Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

QUOTE(diasaja @ 2011 11 15, 08:04)
5l. nenupjoviau kaklų, tik apačioje vyras prigręžė skylučių.

O tai tie bambaliai uzsukti dangteliais?Jei taip,ar neuzdus jie? As taippat noriu apgyvendinti ziemai sliekiuku i 5-litrini,bet nezinau kur padeti,i daugiabucio rusi? Girdejau kad kaikas laiko spintelej po kriaukle.Gal galeciau gaut patarima,nes ziema darzoviu ir vaisiu atlieku buna ir gaila i konteineri mest.
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2011 11 15, 14:52)
O tai tie bambaliai uzsukti dangteliais?

dangtelius išmečiau, kvėpuoti turi kuo. Galit ir daugiabučio rūsyje laikyti.
Atsakyti
Patikrinau šiandien sliekyną. Procesas vis dar vyksta. Sliekai tumulais nesusimetę, apynaujes lupenas doroja netoli paviršiaus. O juk jau šaaalta.
Ta proga paaukojau sveiką kubilą, pragręžiojau dugne skylių, kaip diasaja ant grotelių ir ant bliūdo pastačiau. Prikroviau sliekų, jiems atliekų papuvusių, bei tikiuosi jie laimingai dirbs per žiemą ir sveiki gyvi, prisidauginę sulauks pavasario.
Dėkoju diasajai už grotelių ir bliūdo idėją. 4u.gif Atrodo taip paprasta, bet pati nesugalvojau. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo taramdaram: 16 lapkričio 2011 - 19:18
QUOTE(diasaja @ 2011 11 15, 20:09)
dangtelius išmečiau, kvėpuoti turi kuo. Galit ir daugiabučio rūsyje laikyti.

Aciu.
Atsakyti
Noriu ir aš tų slėkiukų, planavau pavasarį įsigyti, bet gal dabar kas turėtų Vilniuje parduoti? Pradžiai norėčiau nedidelio kiekio blink.gif
Atsakyti
jei neužšals iki gruodžio antros savaitės labai, parsivešiu savuosius iš kaimo, tai galėsiu pasidalinti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šiek tiek norėčiau teoriškai paprieštarauti, prieš maitinant sliekus, reikia kompostuoti.
Pvz sako kad negalima šviežia žole maitinti, nes ji perkaista. Logikos yra.
Bet skirkim sliekų auginimą nuo kompostavimo:
- kompostavimo metu: "Rietuvėse vyksta aerobiniai procesai, skaidosi medžiagos ir kompostuojasi. Gaunasi vienalytė medžiaga-kompostas. Rietuvėse vyksta pakankamai sudėtingi cheminiai ir biologiniai procesai, kurių metu temperatūra pakyla iki 70оС. Tokiu būdu paruoštas kompostas yra ekologiškai švarus ir neturtintis kvapo maistas sliekams."
http://www.sliekas.info/aid=208.phtml

a) prie 70oC, sunaikinamos, piktžolių sėklos ir t.t.
cool.gif teoriškai prie 70oC kokios ligos yra atsparios? Žmogui užtenka 38oC pakelti kūno temperatūra kad sunaikinti ligas kurios sukelia bakterijos. Jei tai nėra virusas.
- tai jei augalų ligos buvo bakterijos, tai po 70oC vargu ar jos lieka gyvos.

Sliekų apšiltinimas agro plėvelia ir t.t. Manau irgi logikos trūkumas. Daugiau komercinis reikalas, skirtas temperatūrų svyravimui. Bet čia irgi daug įrodymų kad tai nevisiškai teisinga...
jei ką domina, tai gali pasidomėti, apie augalų užšaldymą pavasarį, kai tirpstant ledui išskiriama šiluma. Todėl prieš šalnas specialiai laistoma. Arba vidutine dienos temperatūra, daug svarbiau nei šalnos.
Gamtoje, daug gyvūnų ir t.t. renkasi vietas kur žiemoti pagal gamtos procesus. Taigi manau ant sliekų dėžės užvertus kompostavimui skirtų produktų kurie irdami sukuria šiluma, apsaugo daug efektyviau nei karališki sprendimai. Juk dėl to daugelis gyvūnų ir lenda žiema ten kur šilčiau, o ne dėl to kad jūs galvojat jog ten maistas. Ir ten garantuota visa žiema nemokamas šildymas.

Imkite kad ir kate, kai grįžtate ir paliekate automobilį, katės lipte lipa ant kapoto, ar stogo, ten kur šilčiau. Tai ar jos valgo automobilius?

Taigi teoriškai ligotus augaus galima, kompostuoti ten kur vyksta šiluminis kompostavimo procesas(dar kitaip vadinamas pagreitintas). Kad jį išgauti, reikalingi tinkami produktai. Kokie aš nežinau nes tuom neužsiimu. Bet esant tokiai temperatūrai sniegas ar ledas yra tirpdomas ir gaunama drėgmė, reikalinga tolimesniems yrimams. Ir taip neperkaitinama.

O tam kad sliekai neužšaltu, reikia sujukti šiluminį kompostavimą su sliekų veisimo vieta. Tai kas vasara draudžiama dėti, kad neperkaistu, puikiai tinka žiemai. Ir pavasarį turėsime perkaitusį kompostą? Aišku prieš tai galima dėti kartoną, kuris sulaikys šaltį ar šilumą, ir po to supus tapdamas maistu sliekamas, kaip celiuliozės šaltinis.

Pamąstymai yra teoriški, nes lietuviškus sliekus auginu 1 mėnuo rūsyje, ir dar tik domiuosi. Tai va norėjau pasidalinti tokiom mintim. Jei kitai metais norėsiu daugiau, ir kad nebūtų daug nuostolių.

Manau reikia žvelgti į viską kitaip nei mums siūlo komerciniai sprendimai. Viskas yra daug paprasčiau, bet mums sudėtinga tai suprasti dėl logikos trūkumo.

- Taigi vietoje apšiltinimų siūlyčiau dengti kartonu, tinka ir vasarą ir žiema, ir neriekės nudengti uždengti. Pavasarį supus nuo daug drėgmės, rasos. Žiemą šildys.
- kitas pliusas apsaugos nuo šviesos, kurios sliekai nelabai mėgsta. Kartono dėžių galima prisirinkti, prie parduotuvių.

QUOTE(Venta9 @ 2011 08 17, 08:21)
Jokiu budu ligotu pomidoru ir bulviu negalima mesti,kitiems metams ligu prisiveisit,reikia sudegint juos ,ir kitus ligotue augalus negalima mest i komposta,sliekai ne sterilizatorius.Kaip jums baltai pavydziu del slieku gausybes.O man tiesiog jau keli metai kaip uzkeikti,ziema issalo,bet turejau statinaitej ikasus i zeme siltnamyje,tai tie liko,istraukiau ir pastaciau lauke,vis maisto jiems imesdama,dauginosi,augo ir as dziaugiaus,kad jau turesiu nemazai sliekiuku,bet ot pries pora savaiciu kai buvo didele liutis su veju nuplese plevele nuo statinaites ir paskandino mano sliekiukus(Dahlia prasau is manes nesijuokti),kazkiek ju isgelbejau ir perkeliau i tokia nemaza deze,tai ka jus manot,kazkoks padaras isisuko ir surijo beveik visus,gal liko keli.Itariu kad kokia peliu giminaite gal,tai dabar apdengiau dvigubu tinklu ir dar plevele nuo lietaus.Tiesiog,butu juokinga,jei nebutu graudu schmoll.gif  rolleyes.gif  unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(Upas @ 2011 11 20, 13:02)
*Šiek tiek norėčiau teoriškai paprieštarauti, prieš maitinant sliekus, reikia kompostuoti.
**Pvz sako kad negalima šviežia žole maitinti, nes ji perkaista. Logikos yra.


*aš taip pat norėčiau paprieštarauti praktiškai.
**Jeigu žolės sluoksnis nedidelis, tai ji nekaista. Galima kloti maždaug 2-3cm. (stambesnę dar storiau)sluoksniu ir viskas bus puiku.
Atsakyti
Taip, žinoma galima, bet tuo atveju rekomenduojama išdžiovinti žole, ir tik po to ja kloti. Kodėl išdžiovinti tiksliai nepamenu.
- trūkumas tas kad su žole patenka sėklos, kurios po to smagiai dygsta, kaip ir mūsų produktai, tai ravėjimo bus, o tai papildomas bereikalingas darbas.
+ aišku renkantis netradicinį auginimo metodą, tos sėklos nemaišo.
Jei kalbam apie galimybes, tai ne reikia pamiršti ir apie pasekmes.
QUOTE(diasaja @ 2011 11 20, 13:09)
*aš taip pat norėčiau paprieštarauti praktiškai.
**Jeigu žolės sluoksnis nedidelis, tai ji nekaista. Galima kloti maždaug 2-3cm. (stambesnę dar storiau)sluoksniu ir viskas bus puiku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upas: 20 lapkričio 2011 - 13:23
QUOTE(Upas @ 2011 11 20, 13:02)

*Sliekų apšiltinimas agro plėvelia ir t.t. Manau irgi logikos trūkumas.

**O tam kad sliekai neužšaltu, reikia sujukti šiluminį kompostavimą su sliekų veisimo vieta.
***Tai kas vasara draudžiama dėti, kad neperkaistu, puikiai tinka žiemai.
****Pamąstymai yra teoriški, nes lietuviškus sliekus auginu 1 mėnuo rūsyje, ir dar tik domiuosi.
***** Jei kitai metais norėsiu daugiau, ir kad nebūtų daug nuostolių.
******Manau reikia žvelgti į viską kitaip nei mums siūlo komerciniai sprendimai. Viskas yra daug paprasčiau, bet mums sudėtinga tai suprasti dėl logikos trūkumo.


*aš komposto krūvą dengiu polietilenine plėvele, kad lietūs neišplautų naudingų medžiagų. Ir dar man greičiau perpuvo, kai taip uždengiau.
**Bent jau pas mane, tai pirmąją žiemą kaliforniečiai ir nedengti puikiai peržiemojo thumbup.gif Jie sulenda į komposto centrą ir nesušąla.
***taip nežaidžiu. Ką turiu-tą dedu.
****Su lietuviškais draugauju 5 metai, o su Kalifornijos sliekais 3 metai biggrin.gif
*****Jų tikrai bus daugiau.
******Taip, tikrai viskas yra daug paprasčiau. ir nebūtinai dėl logikos, reikia stebėti savo aplinką ir savus gyventojus. Analizuojant pamatysite, kad nereikia didelių pastangų pasiekti norimo rezultato.
Papildyta:
QUOTE(Upas @ 2011 11 20, 13:22)
Taip, žinoma galima, bet tuo atveju rekomenduojama išdžiovinti žole,

jeigu ant komposto užklosime žolę, taip ji sudigs, bet jeigu toliau klosime kitas atliekas, tai ji nesudigs. O išdžiovinus žolę, sėklos nedings. Tai taip pat neišeitis.
Atsakyti
Džiovinti ne dėl sėklų,juk logikos nėra visos sėklos džiovinamos, tam kad po to sudaiginti.
Tikrai nepamenu kodėl, bet man tokia mintis peršasi, kad greičiau supus kai apmirs. Nei kad klosime kitas atliekas, per kuria negaus šviesios ir taps nedaigi.
O kai apmirs po to gaus drėgmės pradės greitai pūti. Šviežia žolė yra vandeninga ir laiko atsargas palaikyti gyvibingumui. O Kol ji gyvybinga tai, ji nepūna o tik didėja krūva.
QUOTE(diasaja @ 2011 11 20, 13:27)
Papildyta:

jeigu ant komposto užklosime žolę, taip ji sudigs, bet jeigu toliau klosime kitas atliekas, tai ji nesudigs. O išdžiovinus žolę, sėklos nedings. Tai taip pat neišeitis.

Atsakyti
Man labai didelis klausimas yra kaip sliekai žiemoja, ar jiems reikalingas įšalas ar ne.
Žemė įšalą apie 70-100cm gylio.
Molingas dirvožemis, 120cm kadangi jame daugiau drėgmės.

Pvz: įdėjus bulve į šaldytuvą ji pajuoduoja pradeda greičiau pūti, kai gauna po to šilumos.
O jei laikysime kameroje, ji stovės ilgiau?

Kaip su sliekais? Gal mes bijom kad jie sušąlą. O iš tikro jiems reikalingas įšalis tam kad sėkmingai peržiemotų.
Reiks pabandyti, užšaldyti sliekus kameroje su organika ir po to atšildyti, ir matysiu ar atsigauna ar ne. Užšaldžius turėtų sustoti jo veikla. O kai temperatūra arti 0, turėtų apmirti. Sliekai taip pat apmiršta kai būna maisto trūkumas.
Tai pamatysiu ar pabuvę kameroje, savaite, jie po to atsigaus ar ne.

Naktiniai didieji lietuviški sliekai gyvena iki 3 metrų gylyje. Tai jiems kaip ir neaktualu įšalis. Jie daugiau minta dirvožemiu nei organika. O koks maksimalus gylis lietuviškame mėšle augančių sliekų?
QUOTE(diasaja @ 2011 11 20, 13:27)
**Bent jau pas mane, tai pirmąją  žiemą kaliforniečiai ir nedengti puikiai peržiemojo thumbup.gif Jie sulenda į komposto centrą ir nesušąla.

Papildyta:
Dengimas su plėvėle turi pliusų:
+ palaikoma ta pati drėgmė, rečiau reikia laistyti.
+ po plėvele kondencuojasi drėgmė ir grįžta atgal, kaip rasos lašai, tai kiekvieną ryta gaunasi vidinis laistymas, esant skiringom oro tempeatūrom ir drėgmei. Susidaro rasos taškas.
- oro trūkumas. Po plėvele mažiau deguonies. Daugiau CO2, o CO2 pakelia temperatūra, nakčiai tai gal ir gerai?
Komposto krūva taip sutinku.
O kaip su sliekais? Jiems reikalingas deguonis.
Tai ta krūva kur veisiasi sliekai, atidengiat kas kažkiek laiko ar kaip?
QUOTE(diasaja @ 2011 11 20, 13:27)
*aš komposto krūvą dengiu polietilenine plėvele, kad lietūs neišplautų naudingų medžiagų. Ir dar man greičiau perpuvo, kai taip uždengiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upas: 20 lapkričio 2011 - 14:52