Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Kalifornijos sliekai

user posted image

Naujas senos temos puslapis.....


......cituoju žurnalo "Pasidaryk pats" informaciją....
"Kalifornijos sliekai yra 6–8 cm ilgio, 3–4 mm skersmens ir sveria apie 0,8–1,0 g. Jauni balti, o suaugę raudoni. Dengiamasis sluoksnis išskiria skystį, kuris valo ir drėkina kūno paviršių. Per odą pašalinamos skystos medžiagų apykaitos liekanos ir kiti nereikalingi elementai.

Sliekai kvėpuoja per odą ir angeles. Virškinimo organai išsidėstę per visą kūną: burna, ryklė, stemplė, gurklys ir raumeninis skrandis yra priekinėje dalyje (tarp 1–19 segmento), o toliau – žarna. Sukaupusios kalkių atsargų liaukos, iš kurių atsiveria angelės į stemplę, nušarmina rūgštų maistą.

Sliekai neturi dantų, todėl negali graužti, o tik įsiurbia burna pusiau skystą maistą. Per parą suvartoja tiek maisto, kiek sveria patys, t. y. 1–4 g. Organizmas jo įsisavina 40 proc., o 60 proc. perdirba ir išskiria grumstelių pavidalo, kurie vadinami kaprolitais.

Sliekų kraujotaka uždara. Kraujyje esantis hemoglobinas padeda deguoniui kraujagyslėmis patekti į įvairius organus. Nervų sistema nesudėtinga: per visą kūną pilvo pusėje eina ganglijų grandinėlė. Nervai ir jutiminės ląstelės jautriai reaguoja į aplinkos dirgiklius, ypač šviesą, kuri yra žudanti. Jos priima šviesos dirgiklius ir skatina slieką neatidėliotinai įsirausti gilyn į žemę.

Sliekas būna subrendęs tada, kai atsiranda balnelis (žiedo formos sustorėjimas). Jis yra 4–6 mm pločio. Ant 15-ojo balnelio narelio yra vyriškos, o 14-ojo – moteriškos lytinės angelės. Nors šie gyviai yra hemafroditai, jiems reikalingi partneriai. Apsivaisina kas 7 dienas.

Susidaro kapsulę primenantis kokonas. Jis būna nuo šviesiai rudos iki beveik juodos spalvos, nedidelis (apie 2–3 mm pločio ir 3–4 mm ilgio).

Kalifornijos slieko kokone būna apie 2–22 kiaušinėlius, kitų sliekų rūšių – tik 1–3. Jaunikliai užauga per 14–20 dienų. Sparčiausiai jie vystosi 25 °C temperatūroje. Tik ką išsiritę būna balti, 5–6-ąją gyvenimo dieną įgauna rožinį atspalvį, o 15–20-ąją – suaugusio individo spalvą.

Išsiritęs sliekas jau maitinasi savarankiškai. Jis minta organinėmis sultimis, mikroorganizmais, pirmuonimis. Lytiškai subręsta per 90 dienų, tuomet gali daugintis. Sulaukęs septynių mėnesių nustoja augti."

Atsakyti
Acu Lotari uz nauja temuke bigsmile.gif
As ir laukiu pavasario ir ieskosiu saujos slieku ax.gif
Man anoj temoj pasiulymas pirktis is zveju pardes nlb patiko g.gif ka manote ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pentarda: 26 sausio 2011 - 21:33
QUOTE(Pentarda @ 2011 01 26, 21:27)
Man anoj temoj pasiulymas pirktis is zveju pardes nlb patiko g.gif ka  manote ?

na ten brangiai gaunasi g.gif pigiau kai pasidalina... manau pavasario palauk ir tikrai pasidalins mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2011 01 26, 23:36)
na ten brangiai gaunasi  g.gif  pigiau kai pasidalina... manau pavasario palauk ir tikrai pasidalins mirksiukas.gif


Palauksim pavasario ax.gif
Atsakyti
ačiū už naują temukę 4u.gif

Anoj temoj pradėtas eksperimentas mano baigės niekaip.
Savaitę laikiau mailių virtuvėj ant stalo, atskyrus į induką. Šėriau, vėdinau, kalbėjau. Po savaitės anie visvien buvo balti.. Mažu per trumoai laikiau? Mano įsitikinimu tai vistik sliekai... nu žiūrėjau žiūrėjau...nu ne kirmelės... Gak anie kokie sulėtinti? Norvegiški tarkim... g.gif
user posted image
Atsakyti
Ra, man irgi neatitinka informacija , kad subręsta per 90 d ir ima daugintis.Dabar dalį laikau virtuvėj medinėse dėžėse.sąlygos čia regis jiems tinka, ryja tik krauk , bet mažuliukų ir kiaušinėlių ne itin matosi.
Nuo pavasario per karščius ir dabar per šalčius balkone laikiau puskibirį sliekų humuso, sodindama paprikas įmaišiau kažkiek į žemes, nustebau, kai apžiūrinėdama ar dygsta ,pamačiau va tokius pat baltus sliekiukus.Greičiausiai buvo užsilikę kiaušinėliai, kuriems nepakenkė nei perdžiūvimas, nei šaltis.
Mano kukliais pastebėjimais per du metus žaidimo su jais, jiems reikalingas laikas adaptuotis naujoje vietoje( atskirti ir dauginti geriau šeimom su mažais , dideliais ir vaikais), gerai jaučiasi ir dirba tik tinkamoj temperatūroj, mėgsta saldesnius vaisių puvėsius, rūgštūs netinka( buvau primetus spanguolių, tai ir po kelių mėnesių liko nepaliesta).
Atsakyti
blush2.gif ...ir vėl grįžtu su tuo pačiu prašymu - gal kas Šiauliuose sušelptų saujelę kalifornijos sliekų - jie maitinami visą žiemą desertais bigsmile.gif , o aš deja tik pažįstamų pažadais verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(edinka @ 2011 03 06, 16:24)
blush2.gif ...ir vėl grįžtu su tuo pačiu prašymu - gal kas Šiauliuose sušelptų saujelę kalifornijos sliekų - jie maitinami visą žiemą desertais  bigsmile.gif , o aš deja tik pažįstamų pažadais  verysad.gif

Kam Tau adresas - taip atvaziuok 4u.gif
Atsakyti
Sveiki, nusprendziau pajudinti sliekiuku tema. rolleyes.gif
Visa ziema skaiciau apie siuos naudingus gyvunelius. smile.gif Atejo pavasaris, pasigaminom kompostine, pridejom senu zoliu, lapu, truputi zemes, truksta tik sliekiuku... ax.gif Kazin jau galima butu ieskoti, ar dar jie miega ziemos miego? g.gif Butu labai smagu, jei kas galetu pasidalinti saujele sio gerio apie Kauna. ax.gif 4u.gif
Atsakyti
o senosios temos nuorodą galit įmest?
kažką radau blush2.gif http://www.supermama...?...=33986&st=0
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gekoniuke: 27 kovo 2011 - 11:55
Zaika, Pentarda - tikiuosi, ir po šios žiemos mano kompostinėj tų darbštuolių bus 4u.gif Kai prašils orai galėsiu pradėt dalybas smile.gif Rašykit, jei kitur kur neradot..
Atsakyti
4u.gif neskaičiau visų temų,nežinau visos info, gal kur jau ir minėta, bet naujoj temoj nėr nuorodos, planuoju įsigyti šių gražuolių iš Vilniaus, gal kam dar pravers info, nes kaina lyg ir nebloga - 10 litrų talpos kibirai. Kaina: 50 Lt (sliekai auginami Baltupiuose, kai skambinom, sakė) www.alternatyvusverslas.lt
Atsakyti