyti,net ir šašlikus ,tik su saiku rolleyes.gif
Daug kas rašo apie linus, pilnai sutinku, jie man laaaabai padėjo. Aš iš vakaro termose užpliku ir kitą dieną prieš valgi išgeriu thumbup.gif Dar labai gera priemone šaltalankių alejus. O jei labai griaužia riemuo gerai nakčiai išgerti Raniberlo. Dar žinau jei iš ryto labai plaka širdis, gali būti nuo skrandžio rugštingumo.
Ir pilnai sutinku su rjolančiku kad visos ligos nuo nervų, tai faktas patvirtintas medikais. drinks_cheers.gif
Androfagas
sveikos,
mano žmona kankinasi su skrandžiu. paskutiniais nėštumo mėnesiais prasidėjo jai priepuoliai. bet iš pradžių buvo rečiau - kartą per du mėnesius, mėnesį. o dabar... beveik kas savaitę. negaliu žiūrėt, kaip ji kankinasi. guli paslika, bijo ir pajudėt. skausmas trunka nuo 1 iki 10 valandų. sako, kad kartais ir kvėpuot būna sunku. rūgštis nekyla.būna, kad vemia, bet po vėmimo nė kiek nepalengvėja. nesuprantam, kas paskatina tą skausmą. iš pradžių manėm, kad nuo sunkaus maisto, bet paskui pastebėjom, kad skauda ir nieko sunkaus nesuvalgius. skausmas labai staigiai prasideda ir visai netikėtai baigiasi. tada savaitėlę atsikvepiam ir vėl iš pradžių. pasisakė ji šeimos gydytojai, tai liepė gerti gastrovali ir linų sėmenis, bet jai nepadeda. rimtesnių vaistų neskyrė, nes maitina pati... ir tyrimų jokių nedarė... bandau dar kartą nutempt pas gydytoją, bet žmona bijo, kad reikės žarną ryt ir t.t. nebežinau, ką daryt... įtariu, kad ir jai tas gastritas...
Tigriukė@
QUOTE(Androfagas @ 2008 06 29, 00:10)
sveikos,
mano žmona kankinasi su skrandžiu. paskutiniais nėštumo mėnesiais prasidėjo jai priepuoliai. bet iš pradžių buvo rečiau - kartą per du mėnesius, mėnesį. o dabar... beveik kas savaitę. negaliu žiūrėt, kaip ji kankinasi. guli paslika, bijo ir pajudėt. skausmas trunka nuo 1 iki 10 valandų. sako, kad kartais ir kvėpuot būna sunku. rūgštis nekyla.būna, kad vemia, bet po vėmimo nė kiek nepalengvėja. nesuprantam, kas paskatina tą skausmą. iš pradžių manėm, kad nuo sunkaus maisto, bet paskui pastebėjom, kad skauda ir nieko sunkaus nesuvalgius. skausmas labai staigiai prasideda ir visai netikėtai baigiasi. tada savaitėlę atsikvepiam ir vėl iš pradžių. pasisakė ji šeimos gydytojai, tai liepė gerti gastrovali ir linų sėmenis, bet jai nepadeda. rimtesnių vaistų neskyrė, nes maitina pati... ir tyrimų jokių nedarė... bandau dar kartą nutempt pas gydytoją, bet žmona bijo, kad reikės žarną ryt ir t.t. nebežinau, ką daryt... įtariu, kad ir jai tas gastritas...
*

Labas rūpestingas vyras thumbup.gif manau kad be tyrimu neapseisit schmoll.gif reikės nueiti ir vistiek nuryti ta žarna. Man irgi nėštumo metų paūmejo gastritas, ir nėt nėščia ryjau žarną.Nustatė gastrita, labai skaudėjo skrandis,irgi vemdavau .Pagimdžius mažiuka skausmas nurimo,bet irgi labai žiūriu ka valgau. Nereikia žmonai bijoti ,nueikit kartu pas gastroentonologa ,apžiūrės.Jeigu labai bijo,paparašykit tiegul pažiūri skrandį ehoskopu.
Labai gera priemone skrandžiui šaltalankių alejus, reikia iš ryto išgerti . Galima iki triju kartu dienoje. Man padėjo.Dar gali būti,kad skausma kelia bakterija,ja reikia gydyti tik antibiotikais.Sekmės jūms, ir tik nelaukit. Ko anksčiau pradėsit gydymo to geriau. 4u.gif
meow
sveikos, nezinau, ar as cia pasiskusiu, bet gal patarsit. jau kelis kartus buvo istikes toks "priepuolis"-uzeina baisus pykinimas, viduriuoju, pakyla temeratura, skrandi skauda. keleta dienu nieko negaliu valgyti, po to, kai jau lyg ir atslugsta viskas, vis tiek ne viska galiu valgyti. cia gal gastritas? zinau, kad reikia eiti tirtis, tik kad susiduriau, kol daktarams nepasakai, i kuria puse tirti, jie nieko nedarys. todel ir ieskausi informacijos, kad daugmaz zinociau, kaip ir kas-kokiu tyrimu reikia reikalauti. pastebejau, kad pastaruoju metu mano skrandis ypac jautrus pasidare, bet delto esu pati kalta-darbe valgau arba sokoladukus, arba sumustinius. skrandi palepinu dazniausiai savaitgaliais, ir tai nevisada tinkamu maistu blush2.gif
beje, siaubingai pucia pilva-ir geda, ir skauda siaubingai. nzn, ar cia prie gastrito simptomu itraukti, ar kazkas kita?
katydid
Sveiki 4u.gif 4u.gif
jungiuosi prie jusu. Man gastritas jau 6 ar 7 metus. Tik man grynai nervinis. Ligoninej teko pagulet daugiau nei menesi ir penkiuose skyriuose, kol nustate gastrita. Pagulde del siaubingu nugaros skausmu. Skrandi skauda labai retai, vos pora kartu per metus, o va nugara... Po kiekvieno streso: sesijos, vizito pas stomatologa, ar siaip kokio nerimo.
Ligoninej gydytoja sake, kad jei gastritas yra del nerviniu priezasciu, tai gal skaudeti ne vien skrandi, bet ir nugara, raumenis, galva, sanarius. Virskinimo sistema yra labai susijusi su nervu sistema ir kartais smegenis siuncia klaidingus signalus ir del to skauda ne skrandi, o nugara ar dar kur.
Esu isbandziu visiokius vaistus, bet labaiusiai padeda RANITIDINAS
saima11
QUOTE(beverly @ 2008 06 22, 19:37)
Gal kas galit pasakyti, kur atliekamas skrandžio tyrimas (žarnos rijimas) ir žarnyno tyrimas su narkoze? Ir kažkur čia skaičiau, kad Helyco bakteriją galima nustatyti iš kraujo tyrimo. Gal kuri darėtės? Nes visai nebenoriu dar kartą iškęsti tų tyrimų, o jaučiu, kad reiks.
*

labutis man irgi nepatinka zarnos rijimas tai vilniuje grybo gatveje daro su narkoze.
bonza
Sveikos skrandininkes 4u.gif 4u.gif
man pries menesi nustate gastrita letini su erozijom... iki siol tokiu bedu lyg nesu turejus, nieks seimoj ner turejes. Todel priezastis - nervai (juolab kad ji nustate pries pat vestuves..).
Geriu rytais Lanzul ir viskas. Tiek man israse. sake pora menesiu pager ir viskas.
Bet geriu jau pora savaiciu ir reikalai nesitaiso...
Cia pasiskaiciusi nusipirkau saltalankiu aliejaus (geriu arbat. sauksta pries valgi) ir linu maltu semenu kosele rytais...
Gal dar kokiu veiksmingu budu radote? Beje, gydytoja nieko nesake apie Raniberla vakarais, galvoju gal pabandyti kaip jus rasot, vakarais gert Raniberla...
Dar bandysiu medum saldinta vandeni gert kad rugstys nekiltu kaip jus raset g.gif
Miledi.N
man kiek skyrė skirtingų vaistų, visada vakarui buvo Raniberlas g.gif
bonza
o jus po valgio ar pries ta RAniberla geriat?
Miledi.N
QUOTE(bonza @ 2008 11 03, 18:50)
o jus po valgio ar pries ta RAniberla geriat?
*

nakčiai, tai reiškia, kad po kokių 3 val. nuo paskutinio valgymo 4u.gif
bonza
o velnias, as siandien iskart po vakarienes isgeriau doh.gif na rytoj jau reiks daryt kaip raset g.gif

beje, radau pora straipsniu apie letinis gastrita... apie mityba:
Lėtinis gastritas ir mityba

Kas antram ligoniui, besiskundžiančiam virškinimo trakto sutrikimais, nustatoma lėtinio gastrito diagnozė. Ir tai nenuostabu. Kaip mes maitinamės? Ryte - puodelis kavos ir bėgte į darbą arba mokslus. Per pietus - indelis paruoštos sriubos arba mėsainis. Vakare valgome tai, ką galime greitai pagaminti: pirktinius koldūnus su ketčupu, dešreles su makaronais arba dar vieną pusfabrikatį.

Tai vis lėtinio gastrito rizikos faktoriai: nereguliarus maitinimasis paskubom, sausas maistas, ilgos pertraukos tarp pusryčių, pietų ir vakarienės (arba iš viso valgoma 2 kartus per dieną), daug konservų, pusfabrikačių ir per mažai baltymingų produktų, vaisių, daržovių, natūralių sulčių.

O dar nuolatinis stresas ir įtampa darbe, alkoholis ir cigaretės. Nenuostabu, kad lėtiniu gastritu sergančių žmonių daugėja, o jų amžius jaunėja. Vis dažniau tokia diagnozė nustatoma jau vaikystėje.

Jeigu Jums diagnozuotas lėtinis gastritas ir paskirtas medikamentinis gydymas, tai dar ne viskas.

Reikia parinkti pilnavertį, skrandžio gleivinės nedirginantį maistą. Tik sureguliavę mitybą, padėsite skrandžio gleivinei atsistatyti ir išvengsite nuolatinių ligos paūmėjimų.

Porcijos turi būti nedidelės, valgoma tuo pačiu laiku, ne rečiau nei 5-6 kartus per dieną.

Maistas neturi būti labai karštas arba labai šaltas - geriausia 15-350C.

Negalima vartoti riebios mėsos ir žuvies, rūkytų patiekalų, konservų, marinatų, sūrios žuvies.

Geriau tiktų virti, gaminti ant garų, troškinti, o ne kepti patiekalai.

LIGONIAMS, KURIŲ SKRANDŽIO FUNKCIJA (SEKRECIJA) NEPAKANKAMA, REIKIA PASISTENGTI SUAKTYVINTI VIRŠKINIMO LIAUKŲ FUNKCIJĄ, BET NEPAKENKTI GLEIVINEI.

REKOMENDUOJAMI:

• neriebi mėsa ir žuvis, paukštiena. Produktai vartojami sumalti. Patiekalai virti arba lengvai pakepinti, bet be džiūvėsėlių ar miltų,
• sriubos - mėsiškos, žuvies, grybų, daržovių, kruopų,
• natūralus pienas tik patiekaluose, rūgštūs pieno produktai, varškė, skystai virti kiaušiniai, omletas,
• ilgai virtų kruopų košės, virti makaronų patiekalai,
• virtas šviežias jautienos kumpis, neaštrus sūris, išmirkyta kapota silkė,
• žalios ir virtos daržovės, kepti ir virti obuoliai, apelsinai, mandarinai, vynuogės, braškės, avietės, minkštos kriaušės,
• arbata su cukrumi arba medumi ir citrina, šviežios vaisių ir uogų sultys, erškėtrožių nuoviras, kisieliai, visų vaisių ir uogų kompotai,
• balta vakar dienos duona, džiūvėsiai, neriebūs sausainiai.

NEREKOMENDUOJAMI:

• aštrūs, kepti, sūrūs patiekalai,
• mėsos, žuvies konservai,
• šviežia duona, miltinės tešlos gaminiai,
• ledai, šalti gėrimai su ledu,
• alkoholis, cigaretės.

Skatina skrandžio ir žarnyno funkciją šių vaistažolių arbata: gysločio lapų, mėtų lapų, ramunėlių žiedų, šlamučio žiedų, sukatžolės žiedų.

Vaistažolės sumaišomos lygiomis dalimis. Arbatą geriau paruošti iš vakaro. 2 v.šaukštus mišinio užpilkite 3 stiklinėmis (verdančio) vandens. Uždenkite arbatą dangteliu ir palikite iki ryto. Ryte perkoškite ir truputį pašildykite. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną, 30 minučių prieš valgį. Arbatą gerkite mėnesį, po to padarykite 1 mėn. pertrauką ir kursą pakartokite.

SERGANTIEMS HIPERACIDINIU (PADIDĖJĘS SKRANDŽIO RŪGŠTINGUMAS) GASTRITU REIKALINGAS MAISTAS, NEAKTYVINANTIS SKRANDŽIO SEKRECIJOS.

REKOMENDUOJAMI:

• natūralus pienas. Jis nedaug mažina skrandžio sekreciją ir jame yra optimalus santykis visų organizmui reikalingų nepakeičiamų amino rūgščių. Jei organizmas natūralų pieną blogai toleruoja, galima pabandyti gerti jį po pusę stiklinės po valgio, praskiedžiant silpna šilta arbata,
• grietinėlė, nerūgšti varškė,
• virtos, troškintos daržovės,
• visos kruopų košės, išskyrus sorų,
• patiekalai iš makaronų,
• neriebi mėsa, žuvis, paukštiena,
• nerūgštūs obuoliai, kriaušės, bananai.

NEREKOMENDUOJAMI produktai, skatinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą:

• koncentruoti ir riebūs mėsos, žuvies, ypač grybų sultiniai,
• žalios daržovės, raugintų ir marinuotų daržovių patiekalai, aštrūs užkandžiai,
• bet kokie rūkyti produktai,
• miltinės tešlos gaminiai, pyragai, juoda duona,
• ledai, šalti gėrimai, alkoholis.

Rekomenduojama vaistažolių arbata: ramunėlių žiedai, liepžiedžiai, beržų pumpurai, jonažolė, kraujažolė.

Sumaišykite vaistažoles lygiomis dalimis. Užpilkite du valgomuosius šaukštus mišinio 2 stiklinėmis verdančio vandens (patartina naudoti porcelianinį arbatinuką), palikite prisitraukti 10-15 minučių. Gerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną, 30 min. prieš valgį. Kursas - mėnuo. Šią arbatą patartina pradėti gerti 1 mėn. po paūmėjimo ir baigus profilaktinį recidyvų gydymą.

Sergant hiperacidiniu gastritu rekomenduojami šarminiai mineraliniai vandenys. Jie geriami tik šilti, dideliais gurkšniais, po 1/2 -3/4 stiklinės 1 val. prieš valgį. Šiltas mineralinis vanduo, patekęs į skrandį, slopina skrandžio sulčių išsiskyrimą.

Jei liga paūmėjo, mineraliniai vandenys rekomenduojami praėjus 1 savaitei po profilaktinio recidyvų gydymo - po ½ stiklinės 2 kartus per dieną 1-1.5 val. prieš valgį. Tiems ligoniams, kuriuos vargina rėmuo, patartina 30 minučių po valgio papildomai išgerti po 1/4 stiklinės mineralinio vandens. Gydymo kursas - 1 mėnuo. Po 3-4 mėn. kursą kartokite.
giega
O kokie tie sarminiai mineraliniai vandenys.Vyra kamuoja remuo,jokie vaistai nepadeda.Jau labai retai vago kepta maista,bet pries pora dienu kepiau bulvinius blynus,tai dabar vaistus saujom ryja.Ka dar galite pasiulyt nuo remens?
Le soleil
Raniberl turėtų padėti nors tam kartui,bet šiaip siūlyčiau apsilankyti pas gydytojus, nes manau,kad reikia padaryti tyrimus .Aš bent nuo to pradėjau,mane irgi rėmuo kankina..
giega
Gydytojai prirase kazkokiu vaistu,sugere visa kursa,jokio pagerejimo.Uztai ir eiskau gal kokiu liaudisku priemoniu...
Jau net prie virto maisto perejo,nors be kepsnio neisivaizduoja gyvenimo...
cola
QUOTE(beverly @ 2008 06 22, 17:37)
*

laba, ieksojau vaiku temos, ale radau pas jus
kaip tik siandien darem sunui tyrima, tai salia nedidele mergyte apsvaigino raminanciais, neuzmigde, ale apatiska tokia buvo, prazondavo
mums ta helikobakter paeme bezonduojant, kiek as supratau tik taip nustato (nes mus zondavo antra karta, nes pirma nesugebejo paimt sio tyrimo) doh.gif
rsc
QUOTE(giega @ 2008 11 17, 20:42)
O kokie tie sarminiai mineraliniai vandenys.
*

Borzomi bigsmile.gif
svete
QUOTE(marinuotoja @ 2008 06 21, 15:56)
Kazkas minejo gerti vandeni su druska,tai tikra nesamone,nes druska skatina kaupti organizme skyscius,tada zmogus tinsta...be to druskos isvis nerekomenduociau vartoti daug...o vandenukas tikrai gerai. Jis pravalo organizma, greiciau pasisalina ivairus slakai ir toksinai, todel kuo daugiau naturalaus vandens (jokiu budu ne gazuoto), tuo geriau smile.gif
*

Nesutinku - normaliai organizmo veiklai palaikyti reikalinga druska, o geriant daug vandens ji is organizmo isplaunama. Todel ir rekomenduojama gerti pasudyta arba mineralini vandeni. Pavyzdziai - jau mineta laseline (vanduo su druskom), miltukai po viduriavimo ar vemimo - irgi visokios druskos.
Druska butina, taciau perdozuoti nesveika.
elyja
QUOTE(giega @ 2008 11 20, 01:55)
Gydytojai prirase kazkokiu vaistu,sugere visa kursa,jokio pagerejimo.Uztai ir eiskau gal kokiu liaudisku priemoniu...
Jau net prie virto maisto perejo,nors be kepsnio neisivaizduoja gyvenimo...
*

labas, vat man irgi remuo tas nelaimingas... ir nesuprasi - kartais pavalgau belenka - nieko, o kartais nuo visiskai "nepiktybinio" maisto parkeliauja rukstingumas...

sakau gal yra kazkokiu "liaudisku" veiksmingu budu kaip tas rugstis nugesint?gal kas susiduret?
Papildyta:
QUOTE(cola @ 2008 12 10, 14:33)
laba, ieksojau vaiku temos, ale radau pas jus
kaip tik siandien darem sunui tyrima, tai salia nedidele mergyte apsvaigino raminanciais, neuzmigde, ale apatiska tokia buvo, prazondavo
mums ta helikobakter paeme bezonduojant, kiek as supratau tik taip nustato (nes mus zondavo antra karta, nes pirma nesugebejo paimt sio tyrimo)  doh.gif
*

jetus, kaip uzjauciu! paciai teko ta malonumeli patirti, tai kazin kokiam priesui nepalinkeciau... nieko ten (suaugusiu) nemigdo - papurskia kazkokio brudo burnon (nuo jo jau supykino) paguldo ant soniuko ir kaip sakant.... blogiausia kol pro rykle prakeliauja ir kai atgal eina, siaip tai nemalonu, bet gyvent galima.
Is skrandzio paima kaip suprantu megineli, ji uzlasina ant tabletes ir pagal reakcija sprendzia ar yra helikobacteri pylori ar kaip ten...
Galvojau, kad po tu kankyniu ir vaistu ciklo (labai griezto, beje) atsisveikinsiu su rukstingumu visam gyvenimui - kur tau... verysad.gif
Giedrė2
sveikos mielos mamos,
man paciai jau nuo vaikystes letini gastrita, plius duodenita (dvylikapirstes zarnos uzdegima), plius refliuksa ir dar veliau pankreatita (kasos uzdegima) gydytojai pripaise. kruvos vaistu, dietos, 3 kartus i metus zondavimas (uzjauciu visas, kas ragavo sito malonumo). kankinausi iki pat studiju 4 kurso. ir... kai eilini karta nuejau pas nauja gydytoja, ji man sako "o gal tau psichosomatika? juk skrandis pirmas reaguoja i stresa?"... pradejau gerti raminancias arbatas, siek tiek letinau gyvenimo tempa ir patikekit - skrandzio problemos labai sumazejo. dietu laikytis nebereikia, kartais pasisaugoti reikia nuo "blogo maisto", be vaistu gyvenu. Tad viso to moralas - skeandis - streso indikatorius, todel stebekit savo gyvenimo buda!
linkiu visom sveikti!
pumis
Sveikos,

Na manau isitaisiau ir as tokia beda,pries keleta dienu uzejo siaubingas preipuolis,dusinantis ir pjaunantis skausmas skrandzio srityje,skausmas buvo toks stiprus,kad teisiog raiciausi (pries pora men. buvo kazkas panasaus,bet trumpai,tad nelabai supratau kas buvo),o dabar tai jau kai dejo tai dejo blink.gif.Skarandi daznai paskaudedavo jau eile metu,bet mezymo isgerdavau ir kaip ir susigyvenau su tuo maudimu, ypac kai kavos isgerdavau jausdavosi.Pastaruosius metus gyvenu itampoje,stresas daznas, esu uzsienyje,zodziu daug visko susidejo unsure.gif
Tesiant istorija,siuo metu esam viesbutyje,pasirodo greitoji nevaziuoja reik paciam prisistatyti,tai siaip ne taip apsirengiau ir nulekem,miestas svetimas (tik atsikraustem,vieta pakeitem),nieko nezinom, gerai ,kad ligononine salia buvo,padare kraujo tyr. ir rentgena ir ka nieko schmoll.gif kraujas geras,liepe kai turesim seimos gydytoja prasizonduoti,tie priepuoliai ta diena dar pora kartu uzejo ir viskas,net vaistu kur paskyre nuo skausmo nebeisgeriau, tik baisu kada vel gali pasikartoti.As manau,kad yra zaizdeles....sakykit tokie priepuoliai ir yra pozymis ar gali buti ta bakterija g.gif ar dar biesas zino kas,aisku,kad kazkas negerai,kol neissitirsiu tai nesuzinosiu,bet kaip dabar prisiverst nueit pas daktara doh.gif jei dar nieko neskaudes g.gif
Atleiskit, padrikos mano mintys ax.gif teisiog ieskau paguodos ir komentaru kas su tuo susidurete....
egliosha
pirmiausia reikia nueiti paziureti kas skrandy dedas, praryt zarnike taip sakant kad butu 100% aisku. man gastrita nustate gal kai 16-kos buvau, priepuoli kad skaudejo ziauriai turejau tik viena(pati pirma)raize skrandi, isvemiau mamos pyraga, negalejau pasikelt is lovos, net snopavau kaip astimininke, iki tualeto vos pasliauzdavau, veliau jie tokie budavo savaitiniai kai nieko visiskai nevirskina, slykstu vaiksciot visa diena su rytiniu sumustiniu ir sriuba pietums doh.gif dabar negaliu valgyti silkes, visu desreliu ir desru, rukytos zuvies, vaniliniu ledu, keptos duonos ir dar n visokiu skanumynu nes momentaliai stoja skrandis, skauda galva... anksciau gerdavau enzistali, paskui teta is lenku parvezdavo festali, mezimas nepadeda, tai tiesiog kenciu arba einu miegot biggrin.gif
apie gastrita galima faktu pasiskaityti cia
pumis
dekui,matyt.kad teks eiti tikrintis,nors nezinau jei neskaudes ar prisiversiu eiti ir ryti ta zarna :wacko:valgyt lygtai viska galiu,bet aisku dabar ziuriu ka ir pykinimo nera tik tie priepuoliai siaubingi kad buvo,galvojau uzdusiu,issigandau,nu ziuresim kaip toliau,bet jau aisku,kad cia visam gyvenimui bus su tuo skrandziu dabar mastau.gif pasiskaitysiu dar aciuks.gif
Pasiskaiciau,gali buti,kad nuo aspirino prasidejo ir stresas+ :unsure:nes su maistu as tai prisiziuriu visada,retai ka astraus ar ten rukyto valgau,su kava ir rukymu aisku dabar pristabdziau schmoll.gif (nors rukau palyginus nedaug pagal nuotaika smile.gif )
Neiseina tokia jau sveikuole buti,gyvenimas nera paprastas cool.gif
egliosha
na ganetinai bjaurus dalykas, kai negali visko valgyt(noreciau kiausinienes su paprika labai, bet negalima).
gali buti ir ne visam gyvenimui mirksiukas.gif laikantis dietos, sveikai, tinkamomis porcijomis maitinantis, ribojant aspirinus analginus edancius skrandi, galima ir susigrazinti sveikata mirksiukas.gif tik as neturiu tiek kantrybes biggrin.gif
pumis
Tai jo sunku kai negali visko valgyti ,o norisi g.gif,kad as ir valios neturiu,kartais zinai .kad negerai,o valgai,paskui kenti ta ikyru skausma schmoll.gif
Siandien man vel maudimas po pietu uzejo,o ka valgiau g.gif omleta su juoda duona,atrodo nieko tokio,gal duona netiko su saulegrazom g.gif isgeriau mezymo dvi,tai nueme,nu sakes reiks varyti pas daktariuksti unsure.gif kita savaite planuoju jau.
Tiesa ar gerai tos bulviu sultys pagerti?Berods valanda iki valgio puse stiklines reikia? g.gif Dar reiks atsisiusti linu semenu is Lietuvos,nes cia nera schmoll.gif
Nu ka laikykimes 4u.gif
egliosha
nueikit, issitirkit, zinant priezastis galima skirti ir gydyma ar tinkama dieta mirksiukas.gif as su visokiom sultim neeksperimentavau, tiesa geriau kazkoka arbata pries valgi, bet reto slykstumo, tai meciau schmoll.gif
kamilyytee
Skrandzio skausmus tinka gydyti ir su senu ,geru vaistuku maalox, bent jau man tai jis nuima skausmus, rugstis.
pumis
Girdejau apie Malox geru atsiliepimu,o kaip ji vartoti,kasdien ar kaip skausmas uzeina? g.gif
Lucero
Help,kaip gydotes gastrita?as jau nebezinau ka daryt.jau hemoglobinas nukrito,svoris nukrito,gresia anoreksija....
pumis
Sakyciau Lucero reiktu rimtai su gydytojaiis pasikonsultuoti....
Cia mes tik siaip patarimais dalinames,o pas tamsta jau rimta labai cool.gif g.gif
Tigriukė@
QUOTE(lucero @ 2009 08 26, 06:47)
Help,kaip gydotes gastrita?as jau nebezinau ka daryt.jau hemoglobinas nukrito,svoris nukrito,gresia anoreksija....
*

lucero aš irgi jau trys savaites kenčiu nuo gastrito,skausmai užeina ryte ,pavalgius ir vakare.O buna kad ir visą dieną vaiksčiuoju su skausmai skrandyje doh.gif Manau man paūmėjo gastritas nuo streso ir plius dabar valgau nemažai šviežių vaisių, daržoves mėgstu .O mums negalima piknaudžiauti šviežiomis daržovemis ir vaisius reikia nerugsčius valgyti verysad.gif Pastebėjau kai sukramtau šviežią morką iškarto graižymas skrnadyje užeina. Geriu aš Raniberl nakčiai, bet man pasake pusbrolis jis studijoje mediciną, kad Raniberlas gali padėti kai juo nepiknaudžiauji,o man gydytoja sake gerk nakčiai vos ne mėnesį g.gif Paskui vidurių lašus geriu, espumizno kai putimas užeina ( o pilva pučia laaabai dažnai),Mezima, dar iš lino semenų arbatą darau. Oj,kuo aš tik negeriu, bet žinok kažkaip nelabai man padeda.Bet vą linai tai tikrai nuima skausmą. Dar arbatos daug šiltos geriu,pvz. ramunelių,čiobrelio. Ir žinoma mažiau visokio sunkaus maisto. Košes valgyk,sviestelių truputuką koše pagardink, mėsyte virk arba troškink. Valgyk tik aišku reikia gaminti kitaip, geriau troškinti arba virti. Aš kepto visai negaliu valgyti.Jeigu tik laaabai retai šašlykus suvalgau ,bet jie kepami ant ugnies tai manau visai neblogai kartais save tokių maistų palepinti.Laikykis, žinau žinau koks tai nemalonus ir varginantis skausmas verysad.gif console.gif
Lucero
Ačiū Ksėna , man ir taip pat yra,numečiau 25 kg,geriu lanzul...linu semenis,cinamona...bet nezinau matyt dar stresas ar kas prisideda...sad.gif valgyt nebezinau ka jau,o cia yra pasveikusiu nuo gastrito?
Tigriukė@
QUOTE(lucero @ 2009 08 26, 13:10)
Ačiū Ksėna , man ir taip pat yra,numečiau 25 kg,geriu lanzul...linu semenis,cinamona...bet nezinau matyt dar stresas ar kas prisideda...sad.gif valgyt nebezinau ka jau,o cia yra pasveikusiu nuo gastrito?
*

Nėra už ką lucero mirksiukas.gif Man atrodo kad tu ir pati žinai ką reikia daryti . O dėl pasveikimo man pavyzdžiui skrandis pradejo skaudeti nuo 12 metų,surado opele ir uždegimą ,bet paskui ir vėl skrandys aprimo. Vėliau vėl skausmai pradejo kamuoti. Bet šiaip girdėjau kad yra pasveikusiu nuo gastrito g.gif O dabar ir vėl skauda doh.gif Šiandien jau Raniberlo išgeriau ir vidurių lašiukus,fui kartus labai bet man padeda biggrin.gif Valgiau pvz. troškintos daržoves ir veršienos-kiaulienos kukulius,po tokio maisto man skrandis niekada neskauda,o va suvalgyčiau kokio kepsnio kepto su rebalais...Nenoriu ir rašyti pati žinai koks skusmas tada buna doh.gif
Gerai ikiukas ,šiandien dar į polikliniką vakare važiuosiu,o rašysiu taip jau AD temoje. biggrin.gif
Papildyta:
Oho 25 kg. numetei ....Tai laaaaaaaabai daug doh.gif O grinai nuo tuo kad negali normaliai valgyti dėl gastrito ar yra dar kita priežastis blink.gif O koks tavo ugis?
pumis
Sveikutes,na as taip ir neprisiruosiu nueiti zarna ryti doh.gif ,kartais pamaudzia ir man,bet priepuoliu daugiau nera..tfu,tfu,tfu,matyt kol rimciau neuzeis taip ir nepasirodysiu daktarams schmoll.gif ,dar perskaiciau,kad galima issigydyti skranzio opas svieziu kopustu sultimis,reikia gerti menesi,stikline po keleta kartu per diena valanda iki valgio,raso,kad imanoma issigydyti,tik as tai valios neturiu,bandziau zaisti su bulviu sultimis,tai tikrai geriau buvo,bet ant 5 dienos uzeina tinginys ir metu ta tarkavima ir spaudima g.gif sakau,kad kas pagamines vis paduotu,tai gerciau kasdien biggrin.gif
apolonas
QUOTE(lucero @ 2009 08 26, 06:47)
*

Reiktų pavartoti gingerolio aliejaus apie 25-40mg per dieną - žaizdos turėtų greitai užsitraukti. Jo daug yra imbierų šaknyse. Imbiero arbata padeda ne tik gerklei! Bet tų arbatų daug reikia "liurlint", net per "negaliu" - paprasčiau ginkerolio 2-3 kapsules per dieną.
sliekiukas
Sveikos,

Man tai visi sie pozymiai. Pucia pilva, skauda skrandi, blogas burnos kvapas, pykina rytais, jei nepavalgau, bet pavalgyti nenoriu, tad per prievarta tai darau. Atrodo, kad kazkas per pilva vaiksto, iskyla kaip kumstis pro oda ir praeina pilvo srityje. Sunkumo jausmas, uzkietejusios ismatos...Dar tustintis su krauju pradejau (ir tikrai niekas ten nesuplyso). tai isvis. Vakar pirma karta ryjau zarna. Tai daktare tik pasake, kad dg sulciu skrandis gamina ir reikia valgyti po truputi, bet daznai. Zaizdu nera, opos nera, paraudimai, bet skambinsiu seimos daktarei snd kad pasakytu kas ten man. Labai negera pasidare, kai pamaciau ismatas su krauju.Gal kam taip buvo? Tad jei bus ne skrandis, tai jauciu problemos su zarna. O kai pradejau skaitinetis apie tai ir iki vezio priejau. Nu tirsiuosi toliau. Paziuresim, ka ten rasiu.
pumis
Sveika,kraujas gali buti del hemorojaus pradzios....sakai,kad uzkietejimas yra,tai va ir pasekmes g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.