Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Tie kur pramoniniu budu veisia turi kazkokias 'fermas' ir siltas, nes nuo 10 laipsniu jau jie nebeaktyvus. Bet paprasti augintojai lauke kompostinese augina, jie dirba ten tik atsilus orams. Siaip tai tie 'fermeriai' mugese pardavineja kibiriukais, bet gal Panevezy mugiu nebuna g.gif
Papildyta:
QUOTE(Amise @ 2012 11 01, 20:00)
Kol balkone stovėjo ten visokių buvo užsivesę, nes uždengus per karšta buvo palikt, tad pasinaudojau vienos mamytės patarimu ir užmoviau pėdkelnes biggrin.gif Tai buvo "kalėjime" kol išnyko ir naujai nebeužsiveisė. Dabar irgi taip pat laikau, tai jokių museliokų nėra smile.gif

Tai tame tamsiame kambariuke ir gyvena per ziema, ar daug prigamino biohumuso, uzteks daigams, nors atsargiai reikia naudot, labai daug azoto turi, daigams gali pakenkti.
Atsakyti
QUOTE(zikas1970 @ 2013 02 26, 17:13)
gekoniuke, kaip tik skaitineju si psl.  4u.gif Jie berods is Siauliu  g.gif Kaip jus pasiimet, ar atveze, ar patys vaziavot?
dar ziurineju dezes sliekam, kompostines, bet siuo metu ju nera. gal pradziai tiks ir paprasta metaline 200l. backa, pas mus lauke ikastas i zeme, be dugno, dar reikes pasidometi. o jus kur laikot, jei ziema darbuojasi?  tai ar daug pagausejimo sulauket per tuos pora metu?  smile.gif
Venta9, pradzioj galiu ir silciau palaikyti, nebus gi ju labai daug  biggrin.gif O kas juos veisia, manau, kad irgi nelaiko salty, darbuojasi turbut kiaurus metus jie  smile.gif

užsisakiau internetu, kažkur nuo kovo jie jau siunčia(anksčiau nesiunčia, nes bijo, kad kely nesušaltu), gyvena jie 40litrų talpos sugrežiotais šonais šiukšliadėžėj vonioj po kriaukle, dėžę įstačiau į bliūdą su dviem plytgaliais, kad skysčiai turėtų kur nubėgt. Sliekams atitenka visi trinti kiaušinių lukštai, tuolet. popieriaus rulonėliai, picų dėžės, daržovių išspaudos, kavos, arbatos tirščiai, nuvargusios žemės atlikusios persodinant žemes. Gražiai draugaujant jie gali būti puikūs kaimynai, netriukšmauja, nesmirda,suvartoja šiukšles ir kakoja trašom, o kaip vaikams patinka thumbup.gif buvau užsisakius kibiriuką, kuriam vos vieną kitą radau, db. jų knibždelynas :wub:bet vis dar telpam bute(gailiu juos į kompostinę išguit, turiu tam priežasčių verysad.gif ) metalas traukia šaltį, savo draugužių ten nelaikyčiau schmoll.gif tradicinė medinė geriausiai būtų.
Atsakyti
QUOTE(zikas1970 @ 2013 02 26, 15:17)
jau mastau, gal iki zveju parduotuves nuvaziuoti, kelis indelius papirkti pradziai

Iš žvejų parduotuvės nepatarčiau. Labai brangiai gausis. Be to, geriau gauti slėkiukų su kompostu iš senos „gyvenamosios vietos“ su įvairaus amžiaus slėkais ir maistu, prie kurio jie yra pripratę, greičiau pradės darbą. Per žiemą laikiau dalį sliekų šiltai, dirba, malonu žiūrėti, galėčiau pasidalinti, bet esu Vilniuje.
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2013 02 26, 17:54)
Tie kur pramoniniu budu veisia turi kazkokias 'fermas' ir siltas, nes nuo 10 laipsniu jau jie nebeaktyvus.  Bet paprasti augintojai lauke kompostinese augina, jie dirba ten tik atsilus orams. Siaip tai tie 'fermeriai' mugese pardavineja kibiriukais, bet gal Panevezy mugiu nebuna g.gif
Papildyta:

Tai tame tamsiame kambariuke ir gyvena per ziema, ar daug prigamino biohumuso, uzteks daigams, nors atsargiai reikia naudot, labai daug azoto turi, daigams gali pakenkti.

Nuo rudens iki daigų sodinimo (pomidorų) bus taip 60litrų gryno biohumuso, jo dėsiu po saujelę į duobę, kas liks kitoms kultūroms po truputį išdalinsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gekoniuke @ 2013 02 26, 17:12)
užsisakiau internetu, kažkur nuo kovo jie jau siunčia(anksčiau nesiunčia, nes bijo, kad kely nesušaltu), gyvena jie 40litrų talpos sugrežiotais šonais šiukšliadėžėj vonioj po kriaukle, dėžę įstačiau į bliūdą su dviem plytgaliais, kad skysčiai turėtų kur nubėgt. Sliekams atitenka visi trinti kiaušinių lukštai, tuolet. popieriaus rulonėliai, picų dėžės, daržovių išspaudos, kavos, arbatos tirščiai, nuvargusios žemės atlikusios persodinant žemes. Gražiai draugaujant jie gali būti puikūs kaimynai, netriukšmauja, nesmirda,suvartoja šiukšles ir kakoja trašom, o kaip vaikams patinka  thumbup.gif buvau užsisakius kibiriuką, kuriam vos vieną kitą radau, db. jų knibždelynas  :wub:bet vis dar telpam bute(gailiu juos į kompostinę išguit, turiu tam priežasčių  verysad.gif ) metalas traukia šaltį, savo draugužių ten nelaikyčiau  schmoll.gif tradicinė medinė geriausiai būtų.


labai dekui uz atsakyma 4u.gif
Del metalines backos nepagalvojau,betgi tikrai salti traukia doh.gif reikes kazka galvoti, zodziu dar gyvunu prie bendros chebros bus thumbup.gif
QUOTE(vasarema @ 2013 02 26, 17:16)
Iš žvejų parduotuvės nepatarčiau. Labai brangiai gausis. Be to, geriau gauti slėkiukų su kompostu iš senos „gyvenamosios vietos“ su įvairaus amžiaus slėkais ir maistu, prie kurio jie yra pripratę, greičiau pradės darbą. Per žiemą laikiau dalį sliekų šiltai, dirba, malonu žiūrėti, galėčiau pasidalinti, bet esu Vilniuje.

ne piniguose esme, bet va, kad jiems sava seima reikalinga, tada zveju parduotuve atkrenta, nenoriu, kad baisiai liudetu ir nevalgytu pas mane biggrin.gif Rodos besmegenu, bet savos chebros, iprasto maisto tai reik biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2013 02 26, 16:54)

Tai tame tamsiame kambariuke ir gyvena per ziema, ar daug prigamino biohumuso, uzteks daigams, nors atsargiai reikia naudot, labai daug azoto turi, daigams gali pakenkti.


Čia klausimas ar ne? biggrin.gif

QUOTE(gekoniuke @ 2013 02 26, 17:12)
užsisakiau internetu, kažkur nuo kovo jie jau siunčia(anksčiau nesiunčia, nes bijo, kad kely nesušaltu), gyvena jie 40litrų talpos sugrežiotais šonais šiukšliadėžėj vonioj po kriaukle, dėžę įstačiau į bliūdą su dviem plytgaliais, kad skysčiai turėtų kur nubėgt. Sliekams atitenka visi trinti kiaušinių lukštai, tuolet. popieriaus rulonėliai, picų dėžės, daržovių išspaudos, kavos, arbatos tirščiai, nuvargusios žemės atlikusios persodinant žemes. Gražiai draugaujant jie gali būti puikūs kaimynai, netriukšmauja, nesmirda,suvartoja šiukšles ir kakoja trašom, o kaip vaikams patinka  thumbup.gif buvau užsisakius kibiriuką, kuriam vos vieną kitą radau, db. jų knibždelynas  :wub:bet vis dar telpam bute(gailiu juos į kompostinę išguit, turiu tam priežasčių  verysad.gif ) metalas traukia šaltį, savo draugužių ten nelaikyčiau  schmoll.gif tradicinė medinė geriausiai būtų.


o aš per juos aš dabar žinau, kad butiokai labai daug bananų žiemą valgo lotuliukas.gif mieli augintiniai cool.gif
Atsakyti
QUOTE(gekoniuke @ 2013 02 26, 18:19)
Nuo rudens iki daigų sodinimo (pomidorų) bus taip 60litrų gryno biohumuso, jo dėsiu po saujelę į duobę, kas liks kitoms kultūroms po truputį išdalinsiu  mirksiukas.gif

Oho bigsmile.gif Dabar jau gailiuos, kad neparnesiau, bet isbaide mane tos musytes, nemokejau nuo ju atsikratyt, o dabar bijau kad kompostinej nebutu susale. Paskaiciau ir man pagailo, visgi gyvas daiktas,man jie grazuciai, kai pagaunu kur pabegusi pakalbinu ir atgal grazinu. Pasiilgau savo sliekiuku, dar negreit pamatysiu, salta.
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2013 02 26, 17:45)
Oho bigsmile.gif  Dabar jau gailiuos, kad neparnesiau, bet isbaide mane tos musytes, nemokejau nuo ju atsikratyt, o dabar bijau kad kompostinej nebutu susale. Paskaiciau ir man pagailo, visgi gyvas daiktas,man jie grazuciai, kai pagaunu kur pabegusi pakalbinu ir atgal grazinu. Pasiilgau savo sliekiuku, dar negreit pamatysiu, salta.

As 10 laipsniu temperaturoje,plastmasinej subadytoje statineje sekmingai per ziema islaikiau,pajudinau,tai ju ten mazuliuku labai daug,bent ant virsaus.Dabar uzkreciau vyra,kuris ziurejo pesimistiskai.uzsimane pabandyt dezutese auginti,kaip rimtas veisejas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2013 02 26, 18:45)
Oho bigsmile.gif  Dabar jau gailiuos, kad neparnesiau, bet isbaide mane tos musytes, nemokejau nuo ju atsikratyt, o dabar bijau kad kompostinej nebutu susale. Paskaiciau ir man pagailo, visgi gyvas daiktas,man jie grazuciai, kai pagaunu kur pabegusi pakalbinu ir atgal grazinu. Pasiilgau savo sliekiuku, dar negreit pamatysiu, salta.

pirmais metais kol igudau ir aš musytėm buvau aptekus, su dulkių siurbliu kas antrą dieną į medžioklę traukiau cool.gif db. tiesiog jaučiu ko jiems ir kiek reikia, ir kad saugot nuo mažojo ūkininko reikia unsure.gif anadien radau mažių sėdinti su pilna sauja sliekų, o kira rankele juos po vieną skaičiavo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gekoniuke @ 2013 02 26, 20:28)
pirmais metais kol igudau ir aš musytėm buvau aptekus, su dulkių siurbliu kas antrą dieną į medžioklę traukiau  cool.gif db. tiesiog jaučiu ko jiems ir kiek reikia, ir kad saugot nuo mažojo ūkininko reikia  unsure.gif  anadien radau mažių sėdinti su pilna sauja sliekų, o kira rankele juos po vieną skaičiavo  doh.gif

Saunuolis drinks_cheers.gif Uzaugs verslininkas-sliekininkas biggrin.gif
Atsakyti
Galiu pasidalinti sliekiukais(kai atšils orai),esu iš Mažeikių.
Atsakyti
QUOTE(karalaite75ok @ 2013 02 28, 00:31)
Galiu pasidalinti sliekiukais(kai atšils orai),esu iš Mažeikių.

Busiu Mazeikiuose balandzio gale.
Atsakyti