Įkraunama...
Įkraunama...

Pankreatitas(kasos uždegimas)

bet tai kaip paaiskint del ko man siu tyrimu nedare jei echoskopu mato kasos uzd.? blink.gif doh.gif
Atsakyti

echoskopija tai pat yra tyrimas,o kiek ju daryt čia jau priklauso nuo gydytojo,med.istaigos finansu,sunku ka cia daugiau komentuot,kitu atveju(ko nelinkiu)paršykit gal neatsakys padaryt.
Atsakyti
QUOTE(solo2 @ 2012 12 20, 21:06)
echoskopija tai pat yra tyrimas,o kiek ju daryt čia jau priklauso nuo gydytojo,med.istaigos finansu,sunku ka cia daugiau komentuot,kitu atveju(ko nelinkiu)paršykit gal neatsakys padaryt.

sakykit, o gali buti taip, kad kraujo tyrimai kasos uzdegimo nerodo t.y viskas normoje, o echoskopas rodo? g.gif g.gif

dar radau kai ka :

Maistas tik verdamas arba troškinamas garuose – labai gaila, bet su keptuve teks atsisveikinti visam likusiam gyvenimui.

cia jus visos nebevalgote kepto maisto???

http://www.jadvyga.l...eliu-arbata-nr8 gal esat kuri gerusi? arbata nuo kasos uzdegimo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lucero: 20 gruodžio 2012 - 20:56
Sveikos.
Užsukau ir aš čia po visų ligų, ligoninių, tyrimų ir operacijų.
Man dažnai būdavo skausmo priepuoliai, tyrimai buvo įvairūs: amilazė normoj, kraujo uždegimas buvo, skrandy rado eroziją, echoskopija parodė išsiplėtusius latakus. Tulžis jau išimta prieš tris metus. Gydytojai tik gūždžiojo pečiais: vieniems skrandis kliuvo, kitiems- kasa, tretiems- kepenys, kitiems- latakai. Buvo nuspręsta išvalyti kanalus: echoskopija rodė kažkokį darinį, išsiplėtimas buvo 1,3-1,5 , kompiuterinė tomografija rodė kanaluose esantį oro byrbuliuką. Tai va, patvarkė man cgirurgas tuos kanalus. Pasirodo, juose buvo polipų priaugę, kurie trukdė latakų praeinamumui.
Nusivyliau medikais tai juodai. Po operacijos, nors įsivaizdavau, kad ERC tai tik chirurginė procedūra, ją turėjus du kartus, lyg ir nesibaiminau. Bet... Pati operacija truko valandą, plovė kanalus, nukarpė ttuos polipus, pavadino juos ataugom. Tačiau gydytojas išėjo namo, o man jokių vaistų neišarė. Vakare pradėjau tinti, akys susiaurėjo, prasidėjo didelis pykinimas, skausmas nerealus. Seselė skambimo gydytojui namo ką daryt. O jis taip ir pasakė: pamiršau vaistus išrašyti. Pasirodo net lašelinių jokių buvo neišrašęs, gerti neleido organizmui pradėjo trūkti vandens. Gerai, kad nors sesutė superinė pasitaikė, tai tuoj suskambino, sulašino lašelines, atstatė organizmą. Fui, kaip sunkiai atsigavau iš po tokios rodos nesudėtingos operacijos.
Negana to, gydytoajs nieko neaiškino, nieko nepasakė: ką valgyti, kaip gydytis, kaip toliau gyventi. Išraše parašytą: vengti riebaus maisto. Vienintelis apribojimas. O aš nieko kieto negaliu valgyti, kietesnį maistą turiu susitrinti. Vakar suvalgiau mandariną, vieną vienintelį, ir to užteko. Skauda. Tik seselė pasakė, kad negalima kelti, negalima lankstytis, žiūrėti ką valgau: tiesiog atsirinkti kas tinka, kas ne.
Va, taip ir gyvenu. Ryt pas savo šeimos gydytoją, ji puiki, gal ką paaiškins. Be to, pasiūsti mėginiai dėl vėžio doh.gif baisu pagalvoti kas bus, jei jie pasirodys teigiami doh.gif Tačiau bandau mintis kreipti kur nors kita linkme: reikia verkiant darbą keisti: man ten per sunku: šalta, drėgna, sunkiai kilnoju ( 10-30 kg).
Artėja Kalėdos, tai ta nuotaika ir bandau gyventi 4u.gif
Atsakyti
Labas DEM 4u.gif mudvi skydliaukes ligu temoj susipazinom, pameni mirksiukas.gif
gaila, kad tau sitaip.......................................

linkiu sveikatos 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lucero @ 2012 12 20, 21:00)
Labas DEM  4u.gif  mudvi skydliaukes ligu temoj susipazinom, pameni mirksiukas.gif
gaila, kad tau sitaip.......................................

linkiu sveikatos 4u.gif  4u.gif

Vadinasi, atmintis neapgavo: galvoju nu tikrai kažkur tave buvau sutikus bigsmile.gif Smagu susitikti, kad ir ligų skyrelyje. Toks gyvenimas tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(DEM @ 2012 12 20, 22:02)
Vadinasi, atmintis neapgavo: galvoju nu tikrai kažkur tave buvau sutikus bigsmile.gif  Smagu susitikti, kad ir ligų skyrelyje. Toks gyvenimas tongue.gif

Taip.... tai tau mazai beliko kas valgyt? ar ismokai kazkaip pasiruosti ir sveikai?

nu man tai sunku, nes as kokius du metus dabar labai save lepinau maistu, valgiau taip gardziai(bet ir nesveikai) lyg zinodama, kad tuoj begalesiu virtas darzoves ir koses valgyt biggrin.gif valgiau valgiau ir prisivalgiau kaip matome........................ blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Lucero @ 2012 12 20, 21:08)
Taip.... tai tau mazai beliko kas valgyt? ar ismokai kazkaip pasiruosti ir sveikai?

nu man tai sunku, nes as kokius du metus dabar labai save lepinau maistu, valgiau taip gardziai(bet ir nesveikai) lyg zinodama, kad tuoj begalesiu virtas darzoves ir koses valgyt biggrin.gif valgiau valgiau ir prisivalgiau kaip matome........................  blush2.gif

Neišmokau blush2.gif Tiesiog labai apribojau keptą, aštrų, sūrų, sunkiai virškinamą maistą. Tačiau leidžiu sau, jei tik gerai jaučiuosi, suvalgyti truputi ir kitokio maisto: pasiilgstu. Noriu, širdis sąla be jo. Tai leidžiu sau ir nuodėmes. Tačiau taip blogai jau seniai bebuvo, bet tikiuosi viskas stos į savo vėžes, tik savaitė dar po tos procedūros. Rekomendacijose tik parašyta: vengti riebaus maisto. O toliau žinokis kaip nori. Nu ryt gal ką nors aiškiau pasakys.
Kaip tavo skydliaukė? Aš jau ją pamiršau, seniai besidomėjau, nors reikėtų, vis tik viena pusikė tedirba. Tačiau tos kasos tulžies latakų problemos viską užgožė blush2.gif
Be to. Stabiliai kas trys metai po operaciją. Lygiai lygiai: trys metai praeina ir operacija. Prieš šešerius metus lapkričio paskutinę dieną- skydliaukę operavo, prieš tris metus gruodžio pradžioj- tulžį išėmė, dabar vėl- operacija. doh.gif
Atsakyti
Labas DEM,
sakyk ar nepastebejai kad ši liga daugiau paūmeja rudens-žiemos laikotarpiu,kaip vasara jauteisi?
Atsakyti
QUOTE(solo2 @ 2012 12 20, 20:34)
Labas DEM,
sakyk ar nepastebejai kad ši liga daugiau paūmeja rudens-žiemos laikotarpiu,kaip vasara jauteisi?

labas mergaites naujokem noreciau palinketi istvermes nors man priezasties neranda ir dabar jau siuncia y skausmo klinika . ju isvada kad man nuo holesterolio yrs letiniis kasos uzdegimas . brt kiek domrejausi inike kad sergant kasos uzdegimu atsiranda aukstas holesterolis . tai vat taip ir gyvenu . mIsatas mano tik garintas ir troskintas jokio kepto jokio saldaus astraus rukyto labai prisiziuret reikia . man irgo sunku buvo bet pripratau ir gerai nes skausmai basesni .
Atsakyti
o jus cukraus nevartojate ? o medaus galim? nesuprantu ar vengti cukraus
beje man ir nesiteike daug aiskint, tik sake per sventes turetu uztekt vieno gabaliuko pyrago smile.gif))))ir tik naminio. ir JOKIO MARGARINO/SVIESTO
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lucero: 20 gruodžio 2012 - 22:04
QUOTE(solo2 @ 2012 12 20, 21:34)
Labas DEM,
sakyk ar nepastebejai kad ši liga daugiau paūmeja rudens-žiemos laikotarpiu,kaip vasara jauteisi?

Aha, tikrai taip. Rudenį ir žiemą itin.
Klausėt dėl cukraus. Aš jį vartoju. Net nepagalvojau, kad būtų negalima. Saldinu ir arbatą, ir kepiniams naminiams. Valgyti darau kaip įprastai, tik sau atsipilu ar atsidedu be druskos, prieskonių, o namiškiai įsideda sau ko kam ir kiek reikia. Valgau trintas sriubas, grūdėtą varškę. Daržovių žalių ne itin galiu, kieto maisto irgi:virtas bulves, morkas trinu, obuolius kepu nors ir mikrobanginėje. Kai būdavo pagerėjimai, leisdavau sau nuodėmes: vieną cepeliną, gabaliuką kugelio, kepto kotleto... Vieną kartą pavalgai., širdis atsigauna ir gana. Nekemši juk porciją po porcijos. O vat košių- schmoll.gif Nebent ryžių kokių ar avižinių dribsnių. Nemėgstu žiauriai blush2.gif Bet įtariu reiks pratintis doh.gif
Sunkiausiai darbe, tas turbūt ir padėjo doh.gif Neleidžia neštis savo maisto, o alkanai būt visai dienai irgi neišeina. Bandžiau taikyti, bet ten viskas riebu: sriubos, mėsiniai antri patiekalai. Mišrainės iš kopūstų ar morkų, sunkiai virškina. Kartais nueidavau į valgyklą, pasižiūriu- nu netinka, ir išeinu nevalgius. O ir kilnojimas duoda savo: kelis kartus- pakėliau dėžę ir susmukau nuo skausmo.
Tai tiek.
Atsakyti