Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kalifornijos sliekai (2 dalis)
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Upas
Vyksta ir dar kaip, net nustebtum kaip žmonės sugalvoja tai panaudoti. Pagrindinis reikalavimas teisingas kompostavimas. Jei natūraliu būdu neišeina pasiekti, puvimo fermentacijos, tada naudojami biologinai mikrobai. Kurie skatina tai atlikti. Matyt žolių ir lapų neužtenka, reikalingas katalizatorius. Reikalingi mikrobai, kurie pradėtų savo darbus.
Iš tikro kompostavimas yra verslo paslaptis, nes tam tikros formulės padeda visa tai atlikti greičiau. Ir skirtingi kompostavimo elementai tinka skirtingiems augalams. Pomidorams labiau patinka paukščių išmatų kompostas.
Bent aš taip manau.

Orginali informacija lenkų kalba: O čia lietuviškas google vertimas:
http://translate.google.com/translate?sl=p...stu&act=url
QUOTE(Venta9 @ 2011 11 20, 17:02)
Taip reikia suprast,kad  ziema puvimas ar fermentacija nevyksta ir siluma neissiskiria,todel ir susala kopostas,pas mane taip ir buvo,nes dezes plotis nedidelis,nors aplink buvau apdejus lapais ir iv.zolem ir virsu taippat.Bet tie dirviniai tikri tinginiai,iskasi ant virsaus ir guli sau kokia 10 min ar daugiau,o kalifornieciai iskart lenda sleptis,vos pagauni.As myliu sliekiukus,net plikom rankom paimu,ko anksciau nedartdavau ne uz ka.
*

diasaja
QUOTE(Upas @ 2011 11 20, 18:12)
Vyksta ir dar kaip,
*

drinks_cheers.gif aš nepaaiškinsiu moksliškai, galiu teiginius rašyti tik iš savo praktikos. Rudenį permečiau kompostą į kitą vietą, kad įgautų daugiau oro, tai pavasarį jau jį galėsiu naudoti. Nemaža krūva gavosi, bet iki pavasario ji sumažės žymiai. Man kompostas susidaro per vienerius metus. Su lietuviškais sliekais taip nepasidaro greitai.
Sarlatane77
toks klausimas kilo, aš dar neauginu, tik renku info, kad vėliau lengviau būtų.
Na kai augina tokiu principu kad 4 dėžes deda vieną ant kitos ir jie suvalgę apatinės dėžės maistą lipa auktyn tai tas aišku, o kaip išsprest kompostinėj lauke tokį klausimą. Kai norit paimt naudojimui komposto tai jūs tuos sliekučius išrankiojat ar kaip?
Linkon
kur buvo neperdirbta masė su didžiąja dalim sliekų atidėjau šonan , visa kita dirvon su sliekais, žadu antrą gardą šalimais statyt, tada tikiuosi patys peršliauš.
Sarlatane77
QUOTE(Linkon @ 2011 11 21, 11:47)
kur buvo neperdirbta masė su didžiąja dalim sliekų atidėjau šonan , visa kita dirvon su sliekais, žadu antrą gardą šalimais statyt, tada tikiuosi patys peršliauš.
*

tai va aš mastau, o jei padaryt pailgą gardą, jį pertvert per vidurį, prigręžti daug skylučių ir jie gal tada perlįstų g.gif , bet tai vėl gi tada dar nesuriję vienoj dėžėj perlįs į šoninę biggrin.gif , įdomu čia man, manau reikia mėgint ir sužinosim tada
zundyte
QUOTE(Sarlatane77 @ 2011 11 21, 10:41)
toks klausimas kilo, aš dar neauginu, tik renku info, kad vėliau lengviau būtų.
Na kai augina tokiu principu kad 4 dėžes deda vieną ant kitos ir jie suvalgę apatinės dėžės maistą lipa auktyn tai tas aišku, o kaip išsprest kompostinėj lauke tokį klausimą. Kai norit paimt naudojimui komposto tai jūs tuos sliekučius išrankiojat ar kaip?
*

parašysiu ,kaip aš jau 15 metų darau:
pas mane yra du šulinio rentiniai su sliekais,viename būna sliekai kitame humusas,dabar žiemai sliekus aprišau ,pavasarį nurišiu ir ten iki maždaug birželio dėsiu visas žoles ir atliekas,o iš to kur tik humusas imsiu jį ir naudosiu sėjos ir sodinimo metu,jis liks tuščias(arba jį ištuštinsiu likusį nuo sodinimo humusą į maišus supildama)maždaug apie birželio vidurį,tada iš antrojo rentinio,kur su sliekais žiemojo ,nukasiu visą viršutinį sluoksnį su dar nevisai pagamintu humusu ir dauguma sliekų ir perkelsiu į tuščiąjį,ir nuo tada jau ten visas atliekas dėsiu,o į tą ,kur per žiemą su sliekais buvo,kas savaitę ar dvi į prie krašto prakastą duobutę supilsiu po kibirą atliekų,tokių labiau pūvančių, šlapių,ir tie sliekai paprasčiausiai sulenda į tą kibirą ir būna vienoje vietoje,kas savaitę tą kibirą su sulindusiais sliekais perkeliu į naująjį namą,vėl įpilu sekantį kibirą atliekų ,taip per kokius 1,5 mėnesio ,kas savaitę vis supilant tų atliekų kibiriuką ,visi sliekai iš humuso ir išsikrausto!Išbandyta,galiu garantuot,kad humuse neberasit nė vieno slieko!
Sarlatane77
QUOTE(zundyte @ 2011 11 21, 16:20)
parašysiu ,kaip aš jau 15 metų darau:
pas mane yra du šulinio rentiniai  su sliekais,viename būna sliekai kitame humusas,dabar žiemai sliekus aprišau ,pavasarį nurišiu ir ten iki maždaug birželio dėsiu visas žoles ir atliekas,o iš to kur tik humusas imsiu jį ir naudosiu sėjos ir sodinimo metu,jis liks tuščias(arba jį ištuštinsiu likusį nuo sodinimo humusą į maišus supildama)maždaug apie birželio vidurį,tada iš antrojo rentinio,kur su sliekais žiemojo ,nukasiu visą viršutinį sluoksnį su dar nevisai pagamintu humusu ir dauguma sliekų ir perkelsiu į tuščiąjį,ir nuo tada jau ten visas atliekas dėsiu,o į tą ,kur per žiemą su sliekais buvo,kas savaitę ar dvi į prie krašto prakastą duobutę supilsiu po kibirą atliekų,tokių labiau pūvančių, šlapių,ir tie sliekai paprasčiausiai sulenda į tą kibirą ir būna vienoje vietoje,kas savaitę tą kibirą su sulindusiais sliekais  perkeliu į naująjį namą,vėl įpilu sekantį kibirą atliekų ,taip per kokius 1,5 mėnesio ,kas savaitę vis supilant tų atliekų kibiriuką ,visi sliekai iš humuso ir išsikrausto!Išbandyta,galiu garantuot,kad humuse neberasit nė vieno slieko!
*

geras thumbup.gif
išsisaugosiu šį būdą ateičiai
o ten įstatot su kibiru ar išpilat iš kibiro viską?
zundyte
QUOTE(Sarlatane77 @ 2011 11 21, 17:58)
geras thumbup.gif
išsisaugosiu šį būdą ateičiai
o ten įstatot su kibiru ar išpilat iš kibiro viską?
*

išpilu ,išpilu ax.gif ,tik sakau jei tos atliekos šlapios tai užtenka savaitės ,jei sausesnės ,tai ir dvi pabūna ,nes sliekai tai į tokias šlapesnes greičiau lenda,aš paprastai vasarą tai maisto atliekas renku namie į kibiriuką,vasarą juk daug daržovių visokiu atliekų,vaisių papuvusių,tai tų šlapių atliekų vasarą daug,ir kas savaitę nuvežu į sodą ir supilu ,kaip sakiau ,ir kraustosi sliekai į naują namą lotuliukas.gif
Venta9
O ta rentini su sliekais ziemai kaip apsiltinate?
zundyte
aprišu maišais su tokiom vilnos atliekom ir kažkokio fabriko,bet manau puikiausiai tiktų ir porolono atraižos smulkios,mačiau seniuose pirkti.Paskui ant viršaus dar seną polietileno plėvelę,keliagubą,aišku palieku ventiliacijos vamzdį,apačioj plėvelę prispaudžiu plytomis ir žiemoja kuo puikiausiai ,aišku per žiemą ir pelių ten būna,bet tikrai sliekams tai nekenkia mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Jei daryčiau dabar sliekyną ,tai tuos rentinius įkasčiau iki pusės į žemę,tuomet tikrai nereiktų taip šiltai rišti ,sliekai sulystų gilyn ir tikrai nesušaltų ax.gif

pas mane tie sliekynai uždengti tokiu dangčiu,medinės grotelės sukaltos ir ant viršaus linoleumas senas prikaltas,vasarą gerai ,nes neprilyja daug,o žiemą tas polietilenas irgi ant dangčio laikosi,jei prisninga, tai neįdumba nuo sniego svorio mirksiukas.gif
Venta9
Aciu uz issamu paaiskinima,pas mane padaryta kompostine is siferio 1x1,5m,o aukstis apie 70-80cm,tai galvoju kad per mazas todel ir susala mano sliekai,dabar ten beveik ju nera ,tai ir nesiltinsiu tik dar lapu uzdesiu su kaupu ir sena plevele ant virsaus.Platesnio negalejau padaryt,nes tinklas tokio plocio.O dar norejau paklaust ar peles neisisuka i tas vilnas,lizdui sukti labai gera medziaga?
zundyte
įsisuka ,įsisuka tos pelės ,labai daug tų vilnų išmetu po žiemos ,jau reiktų kuo nors pakeisti,gal ir porolono drožlėm ,mačiau senukuose būna tokie maišai ,bet nežinau kiek ilgai sodą turėsiu,tai kažkaip vis atidedu...gal reiks sliekus parduot visai,tai jau nauji šeimininkai turės rūpintis apšiltinimu mirksiukas.gif
Venta9
Gal porolonas joms nepatiks,nes sintetika.Pernai mano siltnamyje is lapu daresi lizdus,pavasari viska isardziau ir sudeginau,vaiku dar nebuvo.Per sitiek metu pas jus ten vien sliekynas turi buti,uztai ir taip greit perdirba tas atliekas.
zundyte
QUOTE(Venta9 @ 2011 11 22, 20:22)
Gal porolonas joms nepatiks,nes sintetika.Pernai mano siltnamyje is lapu daresi lizdus,pavasari viska isardziau ir sudeginau,vaiku dar nebuvo.Per sitiek metu pas jus ten vien sliekynas turi buti,uztai ir taip greit perdirba tas atliekas.
*

žinokit dvi vasaras ,kai buvo labai karšta o sliekyne per drėgna ,nes labai dažnai lijo ir vistiek ten prilydavo nors ir uždengta , tai tie sliekai buvo galima sakyt išvirę,suradau gal dešimt visoj krūvoj ir iš jų vėl prisiveisė iki rudens,taip kad per daug drėgmės vasarą irgi negerai...būtinai turi būt dugne koks tinklas nuo kurmių ar skarda su skylėm,kad vandens perteklius nubėgtų,o kai labai karšta tai aš juos laistau,kokį laistytuvą vandens supilu,greičiau pūva atliekos ir sliekams lengviau perdirbti thumbup.gif thumbup.gif
Venta9
QUOTE(zundyte @ 2011 11 22, 21:40)
žinokit dvi vasaras ,kai buvo labai karšta o sliekyne per drėgna ,nes labai dažnai lijo ir vistiek ten prilydavo nors ir uždengta , tai tie sliekai buvo galima sakyt išvirę,suradau gal dešimt visoj krūvoj ir iš jų vėl prisiveisė iki rudens,taip kad per daug drėgmės vasarą irgi negerai...būtinai turi būt dugne koks tinklas nuo kurmių ar skarda su skylėm,kad vandens perteklius nubėgtų,o kai labai karšta tai aš juos laistau,kokį laistytuvą vandens supilu,greičiau pūva atliekos ir sliekams lengviau perdirbti thumbup.gif  thumbup.gif
*

O pas mane kompostine buvo salekaitoje,tai isdziudavo,reikedavo laistyt.zarna ten nesiekdavo.Si rudeni padariai kitoje vietoje,aisku tinkla dejau,tai saule bus tik gerokai popiet,manau kad taip nebus karsta,nes neturiu tokios tinkamos vietos,kad butu pavesyje.Radau keleta nediduku sliekiuku ir patalpinau i 5 l bambali,pridejau visokiu zieveliu,lupenu,kai kas pradeje puti.Kolkas pastaciau spinteleje po virtuves kriaukle,gal veliau i rusi isnesiu.Idomu kaip jie paaugs ar ne ir ar pasidaugins,aisku negreit,nes jie dar nesubrende.
mumrikas
Gal kas patartumėt kur Vilniuje galėčiau keletą sliekiukų nusipirkt?
Linkon
Galiu paštu atsiųst, man regis nieko jiems nenutiktų.
Ex
Atitempiu sliekus viršun.. smile.gif
Aš su klausimu. Gal kuri galės paaiškinti fenomeną: mano vietinės reikšmės, beveisliai sliekai durniuoja... g.gif Šiltnamyje jie iš mulčiuotos lysvės lenda lauk ant takelio ir ten dvesia tiesiog kolonijom. Prieš savaitę sugrėbiau, sušlaviau daugiau kaip puskibirį sliekų, dabar vėl ne ką mažiau jų voliojasi unsure.gif Takelis 60 cm pločio, o per "lavonus" nėr net kur kojos pastatyt doh.gif
Kad aiškiau būtų, rodau kaip atrodo visi šiltnamio takeliai:
user posted image

user posted image

Šiltnamis kol kas niekuo nedezinfekuotas, žemei jokios chemijos nenaudota. Lysvės pakeltos, drėgmės pertekliaus nėra. Vasarą sliekai taip pat lindo lauk, tačiau ne taip masiškai...

ra
Ex... blink.gif blink.gif blink.gif
Pirma mintis buvo tokia - ar negali būt kur nors elektros nuotekio? Kad ir silpno.. jei atmest chemiją, nesigilint į žemės sudėtį, man galvoj elektra, ultragarsas ir vibracija...

Sliekai taip šiūpeliais-kibirais tik šiltnamy ar matai, kad ir darže jie kraustosi iš proto?

(bliamba, nemanau, kad pas mane šiltnamy jų tokie kiekiai... bigsmile.gif nu gal)
Ex
QUOTE(ra @ 2011 12 01, 17:24)
Pirma mintis buvo tokia - ar negali būt kur nors elektros nuotekio? Kad ir silpno.. jei atmest chemiją, nesigilint į žemės sudėtį, man galvoj elektra, ultragarsas ir vibracija...
*

Sveika Ra, seniai bematyta 4u.gif
Nu ne.... Vanduo iš gręžinio iki šiltnamio atbėga, bet elektros jokių laidų nėr... Nu tai jei sliekai bando "bėgt" nuo vibracijos, tai tada ir kurmiai neitų, o tie velniai prie šiltnamio savo miestelį ištisus metus stato...
Anksčiau taip nebuvo, tik šiemet pastebėjau, o susirūpinau tik dabar, nes vaizdelis tai katastrofiškas doh.gif
Venta9
Ex,o gal kaiptik zeme persausa gyliau ir jie neturi kur ziemavot?O pas mane siltnamyje ikasta statinaite su sliekais kalifornietiskais,tai as siandien ten cirkus stebejau.Irgi lenda per apdengta sintetini tinkla,bet islenda iki puses dairosi i visas puses ir atgal sulenda ir taip kiek ten uzejus buvau vis stebedavau ju apsidairimus,bet neradau nei vieno ant zemes ar joje,nes ten labai sausa,mano siltnamis uzdengtas ir neturiu is ko palaistyt.Bet sliekams maista tai palaiscius buvau.
ra
QUOTE(Ex @ 2011 12 01, 16:51)
Sveika Ra, seniai bematyta 4u.gif
Nu ne.... Vanduo iš gręžinio iki šiltnamio atbėga, bet elektros jokių laidų nėr... Nu tai jei sliekai bando "bėgt" nuo vibracijos, tai tada ir kurmiai neitų, o tie velniai prie šiltnamio savo miestelį ištisus metus stato...
Anksčiau taip nebuvo, tik šiemet pastebėjau, o susirūpinau tik dabar, nes vaizdelis tai katastrofiškas doh.gif
*

4u.gif

nu ką aš tada galiu pasakyt... 2012 artėja... pirm bėga žiurkės, paskui sliekai...
Nu nesu aš tryznė įpatinga, ale jei gyviai iš žemės mieles neša, apsitryzniočiau.. ir užsiparanojinčiau... unsure.gif
Ex
QUOTE(Venta9 @ 2011 12 01, 21:05)
Ex,o gal kaiptik zeme persausa gyliau ir jie neturi kur ziemavot?
*

Hm.. g.gif vot šito kažkaip neapmąsčiau... vakar žiūrėjau, mulčą pakėliau - viršuje viskas gerai, vidutiniškai drėgna. O kad pakapstyt bent 20 cm, tai nedaėjo galvon... visai pamiršau, kad pas mane šiltnamyje lietus nelyja... doh.gif
Ačiū labai 4u.gif Eisiu šiandien normaliai apžiūrėt, kaip ten bebūtų - žemę palaistysiu. Gal tada aiškiau taps.. smile.gif

QUOTE(ra @ 2011 12 01, 21:45)
Nu nesu aš tryznė įpatinga, ale jei gyviai iš žemės mieles neša, apsitryzniočiau.. ir užsiparanojinčiau...  unsure.gif
*

lotuliukas.gif
nu nelabai ir man jauku į tai žiūrėt, bet gal kaip nors rasiu priežastį, nuo ko iš mano "laivo" žiurkės bėga. Matyt, kažko nedadariau kokybiškai...
Nenusimenu, va ir pamąstymų, patarimų iš jūsų gaunu, nepaliekat gi manęs likimo valiai su savo bėgančiais sliekais... smile.gif Gaila tik, kad jų tiek išdvėsė.. verysad.gif
ra
Nu bet pas mani laivas Tavo dydžio.. nu ir nelaistau gi jo dabar... lAvonų nesimato..
gerai, o vasarą? Juk visvien laikas nuo laiko palaistydavai, kokio velnio jie tada bėgo? g.gif
Vnž jau dabar baisiai smalsu ir man.. Jei atrasi priežastį, būk žmogus, parašyk...
O aš prisiminiaau, kad mano šiknius diedis tikrai prieš važiuojant žvejot besdavo žemėn du geležinius strypus, elektrą paleisdavo, visi sliekai tuntais į viršų, belikdavo susigriebt...
Ex
Aš vėl atkulniuoju su savo sliekais... smile.gif
Taip sakant tokie pamąstymai ir darbai: apžiūrėjau žemės drėgmę - per kastuvą (geležtę) žemė normaliai drėgna. Bet pagalvojusi, kad gal kažkuriam sliekui nepatinka, palaisčiau. Nepagailėjau vandens. Lai sliekai auginasi pelekus...

Išvaliau takelius, su liūdesiu susėmiau visus nusibaigusius sliekiukus, šiltnamio asla dabar blizga labiau, nei mano trioba.. biggrin.gif Kol šlaviau, žiūūūūriu, gi pliumpt vienas, kitas sliekas iš lysvių ant takelio... doh.gif

Galvoju, kokio velnio jiems taip rūpi išlipt... Nusprendžiau patobulint savo lysves. Vis tik jose žemės iki pat viršaus, mulčas kabo per kraštus nusviręs, gal tai ir yra mano klaida?... g.gif
Įmetu ankstesnę savo nuotrauką, kur matosi virš bortelių iškilęs mulčo kupstas:
user posted image

Mulčą nuo kraštų atstūmiau 10 cm ir prie bortelių kraštų žemę išgilinau, kad žioplas sliekas taip greit neiškristų.. Iškritęs jis paprasčiausiai neturi kur eit, iš abiejų pusių aukšti borteliai, ir jiems belieka tik padvėst...
Štai taip dabar atrodo išgilinti kraštai:
user posted image

O štai čia iš arčiau mano sliekai. Gal jiems per šilta, nes jų visur pilna, mulčo paviršiuje tiesiog knibžda tuntais... Kai padariau prie kraštų išgilinimus, jie tiesiog prie krašto šliaužia, pasidairo, mato, kad nėr kur nugriūt ir eina atgal į lysvę...
user posted image

Nežinau ar čia tikroji priežastis, dėl kurios jie nukrisdavo, tiesiog daugiau nieko neišmąstau. Po savaitės galėsiu savo "atradimą" patvirtint arba paneigt... smile.gif
ra
mnu jo..per šilta.. lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
ale kokiu būdu jų pas Tavi tiek daug... bigsmile.gif ką kiši po pomidorais? aiškiai kažką stimuliuojančio smile.gif))))
Ex
QUOTE(ra @ 2011 12 02, 16:43)
ale kokiu būdu jų pas Tavi tiek daug... bigsmile.gif  ką kiši po pomidorais? aiškiai kažką stimuliuojančio smile.gif))))
*

lotuliukas.gif
Nežinau iš kur jų tiek, anksčiau vos vieną kitą rasdavau, smėlyje jie nelabai nori gyvent. Pradėjau tą smėlį mulčiuot, tai dabar pilnos panagės ne žemių, o sliekų.

Pas mane beveisliai jie... dvorniaškos... pamaišyčiau su kaliforniečiais, tai turbūt nebūtų kur ir pomidoro pasodint.. smile.gif
ra
tai pati žinai, kaip sunku su tais suveisliais - šildyk, maitink.. gerai, kad kergt nereikia.. O šitie..jopapa.... nu kaip tai nenatūraliai maloniai daug.... cool.gif (nu čia kaip po geros bemiegės nakties - lyg ir gerai labai, ale lyg ir per daug)
baltagėlė
QUOTE(Ex @ 2011 12 02, 15:32)
žemę išgilinau, kad žioplas sliekas taip greit neiškristų..
pasidairo, mato, kad nėr kur nugriūt ir eina atgal į lysvę...

QUOTE(ra @ 2011 12 02, 16:00)
šildyk, maitink.. gerai, kad kergt nereikia..

lotuliukas.gif lotuliukas.gif Geras humoro jausmas pas jus biggrin.gif
Turiu aš sliekiukų, bet nieko ypatingo nedarau. Sugrėbiau daug lapų, užkroviau kompostinę ir palikau. išgyveno praeitą žiemą, tikiuos išgyvens ir šią. rolleyes.gif
irid

Pas mane beveisliai jie... dvorniaškos... pamaišyčiau su kaliforniečiais, tai turbūt nebūtų kur ir pomidoro pasodint.. smile.gif

Norėčiau ir aš savo trigrašį įkišti, labai jau tie sliekai įtartinai elgiasi. Gali būti, kad jiems trūksta drėgmės arba maisto medžiagų, šitie jūsų "dvorniaškos" labai įtartinai panašūs į kalifornietiškus, nes paprastų nebūtų toks kiekis ir jie būtų didesni. Ar labai šitie jūsų sliekiukai judrūs, jei taip tai tikrai bus kaliforniečiai, geromis sąlygomis jie greit užsiveisia. Gal kokį pomidoro daigą gavot dovanų su sliekiukais. Pabandykit kokių perpuvusių maisto atliekų kibiriuką išversti vidury lysvės ir pažiūrėkite ar daug jų susirinks į puotą.
Tai tik mano subjektyvi nuomonė, o kalifornietiški sliekai pas mane kompostinėje gyvena kokius 6 metus, kartais pašąla, bet jei lieka nors keli, tai per vasarą populiacija atsistato, šiemet jų ypač daug.
Ex
QUOTE(irid @ 2011 12 03, 19:08)
Norėčiau ir aš savo trigrašį įkišti, labai jau tie sliekai įtartinai elgiasi. Gali būti, kad jiems trūksta drėgmės arba maisto medžiagų, šitie jūsų "dvorniaškos" labai įtartinai panašūs į kalifornietiškus, nes paprastų nebūtų toks kiekis ir jie būtų didesni. Ar labai šitie jūsų sliekiukai judrūs, jei taip tai tikrai bus kaliforniečiai, geromis sąlygomis jie greit užsiveisia. Gal kokį pomidoro daigą gavot dovanų su sliekiukais. Pabandykit kokių perpuvusių maisto atliekų kibiriuką išversti vidury lysvės ir pažiūrėkite ar daug jų susirinks į puotą.
Tai tik mano subjektyvi nuomonė, o kalifornietiški sliekai pas mane kompostinėje gyvena kokius 6 metus, kartais pašąla, bet jei lieka nors keli, tai per vasarą populiacija atsistato, šiemet jų ypač daug.
*

Ačiū, kad nepraėjai pro šalį.. 4u.gif Žinai, gėda prisipažint, bet aš nesu mačiusi kaip atrodo tikri kaliforniečiai... blush2.gif
Pomidorus sėju pati, taigi net neįsivaizduoju iš kur tokie keisti sliekai atkeliavo. Niekas aplink tokių ir neturi. Šiaip tai anksčiau vis prie tvenkinio eidavau pasikast sliekų ir nešdavau į šiltnamį.. na ir užsiveisė štai tiek.. ir tokie.. biggrin.gif

Taip, šitie mano sliekiukai nedidukai, kažkaip stebėtinai smulkūs, kūdi kaip šiaudukai, netgi pagalvojau, ko jie neauga... gi ne pirmi metai jų pilna - galėtų ir labiau nutukt.. biggrin.gif šiemet tai nenormaliai jų daug.. Judrūs kaip velniukai, laksto taip, kad vos spėju sučiupti.
Žemę vakar stipriai sulaisčiau, bet iš po nakties vėl jų pilną takelį pribirusių ir belakstančių radau.. doh.gif surinkau, sudėjau atgal į lysves.. dienos metu sėdi ramiai smile.gif

Ačiū labai už patarimą 4u.gif ryt ryte pabandysiu juos kokiu skanėstu pašert, žiūrėsiu.. gal tikrai alkani.. g.gif
Venta9
Man taippat jie itartini,kad labai panasus i kaliforrniecius,tokie ploni ir raudoni, is kur nors atkeliavo,gal kaimynai turi arba su kokiu kompostu kuris is slieku,is dangaus nenukrito juk.Jo,neiprastai siltas ruduo o siltnamyje dar silciau ir jie negali uzmigt ir maitintis reikia.todel bega ieskot jo,nes mulcas nesupuves.As vat tokios savo nuomones priejau(prie).
Upas
Na kiek matau tai pagrinde suauge sliekai. Ir jei jie bėga naktį, tai greičiausiai poruotis. Vienas iškrenta, paskui kitas lipa o paskui ta dar kitas, visi sueina poruotis o po to nebe sugeba grįžti atgal. Geriausiai turbūt padidinti 5-10cm bortelį. Prisukti kita lenta laikinai ar prikalti. Jei per jį lips tada tikrai kažkas negerai. Klausimas kada jie bėga, diena ar naktį. Jei gautu elektros kad ir iš gretimo sklypo tai bėgtu ir maži ir dideli sliekai.
irid

Nelabai norėčiau sutikti, kad bėga poruotis kažkur kitur, kaliforniečiai poruojasi ten pat, kur gyvena, jei gyvenimo sąlygos juos tenkina. Jiems svarbiausia daug maisto ir šiek tiek drėgmės. Jie labai mėgsta virtuvės atliekas kuo labiau papuvusias (tik ne mėsos) ir dar jiems būtina celiuliozė, kurios gali gauti iš perpuvusio mėšlo ar popieriaus, labai gerai popieriniai laikraščiai, servetėlės ir t.t.
Venta9
Ar jie poruojasi?Juk sliekai hermofroditai bigsmile.gif nestuke.gif
Ex
Jau nunešiau sliekiukams maisto smile.gif pasiėmiau prožektorių ir nukulniavau iki šiltnamio smile.gif ne kažin ko papuvusio turėjau, bet parinkau, papjausčiau obuolių pradėjusių pūti, cukinijos pradėjusios gesti, moliūgo.. Pridėliojau įvairiose vietose, gal negerai?.. reikėjo gal vienoj?.. g.gif
Mėšlo papuvusio iš rudens lysvėse pridėta, drėgmės gavo.. Jau tik karūnos jiems turbūt betrūksta biggrin.gif
Kada jie čia ateis pietaut?.. g.gif
Jie aktyvesni naktį, dieną nesikaprizija, ramiai tupi...

P.S. gretimo sklypo nėra, gyvenu atokiai, artimiausias kaimynas už 800 m.
Upas
Tai kokie simptomai?
- Suaauge sliekai
- Bėga naktį
Palei kraštus daugiausiai žemės, nes vidurį sudėta piramidės krūva komposto. O daugintis jie eina ant žemės o ne ant komposto. Ant takelio daugiau žeme primenantis paviršius, jie ten ir taiko. Manau šiek tiek per daug komposto pridėta.Sakyčiau nustumti kompostą į viena lysvės puse o kitoje palikti daugiau žemės. Nesklaidyti taip per visą.
Gamtoje visada daugiau jų urvelių ir krūvelių ten kur yra plika žemė, o ne žolė. Jei aplinkui žolė jie būtinai pašalins savo turinį ten kur žolės nėra.
Vienoje pusėje gali būti ir didesnė krūva virš bortelių, ji po kiek laiko susmuks, o po to ja pasklaidyti 2cm storio. Jei uždengia visa krūva storu sluoksniu kompostu, mažiau oro patenka todėl jie lenda į kraštus.
- pašalinti komposta ir puse lysvės palikti be komposto
Jei jiems reikės maisto jie nueis į ten kur jo daug, o kitoje pusėje tegul lieka dirbama žemė, ir ja kartais uždengti pora cm kompostu, kartais pamaitinti. Kai jaunikliai išsiris ir lips į viršų.
QUOTE(irid @ 2011 12 03, 20:25)
Nelabai norėčiau sutikti, kad bėga poruotis kažkur kitur, kaliforniečiai poruojasi ten pat, kur gyvena, jei gyvenimo sąlygos juos tenkina. Jiems svarbiausia daug maisto ir šiek tiek drėgmės. Jie labai mėgsta virtuvės atliekas kuo labiau papuvusias (tik ne mėsos) ir dar jiems būtina celiuliozė, kurios gali gauti iš perpuvusio mėšlo ar popieriaus, labai gerai popieriniai laikraščiai, servetėlės ir t.t.
*

irid
Tai šiandien ir užteks apie juos tupinėti, rytoj pamatysite kaip jie elgsis, jei sulys į tuos puvėkus, vadinasi yra alkani, o jei vistiek bėgs lauk tai taip jiems ir reikia, vadinasi savižudžiai.
Upas
Tai jiems juk vis viena reikalingas kitas hermofroditas. O jei nėra kito slieko tai nieko ir nebus.
QUOTE(Venta9 @ 2011 12 03, 20:29)
Ar jie poruojasi?Juk sliekai hermofroditai bigsmile.gif  nestuke.gif
*

Venta9
QUOTE(Upas @ 2011 12 03, 21:56)
Tai jiems juk vis viena reikalingas kitas hermofroditas.  O jei nėra kito slieko tai  nieko ir nebus.
*

Aisku.As apie siuos gyvunelius nelabai ka ismanau,maniau jei hermofroditai tai partnerio nereikia biggrin.gif
Upas
http://www.supermama.lt/forumas/lofiversio...t693172-50.html
Linkon žinutė

user posted image
QUOTE(Venta9 @ 2011 12 03, 21:05)
Aisku.As apie siuos gyvunelius nelabai ka ismanau,maniau jei hermofroditai tai partnerio nereikia biggrin.gif
*

ra
QUOTE(irid @ 2011 12 03, 20:54)
jei vistiek bėgs lauk tai taip jiems ir reikia, vadinasi savižudžiai.
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Ex, a kaip spalva anų, dar gyvų laxtančių? Randonesni už beveislius?
Asese
QUOTE(ra @ 2011 12 03, 22:11)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Ex, a kaip spalva anų, dar gyvų laxtančių? Randonesni už beveislius?
*

Pas Ex matyt vietiniai su kaliforniečiais kariauja - pasidalino į dvi stovyklas ir nespėja nubėgt nuo tako, kai Ex ateina 4u.gif
Prie supuvusių obuolių dar šnapso reikėjo nunešt, būt susitaikę cool.gif
O jei rimtai - nežinau, kas jiems galėtų būti, bet gal maisto trūksta, nes, jei mėšlą šviežią jei apkasei, neėda jie mėšlo g.gif
Upas
Pabandyk nukasti puse lysvės visus tuos lapus ir manau problema bus išspręsta.
Dar vienas dalykas dėl kurio gali bėgti tai žemės PH per rūgštus. Pvz daug pūvančių obuolių primesta.
- Pašaras turi būti: 70-75 proc. drėgmės, pH-6,8-7,2,
Geria būtų jei pamatuotumėt žemės PH. Ar paimtumėte žemės mėginį.
Pelenai sarmina dirva, Arba tada reikia kalkinti dirvą.
QUOTE(irid @ 2011 12 03, 20:54)
Tai šiandien ir užteks apie juos tupinėti, rytoj pamatysite kaip jie elgsis, jei sulys į tuos puvėkus, vadinasi yra alkani, o jei vistiek bėgs lauk tai taip jiems ir reikia, vadinasi savižudžiai.
*

Asese
QUOTE(Upas @ 2011 12 03, 22:23)
Pelenai sarmina dirva, Arba tada reikia kalkinti dirvą.
*

Aš pernai šiltnamyje pagrėbliavau ir pelenų pabarsčiau - tai baisu buvo žiūrėt blink.gif blink.gif blink.gif , kaip tie sliekai raitės doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif rinkau ir ploviau aš juos, pusę dienos darbo turėjau doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
Labai graužia matyt tie pelenai blink.gif blink.gif blink.gif . Tu, Ex, nepasidaryk taip schmoll.gif
Pas Ex žemė nėr rūgšti, pomidorai kaip kopūsto galvos auga, parodinis šiltnamis 4u.gif
irid
Na teoriškai ph gal ir svarbu, bet supuvusius obuolius jie net labai mėgsta ir niekur nebėga jei primeti pūvančių obuolių. Šios žinios paremtos ne teorija, o praktika smile.gif
Upas
Šviežio mėšlo jie nelies, turi šiek tiek perdegti, išimtis tik arklio mėšlas.
QUOTE(Asese @ 2011 12 03, 21:22)
Pas Ex matyt vietiniai su kaliforniečiais kariauja - pasidalino į dvi stovyklas ir nespėja nubėgt nuo tako, kai Ex ateina  4u.gif
Prie supuvusių obuolių dar šnapso reikėjo nunešt, būt susitaikę  cool.gif
O jei rimtai - nežinau, kas jiems galėtų būti, bet gal maisto trūksta, nes, jei mėšlą šviežią jei apkasei, neėda jie mėšlo  g.gif
*

Papildyta:
Tai mėgti mėgsta, bet kas per daug nėra sveika. O jei pastoviai obuoliais maitinat tai po to ir pasėkmės. šuo irgi šlapenke ėda, kiek duosi tiek ės, bet po to teks valyti viską nuo kilimo, visa turinį. Jie saiko neturi.
QUOTE(Asese @ 2011 12 03, 21:27)
Aš pernai šiltnamyje pagrėbliavau ir pelenų pabarsčiau - tai baisu buvo žiūrėt  blink.gif  blink.gif  blink.gif , kaip tie sliekai raitės  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  rinkau ir ploviau aš juos, pusę dienos darbo turėjau  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif
Labai graužia matyt tie pelenai  blink.gif  blink.gif  blink.gif . Tu, Ex, nepasidaryk taip  schmoll.gif
Pas Ex žemė nėr rūgšti, pomidorai kaip kopūsto galvos auga, parodinis šiltnamis  4u.gif
*

irid
Tai mėgti mėgsta, bet kas per daug nėra sveika. O jei pastoviai obuoliais maitinat tai po to ir pasėkmės. šuo irgi šlapenke ėda, kiek duosi tiek ės, bet po to teks valyti viską nuo kilimo, visa turinį. Jie saiko neturi.
*

[/quote]
Atleiskite, o kokios gali būti pasekmės dėl peršertų supuvusiais obuoliais sliekų? Kažkaip net įdomu pasidarė.
Upas
O kas jums liepė barstyti pelenus?
Jei Šarminat dirvą, tai elkitės kaip su kalio permagantu.
Į 10 litrų vandens 1-3% pelenų išmaišote ir palaistote, dirvą. Priklauso kiek rūgštingumas dirvos. O ne barstyti... O jei pabarstote tai reikia viską perkasti, o sliekams kastuvas tai ne labai draugas...
QUOTE(Asese @ 2011 12 03, 21:27)
Aš pernai šiltnamyje pagrėbliavau ir pelenų pabarsčiau - tai baisu buvo žiūrėt  blink.gif  blink.gif  blink.gif , kaip tie sliekai raitės  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif  rinkau ir ploviau aš juos, pusę dienos darbo turėjau  doh.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif
Labai graužia matyt tie pelenai  blink.gif  blink.gif  blink.gif . Tu, Ex, nepasidaryk taip  schmoll.gif
Pas Ex žemė nėr rūgšti, pomidorai kaip kopūsto galvos auga, parodinis šiltnamis  4u.gif
*

Upas
viena pasekmę jau parašė
- nieko neėda
Bet nebūtinai tik nuo obuolių, o dėl to kad per daug maisto. Obuoliai didina dirvos rūgštingumą o tai ardo jų įprasta terpe. Jei dedat obuolių, tai reikia dėti ir kitų produktų kurie šarmins dirva. Jei dirva Neutralus PH tai tada kaip tik obuoliai pagelbės.
Dedat obuolių jums atrodo kad jų padaugėja, bet tai būna laikinai, kol nepertrešiate dirvos kol ji tampa jiems negyvenama. Tada pradeda mažėti jų populiacija. Nebedomina ir jūsų Obuoliai. Taip neatsitinka kai keičiamas dirvožemis: žiūrėkite video. Tarkim naujas kompostas su obuoliais. O ne ant seno dirvožemio dar daugiau obuolių.
Kita pasekmė sustoja jų veisimasis. Rečiau susilaukia palikuonių. Sustoja populiacija. Visa tai nuo per daug maisto. Pabandykite persivalgyti, manau pasėkmės visiems aiškios didelė lova ir miegas ...
Čia geriausia:
- Miegamasis, guolis kur jie deda kokonus.
- Virtuvė
- Neutrali terpė.
Todėl ir sakau nukasti nuo dirvos kompostą su grėbliu, kad liktu jiems daugiau erdvės. Į ta pačia vieta nedėti maisto, pavarinėti juos iš vienos pusės į kitą.

http://www.youtube.com/watch?v=1b2kdu_PoK0
Nuo 3:40 min Paaiškinta tiksliau.

O pagal jūsų sistema manau ant jų "kakio", kuris mums reikalingas kaip trąša dedate naujo maisto. Jų išmatos susimaišo su maistu?
[quote=irid,2011 12 03, 21:40]
*

[/quote]
Atleiskite, o kokios gali būti pasekmės dėl peršertų supuvusiais obuoliais sliekų? Kažkaip net įdomu pasidarė.
*

[/quote]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.