Įkraunama...
Įkraunama...

Paradontozė

gal kas gali rekomenduoti gera periodontoga Vilniuje? labai skubu!
Atsakyti
Oi,jungiuosi ir as i Jusu gretas mamytes verysad.gif
Man paradontoze islindo tik nestumo metu,po visu gimdymu ir nestumu situacija labai greitai blogeja. Is pradziu mano odontologe galvojo,kad gal tai nuo gimdymu ir nestumu,maitinimu,mane,jog praeis,nes sake,jog pirma karta mato tokia situacija,kad visi dantukai sveiki,nei vienos plombos, o jau kliba dantys.Bet pati matau,jog darosi tik blogiau. Aisku,as baile ir kuri laika net nesirodziau pas savo odontologe,bet dabar ziuriu,kad jau labai blogai,nes skauda dantenas,eme klibeti 5 dantys,vienas tai smarkiai. Uzsirasiau pas periodontologa i Zalgirio klinikas,bet eile doh.gif tik rugsejo 29d papulsiu unsure.gif , nors uzsirasinejau pries beveik 2 menesius. Pasiimsiu siuntima is savo odontologes pries tai pasidarius higienini valyma (apnasu ir akmenuku valyma) ir keliausiu drebanciom kinkom pas periodontolga. Jo as nesirinkau,pas ka uzrase pas ta man ir buvo gerai,galu gale tai tik konsultacija.
Mamytes,turiu pora klausimu Jums:
1)Ar verta is anksto pasidaryti panoramine nuotrauka,kad nereiketu ten vel uzsirasyneti,laukti eilese,kad padaryti nuotrauka,poto vel uzsirasyneti pas ta pati periodontolga..?
2) ir imanoma kazkaip,kokiu tai budu pazeisti nervus darant lopo operacija? Mane mama gasdina,nenori,kad daryciausi,jei gydytojas patartu,bijo,kad poto veido kokio neperkreiptu,kaip jos draugem,nors jom visai kitos proceduros buvo atliekamos..
3) Jei esu drausta ir su siuntimu ar visvien kainuoja lopo operacijos Zalgirio klinikose?
4) kas kiek metu kartojamos sios operacijos?
Aciu labai,jeigu kas nors atsakysite,nes kaip matau si tema apmirusi,nors labai aktuali manyciau 4u.gif
Atsakyti
Keista,kad si tema apmirusi,manyciau,jog siais laikais labai dazna diagnoze, o cia tokia tyla unsure.gif
O gal tiesiog nenori mamytes dalintis info,m?
Atsakyti
Idomu ar kas girdejot apie sita keista "dantu pasta" http://www.oramd.com...CFYdd3godihIAbg
Apskritai, straipsnyje sako, kad parodontoze yra dantu pastos su fluoru pasekme, atseit valo dantis, bet pazeidineja pulpa, kurios pasekmeje ir prasiseda parodontoze, del to tiek daug serganciu .. verysad.gif
Atsakyti
Kaip as dziaugiuosi,kad yra toks puslapis kaip supermama,cia tiek daug info,kad niekur kitur tiek nerasi,kiek cia,labai dziugu,kad dalinates patirtimi,tad visoms po balioneli 4u.gif 4u.gif oro_buckis.gif
Man tai blogiau turbut..Per nestuma pirmaji atsirado problemos su dantenom,eme tinti,karatis lyg ir papuliuodavo,mausdavo.Gyd sake,jog daryti nuotraukos negali del nestumo,nutare,jog tai tik nestuminis gingvitas..poto seke kitas nestumas,maitinimai..Viskas uzsitese 3m, o ko pasekoje,pasirodo turiu rimta ir labai agresyve Paradantoze..Aisku,cia ne ta tema,taciau.. Visos Zalgirio klinikos mane zino,nes esu per jauna tokio lygio Paradontozei,nes dantys VISI sveiki iki vieno,neturiu nei vienos plombos,bet jie eme klibeti,vienas neseniai tiesiog iskrito..Zodziu gyd uz galvos susieme,nes ka ir mate panasaus,tai tik gerokai vyresnio amziaus zmonems. Cia as siandien iska suzinojau Klinikose.Zodziu trumpai: rasu 4 dantis,darys gilumini valyma,gersiu antibus..Dabar idomiausia vieta - kur nebus dantuku nelabai zino ka reiks daryti,nes nera klauo beveik,nesilaikys joks implantas,nes nera kur jo isodinti..Kazka minejo,kad gal des tiltus kazkokius..Kas tai per daiktas? Kaip jis atrodo? Neturiu zalio supratimo doh.gif
Atsakyti
SVEIKOS 4u.gif ar nebėra daugiau čia kalbančių? blush2.gif ax.gif
Atsakyti
Na taip, tema išties apmirus. Nors man labai aktuali :-).
Ačiū Vajuza už drąsą pasidalijant patirtimi. Kaip sekasi dabar?
Atsakyti
QUOTE(Picassa @ 2013 02 14, 12:40)
Na taip, tema išties apmirus. Nors man labai aktuali :-).
Ačiū Vajuza už drąsą pasidalijant patirtimi. Kaip sekasi dabar?



sveika, o tu jau gydaisi? as va antrad buvau pas odontologe ir suzinojau sia naujiena, tai kita sav uzsiregistravau pas paradontologa, tai dar ir nezinau ar rimtai cia man ar ne...nors odontologe ir ,,gera", pasake tik tiek, kad nepagydoma ir net nesake niekur kreiptis tik higienini valyma daznai darytis, gerai kad yra toks dalykas kaip internetas, tai bent suzinojau, kad yra spec daktarai tam gydyti.. Visa temuka perskaiciau...blm, o man tik 25 metai, tai dbr vaikstau kaip zemes pardavus sad.gif ziauriai liudna, kazkaip nesitikejau unsure.gif
Atsakyti
O sakykit kokie patys pirmieji pozymiai parodontozes, kada jau verta nerimauti? 4u.gif Mano dukryte kai ilgiau pavalo dantis siek tiek kraujuoja ar tai jau skaitosi blogai?
Atsakyti
Liūdną naujieną apie paradontozę sužinojau beveik prieš metus. Netyčia. Odontologė "gydė" dantį, t.y. išvalė kanalus, ir norėjo pažiūrėt, ar gerai pavyko užpildyti tuos kanalus. Tai ir nusiuntė pasidaryt vieno danties nuotrauką. Iš tos foto ir pamatė, kad tirpsta kaulas. Tada ir prasidėjo... Ir dar nesibaigia :-). Šios ligos gydymo tikslas, kiek suprantu, pristabdyti ligą.

Didelių problemų dėl dantukų niekada neturėjau. Yra plombuotų, kelių kanalai išvalyti. Stomatologė sakydavo, kad higiena gera. Stengiausi tikrintis reguliariai kas pusmetį. Ne kartą vizitas ir baigdavosi tik patikra, nes viskas buvo ok.
Nors dabar galvoju, kad tie požymiai buvo, tik aš į juos neatkreipiau dėmesio: valant dantis pakraujuodavo, ypač nėštumų laikotarpiu ir po gimdymų, paskutiniu metu pajaučiau, kad kiek tarpeliai tarp dantukų padidėję. Paskutinio nėštumo metu vienas dantukas buvo pradėjęs klibėti, bet stomatologė nuramino, kad taip būna besilaukiančioms, ir nusprendėm stebėti, ar kas pasikeis po gimdymo. Tas dantukas klebėti nustojo. Nežinau, su kuo čia susiję, bet nėštumo laikotarpiu po nakties ant dantų būdavo tamsių apnašų (aš viską "nurašiau" ant virškinimo, nes pykino tai nerealiai).

Toms, kas įtariat ką nors negero, siūlau nelaukti ir keliauti pas periodontologą. Jei lauksit, geriau nebus: geriausiu atveju nukentės tik nervai. Bet nuo jų gi daugelis ligų ir prasideda :-) :-).

Nežinau kaip kitur, bet pas mus siuntimą pas periodontologą duoda šeimos gydytojas, valstybinėj stomatologinėj poliklinikoj eilių ilgų irgi nėra.

Ir dar. Kai sužinojau, kad man parodontozė, tai jau buvau pradėjus rinktis gražesnę stiklinę protezams. Bet panika praėjo. O informacijos išties trūksta...
Atsakyti
Picassa papasakok apie gydyma? ka dareis? kur lankais? ar pristojo liga? 4u.gif


as ir problemu neturejau, stiprus dantys, kelios skylutes plombuotos...viskas prasidejo nuo nestumo, aisku as nekreipiau demesio, nes siaip dziaugiaus nestumu, o gimus vaikeliui tai truputi ir apleidau dantis, nes buvo liudnas gruodis sausis, tamsu, nyku, bemaitindama vaika istisai uzmigdavau ir po to jau nebesigaudydavau ar diena ar naktis, po to paaiskejo, kad vaikas alergiskas pienui, tai ir to produktu nebevartojau...zodziu viskas susidejo ir ant galeko suzinojau tokia naujiena...aisku is dalies ir pati kalta, kazkiek turbut ir apleidau, bet realiai as pirmu menesiu po vaiko gimimo net neatsimenu, man jie kaip kokia migla..dabar kai laiko daugiau atsitokejau..na ziuresim ka gydytojai sakys, ar labai sunki bukle ar dar ne blush2.gif
Atsakyti
Ir as tvarkausi paradontoze. kadangi cia mazai rasanciu,tai pasidalinsiu,nors auksciau jau rasiau,ka darys,taigi .. Bukle mano buvo labai prasta,kraujavo labai dantenos,pastoviai tindavo,skaudedavo,praiedavo ir vel kartodavosi.. Zodziu uz galvu susieme gydytojai nustebe,kad tokiame amziuje,tokia agresyvi paradontoze,kad jei nebuciau kreipusis dar kokius metus,tai reiketu visus dantis israuti ir neaisku kokius protezus reiketu deti,gal kaip bobutem istatomus,kadangi tirpsta kaulas dideliu greiciu,ir tiesiog nebus imanoma isriegti keraminiu dantuku..
Zodziu padare gilumini valyma. Procedura visai neskausiminga,.nes nuskausmina visa bruna,isvalo visus akmenukus ir apnasas,tik is giliau. Man uztruko apie 2h. Iskart israse dvieju rusiu antibijotikus ir pageriau apie 10-12d,viskas labai apsitvarke,pagerejo,apsiramino,nebekraujuoja,dantenos susitrauke,nusileido truputi,bet dabar liuks,dingo bjaurus net burnos kvapas,kuris mane zude.. A,dar pries valyma padare toki tyrima seiliu,ziurejo kokios bakterijos gyvena,nuo kuriu reikejo gert tuos antibus (tyrimo kaina buvo apie 100lt). Gydausi Zalgrio klinikose.
Taigi, po antibu,po valymo,dabar laukia keliu dantu rovimas,kurie bet kada patys iskirs,nes kaulo daug kur nebera,tai jie visvien isbyres.. Tai cia kita savaite man israus, o po poros savaiciu jau laukia operacija,jau tvarkys dantenas,kur gilios kisenes,ten jas tvarkys,kaip suprantu jas pjaustys,sius.. Tai bandysiu prasyti,kad gal per viena karta padarius kokia narkoze,kad visa burna sutvarkytu,nes zada tai tik po ketvirti kaskart tvarkyti..
Man beje ir gi nuo nestumu prasidejo, o gydyti labai negalejau,nes vis tai nescia budavau,tai maitindavau, poto antras vaikelis ir uzsitese viskas 3m,ko pasekoje sitokia dantu bukle, 4 dantu praradimas ir pan.. Taigi LAUKTI NERA KO,NES PRISIDARYTI GALIMA DAUG BEDU,KURIOS VELIAU GALI DVIGUBAI KAINUOTI TIEK FINANSISKAI TIEK MORALISKAI.
Kovo menesi mane jau uzrase pas ortopeda-protezista,kad kazka galvotu,ka butu galima istatyti vietoj trukstamu dantu,nes kaip minejau man sudetingiau,nes daug kaulo nutirpe ir priauginti tiek jau nebegaletu.
As truputi irgi delsiau del skausmu baimes,bet nei viena procedura nei kiek neskaudejo ir net nemaude net po proceduru,todel einu kaskart iskelta galva ir visai nebijau,nes visada nuskausmina,tik kad pavargstu issiziojusi buti tiek laiko biggrin.gif
Atsakyti