Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

QUOTE(Venta9 @ 2011 12 04, 21:59)
Bet ar jie nesusala ziema,ar dar kazkuo apsiltinote,Juk kai sala ,tai ir siltnamyje yra minusine t ir tas kompostas persala?Upas,o kaip jusu manymu butu galima namuose supudyti tas atliekas be kvapo,balkone jau salta.Nors buvo galima susaldyt,nepagalvojau.O ta bambali laikiau po kriaukle spinteleje-ten tamsu,buvau uzmovus polietileno maiseli ir skylutes prabadzius,matyt pro ten tos musytes ir pateko.Dabar jau saukstai po pietu,jau jie kompostineje sode.

Žiemą sušąla ir atliekos ir žemė, bet pavasarį krūva pradeda mažėti, krutėti anksčiau nei lauke 4u.gif
Aš taip išsprendžiau atliekų išmetimo problemą (nes kompostinė toli daržo kampe, o jei užpusto, jos išvis neina rasti. Iki šiltnamio sniegą nukast tai tik pramoga vaikams) ir sliekai neiššąla šiltnamyje 4u.gif
Atsakyti
Aš dedu atliekas į kibirą, balkone o kai būna pilnas nešu į rūsį, ir ten kartais palaistau, uždengiu popieriumi rankoms valyti. Vanduo per jį greitai susigeria. Po kelių mėnesių būna tinkamas maistas, o maitinti sliekus užtenka 1kart į savaite. 1 kart gauna drėgno maisto, 1-2 kartus palaistau.
Sliekus galima tamsiajam kambariuke laikyti. Po kriaukle nelabai gerai gal, nes pastoviai triukšmas gaunasi kai plaunate ką nors. Ir vamzdžiai sukelia vibracija, kai atsukate kraną.
QUOTE(Venta9 @ 2011 12 04, 20:59)
Bet ar jie nesusala ziema,ar dar kazkuo apsiltinote,Juk kai sala ,tai ir siltnamyje yra minusine t ir tas kompostas persala?Upas,o kaip jusu manymu butu galima namuose supudyti tas atliekas be kvapo,balkone jau salta.Nors buvo galima susaldyt,nepagalvojau.O ta bambali laikiau po kriaukle spinteleje-ten tamsu,buvau uzmovus polietileno maiseli ir skylutes prabadzius,matyt pro ten tos musytes ir pateko.Dabar jau saukstai po pietu,jau jie kompostineje sode.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upas: 04 gruodžio 2011 - 23:09
QUOTE(Asese @ 2011 12 04, 20:37)
Iš rudens, toj vietoj, kur pilsiu atliekas, patiesiau sietelį, kad kurmis neateitų.

Ases, gal truputį dar patikslink, jei gali... Tu tą sietelį tiesiog ant žemės patiesi ar kažkiek įkasi gilyn ar pritvirtini kokiais strypais... Galvoju, jei jau tas kurmis imsis darbo statyt pilį, tai paviršiuje gulintį sietelį nesukiai iškels.. atrodo taip paprasta, o kažkaip nedašunta man.. doh.gif mano kurmiai jei jau kelia, tai mažiausiai kibiro aukščio statinys gaunasi.. unsure.gif
Įdomus tavo metodas.. gal nusikopijuosiu, jei pavyks.. rolleyes.gif

Dar kartą dėkui Upui už visus kantriai ir nuoširdžiai išsakytus patarimus 4u.gif

Ra, tavo šmaikštus patarimas sliekui įdėt kokį meilės romaną irgi vertas dėmesio.. lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 12 05, 08:12)
Ases, gal truputį dar patikslink, jei gali... Tu tą sietelį tiesiog ant žemės patiesi ar kažkiek įkasi gilyn ar pritvirtini kokiais strypais...

Tiesiog patiesiu panašiai 1m x 1 m dydžio sietelį 4u.gif , ant jo porą kibirų sliekų, maisto jiems apipuvusio ir atliekas pilu. Nuo to svorio prisispaudža kiek tinkliukas, sliekai, kol šilta, gyvena virš tinklelio. Kurmis jei ir pažiūri pro tinklą ax.gif iš apačios į juos, tinklo negraužia.
O kai šalta, aš nežinau, gal tie sliekai ir žemyn sulenda, bet tada jau nei kurmiai nebevaikšto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2011 12 05, 08:58)
Tiesiog patiesiu panašiai  1m x 1 m dydžio sietelį  4u.gif , ant jo porą kibirų sliekų, maisto jiems apipuvusio ir atliekas pilu. Nuo to svorio prisispaudža kiek tinkliukas, sliekai, kol šilta, gyvena virš tinklelio. Kurmis jei ir pažiūri pro tinklą  ax.gif iš apačios į juos, tinklo negraužia.
O kai šalta, aš nežinau, gal tie sliekai ir žemyn sulenda, bet tada jau nei kurmiai nebevaikšto  4u.gif

Teoriskai tai taip,o praktiskai tai tie sliekai turetu susalt,nes ta kruva(mase) nedidele ir per toki ploti auksti persala,juk zeme isala apie 1m(gal klystu?).Is mano patirties kompostine 2 x 1 m,tai susalo pernai sliekai ir apsiltinus buvau ivairiais lapais ir geliu stiebais.Bet mano kalifornieciai,o Ex,kaip teigia Upas gal mesliniai,tai jie salcio nebijos. Upsai,as neturiu tamsaus kambariuko,o kad po kriaukle del triuksmo negerai,tai todel matyt jie ir bego lauk.
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2011 12 05, 15:51)
Teoriskai tai taip,o praktiskai tai tie sliekai turetu susalt,nes ta kruva(mase) nedidele ir per toki ploti auksti persala,juk zeme isala  apie 1m(gal klystu?).Is mano patirties kompostine 2 x 1 m,tai susalo pernai sliekai ir apsiltinus buvau ivairiais lapais ir geliu stiebais.Bet mano kalifornieciai,o Ex,kaip teigia Upas gal mesliniai,tai jie salcio nebijos.                          Upsai,as neturiu tamsaus kambariuko,o kad po kriaukle del triuksmo negerai,tai todel matyt jie ir bego lauk.

Bet aš taip jau dariau pernai - ir jie nesušąlo 4u.gif Pavasarį knibždėjo gniužulai sliekų 4u.gif
Atsakyti
Ačiū, Ases, galima bus pabandyt ir taip "pažaist" su sliekų šėrimu. Nors mano sliekai, pasirodo, panašiausi į mėšlinius, tai bus lengviau, mažiau nervų, kad sušals.. Pamaitinsiu, lai veisiasi, man tokie vislūs pusdvorniai visai patinka.. smile.gif
Atsakyti
Visgi Sliekų kokonai, įšalo nebijo, jie sušąla o pavasarį atitirpsta, ir išsirita jaunikliai. O su sliekais, yra kelios rūšys vienos bijo šalčio kitos ne. Tos kur nebijo šalčio, sustingsta žemėje, ir peržiemoja. Pagrindinė sąlyga, kad sustingtu lėtai, ir po to ne atitirpinėtų, ir vėl neįšaltu.
Taip kad manau, jog sliekų apšiltinimas, tik paankstina jų veikla kaip šiltnamis pavasarį. O žiema jie peržiemoja kad ir įšale. Nes sraigės tai tikrai įšala, ir po to atitirpusios atgyja.
"Earthworms can freeze solid and still live if the freeze is slow and they do not thaw out and refreeze often. Any form of ground cover, cover crops, leaves, mulch or even boards help mediate the freezing and allow more earthworms to survive the winter."
Atsakyti
Sraiges uzsimurija savo nameliuose ir passlepia po krumeliaiis po lapais keliais sm i zeme,pati esu radus sitaip pasislepusiu.O musu vietiniai sliekai nelabai bijo salcio,bet sulenda gyliau.Kalifornijos sliekai bijo salcio,skaiciau kelis straipsnius apie tai,jiems reikia nezemesnes kaip +5 t,kitaip zuna.kokonai matyt nebijo salcio,nes pas mane paskiau atsirado mazuliuku sliekiuku,reiskia issirito.(o angliskai as nemoku).
Atsakyti
Na vienur rašo kad žūsta, kitur rašo kad sliekai išgyvena. Mažai informacijos apie tai. O kokonai kaip atsparesni.
Atsakyti
Sveiki, slėkiukų augintojai. Su Naujaisiais! Sėkmės ir kantrybės! Noriu paklausti, gal kam Vilniuje prisiveisė daug slėkiukų, arba gal kas pavargo nuo jų ir galėtų man parduoti? Rūpinčiausi jais, ir, jeigu pavyktų išsaugoti, galėčiau pavasarį atgal pasidalinti.
Atsakyti
Sveikos,
parsinešiau sliekų į rūsį, laikau trijuose kibiriukuose. Su sliekais viskas tvarkoj, juda, kruta, dauginas. Bet veisias ne tik sliekai, bet ir musytės, pajudinus kibiriuką, pulkai pakyla. Ar yra tokių, kurios po kriaukle sliekus augina? Kaip su tom musytėm? Ir aplamai, kažkas nenormalaus, viduržiemis, bet ir virtuvėj tų musyčių pilna, žiemą juk jų niekada nebūdavo, gal dėl to, kad taip šilta. Virtuvėj nei obuolio negali palikti.

Kai parašiau, dar kartą perskaičiau ir radau, kodėl pas mane musytės veisias. Dedu neperpuvusias maisto atliekas. Reikės atskirą kibirą vėsiai pastatyti ir pūdyti. Prieš tai dar reikės kameroj sušaldyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mairux: 07 sausio 2012 - 10:15